brak logo

Dom Pomocy Społecznej Budowlani

Warszawa

Opinie o Dom Pomocy Społecznej Budowlani

szacunek 2014-07-16 16:27:09
jak dlugo opiekunowie wytrzymuja w pracy skoro jest tak ciezko ? wnioskuje to po tym, co napisaliscie i jakie przyklady zostaly podane. ciekawe czy sa osoby ktore juz w tym dpsie dlugo pracuja i maja wieksdze doswiadczenie albo szacunek od innych wspolpracownikow i podopiecznych. pozdrawiam serdecznie.
../ 2014-07-18 13:31:50
Szacunek jest wtedy kiedy jest dobrze(chodzi o mieszkańców). Ale jeżeli odmówisz czegoś, bo musisz wykonać inną, ważniejszą sprawę, to już jesteś okropną opiekunką, nienadającą się do tej pracy i od razu jest telefon do kierownika.(usunięte przez administratora)
1
specyficzn 2014-07-18 17:00:14
ale to chyba już taka specyficzna praca - niestety tacy różni są ludzie wszędzie a nie tylko mieszkańcy. a ile w Budowlanych dostają opiekunowi a ile pozostali pracownicy? interesuje mnei czy jest duża różnica.
2
wojto 2015-01-23 17:40:42
Wiecie, że ten Dom nie świadczy usług zdrowotnych, nie zatrudnia lekarza. Dom Pomocy Społecznej umożliwia i organizuje mieszkańcom pomoc w korzystaniu ze świadczeń zdrowotnych przysługujących im na podstawie odrębnych przepisów może więc jest szansa aby chociaż na kilka godzin zatrudnili lekarza, co o tym myslicie?
4
tori 2015-02-07 15:46:18
może i szansa jest, ale nie wydaje mi się, żeby lekarzy z drugiej strony aż tak bardzo interesowała praca na kilka godzin w takim miejscu jak dom pomocy społecznej. Jeżeli w Twoim przypadku jest inaczej to spróbuj o to zapytać już u źródła, a uwierz mi , że nie będziesz mia zbyt dużej konkurencji ...
2
Zainteresowani 2015-02-09 19:37:03
Posłuchajcie bieżących wiadomości z tego d.p.s-u - kuchnia niedawno wyremontowana za grube pieniądze poszła w dzierżawę, jest catering stawka była 11 zł na mieszkańca teraz jest 7 zł więc dla kogo jest lepiej nie mówić.
Kolejne absurdy - z zaopatrzeniowca,której stanowiska już nie ma awansuje się na terapeutę zajęciowego i wysyła na parogodzinny kurs by pani mogła zająć to stanowisko pani wychodzi na 5 min spacery z dwoma osobami,które i tak jej musi ktoś przygotować i podstawić pod drzwi wyjściowe.
kolejne to z kierowniczki kuchni robi się koordynatora personelu medycznego[ciekawi jesteśmy wykształcenia kierunkowego tej pani],gdzie do tej pory wystarczył kierownik działu opiekuńczo-terapeutycznego i świetnie sobie radził - w kontrolingu,no cóż znajomków trzeba gdzieś upchnąć-czekamy co z dietetyczką-może kolejny pomysł.Personelu medycznego jest tyle samo co było za to stanowiska kierownicze rosną w siłę,może W.C.P.R. tym zainteresować.
To my mamy lepszy pomysł może z ogrodnika zróbmy dyrektora bo ten nie bardzo sobie radzi -generuje sztuczne stanowiska za sporą kasę dla osób tak naprawdę
zupełnie nie potrzebnych bez których do tej pory jakoś się obywało,a nie pomyśli że mieszkańcy mu się postarzeli i potrzeba im więcej troski, uwagi i opieki.
Teraz dyrekcja da nam telefony służbowe za które cała odpowiedzialność spada na osobę , która będzie za niego w danej chwili odpowiadać jak nie daj panie upadnie to zostaniemy obciążeni kosztami.Zamiast pracować to będziemy telefony odbierać BRAWO kolejny genialny pomysł.Już rok czekamy i mamy obiecane przez Dyrekcję podwyżki których w tym domu nie było 7 lat - teraz wiemy dlaczego.
Może jeszcze jakieś ciekawe pomysły a rotacja personelu coraz większa ludzie uciekają stąd gdzie się da.
Mamy dość takich zachowań w państwowej placówce, kochana dyrekcjo to nie prywatny folwark na którym jest wszystko wolno,e-mail o podobnej treści otrzymał W.C.P.R. może wreszcie zadziałają odpowiednie instytucje nadzorujące tę placówkę, bo tu marnuje się nasze pieniądze-podatników.Czas chyba na zmiany.
9
z 2015-03-02 15:58:34
Ja również miałam przyjemność pracować w tym DPS-ie za czasów kiedy nie było opiekunek tylko Panie pokojowe i to nie w liczbie ponad 20 jak teraz w przypadku opiekunek. I te Panie nie narzekały na pracę może to trzeba się zastanowić nad wykształceniem personelu "medycznego" bo może się pomylił z powołaniem.
A odnośnie podwyżek jak to zostało zauważone to jest budżetówka a nie prywatny dom pomocy gdzie dyrektor ma wpływ na podwyżki.
4
maya 2015-03-23 18:51:23
Czy ktos moze mi doradzic, jak mozna wplynac czy skontrolowac to tragiczne jedzenie, ktore staruszkow wykancza bo choruja. Do kogo napisac, zeby sprawdzili jakosc niedogotowanych potraw bez smaku?
:) 2015-04-14 22:11:07
Hmmm....a skąd wiesz, że są niedogotowane i bez smaku? Przecież posiłki są tylko dla mieszkańców ;) Poza tym każdy ma inne podniebienie a choroby to raczej"efekt" wieku. Nie przesadzajmy...
1
zainteresowana 2015-04-19 18:31:20
Hmmm....nie przesadzajmy. Dobry wpis jesli ma Pan/Pani cos wspolnego z ta firma cateringowa. Do zmiany warunkow kuchni doszlo bo bylo tanio. Nie przesadzam jesli starzy ludzie nie ciesza sia posilkami, nie czytaja juz co dostana, rozgrzebuja widelcem drugie danie i zostawiaja prawie cale na stole (niedogotowany raz i kasza,niedopieczone mieso,zupy bez smaku,mizeria ze skora).To starzy ludzie fakt, tak choruja bo sa starzy ale to co moga zrobic to mowic na ten temat. Proby petycji z ich strony nie przyniosly efektow. Skad wiesz? Jestem tam czesto i slucham cierpliwie co mowia.Oni nie wypowiedza sie w sieci bo to nie to pokolenie. Oczekuje kontaktu z osobami ktore maja podobne zdanie aby cos zaradzic a nie osob, ktore wypowiadaja sie w imieniu firmy Impel Catering Company. To tyle na temat poprzedniego wpisu.
2
Lulu 2015-04-20 01:30:57
Prawda jest taka, że jakakolwiek pomoc społeczna w Polsce jest wzorem nieudolności prawa polskiego. Zastanawiam się czy w ogóle pracownicy Domu Pomocy mają kompetencje do pomagania ludziom z którymi pracują.
1
Wawa 2015-07-11 09:14:42
Praca wiadomo że jest ciężka ale trzeba mieć trochę serca i zrozumienia. Narzekać to każdy potrafi, jak się komuś nie podoba to niech nie startuje na do pracy w domu opieki. Tutaj nie mieszkają ludzie zdrowi tylko ludzie którzy potrzebują pomocy a osoba która jest opiekunem ma za zadanie udzielić im tej pomocy jak najlepiej potrafi.
2
martyka 2015-07-20 12:08:42
Dokładnie się z tym zgadzam @wawa, niestety w dzisiejszych czasach bardzo ciężko o dobrych opiekunów w domu pomocy społecznej. W większość panuje niestety duża znieczulica na problemy chorych i niepełnosprawnych. Dobrze byłoby w takich domach zatrudniać w większości pielęgniarki, bo one są najbardziej kompetentne, ale kto przyjdzie pracaować z nich za jeszcze niższe pieniądze niż w szpitalu
On 2015-07-31 00:27:13
Pielęgniarki w dps-ach to juz nie pielęgniarki... Rutyna je gubi. Zmiana opatrunku, insulina, roznoszenie leków...to cała ich "fachowość"-bez urazy.
martynka 2015-08-19 22:59:15
Hej wszystkim, a możecie mi napisać gdzie właściwie mogę znaleźć jakieś ogłoszenia od domu pomocy społecznej budowlani, bowiem szukałam takich przykładowych, coby się zorientować czego tak właściwie wymagają i co oferują w zamian. Także prosiłabym o takie informacje, jeśli oczywiście nie jest to żaden problem.
EEEEEEE 2015-08-26 09:12:25
WYMAGANIA MAJĄ KOSMICZNE A PŁACA NAJNIŻSZA ZE WSZYSTKICH DPS-ÓW W WARSZAWIE CZASAMI NA RĘKĘ NAJNIŻSZEJ KRAJOWEJ NIE WEŻMIESZ NO I TRAKTOWANIE PRACOWNIKA JAK ŚMIECIA TO CODZIENNOŚĆ BUDOWLANYCH. TAM JEST DUŻA ROTACJA LUDZIE NAPRAWDĘ DOBRZY W TYM CO ROBIĄ ZNAJDUJĄ LEPIEJ PŁATNĄ PRACĘ I ODCHODZĄ,DOŚĆ MAJĄ PRACY W 4 OSOBOWYCH ZESPOŁACH NA 112 PODOPIECZNYCH GDZIE KAŻDEMU MUSISZ POMÓC W MNIEJSZYM LUB WIĘKSZYM STOPNIU NO I 50 OSOBĄ 3 RAZY DZIENNIE POSIŁKI MUSISZ ROZNIEŚĆ Z BEMARA I ŚMIECI ZEBRAĆ I WYRZUCIĆ BO TAM JESTEŚ OD WSZYSTKIEGO,I MIESZKAŃCÓW NA ZAJĘCIA POROZWOZIĆ NA KTÓRE ONI NIECHCĄ CHODZIĆ MÓWIĄ GŁOŚNO ŻE SĄ NUDNE,MUSISZ GODZINAMI NAMAWIAĆ.JA MIAŁAM TAM PRZYJEMNOŚĆ PRACOWAĆ CO PRAWDA KRÓTKO BO ZREZYGNOWAŁAM BO NAWET ŚNIADANIA SPOKOJNIE ZJEŚĆ NIE MOŻNA BO DZWONKI OD MIESZKAŃCÓW DZWONIĄ NA OKRĄGŁO DZIEŃ I NOC.LUDZIE CHYBA Z DESPERACJI GODZĄ SIĘ TAK PRACOWAĆ STAŁYCH PRACOWNIKÓW CO TAM DŁUŻEJ PRACUJĄ NALICZYŁAM CHYBA Z 5 OSÓB RESZTA TO ŚWIEŻO PRZYJĘCI, NA DYŻURACH POWINNO BYĆ NA TAKI OGROM PRACY 6 OSÓB A 4 SĄ WIĘC PRACUJĄ PONAD SIŁY,I JAK MIESZKANIEC SIĘ POSKARŻY A MIESZKAŃCY SĄ BARDZO ROSZCZENIOWI BO KIEDYŚ TO BYŁ EKSKLUZYWNY DOM DLA ELITY ALE TERAZ CZASY SIĘ ZMIENIŁY I SĄ WSZYSCY PRZYJMOWANI TAM BYLI NAUCZENI ŻE OPIEKUN TO SŁUŻBA I CZASAMI GRZECZNEJ ODMOWY NIE ROZUMIEJĄ WIĘC JESZCZE MUSISZ SIĘ WSZYSTKIM WŁADZĄ TŁUMACZYĆ CO ZŁEGO UCZYNIŁEŚ NIE DAJĄC SIĘ PONIŻAĆ.OPIEKUN W TYM DOMU TO ZAPRZECZENIE TEGO CZEGO UCZĄ NAS W SZKOLE OPIEKUNÓW BYŁA PONOĆ PRÓBA BUNTU TO SKOŃCZYŁO SIĘ UKARANIEM OPIEKUNÓW ZA ICH CIĘŻKĄ I NIEWDZIĘCZNĄ PRACĘ ALE CÓŻ TAKI ZAWÓD. TAKŻE DECYZJA NALEŻY DO CIEBIE DLA MNIE TO STRATA CZASU CHOĆ BARDZO FAJNI OPIEKUNOWIE NIEKTÓRZY TAM PRACUJĄ TACY Z POWOŁANIEM POTRAFIĄ W TAKIM NATŁOKU PRAC ZNALEŻĆ CZAS DLA MIESZKAŃCA I MYŚLĘ ŻE DLATEGO TEŻ TAM PRACUJĄ BO NAPEWNO NIE DLA PIENIĘDZY KTÓRE TAM BYŁY ŻADNE.
brek 2015-09-19 02:23:43
Nie sądze żeby jednak tak mało płącili, no ale to że wymagają to jednak mnie nie dziwi, bo mają do tego prawo, jeśli ktoś nie spełnia tych wymagań to już chyba tylko problem tej osoby, no ale ogólnie rzecz biorąc większych powodów do narzekań w DPSB chyba nie ma, a przynajmniej ja się z takimi nie spotkałem.
#### 2015-10-05 09:21:58
Koleżanko droga, która nadal pracuje w DPS-sie, robisz te same błedy i tutaj i w raporcie, /poza tym nie wierzę, że osobie niepracującej w danym miejscu chciałoby się pisać takie elaboraty/z Twoich wypowiedzi wychodzi na to, że DPS Budowlani to odbicie obozu pracy. Pracowałam tam, owszem, było ciężko/ ale płaca zawsze była powyżej najniższej/ jednak prawda jest taka, że nieciekawą atmosferę nakręca personel DOT swoim wiecznym niezadowoleniem, plotami etc. Nawet jak ktoś pozytywnie nastawiony przychodził do pracy to stęki i jęki niektórych opiekunek, pokojowych odbierały dobry humor. Zgadzam się, że mieszkańcy bywają bardzo roszczeniowi, często opiekunowie zbierają gromy za absurdalne, źle nakreślone sytuacje przez osoby starsze, ale wszystko można w miarę wyprostować. Poza tym trzeba postawić granicę opiekun-podopieczny bo niektórzy chodzą i opowiadają"co w trawie piszczy"lub zwierzają się z własnych problemów... Jak najbardziej jest wiele niedociągnięć ze strony kierownictwa ale zawsze można podrzucić jakiś pomysł aby ulepszyć pracę? CO tu dużo pisać...w każdej pracy są plusy i minusy. Gdyby jednak faktycznie zwiększyć ilośc opiekunów na zmianie to pracowałoby się zdecydowanie lepiej, a tak to tylko nerwówka i frustracja. Administracja, kierownictwo zajmuje baaaaardzo dużo etatów, ludzi do wykonywania swoich obowiązków, a tak naprawdę chodzi tutaj o podopiecznego, którym zajmuje się garstka zmęczonych opiekunów. I co z tego, że personel ma odpowiednie kwalifikacje jak w gonitwie obowiązków i czasami dziwnych wytycznych jest besztany za "niewystarczającą opiekę" ponieważ czas na jedfego podopiecznego nie pozwala wystarczająco wywiązać się z obowiązków. Tutaj idzie się na ilość nie na jakość i efekty są jakiue są.
monika 2015-10-19 13:24:21
co do poprzednich komentarzy, to wiadomo że praca w domu pomocy społecznej nie jest lekka, do tego trzeba się przygotowac i po prostu mieć odpowiednie nastawienie. wiadomo że to opieka nad różnymi ludźmi w różnym stanie, niekoniecznie dobrym. trzeba być twardym z charakteru i fizycznie.ąle moim zdaniem taka praca ma też wiele plusów
nieależny 2015-11-04 23:26:25
Witam,
Sporadycznie bywam w tym domu. Mam wrażenie,że wiele z powyższych uwag personelu jest niestety prawdziwych. Panie opiekunki często dobrze i ciężko pracują, ale jest ich za mało. Na szczególna uwagę zasługuje długo już pracująca Pani mówiąca z obcym akcentem, rosyjskim. Kiedyś była zatrudniona na stanowisku pielęgniarki, bardzo troskliwa i z duża empatią do pensjonariuszy. Ale podobno Dyrekcja zmieniła jej stanowisko na opiekunkę. Nie wiem jaki był tego powód, ale uważam, że niesprawiedliwie, albowiem pracuje z wielki oddaniem. Czy Pan Dyrektor robi okresowo tzw. "obchody" w całym budynku aby poznać warunki pracy pracowników, pielęgniarek, opiekunek a zarazem warunki mieszkaniowe oraz opinie pensjonariuszy? w innych krajach tak bywa. Przy okazji należałoby zwrócić uwagę czystość w pokojach, nie wyrzucone śmieci, brudne podłogi, sprzątanie 1 raz w tygodniu, brudne ubrania pensjonariuszy (podobno w DPS-ach jest za mało pań sprzątających, może zredukować etaty administracyjne, a zwiększyć ilość pracowników do obsługi pensjonariuszy, bo oni sa tutaj najważniejsi?), zapach moczu w budynku, brak termomodernizacji budynków (zimno w zimie, gorąco w lecie). Jak swoje obowiązki widzi Pani gospodarcza, czy okresowo sprawdza czystość w pokojach, łazienkach? Co do Pani psycholog to praktycznie nie jest znana wśród części pensjonariuszy, na podstawie wyrażanych tutaj opinii sądzę że inaczej rozumie swoje powołanie. Może nie lubi swojej pracy? Szkoda,że opinia o tym domu jest taka niezbyt budująca, bo piękny budynek i teren ale trochę brak gospodarza i dobrej atmosfery wśród personelu, a to jest klucz do sukcesu i dobrej pracy całego personelu.
niezależny 2015-11-04 23:52:14
Niestety, ale mam wrażenie że Panie pielęgniarki nie znają aktualnych i nie stosują podstawowych procedur obowiązujących w opiece medycznej stacjonarnej - przyjmowanie i wydawanie leków, zabiegi, i itp procedury. Prawdopodobnie pracowały w ambulatoriach a nie w szpitalach. Może jako koordynatora medycznego należałoby zatrudnić pielęgniarkę która wiele lat pracowała i pracuje nadal na oddziałach zabiegowych. To jest odpowiedzialność za życie ludzkie. Niedopuszczalny jest nadzór nad ściśle określonymi procedurami medycznymi osób bez przygotowania fachowego.
1
pracownik 2015-11-07 08:13:41
Witam ludzie dajcie spokój temu domowi bo krzywdzicie osoby tam pracujące po co wyładowujecie swoje flustracje na publicznych forach a prawdą jest że robią to osoby z którymi nie zostały przedłużone umowy i które swoją pracą i podejściem do tej pracy sobie same na to zapracowały.Myślę że każdy kto chce spróbować tak ciężkiej pracy może sam się przekonać że w naszym Domu pracuje się dobrze p. Dyrektor jest bardzo w porządku robi co może żeby pracownikom pracowało się lepiej trwają remonty, bo jest tu troska żeby podopieczni godnie i w komfortowych warunkach dopełniali swoje życie,kto tego nie docenia i nie widzi jest ślepy.P.Kierownik DOT jest wsparciem dla swoich pracowników nikt tu nie jest zostawiony bez pomocy ale nikt chyba się nie dziwi że ma też wymagania powodowane troską o mieszkańca i jest osobą bardzo wyrozumiałą i potrafiącą docenić dobrych pracowników i krzywdzące są opinie o tym że pracownicy DOT pracują w złej atmosferze ,jesteśmy wsparciem dla siebie na wzajem bo mamy trudną pracę to jest fakt i nikt kto zna tą pracę temu nie zaprzeczy,a płaca jest jak w innych DPS każdy z nas powie że mogła by być lepsza ale takie mamy realia więc trudno tu kogoś winić.Proszę uwierzyć że w tym domu dzięki Dyrekcji, która stara się naprawdę zrozumieć pracownika pracuje się dobrze i proszę nas nie krzywdzić swoimi opiniami i dwa razy się zastanowić co się pisze.
eow 2015-12-02 00:06:51
też wydaje mi się, że ludzie którzy nie dostali przedłużenia tutaj pisza, bo bądz co bądz mają całkiem dobre wyniki z tego widze plus zawsze szkolenie dodatkowo to też na plus jest.
interesowna 2015-12-24 21:23:27
Odwiedzam ten DPS przynajmniej parę razy w miesiącu i chodzą słuchy od paru osób że od nowego roku opiekunowie mają dostać koordynatora który nigdy w życiu nie pracował jako opiekun. Podobno to ma być jakaś pani z kuchni. Wyobrażacie sobie taką sytuację? Jak można obsadzać takie stanowisko kimś takim.
obs 2015-12-28 14:25:54
Z informacji od wieloletnich pensjonariuszy domu słyszałem, że w czasie poprzedniej Pani Dyrektor było znacznie, znacznie lepiej, niektórzy mówią żę o niebo lepiej. Obecny dyrektor,młody człowiek, kiedyś powiedział w czasie obiadu na stołówce, że jak komuś ( ze schorowanych osób, przebywających tam z konieczności, bo nie mają innego wyjścia) się nie podoba to może natychmiast opuścić dom opieki. To skandal!! Po takiej wypowiedzi powinien być natychmiast odwołany ze stanowiska za brak nie tylko zdolności organizacyjnych ale również brak empatii. Kierownika powinni oceniać rokrocznie pensjonariusze i personel, tak jak jest w wielu placówkach. Obecnie w pokojach, a szczególnie łazienkach jest brudno, na święta nie były prane firanki. Łazienki są sprzątane pobieżnie, i tylko raz w tygodniu. Czy dom był oceniany przez sanepid?? Panu dyrektorowi, Pani dyrektor i kadrze zarządzającej życzę aby w mieli więcej empatii i byli lepszymi gospodarzami. Oni też mogą być kiedyś w sytuacji podobnej do pensjonariuszy.
mloda35 2015-12-30 10:30:40
W jakim systemie pracuje się jako opiekunka w dps budowlani i czy latwo dostać ta prace
ttttt 2015-12-30 12:27:20
dyżury są 12 godzinne czyli dniówki i noce czy łatwo to zależy jakie masz wykształcenie i czy posiadasz wiedzę fachową bo dyrekcja i bezpośrednia przełożona są bardzo w porządku i na pewno nie sugeruj się wpisami na tym forum bo fajni opiekunowie tam pracują i jeśli chcesz pracować i nie boisz się tej pracy to jest miejsce dla ciebie złóż papiery na pewno się ktoś z tobą skontaktuje.
1
piki 2016-01-03 18:52:52
faktycznie praca po 12 godzin jest, ale masz normalne zmiany potem, wiecej wolnego, taki to już typ pracy jest w domach społecznych nie da się inaczej.
pipi 2016-01-12 19:05:07
Nie bede pisac że tam bywam ja tam niestety pracuje.Te ostatnie opinie o pani przełożonej napisała chyba ta pani z kuchni, albo ta pani z kawiarenki ,które dzieki pani przełożonej maja tam ciepłe posadki za niezłe pieniądze .pani przełoż z innych prac była zwalniana dyscyplinarnie a tutaj ,dryluje i puszy sie i nikt nie odważy sie sprzeciwic chociaż ma racje bo z premią może sie pożegnac.Wszystko akceptuje dyrektor i nieważne czy to słuszne czy nie. Przyjmuje na pierwszą umowe odrazu na 1 rok i nie ważne,że zatrudniają sie lenie i za moment idą na długie zwolnienie a kto za nich pracuje? ci co uczciwie pracują i nie za dodatkową premie!!! Też sie zastanawiamy jaką funkcje pełni ta pani z kuchni,bo z czystością faktycznie jest tam na bakier ale za to w palarni jest duży gwar .No ale na układy nie ma rady .Pracownik nie ma tam wsparcia od nikogo. Desperaci pracują nadal
iiiiii 2016-01-15 13:27:12
Niestety kolejny wpis osoby która chciała się lenić i się nie udało bo przełożona w porę ją rozgryzła,miła koleżanko była jak sądzimy, daj nam normalnie pracować bo od kiedy cię nie ma to jest spokój skończyły się ploty i szczucie jednych na drugich.Daj też spokój tym Panią jak piszesz z kuchni i kawiarenki przecież to nie ty płacisz im pensje a one też normalnie pracują zacznijmy wszyscy przyglądać się własnej pracy aby polepszyć godną starość naszym podopiecznym.Każdy w dzisiejszych czasach chce pracować i naprawdę ważna jest atmosfera w tej pracy a ty jest dobra ,przełożona musi wymagać od swoich pracowników bo od niej też ktoś wymaga i niema co się oburzać trzeba wziąć się do pracy.o umowach też decyduje ktoś inny takie wymogi a że są zwolnienia to już pretensja do lekarzy którzy je wystawiają. Na zakończenie to nie uważam się za desperata że tam pracuje i wszelkie uwagi są przez przełożoną natychmiast rozwiązywane i wsparcie jest duże i między koleżankami i od szefostwa, były nagrody na dzień pracownika socjalnego i bony na Święta i premie duże i tu widać szacunek Dyrekcji do nas i naszej pracy,więc prosimy kolejny raz dajcie nam spokojnie pracować nie krzywdzicie swoimi pretensjami,bo z jakiegoś powodu ktoś wam tych umów nie przedłużył.
ci 2016-01-15 13:34:44
koleżanko i jeszcze jedno drylować to można wiśnie z pestek,i puszy to się paw,a za pomówienia grozi kara więc ostrożniej dobieraj słowa.
grunt 2016-01-15 23:21:53
Wydaje mi się, że praca w domu pomocy społecznej nigdy nie będzie należała do łatwych. Według mnie pracownicy powinni czuć się potrzebni i spełnieni w takiej pracy.
1
.,.,.,., 2016-01-29 15:25:38
:) zastanawia mnie kto to pisał :)? Taaaaaak atmosfera rewelacja :) Żarty :)
Wewnętrzna wojna się toczy ale bronić trzeba własne ... Kolejna osoba odchodzi bo znalazła lepsze zajęcie. Gdyby w dps-sie bylo tak cacy to wszyscy trzymaliby sie posadek. Co do wykształcenia w dps-ie:) Czy srednie, czy wyzsze, czy z doswiadczeniem,czy bez to zadnej roznicy nie ma. Niech nie rozsmiesza mnie ten kto pisze, ze to jest istotne. Non stop potrzebuja do pracy bo wiekszosc ucieka z tej placowki. Jedno wielkie zaklamanie wisi tam w powietrzu.
P.s. Autorko....walisz błędy aż razi...
lllllll 2016-01-30 21:17:58
koleżanko daj nam spokój poszukaj winy w sobie bo wyleciałaś z kolejnego dps w swojej karierze i donos do wcpr nic ci nie dał prawda broni się sama a ty się lecz na nogi bo na głowę niestety za póżno.
1
Daniel- były pracownik 2016-02-05 20:31:21
Widzę, że temat ciągnie się i ciągnie... Ja pracując w Budowlanych nie czułem się komfortowo dlatego znalazłem inną pracę i jakoś jest mi teraz dobrze. Sama praca w Domu to kawał ciężkiej roboty, każdy to wie, kto kiedykolwiek pracował z ludźmi, do tego starszymi i schorowanymi mającymi żal do całego świata za swoje błędy w życiu. Najgorsze jest to co Wy wszyscy robicie, czyli jedno drugiemu na przekór... i po co ? Szanujcie siebie i swoją pracę, a jak ktoś ma czas na ocenianie innych to znaczy, że sam nie skupia się na swojej pracy. Od kontroli macie Kierownika, jaki by nie był, to zawsze może być gorszy. Jest wiele "niedociągnięć" w systemie pracy, w sposobach oceniania pracowników, czy nawet w samym systemie wynagrodzeń. No, ale jak komuś nie odpowiada taka praca, to może szukać sobie innej... praca jest.

Mi się bardzo nie podobało podejście do pracowników,do mieszkańców (oczywiście nie wszyscy), przełożonych do pracowników i pracownicy też nie byli, nie są sobie życzliwi i nie pomagają sobie.(jak już wspomniałem nie wszyscy)
Praktycznie tyrało się samemu, ustawianie chorych priorytetów pracy, każdy wie jak wygląda poranek i wie o co chodzi. Szkoda tylko, że zamiast tworzyć fajny zespół, który miałby coś do powiedzenia i który by się szanowało to robicie sobie pod górkę. Zgadajcie się razem i pomagajcie sobie wzajemnie to będziecie mieć lżej.
Podsumowując jak ktoś potrzebuje pieniędzy to chwyta się każdej pracy jaka by ona nie była, ale nie polecam tej pracy.
Jak już kiedyś to nieraz głośno powiedziałem, jak coś tutaj napiszę to tak, żeby każdy wiedział że to ja, bo po co się doszukiwać wśród personelu winy napisania postu.
Pozdrawiam wszystkich tam pracujących i zamierzających podjąć pracę w tym Domu i życzę powodzenia.
4
kind of magic 2016-02-10 17:31:46
Pewnie, że praca po 12 godzin dziennie może być problemem, ale skoro jest to zatrudnienie w trybie zmianowym to na pewno można sobie jakoś dopasować dni, żeby mieć dzień wolnego. A szukają teraz kogoś do pracy? Dzięki
xzq 2016-04-12 12:59:15
kind , tak naprawdę jeżeli ktoś tu chce pracować to musi się nieco poświęcić. Rodzina i zainteresowania mogą iść na bok.
,,,,,, 2016-04-13 13:02:12
Każdy ma wybór. Nikt nikogo siłą nie zmusza do pracy zmianowej.
maniek 2016-05-09 13:11:05
hej! wicie jak obecnie jest u nich z pracą czy nie za bardzo? Zastnawiam się właśnie dlatego, ze nie wiem czy aplikować.
Marcy 2016-05-19 11:02:45
Na stronie UP jest ogłoszenie rekrutacyjne.
Dan 2016-06-20 12:43:26
No powiem Wam, że generalnie wszystko wydaje się być na swoim miejscu i chyba nie ma z tym wielu problemów, z tego co słyszałem Dom Pomocy Społecznej Budowlani ma się coraz lepiej i jest bardzo dobrze rozwijający się
......... 2016-07-01 21:25:28
A skąd to słyszałeś?
I co na ten rozkwit ma wpływ? Rotacja niesamowita? :)
1111111 2016-07-01 21:29:40
No bez przesady....
Z całą świadomością ktoś podejmuje pracę w trybie 12h...
Poza tym są to dyżury 3-sporadycznie 4 w tygodniu więc czasu wolnego troche jest. Nie przesadzajmy...
Brzmi to jakby praca w obozie... Nikt siłą nikogo tam nie trzyma.
2222 2016-07-07 17:17:49
@1111111 Też mam wrażenie, że niektórzy narzekają, bo po prostu lubią. Warunki są znane od początku, mi taki system pracy odpowiada.
Żywo zainteresowana osoba 2016-07-07 18:14:08
Może ktoś się przyjrzy zarobkom Opiekunów. Od x lat nikt nie widział tam podwyżki. Pensja 1750 zł brutto gdzie najniższa krajowa to na daną chwilę 1850 zł. Ten DPS ma najniższe zarobki w całej Warszawie a za to koszt pobytu jako drugi z najdroższych.
Pytam się więc gdzie są te pieniądze które powinny być na podwyżki ? Może przydałaby się konkretna kontrola jak Dyrektor gospodaruje pieniędzmi. Opiekunowie pracują za grosze a wykonują najcięższą pracę która jest PODSTAWĄ funkcjonowania DPS`u.
Lepiej pakować pieniądze w śmieszne jakieś terapie dla ludzi którzy kompletnie nic z tego nie rozumieją. Albo najlepiej jak jedna Pani tam zostać TERAPEUTĄ po 2 tygodniowym kursie. Wyobrażacie to sobie ? Pani która kiedyś pracowała w zaopatrzeniu, teraz prowadzi kawiarnie i jest TERAPEUTKĄ. I jakie bierze za to pieniądze ? dużo większe niż opiekunowie. Nawet mieszkańca nie zawiezie do pokoju bo to już za duże wyzwanie jest. Kto wie najwięcej o tych ludziach którzy tam mieszkają ? OPIEKUNOWIE właśnie. A za swoją pracę dostają okruchy z pańskiego stołu bo większość zgarniają pseudo terapeuci po 2 tygodniowych kursach. Terapia która polega na oglądaniu jakiś głupich filmów w kawiarence - pożal się boże.
Może kierownictwo zacznie doceniać tych którzy najbardziej tam się starają.
ooo 2016-07-13 17:08:14
Warunki pracy są w porządku, ale @Żywo zainteresowana osoba skoro zarobki są u nich na poziomie 1850zł, to przecież nie jest to taka zła stawka jak na dzisiejsze czasy.
Żywo zainteresowana osoba 2016-07-17 15:49:08
Do osoby wyżej - zarobki na umowie to 1750 zł netto i od tego są odprowadzane składki do zus-u. A jak wiadomo na daną chwilę najniższa krajowa to 1850 zł. To najniższa krajowa nie obowiązuje na ul.Elekcyjnej 6 w "Budowlanych" ?
Fakt faktem, że są premie bo gdyby ich nie było to chyba trzeba by było jeść chleb z wodą. Warunki pracy są dobre, ale ciężkie i tu nie ma się co przyczepiać bo wiadomo że w takiej placówce jest ostra harówka. Ale czemu Budowlani NIE DOSTALI podwyżki jak inne DPSy ? GDZIE JEST TA KASA SIĘ ZAPYTUJE ? CO SIE Z NIA STALO ?
TRUDNE PYTANIE PRAWDA ? Medal dla tego kto odnajdzie te pieniądze. Temu powinna się przyjrzeć jakaś instytucja kontrolująca.
pani janina m\ 2016-07-17 16:28:34
witam państwa, jestem pielęgniarką z dużym doświadczeniem, także w domach pomocy społecznej i chciałbym się dowiedzieć o ewentualna pracę u państwa. przede wszystkim chciałabym się szczerze dowiedzieć ile pielęgniarek na zmianie jest u państwa na ile pacjentów i jak z dźwiganiem np. do kąpania, jest jakaś pomoc? SZCZERZE
Nescafe 2016-07-27 11:44:15
Odpowiedź dla Pani Janiny. W Budowlanych są 3 Panie Pielęgniarki. Pacjentów 110. Na zmianie pierwszej (7-19) są dwie Pielęgniarki. Na zmianie nocnej (19-7) pracuję tylko 2 opiekunów. Nie ma dźwigania, ale pracy jest bardzo dużo. Roznoszenie lekarstw, wsłuchiwanie się w "dolegliwości" mieszkańców i wszystko inne co tyczy się pracy Pielęgniarki.
zosia 2016-07-28 13:18:17
@Nescafe no w sumie całkiem typowo, jak na takie stanowisko pracy. A stawki są w porządku? Da się wyżyć?
Zostaw swoją opinię o Dom Pomocy Społecznej Budowlani - Warszawa
test
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Dom Pomocy Społecznej Budowlani