Opinie o ICAR w Kraków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ICAR w Kraków

klient Icara

Kurcze...na prawde macie kiche na tym postoju...nic tylko posty macie czas pisac;) ehh, donra szkoda gadac bo widze,ze zlosc na tanie linie jest tak duza,ze juz zadnych argumentow nie masz. I jeszcze jedno....podzialu klientow nie ma, z Toba sie jezdzi z braku laku oraz z niewiedzy. Ale Ty pewnie czuj sie,ze jestes Pan;) Powodzenia w dalszej jezdzie za 2,80 i rzekomego dawania sie naciagac wszedzie i przez wszystkich;)

9tax
@klient Icara

Widzisz cwaniaczku...Wypowiadasz się na temat mojej pracy, a G o niej i kosztach jej prowadzenia wiesz. Skoro taki mądrala jesteś, to nie bądź anonimowym trolem, tylko napisz może o swojej profesji. Jestem pewien, że tak jak Ty lepiej wiem ile powinieneś zarabiać,jak długo pracować itp. No dawaj cwaniaczku :)

@klient Icara

no jednak jesteś kretynem. po tej wypowiedzi twojej samo to ciśnie się na usta.. żal ci dupe ściska że jezdzimy po 2,80? też bys chciał a nie możesz prymitywie. od nowego roku zus rośnie w górę a ty sobie jezdzij chłopku po 1.99/km i susz zeby do klientów ekonomiczny debilu

klient icara

No to dobra, ale skoro Cię to tak wali, to po co tyle tych żali na tym forum? Skoro masz tyle tych stałych klientów, to w czym problem? Skąd ta nienawiść do tanich linii? A no widzisz dlatego, bo jednak jest masa ludzi, którzy jeździli by też z Wami, gdyby musieli. Np. ja. I brałbyś takiego klienta z pocałowaniem ręki. Mimo to, że nie jestem narąbanym angolem, który chyba już jako jedyne do Ciebie wsiada. Masz stałych klientów bo lubią nowe auto...super to rozumiem, kogoś to rajcuje i czuje się lepiej dowieziony i za co płaci więcej ok. Ale 90% osób chce być przewieziona z punku a do punktu b, jak popatrzysz na ulice to jakie po Krakowie auta jeżdżą? Większość klasa średnia do 50 tysięcy złotych, i dla większość też takie auto wystarczy żeby go podwieźć. Z pewnością Ty kupujesz w sklepiku osiedlowym, a nie w supermarkecie, bo chcesz wspierać lokalnego przedsiębiorcę. Czy ja mówię, że masz kokosy??? Nie! mówię tylko jeździj sobie po swoich stawkach i odczep się od ludzi na poziomie, którzy jeżdżą tanimi liniami. Swoją drogą widzę, że sam zacząłeś używać sformułowania tanie linie, a nie zauważyłeś sarkazmu. Tanie linie lotnicze miały to do siebie, że też zaczynały od starszych modeli, a obecnie mają nowszą flotę niż np. LOT. A Ty właśnie jak ten lot, myślenie rodem z PRL, klient ma wejść, nie narzekać, zapłacić dwa razy tyle, najlepiej za trasę przez Ciebie wyznaczoną i jeszcze podziękować.

@klient icara

boschhh.. jaki ty durny jesteś człowieczku z syfem zamiast mózgu, udający że znasz się na wszystkim..powiedz mi ciołku kiedy to tanie linie lotnicze miały starszy sprzęt? może według ciebie A-319, A-320, A-321 lub B-737-700 lub 800 to złom? Z ciebie taki klient jak z koziej (usunięte przez administratora) trabka włascicielu icarka zmieniający tylko nicki. A co lotnictwa to się BUCU najpierw troche dowiedz, poczytaj, kmiocie a później się wypowiadaj.

@dr Wiktor wektor

Ależ ty człowieku jesteś prymitywny. Nie masz żadnych argumentów, tylko obraźliwe słowa

@klient icara

Czlowieku ale to ty caly czas masz zale i pretensje do mnie ja ci juz powiedzialem ja jestem bardzo zadowolony z tego podzialu klientow dlaczego piszesz ze mam jakas nienawisc do tanich lini lotniczych juz ci pisalem osiolku ze ja sie z tego ciesze wiec czytaj ze zrozumieniem ani razu nie obrazam nie zloszcze sie na mege icaritasa barbachlam ciesze sie ze cos takiego jest w krakowie co do twojej wysokiej samooceny ze jestes czlowiekiem na poziomie :) ok badz nim sobie i nie pisz mi kogo ja woze i kto mi wsiada pracuje w dzien i narabanego angola nie wposcilbym do swojej taksowki widze ze ty nie morzesz przezyc ze bogaci ludzie na poziomie wola jechac ze mna a nie z cyborgiem z szambowoza dla ciebie jest to nie do pomyslenia trudno nic nie poradze na twoj ograniczony umysl wiec ostatni raz ci powtarzam nie pisz glupot ze we mnie jest zal i zawisc OSTATNI RAZ POWTARZAM MOJ KLIENT NIE WSIADZIE DO SZAMBOWOZU I KLIENT SZAMBOWOZU NIE WSIADZIE SO MNIE MNIE TO BARDZO PASUJE I CIESZE SIE ZE NIE MUSZE WOZIC TAKICH LUDZI NA POZIOMIE JAK TY I MASZ RACJE KUPUJE W OSIEDLOWYM SKLEPIKU I PRAWIE NIGDY W MARKETACH ALE TAKI DUREN JAK TY NIGDY TEGO NIE ZROZUMIE WIEC SZANOWNY KLIENCIE ICARA JEZDZIJ SZAMBOWOZAMI Z PAWIAMI W SRODKU ZA POL DARMO KUPUJ NAJWIEKSZY SYF W NAJTANSZYCH MARKETACH JESTEM PEWIEN ZE ZNASZ JE WSZYSTKIE I DALEJ SOBIE TLUMACZ ZE JESTES CZLOWIEKIEM NA POZIOMIE DLA MNIE ZAWSZE BEDZIESZ BIEDA KLIENTEM I "LOWCA PROMOCJI LUB OKAZJI" I ZROZUM WIRESZCIE ZE SA PODZIALY I MI SIE TO BARDZO PODOBA I MAM POSBE NIE WSIADAJ DO FAJNEJ I DROGIEJ TAKSOWKI BO JA NIE CHCE WOZIC TAKICH LUDZI JAK I MAM NIADZIEJE ZE NIGDY NIE ZOBACZE TWOJEGO BIEDA RYJA JAK TO POWIEDZIAL KTOS ZNANY "SPIEPRZAJ DZIADU" TYLE

Jurgen

panowie szkoda dyskusji z tym czlowiekiem bo to nie ma sensu jaki ma sens prostakowi tlumaczyc o kosztach dzialalnosci on wie najlepiej co mnie boli on wie najlepiej ze ja nie zarabiam i wie ze w tanich liniach jest ponad polowa taksowek w krakowie jest w tym momencie 4250 taxi w medzie jest ich 520 w icarze 550 a w barbakanie 450 z mojego wyliczenia jest ich 1500 sztuk czyli jakies 30 procent nie ponad 50 procent to po pierwsze po drugie osiolku mnie naprawde nie interesujesz i wcale mnie nie boli osoba twojego pokroju juz ci pisalem mam cene 2.8 zl km i albo wsiadasz albo nie ale prostak twojego pokroju bedzie krzyczal jak to ja z ludzi zdzieram osiolku ceny maxymalne ktore teraz obowiazuja zostaly ustalone w 2001 roku!!!!! 14 lat temu a ze kilku cwaniaczkow dorabia sie na garnie 30% taksowkarzy tylko pokazuje jak wysoki jest ich poziom intelektualny ze woza za stawki z przed 15 lat takich bieda klientow jak ty wszystko w tym temacie ja ci juz pisalem razem bedziemy zdrowsi i ja i ty jak zostanie zochowana taka kolej rzeczy jaka jest obecnie jedzij sobie tanimi liniami ja sobie dam rade moze cie zdziwi ale mam duzo swoich klientow ktorzy patrza na to ze mam prawie nowe idealne autko ze zawioze tego klienta bezpiecznie ze nie urwie nam sie kolo ze nie usne na skrzyzowaniu ze nie jestem cyborgiem z kroplowka i cewnikiem w samochodzie moje uslugi nie sa dla biedakow takich jak ty i to sie nigdy nie zmieni kupuj najtaniej jezdzij najtanszym syfem i chwal sie jaki to jestes zaradny i oszczedny i nie pisz ze cie obrazam wiem ze prawda boli a jak tak bardzo kochasz tanie linie lotnicze moze zrob licencje postaw auto i zarabiaj kase na wozeniu takiego czegos jak ty wlasciciele tanich szambowozow z otwartymi rekami cie przyjma w koncu liczy sie kasa tyle

@Jurgen

mega około 650, icar około 800, barbakan chyba się zgadza czyli 450. Razem 1900 taksówek. Licencji wydanych może być 4250 ale aktywnych taksówkarzy jest około 3700. Cały czas trwają kontrole i co dziesiąty kontrolowany taksówkarz nie prowadzi już działalności co oznacza, że licencja jest mu odbierana. 4250 - 10% daje 3825 co oznacza, że tanich linii może być około połowy. To tak tylko chciałem dodać do dyskusji:)

@fakty kontra mity

Od razu dla pieniaczy - pisząc post zakładałem, że aktywnych taksówkarzy jest około 3700 po wyliczeniach wyszło mi że 3825. Darujcie sobie teksty typu " najpierw pisze 3700 a później 3825" Pozdro dla aktywnych pieniaczy:)

klient icara

Może i betonów jest coraz więcej, ale obecnie icar, mega i barbakan to i tak nadal ponad połowa taksówek w Krakowie, więc w czym problem? Czy jest mi dobrze, nie narzekam. Co tu robię, trafiłem na forum przez przypadek przez artykuł na gazecie.pl dotyczącym wysyłania na miny, przemocy itp zachowań ze strony zachowa taksiarzy wobec tanich linii. Morał: wcale Was to tak nie obchodzi jak tu piszecie.

logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Spawacz MAG / TIG / ELEKTRODA
INDMONT sp. z o.o. sp. komandytowa
Mirek

A gdzie kolega 2.8/4.2?? Nie było go tu pare dni, a uwielbiam czytać jego posty, pewnie zapracowany, więc kolego jeżeli czytasz to napisz coś,uważam że jesteś na tym forum najlepszy

klient icara

Haha...tak pewnie, czyli wychodzi, że oboje lubimy czekać, ja na taryfę, a Ty na klienta;) powodzenia. A za piwo, to mogę zapłacić i 15 złotych, ale póki co piję za 8 złotych, bo przepłacać nie lubię, tak samo za taryfę. Bo problem to mam...z przepłacaniem.

@klient icara

problem to ty masz z glowa ze jestes skapy to jestem wstanie zrozumiec kazdy moze byc zdaj sobie wreszcie sprawe ze ty nie jestes klientem taxi ty jestes klientem tanich lini lotniczych chcesz sobie stac i czekac na taxi prosze bardzo stoj mi to nie przeszkadza i nie pisz glupot ze tanie linie tylko maja klientow to co z reszta sieci wawel 919 itd to kierowcy tam sa tylko dla idei??? ciesz sie prosty i ograniczony czlowieczku ze dal ci ktos mozliwosc jechac tanim syfem ale nie pisz ze to jest taxi bo taxi to to nigdy nie bedzie chyba juz zapomniales z czego wywodzi sie icaritas z nielegalnego przewozu osob i zebys prostaku wreszcie zrozumial ja sie ciesze ze ty nie jezdzisz ze mna i nie chce takiego klienta jak ty zebrakom blokersom klientom icara i ludziom takim jak ty z gory dziekuje i apeluje prosze nie wsiadac do mojej taksowki bo jestescie klientami ktorych nie mam zamiaru obsluzyc szczegolnie ludzi ktorzy maja problem z przeplacaniem

sklep
@Jurgen

to dziwne co piszesz bo zawsze jak przyjeżdża taksówkarz do sklepu to zanim coś kupi to najpierw pyta o zniżkę na taxi.Dlaczego na giełdzie na rybitwach stoi tyle taksówek na parkingach?Odpowiedź jest bardzo prosta, szukacie używanych części żeby było jeszcze taniej niż kupując zamiennik.Tak jak piszesz o swoich klientach tak samo mogę napisać o taksówkarzach tylko, że dla mnie nie ma nic dziwnego, że zanim wyda się ciężko zarobioną złotówkę klient kalkuluje jak jej głupio nie wydać. Zacznij od siebie, przepłacaj za towar, potem naucz tego robić swoich kolegów, dzieci czy rodzinę a może standardem się stanie, że każdy nie będzie pytał o cenę tylko będzie płacił z uśmiechem na twarzy.

zzz

Każdego klienta trzeba szanować bo z tego żyjesz.

klient icar

Oj panowie boli, boli dominacja tanicj linii:-) ostatnio padłem jak stalem koło postoju taxi w sobote. Godzina 2 w nocy dzwonie do Icara i zamawiam na adres pobliskiego o 30m banku. Mial byc do 5 minut, wiec jeszcze byl i czas na papierosa. I ku mojemu zaskoczeniu na adres tego banku oraz pobliskich punktow w ciagu tych 5 minut przyjechalo jeszcze ok 10 taksowek. Oczywiscie tanich linii, czy icar, mega, barbakan. Z postoju oczywiscie nie wyjechala zadna. Nikt tez do niego nie podszedl. I to w cale nie sami narabani klienci. Generalnie obecnie tanie linie sa modne, czy sie Wam to podoba czy nie. Betonami jezdza juz tylko nieswiadomi tyrusci. Bo sorry, podchodze to Was i pytam ile za kurs a Wy ze ok. 30 zl, a icar za 16. To powiedzcie mi, ktory swiadomy frajer z Wami pojedzie. I na prawde stac mnie na taxi za 16, 30 i 50 zl, ale to tak samo jak rzesza betonow stoi teraz pod bonarka bo paliwo po 4,19. I juz nie zatankuje dalej na bp za 4,50. I Wy smiecie smiac sie z ludzi' ze wybieraja to co tansze? Sami robicie dokladnie to samo na co dzien.

@klient icar

O 2 w nocy w sobotę żaden beton nie narzeka na brak klientów, bo mój klient nie ma problemu z zapłaceniem tych 40zł.Woli wsiąść i jechać, niż tak jak ty stać i czekać po kilkanaście minut(o ile się dodzwonisz) na biedataxi marznąc. Takich cwaniaków jak Ty płacących po 9zł za piwo, a żałujących na taryfę mam gdzieś :)

@x

to po co siedzisz na forum icara i się nim w ogóle interesujesz skoro ci tak dobrze?

x

Do mojego mechanika icaruski nie przyjeżdżają.... Serwisuję autko w autoryzowanym serwisie :)

jurgen
@x

na kazdych drzwiach autoryzowanych serwisow wisi kartka koniwojazerom akwizytorom i kierowcom megi icara i barbakanu dziekujemy:)

prawda nie mit!!!

o niczym nie swiadczy widzac tego jegomoscia to raczej nie brak odpowiedzialnosci lecz kasy spowodowaly ten problem pojechal do mechanika ale nie mial na naprawe jak myslisz dlaczego???

@prawda nie mit!!!

No nie wiem dlaczego nie miał. Trzeba by go zapytać. Może jakieś extra wydatki, a może taką już ma naturę, że zawsze mu mało. Inni jakoś mają. U mojego mechanika często widuję samochody z Icara i niespecjalnie oszczędzają na naprawach.

@prawda nie mit!!!

może świadczyć o tym że np: -właśnie przeszedł z barbakanu i powoli zaczyna nadrabiać zaległości, spłacać długi oraz naprawiać auto, -woli wrzucać pieniądze w maszyny ale grające a nie jeżdżące -jest zwykłym osłem który powinien pracować w kamieniołomie a nie z ludźmi i ta najbardziej prawdopodobna, że masz bujną fantazję.Który mechanik wykonujący naprawę twojego auta rzuca robotę i zajmuje się oględzinami i wyceną naprawy kolejnego auta oczywiście przy innym kliencie(tobie)? Ja gdy jadę na serwis otwierane jest zlecenie naprawy, w nim klient zaznacza co chce naprawić lub co go niepokoi w pojeździe, nie wspomnę już, że z różnych powodów mechanicy nie wpuszczają klienta na halę napraw.Ty oczywiście wlazłeś pod auto innego klienta aby zaobserwować wszystkie jego usterki.

Olaboga
@icar

Może Wiesiek białym espero z Pawiej przeszedł do icara ?

prawda nie mit!!!

witam kolegow w piatek bylem u swojego mechanika w krakowie i przezylem szok naprawialem swoj samochod i przyjechal taksowkarz z icara nie podam nr kierowcy ani modelu auta bo nie chce nikogo oczerniac chce przedstawic problem oczywiscie zaraz ktos napisze ze klame ale wcale tak nie robie wiec zaczynamy przyjechal kierowca z icara zolty kogut na dachu oklejony do okola icar do mechanika i stwierdzil ze mu cos sie dzieje z tylnymi chamulcami panowie jak podniesli samochod na podnosniku zwariowali tylne zaciski zespawaly sie z klockami a klocki z tarczami wszystko do wymiany!!!!!! koles nie wymienial klockow tarlo blacha o blache i tarcze sie zniszczyly i przy okazji zaciski recznego nie bylo pan mowil ze kiedys mu sie urwal idziemy dalej ostatni tlumik do wymiany bo przegnity na laczeniach z przodu letnie gumy!!!!!! z jednej strony opona zjechana do slicka prawa strona od wewnatrz kierowca stwierdzil ze ma nowe zimowki ale ich nie zaklada bo po co :) jak nie ma sniegu z przodu zawieszenia nie bylo mechanik zwariowal kierowca stwierdzil ze na razie nie jest zle i chce uslyszec ile maprawa tylu mechanik mu powiedzial ze 1800zl z zaciskami i recznym kierowca z icara grzecznie podziekowal i powiedzial ze jeszcze sie zastanowi i pojechal ale to nic wyjechalem od mechanika i patrze kierowca stoi na kazimierzu za chwile klient mu wsiada!!!!!! brak slow chce byscie wiedzieli pozdrawiam

@prawda nie mit!!!

I o czym to niby ma świadczyć ? Że Icar jest zły, czy zwyczajnie nieodpowiedzialny gość, który może zdarzyć się wszędzie ?

DeviTaX

Się tak zapytam... Zauważyliście może coraz więcej aut "eko" które mają koguta ale bez herbów, licencji na szybie przedniej i cennika na bocznej ? Zresztą widziałem ze 3 auta z kogutem taxi ale bez kabla do środka auta i oczywiście zero oklejenia herbów itp.. Oni sobie jaja robią ?? Tak wiem, icar też jeździł jako przewóz, chorągiewki itp ale to było 3 lata temu i "prawie legalnie" ale nikt z nich nie zakładał koguta na bezczelnego... Policja ma to gdzieś, itd tylko łapanki na legalne taryfy robi ( ostatnie 2 weekendy akcja taxi po całości).. Koperty chodzą pod biurkami czy jak ?? I żeby było śmieszniej ten "lewy taxi eko" jeździł sobie po strefie B bez problemu, straż miejską mijał i nic, patrol policji też nic... To już grube przegięcie..

alex
@DeviTaX

MINOWAC!!!! MINOWAC!!! I jeszcze raz MINOWAC!!

icaritas
@alex

Wejdzi sobie kolego na stronę ITD i poczytaj aktualnosci. Polecialy kary i to grube.

eee
@icaritas

Kary poleciały tylko teoretycznie. Żaden mandatu nie przyjął. Sprawa trafia do sądu, a sąd po dwóch latach przywala grzywnę.....500 zł. Tak było z Maxi Driver. Pisał o tym Związek Zawodowy Krakowskich Taksówkarzy na Facebooku. Rozmawiałem ostatnio z jednym z tego Eko i twierdził że grzywnę możesz dostać jak jesteś na własnej działalności, a jak jesteś na umowie tak jak oni to pracodawca - firma ponosi konsekwencje, a nie kierowca. Nie wiem jak z tym jest faktycznie od strony prawnej, ale spółka ponosi odpowiedzialność do wysokości jej majątku, a całym majątkiem może być stary komputer na centrali.

@eee

Możesz sobie mnie obrażać ile chcesz. Ja jestem skąpy? nie mój drogi....myślący!!! Już widzę jak stoisz pierwszy w kolejce w najdroższych sklepach i tankujesz na najdroższej stacji. Ale nic stój sobie dalej na postoju i powtarzaj jaki to jesteś super...

beton
@klient icara

Wytłumacz mi prostaku jakim to cudem kierowcy innych sieci poza bieda sieciami utrzymują się na rynku? W jaki sposób betony mają co do gara włożyć, skoro jak twierdzisz bieda sieci są takie modne? W ostatnim czasie liczba betonów mocno wzrosła, większość świeżych betonów to byli kierowcy icara, barbakanu i megi, co można bardzo łatwo rozpoznać po naklejkach jakie mają na autach. Więc jak to jest, że kierowcy bieda sieci uciekają na beton, skoro takie kokosy zarabiają dzięki takim super klientom jak ty? Jeżeli nie masz pojęcia o tym fachu, o kosztach, zarobkach itp., to nie wypowiadaj się na ten temat, bo takich mądrali jak ty było tu już wielu. Fakty są takie, że liczba betonów wzrasta (niestety dla mnie), a do bieda sieci przychodzą tylko nowi kierowcy, którzy dopiero co zrobili licencje i mają takie same pojęcie o tym fachu jak i ty. Bieda sieci zasila jeszcze pewna liczba nieudaczników z innych sieci, którzy nie potrafią sobie nigdzie poradzić i to tyle.

Giza
@beton

klient icar
@Giza

Nareszcie ktoś prawdę napisał: Nie dlatego przybywa nowych betonów którzy uciekają z innych sieci bo chcą, tylko dlatego ze większość z nich została wypie..lona z hukiem za rożne przekręty. A że tacy przekreciarze juz dawno pozwiedzali wszystkie sieci to z braku laku zostaje im tylko spanie na słupku

@klient icar

Taaaak, tak sobie to tłumaczcie. To, że ktoś przejrzał na oczy, a raczej na portfel i opuścił biedasieć to znaczy, że jest oszustem ? Całkiem wam resztki mózgu prezie wyprali.Nabijajcie im kabzy i liżcie stopy, a i tak niebawem komornik zapuka :)

24h

Ostatnio w icarku leci sobie komunikat "USUNIĘTO błąd z punktami karnymi. Punkty kasują się po 30 dniach od ich otrzymania. Zawieszenie na 24 godziny za przekroczenie punktów karnych nie zeruje stanu punktów”.

DeviTaX

Dobre 2,5 roku dymam na taryfie, głównie w nocy raz, że spokój, dwa można autko przedmuchać, trzy dobre tipy czasamii burdele :) Dziś zrobiłem sobie dniówkę.. jeździłem od 7 rano i wytrzymałem do 18,,, Statystyki ? Średnia kursu 10zł, sredni czas jechania z klientem ok 40 -50 minut(kurs 15zł)... 4 bardzo bliskie prawie otarcia ( nie z mojej winy ), 2 mocne hamowania bo się debile wciskają, miła rozmowa z dziadkiem koło szpitala bo mu się 2 metry podjechać nie chciało i zablokował wyjazd... parę mięsnych epitetów do pieszych / rowerzystów co na czerwonym włażą... "Zarobiłem" ok 17zł na godzine... Ale za to kilomeetrówka 2,20 prawie bez dolotek... Hmmm...za prawie 12h jazdy 165zł!! To utarg , odjąc 60zł paliwo (gaz, spalanie ok 15/100) Ja to pier....Zarobiłem na 0,7 whiskey.... Podziwiam, naprawdę podziwiam Was betony i kierowców którzy jeżdzą w dzień.. Tak wyżyć to się nie da... Sprzęgło do czerwoności, hamulce też na max rozgrzane, 5zł tipa za cały dzień i ciągle z tyłu... wpakował mnie pan w korek a mi sie spieszy.... Nocki, tylko nocki, nigdy więcej nie wyjadę w dzień na taryfie...

icar

Nie wiem o co ci chodzi z tymi zawiasami.Jest robota w tygodniu w dzień czy nie ma? Nie chciałbym przestawiać się całkowicie na nocki a chciałbym spróbować jazdy na taxi bez abonamentu i kar za pierdoły.Wcześniej chętnie się wypowiadałeś a teraz gdy cię proszę o info to nagle milczysz? Czy te forum służy tylko do wzajemnego wyzywania się?

2,80/4,20

zawiasy w drzwiach musisz wzmocnić do jazdy w tygodniu bo Ci inaczej drzwi urwą jak wiedziesz na słupek...

Luck

Czyli mam rozumieć,że nie istnieje zaden limit na KP??

Luck

Mnie ciekawi jedna rzecz, piszecie ze jesteście na karcie podatkowej,a robicie obroty po 7-8 tyś. miesiecznie, a limit KP jest około 64000 tyś. obrotu rocznie,więc jak to robicie?

driver
@Luck

doucz się Luck a dopiero potem wypowiadaj na forum....Podatnicy - kartowicze, poza usługami świadczonymi na rzecz ludności, mogą wykonywać je także dla podmiotów, które nie spełniają definicji ludności (np. na rzecz spółek z o.o.). W przypadku usług świadczonych na rzecz tych drugich dopuszczalne jest ich wykonywanie w rozmiarze limitowanym, tj. do wysokości nieprzekraczającej w 2013 r. kwoty 63.152 zł przychodu, a w 2014 r. kwoty 63.783 zł. Ograniczenie to ma zastosowanie w odniesieniu do usług świadczonych w zakresie: robót budowlanych, robót budowlanych instalacyjnych, sztukatorstwa, odgrzybiania budynków, zduństwa, cyklinowania oraz studniarstwa. Przekroczenie limitu określonego na dany rok podatkowy skutkuje utratą prawa do karty podatkowej w tym roku.

x

na tych opiniach nie chodzi kto po ile jezdzi tylko o wojne miedzy właścicielami korporacji a kierowcami tzw betonami. Nie ważne dla korporacji po ile jezdzisz waze byś co miesiać przynosił danine. Pewnie sie to zmieni gdy korporacje beda zatrudniac tylko kierowcow na swoje samochody narazie bedzie tak jak jest> ale popisac zawsze mozna...

@x

a co betonów obchodzi interes kierowców czy właścicieli korporacji?

2,80/4,20

przepraszam miałem za noc 5 kursów tylko jeden za 4 stówki więc zjechałem po nim do domu znajomi do rano wykręcali fajne wyniki bo była jazda.

@2,80/4,20

Skończ już te opowieści bo nas nie interesują, ile kursów i za ile, skąd dokąd, ile kilometrów.Już ci pisali chłopacy że to nudne nie wspomnę już o interesie. Rozumie że właściciele sieci mogą podkręcać prawdę, ale po co ty to robisz. Nawet jeśli to prawda to wyobrażasz sobie rynek taxi bez sieci? Obecnie ludzie jeżdżą bo są niskie stawki, ze mną jadą do miasta a jak wypiją to jedni wsiadają do mnie inni nie patrzą na cenę i wsiadają do ciebie.Każdy ma robotę i jakoś się kręci!Jeśli wszyscy by jeździli w stawkach jak ty to nie trzeba być geniuszem żeby przewidzieć, że część do miasta jechałaby mpk lub z tatą czy kolegą a po wypiciu wracając do domu część z nich wsiadałaby na postoju do taxi.Czy wszyscy dalej mielibyśmy robotę?Chyba za bardzo pamiętasz taxi z przed 30 lat tylko, że ludzie teraz mają na co wydawać kasę i nie koniecznie chcieliby wypluć 40 zł na powrót do domu! Następny geniusz powie, że jak go nie stać to niech siedzi w domu albo idzie z buta tylko że nie każdy ma kasę a każdy chce trochę skorzystać z życia bo się ma jedno.O ile wszystkim nam by się łatwiej i przyjemniej żyło gdyby przyjaźniej ludzie na siebie patrzyli?

@:)

rozumiem że ty jesteś w takim razie z Armii Zbawienia, Zbowid-u lub Caritasu? Co ciebie obchodzi czy ludzie maja pieniądze czy nie? Chcą jechac, niech płaca. A tak ogólnie podpowiem ci ze ludzie bez problemu zostawiaja u mnie ( od pół roku beton ) 40 zeta plus napiwek i nie mają żadnych pretensji że drogo. Człowieku ogarni sie! Ludzie mają kasę! Wystarczy zobaczyć ile zostawiaja w knajpach, McDonaldsach czy na burgerach lub frytkach belgijskich.. a ty sie przejmujesz że ktoś nie ma kasy... no kur.. samarytanin się znalazł..

@dr Wiktor wektor

Dlaczego chcesz mnie zmusić żebym jeździł w twoich stawkach, czy ja cię namawiam na jazdę w moich? Jeżdżę nie od wczoraj i nie w jednej sieci abyś mnie musiał do czegoś namawiać bądź krytykować.Wiem że ludzie dużo częściej korzystają obecnie z taxi niż kiedykolwiek wcześniej i chyba nie dlatego że wszyscy są bogaci! I MAM PROŚBĘ ABYŚ MNIE NIE WYZYWAŁ BO JAK ZACZYNAŁEM JEŹDZIĆ NA TAXI TO TY PEWNO JESZCZE NOSIŁEŚ TORNISTER (19 lat na taxi wystarczy?)

9tax
@:)

"Jeżdżę nie od wczoraj i nie w jednej sieci abyś mnie musiał do czegoś namawiać bądź krytykować.Wiem że ludzie dużo częściej korzystają obecnie z taxi niż kiedykolwiek wcześniej i chyba nie dlatego że wszyscy są bogaci!" -- NIE ne dlatego.Po prostu nigdy wcześniej na taksówce nie jeździło tylu idiotów. A ciągłe skakanie z jednej sieci do drugiej świadczy tylko o tym, że trafnych wyborów to ty gościu dokonywać nigdy nie potrafiłeś :) ot,taka sprzedajna....

@:)

po co o tym pisze bo o tym tu dyskutujemy !! czy nie mielibyśmy pracy gdyby każdy przestawił zegar na wyższe stawki ?? no raczej możliwa stałaby się większa ilość taryf bo może ilość kursów spadłaby w skali miasta o 10% ale wartość runku podniosłaby się efektywnie o minimum 50 %... i do zrozumienia tego faktycznie nie trzeba być geniuszem. Sami klienci mówią, że dalej by jeździli gdyby było drożej nawet na tym forum o tym kilka razy było przez nich pisane. Jeśli Ty masz samych klientów, którzy jadą bo jest tanio to bardzo ale to baaaardzo Ci współczuję bo to najgorszy klient jaki może być w każdej branży. Nie pamiętam taryfy sprzed 30 lat bo w tedy byłem kilkuletnim dzieckiem. Bardzo Ci współczuje rozumowania .... ma co robić i mam jak zarobić na życie bo dzięki bardzo niskiej cenie ktoś chce ze mną jeździć i muszę to traktować jako łaskę ... tak wynika z twojego postu. Czy Ty myślisz, że ludzie zaczęli jeździć taryfami bo powstał Icar a wcześniej to ta branża zamówień nie miała ?? niska cena Icara zwiększyła ruch w skali miasta o 10% a zubożyła rynek o połowę wartości. Twierdzisz, że podaje naciągane dane ?? zdzwoń się z kolegami byłymi Icarowcami, którzy przeszli do innych sieci opartych o beton bądź poszli typowo w sam beton. Tak się zastanawiam jeździłeś gdzieś poza Icarem ?? masz jakieś porównanie czy wiesz tyle ile Ci w biurze powiedzieli. A może jeździsz w Medze ?? to porozmawiaj z prezesem jak on jeździł ... może powspomina dobre czasy bo poza tym , że dzięki kierowcą jest bardzo bogatym człowiekiem to ma z nich ostry ubaw sam nigdy nie jeździłby po takich stawkach a uwierz mi, że wystał się na słupkach wiele godzin !!!!!!!!!!!!!!

@:)

jeszcze jedna sprawa ... czytaj uważnie moje posty wyraźnie już na tym forum pisałem, iż ilość betonów zrosła w związku z wojną korporacji i wielu z nich przeszłoby do radia gdyby ceny były normalne. Dobrze chodzące radio w cenach 2,30/3,5 dawałoby lepszy zarobek niż 2,8/4,20 nawet jak masz układ na hotelach itp. ale dzisiaj jeżdżą radia, które maja ceny absurdalne więc lepiej betonować choć łatwy to nie jest chleb. Obecna sytuacja odbija się niekorzystnie na dostępności dla klientów aut bo ilość samochodów we wszystkich korporacjach razem wziętych spada a ponad połowa taryf korporacyjnych dostępna jest w 3 sieciach co sprawia, że dzisiaj w nocy z piątku na sobotę czy soboty na niedziele trudniej zamówić taryfę w hucie niż w czasach zanim powstał Icar. Radia w sieciach o normalnych stawkach nie chodzą a w nocy to całkiem milkną więc kierowca takiej sieci nawet nie próbuje w nocy gdzieś na osiedlu czekać na zlecenie, Icar jakiś zawsze będzie ale na tą centralę dzwoni połowa Krakowa więc prawdopodobieństwo, że gość się dodzwoni jest mierne. Ot takie skutki waszej rewolucji. A co do naciągania przez-mnie wyników ... tydzień temu rozmawiałem z kolegą także betonem i bardzo obydwoje ubolewaliśmy nad jazdą w noc kiedy była gala MMA bo kursów obydwoje mieliśmy bardzo dużo tylko wszystko okropnie krótkie tz. 20 do 30 zł ja średnią miałem 24 zł za kurs. ja zrobiłem 425 zł i 170 km kolega 440 i jakieś 180 km. w trakcie naszej rozmowy przystaje przy nas znajomy jeżdżący w Medze więc zaczynamy rozmowę ... pytam jaka jazda a gość dumny jak paw mówi ZAJE... zrobiłem 400 zł obroty a wy ?? no myślałem, że padnę !!! to ile w tanich liniach się robi w normalny weekend w nocy ??

@2,80/4,20

przestań już pitolić bo aż się ży gać chce jak się czyta te twoje wypociny......

@maro

masz coś mądrego do powiedzenia czy tylko potrafisz obrażać jak przeczytasz kilka zdań gorzkiej prawdy ?? boli tak bez ogródek przeczytać jak jest ?? tak źle mówicie o betonach o ich kulturze a sami wychodzicie na pieniaczy bez argumentów co potrafią tylko obrażać !!!

@2,80/4,20

jest takie powiedzenie : "nie dyskutuj z idiotą bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a później wykończy doświadczeniem " Trzeba korzystać ze starych mądrości..... to tyle co mam ci do powiedzenia filozofie-moralizatorze:)))))))) Czy ty nie masz znajomych? Raczej nie skoro tu szukasz kogoś do dyskusji..:)))))

@2,80/4,20

no i tu trafiłeś.Gala MMA w Krakowie nie jest co weekend a ja mam zawsze taki sam ruch.Teraz wiadomo święta sylwester wcześniej andrzejki więc zarobisz ale co potem?Ja może bez szalu ale zawsze podobnie.Piątek,sobota nie zjeżdżam bez 500 zł obrotu za dzień a w zwykły dzień mam limit 300 zł.Czasem się złoży i po 6 godz jestem w domu czasem po 10 ale taki urok taxi.Kilka stałych klientów na lepsze kursy i miesiąc wychodzi nie najgorzej.

@maro

i w związku z tą mądrością stwierdziłeś, ze będziesz wypowiadał się jak zwykły prostak. teraz wszystko rozumiem ... masz racje nie powinienem z tobą dyskutować.

@icar

jak co po poza tymi weekendami ?? przecież wyraźnie napisałem, że taki wynik po Arenie to dla mnie bardzo słabo więc chyba w normalny weekend taki obrót to standard. Dzień wcześniej bez Areny zrobiłem 410 zł. W ten weekend jeździłem tylko w piątek 450 zł. I takie wyniki porównuje do wyników weekendowych Icara i Megi gdzie sporo osób jeździ tylko w weekend.

@2,80/4,20

dobra przekonałeś mnie,mam dwa samochody więc w tygodniu starym pojeżdżę w icarze a nowym w weekendy na betona w takich stawkach jak ty.Możesz mi doradzić gdzie warto się ustawiać aby wykręcać wyniki o których piszesz?Skoro mogę zaoszczędzić dodatkowo na paliwie to dlaczego nie spróbować?

@2,80/4,20

Krowa która dużo ryczy mało mleka daje:) Znasz to powiedzenie? Ciekawe, że wszystkie te mądrości ludowe pasują do ciebie.....

@2,80/4,20

to co podpowiesz coś ??Jeszcze się trochę waham ale może warto spróbować?W tygodniu jest robota czy raczej słabo?W dzień też coś ujeżdżę czy raczej trzeba myśleć tylko o nockach?

@icar

Tylko taksometr musisz umieścić w innym miejscu, bo betony z icara to największe pośmiewisko w Krakowie.

Zostaw merytoryczną opinię o ICAR - Kraków

• Jak się pracuje w ICAR?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ICAR?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ICAR?

ICAR