Opinie o Polskie Wagony Spółka z o. o. w Gliwice

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Polskie Wagony Spółka z o. o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Polskie Wagony Spółka z o. o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Polskie Wagony Spółka z o. o. w Gliwice

Maciej Wacek.

Ja akurat w (usunięte przez administratora) mam czy beda znali moje nazwisko kazdy ktoremu kolejny raz niewyplacili na czas pieniedzy powinien ich zglosic do pipu.Obracaja naszymi pieniedzmi a wiekszosc siedzi na (usunięte przez administratora) i nic nierobi.Policz jeden z drogim ilu pracownikow nadal czeka na swoje pieniadze i jaka to kwota przez kilkanascie dni obracaja.Za nasze zarobione pieniadze w tej firmie jest tak samo jak z praca w wiezieniu jak sie niezorganizuja pracownicy i nienarob ia dymu ktory moglby postawic w zlym swietle ta firme to tak beda robic.To jest (usunięte przez administratora) Polska (usunięte przez administratora) Tajlandia (usunięte przez administratora) rano robota i przelewy robic natuchmiast albo zawolac telewizje i narobic dymu.Szybciutko by wyplacili siano.Komu za czekanie na wyplate dolozyli zlotowke za czekanie?Jebac ich kurwow zlodzieji.Wychodzenie na prosta po poprzednikach, bajki cmoknijcie mnie w (usunięte przez administratora) az sie leb zabuja jawnie wszystkich w (usunięte przez administratora) robia.Firma kogucik.

Spawacz

Witam, czy warto rozpaczać w firmie pracę na stanowisku spawacz? Na jakie pieniądze można liczyć?

@Spawacz

Nie warto. Jak jesteś dobrym spawaczem bez komornika na karku to szukaj lepszej fuchy. Mnie wszystko jedno ile zarobię, bo powyżej 2100 i tak mi komornik zabiera, a tu jest jedna zmiana. Hajs dla spawacza to 3000-3200 miesięcznie brutto i jakieś 800 premii jak prezesik ma dobry humor. (usunięte przez administratora) nie pieniądz.

Nowa Firma funkcjonuje od 18.11.2019. Jak narazie wygląda że zmierza w dobrym kierunku. Umowy o pracę są, wypłata była, ubrania robocze też. Zleceń sporo. Oczyste jest że przejmując taki bałagan i zaniedbania po poprzednich najemcach co zajechali i nie inwestowali w fabrykę, będzię trzeba sporo zainwestować.

Papa

Była teraz jak się dowiedziałem na dwie raty a i tak nie całość za byłego też była dwa razy wyższa i chłopy wiedzieli za co robiom wpadli z deszczu pod rynnę nic więcej opierał złote góry a dał wielkie zero

Papa

Sporo kasy to już zmarnował i zabrał do siebie rząd mu zapłacił z tarcz do każdego pracownika dofinansowanie do niego gdzie miał oddać pracownikowi za te przejście na 4/5 etatu a on zapłacił połowę i resztę do siebie a tarcza mówiła jedno 80 procent płaci pracodawcą a państwo 20 procent i zus a on wziol do siebie

Papa

W zlym kierunku zmierza po prezes zarzadu to (usunięte przez administratora) nie wie nic o zarzadzaniu tym rzemioslem

Spawacz

I co panie prezesie Kuciia? Co na to zarząd Opala i K88 czyli właścicieli zakładu? Zostawiłeś ludzi na Święta bez reszty wypłat za luty. Takiej sytuacji nie było nawet za GFW. Harujemy jak woły za psie pieniądze których nawet nie jesteście w stanie zapłacić. Nasze rodziny dziękują Polskim Wagonom za brak szacunku, wypłat. Wasze rodziny pewno stać godnie spędzić te Święta a plebs niech zadowoli się ochłapami

@Spawacz

Pan kucia to burek pospolity ktory nie umi zarzadzac tam sa tylko waly krecone na jego korzysc o opala i reszty nie interesuje tylko rujnuje firme by ta plajdla nic wiecej dopiero wczoraj synowi wyplacili premie za luty a juz tez slyszalem że wyplaty moze w przyszlym tygodniu na taczki go i jak za prl na bruk wyrzudzic

Co sądzisz o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Polskie Wagony Spółka z o. o.? Czy wziąwszy pod uwagę Twoje wrażenia, poleciłbyś innym aplikację do tego miejsca? Podziel się z nami swoimi doświadczeniami.
Gliwice
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Gliwice
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Elektryk/Automatyk
Gliwice
Gustav Wolf Polska Sp. z o.o.
logo firmy Praca dla studentów w charakterze kierowcy
Gliwice
Centrum Kierowców Sp. z o.o.
ZBYSZKO

Niestety moja poprzednia opinia wywołała poruszenie... Rozgoryczenie u P. Prezesa... przyszedł na halę zrobił zebranie pokręcił nosem i uciekł ( no bo przecież jak to pracownicy mogą w taki sposób mówić o miejscu pracy?) Brak słów Panie prezesie, brak słów. Minął już niemalże cały miesiąc marzec a pracownicy dalej nie otrzymali sporej czesci wyplaty. Podstawa zostala przelana , ale dla większości pracowników wystarczyło jedynie na zrobienie opłat co z resztą wydatków?? Mamy rozumieć, że sytuacja w kwietniu znowu się powtórzy? Z takim podejściem do pracownika proszę liczyć się z "odpowiednim" podejściem do pracy. Kilka osób już się zwolniło inni jeszcze się wahają a jeszcze inni liczą na poprawę sytuacji w kolejnych miesiącach. Historia zatacza koło? Chyba tak, szkoda że firma z tak dużym potencjałem zostaje wyniszczana przez osoby niekompetentne. Proszę pamiętać, że głównym narzędziem firmy jest człowiek, człowiek któremu przestaje zależeć na pracy przestaje być sprawnym narzędziem a co za tym idzie produkcja zaczyna zwalniać. Za kilka dni są święta a my pracownicy pytamy za co mamy je przeżyć? Politycy starają się zamknąć nas w domu a zarząd firmy stara się w tym domu zamykać lodówki. Ale czego możemy oczekiwać od firmy która nawet nie jest w stanie zapewnić podstawowych środków higieny... Mam nadzieję, że mój kolejny wpis już wystarczająco otworzy państwu oczy a sytuacja w firmie diametralnie się zmieni bo w przeciwnym wypadku nie wróżę dalekiej przyszłości

@ZBYSZKO

Dziwię się tylko że żadne służby ani instytucje nie zainteresują się tym co dzieje się w tej firmie.Lata temu,Nowiny Gliwickie dokładnie opisywały ten bajzel i przekręty jakie dzieją się w tej firmie.Gliwice,miasto które tak świetnie się rozwija coraz ładniej wygląda a pod swoim płaszczykiem chowa i pozwala na wyniszczenie ludzi i miejsc pracy,tak nietypowych zawodów które ludzie tam wykonują....To wcale nie jest ratowanie zakładu i miejsc pracy!!! To są kolejni (usunięte przez administratora)I kompletnie nie mający pojęcia na temat prowadzenia takiej firmy....Przychodzą i udają że chcą zrobić cuda,robią z ludzi idiotów i z siebie po to żeby zgarnąć wysokie odprawy i mieć wszystko w(usunięte przez administratora)!!!!

ZBYSZKO

Atmosfera w brygadach? Nie można niczego zarzucić. Mistrzowie? Zawsze można liczyć na pomoc. Zarząd? I tu zaczynają się schody... Niestety od początku roku w firmie dzieje się coraz gorzej, od momentu zatrudnienia Sz.P. koordynatora który jest oczami i uszami prezesa nie da się pracować bez stresu. Pan koordynator przepraszam skąd się urwał? Osoba na takim stanowisku powinna mieć jakiekolwiek pojęcie o wykonywanej pracy a tymczasem ta osoba zna sie tylko na tabelkach, tablekach z których mu wychodzi że wszyscy pracownicy przez pół dnia stoją i nic nie robią:) Przejdźmy teraz do zarobków... Jałmużna która jest prześmiewczo nazywana WYPŁATĄ jest przekazywana nam pracownikom w ratach. Na początku pracy zostajemy zapewnieni o możliwie wysokich zarobkach... wypłaty za styczeń? 2800 brutto plus UWAGA 300zł premii... wyszło ok 2500zł netto ( 10tego dostajmemy podstawę i dopiero pod koniec miesiąca premię) w styczniu nie zrobiliśmy tylu wagonów ile jest w minimum Ale jakie to były wagony? Gdzie były części? My mieliśmy się tym martwić czy góra? Warunki pracy? Hala jest dość stara ok, lepiej nie będzie Ale powinno się zadbać o jak najlepsze warunki pracy A co się dzieje na hali? Ekipa czyszcząca jest zmuszana do wydmuchiwania pyłu po szlifowaniu co powoduje zapylenie w tak dużym stopniu że nierzadko nie widać drugiego końca hali. Malarze muszą konserwować podwozie w tym samym miejscu i co się dzieje? My pracujemy tuż obok wdychając pył i lakier. I to wszystko za 2500zl netto Gdyby ktokolwiek jeszcze się wahał czy zatrudnić się w tej firmie to uwaga wynagrodzenie za miesiąc luty na dzień 09.02.2021 jest jeszcze negocjowane gdyż Pan Prezes w dalszym ciągu nie doszedł do porozumienia z mistrzami oraz zarządem co do premii. Mistrzowie widzą jaki ogrom pracy był zrobiony w lutym A prezes ma przed sobą wyliczenia Pana koordynatora które mu jasno obrazują że zamiast ok 40 wagonów (Gdzie za czasów GFW S.A. schodziło maksymalnie 30 i wynagrodzenia były na czas) powinniśmy zrobić dokładnie 66 wagonów i wtedy nie byłoby problemu z wypłatą. Więc gdzie się podziały pieniądze za te 40 wagonów? Wyparował? Wymagają od ludzi coraz więcej pracy stopniowo obniżając wypłaty. Na sam koniec dodam że na ostatnim zebraniu w piątek 05.03.2021 prezes powiedział że w marcu MUSIMY zrobić minimum 60 wagonów. Wychodzi na to że każda brygada musi zrobić minimum 3 wagony na dzień proste? Tak! Brygada hamulca, podnośników, wózkowych i malarzy bez problemu tyle zrobi. Tylko pamiętajmy że najpierw ktoś musi zrobić blacharkę A przy trupach które dostają spawacze (praktycznie sama rama) nie ma możliwości żeby wyspawali 3 takie wagony dziennie. Pozdrawiam serdecznie w momencie pisania opinii JESZCZE pracownik tej firmy natomiast w najbliższym czasie się to zmieni.

Jano
@ZBYSZKO

Witam.No to teraz czekamy na komentarz P.Prezesa który tak zachwalał całą sytuację w firmie i negował wszystkie negatywne opinie.....hm? Coś mi się wydaje że to kolejny słup do prania brudnych pieniędzy podstawiony przez pośredników....Wszyscy poprzedni prezesi tak defraudowali majątek tej firmy że nawet w gazetach o tym pisali!!! I co? No i nic,śmieją się teraz i pewnie co innego niszczą....Od czasu prywatyzacji tej firmy prowadzono ją ku upadkowi,ludzie robili za grosze a prezesi zmieniali się jak rękawiczki i pobierali odprawy.....Kiedyś nie zapomnę jak nam wmawiano że nie ma pieniędzy przez 2 tyg.A na koncie w banku PBH było ponad 200 tysięcy marek jeszcze wtedy Pozdrawiam.

@ZBYSZKO

A teraz zwalniają 28 ludzi i rzadajom 50 wagonów niech lepiej przerzudzom się na platformy to i plan wykonany i prezes by może zrozumiał żeby firmy nie rujnować

@Jano

Źle się dzieje nawet premię im obiecał że do 24 dostaną wypłacom a do tej pory wymiguje się nawet mistrzowie wypłat na czas nie dostali tylko na koniec miesiąca bo prezes musi mieć na święta o pracownika się nie martwi a to on pracuje by wyrobić renomę by zapłacili a prezes tylko jak mu się kurza twarz chce

@Papa

Czyli jest identycznie jak kiedyś!!! Mydlenie oczu,obiecanki cacanki i robienie dobrej miny do złej gry....I tak było zawsze,bo pewnie P.Prezes to tylko taka zasłona,atrapa za którą stoi znowu ktoś ważniejszy i zbiera kasę. Znowu za jakiś czas przyjdzie nowy,ten dostanie milionową odprawę a ludzie zgodnie z prawem nie doczekają się na te swoje drobne zarobione....ps:A kto tam teraz jest Mistrzem?

Treper

A nowy właściciel coś inwestuje w ten zakład

ZADOWOLONY
@Treper

Tak powoli ale inwestuje i spłaca długi po poprzednikach....

Grzegorz Kucia Prezes Zarządu
@Treper

Moi Mili, Spółka Polskie Wagony powstała w listopadzie 2019 roku. Zakład został zakupiony od syndyka przez nowego inwestora, których chce go rozwijać. Nie mamy nic wspólnego ze spółką Fabryka Wagonów Gliwice, ani kapitałowo ani osobowo. Bardzo się cieszę, że tak wielu z Was zaufało nowemu podmiotowi. Zatrudniamy już ponad 200 osób. Postaram się Was nie zawieźć. Jestem prezesem od 3 miesięcy, więc czas na małe podsumowanie. Uporządkowaliśmy sprawy finansowe, zmieniliśmy strukturę zarządzania, inwestujemy w narzędzia i oprzyrządowanie, kupiliśmy komorę śrutowniczą, sukcesywnie naprawiamy infrastrukturę. Za kilkanaście dni dotrze do nas nowa lokomotywa manewrowa. W tym tygodniu przeszliśmy pozytywnie audyt Czeskich Drahów i będziemy mogli świadczyć dla nich usługi remontowe. To był ogromny wysiłek i ogromny Wasz sukces, zwłaszcza, że wg słów audytorów, jesteśmy pierwszą firmą w Polsce, która przeszła taki audyt pozytywnie za pierwszym podejściem. Bardzo Wam dziękuję. Ze spraw bieżących. Poszukujemy i zatrudniamy: ślusarzy, spawaczy, tokarzy, pracowników kontroli jakości i wszystkich, którzy mają pomysły, są zaangażowani i aktywni i chcą się rozwijać w branży kolejowej. Grzegorz Kucia Prezes Zarządu g.kucia@polskiewagony.pl

ZADOWOLONY
@Grzegorz Kucia Prezes Zarządu

Dziękuję za merytoryczne przedstawienie rzeczywistości.

@Grzegorz Kucia Prezes Zarządu

Witam.Czy mogę wiedzieć na jakim poziomie kształtują się zarobki spawacza?(Mag,elektrodą czy palnik gazowy)biorąc pod uwagę że osoba ma praktykę 15letnią przy naprawie i budowie wagonów od podstaw.Dziękuję i pozdrawiam.

@Mietek

Słabo się kształtujom ale za to więcej wymagań za psie pieniądze i wypłaty nie na czas w marcu 24 jak się dowiedziałem miał płacić premię a tu tylko widać obiecanki poprostu wysyzk pracownika

Mietek

Witam.Chyba się nie doczekam na wcześniej zadane pytanie....

@Mietek

Panie Mietku słabe zarobki tylko rządan wiele

Magda

@ZADOWOLONY a to spłacanie nie ma negatywnego wpływu na obecnych pracowników?

@Magda

Ma i to wielkie bo na święta wielkanocne muszą z całą rodzinom zeby w tynk wsadzić bo p.prezes kasę przetrabil

Papa z Katowic

20 lat przy kołach na ubb 112, 1x 2x wm15 i drezyny do 620 i kompozyty przeróbki czopa na 119 118 129 i czasem 128 toczenie środków osi i piasty i pytam się jakie wynagrodzenie zasadnicze

Czy Polskie Wagony Spółka z o. o. zapewnia kartę multisportu?

Z

Tak się nazapierdalasz za darmo, że na multysporty ani czasu ani checi nie będzie

Patryczek

Jeżeli ktoś lubi pracować za darmo albo za pół darmo to absolutnie polecam, gdyż występują problemy z wypłatami całości wynagrodzenia. Atmosfera na hali jest dobra jednak warunki pracy pozostawiają wiele do życzenia, np. dziurawy dach przez który w ciężkie warunki atmosferyczne ulewny deszcz zalewa hale a woda cieknie po słupach na których znajdują się gniazda siłowe jak i na 230v. Woda stoi między szynami gdzie często leżą przedłużacze do maszyn i szlifierek. Stan łaźni również nie jest najlepszy; grzyb na ścianach opadająca farba z sufitu i zabytkowe prysznice.

Edek
@Patryczek

Praca jest fajna nadgodziny są a jak komuś się nie chce pracować to wtedy wypisuje bzdury

X
@Patryczek

Bardzo ważne pytanie, dlaczego pierwszy raz jest wypłata po czasie?!

Jano
@Patryczek

Czyli po staremu.....a szkoda bo przez tyle lat można było coś polepszyć...ale poco?! Zakład ponad 100 letni i w 90 latach była impreza z tej okazji a po mimo to został w większej części wyburzony,hm...zawsze myślałem że ponad 100 lat to zabytek i nie można tak zrobić.....ale widocznie prywaciaż może....

Patryczek
@X

Z tego co doświadczyłem na własnej skórze wypłata nie pierwszy raz była po czasie i jeszcze nie raz będzie ;)

Fizyczny
@Patryczek

Ja słyszałem w piątek, że mistrzowie i ogólnie wszyscy poza nami jeszcze nie dostali nawet podstawy do końca. A miesiąc się już kończy... Współczuję majstrom, bo tyrają marzec za darmo. A na prawdę tyrają, bo nigdy wcześniej w żadnej robocie nie widziałem żeby majster zasówał w transporcie na wuzku, albo latał z palnikiem. Więc robią z fizycznymi i siedzą w papierach. Po to żeby się ze wszystkim wyrobić ci goście się dwoją i troją. Za darmo. Podejrzewam że nikt im nawet dziekuje nie powie. Żenada ze strony zarządu. Jak im tacy ludzie pouciekają to zostaną albo same dziadki, albo lewusy z łapanki.

Czy w Polskie Wagony Spółka z o. o. występują paczki/bony świąteczne?

wagonowy

tak była koszt ok 80zł

nowy
@wagonowy

koszt 80zł??? naprawde za paczke świąteczna trzeba bylo zaplacic?

Jeden z wielu
@nowy

Nie, nic nie trzeba było płacić. To był upominek wartości ok. 80zł może trohe więcej. Biorąc pod uwagę ze nigdy tam nic było to mnie się zrobiło miło że ktoś o mnie pomyślał.

Jasiek

@ZADOWOLONY a teraz czas pracy znów w normie?

Zostaw merytoryczną opinię o Polskie Wagony Spółka z o. o. - Gliwice

• Jak się pracuje w Polskie Wagony Spółka z o. o.?

Zobacz opinie na temat firmy Polskie Wagony Spółka z o. o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 23.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Polskie Wagony Spółka z o. o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 19, z czego 2 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Polskie Wagony Spółka z o. o.