Opinie o Automotive Lighting w Sosnowiec

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Automotive Lighting. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do pracy w Automotive Lighting o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Automotive Lighting w Sosnowiec

Kropka

Wie ktoś czy w HR też będą cięcia? Dadzą przykład czy koleżanki się nie pozwalniają ?

Alfons z hali C

To centrala ma na odprawy dla karierowiczów a dla zwykłego pracownika nie A zapomniałem Ci z biur są po to żeby (usunięte przez administratora) ludzi i tak im umilić życie żeby się sami zwolnili Pracuję i widzę co tu się dzieje na tym zakładzie zero szacunku do ludzi tylko wymagania co nie idzie w parze z zarobkami

@Alfons z hali C

A skąd masz taką wiedze, że dla zwykłych pracowników nie będzie odpraw. Według przepisów przy zwolnieniach grupowych to jest wymóg.

Pan Wołodyjowski

Nowi pracownicy przychodzą i odchodzą . Trzeba zapytać dyrektorkę ilu odeszło w ostatnim czasie ? czy prowadzi statystyki w tym temacie ? Ten zakład to żadna rewelacja ,więc nic dziwnego ,że pracownicy zmieniają pracę. Jeszcze troche i dyrekcja zostanie sama ze związkami.Jedynie co potrafią to usuwać posty ,bo gdyby nie kasowali to wiekszość opinii było by negatywnych ,a to by oznaczało ,że w tym temacie też by polegli.

Żółwik

W personalnym też będą zwalniać ? Czy tam się nie liczy ?

Motylek
@Żółwik

Tam powinni zacząć i dać przykład..to samo dotyczy stanowisk kierowniczych , zobaczymy ilu kierowników zwolnią.

@Motylek

Żadnego. To są sami fachowcy

Motylek
@Robol

Uważasz pit bula z jakości za fachowca? Jestem ciekawa w jakiej dziedzinie przypadkiem została kierownikiem bo miała niewyparzony (usunięte przez administratora). Jeden kierownik na każdą hale parodia niedługo będzie jeden kierownik do jednego pracownika.

Wysokość odpraw która została uzgodniona - śmiech na sali To pokazuje jakie mamy związki.

Monter

Rozmowa z mistrzem na stołówce na hali B

Czy będzie pani pracowała w każdy weekend i przychodziła na nadgodziny w tygodniu? Czym zajmowała się pani w poprzedniej pracy? Jak z dojazdem do miejsca pracy?

stały bywalec

Najlepszy zakład w okolicy: 1) kapitalne ciepłe posiłki na stołówce 2) na hali A zawsze cieplutko, nie oszczędzają tylko grzeją jak w ciepłowni 3) stabilność zatrudnienia 4) zarobki najepsze w Sosnowcu 5) zawsze można liczyc na wsparcie przelożonych 6) niesamowite mozliwosci rozwoju kariery ogolnie 5/5

Zuzanna

Mógłbyś napisać coś o tych posiłkach? To jest jakiś catering czy gotują na miejscu? Bardzo to drogo wychodzi po opłaceniu swojej części?

Fatuś
@stały bywalec

Należy także pamiętać o kolejnych ważnych aspetach jak brak pretensji do pracowników, wysoki poziom kultury przełożonych (głównie na c), oraz uwzględnianie zdania pracowników podczas wynikających przy pracy problemów.

Żółwik
@Fatuś

potwierdzam na obszarze 1 , świetna współpraca, przełożony zawsze wysłucha i otwarty na merytoryczną dyskusję, zawsze udaje nam się wspólnymi siłami rozwiązać każdy problem. Obszar 1 górą !

stały bywalec
@Zuzanna

Zuza, gotują na miejscu, jest rodzinna atmosfera, a smacznie jak u babci na niedzielnym obiedzie. Wolę klasyczne polskie smaki, ale ostatnio była pizza to Cesarska z Sosnowca może się schować ! Generalnie wychodzi za grosze obiad, bo zakład dba o pracowników i dopłaca ok. 70%

Hala C
@Żółwik

Mistrzowie i kierownik nie mają tu nic do powiedzenia codziennie pokazujemy im kto tu rządzi, łącząc nam maszyny mają selekcję i czy komuś coś zrobili? Jakaś gadka z mistrzem jak mi się chce go wogole słuchać, tu mi wpada tam wypada..chyba że mnie wkurzy to go zleje i odchodzę

Hala b

Fizycznych też mają zwalniać

@Hala b

Wśród fizycznych już jest lista ochotników do zwolnienia

Yupek

Pierwsi do odstrzału są el4owcy podobno

co to ma być ?
@Hala b

mam prawie pewne info - wysokość odpraw w zależności od stażu pracy to max 4 miesiące - lipa

Sarna Hala A
@co to ma być ?

To na bogato 4 miesięczna odprawa? Może wreszcie ktoś ruszy te związki do działania

wolne związki
@Sarna Hala A

wolne związki zawodowe wcale nie są takie wolne od nacisków

Byly pracownik

Dobrze ,że już tam nie pracuje, 15 lat temu ,non stop nadgodziny,teraz palca od nogi bym tu nie postawił, pozdrowienia dla majstra z hali b pozniej c

Podobno maja być grupowe zwolnienia, czy to prawda? Ludzie z Gi gruop maja szukać nowej pracy??

Byku
@.

Maja zwalniać umysłowych, , pośrednią produkcję i kierowników tych co mają po 5 osób.

@Byku

Zobaczymy jak znam życie to zwolnia tych najniższych żeby swoje (usunięte przez administratora) uratować będziemy widzieć czy jest pit bul z jakości w pracy w kwietniu.

PAKOWARA
@Hala A

Pit bul z jakości ma około 10 osób pod sobą ale w tym dziale jest rekordzista bo ma 3 inżynierów do zarządzania.

Uparta Lwica
@Byku

Z tego co jest wiadomym ,to umysłowi nie będą zwolnieni tylko zostanie im zaproponowana praca na maszynach Hala C ponieważ tam jest niedobór pracowników. Pierw będą przeszkoleni na odpowiednie stanowiska - maszyny ,smary ,oleje i selekcja braków przerwa 15 min.na posiłek i żeby się wyjszczać.

@Uparta Lwica

My na hali c bierzemy odprawy i spadamy. Kompletujcie sobie nowa ekipę z fachowców z biur i hali a

Seba
@Robol

Już Ci dadzą odprawę jak sie zwolnisz. Ty wiesz co piszesz !?

Flap

Jak ja się boje zwolnień grupowych ,bo też nie wiadomo co ze mną będzie .Sama jestem wychowuje dziecko i strata pracy to by była jakaś masakra. ja się chyba nie odchudze ,bo z nerwów znów podjadam ,ostatnio w nocy czekolada i dwa litry mleka i dopiero usnęłam.

Administracja

Pracownicy którzy zostaną zwolnieni to niech wiedzą ,że to na ten czas ,natomiast zakład może się o nich upomnieć np,za pół roku ,za rok.Dobrym zwyczajem było by zorganizowanie imprezy pożegnalnej w lokalu i omówienie kwestii zwolnień grupowych.Zakład nie mówi tym pracownikom do widzenia tylko do zobaczenia.

Hala A

Może jest chory ,czasem trzeba pomyśleć to nie boli

Fiona
@Hala A

A ty jak jesteś chory to chodzisz w masce?

wąski horyzont
@Fiona

Trochę dystansu i wolności, niech każdy robi co uważa, nie zawężaj sobie horyzontu myślowego. Mogą być różne powody dla chodzenia w maseczce, a łatwo krytykować i oceniać... Może być chory i nie chce zarażać innych - to wtedy swoją drogą powinien być w domu na L4, chociaż niech pierwszy rzuci kamieniem ten co nie przyszedł chory do pracy, albo może jest zdrowy, a ma obniżoną odporność przez np. chorobę lub brane leki i stosuje maseczkę aby nic nie złapać, przyczyny są nieważne i ..uj nam do tego, ale jak zwykle niektórzy muszą wyrzygać swoje pomyje

apollo

Do związków, mamy wszyscy nadzieję że dzisiaj przy rozmowach nikt się na was nie zawiedzie.

Napletek
@apollo

Jakie rozmowy? Dlaczego nic nie jest powiedziane ?

Xxx
@Napletek

Na fb, ?MZZ Auto wstawiło informację o zwolnieniach grupowych w naszym zakładzie.

Ktoś
@Xxx

A co ma fb do naszej firmy? ZZ powinny podać oficjalną wersję dla wszystkich pracowników, a nie ukrywać kto i dlaczego.

Seba
@Napletek

Podwyżki Podwyżkami. Ale te zwolnienia!!! Już się zaczęła redukcja stanowisk!!! :-((((

prezes
@Seba

Zapraszam na spotkanie mające na celu przedstawienie kwestii dot. „Zawiadomienia o zamiarze przeprowadzenia zwolnienia grupowego”.

Jeden z listy do zwolnienia

No i z takiego fajnego zakładu zrobili jedno wielkie ..... gdyby nie Kaszyński i Kura to by to hujało jak tralata oni się nadają do lidla do krojenia chleba zamiast krajalnicy ale i tak myślę że i to by zjebali

Wiola

To będziemy zarabiać teraz tyle ile rząd dał , czyli najniższą krajową. Brawo.A jakie odprawy dla zwolnionych proponuję dyrekcja.

Hala A

Kiedy jakieś spotkanie o podwyżki, tłumaczenie związków, ze zawsze tak długo to trwa mało mnie interesuje.

Pit
@Hala A

Czekamy na spadek zamówień i postoje w branży żeby wmówić jak najniższe podwyżki bo przecież pracy nie ma

Ona poezja

To ,że jest spadek produkcji i mniej tirów(usunięte przez administratora). nas to obchodzi.Oni i tak oszczędzają na prądzie ,bo wieczorem światła na hali A są wyłączone.Niech lepiej wyrównają premie i wynagrodzenia bo różnica w premiach między pracownikami z hali A a tymi brudasami z hali C jest około 700 zł ,nie wspominając a całej wypłacie.

Ślązak
@Ona poezja

Na hali A macie 3 przerwy, na hali C jest jedna - równe 15min licząc od odejścia od maszyny i to nawet jak jest na drugim końcu hali. Słowa brudas to możesz użyć w stosunku do ojca jak wchodzi ci do wanny jak matka w tym czasie sąsiadowi daje po wypiciu wina. Zapraszam na hale c w lato jak jest 38 stopni. 700zł różnicy? Haha dobre. Jaką amebą trzeba być żeby wierzyć w takie cos

Bank
@Ona poezja

Proponuję przenieś się na halę C. Niewiedzę problemu mamy mało rąk do pracy cały czas 12stki plus weekendy oto twoje 700zl

Ona go poznala

Odnośnie podwyżek to raczej chyba w obecnym okresie czasu gdzie nastąpił spadek produkcji raczej nie widzę szans. Po 17 w zakładzie większość linii na hali A wygaszonych. Mało ludzi w pracy, w piątki mało tirów stojących w kolejce i mało wyjeżdżających z towarem. Koszty energii, ogrzewania, koszty stałe, woda i inne powodują że zakład liczy każdą złotówkę Pewnie jak dostaniemy to jakieś drobne

Zuzanna
@Ona go poznala

Dobrze byłoby i drobne dostać w takiej sytuacji... Czy w związku z tymi oszczędnościami szykują się jakieś zwolnienia? Można być spokojnym o swoją pracę?

@Zuzanna

Możesz być spokojna o swoją pracę. Na Twoje miejsce niema żadnych chętnych. Nikt niema ochoty robić na 2 maszyny i selekcję w miedzyczasie

Kotka
@Zuzanna

Będą zwalniać ale nie na produkcji.Najwiecej poleci w jakości,technologii,logistyce i ci od wcm .

Byku
@Kotka

Mnie to jakoś nie dziwi jak się slyszy na palarni że sa kierownicy w jakosci i logistyce którzy mają do zarządzania 3 osoby a kasę za stanowisko biorą.

Kowalczyk

Ja,były pracownik,zatrudniwszy się w SW opiniuję o zatrudnienie więzniów z ZK na Radosze...

Radek

Pytanko - kiedy podwyżki inflacyjne?

@Radek

W sklepach już są. W marelli się nie doczekasz

Maczeta

Tak to już jest ,że to pracownik zarabia na firmę ,a nie firma na pracownika.Tutaj firmę stać na nowe peżoty ,a inne firmy sponsorują imprezy sportowe i to za nie małe pieniądze,a wszystko dzięki pracownikom.Dlatego odszedłem ,bo już miałem dość zarabiania jałmużny.Ledwo wiązałem koniec z końcem.Do tego problemy zdrowotne o charakterze wątrobowym oraz zmiany rakowe w krtani. Groziły mi jeszcze bajpasy.Na szczęście wyszedłem z tego prace zmieniłem i co najważniejsze mogę dalej grzać. Pracuje w PKP jako konduktor na liniach regionalnych Częstochowa - Gliwice. Praca spoko mundur włosy rozpuszczone ,zdarza się ,że jak startuje z Częstochowy to jak dojeżdżam do Zawiercia to już mam fazę ,a jak wjeżdżam do Katowic to już mam zgon i tak w kółko. Njważniejsze ,że jade cały czas do przodu.Pozdrawiam ekipe z Hali D hejka

Ocg
@Maczeta

No a co z tymi rozmowami o które związki wystąpiły? Jest już jakiś termin czy to tylko pokazówka jakaś była że niby zz działają?

Maczeta
@Ocg

Trudno mi odpowiedzieć na twoje pytanie ale jeżeli zz robią jakąś pokazówkę tzn.że działają i mają się dobrze.Ja mogę się odnieść do PKP ,bo my też mamy swoje związki.U nas jak związki coś zawalą wtedy robimy przerwe w polach między Częstochową a Zawierciem .Wtedy ja kierownik pociągu i maszynista grzejemy.Do Sosnowca jak wjeżdżamy to spózniamy się dwie godziny i wtedy o dziwo jesteśmy witani owacją i brawami na stojąco.Zadowolony ze swojego osiągnięcia maszynista odpowiada im dwukrotnym wyciem lokomotywy.

Majdan
@Radek

czyli co podwyżek nie będzie czy będą juz po zwolnieniach ?

Von Helsing
@Majdan

Co wy z tymi zwolnieniami? Niby gdzie one są? Widzę, że jednostki same się zwalniają, a ludzi do pracy brak. Gdzie jakaś redukcja odgórna jest?

CENIĄCA HUMOR

Osoby chodzące w kurtkach po halach to - łaziki ,trudno ich nazwać" pracownikami "są to osoby na sztucznych stanowiskach chodzą po zakładzie (usunięte przez administratora)

Zostaw merytoryczną opinię o Automotive Lighting - Sosnowiec

• Jak się pracuje w Automotive Lighting?

Zobacz opinie na temat firmy Automotive Lighting tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 510.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Automotive Lighting?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 481, z czego 94 to opinie pozytywne, 59 to opinie negatywne, a 328 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Automotive Lighting?

Kandydaci do pracy w Automotive Lighting napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Automotive Lighting