Opinie o 7Post Sp. z o.o. (Firma zamknięta) w Warszawa

Działalność firmy zakończona.

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy 7Post Sp. z o.o. (Firma zamknięta). Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w 7Post Sp. z o.o. (Firma zamknięta) na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o 7Post Sp. z o.o. (Firma zamknięta) w Warszawa

koszty prowadzenia firmy miesięcznie to około 1000000-1200000 to sobie policzcie na dzień ile wychodzi przy obrocie paczek przyjmijmy 8000 szt dziennie średnia za paczkę około 9-10 zł to już się nie opłaca a pan prezes na zebraniu w łodzi powiedział że przy 5000 paczek dziennie to firma będzie zarabiać na siebie i na nas a dla mnie to jest bzdura ale część ludzi będących na tym zlocie rozdziawiła japy i mu uwierzyli jak dla ojca dyrektora

realista

żeby nie było, nie bronię prezesa, bo to i tak obciąża jego - ale na mój gust to po ten analizie którą zrobiłem sobie z ciekawości, już chyba wiem czemu padliście odpowiedź jest banalna , to jest po prostu zbyt mało paczek !! wychodzi mi że od 9 grudnia do 9 stycznia przewieźliście ok 50 tyś paczek wasze oferty dla klientów były na poziomie 7,5 zł netto to razem daje kwotę ok 375000 teoretycznego zarobku od klientów Tyle że koszty takiej firmy mogą być jednak sporo większe, nie jestem pewien czy ta kwota pokryje wasze koszty operacyjne. Ilu ludzi zatrudniacie, kurierów niech będzie 100 w całej Polsce, dać im po 3000, to już jest 300 000 zł, pracownicy w magazynach, transport między oddziałami, księgowa, handlowcy, sprzątaczka itd Ja tu nie bardzo widzę zysk, żeby to miało ręce i nogi to paczek musiałoby być ze 2 razy więcej przy tych samych kosztach stałych.

realista

a teraz odrobina faktów , analiza ruchu przesyłek na podstawie numerów paczek tytułem wyjaśnienia, numeracja w 7POST jest prosta, ostatnia cyfra numeru stanowi sumę kontrolną, dlatego mając jakikolwiek numer można sobie bez problemu "generować" i sprawdzać kolejne numery, a teraz prosta analiza , ruchu ogólnopolskiego od 9 tego do 12 grudnia, przewieźliście ok 10 tyś paczek / 3 dni do 17 grudnia przewieźliście kolejne 10 tyś paczek / 5 dni potem święta, przerwy, nowe roki, ale też widać już ostry spadek do 9 stycznia 2014, przewieźliście 30 tyś paczek / 22 dni i tu już leci równia pochyła od 9 stycznia do 14 stycznia 2 tyś paczek (5 dni) nie udało mi się znaleźć paczki nadanej po 14stycznia te z 14stycznia mają bardzo "smutne" trackingi, są nadane, odebrane przez kurierów, ale widać że nic dalej się z nimi już nie dzieje, nawet nie zeskanowane że fracht gdzieś dotarł, pewnie poniewierają się w jakichś magazynach zal tych nadawców, ktoś musiał popłynąć nieźle, wysłał towar, klienci mu głowę suszą i teraz musi 2gi raz wysyłać to samo klientowi, i na tym się kończy historia 7POSTU

realista

Bzz, człowieku prezesa, wytłumacz może jak ta firma istniejąc "pomału" ma spłacać długi ? firma żeby miała szansę zarabiać, musi osiągnąć próg rentowności, Samo działanie na skalę całego kraju sporo kosztuje - oddziały w wielu miastach, transport pomiędzy nimi, kurierzy w całym kraju itd itd Czyli po stronie kosztów masz masę wydatków, a co po stronie przychodu ? macie obecnie śladowe ilości paczek (widać to po numeracji przesyłek którą można sobie śledzić na ikurierze) Tych paczek nawet w grudniu, szczytowym okresie wysyłkowym nie mieliście jakoś bardzo dużo, ale teraz to już jest totalna mizeria ... Przy tak małych obrotach, to każdy dzień "istnienia" powoduje tylko coraz większe rosnące zadłużenie

Kurier

spotkanie poległo no sprawdzeniu rejonu na ktory mam dostarczać paczki ina kogo wypisywać fv

Bzzz

I co nam da pozew? Oprócz satysfakcji raczej nic(usunięte przez administratora)Ja jestem zdania że lepiej żeby ta firma jednak istniała i pomału splacala swoje zobowiązania. Ale znając życie to zaraz mi się oberwie za moje poglądy.(usunięte przez administratora)MMogła nam przecież przelać chociaż część kasy

M.
@Bzzz

Dokładnie tak jak piszesz Firma powinna istnieć a tym sposobem będzie większa szansa dla wszystkich . A kto wie czy po takim potknięciu nie pójdzie lepiej . To jest pewne że zaraz nam się oberwie ale to już jest normalne .

@M.

skąd wy jesteście że tak bronicie 7post

przewoznik66

Za nasze pieniadzie pobawili się pseudo biznesmeni...innowacyjna firma kurierska

a jak chcesz to zrobić? skoro wiele osób "utopiło" pieniądze i nie może ich odzyskać a zatem sami stracili pieniądze to skąd mają je wziąć, żeby jeszcze komuś pomagać finansowo jak nie mają z czego?

opt.

no i znowu się zaczyna skończył " master " może doszedł do jakiegoś wniosku zaczyna " 123 " tyle mądrych osób na tym forum ale ani jednego mądrego pomysłu żeby pomóc tej firmie - pomyślmy może były by jakieś szanse żeby to istniało - jak myślicie ?

opt.

ale jeszcze nie jesteś zwolniony ?

opt.

a zastanawiałeś się co by było gdyby ruszył od nowa ?

M.

Widzisz Ty się na błędzie nauczyłeś Może Oni też się nauczyli - jak myślisz ?

nicknick

popieram przed mówcę jeśli chcemy jeszcze cokolwiek odzyskać to proponuje pozew zbiorowy

macie jeszcze jakieś pytania to zapraszam będę tu po 19 to na razie wszystkim zainteresowanym

a jeszcze wam powiem że posypały się wypowiedzenia zwolniła się (usunięte przez administratora)dyrektor finansowy 7post i co wy na to

Każdy mierzy swoją miarą

Najlepszy byłbym pozew zbiorowy w takiej sytuacji

Tak sobie tłumacz

Bzzz

To znaczy ze jeszcze się nie poddali

,,,

o kolega polecial po bandzie z tym wpisem:)

Warszawa 2014 - 01 - 22 Szanowni Państwo , N awiązuj ąc do naszych informacji dotyczących rozmów z funduszem inwestycyjnym, chętnym finansować nasz a spółkę, chcielibyśmy poinfor mować iż nasze rozmowy zostały zakończone w dniu dzisiejszym . Nie stety fundusz ten ocenia swoją znajomość branży bardzo nisko, i aby móc się zdecydować musieliby mieć co najmniej 2 miesiące na podjęcie decyzji . My niestety takiego czasu nie mamy, i zmuszeni jesteśmy na tym etapie zakończyć rozmowy. Aby nam pomóc przekazano nasz ą spraw ę innemu funduszowi , który mó głby być zaint eresowany naszym finansowaniem, a z racji ich znaj o mości branży kurierskiej jest szansa na podjęcie decyzji w krótkim czasie. C hcielibyśmy poinformować rów nież o tym, że równocześnie prowadzimy szereg rozmów w tym temacie z innymi instytuc jami , oraz osobami prywatnymi na temat finansowania 7Post. Kilka z tych rozmów wygląda bardzo obiecująco , ale n a tą chwilę nie możemy podać jeszcze żadnych kon kretnych informacji. W tym przypadku nie poszukujemy konkretnej osoby, instytucji , która pozsiadałaby cały wymagalny kapitał, ponieważ dopuszczamy podzielenie udziałów w firmie na kilka osób z mniejszym wkładem finansowym. Cel jest taki żeby w ten sposób uzbierać wymagalną kwotę , która pozwoli nam dalej funkcjonować i rozwijać się na rynku kurierskim. Kilku z Państwa poleciła nam o soby , które są chętne podjęcia takich rozmów , za co bardzo dziękujemy. Podejmujemy każdy taki sygnał, dla dobra ogółu. B iorąc pod uwagę powyższe , sytuacja nasza może zmienić się z dnia na dzień . Jeśli tylko będziemy posiadać jakieś konkretne decyzje, niezwłocznie poinform ujemy o tym osobnym komunikatem. Z wyrazami szacunku Zarząd 7Post Sp.z o.

skąd informacje, że nie znalezli inwestora? pewne

skąd informacje, że nie znalezli inwestora? pewne zródło?

@skąd informacje, że nie znalezli inwestora? pewne

kolego pewne jak w banku

haha i nie bd inwestora trzeba wziąć się i odzyskać swoja kasę

nicknick

Koniec Mydlenia oczu kasy jak nie bylo tak nie ma...jutro wybieramy sie do sadu pracy brak wiary w to ze ta firma jeszcze ruszy...

• Jak wygląda rekrutacja do firmy 7Post Sp. z o.o. (Firma zamknięta)?

Kandydaci do pracy w 7Post Sp. z o.o. (Firma zamknięta) napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

7Post Sp. z o.o. (Firma zamknięta)