Opinie o Berlitz Poland Sp. z o.o. Centrum Językowe w Kraków al. Słowackiego 66

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Berlitz Poland Sp. z o.o. Centrum Językowe. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Berlitz Poland Sp. z o.o. Centrum Językowe na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Berlitz Poland Sp. z o.o. Centrum Językowe w Kraków al. Słowackiego 66

Beata

Właśnie firma ma rekrutacje na stanowisko Lektor Języka Angielskiego. Podali w ogłoszeniu że jest opcja b2b albo umowa zlecenie. A ma ktoś info jaka jest kasa, pensja? Ile płacą za godzinę czy miesięcznie? Jak to się różni na tych umowach?

Aśka Nowy wpis
@Beata

Mi zaoferowali 27 zł netto na zleceniu z ZUSem ale BEZ PODATKU), także stanowczo odradzam. Na b2b niby 40 zł ale wiadomo jak to wygląda. Wyzysk kompletny.

Kasia Nowy wpis
@Aśka

Kieorwca autobusu miejskiego zarabia na zlecenie 6900 brutto i ma dodatki. A w Berlitz dobrze jak zarobisz na czysto 200zl miesięcznie. Jeśli stać cie na pracę charytatywna dla tej firmy to proszę aplikuj. Nie masz gwarancji godzin, a plan dostajesz z dnia na dzień. Zatem nie możesz nic zaplanować.

Były pracownik Nowy wpis

Jako były pracownik administracyjny Krakowskiego oddziału szczerze odradzam pracę w firmie Berlitz. Pracowaliśmy na bardzo starym systemie, który wprowadzał więcej trudności w wykonywaniu prostych zadań - jeśli coś się chciało w nim odkręcić lub zmienić trzeba było pytać o zgodę przełożonych z centrali w Polsce co powodowało dodatkowe wydłużenie procesów. Dyrektorka na początku miła potem stała się toksyczna i manipulowała mną i koleżanką przez co atmosfera stała się nie do zniesienia. Zabierała nas co tydzień na rozmowy 1 na 1 gdzie zadawała tendencyjne pytania sugerujące, że wina w spadku efektywności pracy leży tylko po stronie pracownika. Dużo zasad bez sensu, dużo procedur wyjętych z 20 lat wstecz które możnaby było unowocześnić. Dodatkowo ilość zadań i ich poziom skomplikowania spowodowany właśnie przez trudności techniczne nie odpowiadał otrzymywanej pensji, która była lekko ponad minimalną krajową. Nie pomagał też fakt, że jak na tak duży oddział było stanowczo za mało osób do pracy przez co różne zadania były wprost niemożliwe do wykonania w wyznaczonym czasie. Bardzo nie polecam tego miejsca, zniszczycie sobie tylko zdrowie ze stresu

Ania Nowy wpis

Wyzysk, wyzysk i jeszcze raz wyzysk! 100 rzeczy na głowie i najniższa krajowa! Nie polecam!:)

Agnieszka

Po przeczytaniu komentarzy mam mieszane uczucia, dużo z Was narzeka na niskie zarobki. Zastanawiam się, czy to praca, którą można potraktować, jako podstawowe źródło utrzymania, a może bardziej dodatkowa? Ile godzin wyrabiacie zazwyczaj w ciągu miesiąca i za jaką stawkę?

wieloletnia lektorka
@Agnieszka

Uśredniając da się wyrobić około 100 lekcji miesięcznie. Zaczynasz o 7:00, kończysz o 20:00. Rano 2 lekcje, potem 3h nic, potem 2 lekcje, kolejne 2h nic, potem następne 2-3 lekcje itd. W międzyczasie ganiasz z jednego końca miasta na drugi, z jednej firmy, do następnej. (Za ten czas nikt ci nie płaci, za benzynę w granicach miasta też nie.) Gdy NIGDY nie chorujesz i nie jeździsz na wakacje, to może ci się udać trochę więcej lekcji wyrobić. Jak masz bogatego męża i potrzebujesz kieszonkowe na kosmetyki, to super praca.

bee
@Agnieszka

Tylko jako praca dodatkowa, chyba że chcesz pracować od 7 do 20:00, żeby się utrzymać.

Danuta
@bee

Brzmi to dosyć ciężko z tego co czytam. A ile można dostać za taką jedną lekcję?

kama
@Danuta

jakieś 43 zł za 45 minut...

ada
@Agnieszka

1 lekcja = 43zł brutto. Liczba dni płatnego urlopu =0. Liczba dni płatnego chorobowego =0. Zapłata w czasie długich weekendów, świąt itp =0. Zapłata za pół dnia spędzone w dojazdach do klientów =0. W każdej przeciętniej korpo wszystko to jest normalnie płacone. W Berlitz nie.

Czy rozmowa kwalifikacyjna w Berlitz Poland Sp. z o.o. Centrum Językowe odpowiadała Twoim potrzebom? Czego dowiedziałeś się o swoim nowym, potencjalnym miejscu pracy? Twoja opinia jest dla nas ważna.
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Poszukujemy Kierownika pracującego!
Koloryt Sp. z o.o.
Niedoszła klientka

Witam, nie wypowiem się o tym jak wygląda tam praca ale weszlam kiedyś do tej szkoły "z ulicy" Żeby zapytać o szczegóły kusru językowego, przywitały mnie miłe panie natomiast potem wyszła z biura inna pani (zakładam, że jakiś opiekun klienta) która oświadczyła że mnie nie obsłuży bo nie ma czasu, wydała polecenie paniom w sekretariacie że mają wziąć moj numer telefonu i umówić na konkretny dzień i godzina i wtedy będzie mogła porozmawiać. Czy naprawdę tak trudno jest poświęcić komuś 5 minut żeby podać cenę kursu!?

Kierując się własnym doświadczeniem, mogę powiedzieć Wam, że warunki pracy w firmie Bertliz są bardzo sprzyjające, a kierownictwo bardzo wyrozumiałe. Pensja jest adekwatna do posiadanych umiejętności i przepracowanych godzin, a co równie ważne - zawsze przychodzi na czas. Polecam Wam tego pracodawcę :)

Pracownik 12 lat stażu

Wynagrodzenie jest NIEZALEŻNE od umiejętności lub doświadczenia, gdyż jest stałe dla wszystkich - 43zł brutto (około 25 netto).

@Pracownik 12 lat stażu

To całkiem niezła stawka. Przynajmniej dla mnie. A jak są płatne nadgodziny? Dają setki?

@Paweł

25 na rękę to niezła stawka? Miesięcznie wyrobisz około 2500-3000zł na rękę ganiając z jednego końca miasta na drugi, z firmy do firmy i zaczynasz o 7 rano a kończysz często po 19 wieczorem, bo 2 lekcje masz tu, 2 tam a kolejne 2 jeszcze gdzie indziej. Święto, choroba, wakacje - ZERO zł zarobku. To średnio miesięcznie więcej niż 100 lekcji ciężko zrobić. Nawet jak w jednym miesiącu zrobisz 150 lekcji to w innym masz 50. Więc jeśli 30 tysięcy na rękę rocznie to niezła stawka, to super, pracuj dla nich.

@Ania

Ok, bo stawka sama w sobie zła nie jest, ale faktycznie przy tej specyfice jest to dość problematyczne. A jaka wysokość stawki byłaby według Ciebie tutaj miarodajna?

Teacher

The worst employer I have ever worked for. I wouldn't recommend it to anyone except for students or teachers who are at the beginning of their career. Wonderful students, but low pay for effort required. You get paid less than other places for comparable work, obstacles beyond your control in delivery can cause frustration, communication breakdowns. Management do not respond to emails. I have been chasing up unpaid invoices for a while and despite sending a dozen emails on the subject I have never once had a reply. Pay is unreliable, you only find out if you have lessons the night before (you get an email at about 5 pm telling you what lessons you have tomorrow). The Director was rude to teachers, and there is very little in terms of socializing with other teachers and staff. Not very good response to current market needs. Materials can be dated. Pros: Friendly, efficient, experienced native speaker teachers, who truly try to do their best. Great, friendly students :)

Teacher

Nauczyciele zarabiają marne grosze. Ich stawki są niezmienione od 20 lat. Na wszystkim się oszczędza. Lektorzy mają zajęcia od 8.00 czasem do 20.00. Muszą jeździć po mieście i nikt nie zawraca im pieniędzy za transport. Czasem to co zarobi prowadząc lekcje gdzieś u klienta pokrywa koszt dojazdu, czasem to za mało bo lekcje są też na obrzeżach miasta lub całkiem pod miastem.

Co możecie doradzić osobom zainteresowanym pracą w firmie Berlitz Poland Sp. z o.o. Centrum Językowe?

wieloletnia lektorka

UCIEKAĆ! jak najdalej

Łucja
@wieloletnia lektorka

Dlaczego???

Edyta

Czy lektorzy dobrze zarabiają ?

nick
@Edyta

nie

@nick

Jak to nie? A ta stawka, o której tu pisali niedawno to dla kogo niby jest?

nick
@Anna

jeżeli jest dla Ciebie dobra, to ok :)

Nick Fang

Steer clear of that place. Bad management and low pay. They’ve recently started lowering teachers’ rates per hour: so far the rate for self-employed, personal service company teachers was based on a forty-minute lesson unit. Now they also have 60-minute lessons which they calculate as 1.33 instead of 1.5, which is pay lowering through the back door. You’re supposed to commit your time to the company, but they can fill your slots at their will with no commitment on their side. Hectic planning, high teacher rotation. Moje sugestie dla Berlitz Poland Sp. z o.o. Centrum Językowe: Understand that you have two main customers: the student and the teacher; you can’t do well by ripping of the formet and underpaying the latter. You’ve got your mission wrong- you’re profit oriented instead of customer oriented.

Stokrotka

Wszystkim negatywnym opiniom z konkurencji dziękujemy. Dobry pracodawca nie potrzebuje reklamy...a szkół coraz więcej

lala
@Stokrotka

ile płacą za tą opinię

A czy macie jakieś spostrzeżenia jeśli chodzi o pracę w firmie Berlitz Poland Sp. z o.o. Centrum Językowe? Czy firma zapewnia benefity?

teresa

pracę za pół darmo

teresa

zapewnia pracę za pół darmo

admin

Wiesz co dzieje się w firmie Berlitz Poland Sp. z o.o. Centrum Językowe, jak traktowani są pracownicy i czy trudno jest wywalczyć podwyżkę? Czekamy na Twoje opinie.

ala
@admin

Nie polecam, niskie płace, brak zarządzania, konflikty, duża rotacja, niski poziom usług

roman
@ala

Potwierdzam, działalność na granicy mobbingu

Zostaw merytoryczną opinię o Berlitz Poland Sp. z o.o. Centrum Językowe - Kraków

• Jak się pracuje w Berlitz Poland Sp. z o.o. Centrum Językowe?

Zobacz opinie na temat firmy Berlitz Poland Sp. z o.o. Centrum Językowe tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

Berlitz Poland Sp. z o.o. Centrum Językowe