Opinie o F.S.E. Tamel S.A. w Tarnów

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy F.S.E. Tamel S.A.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie F.S.E. Tamel S.A. o rekrutacji.

Branże: Produkcja silników elektrycznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o F.S.E. Tamel S.A. w Tarnów

Marysia

Może ktoś wie kiedy będzie wypłacona trzynasta pensja?

Zibi

Halo , czy wiecie coś o kolejnej liście ludzi do zwolnienia ? Kiedy innym przedłużane są umowy ?

Baśka
@Zibi

Co miesiąc są przedłużane umowy i co miesiąc jest lista osób do zwolnienia. W tym miesiącu nie będzie inaczej.

Zośka

Niestety sprawdza się czarny scenariusz, koniec roku nie był końcem zwolnień pracowników. W perspektywie kilku miesięcy nastąpi likwidacja części wydziałów. A było niby tak dobrze a jest koszmarnie źle!

Zofia

Nie wiem czy to prawda ale mówi się, że podobno mają byc bony na święta -500 złotych ?

Starszy

Minimalna idzie w górę, więc każdy inny pracownik traci na tym nawet więcej. Tak są właśnie traktowani ludzie tutaj

Starzec

I ci po 40 latach pracy zrównają się z najniższą krajową, i co mają zrobić? W Tarnowie nie ma pracy dla młodych a co dopiero dla starych. Doświadczenie nie ważne tylko znajomości

Starszy

Jeżeli wzrasta minimalna to pracownik, który zarabiał trochę powyżej minimalnej jeśli nie dostaje żadnej podwyżki to jest w czarnej (usunięte przez administratora) I sam teraz zarabia minimalna jak świeżak dopiero co przyjęty. Przeczytaj ze zrozumieniem to co widzisz a potem wygłaszaj swoje "mądrości"

mariusz
@Starszy

od normalnych podwyzek dla pracownikow jest pracodawca a minimalna płace co roku okresla rzad i nie myl tych dwóch pojec,to dwie rózne podwyzki plac,to jak mamy lepiej zarabiac i starac sie gonic zarobki na zachodzie i cjagle od dekad byc tylko parobkami w innych krajach skoro tak przeciwni jestescie podnoszeniu płacy minimalnej,to ci co robia za najmniejsze stawki maja pozostac caly czas na tej samej płacy? bo takie jest wasze chore myslenie,a jak jest na tamelu to doskonale wiem bo pracowalem tam 44 lata i od 3 lat jestem na emeryturze,ubolewam jedynie ze taki zaklad idzie ku zagladzie i kazdego zwalnianego szkoda

Przyszly emeryt
@mariusz

Ale to nie rząd da pieniądze na najniższą krajową bo te sępy nie mają pieniędzy . To wszystko nasze podatki na rozdawnictwo. Pracodawca uczciwy da pieniądze nie tylko na najniższą krajową ale będzie walczył o wyszkolonych ludzi . Tylko że na tamelu to nie realne . Tu ludzi traktuje się jak (usunięte przez administratora) Nie ten to kto inny (usunięte przez administratora)

@Starzec

Czyli upada kolejny mit na temat zarobków w Tamelu, jeśli po przepracowaniu 40 lat jest się na poziomie minimalnego wynagrodzenia to słabo to delikatnie powiedziane!

@mariusz

Ale nikt nie napisał że jest przeciwny podniesieniu minimalnej... Tylko że jak minimalna wzrasta to inni pracownicy też powinni dostać podwyżkę. Czytaj ze zrozumieniem powtarzam

Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być stresująca. Czy ta w F.S.E. Tamel S.A. spełniła Twoje oczekiwania? Które pytania podobały Ci się najbardziej? Twoje doświadczenia mogą pomóc innym!
Leszno
Marian

Od paru miesięcy w naszej firmie dużo zmian! Trwa proces optymalizacji procesów produkcyjnych, decyzyjnych, w dobrym tonie jest używać obcojęzycznych zwrotów: lean management, manufacturing, brać udział w implementacji systemu SAP itd. No i oczywiście znać i stosować zasady Kaizena wszak to abecadło współczesnego biznesu! Jedna ze wspomnianych zasad brzmi: użyj sprytu zamiast pieniędzy! Niektórzy z pracowników otrzymujących wynagrodzenie na koniec miesiąca mają szansę stosować tę zasadę w praktyce albowiem nie otrzymali wczoraj wypłaty!! Jest tak dobrze jak było w marcu! czy aż tak źle jak w maju?! Terminowa wypłata to obowiązek pracodawcy!!! Pewno to banku wina! Szczęśliwego nowego Roku!!

@Marian

Niewypłacenie pensji stanowi wykroczenie, ponieważ pracodawca narusza swój podstawowy obowiązek względem pracownika. To, że pracodawca popełnia przestępstwo, wynika wprost z art. 218 Kodeksu karnego: „Kto, wykonując czynności w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, złośliwie lub uporczywie narusza prawa pracownika wynikające ze stosunku pracy lub ubezpieczenia społecznego, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2".

Kajko
@Zośka

Nie otrzymałem właśnie wynagrodzenia jak jest wymienione w artykule i co mogę teraz zrobić jako szary pracownik co egzekwować od zakladu

Waldemar
@Kajko

Odsetki, zgłosić do Inspekcji Pracy, rozwiązać umowę z winy pracodawcy. Nie bać się piętnować łamania praw pracowniczych!!!

Przewodnik

Znajdzie się ktoś mądry i wystawi za bramę Atomka co wprowadza chaos i nie ma pojęcia o niczym! Niech jedzie do Chin albo Rosji , tam takich myślących inaczej wciąż potrzeba! Nie potrzeba już takich szkodników!!!!

mazan

18 lat pracy, przygotowywanie produkcji , praca z fajnymi i kompetetnymi na swoich stanowiskach osobami, ani jednego dnia na chorobowym , nie będę wymieniał bo poznałem prawie cały zakład , na każdym wydziale, pozdrawiaw Was wszystkich , wesołych świąt , kto został niech uważa (usunięte przez administratora)

Yyy

Po nowym roku zwolnienia grupowe... nikt teraz nie może być pewny swojej przyszłości , o ile można tak to nazwać. Gdzie są związki zawodowe?? Czy one wg coś robia czy tylko składki pobierają??!!

Bartłomiej

Od dawien dawna szefem związków zawodowych w fabryce jest szef firmy. To on decyduje o wszystkim o sprawach leżących w gestii związków także. Smutne ale prawdziwe!

edek
@Bartłomiej

no to uspokoiles mnie bo juz myslalem ze zwiazki sa bez szefa,szef tamelu jest najlepsza osoba kompetentna i najlepiej wie czego pragna pracownicy ktorych zatrudnia,to bardzo dobry wybór,najlepszy z mozliwych,jestem juz spokojny o przyszlosc firmy

Fan
@Yyy

Obudź się .jakie związki już wcześniej pisałem o tych pseudo związkach .jeśli nie czytałeś to ci przypomnę .wciągają jakiś pociotków na chronione stanowiska .i tyle w tym temacie sami się nie będą narażać pseudo menadżerom co myślą że zakład jest ich i wszyscy muszą się i uporządkować .i tyle w tym temacie .a ci co dalej wieżą w związku chylę czoła bo takim ludziom trzeba współczuć głupoty i naiwności .

Przyszly emeryt
@Yyy

To w końcu ile osób ma zostać na zakładzie bo jak na razie większość zwalnianych to produkcja a biura ? Większość umysłowych niż fizycznych ? Jaki to ma sens ? Kto w końcu napisze prawdę?

Bambo

Nagle chcą wprowadzić przestoje w fabryce i wysyłać ludzi na urlop. Ludzie mają już od dawna urlopu zaklepane, więc chcą wysyłać dodatkowo na bezpłatny urlop. Problem w tym, że to jest wbrew prawu. W Polsce pracodawca nie może wysłać pracownika na bezpłatny urlop, więc tu związki zawodowe powinny zainterweniować i oświecić przybyszów z innych krain rządzących tym grajdołem.

Byku

Ponownie pisze bo ten (usunięte przez administratora)mnie usunął .prawdopodobnie (usunięte przez administratora)woli jak się pisze o sprawach prywatnych a nie o sytuacji na tamelu no bo po co ludzie mają czytać ze związki robią co im wyższa władza każe .lepiej poczytać kto z kim śpi lub jakiegoś fantasy co ma wyjazd zabudowany z ....to jest na topie a nie że pracowników na urlopy wyganiają bo nie ma pracy .a więźniowie co dzień przyjeżdżają .a już nie wspomnę o innych co to tamelu się nie może bez nich obyć raptem godzinka pracy i Lanks przez resztę dniówki .o chorobowym co dwa tygodnie już nie wspomnę .przecież każdy może zachorować .tylko że nie które panie .mają chorobę zawodową zwaną tamel...i tak to wygląda a ten matoł to wykasuje bo negatywnie o pracodawcy nie można napisać piszcie o sprawach związanych z sytuacją na tamelu .

Byku

Bo to prawda .szlag człowieka trafia jak widzi co się dzieje a co piszą ...

Paulina

I co wtedy z ludźmi, jak pracę stracą? Chyba nie zapowiada się, żeby firma miała się zamknąć, co? Chciałabym w sumie jakieś porównanie przeczytać do innych zakładów. Warunki, benefity itp. na poziomie czy gdzie indziej lepiej?

Pl

Francuzik ma uratować firmę ciekawe za niedługo będzie Hiszpan który będzie ratował przed Francuzem potem Niemiec i wrócimy spowrotem do chińczyka który powie zrobimy porządki tak to działa ale się można pośmiać z tych gupików ten w zarządzie potem prezesem w tamelu potem z nowu zarząd i tak w kółko Chodowski to samo wyleciał jako mo potem z nowu wrócił ktoś jak to czyta to se pomyśli że oni tylko z mieniaja stołki jak w polityce wiem przecież to tamel po postach widać że związki zawodowe to jest jedna wielka kpina w marcu rozdają nagrody chwalą się że mają dochody a tu nagle Francuski zabojad musi tamel ratować trzydzieści lat w tył było to samo też musieli ratować tamel przed podwyżkami dla pracowników jakbyś był synem kierownika lub córka to masz podwyżkę gwarantowaną plus kablarze szrek też lubi kablować za to nie lubi jak na niego się donosi ale to jest przecież tamel ha ha ha ha ha ha ha ha ha

Kk

pytanie kto teraz rządzi SPL spilberg jak niema głównego dowodzące Chyba że zamknęli cały dział SPL odpowiedzcie ws2

Trele morele

Art. 212. - [Zniesławienie] - Kodeks karny. Pełna treść Dziennik Ustaw Dz.U.2022.1138 t.j.Akt obowiązujący Wersja od: 20 maja 2023 r. do: 14 sierpnia 2023 r. Art. 212. [Zniesławienie] § 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności. § 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. § 3. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego. § 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 odbywa się z oskarżenia prywatnego.

Chodzi Ci o przestrzeganie Kodeksu Pracy? To by mnie najbardziej interesowało. W szczególności, ile pensja wynosi na ten moment i czy jak jest nadgodzina, to jest liczona kodeksowo?

Ciekawski

A kto został z kierownictwa ?

Yyy

Już zarząd raczej ma plan na tamel by go zamknąć i przenieś produkcję do Serbii. Nowe listy są a gość z po2 dwa razy na liście był i robi dalej , co ciekawsze nie należy nawet do związków zawodowych... chociaż one i tak nie walczą o zakład ludzi tylko o własne stołki. Parę miesięcy daje i pewnie zamkną większość działów.

@Yyy

Zasada równego traktowania obowiązuje wszystkich! Związkowiec czy nie , to nie może być kryterium, są podstawy to do zwolnienia! Czas skończyć z tymi pseudozwiązkami !

Starzec

Przecież zarząd firmy już i tak zaplanował co dalej z zakładem, stąd najlepiej rozsyłać silniki chińskie pod nazwą Tamel, ich nie interesuje produkcja w Polsce tylko rynki zbytu. Naklejka Tamel iw świat swoje produkty a jakość wątpliwej jakości . Nie są ważni pracownicy z dużym doświadczeniem tylko wypchanie swojego produktu , kosztem ? Domyślcie się sami

@Starzec

CEMAT Silicon wcześniej Topsil - i wszystko jasne , wystarczy odnaleść odpowiednie artykuły na duńskich stronach internetowych. Co to ma wspólnego z Tamelem : wystarczy przetłumaczyć i przeczytać ze zrozumieniem. Nawet kaczka znosząca złote jajka jest przeznaczona na rosół , taka ekonomia! Jednym zdaniem "lasciate ogni speranza, voi ch’entrate"

Upsia

Hipotez odnośnie biurowca mnóstwo, kombinowanie pełną parą aby pokazać że wypełniło się plan który był założony ale szkoda że bez pokrycia w rzeczywistości. Winny jest tylko jeden ten który wziął się od (usunięte przez administratora)strony za tak duże przedsięwzięcie a teraz szuka wyjścia oraz winnych. Szkoda tylko ludzi którzy tam będą siedzieć. Czy to normalne że odlewnicy burzyli ściany nie mając pojęcia która jest konstrukcja budynku i bardzo strategiczna ? Szli za ciosem jak im ktoś wskazał drogę .. WM już tyle razy odchodzili ludzie że szkoda gadać, zazwyczaj tam dużo mówią a guzik zrobią nie stety .. zresztą jak wszędzie na zakładzie.

Ta ekipa sama z siebie odchodzi czy raczej firma im podziękowała? Firma podaje jakieś uzasadnienie czemu nie przedłużą komuś umowy? Opłaca im się tak co chwilę kogoś nowego zatrudniać i szkolić? Tacy, co już tu dłuższy czas pracują to mogą zarobić dobrą kasę? Może dostają dodatki stażowe?

A_idź_pan_w_...

Tam ktoś ciekawie to rozegrał. Kazał kuc ściany pracownikom bez uprawnień, bez planu, bez wiedzy owszem sam jej nie posiadał po czym zwolnił tych pracowników tym zostawiając samego siebie z pełną odpowiedzialnością. To że teraz jest wszystko przykryte płytami nic nie znaczy to tak jakby gówno (usunięte przez administratora)przykrył i udawał że nie wyjdzie.

@A_idź_pan_w_...

Czy zarząd nie widzi, co dzieje się niedobrego? Taki remont powinna wykonywać profesjonalna firma z wiedzą budowlaną, a nie jak to się odbywa "firma" z ludźmi z łapanki. I wydaje się pieniądze na pseudo remonty, które oby nie zakończyły się katastrofą budowlaną.

A_idź_pan_w_...
@Darek

To się nazywa cięcie kosztów i pokazówka jak można zaoszczędzić. Wykorzystanie ludzie tuż przed wyrzuceniem ich na bruk. Dobrze że nikomu tam się krzywda nie stała w trakcie tego sławnego kucia.

Zośka

Do końca pierwszego kwartału 2024 roku zmieni się struktura organizacyjna firmy, wydziałów, będzie mniej dublowanych stanowisk czyli więcej pracy dla kierowników, mniej mistrzów wydziałowych, liderów, referentów, technologów czyli potrzeba wykwalifikowanych, wykształconych pracowników a nie szwagrów, kolegów, kochanek , kochanków, w skrócie miernych ale wiernych! Moim zdaniem trzeba zmieniać tych nygusów!!

Darek

Oj ludzie, czy tylko angielski się liczy? Dla mnie fachowosc to przede wszystkim to, co powinno dawać jakieś stanowisko!!!!! angielski to tylko dodatek!!!!! żyjemy w POLSCE!!!!! Mówimy po POLSKU!!!! ludzie!!!!

Byłem tam

pracowałem kiedys tam i teraz czekam az poleca kierownicze głowy,tych niby fachowców co to ani me ani be po angielsku,z ojczystym tez kłopoty hehe ogłady zero, tylko własna (usunięte przez administratora) i rodzina z(usunięte przez administratora) ich obchodzi. Innych pracowników maja za(usunięte przez administratora) tak . Dobrych kierowników tzn. z głowa i na poziomie wygnali parenascie lat temu zostały wazeliny ,no moze oprócz jednego.

@Byłem tam

A jaki stopień angielskiego jest wymagany tutaj do pracy? W ogóle przyjmują ludzi bez niego, skoro piszesz, że fachowcy go nie znają? Kto wybierał obecnych kierowników, Ci ludzi mają jakieś korzyści z tego jak to nazwałeś wazeliniarstwa?

Łukasz

Na mszę trzeba się złożyć i modlić, żeby to wszystko się skończyło jak najszybciej! Bo to ani praca ani placa tylko przyzwyczajenie do właśnie czego....??

Xx

Czego nie rozumiesz .pociotki byli wpisani na listę do zwolnienia .listę wszyscy widzieli i jakimś cudem oby dwoje Pociotki zostali wybrani na jakiś delegatów czy jakieś inne pseudo stanowisko w tych pseudo związkach .pracowników co coś robili bez żadnych skrupułów zwolnili .a tych zostawili i co najciekawsze wymyślili że nie można im nawet stanowiska zmienić a naj ciekawsze to nie wiem czy ktoś wogule wie jakie oni stanowisko na zakładzie mają .czego jeszcze nie rozumiesz nazwiskami ci mam pisać .ludzie przejrzyjcie na oczy i wypisywać się bo i tak nikt za was się nie ujmie .jak zostanie sama świta bez członków.to przynajmniej ktoś im jakieś zajęcie znajdzie .

shrek

o likwidacji odlewni mowilo sie juz od dawien dawna,ale teraz ogólnie jest tragicznie w zakladzie,to nie poslowie maja kompetencje co do wysokosci cen energii,na calym swiecie te ceny wygenerowala glownie wojna,putin no i szalencza polityka brukseli co do oplat za emisje co2 co doprowadza do ogolnej drozyzny wszystkiego bo energia jest potrzebna aby cokolwiek wyprodukowac

Ferryt

Dzięki takim "myślicielom" jak @elo mamy to, co mamy - czyli upadające, wyprzedane obcemu kapitałowi polskie zakłady; jak Tamel.

Lucyna
@shrek

Żeliwa już nie ma, niedługo aluminium i powoli będziemy zmierzać w kierunku montowni. Smutna rzeczywistość.

Yyyyyy
@Lucyna

No cóż " niedługo aluminium" - to już raczej rzeczywistość ,a nie niedaleka przyszłość niestety. Wraz z odejściem, a raczej usunięciem Kierownika tego wydziału możemy już tylko obserwować jak krok po kroczku ludzie sami zaczną odchodzić, bo nic samo się nie wymyśli, nie wykombinuje. Wydzial możemy porównać do organizmu człowieka mamy ręce, nogi ale najważniejszy jest mózg i serce a gdy tego zabraknie hm.. mamy przykład innej odlewni naszego zakladu. Nie było odpowiedniej osoby na danym stanowisku przez co wierni pracownicy z wieloletnim stażem skończyli na bruku. Przykre ale prawdziwe. Z innymi wydziałami będzie podobnie bo nikt normalny tego nie wytrzyma, teraz liczy się jedynie wypełnienie planu odstrzelenia łebków nie ważne jakim kosztem. Szkoda jedynie teraz ludzi z wyżej wymienionego wydziału ,ponieważ byli zgraną ekipa, działali ze sobą lata,radzili sobie w sytuacjach kryzysowych i mogli na siebie liczyć ... Jasna sprawa że ktoś musiał trzymać to w ryzach a teraz cóż.. pozostaje jedynie serdecznie podziękować Kierownikowi za wspólne lata, za wsparcie a niejednokrotnie postawienie do pionu Nas pracowników co dawało niemałe efekty.

obserwator
@Yyyyyy

Jak dawno się nie wypowiadałem to chyba czas na to. Na szczęście tamel to dla mnie też już przeszłość ale z tego co widzę kogo zwalniają to zaliczam się do ELITY, do tych myślących a zarazem niewygodnych. W temacie aluminium wieści szybko się rozchodzą i powiem krótko ktoś sobie miejsce zrobił nie przewidując że nie udźwignie i do pięt nie dorasta już Byłemu Kierownikowi. Człowieku mierz siły na zamiary !!!! A pana D.B. serdecznie pozdrawiam i również dziękuję za wcześniejszą współprace

Ktoś..
@obserwator

No ja nie powiedziałabym ze zaliczasz się to Elity. Raczej do tych którzy od zawsze lecieli w kulki i teraz z wami zrobili porządek. Poważny zakład a co niektórzy przychodzili jak do przedszkola…wolna amerykanka katarek gardełko i „zmęczenie zawodowe”???????? masz teraz ból (usunięte przez administratora) bo myślałeś ze jesteś niezastąpiony i będziesz chodził jak ci pasuje.. ale znalazł się ktoś kto zrobił właśnie z takimi porządek…

@obserwator
@Ktoś..

Dla Twojej informacji odszedłem sam po 6 latach pracy na tym zakładzie bo dostałem propozycję od kolegi aby przejść na inny zakład gdzie pracuje i to w pobliżu ATB więc wiem co się dzieje. Za lepsza stawkę, lepszy socjal i dużo lepszej atmosferze ! Przez te 6 lat ani jednego L4 więc człowieku nie mierz swoją miarą. Owszem jest masa osób które kombinują i uciekają ale w tym wypadku źle trafiłeś. Nawet urlopy miałem z zeszłego roku nie odebrany więc nie ośmieszają się ! Elita - inteligencie w kontekście że kto mądrzejszy to s p ier da la.nie wiesz jak jest to się nie wypowiadaj! A Ty siedz i patrz wierząc " w lepsza zmianę ". Swoje frustrację wylej gdzieś indziej. Masz rację każdego można zastąpić, mój też już obsadzony z tego co wiem ale Twój niestety za nie długo nawet potrzebny nie bedzie. Żałosny czlowieczku

shrek

teraz bedziesz mial najlepsza szanse podczas wyborów aby POdziekowac tym z oPOzycji tzw totalnej,to oni POpierali i glosowali w Brukseli za tym szalenczo obłakanczym pakietem klimatycznym ktory wygenerowal wtedy te ceny wegla gazu i energii,bo oplaty za emisje CO2 wywindowali kosmicznie,ta oPOzycja antypolska glosowala za tym!!!!!,zawsze glosuja przeciw wlasnemu krajowi,przeciw Polsce,w calej unii nie ma takich drugich zdrajców i folk sdojczy!!!!,wiec POdziekuj im

P.An.
@Lucyna

trzeba było myśłec jak była polska derekcja i prezes ale sie niepodobał ,odlewnia dawała zyski dopóki austriacy nie zaczeli tam kręcic ,a teraz chinczyki zwiną wszystkoi u nich za (usunięte przez administratora) beda dzieci robiły to samo.

@P.An.

Co się dziwić Chińczyk już swoje zarobił Tamel wykonał swoje zadania. A chińske odlewy zawierają więcej cementytu niż cementu w remontowanym biurowcu. Ci co obrabiali te odlewy mogą powiedzieć ile bardzo drogich płytek węglika poszło w złom "oszczędności" zakupowców bo odlewy w Tamelu "niepołacalne".

Ju

(usunięte przez administratora) pracowników z wieloletnim stażem bez okresu wypowiedzenia, (usunięte przez administratora) warty pracodawca

Zafrasowany

Teoretycznie w firmie dużo zmian ale NEPOTYZM wciąż ma się dobrze!!! Są działy, że większość to sami swoi !!!!

Operator BrontoKoparki

Duże przyzwolenie na picie %% !!! Zwykły pracownik wie, a co dopiero kadry BHP, kierownictwo, majstrzy. Wszyscy. Nawet zapraszają na jednego.. Woleli zatrudniać więźniów żeby zaoszczedzic na ubezpieczeniu zdrowotnym bo więźniowie sa z podatków pokrywani wkoncu. Woleli 300zł zapłacić gosciowi co powiedzial: "Że On do 10 umie liczyc bo tyle ma palców. I mi nie pomoże".???? W 2023r. chyba w marcu to bylo. To kolejny więzień uciekł z zakładu... To juz ponąć 4 osoba z koleji...Brak rozwoju firmy. Brak szkoleń od góry. Życze powodzenia bez mnie. Taka sytuacja w sierpniu lub moze byl to wrzesien. Gdyby nie Ja zakład by juz spłonął na wydziale mechanicz. Poniewaz pracownik topił wosk w urządzeniu i poszedł sobie gdzies nie wracał z dobre 30min. Gosc zostawil urzadzenie ktore musi byc caly czas pod nadzorem. A to sie zapaliło!! 2x w tym roku taka sytuacja mimo że zglaszalem przełożonemu. (usunięte przez administratora)Kierownik i wierny piesek wymagają robienia wiecej niż jest w zamówieniu. I dziwicie sie czemu to upada?! Jak w grudniu mowił sam portal tarnowski że, Tamel to jeden z dobrze zarabiajacych zakładow. A to była suma jaka są w plecy. Za duzo jest w magazynie, w materiale zrobione. Utopione miliony jak nie mld przez nie ogarnietych ludzi co kazali nam tworzyć i okazywało sie że, robimy nadwyżke.

@Operator BrontoKoparki

Picie na tym zakładzie to naprawdę mały pikuś dużo gorzej jak osoba zaufana taka jak kierownik wywozi mienie firmy. Taka osoba czyni ogromną szkodę. Nie dziwcie się zatem że we firmie w której zaufany pracownik przywłaszcza sobie mienie firmy występuje strata. A całkowicie niezrozumiałe jest to że reszta która mogłaby skutecznie zareagować na tę patologię przymyka oczy i po prostu nie widzi.

Brzmi to serio dziwnie z perspektywy kandydata. I co, na te wszystkie akcje z piciem czy rzekomym wynoszeniem mienia nikt nie ma odpowiedzi? Bo aż ciężko uwierzyć, że szefostwo by na to przyzwalało. Pracownicy próbowali zgłaszać to? I aż się rodzi pytanie o atmosferę wśród pracowników w zakładzie, serio jest tak źle? Może na jakichś stanowiskach lepiej to wygląda i warto byłoby się zainteresować?

Zostaw merytoryczną opinię o F.S.E. Tamel S.A. - Tarnów

• Jak się pracuje w F.S.E. Tamel S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy F.S.E. Tamel S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 176.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w F.S.E. Tamel S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 165, z czego 11 to opinie pozytywne, 74 to opinie negatywne, a 80 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

F.S.E. Tamel S.A.
1.7/5 Na podstawie 85 ocen.
  • Elektryczna 6
    33-100 Tarnów