Xella Polska Sp. z o.o.

Opinie o Xella Polska Sp. z o.o.

Mr Bonus

Cześć, jak wygląda wypłata rocznych bonusów w Xelli? W jakiej wysokości? Czy są wypłacane uczciwie?

botang

3500 na produkcji jak i 8 w biurze to jak najbardziej rzeczywiste realia w tej firmie, Ci w biurze robią nic, a Ci na produkcji zasuwają łącznie z nadgodzinami czy sobotami jeśli jest potrzeba.

@botang

Chyba jednak nie jest tak, że dosłownie nic... ;) Ktoś pracuje w biurze i by przybliżył warunki i obowiązki? Tak dla pewności

@Gabriela

Aha i myślisz, że teraz ktoś przyjdzie i napiszę cześć jestem z biura nie robię nic? Wystarczy zobaczyć to na żywo ile osób pracuję w centrali i za co jest odpowiedzialne, ile osób jest w danych działach i jaką faktyczną wartość wnoszą. Zarobki to całkowicie inna sprawa, ale 8k za siedzenie w biurze a 3,5 na produkcji gdzie dosłownie czasami ryzykujesz życie to chyba nie do końca dobry układ.

@botang

Dla Xeli to dobry układ ze ma pracowników za grosze.

@Golob

wiadomo że tak pół (usunięte przez administratora) zawsze było opłacalne, tylko niech nie ściemniają jacy to wspaniałomyślni są na zasadzie (ludzkiego Pana)

@Golob

Ja zarabialem 8k w biurze i uwazam, ze 3,5k za prace na produkcji to wyzysk, tak jak powiedzial ktos wyzej to praca niebezpieczna i ciezka, a w biurze ja realnie z tcyh 8 moze pracuje 5, bo a to pogaduchy w kuchni, a to kawka, a to lunch itd. Ja na miejscu produkcji bym sie zbuntowal albo poszukal pracy za godziwe pieniadze (3,5k przy tej inflacji to stawka dla bezdomnego)

work senior

Xella zaczyna prowadzić słabą politykę. Niechce sprzedawać towaru podnosi ceny potem nagle opuszcza ceny. A teraz na dodatek nagle zamyka dwa zakłady Powodowo oraz Pasym. Bo twierdzą że resztą zakładów są wstanie zaspokoić rynek. No cóż Ludzie w Warszawie są odbici od rzeczywistości. A (usunięte przez administratora)zamknął 3 zakład za swojej kadencji. :)

@work senior

(usunięte przez administratora) pewnie wie co robi zamyka nie rentowne mało wydajne zakłady. Po co inwestować w przestarzałe zakłady w kiepskiej lokalizacji.Tylko szkoda pracowników.

@work senior

To jak zamykają zakłady to co z pracownikami? Bo może dostają propozycję pracy w innych zakładach tej firmy. Chyba że tylko wypowiedzenie i pa?

@Paweł

No raczej pracownika nie opłaca się jeździć do pracy setki kilometrów za taką pensję jaka płaci xela.Wiec życie kuroniowka albo inna praca.

stary

bo to prawda

@Golob

czyli ludzie mają odprawy w takich sytuacjach i tyle? zastanawiam się także nad alternatywą, w innych zakładach widziałam opcje z zakwaterowaniem pracowniczym, tu by to mogli wprowadzić czy nie bardzo?

Xella Polska

Dzień dobry, pracownicy Xelli mogą zgłaszać wszelkie naruszenia i nieetyczne zachowania – w naszej firmie działają odpowiednie procedury Compliance. Także nieodpowiednie zachowania przełożonych mogą być zgłaszane w sposób bezpieczny, w tym anonimowy.

@Xella Polska

To napiszcie tu maila gdzie można zgłaszać mobing,zmuszenie do nadgodzin,kradzieży to pracownicy będą mogli zgłaszać w przyszłości jeśli takie coś wystąpi.

@Golob

W Xella Polska nieprawidłowości można zgłaszać w różny sposób, w tym w pełni anonimowo: – listownie lub telefonicznie: do Macieja Gardockiego, kierownika ds. zgodności i RODO w Xella Polska: tel. +48 22 573 20 30, tel. kom. +48 695 231 387, zgloszenia@xella.com; – listownie na adres: Xella Polska, ul. Komitetu Obrony Robotników 48, 02–146 Warszawa, z dopiskiem: dla Macieja Gardockiego; – mailowo na centralny adres zgłaszania (dla całej Grupy Xella): compliance@xella.com; – listownie, mailowo lub telefonicznie do Rzecznika (zewnętrzna, niezależna firma wspierająca Xella Polska): Roedl, ul. Sienna 73, 00-833 Warszawa. tel. +48 32 721 23 81, +48 22 244 00 00, compliance.xella.poland@roedl.com.

Jak oceniasz przebieg rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Xella Polska Sp. z o.o.? Które pytanie uznajesz za najciekawsze, a które za najtrudniejsze? Które z zaproponowanych warunków na stanowisku Operator Maszyn i Urządzeń wydawały Ci się najkorzystniejsze?
Marek janek

Ogolnie praca w centrali nuda, malo roboty i wiekszosc czasu bimbanie na youtube czy fejsie.

@Marek janek

To może zgłoś komuś że masz mało roboty? Może Ci coś wymyślą i nie będziesz się nudzić. No chyba że myślisz na przykład o zmianie stanowiska?

Olga
@Marek janek

Szef czy jakiś kierownik pozwala na to by w czasie pracy 'bimbac' na fejsie?

@Olga

Nie wiesz w to co on tam wypisuje. Oni tam nie dają ci leżeć. To nie jest sanatorium, biuro czy produkcja ciężka praca słabo płatna. Pozdrawiam.

Byly pracownik

Czy to prawda ze sie poprawily zarobki na produkci?czy tak jak zawsze grosze?

Joanna
@Byly pracownik

Xella Polska jest liderem energooszczędnych rozwiązań w budownictwie. Priorytetami Xelli są jakość produkcji oraz innowacja. Firma stale udoskonala swój asortyment wprowadzając nowe produkty o jeszcze wyższych parametrach technicznych. Sądzę zatem, że zarobki są tam na naprawdę dobrym poziomie, ale najlepiej byłoby, jakby potwierdził to jakiś obecny pracownik tego przedsiębiorstwa. A planowałeś znów się tam zatrudnić?

@Joanna

Oczywiście ,że zarobki są na dobrym poziomie, gdyby pracownicy zarabiali mało na pewno więcej byłoby chętnych na pracę w soboty za które zakład płaci 100%

@pracownik

Fajnie, że wynagrodzenie jest satysfakcjonujące. Jakie jeszcze dodatki do pensji prócz setek w sobotę, o których piszesz oferuje pracodawca? Czy premie lub pakiet socjalny także obowiązuje w Xella Polska? Mam na myśli bony na święta lub dofinansowanie do wypoczynku letniego. Takie dodatki sprawiają, że pracownik jest bardziej zmotywowany. Napisz kilka słów na ten temat.

@Adam

Jest pakiet socjalny ,dofinansowanie na wczasy , święta Bożego Narodzenia , dodatek za pracę w godzinach nocnych 20% Premia co miesiąc uzależniona od jakości produkcji i od wielkości .Jest też dodatkowe ubezpieczenie, które pracownika kosztuje 10 zł w Enel-Medzie gdzie czas oczekiwania na wizytę u lekarza maksymalnie 8 dni ,dostęp do 28 specjalistów. . Zakład posiada karty MultiSport Plus dostęp do 4000 obiektów i Multi Actiwe 8 dostęp do 2000 obiektów W ofercie baseny, siłownie, kluby fitness, taniec, joga, sauna itd . Pracownik może dodatkowo wykupić karty dla najbliższych

Byly pracownik
@pracownik

Oj to nie wiedzialem ze sa tam takie kokosy,chyba zostawie swoja zle platna prace i zatrudnie sie tam.

Olo
@pracownik

Czy wiesz jakie są stawki godzinowe na produkcji? Czy płacą stałą wypłatę?

Ilona
@Olo

Takie pytania jasno już wskazują na to, że jesteś bardzo zainteresowany pracą w Xella Polska, a to oczywiście bardzo dobrze. Firma faktycznie poszukuje nowych pracowników na produkcję, oferując im chociażby: pracę w stabilnej firmie o ugruntowanej pozycji na rynku materiałów budowlanych, pracę z nowoczesnym środowisku technicznym, pracę w systemie czterobrygadowym, możliwość korzystania z benefitów pozapłacowych, m.in. opieka medyczna ENEL-MED, karta Multisport, kasa zapomogowo-pożyczkowa, pracę od zaraz. Niestety nie wiem, na jakie stawki możesz tam liczyć. A już aplikowałeś i czekasz na odzew z ich strony, czy dopiero to rozważasz?

Obecny pracownik
@Joanna

Wynagrodzenie moje 20lat pracy na krajalnicy.system 3zmianowy 24zl brutto.pozdr.

Nikt
@Joanna

Energooszczędności kpina chyba nigdy Pani na zakładze Xella nie była.

Nowy pracownik

Niedawno dołączyłem do Xella w Centrali w Warszawie i bardzo pozytywnie oceniam proces wdrożenia. 3 dni spotkań i prezentacji kluczowych osób z różnych działów, sympatyczna atmosfera w przerwach, ludzie w kuchni uśmiechnięci i otwarci. W dziale też ok. Poznajemy się i dzielimy wiedzą. Szef poświęcił mi dużo czasu na wdrożenie. Zobaczymy jak dalej, ale jak na razie najlepszy onboarding jaki przeszedłem.

@Nowy pracownik

Ile zarabiasz netto?

Aleh

Работа тяжёлая очень. Много приходиться махать лопатой. Ленточные транспортеры работают плохо, много смеси высыпается. Добавили новые реакторы и добавилось очень много работы. Очень много пыли с известью. Приходится работать в маске, она резиновая дышать нечем. От работы весь мокрый и известь вступает в реакцию с потом, все тело горит. Рабочая одежда, один комплект. Всегда грязная. Четырех бригадовка. Отдыха нет. Производство за городом доезд на такси. Коллеги очень приветливые. Но обучать не умеют. Сделаешь не правильно потом учат. По зарплате за такой труд платили мало.

Nowy pracownik

Szkolenia onboardingowe super!

@Nowy pracownik

Opowiesz coś o nich więcej? :) Dlaczego piszesz że są super? :)

Xella juz zwalnia ludzi i wprowadza system 2zmianowy po 12h

pracus

A w którym zakładzie tak zwalniają Pracuś?

Xella Powodowo

W wielu zakładach w Xelli przygotowują się do zmiany pokoleniowej pracowników, a przynajmniej powinni. Zarząd jednak podejmuje niezrozumiałe decyzje. Tak było w Powodowie. Począwszy od wielomilionowej inwestycji w Zakład polegającej na zwiększeniu bezpieczeństwa oraz modernizacji celem podniesienia jakości warunków pracy. Nastąpiła owocna i szeroka rekrutacja na przyjęcie nowych pracowników. Po 3 miesięcznym szkoleniu i przygotowaniu na stanowisko pracy (gdzie wydawało się, że firma wejdzie w rok 2020 z przytupem, rozmachem i wielkim zapałem tchnionym młodymi ludźmi) zapada decyzja, żeby akurat na święta tych ludzi zwolnić. Oczywiście, żeby tego było mało to zwolnili też dodatkowo kilku pracowników doświadczonych i cennych z wieloletnim stażem. Najlepszy prezent jaki można sobie wyobrazić. Nic tak nie tworzy rodzinnej, świątecznej atmosfery jak zwolnienie lub brak przedłużonej umowy. Sytuacja jak w innych oddziałach. Ludzi brak, obecni zmęczeni w wieku blisko emerytalnym, z zaległymi urlopami, których nie mają jak wykorzystać, a produkcja wyżyłowana, żeby jak najwięcej wyciągnąć z tego co zostało. W mojej ocenie międzynarodowa firma tak rozpoznawalna, z taką renomą i historią na rynku budowlanym jak Xella nie może sobie pozwolić na tego typu sytuacje. Akcja miała miejsce już jakiś czas temu, niesmak i rozgoryczenie jednak pozostało. Obecnie ten skład, który pozostał nie mając ludzi przeniósł się z pracy zmianowej 8-godzinnej na 12-godzinną. Celem pogodzenia procesu produkcyjnego z sytuacją kadrową. Jeśli tak to będzie wyglądało, a prognozy na to wskazują to za 2/3 lata nie będzie miał kto pracować, stanie się tak gdy obecni pracownicy przejdą na zasłużone emerytury, a zastąpić ich nie będzie miał kto lub ci co będą mieli ich zastąpić nie będą mieli podstawowego doświadczenia.

Arek

Może oowodem zwolnienia jest

Alek
@Xella Powodowo

A może powodem zwolnienia jest obawa przed kryzysem jaki.pojawi się przez koronawirus? Tak tylko gdybam, uwazam ze pracownikom zakladow powinni przyznac premie, za to ze pracuja w czasi e epidemii, tak jak to zrobila Biedronka

@Xella Powodowo

Tak samo było w zakładzie w Ostrołęce. Kadra już podstarzała ,przyjęto nowych ludzi wyszkolono, zamiast ich zatrzymać bo braki w ludziach były, na zmianie na styk wszystko, to po dwóch latach zlikwidowano 4 zmianę i podziękowano. A ogólnie praca lekko nie jest ale warunki też złe nie były, zarobki mogły by być lepsze choć najgorsze na tamten czas też nie były. Prawdopodobnie pracował bym do dzisiaj, a tak jako wyszkolony pracownik z uprawnieniami przygarnęła mnie z otwartymi rękami konkurencja ???? Pozdrawiam.

Agata

a możesz powiedzieć, czy zrezygnowano z 4 zmiany ze względu na koszt pracowników czy było to jakieś inne powody?

Darek

Ja pracuję jako operator w Xella ponad 4 lata i choć praca ciężka, to zawsze rzetelnie płacili nadgodziny, pensję miałem na czas, dwa razy zostałem wysłany na szkolenie, w tym uprawnienia UDT Generalnie uważam, że się wywiązują z obietnic, a załoga i szef też są w porządku. Ostatnio pojawiły się dodatkowe premie za zgłaszanie pomysłów na usprawnienia i utrzymanie czystości w ramach 5S oraz no i co miesiąc są premie za ilość i jakość płatne więc w sumie ok. 4 tys na rękę jest.

@Darek

Darek napisz ile godzin musisz wypracować żeby te 4 tysiace dostać. Będzie jaśniej.

@Golob

Pewnie nie odpowie bo targa godziny a jak ich nie zrobi to i nie zarobi

Filip
@Golob

Nie odpowie bo jest dodatkowo w pracy żeby tyle dostać

@Golob

To może dobra xela odpowie?czy wstyd napisać,ale konkretnie ile!

4 tyśki XD
@Darek

4 tysiące XD co ty kupisz, za te śmieszną pensje?

Obecny pracownik
@Golob

4tysiace na rękę żeby zarobić to trzeba przyjść jeszcze dodatkowo 3soboty.marne zarobki są na chwilę obecną pracuje już 25lat.A i nadgodziny płatne na raty rozbijają na 3miesiace.

Czy firma Xella Polska Sp. z o.o. w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

Xella Polska

Tak, w całości finansujemy szkolenia dla pracowników. Np. szkolenia z obsługi wózka widłowego, szkolenia zapewniające uprawnienia do pracy na produkcji (np. UDT, SEP i inne). Rozwój naszych pracowników jest dla nas tematem niezwykle istotnym – zwłaszcza w tak szybko zmieniającej się rzeczywistości w jakiej przyszło nam funkcjonować, elastyczne dopasowanie się do rynku, podążanie za nowymi trendami, uzupełnianie kompetencji a także wyznaczanie nowych szlaków to jedne z naszych priorytetów. Oprócz wspomnianych szkoleń dla pracowników produkcji mamy również wiele innych dla pracowników biurowych, managerów, sprzedawców, w tym szkolenia miękki i branżowe. Więcej o naszych szkoleniach znajdzie Pan na stronie: https://kariera.xella.pl/pl_PL/benefity-i-szkolenia

Golob

Ale te uprawnienia na wózki widłowe finansowe przez firmę są wewnętrzne?Ważne tylko w tej firmie jak się zwolnisz nie masz uprawnień?

@Golob

Uprawnienie jest oczywiście przypisane do osoby, nie do firmy. Więc przeszkolony pracownik ma uprawienie także po odejściu z firmy.

Coś nowego.

Hmmm

Czy ktoś się orientuje jak wygląda praca w Laboratorium- interesuje mnie ilość zmian, pensja oraz jakie badania się wykonuje (preferowane jest wykształcenie chemiczne)?

@Hmmm

W tym momencie szukamy osoby na stanowisko Laboranta do naszego zakładu Silka w Trzcińcu (gmina Białe Błota). Praca jest jednozmianowa – od poniedziałku do piątku. Obowiązki laboranta polegają przede wszystkim na badaniach wytrzymałościowych wyrobów, jak i jakościowych mieszanki i wapna (wilgotność i reaktywność), badaniach wody, prowadzeniu dokumentacji ZKP. Oferujemy stała pensję z możliwościami premii w ramach dobrych wyników w obszarze lean manufacturing. Wymagania – wykształcenie min. średnie techniczne, preferowane chemiczne. Tu można znaleźć pełną treść ogłoszenia: https://www.pracuj.pl/praca/laborant-trzciniec-pow-bydgoski,oferta,1001102861

Katarzyna
@Xella Polska

Dzień dobry, a czy istnieje może opcja odbycia stażu w laboratorium w Xelli? Chodzi mi o osobę z wykształceniem ale bez doświadczenia. Czy takie osoby są przyjmowane na przyuczenie i późniejsze ewentualne zatrudnienie na wspomnianym stanowisku?

Pracownik w Trzcińcu
@Xella Polska

Jestem pracownikiem placu i to my badamy cegłę zamiast laboranta. Jeszcze wmawiają ludzią ze to jest nasz obowiązek I grożą brakiem premii. Nie dziwie się ze pracownicy z Ukrainy i sprzątaczki nie chcą pracować w Trzcincu

????

Wyzysk płacą marną kasę nie polecam :((((

@????

Prawda wszystko w budowlance idzie w górę a wypłaty są takie jakie są trochę wstyd

Klient
@AAA

A jaka masz stawkę Aaa i jakcesoria stanowisko?

Sebastian
@????

Dają tu jakieś premie i dodatki? Albo jakieś benefity jak np opieka medyczna? No i ile wynosi podstawa w Xella? Liczę że mi odpowiesz :)

@Sebastian

Nasi pracownicy we wszystkich 11 zakładach Xella Polska otrzymują premie – to co miesięczna premia uzależniona od wolumenu produkcji i jakości, oraz kwartalna premia za wdrażanie Lean manufacturing i 5S. Opieka medyczna jest dostępna za 1 zł po okresie próbnym – pakiet medyczny Enelmed jest dla wszystkich chętnych pracowników. Podstawa płacy jest uzależniona od doświadczenia i uprawnień UDT, przy czy stawki są rynkowe. Pozdrawiamy, Zespół Xella Polska

Polak
@Xella Polska

Szanowny Zespole Xella Polska, jesteście w Polsce, obowiązuje język Polski - co oznacza "Lean manufacturing i 5S"? prowadząc firmę w Polsce proponuję uczyć się języka polskiego a nie przyszłym swoim pracownikom pisać anglo języczne wyświechtane hasła.

@Polak

Dzień dobry, absolutnie się z Panem zgadzamy. Tak się jednak składa, że lean i 5S to międzynarodowa nomenklatura dotycząca nowoczesnego zarządzania produkcją (wzorowana zresztą na zakładach Toyoty). Trudno zatem te terminy tłumaczyć na język polski, tym bardziej, że zwykle funkcjonują one w oryginale, a ich polskie odpowiedniki są niezadowalające. Każdy nasz pracownik jest szkolony w zakresie leanu, mamy także liczne materiały pomocnicze (np. własny podręcznik), więc jeśli ktoś nigdy nie spotkał się z tym terminem – zostanie przez nas wdrożony. Pozdrawiamy, Zespół Xella Polska

@Klient

Stawka od 20 do 22zl ci nowi pracownicy co przychodzą mają wyższa i temu zrezygnowałem premia w wysokości 510zl śmiech na sali pracownicy mówili że już ponad dwa lata taka jest

Małgorzata Bilczyńska
@????

Też tego nie rozumiem, człowiek zarabia 4k na reke i mysli, ze to duzo pieniedzy? Przeciez budowlanka sie rozwija mega szybko, ciagle buduja osiedla i domy, a pensje jak w biedronce na kasie.

Fabio
@Małgorzata Bilczyńska

Gosia jakie do ręki 4000 tysiące bruto, jeśli chodzi o ścisłośc,pozdrawiam.

Leon

To calkiem dobre zarobki w dobie kryzysu.

Karo
@Leon

to znaczy ile zarabiasz? konkretnie

Leon
@Karo

Ja 4000 tysiące bruto po kilkunastu latach pracy.

Johny

Witam. Pracuję jako operator wózka widłowego w YTONG. Bez nadgodzin mam na rękę zaznaczam na rękę od 3600 do 3800 beż nadgodzin a jak mam 4/8 nadgodzin to spokojnie mam 4 z przodu. Praca jak praca za lezenie nie płacą. Ja miałem 2 tygodnie szkolenia z doświadczonym wózkowym i po 2 tygodniach miałem dużo pytań czy chce dalej się uczyć czy już chce sam. Po 2 dniach samemu już robiłem także. Ytong na plus. Jedyny minus powinno być min 6 ludzi na załadunku dlatego że kolejki są duże i wnerwia to kierowców. Pozdrawiam Ps. Od stycznia wchodzą podwyżki także jest na plus ;)

Może ja opiszę swoją dwudniową pracę w Trzcińcu. Zatrudnienie miałem jako operator maszyn i urządzeń. Pierwszy dzień zapoznanie się z licznymi instrukcjami BHP, stanowiskowymi itp. Podpisy pod praktycznie wszystkimi urządzeniami, że zapoznałem się szczegółowo i zrozumieniem treść instrukcji, co było oczywiście nie możliwe z braku czasu. Osiem godzin nie wystarczy na zapoznanie się z taką ilością materiału. Następnie pobranie odzieży ochronnej, i tutaj zdziwienie, spodnie, ręcznik, koszula flanelowa i koszulka typu T-shirt, wszystkiego po jednej sztuce. Odzieży ciepłej i przeciwdeszczowej oraz butów roboczych nie otrzymałem. Co do butów nie mam pretensji, akurat nie było mojego rozmiaru, następnego dnia do godziny 8 otrzymałem buciki, ale ciepła i przeciwdeszczowa odzież ? Mamy chłodny wrzesień. Jeszcze większe zdziwienie mnie ogarnęło, gdy dowiedziałem się, że nie otrzymam środków czystości, ponoć dopiero po okresie trzech miesięcy miałem dostać krem i pastę do rąk. OK, praca, załoga spoko, mili ludzie, ale zajęci swoimi sprawami. Owszem przez jakiś czas miałem pomoc ze strony pracowników, ale potem niestety musiałem działać sam. Zresztą nie dziwię się, załoga miała swoje problemy. Co mnie skłoniło do odejścia po dwu dniach pracy ? Otóż brak nadzoru uprawnionej osoby (z odpowiednimi kwalifikacjami) przy pierwszym dniu obsługi takich urządzeń jak przesuwka (urządzenie szynowe) i autoklawy, (urządzenia pod ciśnieniem) Z mojego i nie tylko mojego punktu widzenia, absolutnie niedopuszczalne. Poza tym, brak pomocy przy ręcznym podpychaniu wózków, waga około 250 kg. Targanie samemu przez 12 godzin, to duży wysiłek. Niestety jest to spowodowane brakiem ludzi (niskie zarobki ?) Osobiście nie zniechęcam i nie zachęcam do pracy w Trzcińcu. Możliwe, że w moim przypadku zbiegło się kilka nieprawidłowości, ciuchy, środki czyszczące, praca bez uprawnień. Ogólnie praca wyczerpująca, bardzo brudna (ale to taki proces produkcji) i relatywnie za niskie wynagrodzenie. Szkoda bo myślałem, że popracuję dłużej w tej firmie.

Brygadzista
@Andrzej

Andrew robić ci się nie chciało,zlej baletnicy to i buty za male.he

@Andrzej

Dziękujemy za Pana opinię. Jest dla nas ważna, gdyż na tej podstawie doskonalimy proces wdrażania pracowników i onboardingu. Chcemy także zaznaczyć, że bardzo poważnie podchodzimy do bezpieczeństwa i higieny pracy i będziemy wyjaśniać omówione przez Pana kwestie. Zespół Xella Polska

@Brygadzista

Nie zamierzam wdawać się w polemikę z osobą, która nie poda swojego imienia. Jeżeli jesteś brygadzistą to nie mogłeś być na mojej zmianie, bo ten był nieobecny w pracy, więc nie możesz wiedzieć co robiłem i jak robiłem. Osobiście nie interesuje mnie twoja opinia, czy chciało mi się pracować czy nie, tego nie możesz wiedzieć. Jeżeli faktycznie jesteś brygadzistą, to napisz gdzie napisałem nieprawdę w swoim poprzednim poście. I nie zarzucaj mi że nie chciało mi się pracować. Ale faktycznie przyznam ci w jednym rację nie chciało mi się ręcznie targać ćwierćtonowych wózków, ponieważ nie jestem koniem.

@Xella Polska

Szkoda że dopiero po czasie chcecie Państwo coś robić w kierunku poprawy w zakresie bezpieczeństwa pracy. Skoro już jednak Państwo odpisało na mój post, to proszę spojrzeć na pracę operatora przesuwki. W jaki sposób oczywiście bezpieczny można wypchnąć wózki z tej przesuwki ? Na tej platformie jest kilka wyniosłych osłon różnych mechanizmów, a także kilka miejsc, w którą mogą wpaść stopy. Jak zrobić to bezpiecznie skoro wypychając wózek nie widać co jest pod nogami ? Oczywiście stary pracownik robi to już na wyczucie, a nowy ? W dniu mojej pracy na przesuwce, była wizytacja człowieka od wdrażania i kontrolowania BHP. Ten Pan widział jak sam targam wózki i co ? Zero reakcji. Obchodzenie łańcuszków, tabliczek itp przeszkód, nie znaczy że jest bezpiecznie. A w kontekście moich bardzo złych doświadczeń z ignorowaniem przepisów BHP (śmierć kolegi ), jestem bardzo przeczulony na tym punkcie.

Mateusz
@Andrzej

Pan Andrzej ma racje są takie warunki jak wymienił i nie ma co się śmiać tylko płakać bo kasa słaba a wymagania duże jak ktoś chce niech pracuje ja już mam to za sobą i nie muszę pchać tych wózków wrzucać rozwalonego gruzu i sprzątać zamiatając ten pył w byle jakich maskach które dają a nic nie pomagają

xox

lepiej w play

xox

Okropne nastawienie oraz obsluga

Julia

Widzę, że Xella miewa sporo ofert pracy, w Warszawie i nie tylko https://www.ytong-silka.pl/pl/kariera.php W niektórych ofertach mowa o premii (np. mechanik-lider zmiany), w innych nie (np. brygadzista - lider zmiany). Ktoś się orientuje, od czego zależy takie ukształtowanie płac? Z góry dziękuję.

Zostaw merytoryczną opinię o Xella Polska Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Xella Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Xella Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 25.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Xella Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 16, z czego 4 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Xella Polska Sp. z o.o.