Xella Polska Sp. z o.o.

2.1 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Xella Polska Sp. z o.o.

Karol Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 34 dni.
Kandydat
 Pytanie

Jakie jest podejscie do pracowników, którzy pracują w Xella 10 lat+? Czy maja oni sensowne podwyżki wyrównujące im wynagrodzenie z tym co by dostali jakby znaleźli nową prace?

Wiesiu Nowy wpis
Inne

Na pracuj pl jest oferta pracy na stanowisku energy purchasing specialist. Możliwe są podobno wyjazdy zagraniczne. Pytanie brzmi: jak częste i na jak długo oraz jak daleko?

anonim
Inne

Kwartalna premia leanowa, co to takiego ponieważ taką nazwę szczerze spotykam pierwszy raz a czytałem ogłoszenie dla Operatora Maszyn i Urządzeń. I co najważniejsze jakąś ładna sumka do zgarnięcia z takiej premii, można wiedzieć ile? Pracy z tego co piszecie jest sporo, przekłada się to akurat na tym stanowisku na finanse?

Golob
Pracownik
 Pytanie
@anonim

4000 tysiące brutto na miesiąc tyle możesz liczyć z premiami.Jesli każdą premie dostaniesz.Jestes zainteresowany?

Pracownik
Pracownik
@anonim

Premia Lean jest to premia za porządek czystośc itp można do 1200 zł dostać i zarobić ponad 4 na rękę a niechaj wpis niżej ze 4K brutto

2
Maciej
Były pracownik
 Pytanie
@anonim

4k brutto... jak wy ludzie z tego jestescie w stanie wyżyć? Ja w centrali miałem grubo ponad 2 razy tyle, a i tak ciezko ogarnać, bo życie jest teraz BARDZO drogie (czasem w piekarni się zostawia 50zł, a co dopiero duże zakupy, kredyty, itd...). Współczuje.

anonim
Inne
@Pracownik

Nie mógłbym, że premia leanowa to premia za porządek i czystość. Czyli z tej premii do 1200 zł można dodatkowo wyciągnąć. Napisano w ogłoszeniu, że jest pakiet medyczny dla pracowników produkcji od złotówki. Faktycznie macie jakieś fajne oferty zdrowotne w tak niskich cenach? Idą też Święta wielkanocne, z tej okazji macie jakąś dodatkową kasę w kopertach?

Maciej
Były pracownik
 Pytanie
@anonim

A nie lepiej dostawać godne wynagrodzenie podstawowe, zamiast liczyć na jakieś śmieszne dodatki niczym pies siedzący pod stolem liczący, ze cos mu skapnie? Ludzie, troche szacunku do samych siebie… premia za czystość buahhaha.

Eliza Nowy wpis
Inne
@Golob

Hmmm, ale 4000 zł brutto to mniej niż najniższa krajowa, bo ona wynosi 4242 zł brutto. A czy są też premie uznaniowe? Bo tu już jest dezinformacja, jedni piszą, że 4000 zł netto inni że brutto. Nie wiem co o tym myśleć.

Tomy Nowy wpis
Inne
@Eliza

A czy to jest jakaś różnica 4tys neto czy brutto, pensia glodowa. Ja bym omijał tego pracodawcę szerokim łukiem.

Johny Panasonic
Pracownik
 Pytanie

Co tu dużo mówić... kadra zarządzająca znowu się popisała najpierw zamykanie zakładów bo rynek będzie wyglądał tak jak wam powiemy, a za chwilę ...no rynek wygląda znacznie lepiej jak niektórzy twierdzili, ale nie my...tylko ci mistyczni oni :D :D :D to jest jakiś mokry sen każdego schizofrenika najpierw zwalniają ludzi nie patrząc na ich doświadczenie i oddanie dla firmy, żeby zaraz twierdzić że ludzie to umiaru nie mają ze swoimi żądaniami co do warunków, że nie chcą dojeżdżać 50 km na nie normowane zmiany całodobowe no jak oni śmią tak mówić? Robert to już czas na realne spojrzenie na pewne fakty, nie wiesz, nie znasz się, a Polska to nie Rosja, niestety taka jest rzeczywistość. Pozdrawiam wszystkich wytrwałych i nie wiedzieć czemu oddanych słuchających na co dzień tego co ja w tej firmie.

Andrzej
Były pracownik
@Johny Panasonic

Bo panowie z biura liczą słupki coś się nie zgadzało w kasie trza było zamknąć takie życie bo oni za dużo by nie zarobili ???? no cóż zarządzanie z góry było nastawione na wyniki i czystość i bezpieczeństwo no cóż teraz będą ciągnąć 4*12 żeby sprostać wymaganiom Niemca bo hajs nadal musi się zgadzać zamykając 4 kolejne zakłady ktoś musi to zarobić to te 8 lub 7 zakładów i z normami wyższymi ,????

 Rozmowa kwalifikacyjna
Jak oceniasz przebieg rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Xella Polska Sp. z o.o.? Które pytanie uznajesz za najciekawsze, a które za najtrudniejsze? Które z zaproponowanych warunków na stanowisku Operator Maszyn i Urządzeń wydawały Ci się najkorzystniejsze?
Staś
Inne

Jeszcze przyjmują aplikacje na elektryka w zakładzie produkcyjnym z uprawnieniami energetyczne w zakresie eksploatacji min. 15kV. Mam takie więc są szanse że uda mi się dostać. Tylko interesuje mnie kwestia nadgodzin bo o tym pisze w ogłoszeniu. Jak są płatne? Mam na myśli czy są setki.

Pytanie
Inne
 Pytanie

Dlaczego w Iławie symulują chęć zatrudnienia osób? Kierownik (stary pan) jest negatywnie nastawiony do każdego, nikt mu nie pasuje. Liczy że obcokrajowcy będą pracować przez agencję pracy?? Daleko emerycie na tej polityce nie zajedziesz, a może boisz się o swoje stanowisko?

1
Ilawiak
Pracownik
@Pytanie

Może i pasuję.Ale ludzie chcą zarabiać a on im proponuję najnisza krajowa.Nie tyle że proponuję on im może dać a ludzie chcą więcej.Cala tajemnica sukcesu.Chcesz pracować w xeli musisz nie mieć wymagań.

anonim
Inne
@Ilawiak

A wobec pracowników wymagania to jakie mają? Ile jest roboty i czy można na spokojnie to robić w swoim tempie?

Ilawiak
Były pracownik
@anonim

Wymagania spore nie będziesz siedzial produkcja trzeba zasowac inaczej brama.

anonim
Inne
@Ilawiak

Ale chyba są zarządzone jakieś przerwy na śniadanie? A w trakcie pracy można iść szybko do toalety czy raczej nie za bardzo? Co to znaczy ta brama, o której piszesz?

Pracownik
Pracownik
@Ilawiak

Chyba u was, u nas w Ostrołęce jest przerwa i kiedy chcesz idziesz do WC. Stawiają na bezpieczeństwo i BHP a nie jak piszesz głupoty.

Robert
Były pracownik
 Pytanie

Ktoś wie co xella zamierza zrobić z Trzcincem mają jakieś pomysły na wznowienie produkcji czy zakład będzie niszczał razem z całym sprzętem który został?

Hanka
Inne

I to oficjalna informacja? A co z ludźmi, którzy tu pracowali? Wszystkich zwolniono tego samego dnia? Ludzie mieli chociaż czas na znalezienie sobie nowej roboty?

anonim
Inne
 Pytanie

(usunięte przez administratora)

Adaś
Inne

A jakiego powodu ludzie mieliby tu pracę tracić? Pierwsze słyszę, by coś takiego miało miejsce. Właśnie teraz firma ma wystawione 6 ofert pracy. I chciałem się tu dowiedzieć, ile będę mógł zarabiać, jako operator maszyn i urządzeń? Kto może to napisać i określić, czy za wymaganą gotowość do pracy w systemie czterobrygadowym jest jakiś dodatek?

Kr
Były pracownik

Sytuacja w Xella jest ciagle niepewna, ja ze swojej strony nie polecam dolaczac w tym momencie.

anonim
Inne

W internecie udało mi się znaleźć ofertę pracy na stanowisko kontrolera finansowego. W ogłoszeniu pojawiła się informacje, że jest to praca dla obcokrajowców. Ale czy Polak, który włada biegle językiem angielskim i niemieckim ma szansę na pracę w tym miejscu? Firma oczekuje gotowość do sporadycznych wyjazdów. Jeśli odbywają się takie delegacje, to jak długo trwają? Można wtedy zarobić więcej? Dajcie znać, jak to jest...

Boguś Bilczek
Kandydat
 Pytanie

Cześć! Jak zapowiada się rok 2024 w Xella? Widać światełko w tunelu, stabilnie, a może nawet gorzej? Pytam z perspektywy osoby, która szuka pracy w tej branży. Mam znajomą w centrali i mam już trochę wyrobiona opinie o Xella, ale jestem ciekaw co powiedza inni pracownicy biura w Wawie. Pozdrawiam.

anonim
Inne

(usunięte przez administratora)

operator
Pracownik

Hej, jak dla mnie jest tu całkiem nieźle. Mogę zarobić jako Starszy Operator ze stażem 5 letnim na rękę 5800 plus mam premię za ilość i jakość oraz premię za5S - czyli wdrażanie porządku przy stanowisku pracy i ogólnie Lean. generalnie bardzo dbają o bezpieczeństwo i szef odnosi się z szacunkiem. Fakt, że jak ciężkie czasy nadeszły to zamykali zakłady, ale duże odprawy były i pomagali szukać pracy potem. Teraz znowu się ruszyło na rynku i ludzie zaczęli kredyty hipoteczne brać i mieszkania się budują - to i produkcja ruszyła. Więc kolejne zmiany zatrudniają znowu. Niektórzy wracają do Xelli, więc robota ciężka, ale płacą mniej więcej tak jak w innych zakładach produkcyjnych.

Jasio
Pracownik
@operator

W ktory zakładzie jest 5800 na rękę, chyba 3800.

Krstn
Inne
 Pytanie

A w którym zakładzie? Sporo zostało zamkniętych ostatnio z tego co wiem.

Slave
Pracownik
@Jasio

Może jest brygadzisto/mistrzem. Nowi pracownicy mogą liczyć 26-29 złotych brutto plus premia za jakość, ilość max 550 złotych i premia co kwartał do 1000 złotych.

Golob
Pracownik
@operator

Ja też jestem ciekawy gdzie są takie kokosy.Jak ja i moi koledzy po tylu latach 20 lub 30 nie pięciu mają po 3800 do 4500 neto.Zgroza kim ty jesteś mogę się domyślać ze trolem który pisze jak jest w xeli super.

anonim
Inne
@Slave

A ta premia, to rozumiem jest max 1000 zł? A minimum? Znaczy ile najmniej można dostać i kto decyduje o tym, kto ile tej premii kwartalnej dostanie? I ta premia 1000 zł to jest brutto czy netto??

Slave
Pracownik
@anonim

Oczywiście 1000 brutto. O premii decydują mistrzowie zmian z kierownictwem. Premia jest przyznawana za przestrzeganie przepisów BHP, dyspozycyjność, stosowanie systemu lotto, czyli "obiektywna" opinia mistrza zmiany. Drugim warunkiem przyznania premii są ilość dni zwolnienia lekarskiego za każdy dzień nieobecności jest -10% od tysiąca złotych czyli można nic nie dostać.

Malwa
Inne
@Slave

No ok te osoby o tym decydują, ale jest to poprzedzone rozmową z pracownikiem? Co on sądzi o swojej pracy, zaangażowaniu itd.? Czy brane jest pod uwagę zdanie samego pracownika? Jak ci ludzie decydują o premiach, to sa na spotkaniach, czy raczej takie klepanie maili, że "temu tyle, a temu tyle"?

Alek
Pracownik
@Jasio

Droga Xelo po co piszecie te bzdury o zarobkach 5800 neto plus dodatki.Przeciesz wszyscy wiedzą że to wy wypisujecie te (usunięte przez administratora).Napiszcie że płacicie jak płacicie starym pracownikom grosze a młodym jeszcze mniejsze grosze.Pozdrawiam.

Lena
Inne
@Slave

O co konkretnie chodzi z dyspozycyjnością? W sensie, że pracownik jest cały czas pod telefonem i o każdej porze może być wezwany do pracy? I za to są te premie? Czy inaczej rozumiana jest tu dyspozycyjność?

1
Pytanie
 Pytanie

Jakie narzędzia pracy zapewnia Xella Polska Sp. z o.o.? Można liczyć na telefon? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

3
Golob
Kandydat
@Pytanie

A co to za luksus telefon dziś za 14 złotych masz rozmowy do wszystkich sieci,zapytaj lepiej o zarobki a nie jakieś pytania o telefon luksus to był 20 parę lat temu,he he he.

1
Anna
Inne
@Golob

to jak możesz to powiedz coś o zarobkach, jeśli się orientujesz w tym temacie :)

Golob
Pracownik
@Anna

Zarobki są rynkowe,pisała xela.

Adam
Kandydat
 Pytanie
@Golob

Co to znaczy rynkowe zarobki?

Gabriela
Inne
@Adam

Raczej oscylujące przy tym co konkurencja oferuje? A czemu nie podadzą stawki w złotówkach? To tajemnica przedsiębiorstwa jest?

Slave
Pracownik
@Gabriela

Na produkcji około 3500 złotych netto.

Gabriela
Inne
@Slave

są do tego jakieś premie?

1
Golob
Kandydat
@Gabriela

To już z premiom 3500 złotych neto i dodatkiem za noce.To są zarobki rynkowe czyli prawie najniższej krajowej.

Gabriela
Inne
@Golob

Rozumiem to trochę słabo bo pewnie trzeba dużo godzin mieć na taką wypłatę, co?

Marek
Pracownik
 Pytanie
@Golob

Jak jestes w stanie wyzyc za 3500zl netto? Ja w centrali dostaje 8000zl netto i ledwo sie wyrabiam ze wszystkimi oplatami. Za 3500zl to by mi sie nie chcialo nawet na pol etatu pracowac.

Golob
Pracownik
@Marek

Dostajesz 8000 tysięcy chyba w snach. Mi tych bajek nie opowiadaj. Może ktoś ci w to tu uwierzy tu, ale nie ja. pozdrawiam kolegów w Xela.

Marek
Pracownik
@Golob

Bo masz sa wąskie horyzonty, zeby pojac, ze 8000zl net to nie jest jakies wielkie bogactwo. To batdziej ja nie moge uwierzyc, ze ktos dostaje taka niewolnicza wyplate jak zalosne 3500zl - za to nie idzie przezyc miesiaca, a co dopiero utrzymac rodzine. 8000zl net w centrali pewnie zarabia wiekszosc osob na stanowiskach seniorskich („starszy specjalista ds… xyz), to nie sa kosmiczne zarobki tylko srednia, za ktora da sie w Polsce godnie przezyc.

Marek
Pracownik
 Pytanie
@Golob

Serio nie mozesz uwierzyc, ze ktos zarabi 8k netto? Wow

Golob
Pracownik
@Marek

Powiem jak masz to dobrze,jak nie to robisz tu piar xela ze jest super.Zarobki każdy wie jakie xeli są kto tam pracuje lub pracował.

1
Sebastian
Inne
@Golob

Ty pracujesz? Bo skoro nie wierzysz w zarobki 8 tys to musisz wiedzieć ile dają. Powiesz ile jest realnie do wzięcia?

Golob
Pracownik
@Sebastian

Idź tam do pracy to się dowiesz jakie 8 tysięcy.

Gabriela
Inne
@Golob

A nie możesz powiedzieć tutaj?? To jakaś tajemnica czy co? Może z jakimiś premiami itp da radę jednak te 8 tys?

Jbb
Pracownik
@Gabriela

Golob nie pisz w zakladach juz szukaja goscia o pseudonimie golob.

Pracownik
Pracownik
@Sebastian

Na pewno nie tyle.

Jasio
Pracownik
@Jbb

Golob może chcą cie docenić i dać ci te 8 tysięcy. he,he.

HR Xella
Pracownik
@Adam

Rynkowe zarobki odnoszą się do corocznych badań płac w Polsce wykonywane przez zewnętrzne firmy konsultingowe tj. WTW, Mercer czy Sedlak&Sedlak. Zakupujemy jako HR raporty płacowe, których wyniki przedstawiają aktualne płace zbiorczo zagregowane na poszczególnych stanowiskach w branży produkcyjnej. Następnie na początku kolejnego roku dostosowujemy płace do rynku. Płacimy rynkowo czyli staramy się płacić tzw. medianę rynkową na danym poziomie stanowiska.

Slave
Pracownik
@Gabriela

Jest jeszcze premia co kwartał do 1000 złotych brutto za przestrzeganie systemu Lean. Są jeszcze wypłacane raz na rok pieniądze z funduszu socjalnego. Na Święta Bożego Narodzenia jest premia około 500 złotych netto.

Golob
Pracownik
@HR Xella

Smiechu warte zewnetrzna firma decyduje o stawkach to są kpiny.Ale co my płacimy.

Golob
Pracownik
@Jbb

Ja to wiem ze robia podchody żeby podać stawkę.

Golob
Pracownik
 Pytanie
@HR Xella

Czemu płacicie grosze a sami zarabiacie miliony za tak ciężką pracę w marnych warunkach?

@HR Xella
Pracownik
@Golob

Decyzje o podwyżce podejmuje bezpośredni przełożony po ocenie jakości pracy. Jako HR czuwamy natomiast nad sprawdzaniem, czy są one rynkowe. To normalna praktyka w przypadku budowania Employer Brandingu trzeba mieć tzw. 'benchmark" - porównanie do tego jak płaci np. 100 podobnych zakładów w regionie. Zewnętrzna firma specjalizująca się w tego typu badaniach przeprowadza badania - działy HR tych kilkuset firm przekazują anonimowe informacje o zarobkach na danym stanowisku i publikują zagregowane dane w tzw. raporcie płacowym. Dlatego Xella ma 100% pewność, że płace naszych pracowników nie są poniżej rynku, tylko takie jak na danym stanowisku zarabia się najczęściej czyli tzw. Mediana

Ola
Kandydat
 Pytanie
@@HR Xella

Czyli mozna miec pewnosc, ze placicie slabo jak wszyscy. Chyba, ze ktos jest dyrektorem, to wtedy na b2b fakturki i wyplaty razy 10 wzgledem szeregowego pracownika?

Ewka
Inne

Polecacie operatora maszyn i urządzeń jako pracę? Ten pakiet medyczny proponowany w ogłoszeniu jest zupełnie darmowy, czy oprócz niego normalnie są składki odprowadzane na ubezpieczenie? Chciałam się upewnić.

Golob
Pracownik
@Ewka

Ten pakiet to dno zwykle konsultację za coś konkretnego płacisz, a operatora maszyn nie polecam zresztą kobiet nie przyjmują na to stanowisko bo to ciężka praca jeszcze dodam za grosze.

Maciej
Pracownik
@Ewka

te "benefity" w xella to smiech na sali, do wszystkiego trzeba mocno dopłacać.

Marina
Inne
@Golob

Grosze czyli ile? Najniższa? Skoro kobieta nie ma szans na pracę jako operator maszyn to w ogóle na jakieś stanowisko może się dostać? Czy to typowo męska firma?

Golob
Pracownik
@Marina

Typowa męska praca młotek i łopata.A kobieta może być zatrudniona jako laborantka.Chociasz Ukrainki ponoś zatrudniają ale nie na długo bo się zwalniają za ciężko.Do najniszej krajowej dodaj 20%.Więc powodzenia Marina w nowej pracy,jeśli jesteś zainteresowana.

Paula
Kandydat

A co z rodziną? Jak finansuje dużą częśc dla pracownika, to co z jego np. dziećmi? Można je podłączyć i czy firma częściowo to tez finansuje?

operator
Pracownik
@Ewka

Każdy ma możliwość wybrania pakietu w Enelmed za 1 zł - w standardzie jest spory zakres. Można też dopłacić do wyższego pakietu z szerszymi badaniami np. rezonans i rehabilitacja i do pakietu dla rodziny. Każdy zatrudniony ma płacone także normalne składki ZUS, więc jakby co na NFZ te z może iść do lekarza albo na jakiś zabieg. Ubezpieczenie na życie jest grupowe i można sobie dokupić samemu Ja pracuję już kilka lat i od 2018 zmieniło się na lepsze z tymi benefitami

Jacek
Kandydat
 Pytanie

Czy to prawda, ze w Xella można byc zatrudnionym jako manager full time na zasadach b2b?

anonim
Kandydat
@Jacek

A skąd Ty to wiesz, dali teraz ogłoszenie? Chciałbym w takim razie wiedzieć również, ile płacą? Czy masz tu jakieś rozeznanie?

Bożi
Pracownik
 Pytanie
@Jacek

Jakie zarobki ma ci podać? Przecież to zależy kto ile sobie wynegocjuje. Mogą być osoby które na stanowiskach managerskich zarabiają tutaj 20 000zł+ robiąc sobie jeszcze „optymalizacje podatkowa” na b2b i w tym samym zespole sa takie co zarabiają 5000zl brutto na umowie o prace.

Ola
Były pracownik
@Jacek

Jeśli to prawda to moim zdaniem zatrudnianie managerów/dyrektorów w oparciu o B2B w tak dużej firmie jest co najmniej nieprofesjonalne.

Pytanie
 Pytanie

Czy jest możliwość pracy w Xella Polska Sp. z o.o. na część etatu?

Criss-cross
Pracownik

Moi drodzy stare Polskie przysłowie mówi "jaki pan taki kram" i tyle, zamykanie zakładów które jeszcze do niedawna były pokazywane jako przykłady super inwestycji za miliony, a teraz lecą w pierwszej kolejności i to bez ostrzeżenia, ludzie którzy pracowali tyle lat i byli częścią tej firmy z dnia na dzień, no nie będę tutaj szukał jakiś pięknych słów po prostu im ktoś napluł w twarz, to samo centrala, techniczni, produkcja, a ostatnio nawet sprzedaż. Tak więc o czym w ogóle tutaj mówimy każda osoba zarządzająca w tej firmie od kierowania, produkcji, handlu, HR, poszczególnych zakładów czy regionów to w znakomitej większości żart i człowiek który znalazł się na tym stanowisku nie powiem za co, ale na pewno nie były to umiejętności (są wyjątki, ale na palcach stolarza z 40 letnim stażem można ich policzyć ,Ci którzy wiedzą to wiedzą i tu akurat wiem co mówię bo często mam okazję z wieloma osobami rozmawiać i widzę jakie są nastroje na poszczególnych stanowiskach), i muszę przyznać kolorowo nie jest, ale jak wspomniałem na początku Jaki pan taki kram, więc cudów sie nie spodziewajcie tylko dziwnych zachowań i jeszcze dziwniejszych akcji czy też ogłoszeń. Najwyższy ze wszystkich szczurów w danej kategorii wcześniej was w łyżce wody utopi niż sam zacznie myśleć czy tym bardziej pragmatycznie reagować. Tak czy siak życzę wam powodzenia i pamiętajcie życie po Xelli istnieje i jest dużo lepsze niż w niej samej.

R.
Były pracownik
@Criss-cross

Dokładnie tak, ja sie zwolnilem po wielu latach pracy i nie żałuje, praca w Xella zrobila sie zbyt ryzkowana: sporo zwolnien znienacka, oszczednosci na każdej (usunięte przez administratora) brak podwyzek (nie wiadomo na jak dlugo itd. Średnio widzo przyszlosc Xelli jak dalej tak bedzie pogrywac z pracownikami.

R.
Były pracownik
@R.

Żeby nie wyjsc na hejtera, dodam, że świetnie mi sie tam pracowało przez te lata i ogólnie bardzo miło wspominam ludzi. Większośc osób zawsze była serdeczna i pomocna, szacunek wzgledem siebie był na najwzyszym poziomie.

Iga
Inne
@R.

A przełożeni też chętnie pomagali czy tylko współpracownicy? Z kasy również byłeś zadowolony tak jak z ekipy? Powiedz jak wyglądały Twoje pensje.

Ełgeniusz
Kandydat
 Pytanie

hej! szukam pracy jako magazynier lub spawacz ( z małym doświadczeniem) jakie warunki oferuje pracodawca ? Mają stanowiska magazyniera?

2
Róża
Kandydat

Tu nikogo teraz nie potrzeba? Czemu? Może wiesz czy niedługo jakieś rekrutacje nowe będą? Czy w tym roku to już raczej nie będzie?

Panda
Pracownik
 Pytanie

Doszly mnie plotki, ze ponoć są albo maja być kolejne cięcia (w tym zwolnienia) - ktoś może potwierdzić?

Kate
Pracownik
@Panda

ehh, mam już dość tego wiecznego stresu... od jakiegoś roku ciągły stres o swoja posade...

Ra
Były pracownik
 Pytanie
@Kate

Polecam samemu zaczac szukac innej pracy, bo w Xelli nie ma już przyszłości, lepiej miec juz cos innego na tapecie niz stresowac sie kolejna fala cięć. Poza tym komu sie chce pracowac w firmie, w ktorej mozna zapomniec o podwyzce kolejny rok z rzedu? Robić CV i szukać, szukac, szukac. Tutaj juz nic sie nie zmieni moim zdaniem, a na pewno przez baardzo dlugo czas. Powodzenia!

anonim
Były pracownik

(usunięte przez administratora)

Urszula

Ale to oficjalne czy tak ci się wydaje po prostu? Nie przepadam jak ludzie straszą zamykaniem firmy a nic się nie dzieje faktycznie. Bo nie wiadomo, aplikować czy nie, bo bez sensu, bo się zamknie zaraz. Są zwolnienia jakieś czy normalnie rekrutują?

xkak
Były pracownik
@Urszula

zwolnień to już bardzo dużo było przez ostatnie miesiące. Były conajmniej 2 tury, w których zwalniali grupowo. Jak ktoś szuka stabilnego zatrudnienia, to raczej nie warto aplikować.

Hfjfj
Inne
 Pytanie
@xkak

Zgadzam się w 100% u mnie też zamknęli ;) moze niech się wypowie firma ? Taka duża a nie potrafią się wytłumaczyć?

Katarzyna
Kandydat
@xkak

Z jakiego powodu te zwolnienia? Problemy finansowe firmy, skoro tną waszym zdaniem koszta? Jaka jest obecnie oferowana stawka nowym pracownikom i na jakie zatrudnienie?

Krystian
Były pracownik
 Pytanie
@Katarzyna

zwalniali (zwalniaja?), żeby ciąć koszty. Źle sie działo kiedy była tura zwolnien jak ja poleciałem, ludzie byli zestresowani, a zwalniano nas bez chwili zawachania z klapkami na oczach, bo dostali rozkaz: robić cięcia.. Powiem szczerze, ze ciesze sie, ze juz tam nie pracuje, patrzac na to jak firma potraktowała ludzi, ktorzy poswiecili jej tyle czasu swojej kariery przez ostatnie lata... Nigdy więcej.

Tamara
@Krystian

Czy przy tych grupowych zwolnieniach dali jakieś odprawy? Czy z dnia na dzień te umowy były wypowiadane? Możesz dać znać?

lenovoc
Były pracownik
@Katarzyna

Tego nikt się nie dowie dlaczego są zwolnienia. Dostają przykaz z góry i jest on wykonywany! Muszą się zgadzać słupki. Ponoć w Polsce mają zostać ich największe zakłady. Nie wierze w to w ogóle. Ale niech im będzie. Na pewno pracownika fizycznego do żadnego zakładu nie zatrudnią. Ewentualnie kogoś do Warszawy chodź tam też leciało sito. Xella powoli upada w Polsce. Nikt nie wie dlaczego i pewnie nie dowie się :) taka o to Polityka firmy.

Mateusz
Były pracownik
@lenovoc

Polityka firmy jest taka jak był zysk to i nie oszczędzali i tak się kończy braku poduszki finansowej na gorsze czasy trochę to słabe No cóż ciekawe co jeszcze zamkną bo nie zanosi się na mniej a kolejne dwa zakłady zamknęli tak słyszałem

Marek
Pracownik

Zaczely sie zwolnienia i ciecia na wszystkim, nie polecam teraz dolaczac do Xell, bo jest straszne biedowanie (nie ma szans na podwyzki, wyzsze wynagrodzenie, doslownie na nic), lepiej isc do firmy, ktora pomimo kryzysu (chociaz w Xelli ciezko mowic o kryzysie, skoro mieli mega hosse przez ostatnie lata) dalej inwestuje w pracownikow i nie szuka oszczednosci na „wacikach” tylko przechodzi besse z klasą. Obecnie jest atmosfera paniki, kazdy po kątach sie boi, ze bedzie nastepny do wywalenia w celu szukania oszczednosci - ale tego nie wie hr, nie wiedza managerowie, bo pracownikow nie traktuje sie tutaj jak wspolnikow, nikt po ludzku nie porozmawia tylko wydaje polecenia.

Marek
Pracownik
@Marek

Czekam az w ramach oszczędności znikna soczki i ciasteczka z salek do spotkan, beka XD. Wielka firma z budowlanki, a przycina na takich rzeczach… jakis absurd, dostali polecenie szukania oszczednosci i robia to z klapkami na oczach kosztem obnizania morali wsrod pracownikow.

Ona
Pracownik
@Marek

Najlepsza jest oszczędność na kalendarzach, moze konkurencja choć kilka prześle ????.

Golob
Pracownik

Oj z kad ja to znam kryzys i wieczne oszczędności aby tylko ludziom 20 groszy nie dać.

Izabela
Inne
@Ona

A wcześniej jak się pracowało? teraz są oszczędności z tego co piszesz ale dawniej jaka tu była atmosfera? były jakieś socjale? Premie? Nagrody? Myślicie że jeszcze w firmie się polepszy?

Marek
Były pracownik
@Izabela

Te „gratisy” socjalne to smiech na sali, do wszystkiego trzeba mocno dopłacać. Najgorsza jest atmosfera strachu jaka zostala wprowadzona tym szukaniem oszczednosci i czuc, ze kazdy sie po prostu boi i po pracy szuka czegos innego zanim dostanie wypowiedzenie. Ostatecznie bedzie tak, ze zostana sami dyrektorzy zarabiajacy po min 20-40tys miesiecznie i pracownicy po 4k brutto bez ambicji. Kiepsko sie pracuje w takim klimacie i dlatego wartosciowe osoby po prostu uciekna.

Olga
Inne
@Marek

Hmmmm to brzmi całkiem niefajnie. Mnie zastanawia, dlaczego ludzie jeszcze tutaj pracują, co ich tutaj trzyma, jeśli czują się źle i zarobki lub bonusy też nie są super? Dlaczego ludzie nie zmienią pracy, skoro jest taka atmosfera niefajna? Jakieś zalety wygrywają, jakie to zalety?

Marek
Były pracownik
@Olga

Wiem, ze kilka osob szuka (z ktorymi sie trzymalem) ale jest tez duzo takich pracownikow ze stazem po 10-30 lat, ktorzy sie zasiedzieli i nie maja ambicji, tylko kawusia i pogaduchy w xelli, praca to tylko powolutku zrobic swoje i do domu ogladac taniec z gwiazdami.

Marek
Były pracownik
@Olga

Wiem, ze kilka osob szuka (z ktorymi sie trzymalem) ale jest tez duzo takich pracownikow ze stazem po 10-30 lat, ktorzy sie zasiedzieli i nie maja ambicji, tylko kawusia i pogaduchy w xelli, praca to tylko powolutku zrobic swoje i do domu ogladac taniec z gwiazdami. I wlasnie te osoby zostana w Xelli, a wartosciowi pracownicy, ktorzy wnosza do firmy jakosc po prostu uciekna gdzies do lepszych warunkow.

jak
Kandydat
@Marek

o rety, a idę na rozmowe na czasie i teraz to juz kompletnie nie wiem co myśleć o firmie.. opinie są conajmniej skrajne..

Golob
Pracownik
 Pytanie
@jak

No cóż jeśli chcesz pracować ciężko i za grosze to się nadajesz i jest szansa dostaniesz szanse na zatrudnienie. A na jakie stanowisko masz tą rozmowę?

Marek
Były pracownik
@jak

Ja cie tylko ostrzegam, ze na podwyzki nie masz co liczyc, a czasami jest tez klimat w stylu „panie areczku, ale kawusia i mleczko jest tylko dla zarządu”, wiecie o czym mówie… Ja juz nie pracuje w Xelli, aczkolwiek średnio wspominam te atmosfere grozy jak zaczely sie oszczednosci i cięcia na wacikach.

jak
Kandydat
 Pytanie
@Golob

Na operatora.. Fyrtel duży nie jest. Ale jak budują to dlaczego chcą 10 osób przyjąć?

1
Marzena
Inne
@jak

Wiesz może co będzie jak skończą budować? Zwolnią wszystkich nowo przyjętych czy jakoś inaczej to rozwiązują? Były już takie sytuacje? Jak to w praktyce wygląda?

1
Miller
Były pracownik
@Marek

Jesteś niesamowity, zatrudniłeś się u niemca a oczekujesz traktowania jak u Polaka. Z klasą to firma przechodziła zapewne przez ostatnie dwa lata skoro w niej nadal pracujesz , teraz kolej na Ciebie abyś Ty pokazał klasę i poszedł do niemca z prośbą o zmniejszenie wynagrodzenia aby pomóc firmie przetrwać. W koncernie jesteś tylko numerem i wyrobnikiem, Hans zobaczył w arkuszu kalkulacyjnym czerwone pole i nacisnął klawisz delete :-) a Ty wyskoczyłeś :-)

Roman
Kandydat
@Miller

Napisał, że już tam nie pracuje przecież. A z tym arkuszem kalkulacyjnym i patrzeniem na ludzi tylko pod kątem produktywności / opłacalności, to Ty na serio z własnego doświadczenia w firmie piszesz? Wiesz, by zwalniano tu osoby, mimo ich zaangażowania w wykonywaną pracę?

Zostaw merytoryczną opinię o Xella Polska Sp. z o.o. - Warszawa

Możesz oznaczyć pracodawcę w treści opinii wpisując znak @ np: @Pracodawca

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej


Drogi Użytkowniku,

Pamiętaj, przed dodaniem opinii o Pracodawcy, koniecznie zapoznaj się z poniższą informacją:

NIE dodawaj opinii, która:

ikona dobre praktyki
łamie prawo polskie
ikona dobre praktyki
jest niezgodna z regulaminem serwisu GoWork.pl
ikona dobre praktyki
jest wulgarnym komentarzem
ikona dobre praktyki
jest niemerytoryczna

Każda merytoryczna opinia jest ważna, każda z nich może być zarówno pozytywna jak i negatywna, dlatego zachęcamy do tego by dzielić się swoimi przemyśleniami, które dotyczą Pracodawcy. Nie pisz jednak pod wpływem negatywnych emocji.

Zadbaj o kulturę pozytywnego feedbacku, nie pisz tylko negatywnych informacji o Pracodawcy, zwróć uwagę na stosowne aspekty i realia w swojej opinii. Wszystkie oceny są wartościowe. Wspólnie zadbajmy o sens merytorycznych opinii.

Dodaj pomocną opinię, którą sam chciałbyś przeczytać o swoim potencjalnym Pracodawcy. Podziel się swoimi przemyśleniami, a poniższe przykłady możesz potraktować jako podpowiedzi o czym Użytownicy lubią czytać odwiedzając profile firm.

ikona dobre praktyki
przebieg on-boardingu nowego pracownika
ikona dobre praktyki
proponowane przez Pracodawcę wartości wynagrodzenia
ikona dobre praktyki
codzienna praca, również w relacji z przełożonymi
ikona dobre praktyki
panująca atmosfera w pracy
#TwójGłosMaZnaczenie

Często zadawane pytania

  • Jak się pracuje w Xella Polska Sp. z o.o.?

    Zobacz opinie na temat firmy Xella Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 26.

  • Jakie są opinie pracowników o pracy w Xella Polska Sp. z o.o.?

    Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 16, z czego 4 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Xella Polska Sp. z o.o.
Przejdź do nowych opinii