2 Dodaj opinię
2 108 105 5 1

Opinie o Xella Polska Sp. z o.o.

Danuta Nowy wpis

Widzę, że Xella szuka teraz pracowników w kilku miastach i to na różne stanowiska: https://www.praca.pl/720156,xella_polska_sp_z_o_o,warszawa,firma.html Czy ktoś z Was ,może napisać coś więcej na temat pracy na stanowisku operatora maszyn lub mechanika?

Łukasz

Nie polecam ludzie zwalniają się po miesiącu pracy pracownik z 30 letnim stażem pracy na produkcji zarabia ledwo 24 zł Brutto ludzi na styk idziesz na chorobowe inni pracują po 12 godzin idziesz na wolne tak samo a praca ciężka gorąco za każdy dzień chorobowego lub taciezynskiego tracisz na premii miesięcznej i nagrodzie rocznej

Ela
@Łukasz

(usunięte przez administratora)za zwolnienie wszędzie się traci,a nadgodziny to luksus bo można dorobić.

Tak1Nie2
Paweł
@Ela

Dokładnie w większości zakładów pracy obowiązują podobne warunki w przypadku skorzystania ze zwolnienia chorobowego lub tzw. "tacierzyńskiego". Moglibyście sprecyzować, jak często dochodzi do sytuacji, gdzie pracownik musi zostać dłużej w pracy, aby dokończyć swoje obowiązki? Proszę o sprecyzowanie tej kwestii.

@Paweł

Nikt nikogo nie zmusza do pracy po godzinach, każdy kto wyraża chęć zostania w godz nadliczbowych ma za nie zapłacone tzw 50

Olsen
@pracownik

Jóź nie zmusza,za moich czasów straszyli paragrafami to pracy w niedziele.

Emilia
@pracownik

Ważne jest, by pracodawca nie zmuszał notorycznie swoich pracowników do zostawania w pracy po godzinach. Dlatego dobrze jest słyszeć, że w Xella Polska nie praktykuje się takich rzeczy. Skoro już zechciałeś dołączyć się dyskusji to może powiesz mi coś odnośnie dodatkowych benefitów, na jakie można liczyć, pracując w tej firmie? Macie na przykład dostęp do jakichś pakietów medycznych i ubezpieczeniowych? Liczę na rzetelną odpowiedź.

pracownica
@Emilia

Jest pakiet socjalny ,dofinansowanie na wczasy , święta Bożego Narodzenia , dodatek za pracę w godzinach nocnych 20% Premia co miesiąc uzależniona od jakości produkcji i od wielkości .Jest też dodatkowe ubezpieczenie, które pracownika kosztuje 10 zł w Enel-Medzie gdzie czas oczekiwania na wizytę u lekarza maksymalnie 8 dni ,dostęp do 28 specjalistów. . Zakład posiada karty MultiSport Plus dostęp do 4000 obiektów i Multi Actiwe 8 dostęp do 2000 obiektów W ofercie baseny, siłownie, kluby fitness, taniec, joga, sauna itd . Pracownik może dodatkowo wykupić karty dla najbliższych

Sebastian
@pracownica

Opisałaś bardzo bogaty pakiet socjalny, który zawiera dużo dodatków. Gdybyś mogła wspomnieć, czy można brać udział w kursach i szkoleniach, które dają nowe uprawnienia i rozwijają pracowników. Byłby to duży plus dla przyszłych pracowników, którzy chcą się kształcić i myślą o rozwoju kariery, więc postaraj się odpisać.

pracownica Nowy wpis
@Sebastian

Oczywiście jeśli jest taka potrzeba to są organizowane kursy : wózki widłowe , ładowarka czy obsługa suwnicy

Sebastian Nowy wpis
@pracownica

Koszty kursów w pełni pokrywa pracodawca, czy trzeba uiścić jakąś opłatę? Fajnie, że firma organizuje takie szkolenia i pozwala zdobyć wiedzę która przyda się na danym stanowisku, to duży plus. Jak firma zapatruje się na osoby bez doświadczenia, są tam mile widziane? Na jaką pensję może liczyć początkujący pracownik?

As Nowy wpis
@Łukasz

A pisza ze jest tak pieknie ktos tu klamie.

Trox

Rekrutacja na stanowisko w dziale umów. Pani Dyrektor przeprowadzająca rekrutacje nie znała podstawowych danych finansowych firmy a twierdziła, ze zajmuje się tym wiele lat (kredyty kupieckie, ubezpieczenia należności). Gdy przeliśmy do rozmowy o pieniądzach po usłyszeniu kwoty rozmowa szybko się zakończyła. Polecam pracę w bardziej merytorycznym środowisku.

Paweł
@Trox

Czy kwota wynagrodzenia, którą zaproponowałeś okazała się za wysoka? Często firmy na początek proponują niższe wynagrodzenie, żeby po okresie próbnym je podwyższyć. Brałeś to pod uwagę? Finalnie nie zdecydowałeś się na zatrudnienie, czy czekasz jeszcze na odpowiedź od pracodawcy?

@Paweł

Bez znaczenia w tym momencie jest czy była za wysoka czy nie oraz czy brałem pod uwagę oczywisty fakt niższego wynagrodzenia podczas okresu próbnego. Rozmowa rekrutacyjna zakończyła się bezpośrednio po podaniu przeze mnie kwoty a to mówi samo za siebie, nie było o czym rozmawiać:). Dodam jeszcze, ze kwestie finansowe są drugorzędne bardziej martwiącym był rażący fakt braku metaforyczności w obowiązkach własnych osoby na stanowisku Dyrektora w mojej ocenie. Podczas 12 letniej kariery zawodowej nie spotkałem się z taką sytuacją na rozmowie rekrutacyjnej.

Taylor
@Trox

Pewnie mi ales za male kwalifikacje,a slyszalem ze chetnych jest sporo za godziwe pieniaszki.

@Taylor

Słyszałeś a ja byłem tyle w temacie:)

Byly pracownik

Czy to prawda ze sie poprawily zarobki na produkci?czy tak jak zawsze grosze?

@Byly pracownik

Xella Polska jest liderem energooszczędnych rozwiązań w budownictwie. Priorytetami Xelli są jakość produkcji oraz innowacja. Firma stale udoskonala swój asortyment wprowadzając nowe produkty o jeszcze wyższych parametrach technicznych. Sądzę zatem, że zarobki są tam na naprawdę dobrym poziomie, ale najlepiej byłoby, jakby potwierdził to jakiś obecny pracownik tego przedsiębiorstwa. A planowałeś znów się tam zatrudnić?

TakNie3
@Joanna

Oczywiście ,że zarobki są na dobrym poziomie, gdyby pracownicy zarabiali mało na pewno więcej byłoby chętnych na pracę w soboty za które zakład płaci 100%

Adam
@pracownik

Fajnie, że wynagrodzenie jest satysfakcjonujące. Jakie jeszcze dodatki do pensji prócz setek w sobotę, o których piszesz oferuje pracodawca? Czy premie lub pakiet socjalny także obowiązuje w Xella Polska? Mam na myśli bony na święta lub dofinansowanie do wypoczynku letniego. Takie dodatki sprawiają, że pracownik jest bardziej zmotywowany. Napisz kilka słów na ten temat.

@Adam

Tak1Nie2
Byly pracownik
@pracownik

Oj to nie wiedzialem ze sa tam takie kokosy,chyba zostawie swoja zle platna prace i zatrudnie sie tam.

Olo
@pracownik

Czy wiesz jakie są stawki godzinowe na produkcji? Czy płacą stałą wypłatę?

Ilona
@Olo

Takie pytania jasno już wskazują na to, że jesteś bardzo zainteresowany pracą w Xella Polska, a to oczywiście bardzo dobrze. Firma faktycznie poszukuje nowych pracowników na produkcję, oferując im chociażby: pracę w stabilnej firmie o ugruntowanej pozycji na rynku materiałów budowlanych, pracę z nowoczesnym środowisku technicznym, pracę w systemie czterobrygadowym, możliwość korzystania z benefitów pozapłacowych, m.in. opieka medyczna ENEL-MED, karta Multisport, kasa zapomogowo-pożyczkowa, pracę od zaraz. Niestety nie wiem, na jakie stawki możesz tam liczyć. A już aplikowałeś i czekasz na odzew z ich strony, czy dopiero to rozważasz?

Maja

@ja, @joe, informacje, która podajecie są niepokojące, ale przypominam Wam o regulaminie forum. Na forum GoWork.pl rozmawiamy o warunkach pracy w firmie Xella Polska. Nie podajemy informacji dotyczących bezpośrednio życia prywatnego pracowników. Czy ktoś z pozostałych pracowników chciałby wypowiedzieć się na temat tej firmy?

Nie-Maja
@Maja

Mówisz-masz. Oto opinia: od lat nic się nie zmienia. Kasa kiepska chociaż ostatnio się poprawiło trochę. W końcu minimalna tez wzrosła :(. Doświadczonych pracowników pozwalniali a ci, którzy już mieli dość sami odeszli. Teraz na już biorą każdego z ulicy a nawet dziwne premiowanie za polecenie pracownika wprowadzili.... trzeba było doceniać ludzi tych po zakładach bo kawał dobrej roboty odwalali. Teraz to tylko kolejnych kierowników i dyrektorów mnożą plus oczywiście osoby bezpośrednio raportujące.... dno i wodorosty. Najgorsze ze nic się nie nauczyli przez tych kilka ostatnich lat reorganizacji... źle to wróży na przyszłość.... a taka fajna firma kiedyś była :(

Tak9Nie
@Maja

Ja pracuję w tym zakładzie i uważam ,że opinie negatywne są bardzo krzywdzące Zakład zatrudnia na umowę o pracę. Pracownik nowy nie wejdzie na zakład bez szkoleń bez ubrania roboczego. Pensje przelewane na konto od każdej złotówki odprowadzane są podatki, nie ma żadnych pieniędzy na lewo do kieszeni tak jak u prywaciarzy, pełen socjal ,dodatkowa opieka medyczna, nagrody, wczasy , kasa zapomogowo-pożyczkowa . Każda nadgodzina w dni robocze zapłacone pięćdziesiątki, wolne soboty płacone setki . Ach zapomniałam nikt nikogo nie zmusza do pracy w wolne soboty to jest dobra wola pracownika. Ktoś napisał,że zwalniali długoletnich pracowników szkoda,że nikt nie napisał dlaczego

Tak5Nie1
Aga
@pracownik

To prawda, wszystko zgodnie z przepisami, kto chce może dorobić nadgodzinami.

@Aga

Dziękujemy Ci za ten wpis. Na pewno w jakiś sposób pomógł ona osobom, które są szczególnie zainteresowane tym pracodawcą. Sama pracujesz w Xella Polska? Jeśli tak to proszę zdradź nam , jaką funkcję tam pełnisz. Na ich oficjalnej stronie widnieje informacja o organizowanych szkoleniach. Czy miałaś może przyjemność uczestniczenia w którymś z nich? Powiedz nam coś więcej na ten temat.

@Joanna

Tak pracuję

Klara

Myślę, że Xella Polska nie zasługuje na tyle negatywnych wpisów. Nie ma idealnych firm, zawsze może cos szwankować ale tak już jest

Tak6Nie
Były
@Klara

Może coś szwankowac? Ja chyba śnie... Jeśli dochodzi do wypadków, w których giną ludzie to to jest dramat a nie '' cos" szwankuje. Pogratulować nadzoru w firmie!!!

Maja

@Pracus, Twoja opinia zawiera wyłącznie jedno zdanie i jest oparta na haśle. Czy mógłbyś rozwinąć swoją wypowiedź? Co rozumiesz pod pojęciem wszystko. Przecież nie ma firm idealnych, ale też i całkowicie złych. Na pewno udało Ci się znaleźć jakieś pozytywne aspekty w pracy dla firmy Xella Polska?

didi

NIE WYBIERAJCIE SIĘ DO PRACY XELLA POLSKA WYZYSK

Tak2Nie2
karampuk

mam pytanie czy w tej firmie jest tak duża rotacja, czy rekrutacje robią na niby? bo widze że co 3 miesiace pokazuje się ogłozenie że szukaja specjalisty ds kontrolingu dziś znowu?

Tak2Nie

Witold
@karampuk

Częste rekrutacje mogą świadczyć też o rozwoju firmy. Być może pracownik na tym stanowisku po prostu się nie sprawdził. Może warto wysłać swoją aplikację i skorzystać z zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną?

karampuk
@Witold

jesli na to samo stanowisko jest ogłoszenie 3 raz z rzędu w ciągu roku to cos rekruterzy są słabi, jak za kazdym razem zatrudniaja niewłasciwą osobę, chyba szkoda wysylac aplikację...

@karampuk

Czy mimo swoich wątpliwości zdecydowałeś się na aplikację do Xella Polska? Czy rekrutowałeś ostatecznie na wspomniane wcześniej przez Ciebie stanowisko? Jeżeli Twoje odpowiedzi są twierdzące, to podziel się proszę swoimi wrażeniami z rekrutacji, a także udziel kilku cennych wskazówek ewentualnym przyszłym kandydatom o pracę do firmy.

didi

JEST OGROMNA ROTACJA ,WYZYSK ITP

oo
Nazwa działu: Produkcja

3 tys na produkcji sie zarobi ?

TakNie2
narzeczona

Witam Jestem narzeczoną jednego z pracowników, którzy nie żyją. Nigdy nikomu nie polecę tego zakładu po śmierci mojego narzeczonego Państwowa Inspekcja Pracy znalazła tyle uchybień tylko na jego stanowisku, że głowa mała. Jeden pracownik miał do obsługi trzy maszyny i był sam na tej hali nie było nikogo z nim. Gdyby brygadzista się nim wcześniej interesował to dziś by żył i nie umierał by w męczarniach. Jeżeli macie małe dzieci, albo po prostu chcecie żyć nigdy tam nie idźcie do pracy nie warto. Dziś moje dziecko nie ma ojca, a drugi dzidziuś nie ma ojca i ojca chrzestnego przez to że kierownik nie nadawał się do swojej roli i nie potrafił zarządzać ludźmi a pani bhp to już jej wgl osobą która lepiej zostawić bez komentarza. mam nadzieję, że będą się smażyć s piekle o ile coś tam na górze istnieje. Mam nadzieje że już nikt nie popełni tego błędzie tam chciał pracować. koszmar który przeżyłam i przeżywam ja i druga narzeczona jest nie do opisania. Codziennie patrzymy na nasze dzieci, które są cudowne ale wiemy, że nie dane im było nacieszyć się swoimi tatusiami przez tych ludzi. Dla nas czas się zatrzymał i nigdy już nie będzie normalnie bo teraz boimy się o dzieci że nie wrócą. najbardziej boli to, że nie pili, byli spokojni poszli do pracy zarobić na swoje rodziny i już niej nie wrócili. Bo dla zakładu liczy się tylko produkcja a nie dobro drugiego człowieka. nasze rany się już nigdy nie zagoją ale inni mogą ustrzec przed tym swoje rodziny.

Tak17Nie5
Pracus

Kiedy ona była dobrak, zawsze było marnie ze wszystkim.

Tak12Nie

z miasta Łodzi

Pytałem raczej o zarobki i warunki pracy :) Ale wypadki śmiertelne? Co tam się stało?

ja
@z miasta Łodzi

Zginął młody człowiek który osierocił roczne dziecko. Drugi zreszta w przeciągu pół czterech miesięcy

joe

Co się stało ? Młody człowiek zginął. Maszyny niebezpieczne obsługuje jedna osoba bez zachowania żadnych norm bezpieczeństwa? Jak można dopuścic do 2 wypadków śmiertelnych w ciągu 4 miesięcy? Co to za nadzór w tej firmie? Czy firma zdaje sobie sprawę jaką tragedię Ci ludzie przeżywają? Lenka - córka Dominika - sprawiliście,że nie nigdy nie pozna taty i nawet go nie zapamięta. Drodzy Państwo odpowiedzialni za bezpieczeństwo tych ludzi idźcie do domu i przytulając swoje dzieci pomyślcie,że Lenki tata nigdy już jej nie przytuli. Wiecie co? Życzę, żeby za każdym razem przed oczami stawał Wam Dominik Chłopak zostawił roczne dziecko i rodzinę . Tych ludzi zarządzających powinno się zamknąc tak samo jak ten zakład.

Tak3Nie1
Nowy

Maja skomentuj mój wpis. Tylko obejrzyj na tvp info wypdek w teodorach

Tak9Nie1

Nowy

dwa wypadki śmiertelne w ciągu 4 miesięcy w Teodorach. To chyba nie przypadek. Trzeba się zastanowić

Tak6Nie2
z miasta Łodzi

Widziałem dwie oferty pracy w Teodorach koło Łasku. ds. wysyłki i operatora maszyn. Mam w sumie doświadczenie w obydwu kierunkach, ale jedyne co wiem o Teodorach, to to, że to mała miejscowość ;) Możecie powiedzieć coś, na które stanowisko lepiej złożyć papiery? Jak to wygląda?

Leon W.

Mają sama wiesz jak jest robisz dobry piar na stronie firmie,wiesz ze jest do (usunięte przez administratora) Płacą ci za to? Ja wiem ze pracownicy produkcie zarabiają grosze.

Maja

@Leon W., Czy zostały Ci przedstawione warunki finansowe na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Xella Polska? Czy próbowałeś je negocjować? Podczas rozmowy kwalifikacyjnej zawsze warto zapytać o każdy interesujący nas szczegół. To są ważne kwestie dotyczące naszej pracy. Pracownicy często boją się pytać nawet o wysokość zarobków, a przecież pracujemy głównie po to, żeby otrzymywać zapłatę za wykonaną pracę!

Leon W.

Niska pensja prawie minimalna,nadgodziny są ale czy to luksus ,dajcie zarobić w nominalny godzinach a nie pracuje się dwa miesiące w miesiącu i 3 tysiące. Ogólnie nędza praca ciężka,nie polecam kierunku zero atmosfery.

Maja

@Stefan, Zawsze warto szukać porozumienia. Pracownikom jak i pracodawcy powinno zależeć na dobrej współpracy. Dobra współpraca istnieje wtedy, kiedy jedna i druga strona stosuje się do ustalonych zasad i zależy jej na wspólnym dobru firmy. Czy możesz napisać, że w firmie Xella Polska panuje dobra atmosfera? Poprzedni pracownik wypowiedział się pozytywnie o firmie.

Stefan

Generalnie to pracujemy dla siebie , dla nikogo innego.!!

anonymous

A ja uważam ,że nie jest źle każda jedna złotówka , która wpływa na konto jest oficjalną złotówką nie tak jak u prywatnego pracodawcy, może pracownicy zarabiają więcej dużo więcej ,ale podatki są od najniższej krajowej , ciekawe gdzie będą szukać emerytury?. Jest socjal, premie produkcyjne, premia za niechorowalność, setki za pracę w wolne soboty . Ciekawe który pracodawca prywatny tyle daje , apracować trzeba wszędzie

Tak2Nie

Maja

@Sp........, dlaczego tak uważasz? Czy mógłbyś przytoczyć jakieś konkrety na poparcie swojej wypowiedzi? @Waldi, może warto zadać te pytanie odpowiednim osobom w firmie? A jak wygląda socjal w Xella Polska? @Bonus, a na podstawie jakiej umowy pracuje się w Xella Polska? Czy praca jest ciężka?

Sp........

(usunięte przez administratora) szkoda czasu na nich lepiej ryby łapać niż dla Niemca pracować.

Waldi

Może w sytuacji braku fachowców firma podniesie wynagrodzenia? Jak sądzicie?

Tak5Nie

3e4r

teraz widze ze maja spora rekrtuacje tutaj w firmie

Bonus
@3e4r

Bo małe płace

Maja

@Klara, a czy Ty pracujesz w Xella Polska Sp. z o.o.? Jesteś zadowolona z tego, czym się zajmujesz? Jak ogólnie wygląda sytuacja w tej firmie? Czy łatwo jest awansować lub przejść na inne, interesujące pracownika stanowisko? Zastanawiam się, czy aktualnie firma poszukuje nowych pracowników - w Internecie nie znalazłam żadnych ogłoszeń.

szamot

Szanowni Xellowcy Mimo tak "olbrzymich sukcesów" waszego Zarządu - Grupa Silikaty została Budowlaną Firmą Roku 2017. Brawo MY !

Tak12Nie

Maja

Posty, które znikają z forum @inter naruszają dobra osobiste firmy. Tylko takie wpisy mogą być przez admina usunięte, inne nawet i negatywnej treści mają na forum prawo pozostać. Regulamin dostępny jest pod tym adresem: www. gowork.pl/regulamin

Tak10Nie

jantek

Odradzam, w większości zakładów na produkcji pracują na 4 zmiany i nieważne, czy jesteś elektrykiem, mechanikiem, jak nie ma ludzi idziesz na linię i robisz wszystko,(usunięte przez administratora)Może w Warszawie lepiej placą, ale w tych zakałdach w biurze też nie zarabiają za dużo, a obowiązki im też zwiekszają.

Tak26Nie

Zostaw opinię o Xella Polska Sp. z o.o. - Warszawa

Chcę opublikować:

Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie