Opinie o ML SYSTEM SPÓŁKA JAWNA E.STANEK, D.CYCOŃ w Toruń

ML SYSTEM SPÓŁKA JAWNA E.STANEK, D.CYCOŃ
2 38 81 5 1
Zofil

Ja złego słowa powiedzieć o pracodawcy nie mogę, w porównaniu do tego co miałem wcześniej to w Ml System jest naprawdę okej. Wynagrodzenie zgodnie z czasem , rzadko są opóźnienia.

TakNie5
Ciastek
@Zofil

Rzadko? Mi to się wcale nie zdarzyło dostać opóźnionej wypłaty w tej firmie a już trochę stażu mam. Pod tym względem jest naprawdę okej. Firma duza widać że się rozwija więc dobrze ze sie tu zaczepiłem

TakNie2
Ciekawy
@Zofil

A czy poza wypłatami na czas - można liczyć na premię?

Zofil
@Ciekawy

Zawsze można się starać :)

Iwona
@Zofil

@Zofil A powiesz na jakich zasadach jest przyznawana premia w ML System? Będę wdzięczna.

xxx Nowy wpis
@Iwona

Premia jest uwzględniona w pensji. Dyrektor na rozmowie powiedział, że trzeba by leżeć żeby premii nie dostać, ale zawsze można ją stracić za jakąś głupotę. Reasumując, kwotę wypłaty masz na umowie wraz z premią czyli podstawa plus premia = wypłata. Przynajmniej ja tak mam.

haha Nowy wpis

ostatnie wpisy to jakaś propaganda. lm system to mordor

Tak13Nie
Gienio Nowy wpis
@haha

Odnoszę również takie wrażenie, dotyczy ono wpisów na temat firmy które powstały w październiku 2019, gdyż tak naprawdę nic nie wnoszą w temacie warunków jakie panują w firmie, jedno dwa zdania, że jest "ok" albo spoko. Wpisy znacznie ciekawsze i obszerne na temat firmy znajdują się poniżej tych z października 2019.

Tak9Nie
Grat Nowy wpis
@Gienio

Farma troli zawitała na go work?

Tak2Nie1
Smok

Praca w Ml System jest naprawdę na dobrych warunkach, pracowałem już kiedyś w firmie podobnej branży, ale nie było tak dobrze jak tutaj, naprawdę polecam.

TakNie6
Invictus

Firma jak firma pracowac trzeba a jak sie pracuje to jest ok. Miejsca dla obiboków nie ma ale też nikt sie nie leni. Da się żyć. Dla mnie git.

TakNie12
Ranking
  5. indeed.com 2 144 392
... pełny raport Gemius
W

Jak komus zalezy na stabilizacji bo ma rodzine na utrzymaniu to będzie zadowolony bo płaca na czas i wszystko jest w porządku. Jakby nie patrzec zle mi nie jest.

TakNie2
Iwona
@W

A z tej płacy da się godnie utrzymać rodzinę? Ile na Twoim stanowisku można zarobić w ML SYSTEM? Mam nadzieję, że odpowiesz.

Janek
@W

Ja słyszałem, że rotacja jest olbrzymia. Widać to nawet po ofertach pracy na portalach branozwych.

Tak1Nie
wniosek
@Janek

jak firma jest tak duża i ma kilka linii produkcyjnych to nic dziwnego ze publikują oferty i nie musi to miec nic wspolnego z rotacją, a z zapotrzebowaniem

@wniosek

Budują nową halę więc potrzeba ludzi

TakNie

Czy pracownicy ML SYSTEM SPÓŁKA JAWNA E.STANEK, D.CYCOŃ chętnie uczestniczą w różnych formach integracji?

Dyzio
@Pytanie

Wiesz Pan ile osób tam pracuje? Sama produkcja ma trzy linie, a co z resztą? Atmosfera stresowa nie jest, a jak ktoś nowy przyjdzie to zawsze się go wprowadza w ekipę, nie ma że sam zostaje i nie wie co ze sobą zrobić.

Tak1Nie1
@Pytanie

Chętnie się integrujemy ????

Tank

Jako magazynier nie mogę się niczego przyczepić, dobra umowa o prace, nie ma natłoku obowiązków, można pracować w swoim tempie i ze wszystkim da się wyrobić.

Janek
@Tank

Serio? Kurcze rzadko spotykana opinia. Nadgodziny płatne czy się odbiera?

@Janek

Płatne nadgodziny lub jeśli się dogadasz to możesz odebrać.

obecny

pracuję tu od jakiegoś czasu i wiadomo jak to w pracy raz lepiej raz gorzej ale o zmianie nie myslalem. moze to ludzie, moze przyzwyczajenie nie wiem ciezko stwierdzic

Tak1Nie7
Pepperoni

Jaka jest praca na produkcji kazdy wie. Nie spodziewałem się nie wiadomo czego po tej robocie, ale da się żyć na jakimś poziomie, a nie ciułać za grosze. Normalne warunki.

TakNie8
Pv1
@Pepperoni

Dzięki za info. A na jakim wydziale/lini pracujesz?

Pepperoni
@Pv1

Przy zespalaniu szkła. A co, pracy szukasz? Dawaj do nas. Ludzie z głową na karku zawsze mile widziani, hehe.

Tak2Nie3
D
@Pepperoni

tak?? bo ja bylbym zainteresowany. aktualnie szukam roboty. doświadczenie na produkcji mam dosc spore, a interesuje sie ta firma juz od dawna

Tak1Nie
Zibi

Witam, Chciałem kupić akcje tej firmy ale po tym co tu przeczytałem widzę, że przy takiej atmosferze i organizacji pracy może być trudno firmie obsługiwać zagranicznych kontrahentów bez narażenia się np. na kary za opóźnienia w dostawach. Szkoda bo podobała mi się ogólnie spółka i cała branża. Poczekam może pojawią się w końcu jakieś pozytywne opinie o tej firmie, bo aż nie chce mi się wierzyć, że wszyscy piszą tylko źle?

Tak13Nie1
"Za hajs podatnika baluj"

Wszystko w zasadzie zostało ujęte niezwykle klarownie i syntetycznie odnośnie atmosfery w tej firmie. Szanowni Państwo na pocieszenie dodam, że brak szacunku do drugiego człowieka zawsze wynika z kompleksów własnych. (usunięte przez administratora)

Tak28Nie2
Stefan
@"Za hajs podatnika baluj"

Wystawiłeś firmie dość negatywną opinię. Inne osoby piszą w podobnym tonie. Czy pracując tam widziałeś także pozytywne strony zatrudnienia? Mam na myśli wynagrodzenie lub rodzaj zawieranych umów? Chętnie dowiem się jak wyglądają realne warunki pracy i czy jest szansa, że być coś zmienić lub poprawić, tak żeby pracować w bardziej przyjaznym otoczeniu. Liczę, że mi odpowiesz.

Ann

fikcyjna firma z funduszy ue z rodziną i grupką przyjaciół na stanowiskach kierowniczych bez kompetencji, z wymaganiami, których sami do końca nie rozumieją. atmosfera i zarobki nie są warte nerwów, szkoda waszego czasu, lepiej znaleźć sobie jakieś uczciwsze zajęcie.

Tak37Nie2
Adam

Siemanko wszystkim długo zastanawiałem się nad tym czy napisać w końcu tu coś czy też nie ,jednak po kilku wpisach anonimowych i jak sami piszą Byłych pracowników firmy ML SYSTEM.SA postanowiłem zabrać głos bo wiele z tych wpisów co niektórzy kierują pod moim adresem. Nie będę się rozpisywał bo nie o to chodzi żeby narzekać marudzić i opowiadać samych negatywów o swoim pracodawcy tylko dla siebie wyciągnąć wnioski i działać dalej skoro jest nam tak źle. Osobiście uważam ze swoją misję spełnilem w 300% co do oczekiwań firmy wobec mojej osoby.Macie racje to ja napędzilem to machinę produkcji paneli w postaci ilości wykonywanych sztuk .takich projektów jak Standard viessman. Zausky. Lamele ertex itp itp itp .osobiście swoją pracowitościa oraz zaangażowaniem liczyłem na awans podwyżkę itp kwestie jakie powinny zaistnieć .między pracownikiem a pracodawca. Tak się jednak nie stało wiec szukająć nowych alternatyw zdecydowałem o zmianie pracy zakładu itp.jak będzie nie wiem na dzień dzisiejszy jestem mega pozytywnie zaskoczony korporacja o której też bywało różnie z opini. Ja ze swojej strony dziękuję firmie ML SYSTEM.SA za nowe doświadczenie oraz(usunięte przez administratora) który był tzw moim opiekunem za te kilka miesięcy pracy i pomimo również wielu niedogodność z różnych kwesti firmy być moze i moich za współpracę. DZIĘKUJĘ TEZ SAMYM PRACOWNIKOM PRODUKCJI ITP BO TO NAPRAWDĘ SUPER LUDZIE MAŁO KIEDY SIĘ ZDARZA TAKI ZESPÓŁ A TO BARDZO WAŻNE. I NA SAM KONIEC MOTTO DLA TYCH CO TEŻ BĘDĄ KOMENTOWAĆ MÓJ WPIS I SWOJE ZALE I WYPOCINY ........JAK MACIE CHŁOPY JAJA BY PISAĆ TUTAJ CO KOLWIEK TO MIEJCIE I ODWAGĘ PODPISAĆ SIĘ POD TYM .POZDRAWIAM..... ADAM REJMAN

Tak14Nie11
Miss
Nazwa działu: Marketing
@Adam

Koleżko nie pucuj się tak. Myślisz że jesteś jedyn który zbawil firmę S.A. ?

Tak6Nie
BadNews

Widzę, że dotychczasowe komentarze użytkowników pozostawiają pewne pole na dowolną interpretację opinii. Na pewno jest też wiele pytań, które przychodzą do głowy po przeczytaniu niektórych wypowiedzi. Mam nadzieję, że mój komentarz - byłego pracownika pozostawi Was bez wątpliwości, jeśli chodzi o to jak ta firma funkcjonuje od środka. Przede wszystkim pierwsze słowo, jakie przychodzi mi do głowy na myśl o ML System, to...CHAOS...Od produkcji, przez pracowników biura, po sam najwyższy szczebel władzy. Ilość zmian decyzji, postanowień, kolejnych kroków jest tak niezliczona, że w pewnym momencie już nikt nie wie jak powinien wyglądać następny krok. Ok, wiem takie rzeczy zdarzają się w każdej firmie, natomiast w przypadku ML problem polega na tym, że tak wygląda każdy kolejny tydzień pracy. Zero procedur, schematów działań. Wszystko dzieje się tu i teraz. Kadra zarządzająca? W 90% są to członkowie rodziny zarządu lub ich bardzo dobrzy znajomi, co potwierdzałoby jeden z poniższych komentarzy na temat braku możliwości awansu w tej firmie - niestety... Jeśli chodzi o kompetencje (wiedzę merytoryczną, wcześniejsze doświadczenie zawodowe czy umiejętności zarządzania zasobami ludzkimi) tych 90% to niestety, ale moim zdaniem w większości przypadków są rażąco niskie w porównaniu chociażby do pracowników, którzy są ich podwładnymi.  Pozostałe 10% kadry menadżerskiej stanowią osoby tj. "z zewnątrz", którym na pewno nie można odmówić kompetencji, wiedzy, umiejętności oraz poszanowania pracowników.  Jeśli już poruszamy ten temat, to jakie jest ogólne podejście do pracownika? Powiedzenie, że nie ma żadnego byłoby zbyt delikatne w moim odczuciu. Rotacja pracowników jest bardzo duża (z jakiegoś powodu), a to wszystko dzieje się w spółce giełdowej, która nie powinna pozwolić sobie na taką sytuację (wnioski wyciągnijcie sami)... Z pracownikami obchodzi się jak z cytryną - należy wycisnąć ich do ostatniej kropli. Wszystko na już, na teraz, ilość obowiązków obejmująca 2-3 stanowiska, zero swobody działania, zero harmonogramów. I tak do momentu, aż pracownik zwyczajnie nie wytrzyma i odejdzie.  Wówczas "następny proszę" i historia po jakimś czasie zatacza koło. Pochwała? Dobre słowo? Nie licz na to. Są to pojęcia obce tej firmie. Jeśli już to raczej wypominanie, co było nie tak (ahh to motywowanie nie?). Na odchodne nie oczekuj żadnych uprzejmości...jak już to w drugą stronę... Atmosfera? Nie zaobserwowano takowej, chyba że wśród kadry kierowniczej. Ktoś poniżej napisał, że trzeba uważać na ściany, które mogą mieć uszy - Chyba tak, zwłaszcza na stołówce... Podsumowując ML System stanowił dla mnie niezwykłe doświadczenie na przyszłość: jakich firm należy unikać na dzisiejszym rynku pracy... Wszystko wygląda pięknie w trakcie kolejnych etapów rekrutacji, a potem...Twarde zderzenie z rzeczywistością. Rozmawiając z byłymi pracownikami tej firmy zauważyłem, że większość z nich dzisiaj czuje ulgę zarówno fizyczną jak i przede wszystkim psychiczną. Nie znam też przypadku, że ktoś chciałby tam wrócić. To, co było na plus w trakcie pracy tam, to na pewno współpraca z szeregowymi pracownikami, którzy charakteryzowali się pracowitością, dobrą komunikacją, kulturą osobistą i na pewno wytrwałością. Pozdrawiam Was z tego miejsca serdecznie. Mam nadzieję, że niektóre osoby w firmie dostrzegą w przyszłości, że czasami, aby poprawić funkcjonowanie spółki trzeba zacząć zmiany od siebie. A wszystkim niezdecydowanym mówię - robicie, to na własną odpowiedzialność. Już wiele razy w swoim życiu mówiłem "a nie mówiłem?".

Tak44Nie1
Goodboy gonebad
@BadNews

W punkt.

Tak17Nie
Panelek

Odradzam każdemu. Mozna tylko zniszczyć sobie nerwy, zdrowie psychiczne. Prezydencie - wstyd !

Tak25Nie

Moduł
@Panelek

Świętę słowa

Tak15Nie
Ogniwo SP Panasonica
@Panelek

Za malo pracowałeś na rzecz matki Ojczyzny i dlatego spotkales sie z rozczarowaniem. Lecz nie lekaj sie bowiem przyjdzie chwila ukojenia dla twej duszy...

TakNie4
M

Praca strasznie stresująca, przynajmniej na stanowiskach inżynierskich. (usunięte przez administratora)na premie i podwyżki nie licz. (usunięte przez administratora) Innowacyjność i rozwój w tym przedsiębiorstwie pomine bo niestety to tylko medialny marketing. Praca przejściowa na 3 do 6 miesięcy

Tak27Nie1
Paulo coelho

Ludzi potrzeba im cały czas a starych pracowników zwalniają bez pododu. Jeżeli lubisz być traktowany jak małpa do robienia kasy bez własnego zdania to ta firma właśnie ciebie potrzebuje. Ważne żebyś nie miał rodziny i kolegów bo praca w każdą sobotę 3 zmiany a jak masz inne zdanie to straszą zwolnieniami.

Tak23Nie

@Paulo coelho

Być może pracodawca ten ma konkretne powody, by decydować się na zwolnienie długoletnich pracowników. Staraj się zatem nie wysuwać zbyt pochopnych wniosków, jeśli nie znasz wszystkich okoliczności. Wspomniałeś, że ML SYSTEM SPÓŁKA JAWNA E.STANEK, D.CYCOŃ często poszukują nowych pracowników. A może wiesz, jakie stanowiska pracy mają aktualnie wolne?

Tak1Nie1

Bolek

Lubię atmosferę w ML SYSTEM SPÓŁKA JAWNA E.STANEK, D.CYCOŃ za: Ludzie na poziomie i technologia Hi tech

Tak3Nie2
@Bolek

Widać, że cenisz sobie pracodawcę, jakim jest ML SYSTEM SPÓŁKA JAWNA. Ale chyba większość użytkowników przyzna mi rację, iż powinieneś był napisać o nim nieco więcej, podać jakieś szczegóły. Długo już jesteś zatrudniony w wyżej wspomnianym przedsiębiorstwie?

miss
@Edyta

chyba nie zrozumiałaś ironi :)

@miss

Być może, ale przecież nie możesz mieć pewności, co miał dokładnie na myśli użytkownik @Bolek. Proponuję, abyśmy skupili się już na Tobie. Śmiem twierdzić, że posiadasz sporą wiedzę na temat specyfiki pracy w ML SYSTEM SPÓŁKA JAWNA E.STANEK, D.CYCOŃ. Może dlatego zdradzisz Nam, czy wszyscy pracownicy tego przedsiębiorstwa pracują w oparciu o umowę o pracę, czy nie jest to takie oczywiste?

Paulo coelho

Niektórym od wymyślania wyszukanych sucharów aż wszystkie włosy wypadły ????

Tak4Nie

SENSEJ

Ogólnie nie polecam wszystkim podstawa płac 2000zl po 3 miesiącach jak ktoś sobie z laską przypomni to może dostaniesz podwyżke w ramach premii uznaniowej śmiech nie dość że grosze to zawsze może być jakiś powód żeby nie dac premii

Tak17Nie

Mistrz Yoda

Praca 3 zmianowa w miarę lekka w lecie gorąc na hali 30+ stopni. (usunięte przez administratora) kasa marna nie polecam nawet na początek. Ps. I jak nie wiesz po czym poznać uja to ci podpowiem zawsze ma łysy czubek.

Tak18Nie
Fine

Ludzie w porządku praca lekka 3 zmianowa ale za to dyrekcja nie do przyjęcia mobbing 24h cały czas sprawdzanie kamer, zerowe szansę na rozwój i podwyżki.

Tak25Nie

Arek

Atmosfera- calkowita kontrola pracownika poprzez kamery, (usunięte przez administratora)

Tak14Nie

Witek

Rewelacja - innowacyjna firma w której wiele można się nauczyć. Szef produkcji - ostry facet ale sprawiedliwy, Dział Techniczny mocno zakręcony ale robią fajne rzeczy a produkty takie jakie gdzie indziej nie uświadczysz super doświadczenie.

Tak1Nie8
lego

Firma dobra na sam początek - brak możliwości rozwoju czy awansu ze względu że cała kadra kierownicza to rodzina i znajomi zarządu. Brak premii i podwyżek, wolą zatrudniać nowe osoby niż dać podwyżkę doświadczonym pracownikom dlatego po roku ludzie odchodzą i jest taka duża rotacja. Bardzo dużo pracy i stresu, nie zależnie czy projekt się udał czy nie, pracownik nie ma żadnego profitu. Dobrze jest tam pójść na początek potem pracowicy wolą odejść. Atmosfera ok, ale trzeba bardzo uważać na ściany które mają uszy. Jeśli w firmie byłoby dobrze to by nie było tak dużej rotacji pracowników

Ike

Widzę że marketing & reklama w ostatnich tygodniach ostro działa ciekawe dlaczego ;) ? A firma niestety kiepska - płacą marnie (brak premii podwyżek) i nie zawsze w terminie. Rozwoju absolutnie brak (dyrektorzy to spece od marketingu i handlu a nie inżynierowie) Atmosfera fatalna (szukanie haków i winnych nie rozwiązań problemów). Typowa polska firma rodzinna.

Tak30Nie

anonymous
@Ike

kłamstwo zawsze w terminie,atmosfera prawie super

Edyta

@AG, a jaką formę zatrudnienia ML SYSTEM dokładnie oferuje? Skoro jest to system zmianowy to czy można liczyć na umowę o pracę i jakieś benefity socjalne? Pisaliście, że firma dopiero się rozwija ale to jak traktuje pracowników na początku zatrudnienia dużo już o niej mówi.

AG

Fizycznie praca nie jest cięzka bardziej chodzi o precyzje. Czasami są potrzebne trzecie zmiany ale też do przyzwyczajenia się. Co do atmosfery to jest pozytywnie, jak ktoś chce sie starać może sie rozwijać i rozmawiać o lepszych warunkach. Firma rośnie, dużo zleceń wiec pewnie dalej beda szukać.

Tak4Nie

Wróbel

Skoro tam tak źle to dlaczego wszyscy się nie zwolnią i nie pójdą do innych firm np. z doliny lotniczej albo obok jest fibrain czy też metalexpres. Przecież dziś jest rynek pracownika i sami decydujemy gdzie pracować.

Tak10Nie1

Taki Typ
@Wróbel

Pracuję tam 3 miesiące i jestem starym pracownikiem ???????????? Ludzie cały czas przychodzą i odchodzą Teraz przyjmują ludzi 50+ bo tacy słuchają i chcą do emerytury dociągnąć

Tak2Nie

Atmosfera w firmie kolezenska na kazdym szczeblu, firma mocno sie rozwija (co miesiac wielu nowych pracownikow). Wg mnie dla inzynierow mocno rozwojowa, roznorodne projekty i mozliwosc pracy z najlepszymi w swoich fachu. Co do dzialu produkcji ciezko mi sie wypowiedziec, ale osobiscie nie spotkalem sie ze zlym traktowaniem w firmie.

Adam

Myślę, że opinia o firmie zależy od tego jak się pracuje i jaką sobie wypracowaliśmy pozycję!

Tak5Nie

Zostaw opinię o ML SYSTEM SPÓŁKA JAWNA E.STANEK, D.CYCOŃ - Toruń

Chcę opublikować:

Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie