Opinie o Wydawnictwo Greg Sp. z o.o. w Kraków

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Wydawnictwo Greg Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Wydawnictwo Greg Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Wydawnictwo Greg Sp. z o.o. w Kraków

Wykorzystana

Przestrzegam przed pracą dla tej firmy, ogłoszenie na OLX, niestety mnie skusiło. Wykonałam 4 zlecenia (tworzenie materiałów edukacyjnych i moderowanie), zapłacono mi za 1. Minął już dawno termin zapłaty za kolejne, pani coś kręci i pisze, że to nie jej wina tylko kogoś tam. Oszustwo i naciąganie, przestrzegam. Orobiłam się a wynagrodzenia brak. Przykre bardzo, no ale trudno. Człowiek uczy się na błędach.

NieWykorzystanyAleWRozpaczy
@Wykorzystana

Ja za to zrobilem tylko jedno zlecenie, zaplacili mi normalnie, nie bylo zadnych problemow. Ale niestety nie chcieli ze mna przedluzyc wspolpracy :(

Daniel

Pracuję jako redaktor treści edukacyjnych i moje doświadczenia z tą firmą są zdecydowanie pozytywne. Od początku współpracy czułem wsparcie i zrozumienie ze strony zespołu. Dużo pracy i zleceń, co dla mnie jako studenta jest super opcją na dorobienie sobie!

Dominika

@Isia Przecież podczas pracy tworzę wypracowania, utwory i dzieła, które są wyraźnymi produktami mojej indywidualnej twórczości i inwencji. Może piszesz o innym stanowisku? Ja jestem na stanowisku autora treści edukacyjnych.

gkragjia

Bardzo polecam pracę w wydawnictwie jako autor treści edukacyjnych. Atmosfera jest niesamowita, podobnie jak rodzaj pracy. Redaktor, z którym mam kontakt, jest niezmiernie miły i przypisuje mi zadania jak szalony. Korzystając z najnowszych technologii AI, wykonuję te zadania z ogromnym tempem. Ostatnio policzyłem, że dziennie średnio zarabiam 350/400 zł, co jak na mnie jest średnim wynikiem, ale jeśli tylko znajdę więcej czasu po zajęciach, postaram się to nadrobić. Obecnie pracuję tylko po zajęciach na uczelni i w weekendy. Mam przypisane zlecenia kilka dni naprzód, co pozwala mi nadrabiać zaległości i nie martwić się o brak pracy. Dodatkowo odbywam praktyki w tej firmie, co pozwala mi łączyć przyjemne z pożytecznym oraz spełniać obowiązki uczelniane.

gkragjia

Droga Olu, Dziękuję za wyrazy empatii i współczucia wobec mnie, doceniam to i mi miło, że nawet osoba w sieci myśli o mnie :). Jeśli chodzi o szacunek do drugiej osoby, to jak najbardziej się zgodzę z twoim zdaniem, że trzeba go mieć. Jednocześnie uważam, że brak umiejętności poprawnego pisania w naszej pięknej polszczyźnie jest odbierany jako brak szacunku wobec naszego narodu, naszego języka oraz mnie (ale to najmniej ważne). Jakbyś się czuła, gdyby ktoś do Ciebie pisał wiadomości z najbardziej oczywistymi błędami ortograficznymi, językowymi, stylistycznymi czy fonetycznymi? Pewnie byś pomyślała to, co ja, że ten nadawca nie ma ochoty z Tobą pisać, nie obchodzą go zasady i nie ma do Ciebie szacunku. Pozostaje mi życzyć Tobie miłej niedzieli!

Dlaczego takie same negatywne opinie o tym pracodawcy? Pracowałam na stanowisku autora treści edukacyjnych z przedmiotu języka angielskiego i muszę powiedzieć, że bardzo przyjemna, nie stresująca praca. Moje stawki były odpowiednie, czasami udało mi się wyciągnąć niezłą stawkę godzinową, oczywiście w zależności od rozbudowania zadania. Bo przyznam, że były takie, które zajmowały po 10-20 minut, ale większość to takie, które zajmują kilka minut, więc na prawdę można zarobić niezłą sumkę. Niestety musiałam zakończyć współpracę, bo urlop macierzyński wzywa. Ale z pewnością po nim, jeśli będzie możliwość, to wrócę na to stanowisko! PS. Pozdrawiam Pana Krzysztofa BezNazwiska jeśli to czyta ;)

@Anonim

Zadania z matematyki na poziomie rozszerzonym, wymagają zazwyczaj bardziej rozbudowanych obliczeń, więc nie zgodzę się, że 3 warianty odpowiedzi da przygotować się w 10 minut. Większość zadań z matematyki na poziomie rozszerzonym wymaga rysunków, wykresów, osi. Więc nie wiem w jaki sposób da się to zrobić w 10 min, kiedy zadnia mają od a-f przykładów i należy je przygotować w 3 wariantach.

dvqa Nowy wpis

a to nie tak że są to informacja poufne, których nie można udostępniać?

Dbsjskskis Nowy wpis

Niestety moja opinia została usunięta, toteż wstawiam ją po raz kolejny ku przestrodze potencjalnych kandydatów na stanowisko autora treści edukacyjnych: Jeśli ktoś ma ochotę i czas na pracę grubo poniżej najniższej krajowej - praca jako twórca treści edukacyjnych w Gregu jest dla niego idealna. Jest marzec 2024 roku, przypomnę tylko, że ustawowa minimalna stawka za godzinę pracy wynosi obecnie 27,70 zł brutto. Stawka za odpowiedź na jedno pytanie, którą należy napisać w trzech różniących się od siebie wariantach, wynosi 7 zł. Nie jest prawdą, że są pytania, na które wystarczy odpowiedzieć jednym zdaniem. Nawet jeżeli zdarzają się pytania krótsze, których rozwiązanie zajmie około 20 minut, to przeważająca część z nich jest zdecydowanie bardziej angażująca. Warto pamiętać o zadaniach takich jak rozprawki czy inne dłuższe wypowiedzi pisemne, które również należy napisać trzykrotnie. Trzy rozprawki za 7 zł - to jest biznes. :) Stawki podobno "dostosowywane" są do poziomu zadań, jednak dziwnym trafem stawka 7 zł powtarza się w innych opiniach. Odpuszczę sobie złośliwości, choć mam przeczucie, iż wynagrodzenie ma jakiś związek z reputacją opracowań wydawnictwa wśród nauczycieli. Zadania można byłoby rozwiązywać dniami, tak by odpowiedzi były napisane w sposób rzetelny i wyczerpujący. Takich odpowiedzi na pytania oczekują. Trzech odpowiedzi. Na jedno pytanie. Za 7 zł. Nie dajcie się wykorzystać. Stawki są nie do zaakceptowania. Proces rekrutacyjny jest śmiesznie złożony i wymagający, biorąc pod uwagę wynagrodzenie. Dlatego być może w reklamach na mediach społecznościowych zaznaczają, że szukają studentów. Niestety, ale nawet studenci nie powinni decydować się na taką pracę. Nikt nie powinien się godzić na takie warunki. W pierwszej kolejności należy wysłać CV, rozwiązać zadania rekrutacyjne (do których sformułowanie rzetelnych odpowiedzi zajmie CO NAJMNIEJ 5 godzin), następnie kandydata czeka rozmowa kwalifikacyjna, podczas której rekruter zadaje pytania dotyczące gramatyki, mimo że 99% rozwiązywanych później zadań związanych jest z literaturą. Proces rekrutacyjny był absurdalnie długi. Nie traćcie czasu na rekrutację i pracę w tej firmie. Zwykły wyzysk. Nie zarobicie żadnych normalnych pieniędzy. Zróbcie w tym czasie korki. Nie dajcie się oszukać i wykorzystywać, nie podejmujcie pracy z firmami, które nie mają szacunku do Waszej pracy i wykształcenia.

Mir Nowy wpis

Rekrutacja ciągnie się miesiącami, a przede wszystkim pytają o rzeczy niezgodne z prawem: dzieci, choroby czy praca po godzinach (!!!). Znajomi edytorzy mówią też, że są niewypłacalni. Nie polecam.

BB

Wchodzę to dziś pierwszy raz i się chwytam za głowę jak patrzę ile jest tu negatywnych opinii. Postaram się opowiedzieć moje doświadczenia.
Pracuje już w wydawnictwie ponad rok jako autor treści do zadań matematycznych. Bardzo sobie chwalę tą pracę. Jest niesamowicie spokojna i nie wymaga ode mnie dużego wysiłku. Zrobię sobie po kilkanaście zadanek dziennie i mam kilkaset złoty w kieszeni. Nie wiem czemu niektórzy ludzie tutaj tak narzekają na te stawki, ale chyba myślą, że im się należy za po prostu bycie :) Nie chce też brzmieć jako osoba broniąca wydawnictwa, bo zaraz ktoś mnie zgasi, że jestem płatnym opiniodawcą, więc napiszę też o wadach: brak :) No dobra, może jest taka, że płatności przychodzą dopiero 10 dni miesiąca, ale ważne ze przychodzą. Jeśli ktoś serio rozważa aplikacje, to gorąco polecam!

CC
@BB

Jak ty to policzyłeś? Kilkanaście (czyli max. 19) zadanek razy 7 zł za zadanie daje maksymalnie 133 zł. Więc na pewno nie zarobisz kilkuset złotych dziennie (bo to nawet nie 200 zł). I ty robisz zadania z matematyki???

W jaki sposób najlepiej przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Wydawnictwo Greg Sp. z o.o.? Czy kandydat na stanowisko Redaktor / Redaktorka powinien skupić się na jakichś określonych obszarach swojego życiorysu? Opowiedz nam o swoim doświadczeniu.
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.

Carti
@gkragjia

A mogę się spytać ile godzin pracujesz dziennie, ze osiągasz takie wyniki? Bo ja nawet z AI raczej w granicach 250zl maks

@gkragjia

O kurczę dobry jesteś. U mnie max wyciągam 300 zł ale to jak się postaram, nie mam włączonego fb i titkoka i nic mnie nie rozprasza. Też korzystam z ai

kago
@Anonim

O kurczę to jak się mogę schować z moją, 150 zł na dzień. Co prawda pracuje tylko 2-4h dziennie jako autor, ale jeszcze mi trochę brakuje do was :(( PS. jakie przedmioty robicie?

Carti
@kago

Ja robię francuski i angielski. W ogóle powinni nam chyba zrobić jakąś integrację pracowniczą, żebyśmy nie musieli się integrować na GoWorku:D

Wykorzystana

gjaeo
@Wykorzystana

Mi wypłacają wszystko, ale trzeba czekać do 14 dni prawie zawsze.

NieWykorzystanyAleWRozpaczy

Sylwia

Pracowałam w tej firmie już jakąś chwilę i jak mam być szczera to mam mieszane uczucia, z jednej strony oferta jest naprawdę ciekawa bo pracowałam sobie w 100% zdalnie kiedy chciałam, byle się zmieścić w wyznaczonym terminie. Kwestia stawki różni się co do zadania i te nie są sobie równe bo, niektóre to kwestia napisania kilku zdań, w kilka minut, a niektóre wymagają już robienia rysunków czy też wykresów co już jest bardziej czasochłonne. GIGANTYCZNE NIE, to kwestia jeśli chodzi o przychodzenie przelewów, które są spóźnione, często po czasie jednego tygodnia, oraz to że przychodzą one tak naprawdę w środku miesiąca co jest po prostu śmieszne. Plusem jednak jest współpraca z przełożonymi, którzy szybko odpowiadają i służą pomocą. Czy warto pracować w Gregu? - Proszę się zastanowić, bo jeśli ktoś nie ma wygórowanych oczekiwań to proszę bardzo xD.

xyz

Praca zdalna, elastyczny grafik, bardzo dobry (i szybki) kontakt z Panią redaktor i to na tyle plusów. Stawka nieadekwatna do włożonej pracy (rozwiązywałam zadania z przedmiotów ścisłych), co prawda występują zadania które zajmują 5 minut, jednak na rozszerzonej matematyce większa ilość zadań zabiera 40/50 minut - należy doliczyć czas na wykonanie rysunków itp. Firma bardzo często również spóźniała się z wypłaceniem wynagrodzenia. Sami nie dotrzymują swojej własnej umowy....

Pracowałam jako redaktorka treści edukacyjnych. Zrobiłam 3 zlecenia. Nie polecam. Wyzysk i wielkie oczekwiania. (usunięte przez administratora) Zajmuje to bardzo dużo czasu. Z ręką na sercu, podpisuję się pod komentarzem, że na godzinę może wyjść nawet (usunięte przez administratora). Zlecenia wykonują nauczyciele albo korepetytorzy, to już naprawdę lepiej zrobić jedną godzinę korepetycji, a zaoszczędzi się i czas i pieniądze. NIE POLECAM pracy w tej firmie!

nickiminaj

Pracuję w wydawnictwie już kilka miesięcy jako autorka treści i szczerze jestem bardzo zadowolona. Pracować można gdzie i kiedy się chce, ilość zleceń dobieramy sobie sami zależnie od naszej dostępności czasowej. Jak już się nabierze wprawy, można na spokojnie wyciągnać z 40 złoty za godzinę. Jak widzę komentarze, że stawka za niska jak na wkład pracy - bzdura. Wiadomo, że trochę trzeba przy tym posiedzieć, by wypracować sobie workflow, ale jak ktoś poddaje się już po pierwszym zleceniu, to niech nie narzeka. Ogólnie świetny sposób na dorabianie dla studentów.

nickiminaj

Work smart not hard. Tyle w temacie. Ja mam na swoim koncie 18. Nie robiłabym ich tyle gdyby nie było to opłacalne. Ostatnie za ponad 600 zł zajęło mi max 10 godzin. Ja się wykorzystana nie czuję:))

Xxx
@nickiminaj

To chyba trafił Ci się dział z podstawówki, , bez rysowania skomplikowanych wykresów. Jeżeli chodzi o prace „smart” to zoptymalizowałam powtarzalne procesy jak tylko się dało. Może nie znam jeszcze narzędzia sztucznej inteligencji, które rysuje i opisuje krok po kroku funkcje, wykresy matematyczne. Chętnie poznam.

@Xxx

To ja może sprecyzuję - praca opłacalna w przypadku robienia zadań z podręczników językowych i szeroko rozumianych humanistycznych (niezależnie od poziomu)z Nie wiem jak to wygląda w przypadku przedmiotów ścisłych.

Ndjska
@nickiminaj

Jako humanistka: nie sądzę. Jeśli ścisłowcy również twierdzą, że praca zajmuje im zbyt dużo czasu, to wydaje mi się, że w każdym przypadku jest ona równie nieopłacalna.

xyz

Byłam ciekawa, czy na prawdę jest tak źle, jak tutaj niektóre osoby piszą, i postanowiłam sama spróbować. Zaczęło się od wypełnienia formularza, potem chwila czekania na odpowiedź i w końcu rozmowa zdalna. Przed tą rozmową myślałam, że będzie ona łatwa, ale okazało się, że rekruter ma podchwytliwe pytania, na które nie jest tak łatwo odpowiedzieć od razu, tylko chwilę trzeba pomyśleć i sobie poprzypominać zasady gramatyczne czy pisownię. Na szczęście po dwóch dniach dostałam odpowiedź, że cały etap rekrutacji zakończył się pozytywnie i zapraszają do współpracy. Pracuję już trochę i mogę powiedzieć, że wynagrodzenie jest naprawdę niezłe. Nie chcę tutaj pisać, ile dokładnie, aby nie robić sobie konkurencji, ale dorobek to mało powiedziane. Praca jest przyjemna, bez stresu, jedyne, co to trzeba pamiętać, aby trzymać się instrukcji i terminów, ponieważ są mocno weryfikowane. Podsumowując, polecam tę pracę, ale faktycznie proces rekrutacyjny mógłby być trochę mniej stresujący.

@xyz

Z tego co widzę: Pozytywne opinie dotyczą redaktorów HUMANISTYCZNYCH. Negatywne opinie dotyczą redaktorów odpowiedzi z przedmiotów ŚCISŁYCH. Ze swojego doświadczenia, praca na chwile.

zzz
@xxx

No to ja obalę twoją hipotezę. Jestem matematykiem, wykonałem bardzo dużo zleceń w wydawnictwie i nie zamierzam przestawać. Mam czas na pogodzenie studiowania oraz pracy. Między zajęciami odpalam sobie przeglądarkę i zarabiam, gdy inni studenci wychodzą na piwo. Kontakt z osobą, która mi przypisuje zlecenia, jest super. Dostaję odpowiedzi w mgnieniu oka, a rozwiązania też są szybko sprawdzane przez osoby sprawdzające. Tak jak ktoś wspomniał, faktem jest, że czasami mam do wykonania dłuższe zadania, ale większość to takie krótkie, że idzie zrobić ich naprawdę dużo. PS. Widzę, że sposób rekrutacji się zmienił, bo kiedyś to było dużo prościej ;)

Wykorzystują ludzi

Unikać jak ognia. Nie potrafią redagować materiałów, sami to zarzucają autorom, jeszcze próbują wciskać kit Tobie, że robisz plagiat przy obiektywnych odpowiedziach.

Ola

Ciekawe, że dotąd nie pojawiały się pozytywne opnie, ludzi którzy są tak bardzo zadowoleni. Zaczęły pojawiać się negatywne opinie i od razu wysyp pozytywnych opinii broniących firmy. W ogłoszeniu na pracuj.pl oferowana umowa zlecenie 40/h. W rzeczywistości umowa ramowa o dzieło, za bliżej nieokreśloną stawką. Stawka niegodna nawet studenta.

xyz

Z matematyki (poziom rozszerzony), zdarzają się zlecenia, w których należy poświęcić 1h w górę na jedno zadanie. Niegodnym jest stawka 7 zł/h (czasami nawet mniej).

@xyz

Nie zgodzę się, czasami faktycznie są zadania, które zajmują 1h, ale większość to zadania, które są krótkie i odpowiedź można napisać w mniej niż 5-10 minut. Więc uogólniając stawka jest bardzo dobra jak na te czasy i prace zdalną.

@Daniel

Przepraszam, ale mógłbyś rozwinąć "opcją na dorobienie", jaka aktualnie obowiązuje stawka za zlecenie? Jesteś w stanie zarobić 27 zł za godzinę? Bo śmiem twierdzić, że jest to niemożliwe.

Xyz
@xxx

Też uważam, że to niemożliwe. To nie jest żadne dorobienie tylko wyzysk prawie za darmo. Pracuje się z domu, więc wiadomo, że to komfort ale to nie zmienia faktu, że praca jest totalnie nieopłacalna, ja zrezygnowałam od razu.

@Xyz

Jestem studentem i dla mnie każda możliwość dorobienia sobie jest niezastąpiona. Taka, w której mogę siedzieć przy komputerze, w ciepłym pomieszczeniu i spokojnie rozwiązywać zadania, to już w ogóle nie wspominając. Oczywiście dla wielu osób stawka może być niewystarczająca, jednak dla mnie, jako studenta na pierwszym roku, jest idealna.

@Daniel

Ja też szczerze powiem, że nie narzekam. Jestem studentką 3 roku i taka praca jest dla mnie świetna. Między zajęciami sobie coś pododaję, potem dokończę w domu, i wypłata raz na miesiąc według umowy o dzieło. Tak jak ktoś wspomniał, mam zadania, które wykonuję więcej niż 20-30 minut, ale z kolei mam też dużo zadań, gdzie odpowiedź jest prosta i trzeba napisać dosłownie 2-3 zdania. Właśnie te krótsze powodują, że stawka wychodzi całkiem dobra jak na te czasy.

Dominika

Próbowałem zatrudnić się jako autor treści edukacyjnych. Na początku wypełniłem formularz, a potem otrzymałem informację o rozmowie. Rozmowa była zdalna, trwała 30 minut. Niestety, na rozmowie nie udało mi się odpowiedzieć na wszystkie pytania, które rekruter zadał. Przyznam, że pytania nie były trudne, ale były podchwytliwe. Na przykład, pytano o różne rodzaje związków w zdaniu. Po dwóch dniach otrzymałem informację zwrotną, że niestety nie podejmą ze mną współpracy :( Na pewno będe chciał podjąc ponowna próbe rekrutacji za jakiś czas, ponieważ zależy mi na pracy zdalnej, ciekawe czy będe mógł.

xyz

Stawki za rozwiązywanie zadań żałośnie niskie. Praca bardzo czasochłonna – jedno zadanie należy wykonać 3 razy w różny sposób, ale kwota już nie jest mnożona razy 3 i nierzadko pracuje się za (usunięte przez administratora) za godzinę – w 2024 roku :). Zdarza się, że trzeba pisać dłuższe prace pisemne, za które ludzie płacą po kilkadziesiąt złotych – tutaj 3 warianty za (usunięte przez administratora). Zupełny brak szacunku dla czasu i kompetencji, bo te muszą być na poziomie wykształcenia wyższego, co za te pieniądze jest jawną kpiną. Wiadomo, kto zarobi krocie na subskrypcjach portalu z zadaniami i na pewno nie są to redaktorzy, którzy stworzą całą platformę za pół darmo.

Jaki dress code obowiązuje w Wydawnictwo Greg Sp. z o.o.?

xxx

Niestety nie polecam pracy jako redaktor. Wynagrodzenie jest bardzo niskie w porównaniu do czasu jaki należy poświęcić. Nierealne jest osiągniecie wynagrodzenia oferowanego w ogłoszeniu. Szkoda... ponieważ za wynagrodzeniem idzie również jakość wykonanej pracy, jednak firmie chyba na tym nie zależy.

Luca
@xxx

Ale chodzi o etatową pracę jako redaktor? Przecież w ogłoszeniu jest podane wynagrodzenie, to jak pracując na etacie, można tego wynagrodzenia nie osiągnąć? Dają minimalną i premię?

Iza
@Luca

To nie jest etat, tylko umowa o dzieło. Zarobisz tyle ile zrobisz zleceń. Pracy jest tyle, że nawet minimalna stawka za godzinę nie wychodzi. Nie ma takiej możliwości.

@Luca

Praca z redaktorem zewnętrznym jest podejmowana na podstawie umowy o dzieło.

Luca
@xxx

A jakie jest wynagrodzenie oferowane w ogłoszeniu? Widziałam ogłoszenie, że szukają redaktora, praca na miejscu

Basia

Dzień dobry. Czy ktoś z Państwa aplikował na ogłoszenie, które dotyczyło rozwiązywania zadań z poszczególnych przedmiotów?

@Basia

Tak, bardzo niskie zarobki. Raczej na jednorazowy zarobek, niż na stałą współpracę.

Zostaw merytoryczną opinię o Wydawnictwo Greg Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Wydawnictwo Greg Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Wydawnictwo Greg Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 18.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Wydawnictwo Greg Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 11, z czego 4 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Wydawnictwo Greg Sp. z o.o.
2.5/5 Na podstawie 13 ocen.
  • Klasztorna 2B
    31-831 Kraków

Wydawnictwo Greg Sp. z o.o.