Opinie o Ml System Fotowoltaika (Ml System S.A.) w Zaczernie

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie ML SYSTEM S.A.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w ML SYSTEM S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Wyroby szklane - obróbka szkła

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ML SYSTEM S.A. w Zaczernie

Jacek

Witam, jak obecnie wygląda praca w dziale projektowym w ML System?

Filip

Pracuję w ekipie montażowej i jestem bardzo zadowolony. Jak tu czytam niektóre negatywne komentarze to zastanawiam się jak tępą dzidą trzeba być, żeby takie bzdury wypisywać na temat ML System...

Lulo
@Filip

W ekipie montazowej nie ma zadnego filipa haaha

Ciekawy

Czy ML produkuje już QGlass? Dzieje się coś na produkcji?

Łukasz

Mając już za sobą kilka firm nigdy nie trafiłem na taką gdzie panuje taki chaos, większość rzeczy planowane bez przemyślenia, ciągłe nadgodziny czy tego chcesz czy nie. Zarobisz coś więcej siedząc od rana do wieczora. W kadrach dowiesz się czegoś z łaską. Niestety widać jak jest ze względu na ciągły przemiał nowych pracowników którzy przychodzą tu tylko na próbę

DD
@Łukasz

No niestety jest to prawda, nie wyciągają wniosków

Obiektywny
@Łukasz

Zgadzam się, ludzi mają za nic, czarują tylko jak Cię przyjmują że to firma z giełdy, innowacje, patenty, same ohy i ahy. A był mikołaj to się wygłupili. Spytajcie się jaki był mikołaj we Widoku. Do kadr się nie dostaniesz i wszystko z łaską. Jak chcesz podwyżkę to Ci pokazują stertę CV. Tylko, że co chwila ktoś przychodzi, ktoś się zwalnia. Przemiał ludzi. Ale tak to jest jak się nie docenia pracownika tylko szuka się taniej siły roboczej. Urlopy zaplanowane kilka miesięcy wcześniej wstrzymują, a jak masz za dużo starego urlopu to Cię wyślą wtedy jak Ci nie pasuje. Wstyd jak na firmę notowana na giełdzie.

@Obiektywny

Czyli nic się nie nadal nie zmieniło. Na forum ucichło bo nie ma opłaconych agencji PR

Pierwszy etap online, drugi stacjonarny. Kierownik lub dyrektor HR.

Na spotkaniu pytanie czy planuję dziecko i dużo pytań osobistych.

Leszno
BadNews

Widzę, że dotychczasowe komentarze użytkowników pozostawiają pewne pole na dowolną interpretację opinii. Na pewno jest też wiele pytań, które przychodzą do głowy po przeczytaniu niektórych wypowiedzi. Mam nadzieję, że mój komentarz - byłego pracownika pozostawi Was bez wątpliwości, jeśli chodzi o to jak ta firma funkcjonuje od środka. Przede wszystkim pierwsze słowo, jakie przychodzi mi do głowy na myśl o ML System, to...CHAOS...Od produkcji, przez pracowników biura, po sam najwyższy szczebel władzy. Ilość zmian decyzji, postanowień, kolejnych kroków jest tak niezliczona, że w pewnym momencie już nikt nie wie jak powinien wyglądać następny krok. Ok, wiem takie rzeczy zdarzają się w każdej firmie, natomiast w przypadku ML problem polega na tym, że tak wygląda każdy kolejny tydzień pracy. Zero procedur, schematów działań. Wszystko dzieje się tu i teraz. (usunięte przez administratora)  Pozostałe 10% kadry menadżerskiej stanowią osoby tj. "z zewnątrz", którym na pewno nie można odmówić kompetencji, wiedzy, umiejętności oraz poszanowania pracowników.  Jeśli już poruszamy ten temat, to jakie jest ogólne podejście do pracownika? Powiedzenie, że nie ma żadnego byłoby zbyt delikatne w moim odczuciu. Rotacja pracowników jest bardzo duża (z jakiegoś powodu), a to wszystko dzieje się w spółce giełdowej, która nie powinna pozwolić sobie na taką sytuację (wnioski wyciągnijcie sami)... Z pracownikami obchodzi się jak z cytryną - należy wycisnąć ich do ostatniej kropli. Wszystko na już, na teraz, ilość obowiązków obejmująca 2-3 stanowiska, zero swobody działania, zero harmonogramów. I tak do momentu, aż pracownik zwyczajnie nie wytrzyma i odejdzie.  Wówczas "następny proszę" i historia po jakimś czasie zatacza koło. Pochwała? Dobre słowo? Nie licz na to. Są to pojęcia obce tej firmie. Jeśli już to raczej wypominanie, co było nie tak (ahh to motywowanie nie?). Na odchodne nie oczekuj żadnych uprzejmości...jak już to w drugą stronę... Atmosfera? Nie zaobserwowano takowej, chyba że wśród kadry kierowniczej. Ktoś poniżej napisał, że trzeba uważać na ściany, które mogą mieć uszy - Chyba tak, zwłaszcza na stołówce... Podsumowując ML System stanowił dla mnie niezwykłe doświadczenie na przyszłość: jakich firm należy unikać na dzisiejszym rynku pracy... Wszystko wygląda pięknie w trakcie kolejnych etapów rekrutacji, a potem...Twarde zderzenie z rzeczywistością. Rozmawiając z byłymi pracownikami tej firmy zauważyłem, że większość z nich dzisiaj czuje ulgę zarówno fizyczną jak i przede wszystkim psychiczną. Nie znam też przypadku, że ktoś chciałby tam wrócić. To, co było na plus w trakcie pracy tam, to na pewno współpraca z szeregowymi pracownikami, którzy charakteryzowali się pracowitością, dobrą komunikacją, kulturą osobistą i na pewno wytrwałością. Pozdrawiam Was z tego miejsca serdecznie. Mam nadzieję, że niektóre osoby w firmie dostrzegą w przyszłości, że czasami, aby poprawić funkcjonowanie spółki trzeba zacząć zmiany od siebie. A wszystkim niezdecydowanym mówię - robicie, to na własną odpowiedzialność. Już wiele razy w swoim życiu mówiłem "a nie mówiłem?".

Dexter

Podpisuje się pod tym.

Dorota
@BadNews

ale żeś się spisał. TO najdłuższa wypowiedź w twoim życiu, profesorze?

Hubert
@Dorota

Bzdury koleś pisze. Pewnie coś ukradł i wyleciał z roboty i teraz wylewa żale. Ja jestem bardzo zadowolony z pracy w ML System i każdemu normalnemu w miarę ogarniętemu pracownikowi polecam tego pracodawcę!!!! Otrząśnijcie się nieroby!

Tata Marcina
@Hubert

A ja zmieniłem pracę z firmy co produkuje moduły PV na firmę typowo lotniczą. Żałuję jedynie , że tak późno to zrobiłem. Jest przepaść na korzyść innych firm..

BiałyMiś
@BadNews

Minęły ponad 2 lata od tej wiadomości a nic się nie zmieniło. Jeden wielki chaos. Zarobki? Marne. Jeśli masz ochotę przenosić duże ciężary, w temperaturze sięgającej do 40 stopni w lecie, to ta firma jest dla Ciebie ;)

Mgr inz

A co w tym zlego?

Chętny

Witam. Orientuje się ktoś jak wygląda sprawa z tą nową linią która ma być uruchomiona w połowie grudnia? I co z covid-detektor? Niby taka innowacyjna metoda a cisza...

Wypowiem się tylko jeśli chodzi o dział serwisu i montażu Pierwsze wrazenie idealne, firma innowacyjna, ludzie młodzi jednak po kilku tyflgodnich wychodzi jaki jest tam chaos, gburowaty szefu pan A, wyjazdy delegacyjne nie zapowiedziane po prostu Dowiadujesz się że jutro jedziesz na drugi koniec polski, ja, wytrzymałem kilka miesięcy, szkoda tylko że firma robi taka otoczkę. Ogolnie przemiał ludzi, co chwilę ktoś rezygnuje bo widzi co tam się dzieje, pieniądze bardzo SŁABE

DF

No niestety albo stety dużo tu byłych pracowników. Przynajmniej wiarygodne info

Burn

Zgadzam się z kolegom co pisze ;) W poniedziałek

Burn
@DF

Gadam się z kolegom, w poniedziałek idziesz normalnie na firmę a we wtorek każą ci jechać w delegację na koniec Polski ... haha

Dave

jak najbardziej zgadzam się z opinią na temat działu montaży, poszedłem do konkurencji mniejszej firmy i warunki są lepsze, wiadomo zawsze zdarzają się fvckupy. firma ML inwestuje w sprzęt, maszyny nawet budują nowe hale szkoda że zarobki nie są tak innowacyjne, delegacje mi aż tak nie przeszkadzały co boss i pieniądze i zarządzanie

Ciekawy

Witam wszystkich! Jak się przedstawia sytuacja z otwarciem fabryki Quantum Glass? Będzie otwarte jeszcze w tym roku czy są problemy?

new gay

Witam Was, Jak wygląda praca jako PH w terenie ?? Czy macie jakieś info ??

Oracle

Widzę, że na tym forum piszą trolle i anty-trolle a prawda gdzieś pośrodku

Kornik

Jako były pracownik, musze się z tym zgodzić

BiałyMiś

Potwierdzam, nowo przychodzące osoby są w ciężkim szoku, oczekując super pracy. Realia wyglądają inaczej, zero pomocy pracownikom, jedynie wyzysk. Wolne tylko na żądanie bądź L4, bo potrafią cofnąć planowany urlop wypisany 3 miesiące wcześniej, bo jesteś niezbędny w pracy. Przychodząc zamiatasz hale ;)

@BiałyMiś

Jestem nowy na firmie i mimo drobnych mankamentów (słabo płacą jak na Rzeszów) to jestem zadowolony .Praca na moim wydziale nie jest lekka ale atmosfera ok . Szef wymagający ale cóż takie Jego prawo . Starzy pracownicy ostrzegają ,żeby mieć się na baczności przed dyrektorem bo potrafi uprzykrzyć życie

Jakie są warunki zatrudnienia w ML SYSTEM S.A.?

Zależy jak wszędzie czy jesteś krewny do Prezesa ... Ale na tle innych firm, raczej przeciętne

ZUZA

Jestem kimś, czyli "coś" potrafię. Poszłam na rozmowę kwalifikacyjną. Dziś zaczęłam pracę i jestem szczęśliwa.

Mały

Teraz to jest ML System S.A. Warunki jak na Rzeszów przyzwoite. Trzeba pracować ale wiadomo za co. Trochę chaosu w Zarządzaniu ale wynikającego z szybkiego rozwoju. Atmosfera wśród pracowników dużo lepsza niż w corpo.

Olek
@Mały

bardzo dobry pracodawca. Polecam ogarniętym osobom!!

Yeti

Od kilku osób słyszałem, że to najlepszy pracodawca w strefie przy lotnisku. Warto do ML System złożyć podanie.

Kuna

Mam kilku znajomych, którzy pracują w ML System i powiem wam, że są bardzo zadowoleni!

Terminator

Robota super, kasa super, atmosfera super, szef super. Czasem owszem trafi się jakiś dzyndzel, który człowieka wkurzy, ale to wszędzie tak jest. Polecam ML System!!

Aszrid

Praca na magazynie/ produkcji to najlepsza praca w tej części galaktyki! Atmosfera extra!

SZCZERY

(usunięte przez administratora)Urlop dostaniesz wtedy gdy (usunięte przez administratora)bedzie mial dobry humor. Nie mozna sobie nic zaplanowac. Informacje o pracujacym weekendzie dostajesz w piatek sms-em. Chaos, zero organizacji pracy.

Wanic
@SZCZERY

Dlaczego ten post ozstał ocenzurowany?

bardzo szczery
@Wanic

bo (usunięte przez administratora) niech idą pisać bzdury gdzieś indziej. takie jest motto go worka.

Bil
@Wanic

bo ktoś wie, że jesteś nieszczery!

Crazy Rita

tak rzeczowo i krótko pisząc - to polecam ML System. Jest to bardzo dobry pracodawca, przed którym mocny rozwój. Zaraz wrzucimy chyba 6 bieg.

mucha

Pełna profeska. Współpraca z ML System jest na bardzo wysokim poziomie. Polecam tą firmę.

Zostaw merytoryczną opinię o ML SYSTEM S.A. - Zaczernie

• Jak się pracuje w ML SYSTEM S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy ML SYSTEM S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 95.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ML SYSTEM S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 63, z czego 32 to opinie pozytywne, 19 to opinie negatywne, a 12 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ML SYSTEM S.A.?

Kandydaci do pracy w ML SYSTEM S.A. napisali 9 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ML SYSTEM S.A.