Opinie o COIG S.A. w Katowice

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy COIG S.A.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w COIG S.A. o rekrutacji.

Branże: Usługi IT - hosting stron internetowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o COIG S.A. w Katowice

ABCD

Cudowna firma!

Fr@ntz
@ABCD

Podzielam twoją opinię :-)

robak

Pracuję w COIG S.A. grubo ponad 10 lat i powiem jedno, że takiego odpływu specjalistów z prawie każdego obszaru działania firmy jak w latach 2015-2017 nie było nigdy przedtem, o czymś to świadczy i niestety skłania innych fachowców do opuszczenia tej firmy. Pozostaną tylko osoby, którym zostało kilka lat do emerytury i niekompetentni kierownicy, którzy tylko patrzą swojego własnego nosa i kompletnie nie są w stanie w niczym pomóc, którzy uważają, że brak porządnego opier..olu już jest wystarczającym środkiem motywującym pracownika.

Waldi

Lata doświadczenia dają wiele korzyści. Są perspektywy spokojnej pracy do tego dobrze opłacanej!!

coig_dev_2016

Firma wbrew pozorom ma wiele plusów: - stabilność - raczej się nie zdarza, żeby kogoś zwolniono - przyjazna atmosfera - dużo wolnego czasu - niekończące się rozmowy w pokojach to standard - kasa naprwdę dobra, jeśli masz już doświadczenie i umowę o pracę (a nie umowę na zlecenie) Jednak są też minusy. Uwaga! - COIG to nie jest firma dla początkujących informatyków ! Nie nauczysz się tam niczego, a jeśli tam zaczniesz swoją karierę to nabierzesz złych nawyków przez stosowanie antywzorców. To firma, gdzie przynosi się do niej wiedzę, a nie z niej wynosi. Zacofoanie technologiczne i organizacyjne to największa bolączka. Brak jakichkolwiek nowoczesnych rozwiązań: - testy tylko przez wyklikiwnie, mimo, że jest duży dział testów - kod PHP bez frameworka, nawet bez klas, pomieszanie wszystkiego w jednym pliku, często bardzo dużym - dużą część kodu rozwijają praktykanci, nikt tego nie kontroluje, brak jakiegokolwiek code-review - wrzucanie kodu na serwer przez FTP omijając repo to standadowa praktyka, co skutkuje bałaganem, który ostatecznie uniemożliwia rozwiązywanie problemów projektowych i powoduję frustrację - brak wiedzy o projekcie - "kierownik" projektu powie ci coś innego na temat ficzera niż analityk, a ten z kolei coś innego niż product manager - brak sensownego sposobu zarządzania projektami - kierownicy projektów czasami zajmują się urlopami, sprzętem, zakwaterowaniem, nie mając w sumie wiele wspólnego z zarządzaniem projektem, tak jak to w IT z reguły wygląda. Mimo to firma chętnie zatrudnia nowych ludzi, którzy mogą coś wnieść. Ale tu też może być problem - jak trafisz na zacofanego kierownika projektu lub "starszego" programistę, lub pseudo-projektanta szybko przejdziesz kurs doszkalający, gdzie dowiesz się, że to ty się nie znasz !!! Ogólnie - kasa, atmosfera, stabilność i jeszcze kilka rzeczy są naprawdę dobre w COIGu. Ocenę firmy obniża bałagan (czasami uniemożliwiający pracę) i zacofanie technologiczne. Na szczęście w każdym dziale znajdą się osoby, które starają się to zmienić na lepsze. POLECAM, jeśli potrafisz spożytkować wolny czas i się w tym czasie samemu czegoś nauczyć. Jeśli masz doświadczenie w IT może coś fajnego wniesiesz do tej firmy. NIE POLECAM dla początkujących - jeśli nauczysz się antywzorców w developerce, możesz być nieprzydatny potem na rynku pracy. Szkoda aby okres zdobywania doświadczenia zaczynać potem gdzie indziej od nowa.

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
Joanna

Zastanawiasz się nad aplikacją do firmy? Zapoznaj się z zakładką rekrutacja, w której dowiesz się dlaczego warto wybrać właśnie COIG jako pracodawcę oraz jak przebiega sam proces rekrutacji.

bocian

No to skoro atmosfera rzeczywiście teraz dopisuje @hmm, to się wcale nie dziwię, że ich oferty pracy są tak popularne. W końcu dbałość o dobre warunki sprawia, że lepiej się wypełnia swoje obowiązki i zadania.

MM

Najgorszy czas w moim życiu zawodowym. Brak rozwoju i tyle w temacie.

nick

Jak to mówią, ostatnia zachowana instalka Oracle Forms 4.5 jest w Coigu. Firma fajna na start, żeby się nauczyć pracować przy projekcie większym niż Hello World, potem trzeba spadać, bo na rozwój szans żadnych. Kierownictwo leci w kulki, od podejmowania krytycznych decyzji nie ma kompletnie nikogo, bo nikt nie chce brać odpowiedzialności. Pracuję tam 2 lata i coraz częściej myślę że to już czas uciekać, gdzieś, gdzie przynajmniej będą udawać że doceniają pracownika. Firma ma plusy. Stabilność i atmosfera wśród współpracowników to jedne z głównych.

Zawiedziony

Nepotyzm aż kipi w tej firmie. Wystarczy nic nie robić, siedzieć na stołku, czasem coś zepsuć i ma się pewność, że nikt Ci nie marudził o pracy. Własna inicjatywa jest bardzo NIEMILE widziana. Szkolenia mają tylko wybrani, podwyżki i premie też mają tylko wybrani. Konkurencja daje dużo większą kasę za tą samą robotę.

Rafi

Social to: Medicover podst, multibenfit za 30 zl,raz na 2 lata bryle... Niektórzy maja tel kom za 10, Oczywiście nie brak pakietu darmowych weekendów i popoludni

Ziomuś

@Amadeo84 HAHAHA! :)) Pracujesz/pracowałeś tam? Jak tak to na jakim stanowisku?

duda

powinni już dawno zlikwidować ten PRL-owski twór bo przecież śmierdzi tam PZPR-em i te dziady stare gdzie nie spojrzeć

moher

jeszcze tego nie zlikwidowali?

webmastah

Ja mówiłem bardziej o oprogramowaniu jakie tworzą, data center itp tam mnie nie interesowały choć wiem że najlepsi sobie poszli, ale tak to jest jak się nie chcą dzielić zyskami z osobami które stoją za sukcesami :) Mniejsze firmy są po prostu lepsze i można się w nich rozwijać, w COIGU nawet nam szkodowali na rzutnik :)

webmastah

Zacofanie, zacofanie, zacofanie. Najgorsze że ludzie tam pracujący myślą że tworzą nowoczesne produkty :) Uczestniczą tylko w konferencjach dla staruszków, bo też większość z nich się do takich zalicza. Nie polecam nawet na start, praktyki itp.

Te młody, ja sobie narzekam bo zmieniłem więc zluzuj ;d

młody

Nie rozumiem dlaczego tylko narzekacie. Jak wam nie pasuje i jesteście tacy dobrzy jak piszecie, to szukajcie lepszej pracy. Powodzenia !

nieczopek2

Też pracuję w coigu i naprawdę jest bardzo źle. Podobno w medycynie w coigu jest katastrofa. Znajomy tam pracuje i mówi, że mają już czterech rządzących, dyrektor, kierownik, menadżer i zastępca kierownika. Coraz więcej roboty i coraz mniej ludzi pracujących bo reszta czopków wchodzi tam gdzie słońce nie dochodzi i dzięki temu nie muszą jeździć w delegacje.

wolf

Dobrze AS prawisz

wolf

w IT raczej pracują osoby ambitniejsze, dla których sama umowa nic nie znaczy, chociaż raczej ciężko w tej branży o firme z umową nie do zaakceptowania, nie wiem gdzie Ty szukałeś/aś

Zostaw merytoryczną opinię o COIG S.A. - Katowice

• Jak się pracuje w COIG S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy COIG S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 12.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w COIG S.A.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy COIG S.A.?

Kandydaci do pracy w COIG S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

COIG S.A.
1.9/5 Na podstawie 155 ocen.

COIG S.A.