ENTE Sp. z o.o.

Opinie o ENTE Sp. z o.o.

Ewa

Aktualnie Firma nie prowadzi procesu rekrutacji do Pionu Logistyki, jednak w związku z dynamicznym rozwojem planuje w niedalekiej przyszłości zwiększyć stan osoby pracowników w działach magazynu i zakupów, a co za tym idzie wznowić proces rekrutacji. Jeżeli chodzi o wymagania - zawsze preferujemy wykształcenie w kierunku logistyki - jednak jako Firma dopuszczamy możliwość przeszkolenia Pracownika od podstaw

(usunięte przez administratora) Jeśli chcesz wiedzieć czego można spodziewać się po pracy w ente (atmosfera, zarobki) musisz pytać o pracę w konkretnym dziale, bo zarówno zarobki jaki atmosfera są właśnie uzależnione od działu w którym się pracuje. I tak, jeśli jesteś inżynierem elektronikiem i chcesz projektować układy możesz się spodziewać zarobków dużo wyższych pracując w dziale rozwoju (od 4tys. wzwyż) i z drugiej strony pracując w dziale produkcji czy logistyki są to zarobki raczej od 2tys. na rękę, więc jak widać rozbieżność raczej duża. Podobnie jest z atmosferą, jeśli jesteś pracownikiem działu rozwoju czy logistyki to jest luz, a jeśli jesteś pracownikiem produkcji to nawet na papierosa czy kawę nie możesz wyjść bo jesteś rozliczany z każdej sekundy poza stanowiskiem pracy

Karol
@pracownik 04.10.2018 13:46

A mógłbyś napisać, czy firma oferuje system premiowy i dodaje do wynagrodzenia benefity w postaci pakietu socjalnego lub szkoleń? Jakiego rodzaju umowy są podpisywane z pracownikami? Kontrakty długoterminowe i stabilne zatrudnienie to często decydujący czynnik przy podejmowaniu zatrudnienia. Na stronie https://ente.com.pl/pl/kariera/oferty-pracy jest dużo ogłoszeń rekrutacyjnych. Zainteresowane osoby powinny tam zajrzeć i znaleźć coś dla siebie.

Agnieszka

@Zainteresowany, a jakie stanowisko Cię interesuje? Zdecydowałeś się wysłać swoje CV do pracy w tej firmie? @Ewa, rozumiem, że pracujesz w ENTE. Czy możesz coś powiedzieć o warunkach oferowanych przez firmę (na przykład rodzaj umowy)? @Zbynio, widziałam, że interesowałeś się pracą w ENTE. Udało Ci się ją dostać?

Szukasz pracy?

Zainteresowany

Firma ma opinię dobrego pracodawcy. Warto starać się o pracę?

@Zainteresowany 20.04.2018 17:53

Jak najbardziej warto. Firma ma stabilną pozycję na rynku i nadal się rozwija. Realizuje ciekawe projekty. Zapewnia dobre warunki pracy. Pracownicy mogą liczyć na bogatą ofertę pozapłacowych benefitów.

Jakim pracodawcą jest ENTE Sp. z o.o.? Jak przedstawiają się warunki zatrudnienia w firmie? Czy osoby w niej pracujące mogą liczyć na jakieś pozapłacowe benefity?

@Administrator 16.03.2018 10:12

Tak. Pracownicy mogą liczyć na dofinansowanie do systemu Benefit, bezpłatny podstawowy pakiet medyczny Medicover, a za niewielką dopłatą rozszerzony pakiet z dostępem do wyspecjalizowanych lekarzy. Oprócz tego pracownicy otrzymują raz w tygodniu świeże owoce, nielimitowane ilości artykułów spożywczych (kawa, herbata, cukier, itp.). Raz w roku jest organizowana wycieczka dla pracowników wraz z rodzinami oraz firmowa majówka. Niskooprocentowane pożyczki z Funduszu Świadczeń Socjalnych, bony świąteczne z okazji Świąt Bożego Narodzenia, a dla wszystkich Kobiet firmy karty upominkowe z okazji Dnia Kobiet. Dużym udogodnieniem jest ruchomy czas pracy - rozpoczęcie pracy między 7.00 a 9.00 - zakończenie między 15.00 a 17.00.

Zbynio

Słyszałem , że firma ma dobrą opinię i jak czytam wpisy to potwierdza się moja wiedza. Czy firma potrzebuje aktualnie pracowników?

Worker
@Zbynio 08.02.2018 17:32

Tak, na stronie firmy można sprawdzić na jakie stanowiska jest nabór. https://www.ente.com.pl/pl/kariera/oferty-pracy

Alojz
@Zbynio 08.02.2018 17:32

Swego czasu próbowałem się tam dostać. Niestety zabrakło kilka „punktów”. Na rozmowie wyglądali ciekawie. Szukali wtedy kogoś do prac wyjazdowych na jakiś pociągach. Miałem rozmowę z dyrem i bez ściemniania wyjaśnił specyfikę pracy i warunki. Nie wykluczam ze spróbuje jeszcze raz. Obecnie widziałem ze szukają handlowców. Pożyjemy zobaczymy...

Ciekawostka
@Alojz 08.02.2018 22:00

Mówisz punktów to oni to na zasadzie jakiegoś konkursu prowadzą rozmowę czy jakis test jest sprawdzający?

Czy ktoś z użytkowników chciałby wypowiedzieć się na wątku o ENTE Sp. z o.o. w sposób merytoryczny i prawdziwy? Pamiętajcie, że takie wypowiedzi pomagają dużej liczbie osób.

worker
@Administrator 07.02.2018 15:33

Praca w weekendy zawsze była dobrowolna i za dodatkowym, dobrym wynagrodzeniem. Co do wybierania godzin to tyle opinii ile pracowników, mi wydaje się uczciwe, pracodawca daje możliwość wybierania godzin i nie robi z tego tytułu problemów. We wdrożeniach po wykonaniu projektów pracownicy wybieraja godziny i potrafią być nawet miesiąc na wolnym. tak samo jest podczas wdrożeń, są okresy kiedy jest przestój w projekcjie i wtedy idzie sie do domu aby odpocząć przez kilka dni. Taki system pozwala także bardzo zaoszczędzić ilość dni urlopu, kiedy trzeba załatwić coś w dwie, trzy godziny nie trzeba brać całego dnia urlopu.

Agnieszka

@Qwerti, to dobrze, że można teraz wybierać. Bo rzeczywiście tak jak napisał @OpenGL, nie każdemu opcja tylko odbierania tych dni się podobała. A odnośnie tych weekendów to są one w ENTE obowiązkowe, czy tylko ochotnicy chcący sobie dorobić się na to zgłaszają?

Qwerti
@Agnieszka 04.10.2017 09:53

Praca w weekendy jest dobrowolna i tak jak pisałem wcześniej dodatkowo płatna. Są też "dyżury serwisowe" na które zgłaszają się osoby, które chcą otrzymać dodatek do pensji. Wtedy trzeba być po telefonem i liczyć się z koniecznością wykonywania prac (również w weekend). Dyżury są dobrowolne ale z doświadczenia widzę, że warto - finansowo i dla "zdrowej wątroby" gdyż weekend na dyżurze to weekend bez alkoholu ;)

Agnieszka

@Pawlus a istnieje możliwość po prostu dodatkowego wynagrodzenie z ich tytułu? Niektórzy traktują nadgodziny jako okazje do zarobienia dodatkowej gotówki. Czy ENTE Sp. z o.o. daje taką możliwość swoim pracownikom?

OpenGL
@Agnieszka 18.09.2017 08:14

Za moich czasów nie było tak. Tylko do tzw. 'wybrania'. Co mi się nie podobało.

Qwerti
@OpenGL 18.09.2017 08:52

U nas w Pionie Wdrożeń i Serwisu nadgodziny mogą być wybierane lub są wypłacane, kwestia dogadania z przełożonym. Ewentualne prace w weekendy są standardowo 'dodatkowo płatne '.

Pawlus

Czasem sa nadgodziny ale zawsze sobie je wybieramy.

Agnieszka

Ja też dziękuję @Pawluś, bo w końcu ktoś poruszył kwestię, które powinny być tutaj brane pod dyskusję. Dołączam się do pytania o nadgodziny, może jest tak, że wcale nie trzeba ich wybierać ale ENTE stosuje inne rozwiązania?

Pawlus

Mamy opieke zdrowotna, swieze owoce. Jak ktos chce to moze sobie wykupic karte na silownie. Kawa i herbata no ale to już standard.

Barry
@Pawlus 04.09.2017 09:52

Dzięki Pawlus. A jak wygląda sprawa nadgodzin? Czy jest ich dużo? Czy można je wybierać?

Barry

Mam pytanie do pracowników tej firmy, co firma oferuje w ramach benefitów? Czy jest opieka zdrowotna albo karta sportowa?

Agnieszka

@RodzinaAdamsów, tak jak pisałam wcześniej, posty tego typu na forum nic nie wnoszą i na pewno nie pomagają innym poszukującym pracy w ENTE Sp. z o.o. A wiele osób naprawdę na takie czeka.

Agnieszka

@RodzinaAdamsów każdy ma na wątku prawo do dodanie swojego komentarza, ważne jest tylko, żeby pamiętać o dodaniu uzasadnienia. Użytkownicy, których wymieniłeś takie wstawili, jakie jest natomiast Twoje? Wiele osób wchodzi tutaj po rzetelne komentarze wraz z argumentacją.

Rodzina Adamsów
@Agnieszka 18.08.2017 09:12

Agnieszko - zgadza się, każdy ma możliwość komentowania wpisów na tym portalu. (usunięte przez administratora)

Agnieszka

Część z was pisze, że sporo osób odeszło, a część, że firma podwoiła zatrudnienie. Jak jest w rzeczywistości? Dobrze dla osób, które poszukują pracy znać aktualny obraz, tak żeby podjęcie decyzji o rozpoczęciu pracy, było jak najłatwiejsze.

Felix
@Agnieszka 03.08.2017 08:46

Prawdą jest, że kilka osób odeszło ale jednocześnie zatrudniliśmy kilkunastu nowych pracowników. Nadal poszukujemy ambitnych i utalentowanych osób, którzy chcieliby się rozwijać i zdobywać nowe doświadczenia.

Na szczęście były

Potwierdzam, że ogromna większość starej ekipy odeszła. (usunięte przez administratora)

Felix
@Na szczęście były 18.06.2017 12:59

Patrząc na to co było kiedyś z wielką ulgą mogę stwierdzić, że dobrze, że spora część starej ekipy odeszła. Jakiś czas temu do ente dołączyło wielu nowych, ambitnych i doświadczonych pracowników, do których część „starej ekipy” nie pasowała. Z czasem „stara ekipa” zaczęła się wykruszać, a w firmie naprawdę zaczęło się dobrze dziać. Idziemy do przodu, rozwijamy się. Mamy fajnych ludzi i ciekawe projekty.

Adams

ENTE od kilku lat mocno się rozwija. W ciągu ostatnich 5 lat podwoiło ilość pracowników (aktualnie jest ich 150), dorobiło się oddziału, potroiło możliwości produkcyjne i opracowało kilka unikalnych produktów na światowym poziomie, jak chociażby AWIA SDIP, czy obsypany nagrodami AWIA Horyzont. Nie wszyscy są za tym w stanie nadążyć - to praca dla ambitnych, a nie dla przeciętniaków. Choć ze 'starych' pracowników faktycznie pozostali tylko najlepsi, w firmie jest sporo nowych, ambitnych i zaangażowanych pracowników. Rekrutacja jest prowadzona w trybie ciągłym, a warunki pracy i płacy są na bardzo dobrym poziomie. Jak ktoś nie wierzy, to najlepiej niech osobiście się przekona i aplikuje na jedno z poszukiwanych stanowisk (programista embeded, inżynier elektronik, etc).

@Adams 20.05.2017 16:02

"warunki pracy i płacy są na bardzo dobrym poziomie" - widocznie może coś zmieniło w ciągu tych ostatnich paru lat. Za moich czasów było nieco inaczej, czemu większość zespołu się zwolniło? Wtedy ludzie głównie narzekali na zarobki, te nadgodziny, jakieś wypominki ze strony zarządu. Oczywiście doceniam Ente za to że w ogóle coś działa z elektroniką, a wiadomo, w Polsce praktycznie nie ma przemysłu elektronicznego. Może faktycznie teraz jest lepiej, jak kolega twierdzi.

X11

openGL: to podaj moze nazwe tej firmy gdzie pracujesz, albo chociaz pierwsza i ostatnia literke nazwy firmy

Agnieszka

Chcecie znaleźć aktualne oferty pracy ENTE Sp. z o.o.? Możecie je znaleźć na naszym portalu GoWork.pl - http://www.gowork.pl/praca/ente-sp.-z-o.o.;pr

mezo

Na zleceniu to chyba tym bardziej @chwila prawdy możesz brać nadgodziny przecież to umowa cywilna a nie o pracę. Każdy kto logicznie myśli chyba potrafi to przekalkulować więc nie mydlmy innym osobom oczu, że godziny zależą os stawki jaką się ma w danej chwili

chwila prawdy

jak jesteś na zleceniu to nie masz nadgodzin(chyba ,że masz stawkę 10zł na rękę to wtedy i możesz 24h być w robocie) jak jesteś na umowie to są do "Wybrania" (usunięte przez administratora) .

openGL

Powiedzmy, w miarę dobra praca dla tych, który zaczynają swoją karierę zawodową (np. pion rozwoju). Minusy opisuję w dalszej części tego wywodu. Na początku było w miarę Ok. Później się zmieniło. ( usunięte przez administratora )Plusy: ciekawe projekty, ludzie, atmosfera. Minusy: ( usunięte przez administratora )sztywne godziny pracy i przerw, niskie wynagrodzenie, (usunięte przez administratora) Teraz pracuję w innej gliwickiej firmie z podobnej branży. W porównaniu z Ente prawie "jak w raju: wynagrodzenie netto większe prawie 2 razy, elastyczne godziny pracy, dowolna ilość przerw, rozrywka typu (hamaki, piłkarzyki, konsola), płatne nadgodziny.

Seba
@openGL 25.03.2016 15:35

Fajnie Ci tam w tym Future Processing? Łózka też tam macie? To już wcale nie trzeba by było do domu wracać :)

@Seba 30.03.2016 09:56

Nie pracuję w FP. Gliwice to nie tylko FP, Ente i Wasko...

alfons
@openGL 01.04.2016 21:44

szukam roboty w podobnym temacie co ente. moglbys podac namiar a ta Twoja firme w ktorej pracujesz. tez myslalem ze pracujesz w fp. point_84(at)o2pl

Chętny
@openGL 25.03.2016 15:35

Witam, to poproszę w jakiej. Ja też szukam pracy w elektronice i w związku z tym poszukuję firm, w których można się zatrudnić.)

Seba
@openGL 01.04.2016 21:44

To nie ściemniaj że masz 2x tyle co w Entowie. Gliwice to Wasko i Ente, potem trochę nic i FP.

@Seba 02.05.2017 15:16

Nie musisz mi wierzyć. Tylko parę firm? Zobacz ile jest firm IT w Gliwicach, chociaż na terenach po dawnej kopalni (tam gdzie FP), gdzie tam pracuję. Po przedłużeniu umowy mam 2.4 tyle co w Ente. Płatne nadgodziny (praca w domu), jeśli się chce. (usunięte przez administratora) Do kuchni mogę nawet iść kiedy chcę, nie ma żadnych systemów kontroli czasu pracy. Z tego co mi wiadomo, z tego starego zespołu w rozwoju (sprzed 5 lat) została już tylko garstka osób.

wolnawola

Generalnie firmę oceniam na 4-4,5 w skali 1-6. Praca dobra dla początkujących, żeby zdobyć jakieś doświadczenie na początku kariery. Atmosfera generalnie OK, ale tu wszystko zależy od tego do którego przełożonego się trafi. Są kierownicy, którym niczego nie można zarzucić i zawsze można się bezproblemowo dogadać, są uśmiechnięci, wyluzowani. (usunięte przez administratora) Jednak to co najbardziej denerwuje to, że ci którzy pracują sumiennie i ci którzy się totalnie opieprzają dostają porównywalne wynagrodzenie. Rozumiem, że wyjściowo każdy dostaje podobne wynagrodzenie, ale jeśli jest pracownik, który wyróżnia się zaangażowaniem, sumiennością i nie chodzi raz na dwa miesiące na L4 jak inni, to powinno to zostać zauważone i docenione przez przełożonych, bez konieczności domagania się od pracodawcy np. podwyżki, premii. (usunięte przez administratora) ale jeśli kadra zarządzająca ENTE myśli o przyszłości firmy poważnie i profesjonalnie to takie zachowania jak podwyżki,dodatkowe premie czy awanse dla wyróżniających się pracowników powinny być normą. W przeciwnym wypadku firma nie będzie się niczym pozytywnym wyróżniać na rynku i będzie tak jak w większości firm,(usunięte przez administratora)

gites

Moim zdaniem dobra firma dla młodych z małym doświadczeniem, gdzie można sporo się nauczyć, z czasem nawet w miarę zarobić, wiadomo kolesiostwo jest i będzie zresztą gdzie nie ma...wszędzie dobrze gdzie nas nie ma... Oczywiście jest wielu nierobów ale to normalne, że ktoś chce na czyjejś d... do raju się dostać. Chcesz robić, jesteś ambitny to warto spróbować, jak nie to za rok lub dwa zmienisz prace na lepszą. Ps. część nadgodzin jest wypłacana, a reszta do wybrania w miarę możliwości-szału nie ma ale i tragedii też..

Adams

Nie mogę się zgodzić z marudami poniżej. Ostatnio kierownictwo pożegnało kilku obiboków i to zapewne oni teraz psioczą na firmę. Jak ktoś chce się wylegiwać w pracy, albo miesiącami udawać chorego i siedzieć na L4, to nie ma czego szukać w ENTE. To praca dla ludzi ambitnych i pracowitych, a Ci zawsze dostają godziwe wynagrodzenie.

były

Praca jak na polskie warunki dobrze płatna, choć bez problemu można było by dorzucić do wypłaty troszkę więcej. Praca w zależności od działu, dyrektor spoko, kierownicy już nie wszyscy... (usunięte przez administratora)

Zeus

(usunięte przez administratora) , jesli chodzi o wynagrodzenia to sa nie najgorsze oczywiscie w zaleznosci gdzie kto na jakim dziale , wiadomo mogli by postarac sie o wieksze wynagrodzenie powiedzmy jakies 300 zl do wyplaty ale nie ma tragedii , wsrod pracownikow panuje dobra atmosfera.

Jacek

Dobra firma zajmująca się projektowaniem i produkcją elektroniki. Prowadzi ciekawe projekty dla kolejnictwa, górnictwa i przemysłu. Jest dużo pracy, więc jak ktoś liczy na to, że się będzie nudził to się może przeliczyć. Płaca względnie dobra - premie uzależnione są od wyniku na projektach. Polecam dla ambitnych.

Zostaw opinię o ENTE Sp. z o.o. - Gliwice

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie ENTE Sp. z o.o.