Opinie o Automotive Lighting w Sosnowiec

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Automotive Lighting. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do pracy w Automotive Lighting o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Automotive Lighting w Sosnowiec

Coca cola

Od zawsze słyszmy że wcm to wszyscy. To po co nam kierowniczka wcm ? Czy nie tutaj należy szukać oszczędności jezi chodzi o zwolnienia grupowe?

Aurella
@Coca cola

Utrzymanie takiego stankowska jest mocno kontrowersyjne. Wytyczne powinni znać kierownicy na produkcji i wymagać ich przestrzegania. Dla mnie osobiście to stankowsko jest zbędne. Niepotrzebny wydatek pracodawcy pensja plus fura służbowa. Fakt wystawania na palarni to już wogole pozostawię bez komentarza. Można iść na faje ale jak się wyjara to trzeba wracać do obowiązków a nie stać i pociskać bajere. Zwalnia się obecnie utr, technologów, logistykę- ludzi którzy pracują żeby zakład funkcjonował a tymczasem takie sztuczne stanowiska zapewne za niewyobrażalną kasę mają trwać nadal? Ciekawe tzw wysuszona pójdzie naprawiać linie albo maszyny jak po redukcjach nie będzie komubtero robić.

Kazik
@Aurella

Sianowłosa jest nie do ruszenia, zapomnij. Też się zastanawiam kto wybiera osoby na takie stanowiska bo nie raz słyszałem jak próbuje przekonywać i coś tłumaczyć. Zawsze myślałem że powinny to robić osoby które potrafią przekazywać wiedzę i dlatego nie rozumiem pewnych rzeczy tutaj. Ale spokojnie ona chyba na emeryturę już niedługo pójdzie

RPS-ik
@Coca cola

Wie ktoś może ile osób zwolniono z log i utr a ile kartkowców MMS? Jak to jest możliwe że według zakulisowych informacji mmsowcy są ważniejsi od utr, log itp? Czy należy rozumieć że to dzięki MMS jest ciągłość produkcji i dostaw ?

Goguś
@RPS-ik

Nie zwolnili z HR,zakupów i finansów

Zuzanna
@Goguś

W ten sposób firma szuka oszczędności tak jak piszecie? Ogólnie to dużo osób zwolnili? Jak myślisz, dlaczego z tych działów co piszesz nikt nie wyleciał?

Line
@Goguś

Noi tych no jak im tam. aktualizatorów tablicowych od wcm. przecież od nich zależy przyszłość firmy. gdyby nie oni to produkcja leżałaby na łopatkach a lini i maszyn nie miałby kto naprawiać.

@Line

To są zakały tego zakładu.. Ta stara to jest jakiś ewewenement Ona chyba myśli, że jest (usunięte przez administratora) ale wszyscy mają z niej polew,łazi tylko po palarniach i obgaduje.

Pomidor ogrodowy
@Line

To tylko pokazuje kto rządzi tym zakładem. Gdybym był prezesem i dowiedziałbym się że zwalnia się utr tech log ale zostawia tabelkowców tablicowych decyzja byłaby tylko jedna. Ba! Gdybym miał gorszy dzień to nawet chciałbym zobaczyć kolejność w jakiej ludzie są zwalniani na podstawie liczby którą podałem. Dobra rada dla tych co dostali kwit - nie dołować się. Wydaje mi się że jeżeli zostawia się pisarzy a zwalnia specjalistów to nie z tymi zwalnianymi jest problem... tylko raczej z tymi którzy typują. To jest oczywiście tylko moje przemyślenie. Ja nie kończyłem żadnych Harvardów i uniwersytetów bo w domu było ciężko i trzeba było iść do pracy ale myślę że stojąc i przyglądając się z boku na to co tu się dzieje mam więcej rozumu i pojęcia niż ci wykształceni na górze

Pani Rurka

Związki to sobie jakieś jaja robią ? Co to za przedłużanie zwolnien ? Może jakaś informacja przynajmniej czy nie zdążyli zwolnić na czas czy zwalniają więcej niż na początku było umówione?

Operator

Andrzej Łykaj czy możesz łaskawie zainterweniować ws smrodu w kiblu męskim na hali A? W tym od strony hali b. Wali uryną tak że wejść nie idzie. Na takie rzeczy przymykacie oczy a z byle co potraficie odrazu rogi zabierać?

Bezpieczeństwo i Higiena Pracy
@Operator

Potwierdzam, nie dość, że śmierdzi to jeszcze z kranu od kilku dni leje się jakieś brązowe (usunięte przez administratora) zamiast wody.

Dolek
@Bezpieczeństwo i Higiena Pracy

No ostatnio był akurat tutaj temat kierownika konserwatorów ale dziwnym trafem znikł. Temat dotyczył zakładu i nikogo nikt nie obrażał więc cenzura na wysokim poziomie. Niech dalej śmierdzi przecież oni tu nie chodzą.

Hala B

Wszędzie są redukcję na hali A z 4 obszarów są 2 na hali C z 3 obszarów są 2 a na hali B pompują strukturę o co chodzi?

@Hala B

Piotr przeprowadzi redukcję i pokaże ze się da, jest świadom tego ,że oczy całego zakładu są skierowane na Hale B na ten wzór .Pracuje tam więcej umysłowych niż ludzi na produkcji, jakość i mmsowcy to się o siebie potykają.

Monter

Rozmowa z mistrzem na stołówce na hali B

Czy będzie pani pracowała w każdy weekend i przychodziła na nadgodziny w tygodniu? Czym zajmowała się pani w poprzedniej pracy? Jak z dojazdem do miejsca pracy?

Family Guy

oczywiście, że będzie, przewidziane są atrakcje: - wyścig szczurów - zabawy w kopanie dołków jeden pod drugim - strzelanie do związkowców - jako catering będą resztki ze stołówki - na miejscu będą też zatkane pisuary i toalety - impreza będzie odbywać się pod dachem, ale w przypadku opadów deszczu będzie jak na hali A

Dziadkek
@Family Guy

To (usunięte przez administratora) Najbardziej podchodzą mi te opady deszczu na hali A. Aż dziw że żadna z instytucji się tym jeszcze nie zainteresowała. Zalewana hala produkcyjna, brzmi interesująco. Gdzie służby obiektowe ? Za co biorą kasę? Dyrekcja na to pozwala ? Za co płacą służbom obiektowym ? Niech sobie sami panowie konserwatorzy pracują w kałużach i zimnie jakie ostatnio było na A. Chętnie porozmawiam z kierownikiem konserwatorów, jeżeli tylko będzie okazja. Ostatnio była bo było spotkanie z dyrekcją ale bał się wychylić i wyjść na środek żeby odpowiedziec na parę pytań. Tak to jest jak na stanowiskach są osoby bez kwalifikacji coś mi się wydaje.

Family Guy
@Dziadkek

na hali A powinien być dodatek, tak jak wg KP nalezy się dodatek przy pracy na zewnątrz, oraz w przypadku opadów zakład powinien zapewnić płaszcze przeciwdeszczowe.

CENIĄCA HUMOR

Podstawowym problemem osób ,które wylewają tutaj swoje żale jest brak wiedzy o działalności korporacji. Zwolnienia grupowe,brak awansów, brak podwyżek ,a jak są to tyle co kot napłakał . Chcielibyście żeby to się zmieniło ? Związki Zawodowe wam nic nie pomogą bo są pod butem dyrekcji i ze wszystkim się zgadzają. Myślicie ,że dyrektorka decyduje o podwyżkach ?? ona w sprawach decyzyjnych jak np.wynagrodzenia,podwyżki ma tyle do powiedzenia co żyd za okupacji,od tego są grubsze rybki z centrali i to oni rozdają karty i mają głęboko w poważaniu inflację w takim małym kraju jak Polska. U prywaciarza możecie sobie życzyć ile chcecie podwyżki ,a pewnie Janusze biznesu dadzą wam 100% każdego roku. Co do zwolnień grupowych to takich zwolnień może być tyle ile będą chcieli- w jednym dniu mogą zwolnić 150 pracowników ,a po kilku dniach mogą zatrudnić 200 pracowników i takie prawo mają. Korporacje rządzą się swoimi prawami i nawet Sądy umywają ręce,a reklamację prosze sobie zgłaszać do rządu ,a nie prywatnych przedsiębiorców. Niewątpliwie jest to trudny czas dla pracodawcy jak i dla pracownika - mały zbyt,wojna,pandemia itp. Dyrektorka powinna wzmóc się na wyżyny swojego intelektu i nie tylko podpisywać papiery firm sprzątających za wykonaną pracę ale również pokazać,że jest godna piastowania tego stanowiska i iść z zakładem w ten trudny czas jak koń w błocie.

Ona poezja
@CENIĄCA HUMOR

To jest chore to co piszesz ,po co to robisz ?? Czasy są takie jakie są nie mamy na to wpływu, bawi Cie takie pisanie ? Pamiętam jak ja jezdziłam po zakładach takie wykłady miałam z pracownikami było to w latach 70 Owszem było inaczej przede wszystkim inna atmosfera a tematy były trudne chociażby '' pracownik kontra pracodawca oraz romans w pracy'' Na koniec kończyłam wierszem mojej ulubionej poetki Konopnickiej. Tłum pracowników odprowadzał mnie na przystanek ,a pracownicy skandowali tytuły moich wierszy!!! Takie to były czasy ! Pozwolę sobie cytat do Ciebie z Konopnickiej ''Twarz nie zmącona żadną myślą ,a w oczach tęsknota za rozumem''

Wiola

Czegoś tu nie rozumiem,zwolnienia grupowe a zapisują na dwunastki.Przecierz to jakaś paranoja, jak chcą niech sami sobie zostają ja nie mam zamiaru, dla mnie zdrowie ważniejsze niż ich dwunastki.

Bożena
@Wiola

Jakie zwolnienia grupowe? Nie wiedziałam, że zwolnili kogoś albo planują, powiedz coś więcej. To jeśli faktycznie taka sytuacja, to będą w ogóle nowe wakaty, przyjmują kogoś do pracy?

To ja

Dla kogo jest ten wolny piątek przed świętami? Po co związki uzgadniają takie bzdury? I dla kogo ustalili te podwyżki na 2024r.? Czas odchodzić..

Hala A

Czy nikt tego nie widzi, że bez nich zakład będzie normalnie funkcjonował a nawet lepiej. Łażą po liniach i wymyślają ludzie im się w twarz śmieją, to latają na skarge do swojej pani a ona robi to w czym jest najlepsza p.....la wyżej.

Dzidek Wichura ura.....

Kroili,kroją i będą kroić.Plują wam w twarz,a wy mówicie ,że deszcz pada.Powinniście już przywyknąć,tylko po co te narzekanie. Miejcie do siebie pretensje .Rękami i nogami się tam trzymacie i dalej niech was kroją.I dobrze ! Niech żyje 1 maja i 1 sekretarz !!! widzimy się na pochodzie HEJ !!!

Pilot

A co za różnica? Z pewnego działu spora grupa sama odejdzie nawet jak już będzie po wszystkim. Nikt nie będzie robił za dwóch. Head huntererzy ostatnio spokoju nie dają i przebijają się w propozycjach.

Rybka

Podwyżki może w końcu zarobki bedą wyzsze, może coś się zyska - tera zarobki są poniżej rynkowej stawki. Popatrzcie jeszcze na drugą stronę - wypowiedzenia - sporo osób dostało wypowiedzenia tych technicznych:( utr, technologia Podobno zwolniono kilka osob z technologii Kier głowny i ten bezpośrednio od montażu. Tego od montazu to szkoda, to tak ode mnie. Czas pokaże co bedzie dalej

motylek

a czy związki zainteresują się choć trochę pracownikami umysłowymi?

Robol
@motylek

Hahaha. A co krzywda im się dzieje ? Tyle lat nic nie robili i teraz trzęsą portkami ,że pracować będzie trzeba ?

@Robol

a według ciebie jedyna istniejąca praca to praca fizyczna? Tylko ludziom produkcyjnym należą się pieniądze? Zwolnienia obejmują jedynie pracowników umysłowych i z produkcji pośredniej - tak ci którzy zostaną będą mieć więcej obowiązków.

@motylek

W końcu się za Was wzięli. Tyle nierobów, na których trzeba harować jest tu zbyt wielu. A teraz (usunięte przez administratora) boli, że trzeba będzie się zhańbić pracą fizyczną. Nie podoba się to won!!! To i tak macie fory bo produkcja pośrednia nie ma opcji przejścia na produkcję. Jakoś mi was nie żal, czego nie mogę powiedzieć o pośredniej.

@motylek

A co praca fizyczna to hańba W końcu zobaczycie co to praca Jeszcze zostawać po godzinach za darmo

Xxx

Wzięli się za ludzi którzy pracowali po 20,25 lat- związk zainteresowały się jakie są powody zwolnienia bo sama reorganizacja nie może być powodem, a skrócony okres wypowiedzenia jakie są powody- może oszczędności- 1 zamiast 3 pensji. Nikomu nie życzę otrzymać wypowiedzenie 2 dni przed świętami- po 30 latach pracy. Jakie związki- takie warunki- a podwyżki, czy ktoś przeliczył ile wychodzi w najniższych grupach?

@Alfons z hali C

nikt nie powiedział, że praca fizyczna to hańba. Chcę tylko zauważyć fakt, że pracownicy fizyczni nie są zwalniani i to umysłowi otrzymają dodatkowe obowiązki :)

rypcia

Tak, ludzie nie potrafią liczyć. Rozbili podwyżki nie wiadomo po co..

Aśka

Są jakieś informacje o odprawach? W Bielsku wg informacji mają wypłacać od 12 do nawet 24 odpraw. Byla tutaj informacja o tym ale admin ją usunął!!! Taka wolność słowa. Nikt nikogo nie obraził ale informacja znikła. Raz jeszcze podkreślę - to ma związek z nami

@Aśka

Do 2 lat - 3 miesięczna co najmniej 2 lata - 3 miesięczna co najmniej 5 lat - sześciomiesięczna co najmniej 8 lat - ośmiomiesięczna co najmniej 15 lat - za 10 miesięcy co najmniej 20 lat - za 12 miesięcy co najmniej 25 lat - 15 miesięcy

ooo
@Fifi

w (usunięte przez administratora) lepsze odprawy no i można się samemu zgłosić do zwolnienia.

@ooo

Ale różnica jest zasadnicza!!! W Bielsku mają poważne i prężnie działające związki zawodowe! A tu... (usunięte przez administratora) typu: "tak pani dyrektor", "oczywiście pani dyrektor", "ma pani rację pani dyrektor". Te nasze związki to o (usunięte przez administratora) rozbić... (usunięte przez administratora)

Robol
@Aśka

Ale w Bielsku, to Stellantis ma wypłacać odprawy, a Marelli już nie jest w tej grupie.

Agnes
@Fifi

Tak narzekacie na związki a co miesiąc z wypłaty im oddajecie na nich

@Agnes

Kto narzeka? Ja kocham nasze związki... Chętnie oddam im 10% wypłaty. Byle tylko usłyszeć to cudowne: "tak pani dyrektor", "oczywiście pani dyrektor", "ma pani rację, pani dyrektor"... Miód na moje uszy.

Niko

2,88 - tyle wywalczyli do godziny w bitronoe A jak u nas?

Piot
@Niko

Mamy dopiero marzec w Marelli nowy rok zaczyna się chyba w lipcu. Mają czas pozdrawiam

Olka
@Piot

Co ty piszesz ? Były już dwa spotkania w sprawie podwyżek i było to ogłoszone. Propozycja koniec końcem na obecną chwile mniejsza niż w bitronie. Tam 25zl/h plus premia frekwencja, u nas wg propozycji w tabeli 24,04 na dzień 6 marca. Chyba szykuje się zbiorowa ucieczka

Robson
@Piot

ta, mają czas, na wymyślenie ile biurom dać kasy, żeby nie poodchodzili. jak chcesz więcej zarabiać to zacznij szukać drobnych pod maszynami. pozdro

Ślonzok
@Niko

W bitronie teraz już chyba więcej niż u nas

Pejs
@Olka

No były dwa spotkania. I co z nich wyszło czy nie mają czasu??? W lipcu się dogadają że podwyżki od stycznia 2024 a następne dopiero od połowy 2025roku brawo Związki zawodowe

D
@Niko

Noi co dalej? Kiedy jakies następne spotkanie

Penis Rodman
@Niko

Wiadomo kiedy u nas rozmowy dot podwyżki?

Sarna Hala A
@Niko

Słyszałam o 4,5 PLN tak mówili na stołówce. Poniżej tego nie zejdą Dodatkowo jakąś premia na Zajaczka

Kaczka

Z tych spotkań nic nie wyniknie to jest tak jak by rzucić jajkiem o stodole.

Alfons z hali C

Pytanie do dyrekcji i kierowników Poznajcie pracę fizyczną a później bierzcie się do rządzenia

@Alfons z hali C

Większość z nich już zapomniałam jak to jest pracować fizycznie. Jedyne co im wychodzi to gnębienie zwykłego pracownika i zawszelka cene udowadnianie że jesteśmy złem koniecznym w tym zakładzie.

Klara

Czy to prawda że zwolnienia nie dotyczą bezpośredniej produkcji? Tylko pośrednia i resztę.

Zuzanna
@Klara

Dużo tych zwolnień aktualnie? Myślałam że pójdę pytać o pracę a wy piszecie że zwalniają. Te informacje są oficjalne? Czy tylko takie pogłoski?

Klakier
@Zuzanna

Po znajomości wszystko da się załatwić.

Pan Wołodyjowski

Pracownicy którzy mają w rodzinie rodziców lub dziadków którzy byli w PZPR i mają legitymację czerwoną mogą zostać z listy usunięci a to oznacza że ich zwolnienie nie będzie obowiązywało. Legitymację trzeba przynieść do wydz.Kadr . Zakład Marelli jest w stolicy Czerwonego Zagłębia gdzie pracownicy którzy w rodzinie mieli komunistów są bezpieczni i będą dalej pracować.

Alfons z hali C

Słyszałem że zaczęła się bitwa o stołki Już jest czarna lista zwolnionych Ja jeszcze do końca roku jako fizyczny po pracuję i opuszczam ten zakład Strata czasu

@Alfons z hali C

Jest coraz gorzej. Więcej wymagają a nic w zamian nie dają. Masz robić bez dyskusji. Kasy nie ma. Szkoda gadać

On z czarnej listy_robol
@Alfons z hali C

Biorę kasę z odprawy, pracuje ponad 12 lat w zakladzie Kupuję dostawczaka Od 01 kwietnia mam kontrakt z piekarnia będę woził chleb bułki i bułkę tartą Po odliczeniu kosztów zostaje mi ponad 5 Robota od 4-12 Po południu będę jeździł na Ubierze Starczy mi czasu na pracę dom i na basen wieczorem wspólne wyjście z kolegami Żona będzie zadowolona dziecko też Teściowa będzie częściej odwiedzan Znajdę czas na niedzielna msze w kościele Krzywdy mi nikt nie zrobił Amen

Hala C

A nie możesz wcześniej

Palarnia Hala C

Zamiast zwalniać mogliby pozabierać samochody służbowe, Bóg wie, gdzie oni tym jeżdżą. A co do zwolnień, to teraz wielkie halo, a od czerwca przyjęcia znowu będą xdd

Rysio
@Palarnia Hala C

RACJA! ZMIEJSZYC BENEFITY TYM KIEROWNIKOM I INNYM Z BIUR A UCZCIWYCH LUDZI ZOSTAWIC NIE ZWALNIAC TO NIE W PORZADKU ZEBY LUDZIOM ZABIERAC ROBOTE JAK INNI MAJA NIEPOTRZEBNIE WIECEJ NA WYROST

Zostaw merytoryczną opinię o Automotive Lighting - Sosnowiec

• Jak się pracuje w Automotive Lighting?

Zobacz opinie na temat firmy Automotive Lighting tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 511.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Automotive Lighting?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 482, z czego 94 to opinie pozytywne, 59 to opinie negatywne, a 329 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Automotive Lighting?

Kandydaci do pracy w Automotive Lighting napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Automotive Lighting