Opinie o Orbium w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Orbium. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Orbium o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Orbium w Warszawa

Zuzanna Nowy wpis

Ostatnie wpisy mówią o tym, że firma już raczej nie zadzwoni, bo jest częścią czegoś innego. Ktoś mi wytłumaczy jaki to ma wpływ na firmę ? Rozumiem, że nie przestała istnieć, co się stało z pracownikami i ogólnie co się zmieniło w firmie?

Wiktor Nowy wpis
@Zuzanna

Pracownicy pracują pod szyldem Accenture. Jeśli szukasz ofert to najprościej będzie znaleźć oferty z Accenture Polska z działki Wealth Management + system Avaloq. Wpływ na firmę jest taki, że wszystko zostało podporządkowane polityce Accenture.

Jak długo czekaliście na odzew z Orbium? Oddzwaniają zawsze?

Ewka

Już raczej nie zadzwonią...

kaśka Nowy wpis

nie czekałabym już, teraz to część Accenture

Ewelina Nowy wpis
@kaśka

Wszystko co dobre zawsze się kończy.

@pszczólkamaja a jakie są szkolenia?

Czy firma Orbium w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

PszczółkaMaja

Tak, jeśli potrafisz uzasadnić, że szkolenie podniesie Twoje kwalifikacje na danym projekcie.

Aksenszczury

To jest taki sam chłam jak Accenture. Pod płaszczykiem aury "fintech" robi się zwykly consulting i outsourcing. Takie firmy jak Aksenszczur i Orbium nie powinny istnieć w IT, bo psują rynek.

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w Orbium?

pkp

Kilka imprez w Warszawie co roku, planszowki, sesje gry w CS, impreza swiateczna itp. Do tego raz w roku weekendowy summerevent w okolicach basenu morza Srodziemnego

@pkp

Fajnie, ze firma organizuje tego typu eventy. Czy pracownicy w ramach benefitów mogą brać również udział w szkoleniach branżowych lub kursach językowych?

Trener

Warto interesować się firmą i składać dokumenty? Podpowiedzcie jakieś konkrety.

Zuzanna
@Trener

Też chciałabym wiedzieć. Jakie stanowisko pracy konkretnie Cię interesuje? Mam nadzieję, że ktoś z Orbium nam odpisze.

Każdy popełnia błędy - a ja staram się swoje naprawiać, dlatego informacje po rozmowie przekazałam dzisiaj telefonicznie. Uwagi wezmę sobie do serca i na przyszłość postaram się, aby się nie pojawiły.

Staszek Alcatraz
@Kasia

Niech Pani zajmie się papierami, wypłatami itd. Bez pierdół typu "kandydat wygląda tak czy tak" bo kompromituje Pani firmę pseudopsychologią i stosowaniem dyskryminacji związanej z wyglądem czy zachowaniem.

płomyk

jak przeczytać ich ogłoszenie na stanowisko java team leadera, a tam słowa kluczowe: high quality challenging strong (3x powtórzone) Outstanding Solid Excellent(2x powtórzone) to te kryteria spełnia chyba naprawdę niewielu gości, także powodzenia HR-ze :) o tej ich a la prezydenckiej rekrutacji poprzednicy już napisali

ilona
@płomyk

potwierdzam, rekrutacja do IT to rekrutacja przypominająca wybory prezydenckie,

Piotr K.

Najpierw rozmowa z zewnętrzna firmą rekrutacyjną, potem rozmowa z wewnętrznym HR, następnie z gościem z działu IT, na koniec z zarządem IT. Wszystko tylko po to, żeby się dowiedzieć, że chcą mnie w swoim zespole, ale nie mogą mi zaproponować nawet dolnych widełek wynagrodzenia, o których była mowa na początku w przesłanej mi ofercie na linkedin. Podobno sam zaproponowałem taką stawkę podczas rozmowy w biurze - dziwne bo jest niższa niż obecne wynagrodzenie, a rozmowy na ten temat w biurze nie było. Szkoda, bo oferta wydawała się ciekawa, a wyszło nieporozumienie + zrzucenie na mnie winy, że sam chciałem takie wynagrodzenie.

Zuzanna
@Piotr K.

Na stronie internetowej Orbium dowiedziałam się, że podczas rekrutacji oprócz rozmów kwalifikacyjnych bierze się również udział w testach. Czy Ty też w nich uczestniczyłeś? Ciekawi mnie również czy rozmowy odbywały wyłącznie w języku polskim czy także w angielskim.

AN

Bardzo dobra firma, trudno na coś narzekać. Zarobki konkurencyjne, bogaty pakiet benefitów, spore możliwości rozwoju dzięki budżetowi szkoleniowemu. Można m. in. mieć opłacony kurs niemieckiego lub francuskiego. Proces rekrutacyjny jest w prawdzie dosyć rozbudowany i ostatecznie czeka nas rozmowa z partnerem, ale przebiega on dosyć sprawnie, w moim przypadku cały proces od pierwszej rozmowy telefonicznej do potwierdzenia zatrudnienia trwał chyba z tydzień. Bez wchodzenia w szczegóły, jest to jedna z tych firm, w których fajnie jest pracować :D

Mariusz
@AN

Wszystkie z ustaleń, które miałeś w trakcie rozmowy rekrutacyjnej z pracodawcą, potwierdziły się w rzeczywistości? Myślisz, że osoby młode bez doświadczenia zawodowego również mają szanse na to, aby zostać przyjętym do pracy w firmie Orbium? Chciałbym dowiedzieć się, czy istnieje taka możliwość.

Lidia

@ITSpec, pewnie osoba odpowiedzialna za rekrutację wysłała jednego maila dla wszystkich osób, które brały udział w jakiejś części rekrutacji, a które nie zostały przyjęte do pracy - moim zdaniem nie jest to jakiś duży problem, pomyłki zdarzają się każdemu :) @K., a możesz napisać coś więcej na temat Twojego procesu rekrutacyjnego? Czy miałeś do wykonania jakieś zadania? @bert, masz jakieś inne zdanie na temat tej firmy? Możesz się nim podzielić i wyjaśnić dlaczego? Czy ktoś jeszcze mógłby się wypowiedzieć na temat pracy w Orbium?

ITSpec
@Lidia

@Lidia, widać brać Ci doświadczenia w dobrze zorganizowej firmie. Trudno się czyta takie głupoty.

ITSpec

Zostałem zaproszony na rozmowę do siedziby firmy. Zrezygnowałem jednak z udziału w procesie rekrutacyjnym i kulturalnie podziękowałem za współpracę (wstępna rozmowa telefoniczna, kilka maili na które ciężko dostać odpowiedź od firmy, itd). 3 tygodnie przychodzi mail od Pani rekruter, że są pod wrażeniem mojej wiedzy, ale wybrali kogoś innego. Komedia, w roli głównej dział rekrutacji.

K.

Powiem tak...mimo że pracy nie dostałem to najprzyjemniejszy proces. Pani Magda bardzo prefesjonslna, miła i to co obiecałem dotrzymuje. Do tego otrzymałem zwrot kosztów za podróż służbową. Trochę mi szkoda...

bert
@K.

Nic straconego. Pierwsze wrażenie na pewno dobre a później już coraz gorzej.

Michał Struski

Jestem obecnie jedynim Java Software Development Team Leaderem w tej firmie. Proszę się za mnie nie wypowiadać

Michał Struski
@Michał Struski

Jestem obecnie jedynim Advanced Java Software Development Team Leaderem w tej firmie. Proszę się za mnie nie wypowiadać

Fan
@Michał Struski

Tak wiemy wiemy, dzięki :)

Justyna

Dobra praca w firmie jest powodem tej ciszy?

Lidia

Trochę czasu minęło od Twojego komentarza @persona_grata sprawa się jakoś wyjaśniła? Bo widzę, że rekrutacje cały czas są tutaj przeprowadzane

Flu

Miało być do tej "ciasnoty umysłowej" poniżej, nie do tego komentarza. Masakra, nawet żadnej autentykacji nie. Po prostu każdy może sobie napisać co chce.

Niech HR-y piszą
@Flu

A bo byłem na rekrutacji i odpowiadałem ok ale powiedzieli , że nie wyglądałem na rozentuzjazmowanego . Ja tak po prostu już wyglądam i mam też swoje lata . Dlatego zauważyłem , słusznie z resztą , że kierują się pozorami no i w końcu jest to jakaś oznaka głupoty :)

nick carter2

u mnie podobna sytuacja co u nicka cartera, rekruterka Kasia jest rozkojarzona, nie slucha co sie do niej mowi ( byc moze to zasl szklanej sali konferencyjnej na srodku ale to nie zmienia faktu), kontaktu w trakcie rekrutacji nie ma.

Lidia

Rzeczywiście to już druga taka opinia w tym tonie @nick carter, wcześniej dopytywałam użytkownika @persona_grata o ten sam temat. Zastanawiam się skąd wynika taka sytuacja? Mają aż tyle rekrutacji i się nie wyrabiają, czy jednak wynika to z nieudolności działo HR?

nick carter

Opinia o procesie rekrutacyjnym na stanowisko Koordynatora Projektow Telefon: opis stanowiska, wstepne podanie zakresu obowiazkow, zaproszenie na rozmowe do siedziby po podaniu widelek wynagrodzenia. Rozmowa z HR nastepnie z dwojka panow odpowiedzialnych za rozwoj firmy w PL i finansow (po angielsku) Pierwsza rozmowa: pani Kasia przedstawia firme, jej wartosci, co robia, jacy to sa wspaniali. Opowiadam o swoim doswiadczeniu zawodowym. Wszystko cacy. Druga rozmowa: telekonferencja z dyrektorem finansowym w szwajcarii i country manago w PL. Pytania odnosnie doswiadczenia, co robilem, czym sie zajmowalem, jak rozwiazuje problemy, czego oczekuje bla bla bla. Rozmowa bardzo profi, wszyscy usmiechnieci. Mam wrazenie ze towarzystwo zadowolone. NAPEWNO odezwiemy sie do pana z feedbackiem w ciagu kilku dni. Mijaja 2 tyg, pisze do HR gdzie feedback, gdzie decyzja. Glucho wszedzie, brak odzewu, generalnie maja Cie gdzies. Cos nie podpasowalo, nie wiem co i nigdy sie nie dowiem :) Ogolnie z zewnatrz wyglada wszystko profesjonalnie ale jak przychodzi co do czego to kontakt sie urywa a ty czekasz jak debil na jakas informacje zwrotna. Dlatego tez moja ocena rekrutacji w Orbium jest mierna.

Zostaw merytoryczną opinię o Orbium - Warszawa

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Orbium?

Kandydaci do pracy w Orbium napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Orbium
2.3/5 Na podstawie 30 ocen.
  • Aleje Jerozolimskie 98
    00-807 Warszawa