Opinie o Polskie Wagony Spółka z o. o. w Gliwice

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Polskie Wagony Spółka z o. o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Polskie Wagony Spółka z o. o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Polskie Wagony Spółka z o. o. w Gliwice

Polskie Wagony Spółka z o. o. wystawiła w ostatnim czasie ogłoszenia na Pracuj.pl. Na chwilę obecną szukają do pracy jako Tokarz.

@Danuta

Zakład ciągle na papierze istnieje ale nikomu nie zapłacili zaległych wypłat prawie od roku. Jeden wielki przekręt, robotników olali, zabronili wchodzić na zakład, wypłat nie płacili, sami nie chcieli zwolnić z przyczyn ekonomicznych- po prostu przeczymali ludzi bez wypłat kilka miesięcy więc na logikę trzeba było się zwolnić i szukać roboty. Ale oczywiście oni są ciągle w miarę czyści choć kilka lub kilkanaście spraw ciągnie się za nimi w sądzie ( nie płacone Zus-y, podatki, zobowiązania kontrahentów, dostawców materiałów, zakłady dostarczające media itp itd). No ale kto podskoczy takiemu sztabowi prawników jakich mają bo to w rzeczywistości firma: Opal-Maximum z Katowic, Introbud itp zarządza terenami i fabryką pod przykrywką Polskich Wagonów. Porażka, w tym kraju tacy jak my możemy im naskoczyć, pogadać sobie a oni i tak zrobią co zechcą

Spółkę powołano w 2019 r. i do dziś widnieje, jako aktywna, zajmująca się naprawą i konserwacją pozostałego sprzętu transportowego, jak to w klasyfikacji ujęto. Tyle w Internecie. A jak się sprawy mają na miejscu z funkcjonowaniem, wznowili produkcję wagonów, pooddawali zaległe wypłaty? Jest lub będzie tu jeszcze robota dla tokarza, jak ja, z ponad 10-letnim stażem w zawodzie?

Ta... Od lipca zakład stoi zamkniety istnieje tylko na papierku. Nadal nie placal ludziom. Polskich Wanogow juz nie ma

@.

Faktycznie w KRS wygląda to tak, że firma działa. Działa też strona internetowa, na której ciągle jest napisane, że potrzebują tokarzy, frezerów czy ślusarzy. To pewne info, że zakład przestał działać i jak na dziś wygląda perspektywa, spłaty zaległych wynagrodzeń?

. Nowy wpis

Tak to pewne info. Z zakładu nie zostało prawie nic (poza halą, która jeszcze stoi), nje wiem jak maszyny w środku bo nikogo nie wpuszczają. Ostatni wagon wyjechał w lutym 2022. W lipcu 2022 przestali nam płacić. Informowani byli wszyscy wokół, nikt nawet nie spróbował nam pomóc. PIP jest instytucją śmieszną i niepotrzebną, bo również nic nie mogą zrobić poza nałożeniem grzywny na prokurenta. To jest komedia.

Danuta Nowy wpis
@.

Nic nawet częściowo z wynagrodzeń nie udało się odzyskać? To bardzo przykra sprawa. Istnieje jakaś szansa, że zakład wznowi działalność czy raczej długi są zbyt duże?

Tokarz Nowy wpis
@Danuta

Bańbuła

Panie Malina, Panowie Prokurenci GDZIE SĄ NASZE WYPŁATY??? CO Z ZAKŁADEM I PRACĄ??? ZAKŁAD ZAMKNIĘTY- WYPŁAT BRAK, Upadłości brak żeby choć dostać Świadectwa Pracy!!! JESTEŚCIE NIEPOWAŻNI WSZYSCY ZARZĄDZAJĄCY, CO Z NAMI PRACOWNIKAMI POLSKICH WAGONÓW?????!!!!

Bożena
@Bańbuła

Można zawiadomić PIP , prokuraturę o popełnieniu przestępstwa, telewizję. Samo nic się nie zrobi.

@Bańbuła

Jakie wypłaty? Pieniędzy nie dostaniemy! Nie mają z czego ich wypłacić.!

LSKW
@Bożena

Pani Bożeno zaznaczyła Pani jako były pracownik to zdaje sobie sprawę jak u nas to wyglądało z tymi instytucjami pip nic nie może zrobić bo jest prokurent albo i jego nawet niema, prokuraturę to nie interesuje ponieważ niema właściciela i koło się zamyka po prostu oni są kuci na cztery łapy ale karma kiedyś wróci!!!!!.

@Bożena

Pip o wszystkim wie i nic nie robi prokuratura wie i nic nie robi Lokalna gazeta, TVN oraz polsat wiedzą i nic nie robią jestesmy sami mam tylko nadzije zd Miklisowi Malinie i innym odpowoedziealnym los odda to co dali ludziom i skoncza jak Kulczyk którego nie uratowalo nawt bogactwo

@Tokarz

Z tym, że serio każdy o tym wie to piszesz poważnie? Bo jeśli tak to zaskakujący jest ten cały brak reakcji w takim razie... To w ogóle jakkolwiek komentowane jest? Sami z siebie to raczej niczego z tym nie zrobicie...

@Maria

ta serio Opal ma za duze wplywy i kontakty nie jestesmy w stanie nic sami zrobic... jest październik juz i kasy za lipiec dalej nie ma nie mowiac o kolejnych miesiacach juz pewnie nie ma na co liczyc

@Tokarz

I co, dalej pieniądze nie zostały wypłacone za lipiec i za resztę miesięcy? Nadal wszystko stoi w miejscu?

Mariusz

A może by tak się zjednoczyć i pozew grupowy do sądu!!! W pojedynkę się nie walczy i co z naszym Pitem do rozliczenia kto nam je da??

Dzieci z Bullerbyn

Cóż napisać jako były wieloletni pracownik szkoda miejsca pracy po GFW nastąpiło PW każdy z nas miał nadzieję że już nie będzie się działo to co z byłym pracodawcą ale długo nie musieliśmy czekać.Najbardziej szkoda starszych pracowników przed emeryturą dla nich jest ciężej coś znalezć my młodzi dla nas jest dużo pracy wystarczy chcieć, zakład szybko został zrujnowany niema co ukrywać jak dla mnie to okradali ! wysokich stawek nie mieliśmy socialu też nie tylko goła wypłata plus nadgodziny tym sobie nadrabialiśmy żeby się nie wstydzić pieniędzy które zarabialiśmy.Szacunek dla mistrza produkcji Pana Romana R. człowiek starał się dawać z siebie wszystko on to ciągnął i dbał o ludzi takich ludzi mało jak On. Myślę że ludzie którzy opuścili zakład żeby podjąć nową pracę to doceniają ludzi atmosferę i kierownictwo oprócz góry oczywiście także szkoda zakładu i tak samo dobrych ludzi którzy tam pracowali

Co sądzisz o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Polskie Wagony Spółka z o. o.? Czy wziąwszy pod uwagę Twoje wrażenia, poleciłbyś innym aplikację do tego miejsca? Podziel się z nami swoimi doświadczeniami.
Gliwice
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Gliwice
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Elektryk/Automatyk
Gliwice
Gustav Wolf Polska Sp. z o.o.
Łuki

Spółka Polskie Wagony nie płaci nam wypłat!!! Brak wynagrodzenia za lipiec!!! 3-ci tydzień jest postojowe. Firma się kończy, pozostało ok 50 osób na etacie i namawiają abyśmy sami się zwolnili bo produkcja od kilku miesięcy praktycznie stoi a sami nie chcą nas zwolnić chodź by z przyczyn ekonomicznych. Sam się przecież nie zwolnię będąc w wieku przed-emerytalnym. Czekają ciągle aby ludzie sami się zwalniali (nie trzeba płacić odpraw). Lekceważące podejście do pozostałych w zakładzie pracowników. Trzeba nadmienić że Polskie Wagony to spółka powiązana z firmami: INTROBUD, OPAL, K88. PANIE MALINA, GDZIE NASZE WYPŁATY?????!!!!! CO DALEJ???? NIC NAM NIE MÓWIĄ, PŁACIĆ NIE PŁACĄ. Żenada i brak jakiego kolwiek szacunku

@Łuki

Serio aż tak teraz jest? W sumie nawet jeśli to chyba długo nie pociągną w ten sposób i będą musieli jednak dać te odprawy? Bo rozumiem, że żaden z was nie widzi sygnału, żeby miało się coś polepszyć?

Mika
@Maria

Serio. Nic nie ma, wypłat nie ma, roboty nie ma. Długi wszędzie. Nic już się nie polepszy bo nie ma nowych kontraktów, kadra kierownicza już dawno się zwolniła. ZUS nie płacony. Gaz już w zimie odcięli i szatnie były zimne. Wody ciepłej też ostatnio w łaźni nie było. Produkcji nie ma od kilku miesięcy. Większość się zwolniła a reszta liczy na cud a cudu nie będzie bo fabrykę chcą położyć

Jeden z ostatnich
@Maria

tak serio. ostatni majster jeszcze zostal bo jak z nim gadalem ostatnio to mowil ze nie chce zostawic ludzi samych. a mlody chlopak ja na jego miejscu dawno bym uciekl. nikomu nie placa telefonow nikt nie odbiera majster sam nie wje co sie dzieje. siedze bo mi brakuje 3 lata do emerytury kto mnie teraz zatrudni. sam nie moge odejsc bo nic nie dostane w zus czy urzedzie pracy. i takich jak ja jest jeszcze duzo panie malina gdzie sa pieniadze. dajcie wszystkim wypowiedzenia albo placcie

@Jeden z ostatnich

No to chyba faktycznie raczej to się nie polepszy. Czyli co, sądzisz, że przez te 3 lata raczej już tak samo będzie?

Czy w Polskie Wagony Spółka z o. o. wypłacają dodatkowe nagrody dla pracowników?

doktorek

Nie Nigdy niczego nie wypłacali, nawet premie potrafili poobcinać o 50%

Lidia
@doktorek

Dlaczego? 50% to bardzo dużo, jak to argumentowali?

spawacz
@Lidia

cieciami kosztow i tak z przyznanej przez mistrzow premii finalnie dostawalismy polowe taka polityka pana prezesa Kuci, pieska pana Miklisa i zamiast i tak smiesznych 400 czy 500 zl premii oczywiscie brutto dostawalismy polowe tego

Mikołaj
@spawacz

Słabo że takie cięcia były. A podstawa chociaż była w porządku?

Ding
@Mikołaj

Zależy jak na to spojrzysz

@Ding

W sensie, że jak?

SPECJALISTA DS. PERSONALNYCH

Dzień dobry, HUTA ŁABĘDY S.A OBECNIE POSZUKUJE PRACOWNIKÓW PRODUKCYJNYCH DO PRACY ZATRUDNIENIE PRZEZ AGENCJĘ PRACY TYMCZASOWEJ, NIEKTÓRE STANOWISKA BEZPOŚREDNIO DO HUTY. W RAZIE ZAINTERESOWANIA PODSYŁAM LINK Z OFERTAMI PRACY: https://www.hutalab.com.pl/pl/kariera

@SPECJALISTA DS. PERSONALNYCH

A czy później jest szansa na zatrudnienie normalnie przez firmę na stałe ? ;>

Zwolniony

Juz nic mi nie zrobia to mam wywalone 12mln dlugu w 2 lata 4 prezesow kolejno Grzegorz Pluczyk Lukasz Nowak Grzegorz Kucia Marcin Kampka (obys zdechl (usunięte przez administratora) A do tego szanowna dyrektor dzialu handlowego Zofia jakastam, nawet nie jestes warta by pamietac twoje nazwisko... W kazdy razie niszczy teraz firme EKK Wszyscy rozkradliscie i zniszczyliscie ten zaklad Nie jestescie nic warci No i nie zapominajmy o wlascicielu firmie InterBud z Katowic. Od poczatku chcieliscie ten zaklad zniszczyc i zamknac i teraz to dobitnie widac. Mam nadzieje ze wasze machloje wyjda na jaw i bedziecie tak samo skonczeni.

Olkol

Pan prezes Kucia w 2 miesiące położył olesnicki zakład olkol. Brawo

@Zwolniony

Od lat 90 siątych już było głośno że ten zakład to PRALNIA BRUDNYCH PIENIĘDZY!!! Pisano w gazetach o prezesach którzy nic nie robią i wyprowadzają ogromne pieniądze i odprawy które pobierali zgodnie z prawem a rujnując przy tym zakład i psychikę ludzi...To jest nieprawdopodobne że tak długo to trwa i żadna instytucja nie reaguje!!! Przepracowałem w tym zakładzie 15 lat i tylu prezesów których tam widziałem! To aż niemożliwe do pojęcia....

marian
@Zwolniony

Wszystko jak w opisie firma została tylko kupiona pod tereny a nie żeby dalej kontynuować produkcje.wagonow teraz trwa niszczenie wszystkiego tzn rozbiórka i wywóz złomu z tego płacą ludzia największy zarobiony to niejako pan maliniak:-)największy chamet.

Firmy coraz częściej dostrzegają pozytywny wpływ dobrej atmosfery na efektywność pracowników. Czy podobnie jest w Polskie Wagony Spółka z o. o.?

Kaka

atmosfera jest do bani bo jaka ma byc majac perspektywe utraty pracy miedzy ludzmi spoko ale "gura" od zawszs ma nas w (usunięte przez administratora)

@Kaka

A co konkretnie jest nie tak, że piszesz, że atmosfera jest do bani?

Kiedy?

kiedy nasze pieniadze za WRZESIEN?? za chwile ma byc wyplata za pazdziernik a nie potraficie nawet zaleglego miesiaca wyplacic... jutro do 9 chce miec przelew na koncie a do konca przyszłego tygodnia za pazdziernik, calosc nie na 3 raty jak nie to pogadamy inaczej pip lubi takie firmy media tez sie chetnie zainteresuja

Wrzesniowy
@Kiedy?

I dalej kasy za wrzesien nie ma. Jest polowa listopada... Ale przynajmniej październik zaplacicli, chociaz nie caly. Swoeto by jakieś bylo jakby w terminie zaplacili wszystko

@Wrzesniowy

To za październik zapłacili a za wrzesień nie? Dziwne. Nie powinni spłacać należności po kolei? Z ta kasą to widzę są problemy już od jakiegoś czasu.

@Kiedy?

To nikt nie zgłosił jeszcze tych zaległości do PIP? Bo moim zdaniem może to by pomogło. Bo nie można bezkarnie robić takiej obsuwy z wypłatami.

i poszlo
@Jacek

no i poszlo do pip milej zabawy

lelum
@Jacek

Robią co chcą, najważniejsze że płacą

Ilona
@i poszlo

Serio? No to nieźle. Będę obserwować wątek. Jakbyście coś wiedzieli więcej to piszcie aktualne informacje :)

@lelum

Firma nie może robić co chce, bo jednak ponosi odpowiedzialność za pracowników, przede wszystkim finansową. Dobrze że w końcu zapłacili, bo zbliżają się święta i słabo tak zostać bez kasy.

Arek
@Jacek

Słabo ale co im zrobisz. Nikomu się to nie podoba.

@Arek

Myślę, że raczej powinni zapłacić, bo pracownicy pewnie by się zbuntowali bez pieniędzy. Nikt nic nie robi w tym temacie ? Napiszesz?

Ilona
@Arek

To zmieńcie robotę. Po co się tam męczyć? Ja nie rozumiem takich ludzi. Może praca nie leży na ulicy ale jestem zdania że roboty nie brakuje.

wibr
@Ilona

polowa ludzi juz albo szuka roboty albo zlozyla wypowiedzenia za chwike nie bedxie tam komu robic nikt normalny nie zwalnia sie na koniec roku ciezko zawsze w tym okresie znalezc sensowna prace od stycznia dooiero sie jaja zaczna jak ludzie beda masowo uciekac za 2800 3200 brutto bo takie mamy stawki zalezbie od dzialu nikt nie bedzie tak zasuwal ludzie chca przeczekac i tyle w temacie premie ucinaja po 50% albo lepiej 250 brutto premii to ochlap nie premia

Mi nawet nie zapłacili planowa za l4 ajestem już trochę czasu po wypadku

Joanna
@Miner

Ile już zwlekają? Ktoś wyżej pisał że zgłosił firmę do pipu z tego samego powodu... wiesz coś o tym, była jakaś interwencja? :D Bo skoro nadal nie płacą to chyba nie było zgłoszenia...

PIP i tak nic nie zrobi

@Joanna

Jesteś prawie od roku na l4 i zawsze mieli poślizg teraz to jest 28 dzień wypłacili 8 marca 1000 zł i każą czekać

@Joanna

W 25 kwietnia minie rok jak jestem na l4 i co jakiś czas mają problem z wyplatom za moje świadczenie w terminie ale to były minimalne poślizgi no ale teraz to już przesadzili a co się dowiedziałem że mogą potrwać dłużej po prezes ma w pupie wszystkich i poprostu jak nie będzie miał kim robić to ogłosi upadlos by nie ponosić zbędnych kosztów

@X

Za molo ludzi to nich się zgłosiło by wszczeli postępowanie i tu pech bo wola odejść i szukać nowej pracy zamiast walczyć o swoją kasę jutro ja jadę do zusu bo co się dowiedziałem to ZUS i Pip mogą się zmobilizować a ZUS mam nadzieję że postanowi że poprosi pip o wyjaśnienie co z mojom sytuacja ma firma do powiedzenia

@Miner

A to przepraszam ile osób jest potrzebnych, żeby jakakolwiek reakcja była? Przecież to sprawa indywidualna jest a nie jakaś chora statystyka. Szkoda, że tak wszyscy odpuszczają, przydałoby się ich jakoś zmobilizować jednak...

Kaka

tyle obiecywanek i gadania jak to nie jest super i z końcem stycznia odszedl dyrektor produkcji po tylu latach on to jesczd jako tako ciongnol i sie staral zalatwuac ruzne rzeczy a teraz to po prodtu padnie brawo panie kampka w 3 miesiace polozyles pan zaklad mam nadzieje ze wylecisz z hukien i bedziesz spalony na calej kolei lysy cep

Haha
@Kaka

O rany ile "byków". Do szkoły chodziłeś?

@Haha

uczyłem sie fachu nie pisania bo z pisania nie mam chleba

Niezdecydowany

Mam pytanie, czy w końcu wypłaty są wypłacane o czasie oraz czy warunki pracy się poprawiły, mianowicie czy są środki czystości, czy rękawice są dostępne cały czas, czy praca w końcu jest satysfakcjonujaca również pod względem wypłaty.Pozdrwwiam

Nie
@Niezdecydowany

Nie nic sie nie zmienilo Moze tyle ze wreszcie kuplii papier toaletowy i pasty bhp bo byl taki czas zd nie bylo abi tego abi tego trzeba bylo swoje miec juz slyszelismy bajki na poczatku roku "od czerwca lrzewidujeny stabilizacje" i nic wyplaty dalej w ratach niektorych rzeczy dalej nie ma lub sa na styk w lipcu sprzedane 56 wagonow bardzo dobry wynik i co? i uslyszelismy ze malo ludzi pozwalniali czesc sama odeszla zaloga jest niekompletna i robiny wszystko zdby ratowac te firme i nikt nawet nie uslyszy dziekuje majstry ciagle po lbie dostaja bo malo malo malo chciwe zlodzieje ze sztucznie stwozonymi etatami z dziadkiem na czele

@Nie

Jak to wypłata na raty? Pracownicy się na to zgadzają? Przecież to ewidentnie na niekorzyść zatrudnionych osób. Długo to już trwa?

Dlugo
@Jacek

A mamy wyjscie jak chcemy pracowac Od stycznia zadnych zmian na lepsze jest co raz gozej

@Dlugo

No wiesz wyjście zawsze jest, ale jak chcesz pracować tam dalej to faktycznie masz niewielkie pole manewru. Swoją drogą takie traktowanie pracownika jest słabe. Tak myślę.

Zybi

17.05- Wypłaty za kwiecień brak. Nikt nie jest w stanie dokładnie określić terminu kiedy będą. Niektórzy dostali tylko 600zł zaliczki 10-go. Taka smutna rzeczywistość w Polskich Wagonach

Tajoj

Zakład się kończy. Kasy nie ma na nic. Zostają długi. Ludzie którzy tworzyli ta firmę zostali zwolnieni albo zmuszeni do odejścia. Część jeszcze wierzy w obietnice ze będzie lepiej. Jak? Manna z nieba spadnie? Jak dla mnie prezesik pewnie do czerwca na kontrakcie a później sajonara i bujajcie się z dlugami albo sprzedaż... Wypłat brak, o premiach nie mówiąc...Panie Prezes, aleś pan poprawił dobrobyt... chyba swój. Cytując prezesa.... ja sobie nie mam nic do zarzucenia wiec pensje sobie wypłacam... Pozdrowienia dla Pana Koordynatora... tak bardzo Pana Nie Lubie...

@Tajoj

A no tak to właśnie jest! Jak zaczęły się prywatyzacje to korzystali z nich bardzo szybko,bo dostawali od Państwa duże pieniądze i częściowe umożenie długów....A co robili z tymi pieniędzmi to teraz doskonale widać! Co chwila zmieniali nazwy i przychodzili jacyś dziwni Prezesi którzy pojęcia o naprawie i budowie wagonów niemieli...ale na odprawy dla siebie to zawsze mieli i żadnej odpowiedzialności za brak efektów swojej pracy nie ponosili!!! Dziwię się że to tak bezkarnie trwa tyle lat! Każdy zwykły pracownik za takie postępowanie to odrazu wyleciałby bez niczego na pysk i jeszcze obciążony kosztami...!

XXX

mnje się tu pracuje dobrze wiadomo są jakies spiecia czasem jeden na drugiego wydrze jape ale ogolnie atmosfera jest bardzo spoko dlugo tu jednak nie zabawie a robie kilka msc bylo jak bylo sa ciezkie warunki i nie zawsze wszystko jest idealnie ale stabilnie ostatnie 3 msc to jest jakis kabaret i coraz wiecej ludzi powtarza ze zamkna to w(usunięte przez administratora) bo nie ma kasy na nic kasa za marzec znowu na raty a mialo byc tak pieknie moje zdanie jest takie ze zlikwiduja zaklad bo w takim kierunku to zmierza szkoda

ZNTK

Dobrze że ja już tam nie muszę pracować i się denerwować. Mam jednak kontak z częścią załogi i to co teraz tam się wyprawia to jakaś porażka, współczuje ludziom którzy tam robią bez wypłat i poszanowania. Mało już się ostało ze starej ekipy, lecz wszyscy wiedzą że tam w ciężkich warunkach się pracuje- w zimie mróz na hali, w lecie skwar a gdy pada, w gumiakach i na łeb kapie. Nie zawsze kiedyś było kolorowo, natomiast nawet Urbański miał odwagę i na tyle pokory by zrobić zebranie z załogą i powiedzieć przepraszam za opóźnienia wypłat, za cieknący dach i trudne warunki na hali i nie tylko. Nadomiar tego, gdy się dowiedziałem że zwolniono mistrza utrzymania zakładu, świetnego fachowca, utrzciwego i pracowitego który pół życia poświęcił i serca dla tego zakładu włożył- tylko za jakieś pomówienia bez weryfikacji, opierając się tylko na jakimś donosie to mnie zamurowało. To tak jakby wydać wyrok na poszlakach nie przesłuchując świadków i oskarżonego- nawet w najbardziej zacofanych krajach się tak nie robi. Napewno jak zwykle ktoś z zarządzających produkcją prezesa napuścił, bo jest tchórzem, sam niewywiązał się z zaplanowanych zadań więc trzeba było znaleść na szybko kozła ofiarnego . Tak też dawniej bywało, gdy produkcja kulała, kasy nie było, to winę przerzucano na czynniki zewnętrzne. Żenujące jest że pan prezes, człowiek prawdopodobnie nowoczesny i światły po kilku fakultetach, daję się tak omotać a nie rząda wyjaśnień i prawdy- napewno zyskałby szacunek. Nie chcę nikogo straszyć, ale po tych wszystkich informacjach można wnioskować jedno- zakład chcą położyć, niestety. Życzę powodzenia, lecz jestem pesymistą co do przyszłości zakładu. Współczuje sytuacji o krórych słyszę i czytam

ZADOWOLONY

Obecnie firma nazywa się Polskie Wagony Sp. z o.o. Nowemu Zarządowi zależy i inwestuje w dawną GFW S.A. i dlatego warto tej Firmie dać szansę ZAUFAĆ ponownie choć wiem, że się wcześniej sparzyliście. Pensja na czas a ostatnio przed czasem :) . Powoli zmienia się Zakład fakt powoli ale nie od razu Kraków zbudowano. Potwierdzam atmosfera w pracy taka, że chętnie wróciłem z innego zakładu gdzie był wyścig szczurów choć mam teraz dużo dalej z dojazdem do pracy. Plus dla Pracodawcy, że dotrzymuje słowa. Obiecał pieniądze z tarczy i w transzach je wyrównuje tak jak ma przekazywane...chociaż mieliśmy krótszy tydzień ba 3 miesiące pracy od czerwca do września. Wcześniej mieliśmy ciuchy robocze a kiedy nam się rozpadały człowiek ratował się własnymi a teraz mamy ubranie robocze firmowe prane co tydzień. Z zaopatrzeniem nie ma problemów chociaż nie zawsze leży na magazynie to idziesz i tłumaczysz dlaczego tą rzecz akurat potrzebujesz i dostajesz. Przecież wiadomo, że potrzebujesz do pracy a nie dla własnych celów.

@ZADOWOLONY

Tak czytam te bzdury i nie wierzę w to co czytam. W umowie jest, że wypłata jest do 10tego każdego miesiąca a tym czasem większość pracowników dostaje ja z 10cio dniowym opóźnieniem. Dodatkowe soboty nie są wypłacane a o premiach to już nawet nie mówię. I gdzie tu dotrzymywanie słowa?

ZADOWOLONY

Tak Pracowniku pierwszy raz się zdarzyło opóźnienie tak to wypłata była przed czasem. Narzekać jest łatwo. W tym roku Załoga dopiero w komplecie pracowała na wypłaty od 11 stycznia. Najpierw przerwa między świąteczna - poświąteczna do 04 stycznia a niektórzy do Trzech Króli a niektórzy do 8-9 stycznia w rezultacie wszyscy byliśmy 11 w poniedziałek w pracy. Czyli na lutową wypłatę pracowaliśmy dużo krócej. Przesunęła się sprzedaż "paru" wagonów z powodu " nielicznych usterek i zaniedbań" bo jakoś to będzie. Sorry wszyscy zawaliliśmy i dlatego tak wyszło. Premia jest uznaniowa a nie to, że należy się jak miska psu. Człowieku na umowie masz kwotę X i tyle dostajesz a w zależności od miesiąca od tego ile sprzedamy premia jest zmienna. Trochę pokory. Wiem , że ciężko. Pracodawca do końca miesiąca rozliczeniowego ma obowiązek zapłacić nadgodziny więc daj mu czas. Cały Zakład miał ten problem i dotyczy on stycznia więc wyluzuj. Rozejrzyj się po hali i głupot nie pisz szkoda czasu na ich prostowanie.

@ZADOWOLONY

Człowieku! Raz się zdarzyło!? Wypłaty są wypłacana z opóźnieniem po raz kolejny z rzędu. To ty piszesz głupoty. I to Tobie przydało by się trochę pokory.

@ZADOWOLONY

Co to (usunięte przez administratora) ma byc? 950zl?zaliczka? Za cały miesiąc pracy? Czy wy sobie jaja robicie? Kiedy będzie reszta? Na koniec miesiąca? I tu proponuję zbiorowy pozew. (usunięte przez administratora)

x

Proponuję wziąć się do pracy to wypłaty będą w czasie- produkcja zawala a cierpią wszyscy.

y

W umowie również jest, że obowiązki wykonuje się należycie. A produkcja wypuszcza wagony nie skończone, bądź zawalone, później się dziwicie, że kontrahent dostaje FV z innym terminem płatności jak wykonujecie nie starannie swoją prace ?! Nadróbcie przerwę świąteczną i po świąteczną- chcieliście przerwy, twierdziliście, że z wszystkim zdążycie- tak się nie stało- więc cierp ciało co chciało.

@y

Już nie (usunięte przez administratora) ogniem Kseniu, wszyscy wiemy, że dasz się za ten (usunięte przez administratora) pokroić.

Inny

Też właśnie mi śmierdziało coś Ksenią, nikt inny nie ma tak nawalone w głowie... I tylko wagoniki i wagoniki... A że do kontroli podchodzi 3 albo i 4 razy bo zawsze coś jej nie pasuje to inna kwestia. A odbiorcy i tak biorą wagony i są zadowoleni, nigdy się nie pokrywają ich usterki i jej. To po co ona komu? Zmarnowany etat i wywalone oieniadze.

@ZADOWOLONY

Jest 14sty kwiecień. I co? Jak do 19stej nie dostanę wypłaty to przysięgam sasrany prezesiku, że Ci ryj obije!!!

Jarek

rekrutacja do działu handlowego - nie dajcie się nabrać na przygotowanie koncepcji sprzedaży (z bazą kontaktów itp), - nic nie wysyłajcie, typowe polskie zagranie, po którym nawet nikt nie zadzwoni, a nawet nie podziękuje.

Grzegorz Kucia Prezes Zarządu
@Jarek

Panie Jarku, a raczej Panie Rafale Przepraszam za brak kontaktu z mojej strony w odpowiedzi na Pana CV i koncepcję pracy, spowodowany natłokiem zajęć w ostatnich tygodniach. Jest Pan jedyną osobą, którą prosiłem o przygotowanie koncepcji pracy, a to ze względu na odległość Pana miejsca zamieszkania i chęć ograniczenia podróży w czasach pandemii do zupełnego minimum. Nie jest w moim zwyczaju wyciąganie „informacji” od kogokolwiek. Co do przedstawionej przez Pana koncepcji pracy to niestety muszę stwierdzić, że nie stanowi ona podstawy do dalszych rozmów. Dziękuję za dotychczasowe kontakty i życzę powodzenia w poszukiwaniu pracy. O tym co działo się i dzieje w spółce Polskie Wagony w innym poście. Grzegorz Kucia Prezes Zarządu

@Grzegorz Kucia Prezes Zarządu

Gdzie są resztę wypłat pracowników które pan prezes deklarował że do 24.03.2021 Bedom wypłacone mój syn pracował a pan prezes go (usunięte przez administratora) jak nie umiesz prowadzić dużej firmy do nie niszcz innym życia bo nie umiesz zarządzać firmom

@Papa

Zapraszam zapoznać się z słownikiem języka polskiego, dopiero później proszę się wypowiadać. Gdyby produkcja pracowała w styczniu tak jak deklarowali to by wypłaty były w czasie. Przez przestój jest jak jest. A jak Pan lepiej potrafi zarządzać dużą firmą zapraszamy- wypłat wgl. nie będzie. ;)

@x

Prezes kucia powinien pan się nauczyć pokory dla ludzi bo wszystkie firmy co przejmujesz plajtujom przez takich bezmyślnych i beznadziejnych ludzi jak pan poprostu rękę z (usunięte przez administratora)możesz podać ..wszyscy pojdom do sądu w o opóźnienie wypłaty i wygrajom po do wina prezesa niczyja inna

@x

A ja zapraszam do ciężkiej pracy jakiej wykonują pracownicy a nie za biurkiem siedziec

Lolek

Teraz to już za późno!!! Bo od lat 90siątych uwcześni Prezesi jeden po drugim niszczyli ten zakład i ludzi....niestety czasy wtedy były wredne i ciężko było znaleźć nową robotę...dlatego każdy ciągle myślał i wierzył w te zapewnienia że będzie lepiej,ale jednak NIE!!! I TAK BEZKARNI PREZESI zbijają tam kasę na odprawach które się im należą pomimo że ludzie nie dostają pensji.Pamiętam jak Pan Mularczyk okradł pracowników z wkładów kasy zapomogowo pożyczkowej i Sąd sprawę umożył bo żekomo zniknęły dokumenty o komisji członków a zaległości ludziom wypłacili pod warunkiem że wycofają sprawy sądowe i zrezygnują z odsetek!!! Oczywiście zrobili to perfidnie przed świętami!!! Bo wiedzieli że ludziom zależy na pieniądzach!!! TO JEST CHORE!!!

@Lolek

Nawet kasy na materiał nie mają ... A co dopiero wypłaty ...Olek jak kasy brakowało złom słom sprzedawał by jakoś uciułać by na materiał było .. i część na wypłaty a tu nie umiejom myśleć ..

Kolejny rozgoryczony

I co? (usunięte przez administratora) Pare dni temu przyszly przelewy ZA LUTY. Ciesze sie ze w ogoule przyszly. Ale co z marcem? Jest 9.04, a wczoraj info od dyrektora - wyplat nie bedzie To kiedy beda? Robimy za darmo Od kilkumastu lat jestem tu nie zawsze bylo super byky rozne problemy ale takich jaj nigdy Nie ma szkielek do masek i okularow nie ma rekawic o buty sie prosze i nie moge doprosic nie ma srub brakuje wszystiego Ale za to wrocil koordynator hurra Robimy na tego goscia z ktorego pracy nic nie wynika A podejzewam ze ma ze dwa razy wiecej od nas albo i lepiej, za darmo nie przychodzi Coraz wiecej ludzi ucieka firma zwalnia ludzi a rzadania coraz wieksze Cyrk Kiedy beda pieniadze za marzec panie prezesie I jak tam swieta u pana? Wszystko dobrse? Bo u ludzi nie Zostawic wlasnych pracownikow bez kasy na swieta Wstyd

@Kolejny rozgoryczony

Gdzie są nasze wypłaty (usunięte przez administratora)

@Kolejny rozgoryczony

Wiecie dlaczego tak robią i czyją się bezkarni? Bo wiedzą za każdy który chce zgłosić ich do PIPUmusi podać swoje imię i nazwisko... To gdzie te (usunięte przez administratora) rodo?! No i tak rządna osoba nie zgłosi na zaklanpracy skargi no bo musi podać swoje dane(nie tylko imię i nazwisko) nosz (usunięte przez administratora) ręce opadają!!!

@Zły

Może ale więcej bo mało ;)

@Kolejny rozgoryczony

A ty człowieku myślisz, że prezes dostał wypłatę przed wszystkimi, no to jesteś w błędzie.

@x

Nie wiem i nie obchodzi mnie to Intetesuje mnie to co ja wypracowalem Pan prezes moze sobie zarabiac i milion cebulionow takie ma stanowisko Ja chcem tylko co mnie sie nalezy Ani grosza mniej ani grosza wiecej Slad masz info ze prezes nie dostal Jest tu ktos z wyzszyn stanowiskiem? Napisz kim jestss skoro chcesz tego od innych ludzie pisza amonimowo bo sie zwyczajnie boja bo jest do bani ale pszynajmnjej jest etat liczony do lat pracy a niekotrym brakuje troche do emerytor i nie wierze ze jak ktos podpisze sie nazwiskiem to nie bedzie konsekwencji bo orzerabialem juz takie rzeczy to co sie dzieje to poerwszy sygnal ze firma upada i nie jesten jedyny na hali ktory to czuje nie mam magistra jestem po zawodowce ale to nie oznacza ze jestem gluoi albo slepy

@Kolejny rozgoryczony

A czy trzeba byc wyżej stanowiskiem, zeby to wiedzieć, ze zarząd nie dostał wypłat ? Jasne, ze nie. Wystarczy robić w tej firmie przelewy. Całe biuro też nie dostało wypłat w czasie. Wszyscy na to pracują. Wszyscy! A wy obrażacie ludzi nie znając sytuacji. Nie dość, że byl przestoj. To nie jestesmy jedyna firma z problemami. I niestety takie bledne kolo. Ktos nam nie zaplacimy to my nie mamy. Zastanówcie się nad sobą i nas sytuacją nie tylko u nas a w calym kraju. A pozniej ludzi obrazajcie.

@X

No ta na hali przeciez robimy przelewy pracownikom ze tez. Mi to umknelo Wez się do jakiejs uczciwej roboty zamiast bronic tego syfu bez zadnego zaplecza

@Kolejny rozgoryczony

No właśnie jak nie robicie przelewów to byście się nie wypowiadali jak rowniez nie snuli opowieści wyssanych z palca.

Kuklok
@X

cyzby pani kadrowa? moze sie pani lrzejdzie na hale zobaczy jak soe pracuje ilu zeczy nje ma wg pana koordynatora stoimy i nic nie robimy czyki 40 wagonow samo się zrobilo nie jest to nasz interes czy prezes dostal czy nie tak samo zarzad tylko ze bez nas mozecie sie pakowac bo nie widze zeby ktokolwiek z biura potrafil to co my moze oprucz trzech osob pretensje o styczen do kolowki bo cala hala robila kiedy tam nje bylo nikogo ale jak wam w biurach malo wagonow to mozecie je wynosic na plecach z hali moze takie tez odbiora

Zostaw merytoryczną opinię o Polskie Wagony Spółka z o. o. - Gliwice

• Jak się pracuje w Polskie Wagony Spółka z o. o.?

Zobacz opinie na temat firmy Polskie Wagony Spółka z o. o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 23.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Polskie Wagony Spółka z o. o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 19, z czego 2 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Polskie Wagony Spółka z o. o.