Opinie o Anwa Toyota Aleja Pokoju w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Anwa Toyota Aleja Pokoju. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Anwa Toyota Aleja Pokoju na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja samochodów osobowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Anwa Toyota Aleja Pokoju w Kraków

Szeregowiec

Niestety ale obecnie to co się dzieje w firmie sprawia że jest to miejsce do którego nie chce się przychodzić. Wszelkie problemy firmy wynikające ze złego zarządzania przerzucane są na zwykłych pracowników. Pracownicy karani są finansowo za rzeczy niezależne od nich, jest to obecnie jedyne narzędzie prób poprawienia złej sytuacji w firmie. Zbyt mała ilość pracowników wynikająca ze słabych płac w połączeniu z nieprzystosowaniem infrastrukturalnym obiektu do obsłużenia ilości klientów. Brak kompetencji obecnego prezesa który nie rozumie funkcjonowania firmy a w dodatku dezorganizuje pracę obiektu. Anwa nie docenia pracowników których posiada a jest to atut tego obiektu, są to ludzie kompetentni, atmosfera jest w porządku, jednak informacje o braku perspektyw i konieczności poszukiwania innej pracy są w tym momencie numerem jeden wśród tematów rozmów. Szkoda. Jednak Anwa nigdy nie była miejscem przyjaznym pracownikowi. Obecne opinie na Google obrazują to co się teraz dzieje, pomaga na pewno fakt sztucznego generowania gwiazdek przez wyciąganie ich od klientów. Jak to się mówi, pracownik bez firmy może żyć, firma bez pracownika niekoniecznie. Patrząc na chaos który obecnie tam Panuje i niezadowolenie pracowników, na horyzoncie wyłaniają się czarne chmury.

ERSE
@Szeregowiec

Potwierdzam, pracownicy uciekają przy każdej możliwej okazji, zero poszanowania dla pracowników, zwłaszcza mechaników, praca prawie za minimalną i łaska że możesz pracować w tym wspaniałym miejscu

Wlaściciel Toyoty Nowy wpis

Niestety słaboo… przy przeglądzie zapytano mnie czy myjemy samochód w środku i na zewnątrz. Oddano mi auto brudne pomimo 3 godzin oczekiwania wraz z myciem. Mam nadzieje, że przegląd nie został tak wykonany jak czyszczenie.

ANETA DZIEDZINA ANWA Nowy wpis
@Wlaściciel Toyoty

Szanowny Panie, prosimy o kontakt w celu wyjaśnienia zgłaszanej przez Pana uwagi. Nr telefonu: 734 828 883

Szeregowiec

ERSE Nowy wpis
@Szeregowiec

Czy można liczyć w Anwa Toyota Aleja Pokoju na prywatną opiekę medyczną?

ANETA DZIEDZINA ANWA Nowy wpis

Tak - pracownicy mają możliwość korzystania z opieki medycznej

Czy możliwa jest praca zdalna w firmie Anwa Toyota Aleja Pokoju w przypadku pracy jako Lakiernik?

ANETA DZIEDZINA ANWA

Wszystkie naprawy wykonywane są u nas bezpośrednio w firmie.

Jak przebiegła Twoja rozmowa kwalifikacyjna w firmie Anwa Toyota Aleja Pokoju? Napisz o swoich odczuciach ze spotkania. Czy coś Cię zaskoczyło w oferowanych warunkach współpracy? Opowiedz nam o tym.

Paulina

Właśnie miałam składać CV na recepcje - mam doświadczenie , pracowałam u Dobrzańskiego - jak przeczytałam to zrezygnowałam . Cała prawda

mmanickk

Dobrze wspominam pracę w ANWA. Ludzie, z którymi się współpracowało w firmie bardzo zróżnicowani - jednych się lubi bardziej, drugich mniej. Życie :) W przypadku mojego stanowiska, praca była głównie uzależniona od wyników (co było uczciwe) i z niektórych wypłat byłem naprawdę zadowolony, moje najwyższe zarobki dotychczas. Do tego, co mogę zarzucić firmie (przynajmniej wtedy, gdy tam pracowałem kilka lat temu), to momentami ciężka współpraca pomiędzy działami. Największy szacunek miałem natomiast głównie do pracowników, którzy pracują tam od lat - większość z nich stwarza tam pozytywną, rodzinną atmosferę. Słyszałem o nowych pracownikach "z zewnatrz" i różne wieści na ich temat, ale mam nadzieję, że to ogólnie nie zmieni tego pozytywnego wrażenia. Mimo, że już tam nie pracuję, to dalej mogę z czystym sumieniem polecić pracę w tej firmie. Szczególnie, jeśli ktoś chce tam aplikować do działu sprzedaży. Po kilku firmach automotive, gdzie już pracowałem (teraz zmieniłem zupełnie branżę), tu za chęć do pracy i doskonalenia się faktycznie szło uczciwie zarobić. A i może to zabrzmi śmiesznie, ale jedyny mój pracodawca, który zawsze płacił w terminie :)

@mmanickk

Szanowny Panie, serdecznie dziękujemy za wyrażenie tak pochlebnej opinii na temat naszej firmy. Serdecznie zapraszamy do odpowiedzenia nas - zawsze rozmowy, powspominania i współpracy - czekamy z filiżanką aromatycznej kawy :-)

Jak wygląda rozmowa rekrutacyjna w Anwa Toyota Aleja Pokoju? Co poradzicie osobie poszukującej tam pracy? Na Pracuj.pl pojawiło się 24 sierpnia kilka ogłoszeń.

ANETA DZIEDZINA ANWA

Serdecznie witam, obecnie rekrutujemy na stanowisko recepcjonistki/recepcjonisty [mail: marketing@anwa.eu] to doskonała okazja żeby samemu sprawdzić jak przebiega u nas proces rekrutacyjny. Stawiamy na merytoryczną rozmowę, jasne określenie wymagań na danym stanowisku oraz aktywne słuchanie kandydatów.

Krystyna
@ANETA DZIEDZINA ANWA

Heh fajnie iść i samemu sprawdzić. Ale warto coś wiedzieć, aby się przygotować. Mnie np. interesuje ile czasu trwa proces rekrutacji na tę posadę? I ile jest etapów? A i jeszcze, czy podczas rekrutacji jest testowanie znajomości angielskiego?

@Krystyna

Pierwszy etap to rozmowa telefoniczna - potem zapraszamy do salonu. Kolejny etap to poznanie recepcji - zakresu obowiązków, charakteru pracy - wzajemne poznanie się z ewentualnym przyszłym zespołem. Wówczas jest podejmowana decyzja co zatrudnienia. Pozdrawiam Aneta Dziedzina

Sporo obyczajówki w wątku tej firmy. A co można się dowiedzieć o zarobkach na recepcji? Bo dziewczyna ma takie właśnie doświadczenie i szuka zmiany.

@Michał

Szanowny Panie jesteśmy obecnie w trakcie rekrutacji pracownika - proszę o przesłanie aplikacji na adres marketing@anwa.eu.

Toreto

Krótko i na temat rudy fałszywy nie polecam pracy w tym kur..dołku

Ysy
@Toreto

Toreto ma racje

Ciekawa

(usunięte przez administratora)I co na to inni pracownicy? Interesująca kwestia. Ja tam nikomu do lozka z butami wchodzić nie zamierzam, ale osobiście byłoby mi wstyd przed swoimi pracownikami i samym sobą, żeby wiązać się z podwładnymi. Jak to w ogóle wygląda?

@Ciekawa

Skoro nie zaglądasz to skąd o takich rzeczach wiesz? Bo jak to tylko nic niewarte plotki to po co ta publicznie to rozpowszechniać?

PanM

Tak z ciekawości zapytam, bo w jednej z opinii padło określenie "krasnoludek". Kogo się tyczyło? Tomasza? Bo jakby się tak zastanowić to faktycznie pasuje ???? Nie ma się co dziwić, że w firmie panuje bałagan. Zarząd, czyli w większości właściciele, to w większości ludzie bez odpowiedniego wykształcenia. Prezes jeszcze kilka lat temu studiów nie miał, bo nie potrafił ich ukończyć. Może teraz się to udało na jakiejś prywatnej uczelni. Córka założyciela ukończyła księgowość więc coś w głowie ma, ale nie oznacza to, że nadaje się do zarządzania czymkolwiek. Andrzej Walbiner, założyciel, pomimo że tu też padały różne nieprzychylne opinie o nim, był specyficznym człowiekiem, ale to był łebski gość. Pracowity i ogarnięty. Może traktował ludzi z góry, przynajmniej takie sprawiał wrażenie przy pierwszym spotkaniu. On to wszystko trzymał w ryzach. Teraz zarząd to dzieci, żona i o ile dobrze pamiętam p. Jasiowka, który był z Walbinerem od zamierzchłych czasów. To nie są ludzie kompetentni do zarządzania, bez urazy. Nie są to specjaliści z rekrutacji, którzy znają się na robocie. Widać, że nie potrafią odpowiednio delegować uprawnień i co najgorsze zatrudnić kompetentnej ekipy. Bo jak poznasz fachowca skoro sam nim nie jesteś? Poza tym jeśli płacą tak marnie jak się tu pisze to nie ma się co dziwić, że fachowcy i umiejętnościami nie chcą w anwa pracować. Niestety nie każdy jest Kulczykiem, który całe życie przygotowywał dzieci do przejęcia firmy. Prezes powinien budzić respekt. Nie będzie go mial ktoś kto stołek odziedziczył, a na studiach był jednym z najgorszych uczniów. Pytanie najwaznieksze: kogo w anwa nazywacie Krasnoludkiem? ????

Stefano
@PanM

Jak to kogo, pana Miklaszewskiego :)

Obserwator

Pan Adam M.

Hanna
@PanM

Jesteś lub byłeś pracownikiem firmy? Sporo wiesz, twoja wypowiedź dość obszerna. Również o szefostwie prywatnie. Czy twój osąd jest obiektywny?

@Stefano

Czyli błędnie założyłem, że tyczy się to Tomasza vel Prezesa ????

@Hanna

Pozwól Hanno, że pozostawię te informacje dla siebie. Pracownikiem nigdy nie byłem. Nazwijmy mnie bacznym obserwatorem. Uważam, że opinia moja jest obiektywna. Oczywiście w swoich osądach nie chciałem nikogo z rodziny obrazić. Nakreśliłem tylko całokształt sytuacji, która nie jest tajemnicą. Podobne wnioski mógł wyciągnąć każdy pracownik. Wiele osób w opiniach narzeka na sposób zarządzania, na place, atmosfere w niektórych działach, poszanowanie klientów. Dla mnie filarem firmy i to filarem z autorytetem, jest zawsze prezes. Czy Tomasz jest autorytetem? Czy osoba, która nie podołała studiom, nie ważne że na kierunku zupełnie innym niż zarządzanie, powinna być Prezesem? Może ostatnimi czasy się dokształcił, nie wiem. Jednak uważam, że za kierowanie spółką powinna być odpowiedzialna osoba, która ma do tego predyspozycje, odpowiednie podejście do ludzi. Tego nie zdobywa się będąc tylko synem właściciela, którego notabene szanowałem. Niech każdy wyciągnie wnioski sam. Ja życzę firmie Anwa, jej właścicielom i pracownikom wszystkiego co najlepsze. Co złego to nie ja, Hanno.

Highlander
@PanM

krasnoludek to miklaszewski złotousty teoretyk, pseudo kontroler jakosci i (usunięte przez administratora) Po prostu mały człowieczek :\

@Highlander

Pseudo kontroler? Czemu takie zdanie masz o nim? :(

Czy w Anwa Toyota Aleja Pokoju występują paczki/bony świąteczne?

ANETA DZIEDZINA ANWA

Witam serdecznie, spieszę z odpowiedzią - w okresie świątecznym mamy w zwyczaju spotykać się podczas wspólnej Wigilii firmowej - teraz z zachowaniem środków ostrożności Covid, takie spotkanie to czas na wspólną rozmowie, biesiadowanie przy tradycyjnych potrawach oraz okazja do wręczenie upominków świątecznych :-)

nie ma

Dorota
@odpowiedz

Hmmm, ty piszesz że nie ma a ktoś wyżej że są upominki świąteczne. Czy w takim razie wychodzi na to ze nie wszyscy pracownicy otrzymują takie prezenty? Jest jakieś nierówne traktowanie w firmie?

@Dorota

Wszyscy pracownicy otrzymują upominki świąteczne.

@ANETA DZIEDZINA ANWA

No na pewno przykro by było gdyby natrafiła się osoba, która by nie dostała, dlatego dobrze, że wszyscy. ;) A tak właściwie to tylko wigilię się tu celebruje? Co z Wielkanocą, która jest już za pasem?

Może i ja podzielę się swoją opinią na temat rekrutacji. Po odpowiedzeniu na ogłoszenie o zatrudnienie w dziale blacharsko lakierniczym, gdzie zaznaczone, były wymagane umiejętności, które posiadam, oraz w odpowiedzi moje oczekiwania finansowe. Zostałem zaproszony na rozmowę rekrutacyjna, na której będąc dowiedziałem się , iż panowie szukają osoby na dział związany z doposażeniem pojazdów. Dając ogłoszenie na dział blacharski ze wszystkimi jego wymogami. Warunki finansowe na owym stanowisku, to lekko ponad podstawa. Co w żaden sposób ma się do pracy na dziale blacharni, mając 11 letnie doświadczenie w tym zakresie i przedstawione moje oczekiwania finansowe w wiadomości zwrotnej do pracodawcy . Na moje pytanie, dlaczego zostałem zaproszony na rozmowę, na inne stanowisko niż aplikowałem. Usłyszałem, że obecnie jest potrzeba zatrudnienia na etat doposazeniowca i uwaga co najlepsze ,, warto rozmawiać ". Oczywiście, że warto rozmawiać, ale konkretnie w konkretnych tematach. Lanie wody i palenie głupa, to w dzisiejszych czasach strata czasu. A jak panowie sami wiedza czas to pieniądz. Podsumowując, wymierna strata mojego czasu, idąc tam na rozmowę upewnij się, przez telefon, czy oby napewno rekrutacja, na konkretne opisane w ogłoszeniu stanowisko. By na miejscu nie okazało się, iż będziesz np. Piekarzem :))) Wg. Mnie totalny brak profesjonalizmu.

Jestem byłym pracownikem tej "firmy" Atmosfera w pracy jest momentami nie do zniesienia, spowodowane jest to jednym z "mistrzów" hali ktory wprowadza totalny nieład , tu pozdrowienia dla Pana Marcina… Pracujący tam również Pan Mateusz jest dupowłazem kierownika serwisu, donosi wszystko i na wszystkich w kolo, regularnie dzien w dzien … (charakterystyczny do rozpoznania ;) ) Zarobki w firmie to przewaznie najnizsza krajowa ze wzgledu na ilosc "mechanikow" (wymieniaczy) Podejscie do mechanika ktory prosi o podwyżkę jest od lat bezzmienne . "Na miejsce kazdego mechanika czeka dwoch następnych" Pracowałem tam pewien okres czasu i szczerze nie polecam !

Również były pracownik

Ja też jestem byłym pracownikiem hali. I nie do końca mogę się zgodzić z tym wpisem. Owszem pieniądze słabe , dlatego podziękowałem za współpracę . Ale jeżeli chodzi o Mistrzów to faktycznie jest zamiesznie na zmianie R.M nie ogarnia chłop . . I napewno Pan M nie jest dupowlazem i traktuje równo wszystkich . W porządku gościu , chyba jedyny chce wprowadzić porządek i zasady na hali ale przy tych ludziach co tam pracują to niestety nie da się . Wychodzę z założenia jak mi się coś nie podoba to się zwalniam tak jak to zrobiłem . I trafiłem w takie samo (usunięte przez administratora) co Anwa . Tak wiec nie ma co (usunięte przez administratora) w swoje gniazdo. Bo nie wiadomo na co się trafi .

Łysy ;)
@Również były pracownik

Widze Mateuszka (usunięte przez administratora) zapiekła, prawda boli. .. Jedyna osoba ktora dezorganizuje prace na hali i wprowadza dziwna atmosferę jest właśnie "Snajper" ;) czyli Pan M . Ktory jak ktoś wczesniej napisal donosi Kierownikowi wszystko. Porzadku i zasad na hali nie wprowadzi (usunięte przez administratora).... Wszyscy pracujący w tej firmie dobrze wiedza jaki jest i ze jest (usunięte przez administratora). Tak sie sklada ze bylem na zmianie R.M i nie mam mu nic do zarzucenia, jest jedyna osoba ktora właśnie ogarnia cala hale .

owłosiony
@Łysy ;)

Gołym okiem widać że tą opinie pisał (usunięte przez administratora):) I jeszcze chłop jest na tyle pozbawiony honoru że obsmarowuje kolegę z którym siedzi na co dzień w jednym pomieszczeniu. Na szczęście wszyscy cię znają i znają (usunięte przez administratora). i wiedzą że to spoko chłop i przede wszystkim nie sprzedaje.

Expracownik

Zarządzanie działaniem hali to jedna wielka kpina, zwlacza w wykonaniu jednego z mistrzów, który razem ze swoim przyjacielem diagnostą faworyzują kilku mechaników i to im przydzielają "lepsza robote." Polityka firmy doprowadziła do rozrośnięcia się liczby mechaników przy czym zleceń jest podobna ilość co jakiś czas temu gdy mechaników bylo 1/3 mniej co wiąże się z obniżeniem i tak głodowych juz pensji. Jeśli ktoś lubi przychodzić do pracy a nie zarabiać to jak najbardziej ANWA jest dla niego. Dodatkowym absurdem jest konieczność posiadania własnych narzędzi! Jednym z niewielu plusów jest atmosfera między mechanikami, każdy chętnie pomoże czy pożartuje, nie mniej jednak nie polecam pracy w Anwie jako mechanik. Poprostu szkoda nerwów.

Renata
@Expracownik

Na pewno pracownicy mają w umowach wysokość wynagrodzenia, dlatego się zastanawiam, jak możliwe są te obniżki, mechanicy się na to godzą? Czy może bardziej dotyczy to wysokości premii, niż samych wypłat. Jeszcze się nie spotkałam, by nie było wielkich protestów, gdy chcą obniżyć płace.

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w Anwa Sp. z o.o.?

ANETA DZIEDZINA ANWA

Dziękujemy za przesłanie pytanie - rodzaj umowy jest uzależniony od stanowiska i zadań jakie są do zrealizowania - ustalony jest indywidulanie z pracownikiem.

Zuzanna

Na stronie internetowej Anwy wyczytałam, że firma oferuje (oferta - mechanik) możliwość rozwoju zawodowego. Jak to wygląda realnie? Po jakim czasie nowy pracownik może liczyć na jakiś awans? Jak trzeba sobie na niego zapracować? Może opiszecie na własnym przykładzie jak to u Was wygląda kwestia awansu? Co jaki czas można ubiegać się o wyższe stanowisko?

@Zuzanna

Witam serdecznie, wdrożenie pracownika odbywa się etapami - jest uzależnione od posiadanych kompetencji oraz realizacji szkoleń specjalistycznych w ramach Akademii Toyoty. Zapraszamy do odwiedzenia naszej firmy, złożenia aplikacji. Pozdrawiam Aneta Dziedzina

Czy Anwa Sp. z o.o. organizuje staże dla studentów?

ANETA DZIEDZINA ANWA

Serdecznie witam, jest możliwość odbycia u nas w firmie bezpłatnego stażu. Zapraszam do bezpośredniego kontaktu a.dziedzina@anwa.eu.

Edyta
@ANETA DZIEDZINA ANWA

Jeżeli staż jest bezpłatny, czy uzyskuje się po nim jakiś certyfikat, rekomendację? Czy w Anwie zdarza się oferowanie pracy na stałe zdolnym stażystom?

Edyta

Jaka atmosfera w zespole Anwa? Czy pracownicy spotykają się poza biurem? Myślę, że na samą atmosferę duży wpływ ma podejście firmy do pracownika, stąd moje pytanie.

Nowa

Cześć, jak wygląda TERAZ sytuacja na stanowisku Recepcjonistki ? Jakie są obowiązki, jak wygląda proces rekrutacji, jaka podstawa, godziny pracy itd :

@Nowa

Serdecznie zapraszam do bezpośredniego kontaktu. Praca jest zmianowa - recepcja pracuje tak jak salon od godziny 8 do 19. Zakres obowiązków obejmuje przede wszystkim pierwszy kontakt z Klientem oraz prace administracyjno - biurowe, takie jak korespondencja mailowa, wysyłka poczty, obsługa centrali. Zapraszam do złożenia aplikacji :-)

Zostaw merytoryczną opinię o Anwa Toyota Aleja Pokoju - Kraków

• Jak się pracuje w Anwa Toyota Aleja Pokoju?

Zobacz opinie na temat firmy Anwa Toyota Aleja Pokoju tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Anwa Toyota Aleja Pokoju?

Anwa Toyota Aleja Pokoju
2.4/5 Na podstawie 10 ocen.
  • Aleja Pokoju 57

Anwa Toyota Aleja Pokoju