Opinie o Sodexo Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Sodexo Polska to lider w obszarze usług żywieniowych oraz utrzymania nieruchomości.

Branże: Restauracje i catering - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Sodexo Polska Sp. z o.o. w Warszawa

ABC

Firma jest ciekawa, zwłaszcza bardzo szeroki zakres usług jakie ma Sodexo. Jeśli ktoś chce, jest ambitny to znajdzie pewnie coś w strukturach firmy dla siebie i zapewni sobie ścieżkę do rozwoju zawodowego. To na plus. Ale pod płaszczykiem postępowych wartości (wolność, odpowiedzialność…) w Sodexo kryje się poniżanie i wykorzystywanie pracowników, mobbing oraz zwyczajnie prostackie zachowania. To nie powinno być spotykane w firmie z międzynarodowym rodowodem. Nie mówię o tym co dzieje się na jednostkach tylko w biurze. Niechlubnie przodował w tym poprzedni dyrektor zarządzający firmą, „Francuz z pochodzenia, Polak z wyboru”… Długo noszę się z zamiarem opisania tego co mnie i innych pracowników centrali regularnie spotykało… Poniżanie pracowników na publicznym forum, podczas spotkań kilku lub nawet kilkunastu osób. Wyśmiewanie efektów pracy jeśli nie są one spójne z wizją kilku osób w firmie. Nie, nawet nie krytyka (nie mówiąc już o jakiejkolwiek konstruktywnej krytyce). Po prostu poniżanie i mobbing. Przelewanie swoich negatywnych emocji i frustracji na pracowników. Zatrudnianie pracowników po znajomości. Z rodziny, ze grona znajomych. Wywieranie nacisku na wybór konkretnych dostawców, również po znajomości na przykład z poprzednich firm dyrektora. Wymieniać można długo. Szkoda, że w Sodexo nie ma niezależnych procedur audytu w poszczególnych krajach. Może wtedy w firmie wiodłyby się lepiej. Ogólnie nie polecam. Są ciekawsze firmy.

Laura
@Uteq

Słabość managerów? Jak to mam rozumieć? :) W jakich sytuacjach wychodzi ten brak profesjonalizmu, mocno utrudnia to pracę? Tak na marginesie, często firma szuka ludzi do pracy? Są wolne etaty? Niżej ktoś pisał, ze jest więcej wymagań niz rąk do pracy. Ludzie nie chcą sie przyjmować, czy po prostu firma nie szuka pracowników?

Jacko

Jaki był powód zniknięcia nieprzychylnego komentarza o ,,pracy" panów Sylwester. N i Robert B? To święte krowy w tej firmie? Chyba po to jest ta strona, żeby zostawiać opinie, również nieprzychylne. Proszę skontrolować pracę tych osobników. ŻENADA! Jedyne co im wychodzi to dobry PR.

gość

Praca nie pewna jak na te czasy. - Więcej wymagań niż rąk do pracy - Czego się nie zrobi to źle - Brak zachęty do pracy - Wypłata na czas a nawet przed czasem +

@malinkaanulka
@Bysiek

Szkoda czasu na ta firmę, bardzo małe zarobki np 1800 zł, przestoje i praca dla Ukraińców w pierwszej kolejności. Trochę śmiechu warte !

Byłam zatrudniona w Sodexo jeszcze do połowy tego roku. Bardzo dobrze wspominam tę współpracę, przede wszystkim ze względu na ciepłą atmosferę w moim zespole, ale i z wieloma innymi pracownikami wewnątrz firmy miałam bardzo fajny kontakt. Wykonywane obowiązki zgodne z tym co było powiedziane na rozmowie, ciepłe przywitanie, dobre wdrożenie w obowiązki, praca nad rozwojem. Dodatkowym plusem są benefity oferowane przez pracodawcę. Zdecydowanie polecam :)

@MistrZ Nowy wpis

Sodexo/Świdnica z początku wydaje się że szanują pracowników, każdy jest uprzejmy i życzliwy jednak gdy ta grupka ludzi się będzie nudziła to będą dogryzać i pokazywać swoją bezczelność, jest tam różnie, nie polecam się zbytnio wdawać we współpracę, chyba że umiesz się pilnować. Osobiście uważam że działania części kadry nadają się do sprawdzenia przez PIP.

Sodexo Polska Nowy wpis
@@MistrZ

Dzień dobry, dziękujemy za komentarz. Będziemy wdzięczni za przesłanie większej liczby szczegółów na adres hr.fms.pl@sodexo.com (gwarantujemy anonimowość!) lub za pośrednictwem platformy Speak Up prowadzonej przez niezależną trzecią stronę - www.speakup.sodexo.com Dziękujemy za zaufanie.

@@MistrZ

Hmm a wiesz może jak jest w centrali ? Bo właśnie tam można przez stronę wysyłać CV przez formularz kontaktowy ale od siebie nie dali info jakie zarobki i tak dalej wiec się dziwię, można dostać jakaś spoko kwotę ? Zależy mi na pracy w administracji

Witam, firma chwali się, że jest sygnatariuszem Karty Różnorodności. Tzn. stwarza środowisko pracy przyjazne osobom niepełnosprawnym. Napiszecie mi szczerze, czy tak naprawdę jest. Posiadam orzeczenie, ale nauczony doświadczeniem firmy czasem po prostu chcą zaoszczędzić na pracowniku, nie respektują 7-godzinnego czasu pracy, płacą minimalną. Chodzi mi o stanowisko technika obsługi obiektu. Chętnie przyjmę każdą informacje od was o warunkach. Pozdrawiam

Ta umowa tam to jakaś na dłużej? Chodzi o stanowisko technik obsługi obiektu, to na które jest ogłoszenie o pracę. Widzę, że niektórzy w komentarzach deklarują że pracują już długie lata, to może jest szansa na jakieś zatrudnienie na dłuższy czas? Nie szukam pracy „tymczasowej”

W jaki sposób są weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w Sodexo Polska Sp. z o.o.?

Bardzo szybkie i miłe spotkanie. W ustalonym terminie nie dostałam obiecanej informacji zwrotnej. Po licznych moich mailach, smsach, nagranych wiadomościach, dopiero po 3 tygodniach dostałam negatywna odpowiedz. To absolutnie nie powinno tak wyglądać, tym bardziej ze osoba będąca obecnie na tym stanowisku, zrezygnowała, bo firma okazała się nie taka jak obiecywano na rekrutacji.

Standardowe

logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.

Contract Manager to dużo aktualnie używa angielskiego w pracy ? No bo przyznam, że nie jest to moja mocna strona, zwłaszcza jeśli chodzi o mówienie. A np. w takim ogłoszeniu z marca to pisali, że trzeba znać, ale to wszystko. Jak to na chwilę obecną wygląda?

Nadal na managera ds. usług oczekuje firma 3 lat doświadczenia minimum? Bo czytałem ofertę sprzed 9 miesięcy i tak było. Ciekawe, jakie są stawki ogółem teraz, orientuje się tutaj ktoś? Tylko zaznaczam, że aktualne info mnie interesuje, nie jakieś sprzed roku prawie.

M

Piszę tę opinię jako kandydat do pracy. Wyłapali mnie na Linkedinie, skontaktowała się ze mną Pani Renata umawiając spotkanie. Na spotkanie czekałem 15min po czym okazało się, że Pani R pomyliła linki. Spotkanie odbyło się z kierownikiem sprzedaży i p. R - było konkretne, pytania od kierowniczki dobre, Pani R na siłę się wcinała i zadawała nieadekwatne pytania. Wyniki rekrutacji miały być po miesiącu. Po tygodniu otrzymałem tel, że zapraszają na kolejny etap w środę o 13. Dałem znać, że w środę o 13 nie mogę, ja co p Renata powiedziała, że powinienem wszystko odwołać, przełożyć i stawić się w ten dzień o tej godzinie. Oczywiście odnowiłem, Pani R rozłączyła się bez słowa i już nikt nigdy się do mnie nie odezwał. Niby strata czasu, ale przeżycie niesamowite, że rektuterzy jak Pani R jeszcze pracują i pokazują przestarzałe metody rekrutacji.

@M

Skoro masz profil na I. to znaczy, że kandydowałeś do biura, a o tych stanowiskach najtrudniej się tutaj dowiedzieć. Zdradzisz, w jakim obszarze miałeś pracować i czy już w trakcie pierwszego etapu stanęła sprawa Twoich oczekiwań finansowych? Coś pod tym kątem ustaliliście?

Mogę uprzejmie poprosić o widełki stanowiskowe Compensation & Benefits (Senior) Specialist? Zdaje sobie sprawę, że dominują tutaj opinie i dane co do stanowisk innego szczebla, ale może tzw. biuro także zabiera czasem głos :)

Uzytkownik

Skorzystanie z bonów graniczy z cudem nikt tego (usunięte przez administratora) nie chce w dodatku uruchomienie usługi wymaga godzin cierpliwości firma stworzona po to by utrudniać życie konsumentów

Chciałabym dostać się na recepcjonistkę. Zastanawia mnie czy angielski podczas rekrutacji jest jakoś weryfikowany? Jeżeli już uda mi się zdobyć prace, ile będzie trwało szkolenie na to stanowisko ?

Praca

Jak wygląda praca w magazynie Sodexo/Pluzze (pakowanie bonów)? Czy wypłaty są na czas, jak atmosfera?

Byly

Praca w Sodexo to tylko dla emerytek które sobie dorobiom a nie dla młodych

@Byly

Czemu tak uważasz? Młody pracownik nie ma szans sobie dorobić, jak studiuje np? Tak z definicji młodsi bardziej obrotni od emerytek ;) Daj znać bo akurat szukam pracy i się zastanawiam jakie kwoty tu mozna mieć teraz?

Byly

Praca za 2800 netto a pracujesz za dwoje zawsze brak ludzi do pracy spszotanie to praca niewdzięczna nie polecam na Grodzisku maz

Jak wygląda rozmowa w Sodexo Polska Sp. z o.o. na stanowisko Recepcjonista? Z iloma osobami się rozmawia? 5 marca pojawiło się ogłoszenie.

gość

Joasia
@gość

A czemu piszesz, że praca niepewna, jakieś zwolnienia się zdarzały ostatnio? I dlaczego? I co masz na myśli przez brak zachęty do pracy, ktoś tu pisał że dobry socjal jest. Nie zgadzasz się? Będę wdzięczna za info, rozważam pracę u nich :)

Bysiek
@Joasia

Nie polecam szczególnie pracy na tarogowku na zabranieckiej . Szukają (usunięte przez administratora) do pracy , a jak pojawiają się jakieś problemy związane z (usunięte przez administratora)czy coś w tym stylu to zamiatają temat pod dywan. Nie raz już doszło, że koordynatorzy sami mobbinguja pracowników, a główna szefowa nic sobie z tego nie robi. Interesuje ich tylko to , żeby przyjść zrobić swoje , najlepiej żeby nikt im gitary nie zawracał i do widzenia..

Rudy
@Bysiek

Na prawdę takie sytuacje są zamiatane pod dywan? Nikt nie mówi o tym głośno i ludzie się nie buntują jak są tak traktowani? Nie ma szans że atmosfera się poprawi?

@malinkaanulka

Anonimowa

Cześć, Czy ktokolwiek pracuje teraz w krakowskim oddziale na Czerwonych Makach? Czy ktoś miał może styczność z działem kierowniczym, dokładniej z Panią Kasią WD? Miałam z nią rozmowe, wydawała się miła. Ale po przeczytaniu tych wszystkich wiadomości jestem troche zaniepokojona.

@Anonimowa

Serdecznie i z całego serca Ci odradzam pracy tam też tam pracowałam ale na szczęście pp długim czasie zmądrzałam i się uwolniłam z tego (usunięte przez administratora) na porządku dziennym zaczynając od najniższych szczebli po najwyższe .na początku obiecują złote góry wiadomo że jak wszędzie ale tu są wyjątkowo przekonujący przedstawiając się jako między narodową firma świetnie prosperującą i dającą pracą na lata. Pp pierwszym dniu już daje do myślenia czy wgl tam warto zostać obłuda, kłamstwa,poziom wymagań nie dość że nie adekwatny do zarobków to totalnie mijający się z tym co usłyszysz w momencie przedstawiania oferty . W przeciągu miesiąca bądź dwóch zwolniło się kilkanaście osób więc to daje do myślenia. Nieczego innego się nie namawiasz po pracy tam jak problemów zdrowotnych psychicznych i fizycznych. Gdzie atmosferą w pracy będzie tylko uzależniona od humorków kierownictwa , jest ich tam więcej niż pracowników i zero pomocy wieczne problemy z ich strony i niezadowolenia .naprawdę nie polecam tego (usunięte przez administratora)

@Anonim

Co różniło się od tego co ci obiecywali na rekrutacji? Bo w zasadzi napisałeś dość ogólnikowo a ja chciałbym poznać konkrety. Zarobki czy rozczarowałeś się co do atmosfery i relacji z kierownictwem?

Wkurzony

Firma przy zatrudnieniu sprawiała wrażenie profesjonalnej. Również sama praca była ok. Jednak po kilku dniach niefortunnie złamałem nogę, stało się to pod koniec miesiąca więc co za tym idzie za kilka dni pracy powinienem otrzymać wynagrodzenie. Firma nie przedłużyła umowy miesięcznej, wiadomo, bo noga w gipsie. Jednak (usunięte przez administratora) zostawili mnie na lodzie dodatkowo nie wypłacając pieniędzy z powodu "sprzętu jaki dostałem" (usunięte przez administratora)

@Wkurzony

Nie rozumiem trochę, chyba podpisali z tobą umowę, już pierwszego dnia? To, z jakiej racji nie wypłacili ci wynagrodzenia? Trochę nie rozumiem, o co chodzi z tym sprzętem. Na jakim stanowisku pracowałeś? Ja szukam pracy, chce aplikować na stanowisko administracyjne, bo akurat jest wolny etat, ale to niezbyt świadczy o firmie, trochę się obawiam, że mnie też mogą zostawić na lodzie, skoro mają takie podejście do pracownika:/ PS wracaj do zdrowia! :)

Grześ

Kontakt zerowy ,nie odpisują na maila, telefonów też nie odbierają. Zastanawiam się czy wogóle ktoś tam pracuje.

Jacko

Czesiek

Natrafiłem na aktualną ofertę dotyczącą stanowiska managera ds. BHP, jednym z wymagań jest znajomość j. angielskiego na poziomie minimum B2, czy jest to w jakikolwiek sposób weryfikowane, np. podczas rozmowy rekrutacyjnej? Przeprowadzany jest jakiś test pisemny albo ustny? Jakich zarobków można oczekiwać, bo nie ma o tym wzmianki w ogłoszeniu?

Karol
@Czesiek

Tak, jest weryfikowane rozmową. Potrzebny jest mocny angielski, ze względu na kontakt z innymi krajami.

Zostaw merytoryczną opinię o Sodexo Polska Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Sodexo Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Sodexo Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 56.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sodexo Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 43, z czego 11 to opinie pozytywne, 21 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Sodexo Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Sodexo Polska Sp. z o.o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Sodexo Polska Sp. z o.o.