Opinie o WASKO S.A. w Gliwice

Jesteśmy jedną z największych polskich firm wdrażających nowoczesne technologie. Nasza siedziba główna znajduje się w Gliwicach, a oddziały firmy są rozmieszczone w kilkunastu miastach na terenie kraju. Zajmujemy się projektowaniem i integracją rozwiązań informatycznych, automatyki przemysłowej, telekomunikacji i elektroniki. Zapraszamy do współpracy. Zespół WASKO.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o WASKO S.A. w Gliwice

Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać członkiem waszego zespołu w WASKO S.A.?

Dziękujemy za pytanie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertami pracy i staży na naszej stronie Internetowej www.wasko.pl.

@valonek

Cześć - jak sie pracuje? Jestem programistą Pythona i sie zastanawiam czy nie ma jakiś ofert./

@@valonek

Dziękujemy za pytanie. Zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi ofertami pracy oraz staży na naszej stronie internetowej www.wasko.pl

Halina

Po jakim czasie w Wasko można się spodziewać umowy na stałe? I od jakiej się zaczyna? Pierwsza jest na okres próbny czy od razu na czas określony? :)

@Halina

Dziękujemy za zainteresowanie pracą w naszej firmie. Sposób zatrudnienia (umowa o pracę, zlecenie czy kontrakt B2B) oraz jej forma są uzgadniane indywidualnie. W przypadku standardowych umów o pracę stosujemy zarówno okres próbny jak i zatrudnienie na czas określony. Termin zawierania umów o pracę na czas nieokreślony jest zgodny z kodeksem pracy. Każdy przypadek jest ustalany indywidualnie przez bezpośredniego przełożonego.

Aktualność
Dziękujemy, że interesujesz się WASKO i odwiedzasz nasz profil na portalu gowork.pl. Znajdziesz tu informacje o tym kim jesteśmy, jakie wartości wyznajemy i co jest naszą pasją. Jesteśmy otwarci na opinie i doświadczenia zarówno obecnych, jak i byłych pracowników. Wszystkie cenne uwagi czytamy i staramy się wyciągać z nich wnioski.
Postaramy się udzielać rzetelnych odpowiedzi na pojawiające się pytania, uwagi i sugestie. Musisz jednak pamiętać, że swoboda wypowiedzi nie oznacza publikowania treści nieprawdziwych, pomówień czy oszczerstw znieważających konkretne osoby. Prosimy o kulturalne, zgodne z prawem opinie - tylko do takich będziemy mogli się odnieść. Komentarze zawierające treści niezgodne z prawem i regulaminem serwisu Gowork będą usuwane przez administratora portalu Gowork.

Rekrutacja bardzo specyficzna. Rozmowa z dwoma przedstawicielami firmy, bardzo chaotycznie, bez szans na przedstawienie dokładnie swojego doświadczenia (czas na rozmowę to 30 minut). Potem miał być kontakt w ciągu 2 tygodni, minął miesiąc i cisza. Zakładam, że mnie nie przyjęli, ale brak kontaktu to bardzo nieprofesjonalne podejście.

O doświadczenie

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant/ka w Zespole Korporacyjnych Podatków Dochodowych i Międzynarodowych
MDDP Michalik Dłuska Dziedzic i Partnerzy Spółka Doradztwa Podatkowego S.A.
rozwoj

Czy chcesz mieć wpływ na wynagrodzenie i warunki w jakich pracujesz? Jeśli nie chcesz czuć się bezsilnie pamiętaj: pracownicy, którzy zorganizują się, mogą wspólnie wynegocjować lepsze warunki pracy i wyższe zarobki. Pamiętaj: nie musisz być sam! Informacje ogólne Wejdź w związek! Zaproś kolegów! Zmień to! Zacznij działać! Wpłyń na zmiany! Pozdrawiam serdecznie! (usunięte przez administratora)

@rozwoj

Związki zawodowe to w Wasko temat tabu, prezes na nie nie pozwala, więc NIC nie zmienisz, bo prezes na to nie pozwala, nie wspominając o blokujących informacje dyrektorach. Jedyną dobrą zmianą, którą możesz zrobić, to odejść do innej firmy, co szczerze polecam, szczególnie jeśli masz rodzinę na utrzymaniu.

Marcel

Czy mieliście kartę multisport ?

Stefan
@Marcel

Tak nawet po 2 i 3 karty opieki medycznej Siłownię są zamknięte bocie nie wbiłeś się z czasem ;)

Jasiek

Firma jest jak najbardziej ok, dobra dla pracowników. Czas jest faktycznie bardzo trudny ale wspólnymi siłami można wiele zrobić.

moha
@Jasiek

wspólnymi siłami? znaczy jak? kosztem pracowników? np. zmniejszając pensję lub jej nie wypłacając? a, może udając że coś co jest umową wcale nią nie jest?

mini
@Jasiek

Znaczy kosztem pracownika? Darciem się na niego? Czy nie wypłacaniem tego co wypracował?

Banzo

No niestety, Wasko nie szanuje nikogo. A potem zdziwienie, że nie ma komu pracować. Czy ich praktyki moralne , etyczne, to już kwestia oceny .

Dzonny
@Banzo

Nie liczą się z pracownikiem, tzn? Jak obecna sytuacja w kraju na nich wpłynęła? Zatrudniają, płacą w terminie?

moha
@Dzonny

Przy zatrudnieniu dostaniesz ofertę płacy A. Przy przedłużaniu umowy dostaniesz ofertę płacy A - xxx zł. ( Gdzie xxx będzie kwotą znaczącą). Gdzie tylko będzie można to bądź pewny że u tego pracodawcy stracisz. Np. ryczałty. Nadgodziny - nie płacą. Szkolenia - brak. Środowisko testowe niezbędne dla inżynierów IT - nie istnieje. Partyki rynkowe stosowane do klientów - poniżej najniższych standardów. Atmosfera - coś takiego nie istnieje. Reasumując - jeśli masz możliwość podjąć praktyki lub pracę gdzie indziej omiń tą firmę szerokim łukiem.

Nikola

Nie podobało mi się. Atmosferę oceniam jako, ujmę delikatnie, kiepską.

Foreigner

Pracowałem w WASKO przez 4 lata i conajmniej o 2-3 lata za dużo. Brak perspektyw, niskie płace i słabe projekty. Zdecydowanie nie polecam

Dzisiaj podali informacje ze koronawirus wplynie na firme negatywnie. Pracujac w niej widze ze ledwo dyszy a ich opowiesci do pracownikow ze jest super sa strasznie smieszne. Ludzie sa wykorzystywani i kiepsko oplacani. Jak sa zyski to za make zeby placic premie, a jak sa premie to takie smieszne ze nie wiadomo czy smiac sie czy plakac. A prezes sobie lwa stawia w ogrodzie w domu przy firmie.

Marian

Wszystkie negatywne opinie są prawdziwe. Po prawie 20 latach pracy potwierdzam to co ludzie opisują. Ciesze sie ze juz nie musze pracowac w tej firmie. Życzę wszystkim jak najszybszej zmiany. Jedyne co usłyszycie jak będziecie chcieli odejść to „jak chcesz to odchodz”

Erni

Kilka lat pracy w serwisie i o kilka lat za długo. Brak premii, ciągłe obietnice podwyżek, praca poza godzinami bez dodatkowego wynagrodzenia. Żadnych szkoleń rozwojowych. Jak nie ma co robić to specjaliści od serwerów i systemów operacyjnych muszą jeździć po wsiach i zbierać zgody na prowadzenie kabli po posesjach ludzi. Wszystko oczywiście w ramach pracy jako serwisanci. Prezes tylko czaruje a wiele razy pokazał jak traktuje chamsko pracowników.

Były serwisant
@Erni

Też kilka lat w dziale wówczas DUS - serwis. Praca w nocy, poza normami kodeksowymi, 8 godzin w dzień, potem kilka godzin w nocy jak było zgłoszenie, na rano znów do pracy na 8 do biura. Brak narzędzi pracy podstawowych. Jedyny co dobre to koledzy serwisanci tych jedyne wspominam miło. BTW: W centrali winda nadal tylko dla wybranych? Kiedyś tylko elita mogła jeździź, kobiety w ciąży, niepełnosprwani -> po schodach.

Magda

Mobbing i sztuczna uprzejmość prezesa do kobiet jest przerażająca. Odradzam pracę zwłaszcza kobietom, chociaż z doświadczenia i blisko 3 lat pracy mogę powiedziec ze koledzy rowniez uciekali bo mieli dosc (usunięte przez administratora) i klamstw.

Stary

Sporo ludzi odchodzi z tej firmy, jak tylko zorientują się jak wygląda w niej praca. Jak tylko się postawisz o pieniądze za nadgodziny to dostaniesz odpowiedź że możesz odejść. I tak odszedłem. Ogólny mobbing, wykorzystywanie i prezes pan życia i śmierci bez kręgosłupa moralnego. Omijaj z daleka.

Bart

Witam szanowne grono czy ktoś coś wie o planach likwidowania oddziałów od lipca 2020 roku między innymi Bielsko Biała jak piszą juz tutaj poniżej oraz inne oddziały podobno cięcie kosztów ma być ,nie wiem czy szukać innej pracy pozdrawiam B......../L.......

Erni
@Bart

Zlikwidują jak tylko zrealizują kontrakty. Może kogoś zostawią na umowie zlecenie za grosze i home office. Nie liczyłbym za nic dobrego w tej firmie.

Hanna

Przypominam, że WASKO jest jedną z największych polskich firm wdrażających nowoczesne technologie. I w związku ze swoim ciągłym rozwojem planuje zatrudnić nowych pracowników. Oprócz tego oferuje różnego rodzaju praktyki i staże: https://www.wasko.pl/praktyki-i-staze/ Jeśli zatem jesteście w trakcie studiów, chcecie rozwijać swój potencjał zawodowy, nie boicie się nowych wyzwań - śmiało możecie rozpocząć tam praktyki. Więcej informacji na ten temat znajdziecie na stronie, do której was powyżej odesłałam. Co o tym myślicie? Skorzystacie z takiej okazji?

Toporek
@Hanna

Wspaniały marketing, czy tej firmy nie stać na to żeby się podpisać pod swoimi wpisami?

Red
@Hanna

Umowy śmieciowe, brak premii, bezpłatne nadgodziny, brak strategii i szef sknera. Zapraszamy wszystkich chetnych

Waskowicz

Po wielu latach pracy można powiedzieć: stracone lata. Firma (usunięte przez administratora) jak może zarówno pracowników jak i klientów. Jedno wielkie kolesiostwo, kto nie jest uległy nic nie dostanie. Premie jeżeli jakieś są to śmieszne wartości, pracownicy serwisu robią nadgodziny za które mogą odebrać dni wolne.... Nowe osoby są zatrudniane do kontraktów na umowy zlecenie z opcja zmiany na umowę o prace, co nie następuje. Nie ma samochodów do pracy a „cudowny” zarzad jezdzi BMW, Audi udając że wszystko jest ok. Jak ktoś się postawi to znika. Nie ma żadnych szkoleń a jedynie bajki o rozwoju itd... Prezes tej firmy jedzie na kolesiostwie i sam ma otwarte sprawy prokuratorskie. Nie polecam i odradzam.

Stary pracownik

Ciągle nie ma pieniedzy, duże inwestycyjne projekty na kable - końca i pieniedzy nie widać. Ludzie kreatywni są niedoceniani. Zmiany na gorsze.

kita
@Stary pracownik

A to kiedys bylo lepiej? Z perspektywy oddzialu w centrum Polski raczej nie. UNIKAĆ! Brak organizacji, brak części, umowy ponad możliwości realizacji itp. Serwisanci, inżynierowie - unikajcie jak ognia!

@Stary pracownik

Zgadza się, stara kadra stażem nie dopuścić nowych, świeżego spojrzenia, tylko strach o stanowiska. Jest jedną osobą z nowego kierownictwa która liczę że uzdrowi sytuację i da nową energię spółce . Wesołych Świąt i pozytywnych zmian w 2020

@Nowy

O kim mówisz, Może chociaż imię?

15 lat w fimie
@Nowy

Uzdrowić sytuację to mogą tylko ludzie z kontaktami działający na rynku - kiedyś WW tak działał - obecny zarzad - no cóż - ktokolwiek o nich słyszał?

Dev

Jako programista uważam, że firma dobra na początek kariery. Bardzo mały rozwój osobisty, o szkolenia trzeba się prosić, tak samo o podwyżkę. Głównie stare projekty gdzie trzeba robić coś byle by było. O code review nikt tam nawet nie słyszał. Jeśli jesteś studenciakiem to masz tutaj szansę zacząć wdrażać się w programowanie. Firma wychodzi z założenia, że lepiej zatrudnić 10 studentów niż jednego specjalistę. Jak już jakiś student zostanie na dłużej i dostrzeże różnice między tą firmą, a innymi to każdy ucieka (chyba że ktoś nie chce się rozwijać).

Zostaw merytoryczną opinię o WASKO S.A. - Gliwice

• Jak się pracuje w WASKO S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy WASKO S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w WASKO S.A.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy WASKO S.A.?

Kandydaci do pracy w WASKO S.A. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

WASKO S.A.