WASKO S.A.

Gliwice

Opinie o WASKO S.A.

Karolina

@anonim a może to świadczy o tym, że każdy ma szansę wspiąć się jak najwyżej w swojej drabinie kariery. Właśnie taki schemat awansu można zobaczyć w zakładce Kariera na stronie firmy WASKO S.A. https://www.wasko.pl/kariera/ Czyli z młodszego specjalisty można zostać dyrektorem. Wydaje mi się, że to świadczy o rekrutacji wewnętrznej. Czy zazwyczaj najpierw odbywa się rekrutacja wewnętrzna na dane stanowisko, a dopiero potem ogłaszana jest zewnętrznie?

Firma informatyczna w której kierownikiem oddziału zostaje osoba po technikum gastronomicznym jest mało poważna. Chyba, że WASKO ma się przestawić na programowanie mikrofalówek :)

Karolina

@Marysia akurat w tym momencie jest sporo ofert pracy w WASKO S.A.. Wszystkie znajdują się na ich stronie internetowej w zakładce Kariera (https://venroll.eu/dsp/46). Czy szukasz jakieś konkretnego stanowiska? Niektóre oferty niedługo wygasną, bo już 31.08. Także warto się śpieszyć. Będziesz próbować swoich sił?

Marysia

Jaki jest powód takiej ciszy na forum? Nawet ofert pracy nie ma?

Olga

WASKO to świetna firma , polecam jako miejsce pracy.

Pyton
@Olga 23.04.2017 23:18
WASKO to świetna firma , polecam jako miejsce pracy.

Chyba nie to Wasko, albo tam pracujesz - to dno i wodorosty...

Byly pracownik

9 lat w Wasko, wspaniala firma i ludzie ktorzy ja tworza. Kto ma checi i zapal znajdzie tutaj wszystko czego szuka, super ciekawe projekty od sterownikow w C do rozproszonych systemow w Javie, sieci komputerowe, systemy zarzadzania, big data. Zarobki jak ktos ma pasje i zapal to gorna polka, w praktyce kierownik zespolu moze zarabiac wiecej niz Dyrektor. Wystarczy tylko chciec. Na minus, raportowanie pracy, bez sens kloci sie z pasja ludzi do pracy.

Karolina

Czy dowiem się cos więcej o ofercie pracy dla projektanta sieci światłowodowych?

Mądrala

Każdej firmie można przykleić łatkę. Nie ma ideałów, wszędzie są problemy mniejsze lub większe ale należy wykonywać swoją pracę i nie bawić się w plotki.

Pyton

Złej baletnicy i rąbek spódnicy.

e

to dobrze jeśli jest jakieś wstawienie być może solidarność między pracownikami - dlatego chętnie złożę do was cv na stanowisko Obsługa Systemów Service Desk skoro macie wakat - ale widzę wysoka poprzeczka skoro Umiejętność pracy pod presją czasu przy zgłoszeniach awarii w reżimie wysokiego SLA

awangarda

Ostatnie podrygi tej firmy po znajomościach i przekrętach. Niekompetencja kadry zarządzającej kiedyś musi wyjść na jaw. Na wałkach jest się wstanie ciągnąć jakiś czas do momentu kiedy przykręcony zostanie kurek zasobów a ten właśnie został.

sss

Dzisiaj CBA zatrzymało prezesa Wasko. Ciekawe co z tego wyjdzie?

x

Widzisz... w wasko na Twoje zatrudnienie ma wpływ wszystko oprócz Twoich kompetencji, doświadczenia i chęci do pracy.

Kiśta

Trochę są jeśli to pokazuje co jest ważne przy awansach na przykład. Nie umiejętności i wiedza merytoryczna.

Franek

A kto powiedział, że 3 tys? Pytanie było o do 3 tysięcy. ROTFL

baca.

A jak tam się trzyma Zbynio Markowski? Podobno jest tam dyrektorkiem. Znam go jeszcze z ISY. Kiedyś był całkiem fajnym gościem lecz przez lata awansów i podlizywania stracił sporo na sympatyczności. Czy nie możecie piernicznąć tą chamską firemką i po prostu pójść na samozatrudnienie? Czemu pozwalacie by byle buraki wami poniewierały? Trzymałem się pracy w Isie rękami i nogami i wiecie co? Jestem zadowolony, że mnie zwolnili. Inaczej bym sam się na to nie zdecydował. W Isie pracowałem 7 lat. Teraz nie narzekam. Naprawdę.

Kykadyn

Eee tam, Frankiewicz się wstawi i wszystko się dobrze skończy.

M

Tak. Spokonie zarobisz do 3000 zł. W końcu 1500 to jest przed 3000...

Bogumił

Tak, zdalną pracę dają. Nawet jak leżysz w szpitalu dwa dni po operacji, to i tak musisz na laptopie pracować. Także spoko!

Dr Plama

Tak. Oferty to mają fajne. W ogłoszeniu.

łotczs

A w zamian słynne już na całą firmę "atrakcyjne narzędzia pracy"?

Michał

Osiem lat pracy w WASKO nauczyło mnie takiej cennej rzeczy jak to, że nie warto dawać z siebie wszystkiego dla pracodawcy. "Wszyscy razem" jesteśmy tylko do momentu, aż nie będą chcieli ratować swojego ego i finansów przez najprostsze rozwiązania, czyli redukcje personelu. I nie ma o dziwo wtedy znaczenia, że zasuwałeś od 7 rano do 20 wieczorem, że nie narzekałeś, że zaciskałeś zęby i jechałeś do każdego kontraktu "jakoś sobie radzić" (taka jest recepta przełożonych na brak narzędzi itp). Generalnie można polecić z dwoma zastrzeżeniami: finansowym oraz pamiętać, że pracownika tam raczej nie szanują i nie cenią - także w pozamaterialnym zakresie.

byly

Pracowałem tam ponad 5 lat temu, w trakcie studiów i zaraz po. Kiedy chciałem zmienić prace okazało się ze zadna firma nie wykorzystuje takich starych technologii. Do tego architektura projektów była mega zakrecona 4-5 warstw. Logika biznesowa troche w java, troche w oracle, troche w binarkach. kompletny chaos. Praca nie pewna, po studiach dostałem umowe na 12 miesięcy a po 3 miesiącach wypowiedzenie bo akurat managment wymyslił oszczedności i zwalniali ludzi z najkrotszym stażem, nie miało znaczenia ze pracowałem wczesniej 2 lata jako student.

K.Barbie
@byly 28.07.2015 09:47

Prawda.Chaos to dobre słowo. W każdym momencie. Kierownik projektu nie odbiera telefonów bo sam nie wie nic o projekcie, na pytanie skąd wziąć części zamienne do sprzętu głucha cisza. Firma przerosła obecną dyrekcję. Z jednej strony ciągle a'la start-up z metodami zwinnymi przy kieliszku coli, z drugiej wprowadzanie korpo procedur tam gdzie nie trzeba. W efekcie powstaje bigos z nieświeżej kapusty i grochu. Czyli finalnie jedna wielka sr..ka.

kranczips

Dla mnie bomba. Te komentarze to sama prawda. Będąc byłym pracownikiem można się skręcać ze śmiechu na myśl o tej patologii, której było się częścią. Dla aktualnie zatrudnionych to śmiech przez łzy. Najlepsze, że to tak na prawdę mały procent tego co dzieje się w tej pseudo firemce...Panowie, żeby dostać premię, podwyżkę, czy cokolwiek zmienić, ktoś musi to podpisać. A jak tu podpisać jak wszystkie ręce zajęte, bo stołki trzymają? ;)

Marek

Rok temu była ankieta dla pracowników dot. zadowolenia z pracy. Mija rok, a wyniki nadal nie ogłoszone, temat umarł. Dlaczego? Widać wyszły aż tak koszmarnie że panowie dyrektorzy nie mogli w żaden sposób ich odwrócić, przeinaczyć analizę. Wcześniej też te ankiety wychodziłu słabo, wykresy pokazywało dno, ale w podsumowaniu dyrektorzy pisali, że wyniki są świetne (plucie bezczelne w twarz pracownikom). W tym roku widać wyszło poniżej dna, totalne niezadowolenie. I ankietę rok z okładem się przemilczywuje. Też pokazuje, jakie podejście do pracowników mają nowi dyrektorzy.

marmolada

Myślałam że z tą windą to jakiś żart ale faktycznie - winda dostępna jest tylko dla zarządzających. Zwykli pracownicy muszą chodzić kilka pięter po schodach.

Kilargo

Dodam od siebie, że wszystkie "benefity" to niezła ściema. Za wszystko trzeba zapłacić. Nagrodą za nadgodziny jest niedostanie wypowiedzenia. Premie? Owszem, dla PM'ów i dyrekcji. Ty najwyżej dostaniesz na pizze przed świętami i paczkę sagi raz na pół roku. Dodatkowo każda sekunda rozmowy z telefonu służbowego musi być rozliczona. W praktyce dzwoniąc codziennie do kilku klientów nie jesteś w stanie logistycznie zapisać sobie ich numerów i pod koniec miesiąca za służbowe rozmowy płacisz z własnej kieszeni. Stawki takie, że w tak taku 10 lat temu były niższe. Transmisja danych wyłączona (integrator IT w XXI w.!!)O podstawowych narzędziach do pracy (typu chociaż monitor przy biurku) nie wspomnę. Oczywiście jeśli spóźnisz się o 1 minutę do pracy - to masz spoźnienie. Natomiast jeśli wyjdziesz 3h po czasie na wszelki wypadek nikt nie spyta czemu. Dobrze, że za prąd zużyty przy nadgodzinach nie ściągają z pracowników. Dużo fachowców z tej firmy ucieka i nie ma się im co dziwić. Warunki pracy jak u podrzędnego prywaciarza, a nie przedsiębiorstwa na miarę XXI w. Staż pracy w wasko to przeważnie jakieś 2 lata lub >5. Ludzie uciekają, a zostają "całuśnicy", którzy gdzie indziej pracy nie znajdą. O zapędach "menedżerów" koledzy już wspomnieli. Taka wisienka na torcie.

Zdzisław

Na początek bo nie licz na podwyżki itp. Tam gdzie trafis tam ugrzęźniesz. Mówię o oddziałach zwłaszcza. Poza tym nie wierz w co piszą w ogłoszeniach! Piszą że się firma rozwija! Rozwój polega ostatnio na tym, że albo ludzie sami rezygnują na potęgę, albo wasko im umowy wypowiada zatrudniając w ich miejsce na jeszcze gorszych warunkach i za gorsze pieniądze. Taka to rozwijająca się firma.

T

W firmie od dłuższego czasu panują paskudne nastroje, na dzień dzisiejszy ciężko znaleźć osobę która nie myśli nad zmianą pracodawcy.

i

Równia pochyła z nie jednostajnie przyśpieszającym spowolnieniem

xxx

Jeśli jesteś studentem to warto tam iść, bo na pewno zaproponują Ci po praktykach umowę zlecenie, możesz tam popracować sobie jednocześnie studiując. Możesz przy tym nabrać doświadczenia i popracować w ciekawych technologiach - ale nie zostawaj tam dłużej niż rok. Są o niebo lepsze firmy, po których nie będzie odbijało Ci czkawką ;-)

p.rys

jeśli chcesz wiedzieć o kondycji spółki spójrz na notowania ,spółka spada już 5 lat czyli jest coś nie tak ,kurs odzwierciedla przyszłość spółki

natomiast

Wasko - odział Wasrszawa Jeżeli jesteś bezdzietnym studentem, który jedynie chce zdobyć doświadczenie w branży IT, poznać fajnych ludzi i do tego masz stalowe nerwy to polecam tą firmę. Jeżeli masz już pewne doświadczenie i szukasz normalnego pracodawcy to omijaj szerokim łukiem. Plusy: - atmosfera (nie wyżej niż kierownik) - dostępność różnych technologii - czasami udział w jakimś ciekawym projekcie Minusy: - pseudo korporacyjność - nastawienie firmy na pełne wykorzystanie pracownika - nie jesteś człowiekiem tylko "elementem" firmy, w każdej chwili można zostać zwolnionym za byle co - ogólny bałagan i mała elastyczność w stosunku do pracownika - raportowanie pracy, która z założenia jest zadaniowa - wiele wiele innych

Thorn

Jednym słowem: DRAMAT!!!

makler

Wystarczy spojrzeć na notowania akcji tego zakładu na giełdzie i będziecie wiedzieć wszystko

student

szukam miejsca na praktyki zawodowe, zanim zgłoszę się bezpośrednio do Wasko powiedzcie proszę czy tam się jedynie parzy kawe?

rozwoj

Czy chcesz mieć wpływ na wynagrodzenie i warunki w jakich pracujesz? Jeśli nie chcesz czuć się bezsilnie pamiętaj: pracownicy, którzy zorganizują się, mogą wspólnie wynegocjować lepsze warunki pracy i wyższe zarobki. Pamiętaj: nie musisz być sam! Informacje ogólne Wejdź w związek! Zaproś kolegów! Zmień to! Zacznij działać! Wpłyń na zmiany! Pozdrawiam serdecznie! (usunięte przez administratora)

młoda

W tej firmie jest tak: najpierw informacja że "zarząd postanowił, że 27 grudnia jest dniem wolnym od pracy" a w drugim zdaniu że kto chce mieć wolne musi wziąć urlop. Urlop na dzień wolny od pracy?

Stefan

Firma bufonów i zadufanych w sobie dyrektorów podlizujących sie swym przelozonym.

SeniorCaparezza

Bardzo proszę o informację dotyczącą średniego wynagrodzenia programisty w firmie oraz opis pakietu benefitów jakie oferuje praca w WASKO S.A. Czy są premie za realizowane projekty lub premie świąteczne?

Stan

Ja mam mieszane uczucia...Towarzystwo wzajemnej adoracji.

?

Wylecieć można z dnia na dzień bo się dyrektorowi nie podoba. Masowe łamanie kodeksu pracy!!!!!!!!!!!!!. Np. Za spóźnienie 1 minutę trzeba odpracować 30 minut. Na koniec i tak fałszowane są karty pracy i każdy podpisuje 8 - 16 chociaż pracował w nocy czt ponad normę czasową.

jarek
@ 13.10.2013 14:42

proszę o powiedzieć jaka jest w tej firmie ?? czy wypłata wypłacana jest na czas?? czy czesto zostaje się po godzinach pracy jesli tak czy sa płacone nadgodziny??

Ron

Atrakcyjne narzedzia pracy to sa te ktore masz prywatnie - czyli Twoje własne ;)

noone

serwisant - 2013-05-05 09:18:41 Zupełnie jakby czytał o innej firmie niż o tej w której pracuję. O jakim dziale piszesz?hehe nawet botów bylejakich w wasko napisac nie potrafią. w pierwszym zdaniu macie odpowiedz [usunięte przez moderatora] . Dramat...

rudakostka

Jutro mam rozmowe o prace jako grafik w Wasko i też zastanawiam czego się bać. Czy rzeczywiście tak źle się dzieje w tej firmie?

3/10 Z roku na rok coraz gorzej firma chyba przerasta dyrekcje. Jest bałagan organizacyjny ciezko sie dowiedziec jak sie czegos nie wie bo nie wiadomo kto jest za co odpowiedzialny traktuja pracownika jak [usunięte przez moderatora] . atmosfera coraz gorsza,[usunięte przez moderatora]

serwisant

StorageBoss

Po ostatniej zmianie struktury widać zmiany na lepsze. Ostali się najlepsi dyrektorzy i powoli widać, że chca cos zmieniać na lepsze, a nie tylko przyspawać sobie [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] do stołka. Ostatnio byłem na ciekawym szkoleniu, więc i w tym się coś ruszyło.

men

to ile kierownik?

Ile moze tam zarobic się na stanowisku kierownika lub dyrektora?

około 2000zł

Zostaw opinię o WASKO S.A. - Gliwice

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie WASKO S.A.