Opinie o COIG S.A.

Krzysztof

A ten samozwańczy dyrektor Artur o którym wątek zniknął kilka dni temu to taki szczupły w okularach, łysiejący, niesympatyczny ? Bo jeśli tak to mnie jak byłem zatrudniany też coś przebąkiwał o swojej pozycji w firmie i o jego wujku. Ale to była jedyna rozmowa z nim.

Grześ
@Krzysztof 28.10.2017 21:06

Tak, to on. Chudy niemiły wiecznie niezadowolony z pracy i życia.

anonymous
@Krzysztof 28.10.2017 21:06

To zwykły tester a nie żaden przełożony. Widocznie to kolejna (!) bajka którą leczy własne kompleksy.

Waldi

Lata doświadczenia dają wiele korzyści. Są perspektywy spokojnej pracy do tego dobrze opłacanej!!

coig_dev_2016

Firma wbrew pozorom ma wiele plusów: - stabilność - raczej się nie zdarza, żeby kogoś zwolniono - przyjazna atmosfera - dużo wolnego czasu - niekończące się rozmowy w pokojach to standard - kasa naprwdę dobra, jeśli masz już doświadczenie i umowę o pracę (a nie umowę na zlecenie) Jednak są też minusy. Uwaga! - COIG to nie jest firma dla początkujących informatyków ! Nie nauczysz się tam niczego, a jeśli tam zaczniesz swoją karierę to nabierzesz złych nawyków przez stosowanie antywzorców. To firma, gdzie przynosi się do niej wiedzę, a nie z niej wynosi. Zacofoanie technologiczne i organizacyjne to największa bolączka. Brak jakichkolwiek nowoczesnych rozwiązań: - testy tylko przez wyklikiwnie, mimo, że jest duży dział testów - kod PHP bez frameworka, nawet bez klas, pomieszanie wszystkiego w jednym pliku, często bardzo dużym - dużą część kodu rozwijają praktykanci, nikt tego nie kontroluje, brak jakiegokolwiek code-review - wrzucanie kodu na serwer przez FTP omijając repo to standadowa praktyka, co skutkuje bałaganem, który ostatecznie uniemożliwia rozwiązywanie problemów projektowych i powoduję frustrację - brak wiedzy o projekcie - "kierownik" projektu powie ci coś innego na temat ficzera niż analityk, a ten z kolei coś innego niż product manager - brak sensownego sposobu zarządzania projektami - kierownicy projektów czasami zajmują się urlopami, sprzętem, zakwaterowaniem, nie mając w sumie wiele wspólnego z zarządzaniem projektem, tak jak to w IT z reguły wygląda. Mimo to firma chętnie zatrudnia nowych ludzi, którzy mogą coś wnieść. Ale tu też może być problem - jak trafisz na zacofanego kierownika projektu lub "starszego" programistę, lub pseudo-projektanta szybko przejdziesz kurs doszkalający, gdzie dowiesz się, że to ty się nie znasz !!! Ogólnie - kasa, atmosfera, stabilność i jeszcze kilka rzeczy są naprawdę dobre w COIGu. Ocenę firmy obniża bałagan (czasami uniemożliwiający pracę) i zacofanie technologiczne. Na szczęście w każdym dziale znajdą się osoby, które starają się to zmienić na lepsze. POLECAM, jeśli potrafisz spożytkować wolny czas i się w tym czasie samemu czegoś nauczyć. Jeśli masz doświadczenie w IT może coś fajnego wniesiesz do tej firmy. NIE POLECAM dla początkujących - jeśli nauczysz się antywzorców w developerce, możesz być nieprzydatny potem na rynku pracy. Szkoda aby okres zdobywania doświadczenia zaczynać potem gdzie indziej od nowa.

Joanna

Zastanawiasz się nad aplikacją do firmy? Zapoznaj się z zakładką rekrutacja, w której dowiesz się dlaczego warto wybrać właśnie COIG jako pracodawcę oraz jak przebiega sam proces rekrutacji.

bocian

No to skoro atmosfera rzeczywiście teraz dopisuje @hmm, to się wcale nie dziwię, że ich oferty pracy są tak popularne. W końcu dbałość o dobre warunki sprawia, że lepiej się wypełnia swoje obowiązki i zadania.

MM

Najgorszy czas w moim życiu zawodowym. Brak rozwoju i tyle w temacie.

nick

Jak to mówią, ostatnia zachowana instalka Oracle Forms 4.5 jest w Coigu. Firma fajna na start, żeby się nauczyć pracować przy projekcie większym niż Hello World, potem trzeba spadać, bo na rozwój szans żadnych. Kierownictwo leci w kulki, od podejmowania krytycznych decyzji nie ma kompletnie nikogo, bo nikt nie chce brać odpowiedzialności. Pracuję tam 2 lata i coraz częściej myślę że to już czas uciekać, gdzieś, gdzie przynajmniej będą udawać że doceniają pracownika. Firma ma plusy. Stabilność i atmosfera wśród współpracowników to jedne z głównych.

Zawiedziony

Nepotyzm aż kipi w tej firmie. Wystarczy nic nie robić, siedzieć na stołku, czasem coś zepsuć i ma się pewność, że nikt Ci nie marudził o pracy. Własna inicjatywa jest bardzo NIEMILE widziana. Szkolenia mają tylko wybrani, podwyżki i premie też mają tylko wybrani. Konkurencja daje dużo większą kasę za tą samą robotę.

Rafi

Social to: Medicover podst, multibenfit za 30 zl,raz na 2 lata bryle... Niektórzy maja tel kom za 10, Oczywiście nie brak pakietu darmowych weekendów i popoludni

Ziomuś

@Amadeo84 HAHAHA! :)) Pracujesz/pracowałeś tam? Jak tak to na jakim stanowisku?

duda

powinni już dawno zlikwidować ten PRL-owski twór bo przecież śmierdzi tam PZPR-em i te dziady stare gdzie nie spojrzeć

moher

jeszcze tego nie zlikwidowali?

webmastah

Ja mówiłem bardziej o oprogramowaniu jakie tworzą, data center itp tam mnie nie interesowały choć wiem że najlepsi sobie poszli, ale tak to jest jak się nie chcą dzielić zyskami z osobami które stoją za sukcesami :) Mniejsze firmy są po prostu lepsze i można się w nich rozwijać, w COIGU nawet nam szkodowali na rzutnik :)

webmastah

Zacofanie, zacofanie, zacofanie. Najgorsze że ludzie tam pracujący myślą że tworzą nowoczesne produkty :) Uczestniczą tylko w konferencjach dla staruszków, bo też większość z nich się do takich zalicza. Nie polecam nawet na start, praktyki itp.

Te młody, ja sobie narzekam bo zmieniłem więc zluzuj ;d

młody

Nie rozumiem dlaczego tylko narzekacie. Jak wam nie pasuje i jesteście tacy dobrzy jak piszecie, to szukajcie lepszej pracy. Powodzenia !

nieczopek2

Też pracuję w coigu i naprawdę jest bardzo źle. Podobno w medycynie w coigu jest katastrofa. Znajomy tam pracuje i mówi, że mają już czterech rządzących, dyrektor, kierownik, menadżer i zastępca kierownika. Coraz więcej roboty i coraz mniej ludzi pracujących bo reszta czopków wchodzi tam gdzie słońce nie dochodzi i dzięki temu nie muszą jeździć w delegacje.

wolf

Dobrze AS prawisz

wolf

w IT raczej pracują osoby ambitniejsze, dla których sama umowa nic nie znaczy, chociaż raczej ciężko w tej branży o firme z umową nie do zaakceptowania, nie wiem gdzie Ty szukałeś/aś

majt

syf

hehe

- Brak spotkań integracyjnych - Karta multisport do której trzeba sobie dopłacić! HAHA - Bramki jak w więzieniu - Praca zdalna chyba tylko raz w roku ;dd - Brak szkoleń - Napier... tasków - byle jak - byle będzie gotowe - Nikomu nie zależy na jakości produktu

@róża - chodzi o to, że ta firma ma monopol w tym górnictwie więc robią na odpier... wszystko bo i tak kasa będzie, do tego liczba programistów jest mniejsza od liczby innych stanowisk tj. analitycy, kierownicy, projekt menadżerowie itp itd milion niepotrzebnych stanowisk dla kolegów, którzy NIC NIE ROBIĄ, ja swoją szansę wykorzystałem i sobie poszedłem do normalnej firmy mimo iż oferowali w coigu podwyżki itp, zostają tylko ludzie którzy się boją zmian! taka prawda!

Nie warto! Chyba że naprawdę nigdzie was nie chcą i nie macie gdzie zdobyć "doświadczenia", może firma jest duża, może ma duży zysk netto, ale to tylko dlatego że zostało tam trochę komuny i mają zlecenia z zacofanego górnictwa. Praca przy jednym projekcie NIE ROZWIJA! A właśnie przy jednym projekcie będziesz pracował, zostają tam tylko osoby NIEAMBITNE lub takie którym pasuje ten opierdaling i brak rozwoju, dlatego każdy stamtąd ucieka jeśli może :)

ktoś

Firma już dawno straciła swój dobry wizerunek. Po dokonanych przekształceniach zatrudnienie w niej to naprawdę duże wyzwanie, a kto wie czy nie większe ryzyko.

hh

Obrażają branże IT

miszczuniu

A ja jestem zadowolony z pracy w coigu. I tyle.

lambada

@lambada 22.01.2015 19:52
nie mam siły już tam chodzić do tego wariactwa, ludzie tam są powaleni, rzygać mi się chce, kończę z tą firmą...

Popieram - ten okręt płynie w złą stronę.

Gdzie jest najwięcej dyrektorów i kierowników? W COIG S.A. Jeśli chcesz być pomietłem to idź właśnie tam pracować.

Anonim

Teraz dali możliwość ubiegania się o dofinansowanie na święta. Zrobili cwaniaki tak, że trzeba być w firmie osobiście i zalogować się na jakiś portal w intranecie, wprowadzić info o zarobkach brutto od całej rodziny z ostatnich trzech miesięcy. Jeśli ktoś ma urlop lub jest na L4 albo w delegacji to może zapomnieć o wypełnieniu wniosku. Poza tym dali próg 2500 zł brutto na osobę, po przekroczeniu którego nie otrzyma się zapomogi. Banda cwaniaków.

dyrektor

Chcesz coś robić w tej firmie co Cie interesuje? Zapomnij, nie można. W tej firmie jesteś tylko zapchaj dziurą na umowę na czas określony. Nie ważne, że masz doświadczenie, że jesteś dobrej klasy specjalistą, a to że chcesz się rozwijać jest uważane za coś chorego i zaraz postrzegane za coś złego. "Prezes", "Dyrektor", "Kierownik", to ludzie którzy NIC NIE ROBIĄ w tej firmie, biorą ogromne pieniądze za nic !!!!! Cały ten management to [usunięte przez admina słowo niecenzuralne]

nics
@pracownik 08.12.2014 10:14
Zarobki tu są na poziomie miernym. W konkurencji dają ponad 1000 zł więcej. Dlatego szukam czegoś innego....

Można jakieś konkrety odnośnie zarobków?

Anonim

W tym roku w COIGu już nie ma barbórki wolnej bo zarząd stwierdził, że chce się odciąć od kojarzenia z górnictwem, ale nie przeszkodziło to umieścić rzyczeń z okazji barbórki. Ciekawe. Ja szukam pracy bo mnie wszystko tam wkurza a w szczególnośći arogancja "kierowników", "dyrektorów" i "prezesów".

zzz

Umowa o pracę na czas określony, chyba że chcesz przychodzić w niektóre dni bo studiujesz to umowa zlecenie, z tym nie ma problemu

farorz

Ciekawe czy wasko zagląda do coigowego wątku. Nie spodziewajcie się że ten "pro" menejdżment ma o czym kolwiek pojęcie. 0 znajomości aplikacji, w których rozwoju biorą udział, 0 merytoryki i do tego kompletne dno jeśli chodzi o swoją niby specjalizacje. Ą, Ę i pozerstwo. Kupili ten skansen to niech sie zainteresują tymi koszulami. Wyda ci polecenia pozamiatania a nawet nie wie jak miotła wygląda.

zenek

Odpowiedź na [brul - 2014-08-31 01:21:42] Jak szybko tam zaaplikujesz tak szybko będziesz stamtąd [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] Kasy nie dostaniesz i ci się uprzykrzy praca ze starymi śmierdzącymi babami i dziadkami. Człowieku tam się programuje w starych technologiach których juz nigdzie nie ma. Idź aplikuj ha ha ha...

storczyk

Umowa o pracę zadaniowa innej nie ma, płaca najniższą krajową i musisz pracować jak( usunięte przez administratora ). Tam żyją tylko kierownicy dyrektorzy i prezesi. Ciągle tylko docinki i głupie uwagi starszych pracowników, ciągły stres.

ewa

mam pytanie do kolegi "masta", jestem wdrożeniowcem i nie chciałabym być kulą u nogi dla działu EP który twierdzi że wdrożeniowcy potrafią tylko kopiuj/wklej, czy mógłbyś powiedzieć co powinnam wg was wiedzieć żeby nasza współpraca przebiegała w miłej atmosferze? Ogólnie zgadzam się z większością tutaj, firma płaci śmieszne pieniądze i nie ma co liczyć na cokolwiek, kierownicy nie robią nic tylko wysługują się i wykorzystują szeregowych pracowników. Trzeba stamtąd uciekać.

wyżelowany tester

W tej firmie rządzą tylko znajomości, kto je ma ten zarabia bardzo dobrze ( przykładowe kwoty to 8-17 tysięcy złotych kierownik wydziału oraz tzw. lider. zarobki dyrektorów nawet 75 tys zł prezes to wiadomo nie muszę przytaczać. Są również osoby tzw. zdegradowane które kiedyś były prezesami, dyrektorami, kierownikami, ale po za tytułem nie straciły nic na finansach, a wręcz przeciwnie nawet zyskały na mniejszej odpowiedzialności. Zaznaczam również, że kto ma znajomości nie musi nic robić tylko udawać a ta sztukę opanować jest dość prosto. Przypadki, gdzie kierownika żona pracuje w tym samym wydziale są na porządku dziennym i nie robi to na nikim większego wrażenia. Ta firma nie ma żadnych perspektyw bo żyje dzięki kopalnią, a jak wiadomo kopalnie również nie maja perspektyw. Jeśli przekraczasz próg tej firmy wchodzisz w strukturę minionej epoki PRL-u, gdzie rządzi klika o tym, że niczego się nie nauczysz nie trzeba przypominać, a że do niczego nie dojdziesz to już nawet nie ma co pisać. Wybór tej firmy na swojego pracodawcę jest zły.

niezadowolony

Zatrudniają na stanowisko programisty PHP a programować każą w jakiś dziwnych technologiach. Co tydzień zmiana zespołu i zmiana języka programowania. Wstyd dla zarządzających. Kadra menadżerska na bardzo niskim poziomie. Brak motywacji. Każdy tylko w pokojach porusza temat odejścia...bo nie da się wysiedzieć...

miszczunioWiekszy

Płacą śmieszne pieniądze a jeszcze Ci zabronią własnej działalności... tam się człowiek zatrzymuję w rozwoju co w branży IT jest kuriozalne, zero technologi, jedno wielkie ZERO!

masta

Programista ponad 2 na ręke na start, na podwyżke nie ma co liczyć, bo za pracę programistów podwyżki dostają nic nie robiący kierownicy i tym podobne nieroby

masta

Ludzie z działu EP uciekają drzwiami i oknami, programistów .NET już prawie wcale nie ma, albo są studenciaki co nic nie umieją, ludzie od PHP zmieniają się w takim tempie, że nikt nawet oprogramowania nie zna.... a kolejne osoby planują odejście.... kierownicy nie mają o niczym pojęcia, ludzie którzy pracują tam kilka lat zatrzymali się w miejscu, bo dłubią w kodzie pisanym ponad 10 lat temu... stosują technologie których nikt normalny nie używa, wdrożeniowcy to potrafią tylko kopiujwklej, a nawet czasem i to im nie wychodzi... uciekajcie stamtąd jak najszybciej.. (mowa o dziale EP, w innych pewnie to samo albo jeszcze gorzej). Ja już zmieniłem i jestem szczęśliwy :)

medyk

Masz złe informacje to rozszerzanie działalności na szpitale i służbe zdrowia trwa już od ponad 15 lat i efekt jest taki że coig został sprzedany obcej firmie

przyszly pracownik?

Czy ktoś może napisać czy chociaż praca jest tam ciekawa? jakieś zróżnicowanie czy siedzi i klepie się to samo? chodzi mi tu o robote na stanowisku wdrożeniowca/analityka systemu. Ogólnie jest co robić czy siedzenie i pier... w stołek?

urazony

No cóż pewne rzeczy się nie zmieniają jak np kierownictwo ;(

felini

Odpowiedz dla miszczuniu - 2014-06-15 01:57:17 Koleś tobie brzuch urósł do pasa i ci się nic nie chce wiec ci tak dobrze w tym coigu, to co takiego w tej firmie jest, że taki boss jesteś? może mi powiesz że ci płacą godziwie he he he. Myślę że cie po znajomości przyjęli i tak siedzisz bo nie masz innego wyjścia (bez urazy ale taka rzeczywistość w tej firmie).

@felini 22.06.2014 18:37

Brzuch to chyba Tobie urósł bo ja dbam o linię. I nie jestem żaden boss, po prostu uczciwie pracuję i nie dostałem pracy po znajomości bo sam sobie ją wychodziłem. (usunięte przez administratora)Przestań być hipokrytą to może wtedy pogadamy więcej.

miszczuniu

Jak komuś nie pasuje praca w COIGu to niech się zwolni i już.

moher

Tak, firma jest cudowna jak woda z Lichenia :)

miszczuniu

A ja mimo wszystkich złych opinii nie narzekam na firmę. Jestem zadowolony, owszem są różne rzeczy które chętnie bym zmienił ale w końcu w każdej firmie jest coś co chętnie bym zmienił. Uważam, że jednak COIG może być dla wielu firm przykładem pod wieloma względami.

buli

ola la oli ale jaja tam się dzieją, a miało być tak pięknie!!!

Zostaw opinię o COIG S.A. - Katowice

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie COIG S.A.