Opinie o COIG S.A. w Katowice

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy COIG S.A.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w COIG S.A. o rekrutacji.

Branże: Usługi IT - hosting stron internetowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o COIG S.A. w Katowice

Romek

@Pracownik i nadal nie przeszliście na zdalną pracę?

@Romek

Nie wiem kto i po pisze takie głupoty, że nie ma pracy zdalnej... Od marca rotacyjnie pracujemy zdalnie. Wiadomo, że nie każde stanowisko ma taką możliwość, ale ok 60% pracowników jest codziennie na pracy zdalnej.

Jak jest z pakietem medycznym w COIG S.A.? Można dołączyć rodzinę?

Jadzia

Dają w standardzie Medicover , można dołączyć rodzinę.

Czy COIG S.A. oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę, czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

Janusz

nie słyszałem żeby, ktoś dostał umowę zlecenie. Moim zdaniem to COIG jak najszybciej chce dać umowę na czas nie określony i nie ma z tym problemu. Jak dobrze pamiętam, to standard: 3 miesiące umowa na czas określony, 1 rok a potem już bezterminowo.

Janusz

Parę moich uwag i opinii odnośnie COIG S.A. Zalety: ----------- - panuje tutaj rodzinna atmosfera - jest czas na douczanie się - jest czas na rozmowy z pracowikami - firma nie robi problemów, jeżeli trzeba gdzieś wyjść, mieć homeoffice - firma nie zwalnia pracowników (trzeba naprawdę mocna się postarać i być upartym, żeby to firma zwolniła) Wady: ----------- - niestety, ale słabo płaci (+/- 2000-3000 różnicy w porównaniu do innych firmach na podobnym/identycznym stanowisku) - często brak odpowiedniej komunikacji pomiędzy komórkami, pracownikami, szefami - firma oszczędza na pracownikach, zatrudniając studentów, pracowników o niskich kwalifikacjach (kompetencje są wśród starszej gwardii) - trudno o podwyżkę po otrzymaniu umowy (najlepiej negocjować na samym początku) - często panuje chaos i obojętność wśród pracowników, co powoduje, że rzeczy, które można załatwić na jeden telefon, realizowane są przez przez tygodnie - trudno znaleźć ekspertów i wyjadaczy z danego zakresu wiedzy, niestety, ale część pracowników to młoda kadra, która z racji słabego wynagrodzenia nie ma motywacji do zgłębiania wiedzy Reasumując: ------------------- fajna praca dla osób, które nie mają dużych wymagań finansowych, zbliżają się do emerytury, cenią sobie spokój, osób, które nie stawiają sobie dużych wymagań w rozwoju zawodowym, które lubią czasem posiedzieć i pogadać o samochodach, jedzeniu, hobby, urlopach dłużej niż przez 3 godziny dziennie.

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
Nikt

Jak co roku tak i w tym święta Bożego Narodzenia w COIG S.A. będą wyjątkowe. Zarząd znów zbierze od pracowników prezenty w postaci mikrofalówek, czajników i innych potrzebnych rzeczy dla jednego ze śląskich szpitali i oczywiście przekaże to jako prezent od zarządu. Ponadto pracownicy będą mogli dostać wspaniałą kasę na święta w postaci 199 zł brutto albo i mniej. Do tego każdy z pracowników będzie miał przywilej pracy jak co roku w wigilię do godziny 15:00. A na deserek grupa kapitałowa wasko utworzy kolejne spółki córki aby spokojnie uciekać z kosztami oczwyiście wszystko to kosztem pracowników.

Joanna
@Nikt

Nie do końca rozumiem, o jakim "zabieraniu i ucieczce z kosztami pracowników" mówisz? Czy powiesz nam coś więcej na ten temat? Rozumiem, że nie satysfakcjonują Cię benefity, które pracodawca zdecydował się przyznać na święta. Jednak w wielu innych firmach nie ma nawet takich dodatków, zatem może warto spojrzeć inaczej na obecną sytuację?

Nobody
@Nikt

A czy nadal są Barbórkowe spędy dla wybrańców?

@Nobody

@Nobody tak, nadal są tylko dla wybrańców

@Joanna

@Joanna chodzi o tworzenie spółek córek np. Wasko4B, do których przeszły księgowość, kadry-płace z COIGu, Wasko i chyba też Gabosa. Z tym zbieraniem chodzi o to, że pracownicy z własnych pieniędzy kupują prezenty (w ubiegłym roku 2017 dla Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach), w tym roku dla Domu Dziecka Tęcza w Katowicach. Prezenty zebrane z pieniędzy pracowników zostaną wręczone jako dar z COIG S.A., do którego właściwie COIG S.A. nie dołożył się ani groszem ale będą błyszczeć w internecie podczas gdy dla dzieci pracowników nie ma nawet paczki słodyczy... Piszesz o benefitach. Otóż kary OK System lub Multisport to już jest standard w większości firm. Są też owocowe poniedziałki, gdzie na każdego pracownika przypada po 200 gram owoców, podczas gdy w innych firmach są owoce przez cały tydzień. Kiedyś w COIG S.A. były wczasy pod gruszą, za które można było dostać ponad 700 zł, teraz można dostać maksymalnie 200 zł pod warunkiem, że do wniosku do wczasów pod gruszą dołączy się fakturę VAT z ośrodka, w którym się było. Generalnie socjal jest, ale z roku na rok coraz mniejszy i każdy o tym w tym Titanicu wie.

Mma
@Nikt

W tym roku zbieralismy prezenty dla domu dziecka w Katowicach Tęcza... Jeśli Ci się nie podobają takie Akcje... To(usunięte przez administratora) Nie bierz udziału.. Siema

Franka
@Mma

a dofinansowanie na dojazd do pracy macie?

Aleksander
@Franka

Jest to ważny czynnik w przypadku Twojego ewentualnego zatrudnienia w firmie COIG? Na jakie stanowisko chciałbyś aplikować? Obecnie poszukiwani są pracownicy na stanowiska między innymi takie, jak: tester oprogramowania, programista JAVA, czy programista PHP. Masz doświadczenie zawodowe, na którymś z podobnych stanowisk? Czy może szukasz pracy jako osoba młoda poszukująca miejsca, gdzie może nabyć dopiero swojego doświadczenia?

Dziadek
@Nikt

> "kary OK System lub Multisport to już jest standard" Kary, dokładnie. Sęk w tym, że nie każdy tego chce i - jak dla mnie - nie ma to żadnego działania motywacyjnego. Motywacyjne, to byłoby przebywanie w biurze raz na tydzień max. W domu mam ciszę i warunki do pracy, w firmie co chwilę mnie coś odrywa. Jakieś narady, 5-minutówki, zatroskany szef itd. Dla efektów 2 dni pracy w domu == tydzień chodzenia do firmy.

Wojciech
@Dziadek

Masz na myśli pracę zdalną. Czy firma oferuje taka możliwość? Wymaga to dużej samodyscypliny jednak ma także dużo plusów. Wracając do benefitów to jeśli nie dla Ciebie, to na pewno dla innych pracowników są motywujące, więc może dodasz jak często są premie lub szkolenia branżowe podnoszące kompetencje zawodowe?

@Mma

Jeśli wydaje ci się że pracownicy mają jakiś wybór czy chcę brać udział w takiej akcji i ile chcą na ren cel przeznaczyć to bardzo grubo się mylisz. U nas przychodzi mail z hasłem składka po X zł (zależy od razu) i jest wyznaczona osoba do zbierania.

@Nikt

Zbiórki świąteczne - po pierwsze Zarząd uczestniczy w zbiórkach tylko nie mówi o tym głośno, po drugie za każdym razem do beneficjenta trafia informacja, że są to rzeczy sprezentowane przez pracowników firmy. Nie wiem skąd masz tak nieprawdziwe informacje. Paczki na święta - rozumiem, że wolałbyś dostać czekoladę dla dziecka bo organizowane mikołajki (w teatrach, w sztolni luiza, fabryce elfów) są niezadawalające... Wielka szkoda, że pamięć bywa tak zawodna.

Ktoś

Nie słuchajcie pierdół co tu wypisuje ktoś niezadowolony. COIG jest ok. W porównaniu do IT-korporacji z Katowic w jakich pracowałem to tutaj są fajni, wyluzowaniu ludzie, nie korposzczury jak gdzie indziej. Nie ma stresu, nienormalnego pośpiechu i ogólnie lubię tą firmę.

Jak wygląda ścieżka awansu w COIG S.A.?

Garmin

Przypuszczam,że temat dotyczy elementu cyfryzacji w UM w Gołdapii,to jest droga do awansu!!!

Nijak. Jedynie jak się ktoś zwolni to możesz awansować, albo zlikwidują stanowisko

Łucja
@Kandydat

Myślę, że wiele osób jest tego ciekawych - w tym oczywiście ja. Oby ktoś szybko udzielił rzetelnej odpowiedzi. COIG ma teraz do zaoferowania wiele propozycji zatrudnienia: https://venroll.eu/dsp/45 O które stanowisko Ci chodzi?

@Kandydat

To wszystko zależy od działu i kierownika/dyrektora. Czasem okres próbny wynosi rok. Zdarza się, że od razu po próbnym dostaniesz UoP na nieokreślony ale nie jest to regułą

Pomimo szalejącego koronawirusa pracownicy muszą stawiać się w biurze mimo że jest możliwość pracy zdalnej to zarząd nie chce podjąć takiej decyzji.

kandydat

a jakie mają argumenty ? :(

@kandydat

Podobno mamy za słabe serwery do pracy zdalnej, aleke jak ktoś potrzebuje to mamy całe data center do udostępniania. Taki argument daje firma IT

Krzys

Zarząd to żarty jakieś. On nie ma nic do powiedzenia bez decyzji Wajdy. Mogą najwyżej iść w czasie wolnym do baru w firmie na kawę i sałatkę, ale decyzji żadnych kluczowych nie są godni podjąć bez Wajdy. Firma gniot, zarządzana przez..........

Stefan

Zarząd to trole klaskające właścicielowi. Nikt nie zgodzi sie na nic aby pomoc pracownikom

W czasie kiedy panuje koronawirus, pracownicy muszą stawiać się w biurze, mimo, iż jest możliwość przejścia na tryb pracy zdalnej to zarząd nie chce podjąć takiej decyzji. Lepiej żeby pracownicy zarazili się i umarli niż to, że ktoś nie wykona powierzonej mu pracy, bo według zarzadu to mniejsze ryzyko. Sami sobie odpowiedzcie czy takiego pracodawcę chcecie mieć.

Krzys

Taki pracodawca jak cała grupa Wasko. Właściciel to sknera i nie ma szans aby zwykli pracownicy mogli liczyć na cokolwiek. Chyba że nadgodziny za darmo.

Były deweloper

Najlepsza firma w której pracowałem, a negatywne komentarze tutaj pisze chyba jeden i ten sam człowiek.

tester

Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat pracy jako tester w Dziale Testów w COIG? Jak duży jest zespół? Czy jeden tester pracuje przy kilku projektach? Jak układa się współpraca z programistami i w zespole testerskim? Czy doświadczeni testerzy wdrażają nowych testerów, czy są oni pozostawieni sami sobie?

@tester

Też ciekawią mnie te kwestie, oby niedługo ktoś napisał coś więcej na ten temat. Jeśli sam wybierzesz się na rozmowę kwalifikacyjną, to zachęcam też do podzielenia się swoimi wrażeniami na jej temat!

abc

firma daremna niepowazna traktuje portale tak jak wszyscy maja sie prosic bo oni placa tak ale jalmuzne i z laska

Natalia

Unikajmy może pisania o konkretnych osobach na forum. Czy w COIG szukają teraz kogoś do pracy? Jeśli wiecie coś na ten temat, to dajcie znać. Dzięki.

Student

Jeśli kogoś ciekawi, a z pewnością znajdzie się dużo tych ludzi. To na "płatnych stażach" oferują (usunięte przez administratora)zł brutto za pełen etat .

Kamila
@Student

Jeśli chodzi o staż to trzeba powiedzieć, że jest to całkiem przyzwoite wynagrodzenie. Na pewno sporo osób będzie chciało odbyć taki staż w COIG. Bardzo serdecznie dziękuję Ci zatem za przekazanie nam tych informacji. I teraz rodzi się kolejne pytanie: czy już po odbyciu stażu firma proponuje pozostanie na stałe, oferując stabilne zatrudnienie, czy też niekoniecznie?

Dawid Bednarz

Ja pracowałem jako programista PHP w dziale EP pionu OE. Praca w najnowszych technologiach SF4/Angular 7, git, CI/CD, REST API, własny gitlab, Jira, testy jednostkowe PHPUnit i funkcjonalne Behat, dodatkowo praca bez większej presji czasu, można wytwarzać SOLIDny kod i szlifować swoje techniki. Kierownictwo to osoby kompetentne i bardzo wyrozumiałe, można się dogadać na każdej płaszczyźnie. Ogólnie w całym dziale panuje rodzinna atmosfera, więc praca jest jak najbardziej ok, można się dużo nauczyć. Polecam Dawid Bednarz.

Kamila
@Dawid Bednarz

Firma ta została założona w roku 1951, aby świadczyć usługi obliczeniowe dla sektora wydobywczego, należy więc do grona najstarszych i najbardziej doświadczonych polskich firm informatycznych. W związku z tym Twój wychwalający post nie może dziwić. Długo pracowałeś w COIG? Firma często prowadzi rekrutację. Może wiesz, czy od kandydatów wymagają dużego doświadczenia zawodowego?

były informatyk COIG

Nie oceniajcie firmy przez pryzmat, czy dostaliście paczkę na święta bo to głupota ! Najważniejszymi źródłami oceny są: - pieniądze, - czy firma pochłania twój czas ponad 40h/tydzień, - czas na samorozwój w trakcie pracy, - co firma z tobą zrobi, gdy będziesz potrzebował pracować na szczególnych warunkach przez jakiś czas, np. zdalnie lub mniej niż 8h dziennie. W COIG doświadczeni pracownicy zarabiają dobre pieniądze. Nie trzeba pracować więcej niż 8h dziennie, tak jak w wielu firmach IT (chyba, że się chce dorobić). Kontrakty mają sensowne terminy i nie ma aż tak dużych ciśnień. Nawet jest czas na pogaduchy, poczytanie blogów, douczenie się czegoś. A jak będziesz musiał pojechać do sanatorium na miesiąc to nikt cię z tego powodu nie zwolni. Największą bolączką są zasiedziali od lat pseudo-fachowcy techniczni, którym nic nie wytłumaczysz ewentualnie rozzłościsz proponując coś nowego, lepszego. Ale po za tym wszystko jest ok (jeśli masz umowę o pracę). No może trochę brakuje kontaktu z językiem angielskim.

A ja mam pytanie o umowę? Jak wygląda sprawa UoP w COIG? Ile wynosi okres próbny? Od razu po okresie próbnym dostaje się UoP na czas nieokreślony? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Joanna
@Karolina

Czy pytasz o to, ponieważ interesuje Cię praca w COIG? Od czasu Twojej wypowiedzi minęło kilkanaście dni. Czy zdecydowałaś się złożyć swoją aplikację? A może jesteś już pracownikiem firmy?

devops

Nazwanie rekruterów i postawy manago betonem to niezasłużony dla nich komplement. Jak to pisał @robak, wygląda że premiowani są nałogowi lizacze i nurkowie głębinowi.

devops

Nazwanie stanu psychicznego rekruterów i postawy manago betonem to niezasłużony dla nich komplement. Jak to napisał @robak, wygląda że premiowani są tylko nałogowi lizacze i nurkowie głębinowi.

Zostaw merytoryczną opinię o COIG S.A. - Katowice

• Jak się pracuje w COIG S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy COIG S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 12.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w COIG S.A.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy COIG S.A.?

Kandydaci do pracy w COIG S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

COIG S.A.
1.9/5 Na podstawie 155 ocen.

COIG S.A.