Opinie o Sodexo Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Sodexo Polska to lider w obszarze usług żywieniowych oraz utrzymania nieruchomości.

Branże: Restauracje i catering - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Sodexo Polska Sp. z o.o. w Warszawa

na pewno będą dla kierownictwa.A tak na serio to nie ma na co liczyć.

witam czy ktos sie orientuje czy benda bony na swieta wielkanocne dla pracowników?????

Pracę w Sodexo cechuje nieprzewidywalność. Brak stabilności zatrudnienia. Zwłaszcza duża rotacja kadry kierowniczej.

Nie prawda. Pracodawca ma obowiązek dostarczyć swiadectwo pracy w ciągu 7 dni od dnia wygaśniecia świadczenia pracy. Nie trzeba pisać zadnego wniosku czy innych papierów.

Bardzo szybkie i miłe spotkanie. W ustalonym terminie nie dostałam obiecanej informacji zwrotnej. Po licznych moich mailach, smsach, nagranych wiadomościach, dopiero po 3 tygodniach dostałam negatywna odpowiedz. To absolutnie nie powinno tak wyglądać, tym bardziej ze osoba będąca obecnie na tym stanowisku, zrezygnowała, bo firma okazała się nie taka jak obiecywano na rekrutacji.

Standardowe

logo firmy Magazynier
Opacz-Kolonia
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Doradca Techniczny z językiem włoskim lub francuskim
Ochmanów
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
byly pracownik

Zgłos się doPIP-u i zgłos takowa informacje. Oni mogą skierować sprawę do sądu pracy w sprawie odszkodowania za niemozliwosc podjęcia pracy. W moim miescie jest także zgłoszenie w PIP. To jest polityka firmy. Nikt nic nie wie, albo zwala na koleżankę ze czegoś nie dopilnowała.

mala mi
@byly pracownik

dziekuje za odpowiedz.napewno tak zrobie.ile mozna czekac na papierek.

b...

Jeżeli pracownik wskutek niewydania w terminie lub wydania niewłaściwego świadectwa pracy poniósłby szkodę, to może domagać się na drodze sądowej odszkodowania w wysokości wynagrodzenia za czas pozostawania bez pracy z tegoż powodu, nie dłuższy jednak niż 6 tygodni. Wskazana szkoda może polegać między innymi na odmowie zatrudnienia takiego pracownika przez nowego pracodawcę, np. z uwagi na brak świadectwa pracy albo z uwagi na błędne świadectwo pracy (np. określenie jako przyczyny rozwiązania umowy tzw. zwolnienia dyscyplinarnego), na niemożliwości zarejestrowania się w urzędzie pracy i uzyskania statusu osoby bezrobotnej.

inny pracownik
@b...

Świadectwo pracy Pracodawca ma obowiązek wystawić w ciągu 7 dni na pisemny wniosek pracownika ( wniosek można znależć w internecie)jeśli pracownik nie złoży takiego wniosku, Sodexo ma na to 2 lata :-). Piszmy wnioski

mala mi

zakonczylam prace w sodexo 8 lutego.i zdziwko bo do dnia dzisiejszego nie otrzymalam swiadectwa pracy.ktos jeszcze mial taka sytuacje?co mam w tej sytuacji zrobic.mialam oferte pracy ale nastepny pracodawaca chcial swiadectwo ze pracowalam.i jestem przez pania menager tej firmy od miesiaca na lodzie.chyba takie cyrki tylko w sodexo

Ale odpowiedz mi na pytanie czy w umowie o prace mam napisane 40godzin w tygodniu czyli 8 godzin dziennie. Proszę o informacje co z godzinami gdy telefon służbowy ma się na stanie a przełożony, firmy zewnętrzne oraz klienci dzwonią po godzinach w których jest się w pracy. To także ma miejsce w soboty niedziele, oraz gdy przebywa się na tzw. urlopie. Trzeba być do dyspozycji 24h/dobe. Wtedy to podchodzi pod dyżur. Za te godziny nie jest wypłacany żaden dodatek ani nawet jakiekolwiek premie.

Do pracowników z WIMu. Trzymiesięczy okres rozliczeniowy to nie łamanie prawa pracy. W zeszłym roku (na jesieni) Sejm wprowadził możliwość wydłużenia tego okresu do roku. Więc trzymiesięczny jest jak najbardziej ok. W tym czasie pracodawca albo odda dni wolne za nadgodziny i po 3 miesiącach wyjdzie się na 0. Albo po upływie okresu rozliczeniowego MUSI wypłacić wynagrodzenie za godziny nadliczbowe. O Sodexo można mówić wiele, ale na pewno nie to, że łamią kodeks pracy.

Polityka firmy są,, oszczedności''. W rzeczy samej site menager potrafi wykonać wyjazd na obiekt oddalony 350km w jedną stronę w celu dostarczenia druku RMUA dla pracowników. (usunięte przez administratora)

pracownicy szpitala

Pytanie do administratora tej strony czemu usuną dalszą treść wypowiedzi.Która nikogo nie obrażała tylko wyrażała nasze wątpliwości co do rozliczania nadgodzin.Obecnie grafik naszej pracy wygląda następująco pon-9 osób wtor środ czwar 10 osób piąt 9 osób sob niedz 8 osób.(usunięte przez administratora)

pracownicy szpitala

Witamy. Chcielibyśmy podać przykład generowania oszczędności kosztem pracowników i łamania prawa pracy. Sytuacja ta dotyczy obiektu szpitala w Warszawie przy ul. Szaserów. Jesteśmy pracownikami dystrybucji żywności, posiadamy przeważnie umowę stałą w wysokości 1700zł brutto. Praca co drugi dzień po 12h od godz 7:30 do 19:30. Istotne znaczenie dla naszej pracy ma liczba osób obsługujących na danej zmianie pacjentów. Kilka lat temu było to 14 osób na zmianie, następnie 12, potem 10. Po wizycie pań dyrektorek z Krakowa latem 2013r. i zwolnieniach pracowników liczba osób do obsługi pacjentów na zmianie 8-9. Sytuację tą opisaliśmy wcześniej na tej stronie. Chyba dzięki interwencji pani (usunięte przez administratora) i wizycie dyrektorki z prawdziwego zdarzenia( i jej zaskoczeniu jak taka mała liczba osób daje sobie radę z obsługą tak dużego obiektu) Sytuacja wróciła do stanu poprzedniego czyli 10 osób na zmianie. Obecnie grafik obsługi wygląda następująco pon 9 osób, wt śr czw 10 osób, pt 9, sob niedz 8. Praktycznie często zaczynamy pracę o godz 7:20 i przeważnie pracujemy do godz 20:30 - 21:00. Wychodzi to przeciętnie ok 1 godz nadliczbowa na zmianę. Z udzielonych nam informacji dowiedzieliśmy się iż wyżej wymienione nadgodziny rozliczane są w tz systemie trzymiesięcznym i tutaj powstaje pierwsze pytanie. Kodeks pracy określa wyraźnie iż po przepracowanym miesiącu w przypadku gdy pracownik wypracował godz nadliczbowe powinien mieć za nie zapłacone lub oddane dni wolne( jest to przeważnie 12 - 16 godz w miesiącu). (usunięte przez administratora)

witam , nie polecam pracy w tej firmie, praca nie godna warunków, operacyjny zwolnił i zatródnił nowa osobe o mniejszych kfalifikacjiach liczy sie ze za mniejsza pensije, tak sie teraz tnie koszty w sodexo po parunastu latach pracy a sam jest do zwolnienia bo była umówiona wizyta z klijentem a operacyjny nie stawił sie na spotkanie z klijentem niech sie tylko dowie yann, pan (usunięte przez administratora) a sam zwolnił bo sie bal o swoie miejsce nie polecam , firma gorsza jak prowident pozyczki

Polityka firmy jest zwalnianie starych pracowników pracujących na danym obiekcie po kilka lat( od samego początku ) i zastepuje się się ich nowymi( tańszymi bez doświadczenia) generując mniejsze koszta w utrzymaniu.Wiedza takich to naprawdę jest żenadą.A to wszystko za zgodą i wiedzą menagera operacyjnego odpowiedzialnego za Prologis.

skorpion

ale mądr ale.

zgadzam się z przedmówcą w 100%!

Były Klient Firmy.

Były Klient Firmy. W dziedzinie Specjalistów, Techników, utrzymania poziom wiedzy i umiejętności jest karygodny ale czytając wypowiedzi pracowników można wyprowadzić tezę że ze względu na niską płacę i rotację brak w tej firmie jest pracowników z prawdziwego zdarzenia

ana

Jak tam pracuje się na Pulawskiej, bo podobno zapieprz niesamowity.Szefowi jak zwykle się nic nie podoba, ciãgle mało, za wolno itp, itd.Pozdrawiam .

Waldek
@ana

Dajcie już spokój swoim menadżerkom, nie wysyłajcie je na naukę angielskiego. Szkoda kasy. Dobrze potrafią po francusku, wystarczy aby zrobić karierę w Sodexo. A koszty musicie pewnie ciąć, Tylko nie kosztem potraw, proszę.

Artur
@Waldek

Popieram przedmówcę w 100 %. Dajcie spokój z angielskim. Znam taką jedną, już nie najmłodsza, a lubi zabawki. Jak to w życiu. I angielski na pewno jej nie w głowie.

@Artur

również popiera kolegę w sprawie menadżerki-jest najmłodsza,(usunięte przez administratora)

@Artur

wiecie ze z jedna menager ktora chciała uczyc sie jezyka angielskiego a dobrze potrafiła po francusku juz nie pracuje. Pewnie robi kariere w innej firmie z jezyka francuskiego

ES
@pracownik

A co to ma wspólnego z opinią o firmie. Nic. Dajcie spokój. Nie róbcie niczego, czego byście nie chcieli, aby wobec was robili. Wszystko w temacie.

pracowik
@ES

no tak pracowala na opinie sodexo

pracownica
@pracowik

To nie miejsce na załatwianie prywatnych spraw. Admin powinien usuwać wpisy nie mające nic wspólnego z opiniami o firmie.

sla147
@ES

jak mogła mówić po angieksku jak dobrze robiła po francusku? Jakiś paradox?

@Artur

Która to taka . Chętnie bym zapoznał ????

@Artur

Która to taka? . Chętnie bym zapoznał ????

Dokładnie. Pragne potwierdzić informacje XXXXXX.Manager operacyjny powinien posłuchać opinii pracowników, oraz wykorzystać zgłoszenia nieprawidłowości w pracy oraz zachowaniu site menagerów, oraz managerów odpowiedzialnych za Prologis.

xxxxxxx

A i przy okazji firma powinna przyjrzeć się pracy managerowi operacyjnemu Prologisa

Zostaw merytoryczną opinię o Sodexo Polska Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Sodexo Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Sodexo Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 56.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sodexo Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 43, z czego 11 to opinie pozytywne, 21 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Sodexo Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Sodexo Polska Sp. z o.o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Sodexo Polska Sp. z o.o.