Opinie o ICAR w Kraków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ICAR w Kraków

hthh

Spedzilem na slupie 9 lat. Siedzac i myslac co bedzie dalej zapisalem sie na studia i zamiast jeczec rylem przez 4 lata ksiazki na slupie. Zrobilem to bo wiedzialem ze jak icar sie rozwinie to bedzie klapa. Teraz jestem inzynierem procesu w duzej firmie zarabiam 4,5 tys na lape miesiac urlopu jak trzeba to i chorobowe jest. Dzis dostalem bony na swieta 1200zl. Pod koniec roku biore 2 tyg urlopu i z automatu mam wczasy pod grusza 1000zl do tego wyplatA. Do tego 2 nocki w tyg z betonu smigam. Po oplaceniu zusu 300zl zostaje mi min 1500zl. Ludzie czas sie otrzasnac. I zrobic cos z soba a nie jeczec

Jacek
@hthh

To już nie jesteś specjalistą od robót budowlanych ? W kogo się wcielisz jutro ?

odp na devitax zgadzam się również chciałbym by te idiotyczna max na taxi było podniesione bo te max stawki już sa dawno nie realne. W końcu mamy wolny rynek to po co ustawiać max stawki, na co ta ochronka i komu jak ktoś che jezdzic za 20 gr niech sobie jezdzi a jak ktoś chce jezdzic po 10 żł to tesz powinien miec prawo wkoncu mamy deregulacje pozdrawiam

@:)

ciekawy jestem czemu w branży hotelowej nie ma max. stawek przecież nie godzi się za dach nad głowa zażądać kilkuset złotych za noc. Ciekawe czemu w mieście mogą być z jednej strony Hilton, Sheraton i inne drogie hotele a z drugiej tanie hostele. Jakoś nikomu to nie przeszkadza i porządny drogi hotel może krzyczeć ile tylko chce. Przecież i w jednym i w drugim przypadku chodzi tylko i wyłącznie o przespanie nocy !! tak jak w taksówce o przejechanie z pkt. A do pkt. B. Czy w turystycznym mieście gdzie utrzymują się takie hotele nie znajdę klientów, którzy chcą jeździć po 10 zl/km ale super nową fura oczywiście, że z najdę ale miasto mi tego zabrania z drugiej strony pozawala na wojnę cenową i zaniżanie cen. Stanowisko miasta na temat podniesienia cen. max jest takie, że żadna sieć nie jeździ na stawkach maksymalnych czyli urzędnik opłacany z naszych podatków mówi wprost, że dostosowuje prawo pod politykę cenową kilkunastu podmiotów gospodarczych w mieście gdzie taksówkarzy jest ponad 4 tys. a kilkuset z nich ma ceny max. za taką wypowiedź gość powinien stracić prace a do urzędu powinna wjechać kontrola czy nie było lewizny.

taxi
@2,80/4,20

już byli tacy pod dworcem,może nie pamiętasz.Jak klient ma czuć sie bezpieczny skoro cennik masz schowany albo wydrukowany w formacie 5cm x 5 cm.Jeśli klient wchodzi do chotelu to wie że z noc zapłaci 100 zł lub 500 euro.Jest tego świadomy wiec podejmuje decyzję. Ty chciałbyś żeby wejście kosztowało 10 zł 1 km 10 zł czasówka 50 zł nie wspomnę o strefach i taryfach.Skąd klient ma wiedzieć ile zapłaci na końcu.Jak wyjdzie za dużo to już nie może powiedzieć że rezygnuje i skorzysta z tańszej konkurencji. Nie rób z siebie głupa i nie porównuj ceny taxi która jest złożona z kilku różnych opat do ceny z góry podanej za usługę. Urząd miasta dba o wizerunek Krakowa przed klientami jednocześnie zabezpieczając ich interesy przed takimi cwaniakami jak ty

@taxi

nazywasz mnie cwaniakiem ... na jakiej podstawie ?? gdybym był cwaniakiem to nie piekliłbym się o cennik bo miałbym własny i cennik miejski waliłby mnie po całości. Miasto dba o wizerunek ?? ale jak ?? dopuszczając Skody Felicje do jazdy na taryfie, ponad 20 letnie Mercedesy, nie weryfikując jak panowie w wieku głęboko emerytalnym przeszli badania lekarskie i psychologiczne ?? Fiaty Punto, lanosy to już ku... nie wspomnę.

asdf

Forumowicze błagam o pomoc Wszelkie info tutaj (usunięte przez administratora) Zbieram na rehabilitacje córeczki

2,80/4,20

Barbakan się kończy więc właściciele drą ile się da póki mają z kogo. Znowu kolejne kilkadziesiąt aut odejdzie do Icara, Megi i pewnie ktoś na beton wskoczy.

taxi
@2,80/4,20

i nie czepiaj się że hotel napisałem "chotel" tylko zrozum o co mi chodzi

tax
@2,80/4,20

A mi to wisi.Dzięki wyższym opłatom (500 zł w ratach po 20zł wadium) może nie będzie przybywać nowych nieogarniętych świeżaków, którzy swoja niekompetencją odstraszają klientów.Póki co giełda pełna i na razie nie narzekam na zlecenia.Tyle tylko,że stawki za km gównIane i trzody rezygnującej ze szmatowozów coraz więcej. O co tu płakać?. Miał kubeł pomysł na barbakan to i doi z niego kasę. A bo to prezie szmatek lepsi? Ile radyjek sprzedali za ciężką kasę,a dzisiaj można je do śmieci wyrzucić, bo androida wprowadzili.Śmieją się z nas wszyscy prezie, bo taksiarze to największe buraki na świecie.Nie ma szans na wspólną walkę o swoje.Jeden drugiego by sprzedał za czapkę gruszek.

@tax

no stary jak Ci tam dobrze to chwała Ci za to. Dobzre, że świadomy jesteś poziomu stawek bo w Icarze i Medze wielu nie m tej świadomości. A fakt, że Barbakan traci rynek jest nie do zaprzeczenia i tyle.

logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Spawacz MAG / TIG / ELEKTRODA
INDMONT sp. z o.o. sp. komandytowa

tak barbakan za obsługę swoich firm bedzie brał pieniądze od kierowców czyli przezucił koszty swojej obsługi na bezgotówkach na karki swoich wyrbników to sie nazywa interes

słyszałem w barbakanie od stycznia abonament o 20% w góre

LUck
@:)

Źle słyzałeś

:-)))

myślałem ze wy o tym 686 to tak dla jaj ale to chyba real i to do tego zarazliwe albo pisze R do Cz to dopiero matrix

Icar_taxi
@:-)))

@czarna_perla I co z tego że masz takie utargi w weekend jak przez to nie masz żadnego życia prywatnego. Jasno napisałeś, że w weekend od piątku od 20 do poniedziałku do 7 rano spędziłeś 30h w samochodzie wożąc ludzi żyjących normalnym trybem, czyli takich którzy w weekend trzymają dziewczyny za dupcie i piwa w ręce a Ty w tym czasie ciorałeś jak bura suka po 200-300km każdej nocki. Ja też jeżdzę w Icarze od kilku lat i obaj dobrze wiemy że w tej robocie tyrasz wtedy kiedy wszyscy inni się bawią. I nie rozumiem czym się tak podniecasz w kwestii utargów skoro to był WEEKEND a w tygodniu od 7.30 rano wszedzie są mega korki od 11 martwe godziny a od 15 znowu korki. Wiecznie nas nie ma w domu bo żeby zarobić trzeba jeździć w takich właśnie chorych godzinach jak opisałeś za śmieszne stawki a debile jeszcze się pytają o zniżki bo im się wydaje że jak jadą kursem za np 30zł to z tych trzech dych to my mamy 90% na czysto. Jarasz się np 500zł utargu za nockę? Ok. Odlicz zus, paliwo, amortyzację, kawę w nocy, następny dzień masz wyjęty z życia po 10h w aucie w nocy. Ile takich weekendów pojedziesz w miesiącu po 30h? Jeden? Dwa? Kosztem czego? Masz kobietę? Kolegów? Cztery weekendy? To gratuluje, jesteś wtedy kompletnym NO LIFE`m. To praca dla kawalerów mieszkających z rodzicami albo starszych panów na emeryturach... Jeżdzę ok 10h dziennie, czasem robie nocki w weekend ale nigdy 3 dni z rzdu po 12h każda. Zarabiam ok 3500 na rękę i wcale nie uważam żeby to były jakieś kokosy biorąc pod uwagę nakłady pracy i wyrzeczeń które trzeba ponieść żeby zrobić w tygodniu te 300zł utargu a w weekend powiedzmy ok 500. Ile tak chcesz ciągnąć?

DeviTaX

Jak ktoś jest inteligentem to ktoś musi być idiotą :) Biorę na klatę a trochę jej mam ;) Co do Ubera.. Wejdzie, zobaczymy jak się rozkręci tyle. Chyba że nie przejdzie ale to domniemania nic więcej. Wrózki, czarodzieje i jasnowidzący ( tudzież ciemnowidzący bardziej ) poszli na wódkę i nie ma co za nich roboty odwalać :) Zaczynam Cie lubieć.. ( słodzi :P )

czarna_perla

To Wy chyba (usunięte przez administratora) jesteście a nie taksówkarze jak takie utargi w weekend robicie. U mnie w piatek od 20:00 do 4:00 389 zł, sobota 20:30-7:30 - 573 zł, niedziela 20:00-7:00 568 zł, ale to trzeba jeździć a nie stać po strefach. A od Tomka się odstosunkujcie, bo dzięki takim ludziom jak on podróż jest przyjemna. Ja też staram się przyjaźnie podchodzić do klientów i wiele razy słyszałem: "ale nam się fajny kierowca trafił, bo w tamtą stronę to z takim mrukiem jechaliśmy". Pozdrawiam i wszystkim życzę takiej radości, pogody ducha i podejścia do klientów jak ma kolega 686. Tomek, nie przejmuj się frustratami, rób swoje i do przodu! :)

max

W sumie nie jest żle np wczoraj z w andrzejki jezdziłem od 17-5 rano i 190zł obrotu jest. Tak więc narzekajcie dalej. Do roboty

edek
@max

To coś słabo ci poszło kolego. Ja jeździłem od 20.00 do 4.30 i miałem 250 zł. utargu. Nie ma co narzekać. Jak się chce to się zarobi.

dr Wiktor wektor
@edek

bosch.. gdzie wy jeździcie? ja jako beton w sobotę od 20 do 4 rano i 620zł obrotu....

DeviTaX

W końcu się może ( podkreślam ) może za nich wezmą... Może 2 razy zdarzyło mi się żeby taxi balice jechało królowej jadwigi czy przez mydlniki... Zasuwają na około ile wlezie głównie Księcia Józefa i co tojest ok w stosunku do klienta ?? Tak.. zaje....cie.. Cholerny monopol, wszędzie zakazy postoju i ta opłata 5zł za odbiór pasażera. To jest czyste złodziejstwo ! Ciekawe kto na to wpadł.. że jak krakowska taksówka będzie droższa o 5 zł to klient wybierze lotniskową ? która jest 3 razy droższa w niektórych przypadkach ? Na Azory 89 zł no kur....a . No tak licencja Zabierzów więc mogą sobie robić "dopłatę" za jazdę poza rejonem licencji - powrót z Krakowa do własnego rejonu... I to jest to z czym powinno się walczyć i rozmawiać na tym forum a nie jechanie po tanich taxi. http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,44425,16965118,Wandal_demoluje_taksowke__konkurencja_sie_przyglada.html#TRrelSST to nie mój kolega... no nie to konkurencja... Zamiast się trzymać razem bo każdy robi to samo i tak samo stoi na postoju, użera się z pijanymi debilami to lepiej narzekać że Icar to, Icar sramto a mega to już w ogóle... Obudźcie się w końcu...

@DeviTaX

ja bardzo przepraszam ale chyba kolega nie rozumie sedna problemu ... a mianowicie lotnisko wykorzystuje swoja pozycję i co jest obecnie sprawdzane wpływa na utrudnianie wyboru taksówek tak aby w uprzywilejowanej pozycji były oczywiście taryfy lotniskowe ... brak postoju dla taksówek innych niż lotniskowe to oczywisty skandal. Nie ma jednak mowy o cenach kursu z lotniska do miasta bo każdy powinien po tyle jeździć i nie widziałbym w tym nic nadzwyczajnego. W jakim normalnym europejskim mieście przejazd z centrum na lotnisko kosztuje 10 euro ?? a tyle chyba bierze Icar. W imię czego taksówkarze chcący skupić się na obsłudze turystów mają ceny dostosować do kieszeni rodzimego klienta ?? Mieszkasz w Krakowie płacisz z tego tytuły wyższe opłaty niż dajmy na to mieszkaniec Pcimia z całym szacunkiem do Pcimia, masz wyższe koszta życia bo to przecież Kraków ale nie możesz przy prowadzeniu DG korzystać w pełni z gałęzi gospodarki na jakiej bazuje Kraków bo ceny muszą być dostosowane do kieszeni studenta ... !!! Nigdy na lotnisko z centrum nie pojechałem taniej niż 70 zł i tą cenę uważam za graniczną taniej choćby o 5 zł nie pojechałbym. Znajomi ostatnio byli w Rzymie odległość na lotnisko z hotelu max 25 km. cena kursu coś około 50 euro i to jest standard ... Co jest nieuczciwego aby od turysty z Rzymu, który z domu na lotnisko u siebie zapłacił 50 euro zażądać 25 euro z Balic do Hotelu ??? co ku... w tym nieuczciwego ?? A może kierowcy Icara zwyczajnie wstydzą, ze powiedzieć, że jeżdżą dla kasy i chcą jej jak najwięcej bo maja rodziny i koszty życia a chcą żyć jak normalny człowiek mieszkający w UE !! a później narzekanie ... jak to jest, że na zachodzie za tą sama prace można zarabiać tyle to a tyle a u nas się nie da ??

x

Jedynym uczciwym?? Znasz wszystkich?Czyli ty co? Zwykly zasrany zlodziej jestes I dziwic sie potem ze taka o nas opinia Przestan okradac ludzi I namawiaj do tego innych to sie moze kiedys ta opinia kapke zmieni

edek
@x

Kolego, nie bądź taki święty. Nie wierzę że ty nigdy nie dogadałeś się z pijanym anglikiem. Z nimi są najlepsze kursy jedziesz kilometr a płacą jak za dwadzieścia tylko trzeba im zakomunikować godną cenę a nie liczyć na groszowego tipa.

x

taxi driver

Bylem na rozmowie z przedstawicielem Ubera w krakowie i jest to były taksowkarz z barbakanu, widac ze barbakan sam strzelil sobie w kolano produkując takich ludzi..........

ajkarek

Dopuściłem się groźby karalnej ? :) Groziłem uczestnikom bloga ? :) Facet, czy ty masz równo pod kopułą ? :) Świadectwo to ty sobie komediancie wystawiasz na swoim blogu wystarczająco często. Ktoś, kto tam zajrzy raz czy drugi, może sobie łatwo wyrobić opinię z kim ma do czynienia :) A na anonimowości mi zupełnie nie zależy, bo do ukrycia nie mam nic. Przyjęło się, że na wszelkich forach internetowych używamy nicku/pseudonimu, a nie imienia i nazwiska, więc przestań się człowieku ośmieszać przynajmniej tutaj :)

Jendrek
@ajkarek

Osmieszasz sie ajkarek, wystarczy minuta osiem i beda chlopcy u ciebie w lepiance...nie trzeba zadnych imion, nazwisk, czy adresow. Wiesz co to IP ? Nara, 3malski.

Witam wszystkich, w tej całej konfliktowej rozmowie przewija się stek bzdur,a jedną z nich jest to że betony mają lepsze od auta od icarów ,Megi, czy Barbakanu,kompletna bzdura.

tax
@Marek

No fakt.Po zajechaniu swoich starych bryk, szefostwo zmusza ich do zakupu nieco nowszych.I co ma zrobić taki sprzedawczyk z taxi który przeszedł do icara i nie ma powrotu do żadnej korporacji taxi? Bierze kredyt,pożycza i wraca do szmatowozów dymać na nowe autka dla preziów. To dlatego tylu icarowców poszło na beton.Żadna sieć nie przyjmie z powrotem takiego śmiecia.Są jak trędowaci i tylko dlatego jak nie beton, to zostaje im dymanie w icarku do końca.

klient icar

Hehe...tak pewnie, tak to sobie najlatwiej wmowic ze kogos nie stac:-) tu sie akurat mylisz no ale jak tam chcesz,jak pisalem zobacz sobie skad i jacy sa klienci icara zabierani. Co do stanu technicznego to sie nie zgadzam. Zgoda natomiast co do tego, ze maja starsze ale nie stare auta ale to juz kwestia wyboru...jak z fryzjerem. A co do klienteli jeszcze, fakt jeszcze rok temu icar byl dla niektorych obciachem, ale teraz to wrecz stal sie modny.

@klient icar

Popisu twojego chamstwa i ilości użytych epitetów nie komentuję, gdyż sam sobie wystawileś nimi najlepsze świadectwo. Natomiast chciałbym cię poinformować, że właśnie dopuściłeś się publicznie groźby karalnej i to nie po raz pierwszy, bo już w przeszłości groziłeś poszczególnym czytelnikom bloga. Nie jesteś aż tak anonimowy, jak ci się wydaje. Zostawiłeś swój ślad internetowy, który nie trudny jest do namierzenia przez powołane do tego organy. Tyle w temacie, jako ostrzeżenie, gdybyś nie zdawał sobie z tego sprawy. Ja w każdym razie kieruję to dalej, tam gdzie odpowiednie instytucje powinny się zająć kimś takim jak ty.

@686

Przepraszam komentującego używającego nicku "klient icar", że odpowiedź dodała się po jego komentarzem. Miała być dodana pod komentarzem osobnika mieniącego się jako ajkarek.

klient Icara

Z calym szacunkiem o to chodzi,ze jest wolny rynek. Jak idziesz na plac i widzisz pomarancze za 6 i 8 zlotych za kg i sa takie same to ktore bierzesz? Bierzesz drozsze bo chcesz zrobic dobrze sprzedajacemu? Nie twierdze,ze zarabiacie kokosy,ale jest jak jest zawsze mozna zmienic branze niz tylko narzekac. Czy Ty kupujac jakas usluge wczuwasz sie w role innego czlowieka i mowisz sobie dobra dam mu 3 zlote wiecej bo on sprzedaje ponizej kosztow? To jest normalny odruch, ze wybiera sie to co tansze, oczywiscie jak jest tej samej jakosci. Tankujesz na najdrozszej stacji? I tak masz ra je to nie chodzi o te 10 zlotych,ale tu 10 tam 10 i robi sie 100,ktore moge sobie wydac dowolnie na co mi sie zechce. Normalnie tez moge,ale po co jak moge wydac te "zaoszczedzone"?

były driver
@klient Icara

w pełni się z Tobą zgodzą tutaj wszyscy. Nie prawdą jest tylko jakość usługi, w tanich liniach dostajesz często stare, brudne auto, w wątpliwym stanie technicznym. A powodem tego jest właśnie cena usługi. Tanie linie są dla ludzi, których nie stać na taxi ale nigdy się do tego nie przyznają.

@klient Icara

w sklepie jest wolny rynek bo za towar sklepikarz może krzyknąć ile chce a ja nie mogę więcej liczyć za km w mieście jak 2,80w dzień i 4,30 w nocy to gdzie ten wolny rynek. Niech zostanie zniesiona cena max. to dyskusja się utnie.

do uber

przedstawiasz się jako uber a piszesz "podobno" ,przecież o swoim kliencie wiecie wszystko.Za chwilę narzekasz na brak reklam kilku sieci prorokujesz ile to setek przejdzie do goldman sachs.Czy naprawdę bardziej inteligentnych do agitki nie mogli zatrudnić.Może napiszesz ile w chwili obecnej oddają kierowcy w USA bo jest to zamierzona polityka nastawona na wyzysk i ucieczką z zyskami.

UBER

w Warszawie podobno klientami Ubera są równie często ludzie nieco starsi, a nie jak by się mogło wydawać studenci. Po Nowym Roku z Icara zapewne odejdzie kolejnych kilkuset kierowców na rzecz Ubera, a zwłaszcza tych weekendowych. Swoją drogą w radiu i na ulicach widać reklamy mega i barbakanu, a icara ani jednej, a przydałoby się coś, bo zleceń ubywa z miesiąca na miesiąc, kierowcy rezygnują, a na strefach i tak zalogowanych po 150 samochodów.

do "klienta" icara

będą riksze będzie jeszcze taniej

Jendrek
@do "klienta" icara

a "z buta" to juz prawie za darmo

Zostaw merytoryczną opinię o ICAR - Kraków

• Jak się pracuje w ICAR?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ICAR?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ICAR?

ICAR