Opinie o MaxCo Distribution Sp. z o.o. w Polska

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie MaxCo Distribution Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w MaxCo Distribution Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja obuwia

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o MaxCo Distribution Sp. z o.o. w Polska

Tak raczej na pewno puszczają tobie nerwy i jesteś po prostu nie grzeczny , a to na pewno nie świadczy dobrze o twojej inteligencji . Nie nadużywaj słowa AMBICJA gdyż powtarzane w kółko zmienia sens tego słowa , jest to wyrażny przerost formy nad treścią . Natomiast moje wykształcenie nie ma tu żadnego znaczenia , bo można być wykształconym prostakiem jak również niewykształconym ale człowiekiem w pozytywnym tego słowa znaczeniu , więc przestań się wywyższać . Kto ci dał prawo wyrokować co komu pisane . Uczepiłeś się tego kodeksu i machasz nim jak Wołodyjowski szabelką . Tak na uboczu to kilku najbogatszych ludzi na świecie nie ma dyplomu wyższej uczelni np.Bill Gates ale mają coś czego tobie brakuje troszeczkę pokory . Specjalnie prowokowałem na tym forum bo sam wiem że firma Maxco nie jest lub jak kto woli daleko jej do ideału ale chyba naszą polską specjalnością jest narzekanie - to pozostałość po minionej epoce ; aż tu nagle złowiła się taka rybka , raczej gruba ryba która w pocie czoła harowała by zdobyć dyplom a pózniej znakomite stanowisko z super warunkami socjalnymi będzie słuchać dyrdymałów że może być dobrze na działalności . No to chyba będę kończył , dalsza dyskusja to będzie zwykł bicie piany . Dobranoc

To jak? Masz maturę czy nie? Jak bym nie miał matury to rzeczywiście wolał bym na własnej działalności, pozbawiony wszelkich praw i gwaranci biegać po szkołach z misami-żelkami niż podgarniać węgiel na placu węglowym czy wywozić nieczystości z szamb. Czy prócz wiecznych pretensji o to że piszę niepopularne opinie jesteś w stanie odnieść się do moich argumentów? Czy to lenistwo które nie pozwoliło Ci zdobyć wykształcenia czy też to samo lenistwo które pozbawiło Ciebie ambicji zawodowych powoduje, że nie chce Ci się poświęcić tyle czasu ile ja poświęcam tej dyskusji aby odeprzeć przykre dla Ciebie argumenty czy też braki w wykształceniu i intelekcie powodują, że po prostu nie potrafisz tego dokonać??????????

Kolego uspokój się , masz wyrażny dar do pisania wielkogabarytowych "poematów".Nie mówiłem że nie mam urlopu tylko jak nie pracuje to nie zarabiam , czyżbyś rozpędzony jak lokomotywa w pisaniu poematów miał problemy ze zrozumieniem prostych tekstów . Chodziło mi o to że mam możliwość zarobienia tyle że jest mnie stać na np. wakacje zagraniczne w słynnym kurorcie . A chłopaki nie ciągną dwóch etatów tylko np.mogą mieć nieruchomości , własne sklepy itp.znowu nie pomyślałeś zapatrzony w swoją firmę że istnieje taka możliwość . A tak na koniec to nie bądż nie grzeczny i nie wyśmiewaj się z tej firmy bo nie wiadomo jak jest w twojej . Żeby nie było tak że kiedyś tobie przyjdzie zaśpiewać ŁUBUDUBU ŁUBUDUBU niech żyje prezes z Maxco klubu . Los lubi być przewrotny a w Maxco jak wcześniej sam zauważyłeś jest zawsze wolny etat . Więc uważaj !!! CZY MOŻE W KOŃCU KTOŚ MNIEJ NAWIEDZONY ZABRAĆ GŁOS , bo ten Etatowiec zaczyna być nieznośny .

ex-worker

[usunięte przez moderatora] się wypiął - [usunięte przez moderatora] wywali a na wolny etat w wawie nie mogli nikogo znaleść więc Tomek ogarnia dwa tereny - firma żenada ale widzę ma PR'owców którzy nie odpuszczają i piszą te swoje głupoty - nie ma sensu roztrząsać i dyskutować o (usunięte przez administratora) maryny - jak ktoś chce to niech idzie popracować na debet :-0 - natomiast same warunki zatrudnienia mówią dużo o firmie - a handlowcy w stylu [usunięte przez moderatora] ze skierniewic mówią wszystko o firmie - pozdro dla frajerów .....

Przedstawiciel Handlowy

spoko rozmowa z kierownikiem regionu, normalna pogaducha

co robiłem, czemu tu się zglosilem

logo firmy Magazynier
Opacz-Kolonia
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Doradca Techniczny z językiem włoskim lub francuskim
Ochmanów
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
logo firmy International Trade Specialist with Polish
Katowice
Veo Worldwide Services
ETATOWIEC

Nieszczęśliwe wypadki, śmierć i narodziny- fajne i dobrze że coś takiego jest ale co z Zasiłkiem Chorobowym i Emeryturą czy Rentą? Wymienione przez Ciebie rzeczy to gadżety w stosunku do Zasiłku Chorobowego czy Emerytalnego a ubezpieczenie o którym Ty piszesz opłacane dobrowolnie przez pracowników istnieje w każdym zakładzie. Szykuj się więc na wesołą starość bo opłacając minimalny ZUS dostaniesz minimalną emeryturę czyli na dzień dzisiejszy to jest prawie 800 zł! "PH z początku listy mają jeszcze inne źródła dochodu"?????? Widzisz Kodeks Pracy to nie tylko zbiór praw i przywilej pracowników ale również ich obowiązków. Przy umowie o pracę pracownik bez zgody pracodawcy nie może pracować nigdzie indziej. Jeśli Wasi najlepsi ludzie ciągną na kilka frontów to tym bardziej cienko widzę przyszłość tej firmy, ciekawe co robią? Czy czasami nie wykorzystują służbowy samochód i paliwo sprzedają jeszcze inne rzeczy? A może na boku handlują żelkami innej firmy,? Pewnie dorabiają w Providencie, zbierając raty w godzinach pracy jeżdżąc służbowym autem? GRATULACJE! W taki sposób na pewno nie będą rozwijać swojego rynku – jeśli to prawda to jest to degrengolada i brak profesjonalizmu ze strony firmy, że nie umie zbudować sobie właściwych relacji z „pracownikami”. Czyli to co napisałem wcześniej, że firma zatrudniająca na działalności nie może liczyć na pełne zaangażowanie i identyfikację z firmą pracowników. Skoro firma do tego dopuszcza to znaczy tylko tyle co pisałem wcześniej, że firma jest uzależniona od kilku „wyjadaczy” mogą robić oni co chcą i nikt nie ma odwagi tego przerwać. Ile jeszcze pociągniesz bez urlopu? Oczywiście cieszę się ze swojej pracy ale zapewniam Ciebie, że prawie każda rozpoznawalna marka da Ci to co ja mam lub więcej. Firm zatrudniających na działalności jest coraz mniej bo albo bankrutują albo idą po rozum do głowy. Nawet na tym portalu najbardziej ludzie jeżdżą po firmach które preferują samozatrudnienie. No i teraz GWÓŹDŹ PROGRAMU! Czyli druga część Twojej wypowiedzi. Napisałem wcześniej, że firmy zatrudniające na samozatrudnieniu mogą liczyć na absolwentów lub ludzi z przypadku, przeciętniaków. Twierdziłeś, ze to nieprawda. I co tu piszesz? Że nie czujesz się na siłach aby pracować w innych charakterze niż „na sklepikach”, nie widzisz u siebie pewnych predyspozycji, nie masz wyższego wykształcenia, nie widzisz potrzeby rozwoju – czyli wybacz ale osoba z takimi „umiejętnościami” jest się zawodowym przeciętniakiem czy Ci się to podoba czy nie. Czyli wszystko co napisałem się potwierdza. Praca handlowca to jest pewien styl życia na który albo trzeba się zgodzić albo jest się skazanym na klęskę, tutaj nie można stać w miejscu bo tak naprawdę to jest cofanie się. Jak handlowiec się nie rozwija, nie awansuje to kończy karierę po 40 roku życia. Powiedz ilu „handlowców” po 40 roku życia spotykasz na spożywczakach? Oni albo awansowali i się rozwinęli albo pracują na portierni. Piszesz o wyższym wykształceniu,- skoro firma tak dobrze Ci płaci to czemu nie zrobisz studiów zaocznych? (zakładam, że maturę masz bo jak nie to naprawdę silną macie ekipę ;-)) Już za dwa tysiące za semestr coś znajdziesz za trzy lata będziesz miał licencjat a już sam fakt rozpoczęcia nauki jest akceptowany przy większości procesów rekrutacji. Ja pracując za grosze skończyłem studia pomimo że przez cały okres studiowania byłem zatrudniony na działalności bez jednego dnia urlopu. Padałem na ryju ale wiedziałem, że muszę. Przez pięć lat nie byłem na wakacjach, nie kupiłem sobie jednego fajnego ciuchu, nie maiłem w zasadzie na nic. Piszesz, że ktoś musi pracować na małych sklepach- nie wmawiaj, że czujesz misję do spełnienia aby ocalić małe sklepy ;-). Każdy to kiedyś robił, ja też, najbardziej wkurzało mnie jak musiałem „merczować” towar na pólkach skakać przy tym po drabinach, przyklejać plakaty tylko, że kiedyś trzeba pójść dalej bo do emerytury nie da się tego robić. Jeśli ktoś w wieku 40 lat biega po spożywczakach to (najczęściej) jest zawodowym bankrutem lub przeciętniakiem- POWTARZAM. Odnośnie ostatniego zdania Twojej wypowiedzi. Czego się boicie w awansie? Podstawowa różnica pomiędzy pracą w spożywce na „sklepikach” a lepszą robotą to dużo większy teren (jedno obecne województwo, 1/8, 1/6, 1,4 kraju). Załóżmy, że sprzedawał byś dodatki do piekarnictwa i spotkał się z piekarzami, opony i spotkał się z mechanikami, rozwiązania w budownictwie i spotykał się z właścicielami firm budowlanych, nawozy i spotkał się w sklepach typu AGROMA i w dużych gospodarstwach rolnych – nie trzeba się wcale mocno przestawiać ze spożywki. Z takimi klientami nie rozmawia się dużo inaczej niż w spożywce. Rozrzut takich klientów jest dużo większy więc robisz max kilka wizyt dziennie za to dużo jeździsz. Nie masz trasówki, każdy dzień jest inny. Dostajesz dobry samochód więc jak nie masz problemów z jazdą to sama przyj

Nie podejrzewałem ciebie o prace w Maxco na poziomie przedstawiciela ale raczej managera , któremu nagle powiedziano stop dla jego" Radosnej Twórczości " W firmie Maxco można wykupić sobie ubezpieczenie w cyklu zbiorowym w jednej z renomowanych firm od nieszczęśliwych wypadków , śmierci , narodzin itp.Jeżeli pytasz o przyszłość PH z Maxco w wieku 40-50 lat to odpowiem w ten sposób . PH z początku listy mają jaszcze inne żródła dochodów ,. Każdy trzeżwo myślący człowiek zdaje chyba sobie sprawę że tak jak piszesz praca w Maxco nie jest wieczna , ale można przy jej pomocy zrealizować inne swoje plany na prywatnym gruncie , a tego chyba nie wziąłeś pod uwagę . Jeśli chodzi o urlop to tu masz rację jak nie pracuję to nie zarabiam . Tylko powiedz ilu jest takich jak ty z tak dobrymi warunkami zatrudnienia a ilu ph w setkach firm , którzy nawet na umowach o pracę mają 2 góra trzy tysiące a zdarzają się nawet i zarobki poniżej 2 tysięcy . Nie każdy ma predyspozycję być managerem średniego czy wyższego szczebla . Chcę to wyrażnie rozgraniczyć : praca na tzw.stanowisku gdzie wymagane jest wykształcenie wyższe i jeszcze parę często niedostępnych z różnych powodów argumentów i praca dla typowych ph pierwszego kontaktu na małych i średnich sklepach . Tą pracę też ktoś musi wykonywać . Gwarantuje ci iż niezadowoleni z pracy w firmie Maxco na pewno nie będą szukali pracy na twoim stanowisku .

ETATOWIEC

ps: jeszcze jeden argument przemawiający za tym, że Umowa o Pracę jest lepsza. Po 10 latach stażu (we wszystkich firmach łącznie, wliczają się też niektóre szkoły) masz 26 dni urlopu (do 10 lat 20 dni). 26 dni to jest pięć tygodni i jeden dzień bo w urlop nie wliczą się weekendy. Czyli tak na prawdę pracujesz 10 miesięcy i trzy tygodnie a masz płacone za 12 miesięcy. Przez pięć tygodni nic nie robisz a dostajesz całą podstawę i jeszcze prowizję bo dobrze poukładany rynek powinien nadal generować obroty. To jest praktycznie 10% gratis!!!!! A Ty ile masz urlopu?????

ETATOWIEC

Prowizja nie może być ani jedynym ani głównym składnikiem wynagrodzenia tym bardziej jeśli nie jest to umowa o pracę a jedynie takie formy zatrudnienia jak Umowa Zlecenie czy Samozatrudnienie. Tylko ludzie bez wyobraźni, myślący na zasadnie „jakoś to będzie” nie widzą zagrożeń z tym związanych. Ostatnio w mojej firmie jeden z kolegów zachorował, nie było go w pracy dwa miesiące- nic szczególnego woreczek żółciowy. Normalnie mógł wrócić do pracy dwa tygodnie wcześniej ale chciał mieć pewność, że jest zdrowy. Tak jak mówi KODEKS PRACY przez pierwszy miesiąc odebrał 80% podstawy a w drugim miesiącu 100%. Każda choroba może się przytrafić ale coś takiego, jak woreczek, przepuklina, kamień, wyrostek wcześniej czy później spotyka każdego – ile MAX CO zapłaciło by Tobie jeśli byś położył się na dwa miesiące???????? Po ilu dniach od operacji z kroplówką pod pachą biegł byś do pracy???? Sam pamiętam, jak będąc zatrudniony na działalności a potem na umowie o pracę z minimalną krajową na umowie „”a reszta pod stołem” NIEJEDNOKROTNIE z czterdziestostopniową temperaturą, pękająca głową leciałem do pracy, bo jak nie sprzedałem to nie miałem grosza, a trzeba było żyć, płacić składki, dzierżawę za samochód, abonamenty. TROCHĘ WYOBRAŹNI I ZROZUMIESZ JAK WAŻNA JEST UMOWA O PRACĘ I STABILNA PODSTAWA. Jeszcze raz mówię, że dla prawdziwego, doświadczonego handlowca/ managera (w zasadzie dla każdego pracownika z olejem w głowie) nie wizja „strzału” w postaci dużej premii zdarzającej się co jakiś czas ale wizja stabilności, bezpieczeństwa, przewidywalności jest największą motywacją do dobrej pracy i wiązania swojej przyszłości z tą a nie inną firmą. Jako, że jak zwykle manipulujesz i przeinaczasz wcale nie stwierdziłem, że lepiej zarabiać mniej za to stabilniej, w ostatecznym rozrachunku będą to te same pieniądze ale jako pewne i rozłożone w bardziej równych kwotach będą gwarancją bezpieczeństwa pracownika i jego rodziny. Czemu proponujesz mi, że się ujawnisz skoro mnie to GUZIK obchodzi kim Ty jesteś (ja jedynie napisałem, że brak nicków u dyskutantów powoduje, że nie wiem, czy jest Was wielu czy tylko jeden), ciekawe jednak dlaczego z takim uporem chcesz się dowiedzieć kim jestem? Szef Ci kazał się dowiedzieć? Choć to nie możliwe abyś mnie znał i naprawdę nie pracowałem jako sprzedawca żelków. Co by Ci dało, jakby się jednak okazało, że byłem pracownikiem MAX CO? Co napadli byście mnie w ciemnej ulicy? BEZ SENSU! Odwołując się w kolejności do Twoich jęków i płaczów obrońcy zaatakowanego przeze mnie biednego MAX CO ja nie mam nienagannego pochodzenia, pochodzę z nieprzeciętnie biednej rodziny i może dlatego właśnie tak cenię sobie bezpieczeństwo i gwarancję bo mogę liczyć tylko na siebie. Jak ktoś szuka ciepłej posadki (jak to nazwałeś) nie zważając na zarobki to szuka pracy w Bibliotece czy urzędzie. Pracując w sprzedaży w każdej firmie również w dużej korporacji z zasadami jest się poddanym wielkiej presji nakierowanej na wynik jednak otrzymuje się za to lepsze pieniądze niż przeciętny pracownik. Handlowiec w korporacji pracując w branżach z poza FMCG (spożywka, chemia gospodarcza itp. itd.) Lub w FMCG na trochę lepszych stanowiskach (na przykład sieci, hurt) ma minimum!!!!!!! -3500 podstawy na rękę, premia minimum 1000 na rękę. Do tego wczasy pod gruszą około 1500 zł raz do roku (lub zwrot kosztów), premia roczna (trzynastka) około 10%-20% wszystkich dochodów z całego poprzedniego roku. Pokrycie kosztów nauki (studia, języki) od 50% do 100% wartości. Od wszystkiego opłacone składki i podatki. Do tego samochód osobowy bez większych lub bez żadnych ograniczeń do użytku prywatnego i telefon z którego też można korzystać prywatnie. Bardzo często jest opłacona opieka zdrowotna w prywatnej klinice. Jak piszę to są wartości minimalne, w większości przypadków jest lepiej a są firmy w których to wszystko jest x2.(oczywiście pisze o handlowcach a nie managerach, kierownikach itd) A nawet w firmach w których są oferowane te minimalne warunki o których piszę to są one dla ludzi dopiero co zatrudnionych bo są w regulaminach takich firm zapisy, że każdego roku podstawa musi rosnąć o powiedzmy 4% powyżej inflacji a do tego jest jeszcze droga kariery. Nie wykładasz, żadnych swoich pieniędzy ani na paliwo ani na hotele, wypłatę możesz wydać w dniu wypływu bo nie opłacasz żadnych składek i nie ponosisz żadnych kosztów. Nie ma możliwości aby ktoś mi potrącił z wypłaty choćby złotówkę czy to za kolizję czy za cokolwiek innego , nie ma też możliwości zmniejszenia podstawy. Oczywiście jest ciężko, plany ambitne, presja ale nie nazywaj tego co napisałeś „złudnym poczuciem bezpieczeństwa” tak jak i trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia z gwarancją wypłaty pełnego wynagrodzenia w tym okresie czy pełnego wynagrodzenia w czasie nawet długiej choroby (minimum do pół roku) – czy to są naprawdę złudne fakty? Moja firma nie jest żadnym cudem Europy, ona po prostu przestrzega prawa oraz

Zauważ kolego że to ja zwróciłem uwagę że ktoś u góry prosił żebyśmy zeszli na ziemię . Jeśli chodzi o prowizję to może być ona głównym wykładnikiem wynagrodzenia , pod warunkiem że jest ona odpowiednio wysoka . Oczywiście ty z uporem maniaka będziesz forsował tezę , że lepiej jest mniej dostawać ale "GWARANTOWANE". Niestety rozczaruje Ciebie , nie każdy myśli tak jak ty . Nie którzy wolą trochę ryzyka jeżeli jest możliwość zarobienia 2-3 razy więcej niż w większości firm , nawet tych renomowanych . Etatowiec to też żaden podpis , podpisz się bardziej czytelnie a obiecuje że ja też to uczynię . Porównujesz mnie do Macierewicza , ja bym Ciebie porównał do Kaczyńskiego , dużo krasomówstwa i nienaganne jak sądzę pochodzenie , na przeciw niego staje Tusk , który jak sam mówi pochodzi z blokowiska . Jak sądzisz , który jest bardziej wiarygodny . Żeby było jasne już raz o tym mówiłem , w tej firmie pracuje nadal kilkunastu gości ze stażem ponad 10 lat i choćbyś nie wiem jakie bajeczki wymyślał na temat starego i nowego PH ( nie równych warunków itp.) to jak ktoś nie szuka ciepłej posadki jest operatywny to w tej firmie może zarobić dobrą kasę . Natomiast jeżeli szuka komfortu , medali czy złudnej stabilności(bo wybaczysz ale tej nie możesz zagwarantować) to zapraszam do firmy ETATOWCA , pod warunkiem że się w końcu pochwali o tym cudzie nowoczesnej Europy . Nadal uważam że masz jakiś osobisty żal do firmy MAXCO .

ETATOWIEC

Ja zwykle manipulujesz. Ja nie pisałem, że prowizja jest zła tylko, że nie może być jedynym ani większym składnikiem wynagrodzenia. Jak zwykle masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem, nie napisałem, że "tamta" firma upadła. Ona działa, pracują w niej absolwenci i pięćdziesięciolatkowie bez żadnych predyspozycji do handlu i traci rynek - ale nie zbankrutowała. Nie mam ani 8 ani 15 tys na miesiąc ale mniej. Ja rozumiem, że nie każda firma zapłaci dużo ale (i tu znowu Twoje problemy z rozumieniem tego co czytasz) wypłata bez względu na jej wielkość ma być taka jak ustalona w momencie zatrudnienia, nie można jej zmieniać i korygować zależnie od widzimisię (na przykład widzimisię o nazwie "ochronka się skończyła" co ma takie samo znaczenie jak "bo zupa była za słona) . Udzielam się na tym forum nie tylko w tym przypadku (i tu znowu Twoje problemy z czytaniem) bo już pisałem, że piszę w temacie MAX CO bo ktoś (Ty i może inni bo się nie podpisujesz) odpowiadacie mi, zadajecie pytania itp. Po co zadajesz mi pytania skoro potem się dziwisz, że Ci odpisuję- jakiś taki mało poważny płaczek jesteś. Zauważ, że Ta "dyskusja" już dość mocno odeszła od MAX CO a przeszła inne tory tylko dlatego, że my dyskutanci tak ją poprowadziliśmy więc nie rób z siebie drugiego Maciarewicza szukającego we wszystkim spisku i podstępu.

ETATOWIEC

ETATOWIEC - 2011-02-08 06:49:24 anonim - 2011-02-05 22:13:17 No i znowu doszliśmy do punktu wyjścia , a ktoś prosił żebyśmy zeszli na ziemie . Prowizja kolego jest stara jak świat , tylko kiedyś nazywała się pracą na akord . Widzisz tamta firma zbankrutowała a ta istnieje już prawie 20 lat . Pewnie że jest super mieć taki komfort psychiczny i mieć zapewnione co miesiąc np.8-15 tyś . na czysto . Tylko że taki komfort ma garstka ludzi a cała reszta orze jak morze lub jak potrafi i tu właśnie nasze drogi się rozchodzą . Ty masz predyspozycje być np.managerem a 85 % ludzi musi odwalać czarną robotę , którą ty skonstruowałeś i zgarniesz za nią laury . Cały czas zastanawiam się czy też tak się mocno udzielasz na forum o innych firmach , czy tylko ta cię tak mocno zainteresowała a jeżeli tak to spytam ponownie DLACZEGO !!! , a może przeszkadza ci moja osoba , która \ Ja zwykle manipulujesz. Ja nie pisałem, że prowizja jest zła tylko, że nie może być jedynym ani większym składnikiem prowizji. Jak zwykle masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem, nie napisałem, że Pierwsze zdanie miało brzmieć tak: ""Ja zwykle manipulujesz. Ja nie pisałem, że prowizja jest zła tylko, że nie może być jedynym ani większym składnikiem wypłaty. """"

ETATOWIEC

anonim - 2011-02-05 22:13:17 No i znowu doszliśmy do punktu wyjścia , a ktoś prosił żebyśmy zeszli na ziemie . Prowizja kolego jest stara jak świat , tylko kiedyś nazywała się pracą na akord . Widzisz tamta firma zbankrutowała a ta istnieje już prawie 20 lat . Pewnie że jest super mieć taki komfort psychiczny i mieć zapewnione co miesiąc np.8-15 tyś . na czysto . Tylko że taki komfort ma garstka ludzi a cała reszta orze jak morze lub jak potrafi i tu właśnie nasze drogi się rozchodzą . Ty masz predyspozycje być np.managerem a 85 % ludzi musi odwalać czarną robotę , którą ty skonstruowałeś i zgarniesz za nią laury . Cały czas zastanawiam się czy też tak się mocno udzielasz na forum o innych firmach , czy tylko ta cię tak mocno zainteresowała a jeżeli tak to spytam ponownie DLACZEGO !!! , a może przeszkadza ci moja osoba , która \ Ja zwykle manipulujesz. Ja nie pisałem, że prowizja jest zła tylko, że nie może być jedynym ani większym składnikiem prowizji. Jak zwykle masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem, nie napisałem, że "tamta" firma upadła. Ona działa, pracują w niej absolwenci i pięćdziesięciolatkowie bez żadnych predyspozycji do handlu i traci rynek - ale nie zbankrutowała. Nie mam ani 8 ani 15 tys na miesiąc ale mniej. Ja rozumiem, że nie każda firma zapłaci dużo ale (i tu znowu Twoje problemy z rozumieniem tego co czytasz) wypłata bez względu na jej wielkość ma być taka jak ustalona w momencie zatrudnienia, nie można jej zmieniać i korygować zależnie od widzimisię (na przykład widzimisię o nazwie "ochronka się skończyła" co ma takie samo znaczenie jak "bo zupa była za słona) . Udzielam się na tym forum nie tylko w tym przypadku (i tu znowu Twoje problemy z czytaniem) bo już pisałem, że piszę w temacie MAX CO bo ktoś (Ty i może inni bo się nie podpisujesz) odpowiadacie mi, zadajecie pytania itp. Po co zadajesz mi pytania skoro potem się dziwisz, że Ci odpisuję- jakiś taki mało poważny płaczek jesteś. Zauważ, że Ta "dyskusja" już dość mocno odeszła od MAX CO a przeszła inne tory tylko dlatego, że my dyskutanci tak ją poprowadziliśmy więc nie rób z siebie drugiego Maciarewicza szukającego we wszystkim spisku i podstępu.

No i znowu doszliśmy do punktu wyjścia , a ktoś prosił żebyśmy zeszli na ziemie . Prowizja kolego jest stara jak świat , tylko kiedyś nazywała się pracą na akord . Widzisz tamta firma zbankrutowała a ta istnieje już prawie 20 lat . Pewnie że jest super mieć taki komfort psychiczny i mieć zapewnione co miesiąc np.8-15 tyś . na czysto . Tylko że taki komfort ma garstka ludzi a cała reszta orze jak morze lub jak potrafi i tu właśnie nasze drogi się rozchodzą . Ty masz predyspozycje być np.managerem a 85 % ludzi musi odwalać czarną robotę , którą ty skonstruowałeś i zgarniesz za nią laury . Cały czas zastanawiam się czy też tak się mocno udzielasz na forum o innych firmach , czy tylko ta cię tak mocno zainteresowała a jeżeli tak to spytam ponownie DLACZEGO !!! , a może przeszkadza ci moja osoba , która \" JAK ŚMIE BRONIĆ TAK PODŁEJ I OKRADAJĄCEJ SWYCH PH .

Gość - 2011-02-04 20:19:55 No to powiem inaczej ten 1000 to jest tylko ochronka na kilka miesięcy . Oczywiście do tego dochodzi premia . Po kilku miesiącach albo gość podejmuje rękawice i przechodzi na inny system wynagrodzenia albo szkoda dla niego czasu . Tak przynajmniej ja bym zrobił . Czasy dobrych wujków minęły bezpowrotnie jakiś czas temu . Takie myślenie nie ma nic wspólnego z profesjonalnym zatrudnianiem i psychologią pracy. Ja rozumiem, że dla każdego pracodawcy największym bólem jest dzień wypłaty ale trudno- to niech zamknie firmę. Każdy pracownik musi mieć minimum poczucia bezpieczeństwa. Musi wiedzieć, że jest jakaś kwota wypłaty która jest PEWNA, musi wiedzieć, że ma jakiś okres płatnego wypowiedzenia, że jak raz na parę lat rozbije samochód to nikt nie obciąży za naprawę itp. itd. Jeśli tego się mu nie zapewni to po prostu będzie pracował źle. Tu nie chodzi o dobro danego człowieka PO PROSTU BĘDZIE PRACOWAŁ ŹLE. Jeśli będzie wiedział, że ma płacone tylko z prowizji a trafi mu się gorszy miesiąc a w domu będą czekały rachunki do zapłacenia to co zrobi? Nie wiesz to ja Ci powiem, zacznie sprzedawać "na rumuna" zacznie kłamać klientów, zacznie sprzedawać do klientów którzy rodzą ryzyko, że nie będą płacić itp, itd. A to odbije się nie tylko na Handlowcu ale i na firmie. Dlatego lepsze jest rozwiązanie z większą podstawą ale mniejszą prowizją, tak żeby zarobił w ostatecznym rozrachunku to samo ale żeby był bezpieczniejszy. To nie wizja jednej dobrej wypłaty motywuje ludzi do dobrej pracy ale wizja stabilnego funkcjonowania i rozwoju na lata. Dlatego mądrzy ludzie wymyślili kodeks pracy, prawo do urlopu, minimalną podstawę wynagrodzenia. Może dla dwudziestolatka fakt czy zarobi czy nie jest mniej istotny jak zarobi to zabierze dziewczynę do kina a jak nie zarobi to trudno ale dla będącego w sile zawodowych umiejętności dla 30-40 latka ważne są jakieś gwarancie bo jest rodzina kredyt ..... Dlatego "firemki" w których prawo do godnego zatrudnienia nazywane jest "ochronką" albo "dobrym wujostwem" są skazane na zatrudnianie ludzi bez doświadczenia (i są przez nich wykorzystywane jedynie do zdobycia "papieru" po czym odchodzą) oraz ludzi w wieku niezbyt pasującym do zawodu handlowca z doświadczeniem dalekim od handlowego. W takich firmach jest duża rotacja co irytuje klientów którzy nie chcą współpracować z niestabilną firmą. Jest w Polsce pewna firma zajmująca się produkcją konfekcjonowaniem i sprzedaż win. Ta firma kilka lat temu była potężna. Firma zatrudnia na działalności, uzurpowała sobie prawo do potrącania z wypłaty dowolnych kwot lub nie wypłacanie wypłaty w ogóle. Podstawa była "na ryja" na zasadnie - jak będę zadowolony to dam i wiele jeszcze innych patologii - czyli coś podobnego o czym Ty piszesz. Napisałem firma była potężna- ale już nie jest. Kiedyś było większe bezrobocie to ludzie godzili się na takie warunki ale dziś już nie. Wakat goni wakat, handlowcy coraz młodsi lub coraz starsi zamiast sprzedawać psioczą na sklepach jak im źle prosząc klientów, że jak by słyszeli o innej robocie to niech dadzą znać, sprzedaż spada, firma znika z pólek - JESZCZE RAZ PISZĘ, NIE CHODZI O ROBIENIE DOBRZE PRACOWNIKOM, po prostu zbyt mocne przykręcanie śruby powoduje odwrotny efekt niż zamierzony. Nie chcesz być dobrym wujkiem- to zostaniesz dobrym bankrutem.

anonim - 2011-02-03 22:11:38 A no świadczy o tym że na rynku jest coraz więcej marketów , które odbierają wszystkim sklepom klienta : a jak komuś spadają obroty to zaczyna oszczędzać , na czym najpierw , oczywiście na produktach takich firm jak MAXCO . Nie jest to produkt pierwszej potrzeby , bez tego sklep może istnieć a bez chleba , nabiału , kiełbasy czy piwa nie . Wtedy również i MAXCO zaczyna oszczędzać , z tąd te cięcia . Ale dla uspokojenia hura pesymistów nawet firmy handlujące tym towarem pierwszej potrzeby też odnotowują spadek obrotów . Wbrew pozorom większa lista odbiorców nie koniecznie wpływa na obroty dostawców , handel się rozmydla , coraz większa konkurencja wśród dostawców powoduje że dochodzi do absurdów chwytów marketingowych , niedorzecznych promocji . Oczywiście są też i rekiny ale nie onich tu piszemy . Jednak średnia pensja w Polsce rośnie a w MAX CO maleje jeśli wierzyć temu co jest napisane trochę wyżej. Nawet jeśli MAX CO ma na to wytłumaczenie to dla pracownika jest to marna pociecha bo trzeba płacić rachunki i żyć. Dlatego ilość niezadowolonych i odchodzących będzie rosła.

maxco-nie

Odnośnie 2000 podstawy na etacie- było tak może w 2009 r. teraz jest juz tylko 1000 netto!!!!!!! Czy to o czymś świadczy???? Zastanówcie się!!!

Uważam że firma jak każda inna ma swoje plusy i minusy . Dla mnie problemem są za wysokie ceny oferowanych przez firmę produktów . Można by obniżyć koszty redukując nadmiernie rozbudowane biuro , plus korekta marży własnej .

aaa

dobra wróćcie na ziemie. piszemy o maxco

Zostaw merytoryczną opinię o MaxCo Distribution Sp. z o.o. - Polska

• Jak się pracuje w MaxCo Distribution Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy MaxCo Distribution Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 78.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MaxCo Distribution Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 67, z czego 48 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MaxCo Distribution Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w MaxCo Distribution Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MaxCo Distribution Sp. z o.o.