counter
2 680 1402 5 1
Jan

Gdzie jest kasa? Znowu powtórka? Jak się wdupie do tego biura to ino kartki będą latać

Tak10Nie
Wiola Nowy wpis
@Jan

Ah. Ile razy ja to już słyszałam. I jakoś nadal przychodzicie kolejny miesiąc do pracy.

Tak2Nie3
wolny Nowy wpis
@Jan

W poniedziałek do roboty! Potrzebujesz kasy ? weź kredyt:)

Tak7Nie2
Byly Nowy wpis
@Jan

Nie rozumiem Was ,to po co pracujecie w tej przegranej firmie .

Byly Nowy wpis
@Jan

I co wdupiles sie do tego biura , czy dalej grzecznie chodzis do pracy bez wyplaty???

Tak8Nie
Rem

18 czerwca pytam właściciela gdzie moja wypłata za maj?

Tak22Nie1
Były

Ja nie mam za marzec, kwiecień, maj .

Tak21Nie
Delfin
@Były

załóż sprawę w sądzie cwaniakowi i przestrzegaj innych , aby omijali szerokim łukiem tego "pracodawcę"

Tak22Nie
@Delfin

Założyłem czekam na sprawę.

Tak22Nie
Jan

Szanowni koledzy czy wasze wynagrodzenia już dotarły? Czy wiszą tak jak moje?

Tak25Nie1
Motto starego
@Jan

O wynagrodzeniu nie myślcie najważniejsze ze macie robota

Tak20Nie1
Byly

11 czerwiec . Wlascicielu mam platnosci gdzie moja wyplata . Pan pewnie ma pieniadze .

Tak35Nie
Tekla

Są bo jeszcze nie mają zaleglosci płacowych. Wszystko do czasu. Polityka zarządu jest taka, żeby co jakiś czas wymienić wszystkich kierowników i dyrektorów, wycisnąć jak cytryny, wmawiajac że z racji zajmowanego stanowiska muszą zostawać po godzinach, przyjeżdżać na kontrolę wtrakcie różnych zmian, oraz w każdy weekend, nie zapłacić, a jak się zaczną upomina o kasę to najpierw uświadomić ich jacy są beznadziejni, a później albo zwolnić albo doprowadzić żeby się sami zwolnili, bo wtedy nie trzeba płacić odpraw. A w ich miejsce ciągle przychodzą następni

Tak15Nie
Neutralny
@Byly

Nie żebym się czepiał bo już u Was nie pracuje ale mam takie pytanie.Co Wy jeszcze tam robicie?.Każdy ma zobowiązania i naprawdę nie wyobrażam sobie jak 10 nie mam wypłaty na koncie????

Tak15Nie
Bolo

Czego to Herc już nie mówił odkąd przyszedł do firmy? Już nie jedną bzdure słyszałem. Efekty dla ludzi z hali i dla firmy żadne.

Tak20Nie
@Neutralny

Ja juz tam od lutego nie pracuje sa mi winni 6 wyplat .

Tak25Nie
Jedno jest pewne
@Bolo

A który to, ten zaniedbany krępusek? Nie trzeba kończyć psychologii, żeby typa rozszyfrować.

Tak19Nie3

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Nowy

Witam, Jestem zainteresowany rekrutacją na stanowisko kontrolera jakości, ma ktoś informacje jakie są zarobki ? czy nadal zalegają z wypłatami ? Będę wdzięczny za wszelkie merytoryczne wpisy, proszę nie wylewać swoich gorzkich żalów. Pozdrawiam

Tak1Nie23
@Nowy

Powiem jedno . Nie pracuje od lutego w tej firmie , do dzis zalegaja mi 6 wyplat . Sprawa jest w sadzie .

Tak24Nie
Jedno jest pewne
@Nowy

O dobrych firmach mówi się na tym forum dobrze, lub wcale. Z doświadczenia wiem, że to co tu się wypisuje jest w 100% prawdą.

Tak26Nie
Były spawacz
@Nowy

Pracowałem w kalmecie i pare lat temu była to dobra firma gdzie szło zarobić za spawacza dobre pieniądze ale to było kiedyś ....

@Były spawacz

Tak jest , to byla porządna firma. Płacili zus,wyplaty ,ubezpieczenia a teraz trzeba sie z nimi sadzic ,bo nie placa nic . Wlasciciel ma to gdzies czy masz za co zaplacic rachunki ,czy zrobic zakupy . Masakra firma (usunięte przez administratora)

Tak19Nie1
Adam

Naprawdę firma upadła? Ktoś potwierdzi ta informacje ?

Tak6Nie
obeznany

Sprawa jest prosta Kalmet ogłosił dawno upadłość ,wiec z czego mają płacić pod wykonawcą jeśli założysz i sprawe cywilna to i tak przegrasz bo komornik już nie będzie miał z czego tych pieniędzy ściągnąć.

Tak16Nie6
Były pracownik.
@obeznany

Skąd wiesz, że ogłosili upadłość? Nie ma Kalmetu w wykazie firm w postępowaniu upadłościowym. Możesz wskazać skąd to wiesz i jak to zweryfikować?

Tak8Nie1
Rozek
@obeznany

Co za brednie, sam jesteś upadłość, daj dowody a nie szerzysz plotki...

Tak5Nie16
Albert

Najgorsza firma na strefie ,nie placa wyplat , zusu,ubezpieczen ,ale na pasku wszystko jest.

Tak35Nie5
Prac

To byla kiedyś swietna firma zwłaszcza kadzie i ruthman dobre bardzo dobrezarobki dobrze zorganizowana fraca nawet atmosfera do przyjęcia wszystko trzymali 4 goście ale stary wymyslil sobie ze ich zwolni po kolei A synek przejmie wladze i efekty widzimy jakie są fakty są nie podwazalne stary zniszczył tą firmę A danie wladzy dziecia skaczylo sie bankructwem

Tak9Nie
StaryPrac
@Prac

Wiesz synku, miałem w tej pracy większy staż niż ty i powiem początek tej bajki... To była kiedyś świetna firma, która wyrosła na produkcji dla górnictwa, ale pazerność, brak perspektywicznego myślenia i nietrafione inwestycje doprowadziły ją do tego miejsca, w którym jest. Dzieci nie są temu winne, ktoś je wychował i wykształcił tak, a nie inaczej.

Tak10Nie
Obiektywny
@Prac

Kurcze siegam pamięcią wstecz i nie wiem o kim mowa

Amnezja
@Obiektywny

Ja też nie pamiętam. Jak już był Ruthmann i kadzie, to już się wszystko ustawicznie sypało, a zarobki Panowie spawacze i monterzy mieli nieadekwatnie wysokie do umiejętności, a poukładanie pracy polegało na zapewnieniu im wszystkiego nie patrząc na koszty. Pamiętacie te pocięte przez Niemców ramy i inne elementy z Ruthmanna, które leżały za Halą nr 5 pomiędzy złomowanymi rackami? Czy to nie Niemcy je pocięli, żeby Polacy nie próbowali naprawić? Poukładana praca? Tig i szpachlówka na Ruthmanie. A nie pamiętacie jak nie pozwalali malować na gotowo, bo szpachla wyrównywała spawy, a podkład obnażał jakoś pracy? A wtajemniczeni z kadzi i biura technologicznego pewnie pamiętają hasło Shell Brunei? Cokolwiek to znaczy (...) bo ja nic nie wiem.  A pamiętacie ile mieści się śrutu za ekranami kadzi do Drezna? A czy w 2017 roku było więcej dni roboczych, czy reklamacji? Zna ktoś odpowiedź na pytanie? Pewnie tylko dział handlowy i Krysia z ISO. Ja pamiętam trzy i pół znamienite ekipy: 1) ZKS, co sprowadził Ruthmanna, 2) Vlassenroot, 3) Mirek "brzezina z Chrzanowa" z ekipą (ten złoty Passat od córki szefa, to pamiątka po nich) 4) a na koniec Chudy z Toy Story, co uciekł do przodu jak zawsze do kolejnej firmy,  z profesorem od restrukturyzacji górnictwa... (to te pół ekipy), co zrezygnował po pożarze... Więcej grzechów nie pamiętam. dopiero potem zaczęły się rządy dzieci, szwagrów i konkubin w radach nadzorczych. A jak jest teraz, to dowiecie się w lipcu, jak trzeba będzie jako spółka akcyjna opublikować wyniki za 2019 rok. Te za 2018, 2017 i 2016. Nie ma kuzyna zająca, więc może być jeszcze gorzej. A widzieliście kiedyś KRS tej firmy? Widział ktoś, kto jest w zarządzie i radzie nadzorczej? (Dane publiczne ze strony ekrs.mf.gov.pl) Znacie te osoby? Czy taka rada nadzorcza może obiektywnie rozliczać zarząd?

Tak8Nie4
Pan z nikad
@Amnezja

Niemcy cięli ruthmana bo pan dyrektor srebrny lis zmieniał tabliczki znamionowe i wysyłał jak nowe ramy Niemcy się kapneli i zaufanie stracone i dlatego wycinarki te ramy tak samo było z z Turmami i russelami

Operator
Użytkownicy czekają na odpowiedź 82 dni.

Czy w kalmecie nadal pracują wypalarki cnc?

Szkoda czasu

Na starcie byłem zdyskryminowany za to z jestem z innego miasta niż Gliwice i próbowali wmówić że źle robię nie polecam firmy

Tak10Nie3
Obserwator
@Szkoda czasu

Przez kogo? Przełożonego czy załogę?

TakNie2
Naszego czasu
@Szkoda czasu

Litości, przyszedł człowiek do weryfikacji na konkretne stanowisko, w trakcie rozmowy stwierdził, że składał też aplikacje na inne i chciałby spróbować swoich sił na rozmowie na to drugie. W trakcie drugiej rozmowy wypadł poniżej wszelkiej krytyki. Pierwszą rozmowę prowadził pracownik z Gliwic ale drugą decydującą o odrzuceniu kandydata prowadził pracownik z Katowic. Spora część załogi dojeżdża do pracy z innych miast i pytanie o dojazd i czy to nie problem pada zawsze. Co do przebiegu rozmowy to wstrzymam się narazie z przedstawieniem pytań, z którymi Pan sobie nie poradził. Nie zależy mi na tym żeby go ośmieszyć ( było naprawdę tak słabo). Życzę powodzenia w znalezieniu wymarzonej pracy.

Tak7Nie13
Amper

Czy wypłata w pełnej kwocie dotarła do wszystkich?

Tak12Nie2
@Amper

Zartujesz chyba

Tak14Nie2
Spawacz już nie pracujący
@Amper

Co Wy tam jeszcze robicie jak kasy nie macie????jak stary nie placu ludzią to niech sam sobie robi

Tak12Nie2
Wiem
@Spawacz już nie pracujący

Jak to co? Takich stawek jak w Kalmecie nie dostaną nigdzie indziej. I takiej ilości nadgodzin. Więc robią. Co prawda przyjdzie im poczekać na wypłatę ale w innych firmach dostaliby o połowę mniej

Tak5Nie10
Ojej
@Wiem

Ale bzdury... Ktoś jeszcze łyka taki bełkot???

Wiem
@Ojej

A co może nie? Nie mówię o Przygotowce czy siatkach. Ale spawacze maja po 23 zł netto (nie wszyscy, ale są też tacy co mają więcej). To samo lakiernia. Nikt inny tyle nie płaci co Kalmet

Tak5Nie8
Karol
@Wiem

to wystaw nos poza kalmet to się przekonasz. 23zł w normalnych firmach to mają na początek, a i są zakłady , które dają więcej. Więc nie opowiadaj bajeki sobie sprawdź

Tak10Nie4
Spawacz co kiedy robił w kalme
@Wiem

23 zł na godzinę i godzin ile się da uważasz ze to super i jeszcze musisz czekać na kasę to żabach sobie w Orzeszu firma daje 30 zł netto na umowę o prace spawanie podwozie kolejowe i kasa na czas tylko w kalmecie ludzia jest wmawianie ze wszędzie indziej jest zle tylko w kalmecie najlepiej i ludzie się boja odejść zaryzykować

Tak12Nie3
Pzu

Uwaga Kalmetowcy Sprawdźcie swoje potrącane składki na dodatkowe pzu są potrącane z wypłaty a nie opłacane do pzu wrazie * W *nie ma wypłaty szpitalnego. Na urodzenie dziecka ani pośmiertnego. A potrącane jest.

Marcin

Niech zarząd nie zapomni, że jutro wypłata ma być na moim koncie.

Tak14Nie

Tak4Nie1
współpracownik Pani Krysi

Szef nie lubi (...), Szef popiera lojalnych pracowników. Pani Krystyna jest idealnym pracownikiem. Każdemu nowemu dyrektorowi lata, siada i opowiada co to nie robi i jaka to nie jest ważna, a za plecami go obgaduje. Świetne się wpisuje w klimat "rodziny". W ISO produkcyjne na Kalmecie wciągał ją taki gostek co już nie robi, a siedziała z nim w pokoju. On na audytach latał, kontrolerów oprowadzał, a ona paliła papierosy na dole, potem na koniec podkładała mu świnie i upomnienia pisała. Taka wdzięczność.

Solaris

Naprawdę. Zróbcie sobie video rozmowy i pogadajcie przy piwku skoro macie tak ekscytujące tematy i tylko napieprz... na wszystkich. Obrażanie i dowalanie. Poziom tego "forum" jest przerażający. Wiadomo polaczkowo. Niech każdy stanie przed lustrem i rozliczy się z sobą samym zamiast zacznie kogoś oceniać.

Tak3Nie10
Zenek
@Solaris

pobudka!!! to co ludzie piszą na forum jest konsekwencją rodzinnego nieudolnego zarządzania firmą.Lepiej mi zapłaćcie do końca wypłate z przed kilku miesięcy.

o_O
Użytkownicy czekają na odpowiedź 90 dni.

Nie polecam pracy w KAŁMECIE. Zero szacunku wobec innych, zero perspektyw, brak atmosfery, brak rozwoju, Z benefitów to możliwość przychodzenia do pracy.

Tak13Nie4

Tak9Nie1
Były spawacz

Większość dobrych fachowców mam namyśli spawaczy i monterów odeszła z powodu nie mądrych albo dziwnych decyzji młodego i teraz jest jak jest to co stracił stary przez syna już nigdy nie odzyska tego

Stefan

Takiego to ino do pługa, chociaż pewnie i na to by narzekał i zepsuł...

Tak8Nie
Spawacz łysego

Podobno po majowce wraca łysy Seba z ekipa 6 spawaczy i 4 monterów na trzecia zmianę wszyscy na działalności podobno dobra kasę dostali

Tak3Nie7
Ten
@Spawacz łysego

Czy to ten Łysy co na koniec był na siatkach? Ten co się tak odgrazał że jak mu nie wypłaca kasy to ich zamknie i zlicytuje? Może przewinał się przez kilka firm i okazało się że tak dobrze jak tu to nie będzie miał nigdzie. Może i dostał fajna kasę, na papierze, zobaczymy jak im nie wypłaca za robotę, ciekawe czy ZUS, przyjemnie ich tłumaczenia że czekają aż mi Kalmet zapłaci. Mimo wszystko powodzenia. P. S. Ciekawe kiedy wróci w takim razie kierownik Rafał?

Tak2Nie
Spawacz

Co piszesz jak Seba był majster tobył porządek

Tak2Nie7
Rekin

Bornek mial problemy z liczeniem ...ale jako kierownik dlugo sie trzymal .Ganial ludzi I traktowal jak niepowiem co .doigral sie ' karma wrucila

Tak5Nie
Leszek

Przyjęli już kierownika produkcji i kierownika planowania???

Paweł
@Leszek

Oni ich przyjmują już od ponad pół roku A po każdej rozmowie nowe ogłoszenie. Nikt nie chce pracować dla idei i śmiesznej premii, która jest tylko marchewką aby przyjąć kogoś naiwnego za mniejszą podstawę. Ludzie nie dajcie się nabrać śmiesznemu Dyrektorowi który zrobi wszystko żebyś pracował za grosze.

Tak9Nie4
@Paweł

Popieram. Racja w 100%.

Tak7Nie4
@Leszek

Witam. Jestem umówiony na rozmowę (kierownik produkcji). Czy macie dla mnie jakieś rady? Podpowiedzi? Proszę napiszcie coś więcej... dlaczego tak bardzo odradzacie skoro nadal tam pracujecie?

Tak2Nie2
Paweł
@Adam

A kto powiedział, że pracujemy? Pójdź na rozmowę i sam się przekonasz. Zaoferują ci niska podstawę i zachęca premią. I zapytają jak wygląda sprawa o nadgodziny i weekendy a gdy zapytasz czy są płatne to odpowiedzą, że masz czas nienormowany Hahahaha. Szukają osła co będzie pracować za podstawę. Jak już będziesz po rozmowie to zdaj relacje.

Tak11Nie4
@Paweł

A co masz na myśli... "niska podstawa" ?

TakNie1
@Leszek

Czy rekrutacje odbywają się przez skypa (koranowirus), czy osobiście?

TakNie2
Informatyk
@Adam

Do rozmowy przez Skype trzeba mieć internet, a żeby go mieć trzeba za niego najpierw zapłacić :)

Tak9Nie4
Normalny
@Leszek

Firma aktualnie rekrutuje na stanowisko kierownika planowania. Od tygodnia prowadzone są rozmowy na terenie Kalmetu. W ostatnim roku nie prowadzono rekrutacji na to stanowisko, a potrzeba zatrudnienia związana jest z planowanym rozwojem zakładu. Proces rekrutacji na stanowisko kierownicze w dziale produkcji dobiega końca. Zakład pracuje w systemie dwuzmianowym. W niedalekiej przyszłości planowane jest uruchomienie trzeciej zmiany. Właśnie w związku z uruchomieniem tej trzeciej zmiany proces rekrutacji na stanowisko kierownika zmianowego zostanie wznowiony. Zarobki na tych stanowiskach zależą od doświadczenia i kwalfikacji kandydata, który zostanie zatrudniony.

Tak8Nie14
@Normalny

No co za bzdury . Jaki rozwój firmy . Wy wyplaty zapłacie, zusy ,ubezpeieczenia bo ludzie kasy z PZU za smierc najblizszych nie dostaja . Rozwoj firmy no trzymajcie mnie . A trzeciej zmiany nie macie bo wam sie ludzie zwolnili monterzy ,spawacze itd . Kto to pisal te bzdury .

Tak14Nie7
@Informatyk

Dokladnie co chwila tel. Służbowe wylaczaj bo nie placa .

Zdziwiony
@Normalny

A może wybory kierownika odbędą się korespondencyjnie? Każdy pracownik otrzyma kopertę z listą kandydatów, które rozniesie oczywiście poczta, a potem wrzuca do urny? Chyba mi się wątek pomylił, ale jak czytam te bzdury, to jakbym telewizję oglądał. Przepraszam

Zostaw merytoryczną opinię o Kalmet Gliwice - Gliwice

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Kalmet Gliwice
2/5 Na podstawie 680 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • Gaudiego 3