Opinie o Anwa Toyota Aleja Pokoju w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Anwa Toyota Aleja Pokoju. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Anwa Toyota Aleja Pokoju na temat rozmowy kwalifikacyjnej.


Branże: Produkcja samochodów osobowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Anwa Toyota Aleja Pokoju w Kraków

baner wywiady
Pytanie Nowy wpis
 Pytanie

Czy możliwa jest praca zdalna w firmie Anwa Toyota Aleja Pokoju w przypadku pracy jako Lakiernik?

ANETA DZIEDZINA ANWA Nowy wpis
Pracownik
@Pytanie

Wszystkie naprawy wykonywane są u nas bezpośrednio w firmie.

anonim
Kandydat

(usunięte przez administratora)

Paulina Nowy wpis
Kandydat

Właśnie miałam składać CV na recepcje - mam doświadczenie , pracowałam u Dobrzańskiego - jak przeczytałam to zrezygnowałam . Cała prawda

mmanickk
Były pracownik

Dobrze wspominam pracę w ANWA. Ludzie, z którymi się współpracowało w firmie bardzo zróżnicowani - jednych się lubi bardziej, drugich mniej. Życie :) W przypadku mojego stanowiska, praca była głównie uzależniona od wyników (co było uczciwe) i z niektórych wypłat byłem naprawdę zadowolony, moje najwyższe zarobki dotychczas. Do tego, co mogę zarzucić firmie (przynajmniej wtedy, gdy tam pracowałem kilka lat temu), to momentami ciężka współpraca pomiędzy działami. Największy szacunek miałem natomiast głównie do pracowników, którzy pracują tam od lat - większość z nich stwarza tam pozytywną, rodzinną atmosferę. Słyszałem o nowych pracownikach "z zewnatrz" i różne wieści na ich temat, ale mam nadzieję, że to ogólnie nie zmieni tego pozytywnego wrażenia. Mimo, że już tam nie pracuję, to dalej mogę z czystym sumieniem polecić pracę w tej firmie. Szczególnie, jeśli ktoś chce tam aplikować do działu sprzedaży. Po kilku firmach automotive, gdzie już pracowałem (teraz zmieniłem zupełnie branżę), tu za chęć do pracy i doskonalenia się faktycznie szło uczciwie zarobić. A i może to zabrzmi śmiesznie, ale jedyny mój pracodawca, który zawsze płacił w terminie :)

ANETA DZIEDZINA ANWA Nowy wpis
Pracodawca
@mmanickk

Szanowny Panie, serdecznie dziękujemy za wyrażenie tak pochlebnej opinii na temat naszej firmy. Serdecznie zapraszamy do odpowiedzenia nas - zawsze rozmowy, powspominania i współpracy - czekamy z filiżanką aromatycznej kawy :-)

Pytanie
 Pytanie

Jak wygląda rozmowa rekrutacyjna w Anwa Toyota Aleja Pokoju? Co poradzicie osobie poszukującej tam pracy? Na Pracuj.pl pojawiło się 24 sierpnia kilka ogłoszeń.

ANETA DZIEDZINA ANWA
Pracodawca
@Pytanie

Serdecznie witam, obecnie rekrutujemy na stanowisko recepcjonistki/recepcjonisty [mail: marketing@anwa.eu] to doskonała okazja żeby samemu sprawdzić jak przebiega u nas proces rekrutacyjny. Stawiamy na merytoryczną rozmowę, jasne określenie wymagań na danym stanowisku oraz aktywne słuchanie kandydatów.

Krystyna
@ANETA DZIEDZINA ANWA

Heh fajnie iść i samemu sprawdzić. Ale warto coś wiedzieć, aby się przygotować. Mnie np. interesuje ile czasu trwa proces rekrutacji na tę posadę? I ile jest etapów? A i jeszcze, czy podczas rekrutacji jest testowanie znajomości angielskiego?

ANETA DZIEDZINA ANWA
Pracownik
@Krystyna

Pierwszy etap to rozmowa telefoniczna - potem zapraszamy do salonu. Kolejny etap to poznanie recepcji - zakresu obowiązków, charakteru pracy - wzajemne poznanie się z ewentualnym przyszłym zespołem. Wówczas jest podejmowana decyzja co zatrudnienia. Pozdrawiam Aneta Dziedzina

 Rozmowa kwalifikacyjna
Jak przebiegła Twoja rozmowa kwalifikacyjna w firmie Anwa Toyota Aleja Pokoju? Napisz o swoich odczuciach ze spotkania. Czy coś Cię zaskoczyło w oferowanych warunkach współpracy? Opowiedz nam o tym.
logo firmy MONTER
Płock
PHU FUX Sławomir Dominiak
(9 opinii)
Wyślij CV
logo firmy Specjalista ds.handlu międzynarodowego
Krosno
Feniks Sp. z o.o.
(11 opinii)
Wyślij CV
logo firmy Operator wózka EPT
Asten
Workstead
(95 opinii)
Wyślij CV
Aplikuj na wiele ofert
Michał

Sporo obyczajówki w wątku tej firmy. A co można się dowiedzieć o zarobkach na recepcji? Bo dziewczyna ma takie właśnie doświadczenie i szuka zmiany.

ANETA DZIEDZINA ANWA
Pracownik
@Michał

Szanowny Panie jesteśmy obecnie w trakcie rekrutacji pracownika - proszę o przesłanie aplikacji na adres marketing@anwa.eu.

Toreto
Były pracownik

Krótko i na temat rudy fałszywy nie polecam pracy w tym kur..dołku

1
Ysy
Pracownik
@Toreto

Toreto ma racje

Ciekawa
Były pracownik
 Pytanie

(usunięte przez administratora)I co na to inni pracownicy? Interesująca kwestia. Ja tam nikomu do lozka z butami wchodzić nie zamierzam, ale osobiście byłoby mi wstyd przed swoimi pracownikami i samym sobą, żeby wiązać się z podwładnymi. Jak to w ogóle wygląda?

3
Monika
@Ciekawa

Skoro nie zaglądasz to skąd o takich rzeczach wiesz? Bo jak to tylko nic niewarte plotki to po co ta publicznie to rozpowszechniać?

PanM
Inne
 Pytanie

Tak z ciekawości zapytam, bo w jednej z opinii padło określenie "krasnoludek". Kogo się tyczyło? Tomasza? Bo jakby się tak zastanowić to faktycznie pasuje ???? Nie ma się co dziwić, że w firmie panuje bałagan. Zarząd, czyli w większości właściciele, to w większości ludzie bez odpowiedniego wykształcenia. Prezes jeszcze kilka lat temu studiów nie miał, bo nie potrafił ich ukończyć. Może teraz się to udało na jakiejś prywatnej uczelni. Córka założyciela ukończyła księgowość więc coś w głowie ma, ale nie oznacza to, że nadaje się do zarządzania czymkolwiek. Andrzej Walbiner, założyciel, pomimo że tu też padały różne nieprzychylne opinie o nim, był specyficznym człowiekiem, ale to był łebski gość. Pracowity i ogarnięty. Może traktował ludzi z góry, przynajmniej takie sprawiał wrażenie przy pierwszym spotkaniu. On to wszystko trzymał w ryzach. Teraz zarząd to dzieci, żona i o ile dobrze pamiętam p. Jasiowka, który był z Walbinerem od zamierzchłych czasów. To nie są ludzie kompetentni do zarządzania, bez urazy. Nie są to specjaliści z rekrutacji, którzy znają się na robocie. Widać, że nie potrafią odpowiednio delegować uprawnień i co najgorsze zatrudnić kompetentnej ekipy. Bo jak poznasz fachowca skoro sam nim nie jesteś? Poza tym jeśli płacą tak marnie jak się tu pisze to nie ma się co dziwić, że fachowcy i umiejętnościami nie chcą w anwa pracować. Niestety nie każdy jest Kulczykiem, który całe życie przygotowywał dzieci do przejęcia firmy. Prezes powinien budzić respekt. Nie będzie go mial ktoś kto stołek odziedziczył, a na studiach był jednym z najgorszych uczniów. Pytanie najwaznieksze: kogo w anwa nazywacie Krasnoludkiem? ????

1
Stefano
Były pracownik
@PanM

Jak to kogo, pana Miklaszewskiego :)

Obserwator
Były pracownik
@PanM

Pan Adam M.

Hanna
@PanM

Jesteś lub byłeś pracownikiem firmy? Sporo wiesz, twoja wypowiedź dość obszerna. Również o szefostwie prywatnie. Czy twój osąd jest obiektywny?

PanM
Inne
@Stefano

Czyli błędnie założyłem, że tyczy się to Tomasza vel Prezesa ????

1
PanM
Inne
 Pytanie
@Hanna

Pozwól Hanno, że pozostawię te informacje dla siebie. Pracownikiem nigdy nie byłem. Nazwijmy mnie bacznym obserwatorem. Uważam, że opinia moja jest obiektywna. Oczywiście w swoich osądach nie chciałem nikogo z rodziny obrazić. Nakreśliłem tylko całokształt sytuacji, która nie jest tajemnicą. Podobne wnioski mógł wyciągnąć każdy pracownik. Wiele osób w opiniach narzeka na sposób zarządzania, na place, atmosfere w niektórych działach, poszanowanie klientów. Dla mnie filarem firmy i to filarem z autorytetem, jest zawsze prezes. Czy Tomasz jest autorytetem? Czy osoba, która nie podołała studiom, nie ważne że na kierunku zupełnie innym niż zarządzanie, powinna być Prezesem? Może ostatnimi czasy się dokształcił, nie wiem. Jednak uważam, że za kierowanie spółką powinna być odpowiedzialna osoba, która ma do tego predyspozycje, odpowiednie podejście do ludzi. Tego nie zdobywa się będąc tylko synem właściciela, którego notabene szanowałem. Niech każdy wyciągnie wnioski sam. Ja życzę firmie Anwa, jej właścicielom i pracownikom wszystkiego co najlepsze. Co złego to nie ja, Hanno.

Highlander
Były pracownik
@PanM

krasnoludek to miklaszewski złotousty teoretyk, pseudo kontroler jakosci i (usunięte przez administratora) Po prostu mały człowieczek :\

Monika
@Highlander

Pseudo kontroler? Czemu takie zdanie masz o nim? :(

Pytanie
 Pytanie

Czy w Anwa Toyota Aleja Pokoju występują paczki/bony świąteczne?

ANETA DZIEDZINA ANWA
Pracownik
@Pytanie

Witam serdecznie, spieszę z odpowiedzią - w okresie świątecznym mamy w zwyczaju spotykać się podczas wspólnej Wigilii firmowej - teraz z zachowaniem środków ostrożności Covid, takie spotkanie to czas na wspólną rozmowie, biesiadowanie przy tradycyjnych potrawach oraz okazja do wręczenie upominków świątecznych :-)

odpowiedz
Pracownik
@Pytanie

nie ma

Dorota
@odpowiedz

Hmmm, ty piszesz że nie ma a ktoś wyżej że są upominki świąteczne. Czy w takim razie wychodzi na to ze nie wszyscy pracownicy otrzymują takie prezenty? Jest jakieś nierówne traktowanie w firmie?

ANETA DZIEDZINA ANWA
Pracownik
@Dorota

Wszyscy pracownicy otrzymują upominki świąteczne.

Monika
@ANETA DZIEDZINA ANWA

No na pewno przykro by było gdyby natrafiła się osoba, która by nie dostała, dlatego dobrze, że wszyscy. ;) A tak właściwie to tylko wigilię się tu celebruje? Co z Wielkanocą, która jest już za pasem?

Tomek
Inne

Może i ja podzielę się swoją opinią na temat rekrutacji. Po odpowiedzeniu na ogłoszenie o zatrudnienie w dziale blacharsko lakierniczym, gdzie zaznaczone, były wymagane umiejętności, które posiadam, oraz w odpowiedzi moje oczekiwania finansowe. Zostałem zaproszony na rozmowę rekrutacyjna, na której będąc dowiedziałem się , iż panowie szukają osoby na dział związany z doposażeniem pojazdów. Dając ogłoszenie na dział blacharski ze wszystkimi jego wymogami. Warunki finansowe na owym stanowisku, to lekko ponad podstawa. Co w żaden sposób ma się do pracy na dziale blacharni, mając 11 letnie doświadczenie w tym zakresie i przedstawione moje oczekiwania finansowe w wiadomości zwrotnej do pracodawcy . Na moje pytanie, dlaczego zostałem zaproszony na rozmowę, na inne stanowisko niż aplikowałem. Usłyszałem, że obecnie jest potrzeba zatrudnienia na etat doposazeniowca i uwaga co najlepsze ,, warto rozmawiać ". Oczywiście, że warto rozmawiać, ale konkretnie w konkretnych tematach. Lanie wody i palenie głupa, to w dzisiejszych czasach strata czasu. A jak panowie sami wiedza czas to pieniądz. Podsumowując, wymierna strata mojego czasu, idąc tam na rozmowę upewnij się, przez telefon, czy oby napewno rekrutacja, na konkretne opisane w ogłoszeniu stanowisko. By na miejscu nie okazało się, iż będziesz np. Piekarzem :))) Wg. Mnie totalny brak profesjonalizmu.

Były pracownik
Były pracownik

Jestem byłym pracownikem tej "firmy" Atmosfera w pracy jest momentami nie do zniesienia, spowodowane jest to jednym z "mistrzów" hali ktory wprowadza totalny nieład , tu pozdrowienia dla Pana Marcina… Pracujący tam również Pan Mateusz jest dupowłazem kierownika serwisu, donosi wszystko i na wszystkich w kolo, regularnie dzien w dzien … (charakterystyczny do rozpoznania ;) ) Zarobki w firmie to przewaznie najnizsza krajowa ze wzgledu na ilosc "mechanikow" (wymieniaczy) Podejscie do mechanika ktory prosi o podwyżkę jest od lat bezzmienne . "Na miejsce kazdego mechanika czeka dwoch następnych" Pracowałem tam pewien okres czasu i szczerze nie polecam !

Również były pracownik
Były pracownik
@Były pracownik

Ja też jestem byłym pracownikiem hali. I nie do końca mogę się zgodzić z tym wpisem. Owszem pieniądze słabe , dlatego podziękowałem za współpracę . Ale jeżeli chodzi o Mistrzów to faktycznie jest zamiesznie na zmianie R.M nie ogarnia chłop . . I napewno Pan M nie jest dupowlazem i traktuje równo wszystkich . W porządku gościu , chyba jedyny chce wprowadzić porządek i zasady na hali ale przy tych ludziach co tam pracują to niestety nie da się . Wychodzę z założenia jak mi się coś nie podoba to się zwalniam tak jak to zrobiłem . I trafiłem w takie samo (usunięte przez administratora) co Anwa . Tak wiec nie ma co (usunięte przez administratora) w swoje gniazdo. Bo nie wiadomo na co się trafi .

1
Łysy ;)
Były pracownik
@Również były pracownik

Widze Mateuszka (usunięte przez administratora) zapiekła, prawda boli. .. Jedyna osoba ktora dezorganizuje prace na hali i wprowadza dziwna atmosferę jest właśnie "Snajper" ;) czyli Pan M . Ktory jak ktoś wczesniej napisal donosi Kierownikowi wszystko. Porzadku i zasad na hali nie wprowadzi (usunięte przez administratora).... Wszyscy pracujący w tej firmie dobrze wiedza jaki jest i ze jest (usunięte przez administratora). Tak sie sklada ze bylem na zmianie R.M i nie mam mu nic do zarzucenia, jest jedyna osoba ktora właśnie ogarnia cala hale .

owłosiony
Pracownik
@Łysy ;)

Gołym okiem widać że tą opinie pisał (usunięte przez administratora):) I jeszcze chłop jest na tyle pozbawiony honoru że obsmarowuje kolegę z którym siedzi na co dzień w jednym pomieszczeniu. Na szczęście wszyscy cię znają i znają (usunięte przez administratora). i wiedzą że to spoko chłop i przede wszystkim nie sprzedaje.

Expracownik
Były pracownik

Zarządzanie działaniem hali to jedna wielka kpina, zwlacza w wykonaniu jednego z mistrzów, który razem ze swoim przyjacielem diagnostą faworyzują kilku mechaników i to im przydzielają "lepsza robote." Polityka firmy doprowadziła do rozrośnięcia się liczby mechaników przy czym zleceń jest podobna ilość co jakiś czas temu gdy mechaników bylo 1/3 mniej co wiąże się z obniżeniem i tak głodowych juz pensji. Jeśli ktoś lubi przychodzić do pracy a nie zarabiać to jak najbardziej ANWA jest dla niego. Dodatkowym absurdem jest konieczność posiadania własnych narzędzi! Jednym z niewielu plusów jest atmosfera między mechanikami, każdy chętnie pomoże czy pożartuje, nie mniej jednak nie polecam pracy w Anwie jako mechanik. Poprostu szkoda nerwów.

Renata
@Expracownik

Na pewno pracownicy mają w umowach wysokość wynagrodzenia, dlatego się zastanawiam, jak możliwe są te obniżki, mechanicy się na to godzą? Czy może bardziej dotyczy to wysokości premii, niż samych wypłat. Jeszcze się nie spotkałam, by nie było wielkich protestów, gdy chcą obniżyć płace.

Pytanie
 Pytanie

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w Anwa Sp. z o.o.?

ANETA DZIEDZINA ANWA
Pracownik
@Pytanie

Dziękujemy za przesłanie pytanie - rodzaj umowy jest uzależniony od stanowiska i zadań jakie są do zrealizowania - ustalony jest indywidulanie z pracownikiem.

Zuzanna

Na stronie internetowej Anwy wyczytałam, że firma oferuje (oferta - mechanik) możliwość rozwoju zawodowego. Jak to wygląda realnie? Po jakim czasie nowy pracownik może liczyć na jakiś awans? Jak trzeba sobie na niego zapracować? Może opiszecie na własnym przykładzie jak to u Was wygląda kwestia awansu? Co jaki czas można ubiegać się o wyższe stanowisko?

ANETA DZIEDZINA ANWA
Pracownik
@Zuzanna

Witam serdecznie, wdrożenie pracownika odbywa się etapami - jest uzależnione od posiadanych kompetencji oraz realizacji szkoleń specjalistycznych w ramach Akademii Toyoty. Zapraszamy do odwiedzenia naszej firmy, złożenia aplikacji. Pozdrawiam Aneta Dziedzina

Pytanie
 Pytanie

Czy Anwa Sp. z o.o. organizuje staże dla studentów?

ANETA DZIEDZINA ANWA
Pracownik
@Pytanie

Serdecznie witam, jest możliwość odbycia u nas w firmie bezpłatnego stażu. Zapraszam do bezpośredniego kontaktu a.dziedzina@anwa.eu.

Edyta
@ANETA DZIEDZINA ANWA

Jeżeli staż jest bezpłatny, czy uzyskuje się po nim jakiś certyfikat, rekomendację? Czy w Anwie zdarza się oferowanie pracy na stałe zdolnym stażystom?

Edyta

Jaka atmosfera w zespole Anwa? Czy pracownicy spotykają się poza biurem? Myślę, że na samą atmosferę duży wpływ ma podejście firmy do pracownika, stąd moje pytanie.

Nowa
Kandydat
 Pytanie

Cześć, jak wygląda TERAZ sytuacja na stanowisku Recepcjonistki ? Jakie są obowiązki, jak wygląda proces rekrutacji, jaka podstawa, godziny pracy itd :

ANETA DZIEDZINA ANWA
Pracownik
@Nowa

Serdecznie zapraszam do bezpośredniego kontaktu. Praca jest zmianowa - recepcja pracuje tak jak salon od godziny 8 do 19. Zakres obowiązków obejmuje przede wszystkim pierwszy kontakt z Klientem oraz prace administracyjno - biurowe, takie jak korespondencja mailowa, wysyłka poczty, obsługa centrali. Zapraszam do złożenia aplikacji :-)

Sylwia

Proszę uważać na osobę, która rekrutuje na stanowisko recepcjonistki (powiązana z właścicielem salonu). Obiecuje gruszki na wierzbie, a kompletnie nie zna obowiązków tego działu. Kończy się tym, że biedne dziewczyny męczą się psychicznie na tym stanowisku aby po trzech miesiącach dostać obiecane pieniądze. Gdy odejdą wcześniej mogą zapomnieć o wyrównaniu, które im obiecano. Totalna żenada. Tak się nie traktuje pracowników. Cały czas pojawiają się tam nowe twarze. To chyba o czymś świadczy... Jak druga osoba ma wolne lub zachorowała to pracujesz min 11 godzin. Nie mówiąc o tym że wysługują się dziewczynami przynieś, podaj, pozmywaj, najlepiej nie jedz, nie korzystaj z toalety, nie opuszczaj recepcji. Wymagania ogromne za 1600 zł

Czesław
@Sylwia

Nie wygląda to zbyt korzystnie. Chciałbym dowiedzieć się, czy wysokość pensji, którą podałaś, może z upływem czasu od zatrudnienia wzrosnąć? Być może są jakieś dodatki, które je zwiększają.

Nowa
Pracownik
@Sylwia

Bardzo słabo to wygląda

Pytanie
 Pytanie

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w Anwa Sp. z o.o.? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

ANETA DZIEDZINA ANWA
Pracownik
@Pytanie

Witam serdecznie - jest to uzależnione od stanowiska na jakie dana osoba aplikuje. Z reguły proces rekrutacji obejmuje dwa etapy, a czas trwania procesu zależy m.in. od ilości kandydatów, stanowiska.

Stella

Teraz widać , że firma zapracowała na dobrą opinię pracodawcy bo właśnie w trudnych momentach można zweryfikować opinie.

Zostaw merytoryczną opinię o Anwa Toyota Aleja Pokoju - Kraków

Możesz oznaczyć pracodawcę w treści opinii wpisując znak @ np: @Pracodawca

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej

Często zadawane pytania

 • Jak się pracuje w Anwa Toyota Aleja Pokoju?

  Zobacz opinie na temat firmy Anwa Toyota Aleja Pokoju tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

 • Jakie są opinie pracowników o pracy w Anwa Toyota Aleja Pokoju?

  Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 6, z czego 2 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Anwa Toyota Aleja Pokoju
2.4/5 Na podstawie 10 ocen.
 • Zobacz wywiad
 • Aleja Pokoju 57
  Kraków
 • NIP: 6780102391 REGON: 8398812 KRS: 0000108216
gemius

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w lipcu 2023r.

Ranking Użytkownicy
(real users)
 1. GoWork.pl 3 684 366
 2. pracuj.pl 3 489 318
 3. olx.pl - praca 2 904 336
 4. Jooble 1 942 704
Anwa Toyota Aleja Pokoju
Przejdź do nowych opinii