Opinie o Clockwork Bemanning AS

Krzysztof

Jednym słowem LIPA, a nie agencja. Pracę masz albo i nie masz, oppdraga dostaniesz albo nie i siedzisz na chacie, a opłaty i tak są. Moja przygoda z clockiem to totalna porażka nikomu nie polecam pracy przez nich. Oszukują jak się da. Nawet na wypłacie. Nigdy nie brałem zaliczki a na pasku z wypłaty -1000NOK, i problemy z wyjaśnieniem. Nie masz gwarancji jakichkolwiek godzin. Lepiej wybrać coś bliżej PL

Agnieszka

@meg nie jestem administratorem, nie mam więc możliwości przywracania, czy też usuwania wpisów. Po prostu przypominam o ważnych zasadach, według których działa ten portal, tym bardziej, że kwestia usuniętych wpisów pojawia się na tym wątku.

meg

Po tym poście dziwnym trapem się po tyg. pojawiły... :D Czyżbyś była tym adminem? ;) Pozdrawiam :D

Agnieszka

@meg jeśli jakiś wpis został usunięty, oznacza to, że został on decyzją administratora zarchiwizowany za naruszenie zasad regulaminu. Jest to jedyna podstawa do usunięcia wpisu. Zachęcam do zapoznania się z jego treścią: www.gowork.pl/regulamin

meg

Z oszustwem jeszcze nikt nie wygrał... Posty są kasowane..

mgr_ek._OSL

W Norwegii było "fer-play" na ryku pracy jak tenże się "otworzyły" na zalew "koni" z PL czy też byłego ZSRR ale i nie tylko... W chwili obecnej (2017) w każdej agencji pracy typowo norweskiej czy też norwesko-"ruskiej" jesteś traktowany przedmiotowo i potrzebny na daną chwilę czy moment... Ponad 6-lat temu wyjeżdżając do NO też myślałem, że złapałem w końcu wiatr w żagle.... Ale oczywiście była to tylko "fatamorgana" bo na miejscu okazało się w rzeczywistości co innego... Przede wszystkim warunki socjalne okazały się koszmarem czyli spanie czy gotowanie w "15-tu" etc. na "kilku metrach kw" gdzie dalej to jest standardem... Teraz z tego co czytam czy też rozmawiam z ludźmi żyjącymi na co dzień podobnie jak ja w NO (choć nie wiem jak tak długo jeszcze :D) to już nie jest to samo co było kilka lat temu i nie będzie... Myślę, że teraz przy tak szerokiej ofercie z krajów UE bez zastanowienie wybrałbym na pewno ofertę bliżej PL za niniejsze pieniądze bo tutaj w NORWEGII tylko pozornie to tak "lukrowo" wygląda.. oczywiście jak masz stałą doprą pracę to żyje się na przyzwoitym poziomie... A jak pracujesz jak "koń" przez agencję to masz pracę lub jej nie masz... I nie liczcie "nowi ludzie w NO", że ktoś was będzie tu "za rączkę" prowadzać bo te czasy już nie wrócą tak szybko :DDD PS. Bez komunikacji w min. w eng. nie warto tu się wybierać "w ciemno" do agencji... Teraz na norweskim rynku pracy jeżeli chodzi o ogłoszenia to jest miernota... a jak się coś trafi to szukają tylko z norweskim który jak dla mnie jest/był łatwym do nauczenia... ;)

Rozsądny

Brak argumentów żeby oskarżyć agencję o coś? Czy to sprawia komuś przyjemność? Nowi chętni do pracy chcieliby dowiedzieć się coś od osób już pracujacych!

Ciekawy

Jaka jest przyczyna, że tak mało opinii jest na tym forum? Czyżby tak dużo osób było zadowolonych i nie chce się nikomu pisać? Napiszcie jak się pracuje w Norwegii?

biko
@Ciekawy 09.08.2017 21:36

Wstyd wienkszości pisać że się nie udało a taki były plany.

Karol

Czy malarz w Bergen może zarobi całkiem przyzwoite pieniądze? Czy był ktoś na tej robocie i mógłby podzielić się wiedzą z innymi? Jakie mieszkania zapewniają?

pracodawca

@tesz janusz Panie Januszu, jak Pan może zauważyć biorąc pod uwagę wiele różnych opinii, czasem niestety niepopartych konkretnymi uwagami odnośnie naszych usług, nie kasujemy negatywnych komentarzy i staramy się przyjąć każdą konstruktywną krytykę, dążąc do zapewniania jak najbardziej optymalnych warunków pracy dla naszych pracowników. Ponadto, nie praktykujemy samodzielnego wystawiania pozytywnych komentarzy, ponieważ mija się to z celem tego profilu, który ma służyć rzetelnej ocenie pracodawcy. Niemniej za każdą opinię zadowolonego pracownika serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję, że będzie ich coraz więcej. Pozdrawiamy, Clockwork Bemanning AS

tesz janusz

a gdzie moj popszedni komentarz o clocku? negatywny byl to skasowali

Śruba

@olo Czy mógłbyś rozwinąć swoją wypowiedź? Takie hasła nic nie mówią tylko sieją wątpliwości. Może nie dopilnowałeś swoich spraw i dlatego miałeś problemy? Słyszałem sporo o firmie dobrych słów i dziwi mnie bardzo Twoja opinia, chyba przesadziłeś jednak!

nakrętka
@Śruba 25.05.2017 22:24

Jak praca za agencji tymczasowej może mieć dobre opinie. Kpisz czy o drogę pytasz, chyba że te opinie to laurki smarowane przez biuro.

Śruba

Czy wyjazd z Clockwork Bemanning to opłacalna inwestycja?

olo
@Śruba 18.05.2017 11:15
Czy wyjazd z Clockwork Bemanning to opłacalna inwestycja?

To jest "inwestycja" typu wyrzucone w błoto pieniądze. Pojedż jak niewierzysz. Lepiej wyaćj na najdaremniejsze dziewczynki.

Marian

Clockwork Bemanning AS potrzebuje do pracy cieśli szalunkowego. Może ktoś orientuje się jak płacą i jakie dają warunki mieszkaniowe? Słyszałem trochę dobrego o firmie.

Krzton

JEstem w Oslo na lotnisku. W mkońcu podnieśli mi stawke. Ale do 200 Neidojde.

Maniek

Clockwork Bemanning AS może jedynie bardziej skrupulatnie prowadzić dokumentację. Ale to dobrze bo w sumie są dobrą firmą , a teraz będą jeszcze lepszą.

Gregor

Clockwork jest spoko firmą a że czasami są problemy, cóż takie jest życie.

pracodawca

Oficjalne Oświadczenie firmy Clockwork Bemanning AS. Sąd stwierdził, że standardowa umowa, którą Clockwork Bemanning AS oraz pozostałe agencje w Norwegii stosują jest legalna. Sąd Rejonowy w Bergen przyznał sześciu pracownikom, na podstawie indywidualnych ocen, zatrudnienie na stałe w pełnym i niepełnym wymiarze godzin. Sąd uwzględnił dokumenty Clockwork, które nie były wazne już od marca 2014 roku. Werdykt nie jest ostateczny, a Clockwork rozważa odwołanie. Clockwork zawsze płaci za zwolnienia chorobowe, feriepenger (pieniądze na wakacje) i jest jedną z pierwszych firm, ktora otrzymala certyfikat jakosci "Revidert Arbeidsgiver". Ostatni audyt w Clockwork odbył się w lutym 2017 r. i potwierdził, że nasza firma działa zgodnie z prawem norweskim. Ta sytuacja wiele nas nauczyła i na pewno sprawi, że Clockwork stanie się jeszcze lepszą firmą. Wspieramy pracowników, którzy poprzez rozwój swoich umiejętności zawodowych i językowych starają się o pracę bezpośrednio u naszych klientów. Z poważaniem Clockwork

Janusz
@Clockwork Bemanning AS 31.03.2017 14:04

Nie bede wdawal sie w dyskusje, pozostawie tylko pytania do myslenia: 1. Jezeli umowy byly legalne to dlaczego zapadl wyrok? 2. Skoro byly to indywidualne oceny to dlaczego uzywacie slowa " w calej Norwegii"? 3. Jezeli dokumenty byly nie obowiazujace to czy myslicie ze sad przyjal by takowe jako dowod? 4. "Revidert Arbeidsgiver" ma rowniez firma Pro-Puro, czy slyszeliscie o tej firmie? Czy uwazacie ze faktycznie mozna polegac na tym certyfikacie? Poczytajcie o firmie pro-puro - to dopiero sie zdziwicie kto otrzymuje taki certyfikat. 5. Dlaczego firma Clockwork i NHO Servive - zwiazki zawodowe sie nei odwolaly? Skoro taka niesprawiedliwosc sie stala? Wyrok jest prawomocny, 6 naszych kolegow zmienilo swoj los jako pracownicy. A co Ty z tym zrobisz? Zglaszajcie sie do zwiazkow zawodowych aby zadac swoich praw, nic nie dzieje sie automatycznie.

@Janusz 16.05.2017 11:08

Panie Januszu, już odpowiadamy na Pańskie pytania, mamy nadzieję, że rozwieje to Pańskie wątpliwości. Umowy, w sprawie których zapadł wyrok, dotyczyły pracowników, którzy nie podpisali naszych aktualizacji i były to jednostkowe przypadki. Standardowe umowy, które są obecnie stosowane zarówno przez nas, jak i inne agencje w Norwegii, sąd uznał za w pełni legalne. Nie jest w naszej gestii odnosić się do certyfikatów, które zostały przyznane innym firmom - skupiamy się na naszej działałności, a certyfikat Revidert Arbeidsgiver został nam przyznany ze względu na wiele aspektów, w jakich doceniamy naszych pracowników - pełne informacje tutaj: http://cwork.pl/aktualnosci/clockwork-z-certyfikatem-jakosci-ra/ Przyjmujemy decyzję sądu i zgodnie z polityką firmy, chcemy, aby troska o pracownika stanowiła priorytet naszych działań. Pozdrawiamy, ClockWork Bemanning AS

Robert

Clocwork Bemanning. Przegrał sprawę w sądzie w Bergen. Brawo polscy pracownicy. Pracownicy byli zatrudnieni na umowie na okres nieokreślony. A nie otrzymywali należnych pieniędzy. Artykuł został zamieszczony w Gazecie Bergens tidende. Tak trzymać .jescze raz brawo. Warto walczyć o swoje

Swager
@Robert 25.03.2017 22:21

It was not first time -in 2015 three maliarz from Denmark won a process against Workshop Bemanning in norwegian civil kort. Agency was must pay money for trip and for pause in work between tasks fix payment, for to months. After that, Workshop Bemanning changed self registration in tax office and took over all contracts with all selves employees, again. Upon that time, ALL ANOTHER RECRUITMENT AGENCYES REQUARES TO WRITE TIMESHIFT AND PAYS SALARY FOR WROTTEN TIME ONLY. All recruiters are knows this story about.

Prop
@Robert 25.03.2017 22:21

Ale ściema :D

boby

Polacy wygrali sprawę przeciwko Clockwork Bemanning AS Dzisiaj ogłoszony został werdykt w głośnej sprawie, w której Polscy pracownicy pozywają firmę żądając od pracodawcy stałego wynagrodzenia. Jest to pierwsza tego typu sprawa w Norwegii. Polacy według prawa byli pracownikami zatrudnionymi na stałe, jednak pomiędzy zleceniami nie mieli zapewnionego wynagrodzenia. Jest to pierwsza tego typu sprawa w Norwegii. Głównym celem rozprawy było rozstrzygnięcie, czy zatrudnianie pracowników bez gwarancji pewnego wynagrodzenia jest zgodne z prawem. W ostatnim czasie wiele agencji rekrutacyjnych zatrudniało pracowników na stałe, ale nie gwarantując im wynagrodzenia w sezonie, gdy nie było pracy. Dotyczy to przede wszystkim branży budowlanej. Agencja pracy obeszła przepisy Sześciu polskich pracowników było zatrudnianych przez agencję Clockwork Bemanning AS. Pracownicy byli cały czas zatrudniani na krótkoterminowe umowy na określone zlecenia. Uważali, że nie jest to zgodne z prawem, skoro są zatrudnieni w firmie na stałe. Sprawa jest bardzo ważna, ponieważ nie dotyczy tylko tych sześciu pracowników, ale wielu zatrudnionych w Norwegii przez agencje pracy w branży budowlanej. Przedstawiciel Norweskiej Federacji Związków zawodowych cieszy się z wyroku, podkreślając, że jest on bardzo ważny dla całego społeczeństwa. Praktyki agencji pracy od dawna brane były pod lupę ze względu na wątpliwości co do ich legalności. Rząd nie zajął się tą sprawą, więc Polacy wzięli ją w swoje ręce. I wygrali. Umowy, które mieli podpisani pracownicy, były legalne, ale sąd orzekł, że agencja próbowała obejść przepisy co do zatrudniania pracowników tymczasowych. Polscy pracownicy, mimo że byli na stałe zatrudniani w agencji, nie mieli takich samych praw, co pełnoetatowi pracownicy (prawo do urlopu i sykepenger). Sąd nakazał pracownikom wypłatę odszkodowania w wysokości 20 tysięcy koron dla każdego. Pracownicy zostaną zatrudnieni na różne kontrakty, trzech z nich na 100%, jeden na 85%, jeden na 80% i jeden na 60%. Wyrok ważny dla wszystkich Podkreśla się, że Polacy zrobili coś bardzo odważnego. Zawalczyli nie tylko o swoje prawa, ale o prawa wszystkich zatrudnianych na podobnych kontraktach. Wystąpili przeciwko większym i silniejszym od siebie i wygrali. Przedstawiciele różnych organizacji mówią, jak ważne jest to zwycięstwo, podkreślając, że nie można czekać z telefonem w ręce na zlecenie, mając nadzieję na zarobek, który pozwoli przeżyć. Zadaniem władz będzie pilnowanie, czy firmy przestaną stosować podobne praktyki. Sąd nie miał żadnych wątpliwości co do racji Polaków. Wyrok może być początkiem politycznej debaty, która wpłynie na zmniejszenie przypadków tego typu i obchodzenia prawa w podobny sposób. Sprawa jest ważna, szczególnie w okresie zwiększonego bezrobocia i pokazuje, że stałe zatrudnienie powinno być praktykowane przez wszystkie firmy. Więcej informacji: http://pol-nor.com/polacy-wygrali-sprawe-przeciwko-clockwork-bemanning-as-00013234/

Agnieszka

Widzieliście już wywiad z Brach Manager na naszym portalu? Jakie macie wrażenia po przeczytaniu? ;)

Śruba

Ciesze sie, że jest praca dla hydraulika w Oslo, super.

boby

Sześciu polskich pracowników budowlanych złożyło do sądu pozew przeciwko pracodawcy - agencji Clockwork Bemanning AS. Sprawę prowadzi związek zawodowy Fellesforbundet i adwokat związkowy z LO. Sprawa dotyczy tzw. "stałych umów bez gwarantowanego wynagrodzenia" (czyli rodzaj śmieciowek), które są powszechnie stosowane w agencjach pośrednictwa pracy. Związek twierdzi, że w rzeczywistości są to nielegalne umowy na czas określony. http://frifagbevegelse.no/magasinet-for-fagorganiserte/de-er-fast-ansatt-men-far-ikke-fast-lonn-na-gar-de-til-sak-mot-arbeidsgiveren-6.158.444379.b1c8703b5c

@boby 31.01.2017 18:34

Witamy, Zgodnie z informacjami zawartymi w artykule decyzja sądu dotyczyć będzie umów jakie w Norwegii obowiązują w Bemaninngach. Jeżeli wprowadzone zostaną zmiany - niezwłocznie poinformujemy Panów o nich. Pozdrawiam, Clockwork Bemanning AS

Arek

Jest spoko. 6 misiecy. 185 koron. Bez przestojuw.

mike
@adnriu 29.12.2016 13:45
u mnie 220 NOK w stavanger - zaczynam w styczniu zobaczymy

i jak? Ja zaczynam w poniedzialek

adnriu
@mike 27.01.2017 15:38
i jak? Ja zaczynam w poniedzialek

mike - jest ok, bez szału, drogo, ale robota jest gdzie bedziesz w Stavanger czy Haudesung?

Clockwork Bemanning AS

@dociekacz prawdy Nie wprowadzamy kandydatów w błąd. Skąd czerpie Pan takie informacje? Kontrakty oraz stawki są zróżnicowane i omówione z każdym kandydatem przed wyjazdem. Jeżeli mają Panowie wątpliwości - zapraszamy do kontaktu. Zespół Clockwork www.cwork.pl

miki mo

ale zawsze można wejść na ich stronę internetową i po prawej stronie powinieneś znaleźć miejsce, aby zarejestrować swoje cv. w norweskiej branży budowlanej na pewno nie brakuje teraz miejsc pracy dla Polaków

Clockwork Bemanning AS

dzień dobry pracę mamy na takich stanowiskach oraz o takich kwalifikacjach na jakie jest zapotrzebowanie. Prosimy o sprawdzenie ogłoszeń, a także o kontakt z zespołem w Krakowie http://cwork.pl/kontakt/ Pozdrawiamy Zespół Clockwork

ja

nowych rekrutują a dla starych pracowników pracy nie ma.

Adamus
@ja 28.08.2016 14:54
nowych rekrutują a dla starych pracowników pracy nie ma.

Dla słabiaków nie ma roboty :)

Clockwork Bemanning AS

@tarka Jeśli jest Pan na miejscu w Bergen - zapraszamy do odwiedzenia naszego biura rekrutacyjnego. Organizujemy w dniach 4-6 kwietnia dni otwarte - można do nas przyjść i porozmawiać. Więcej szczegółów znajdzie Pan tutaj: http://cwork.pl/aktualnosci/dni-otwarte-bergen-i-gdynia/

vincent, .v.

Jest mi znów wstyd za język, za zachowanie niektórych "asów" Przepraszam . Polacy to z reguły kulturalni ludzie, i nie piszą bzdur nie znajac dobrze tematu,.Jeśli, -jestes lewy z języków, nie potrafisz sie znaleźć w nowej sytuacji, .jesteś niepewny swej Fachowości, dzień mija na paleniu i rozmowach z kolegami , , , nie wyjeżdżaj do Norwegii Natomiast jeśli spelniasz warunki zawarte w kontrakcie i do tego jestes W porzo , , decyzja o wyjeździe nie powinna być budowana na tak sformułowanych opiniach ,.przemyśl, spytaj dwa razy sprawdz u Źródła. Pozdrawiam Vincent. Ps. Pracuje w Clocku , , , , juz długo i nie rozumiem o co tyle płaczu.?!

Clockwork Bemanning AS

Rozumiemy obawy. Komentarze jak to zwykle bywa, są różne. Wiele zależy od piszących je osób. My od ponad 1,5 roku udoskonalamy sposoby działania, zatrudniliśmy nowe osoby w zespole, otworzyliśmy biuro w Polsce i dążymy do jak najlepszej współpracy z Państwem. Jeśli ma Pan obawy, prosimy o kontakt z nami - jest możliwość skontaktowania Pana z osobami, które wraz z nami pracują w Norwegii już kilka lat i będą mogły odpowiedzieć na wszystkie pytania z punktu widzenia pracownika będącego na miejscu. Sądzimy, że to dobry sposób na weryfikację. Kon takt znajdzie Pan tutaj: http://cwork.pl/kontakt/

@kamil w. 29.03.2016 13:57
A kto ci się przyzna do porażki. Sam jak pracowałem w Norwegii to na potrzeby rodziny i znajomków W Polsce bajałem że szok , o...

Szanowny Panie, jesteśmy agencją pośredniczącą w poszukiwaniu pracowników do pracy na budowach w Norwegii. Przed wyjazdem informujemy kandydatów i pracowników jak wygląda zatrudnienie i praca na miejscu. W tym tylko zakresie - zawodowym odpowiadamy za naszych pracowników. Pozostałe kwestie, o których Pan pisze są już decyzjami osobistymi, z którymi my jako pracodawca nie mamy nic wspólnego.

Clockwork Bemanning AS

Szanowny Panie, Przed wyjazdem dokładnie informujemy kandydatów i pracowników jak wygląda zatrudnienie i praca na miejscu. Wydajemy specjalną broszurę z dokładną informacją czego można oczekiwać i się spodziewać. Na tej podstawie kandydaci podejmują decyzje o wyjeździe do Norwegii lub też nie decydują się na wyjazd. Każda wyjeżdżająca do pracy osoba może przekalkulować dla siebie samego opłacalność takiego wyjazdu na podstawie dostępnych i rzetelnych danych. Warto przy tym pamiętać, że wymagania które kandydatom stawiamy są weryfikowane nie tylko podczas procesu rekrutacji, ale także, a nawet przede wszystkim już na miejscu przez poszczególnych pracodawców. Warto zatem być rzetelnym zarówno podczas procesu rekrutacji jak i podczas wykonywanej już pracy.

awues

No napewno można spokojnie żyć jak się pracuje przez agencje pracy. Dajcie spokój w biurze z tymi postami.

albo

Żeby dostać póżniej socjal to nie wystarczy mieć umowę o pracę ale trzeba mieć nazbierane minimum zarobkowe. To z tego co oni płacą to minimum pół roku a nie 2-3 miesiące , a i to pod warunkiem że się miało pracę ,zarobki i odprowadzało podatki , a nie tydzień robiło a 2 tygodnie siedziało jak to w agencjacg dziś przeważnie jest. A po za tym nawet jak dostaniesz ten wymarzony socjal to ledwo na skromne przeżycie dla jednej osoby po opłaceniu jakiegoś obskurnego pokoju.

ala123

witam czy mógłby ktoś napisać jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w języku angielskim ile trwa i o co głównie pytają?

limo
@Clockwork Bemanning AS 15.02.2016 16:13
@Roman Dzień dobry odpowiadając na Pana pytanie - języki są niezbędne by zostać zatrudnionym przez Clockwork. Wystarczy komun...

Czy wy z clockwork to jestście przytomni . Przecie Roman pisze między wierszami że jenzyków obcyh nie zna bo niby skond ma znać. A wy swoje melodie że czeba jenzyk obcy. Przecie na kursie nikt się jenzyka nie nauczy. A skond robociarz ma znać jenzyki. A w ogóle czeba być niespełna rozumu żeby jehać tera do Norwegi do agencji na takie byle co jak tera jest. Ja kiedyś robił to były zarobki i bezpośrednio robił u Norka i jenzyka nie znał i znam bo skond. A nawet jak bym znał to na takie byle co z agencji to bym nawet nie napluł.

@limo 16.02.2016 19:28

Limo - Roman pyta o to czy trzeba znać języki aby zdobyć pracę. Dlatego wyjaśniamy zarówno jemu jak i Panu, że czasy się zmieniły i znajomość języków dzisiaj jest niezbędna. Wiele osób właśnie na kursach uczy się języków obcych, w zasadzie jest to większość. Pisze Pan, że kiedyś Pisze Pan, że pracował kiedyś w Norwegii i się podczas tej pracy języka nie nauczył. Proszę wziąć pod uwagę, że są osoby, które korzystają z okazji do uczenia się języków (w tym ojczystego) i władają nimi coraz lepiej, dzięki czemu zdobywają pracę w dowolnym kraju. Pozdrawiamy Zespół Clockwork

abcd

Ja jezdze do Norge od osmiu lat i nie wyobrazam sobie pracowac bezposrednio.Poniewaz oznacza to ,ze bym musial siedziec w tej zasranej dziurze jaka jest Norwegia przez wiekszosc roku.Ja robie kiedy chce przez agencje,nie place za chate.I robie tylko do zasilku.A pozniej jade do Szwajcarii zarabiac konkretny szmal.A w miedzy czasie leci zasilek z Norge.I mam wywalone na robote bezposrednio.Ale znam Niemiecki i Angielski.

vvvvuu
@abcd 29.01.2016 20:01

Jakbyś pracował kiedykolwiek w Norwegi przez agencje to byś wiedział że za chatę się płaci, i to nie mało , bo agencje więcej drą z łebków niż by to wynikało z prostego przeliczenia ilości ludzi na domku w stosunku do ceny wynajmu. "Robię do zasiłku" , nigdy nie byłeś , bo byś wiedział że agencji nie ma szans uskładać wymaganego zarobku do prawa do zasiłku. Ponadto jakby jakimś cudem ci się udało to nie jest tak że "zasiłek leci" bo jak się nie stawisz osobiście co 2 tygodnie w NAV-ie czy nie zalogujesz się z komputera z norweskim IP to już nie masz zasiłku. A co do Szwajcari, to nie zrobisz konkretnego szmalu bo z góry płacisz za pensjonat za miesiąc a pracy jest na tydzień - dwa.

Beka z polaczkow

Czesiek! Ty do tej firmy się nie pchaj, bo tam same złe opinie są na rynku :) imigranci, za lezenie i pachnienie nawet NOKA nie dostaniesz, kiedys bylo lepiej a teraz to mozg trzeba zgubic, zeby tam jechac :). Nic dodac nic ujac Polaczki. Ze wogole jakas prace chce komu dac

lolopipp
@Beka z polaczkow 19.01.2016 15:46

Praca z której nie ma zysku to nie praca tylko co to wogóle jest . A tak teraz wygląda 99% "prac" przez clocki i inne takie badziewia. Jak ktoś na tym zarabia to napewno nie polski biały murzyn. I nie musisz się nicku Beka z polaczków będąc z biura clocka się produkować. Niedługo nie będziecie mieli żadnych głupich do wydymania.

by

Mimos pan/i(?) z clocka nie musi się silić na komentarze bo ogłaszacie się jak opętani. Żeby byli chętni to oferta musi być dobra ,a taka dobra oferta nawet niw widzi ogłoszenia. W 2004 i 2005 jak się jechało do Norwegi i było to opłacalne to to było tylko po znajomości , trzeba było dać w pewnej agencji w łapę , i się jechało bez cudów i chapało grubą kasę a nie jakieś drobne co teraz. A to co teraz jest z każdej jednej agencji to nie warte uwagi . Tylko ktoś ograniczony umysłowo na to pójdzie.

koko

Specyfika pracy w Norwegi przez bemmanningi jest taka że to nie dla biednych bezrobotnych z Polski , lecz dla osób z krajów rozwiniętych gdzie jest coś takiego jak zasiłki. A nie że człowiek jedzie za kasę pożyczoną i robi sobie jeszcze większe długi . Bo suma sumarum to nie jest praca zarobkowa tylko taka dla fun-u jak komuś się nudzi. No tak jasne że niefachowcóe nie biorą nawet na takie byle co . Tak że fifi zapomnij że po studiach bez zawodu bez praktyki zawodowej pojedziesz do Norwegi nawet wyrzucić pieniądze.

@koko 06.01.2016 11:21

Wszyscy Panowie zatrudnieni w Clockwork to specjaliści z minimum 2-3 letnim doświadczeniem. Nie zatrudniamy bez doświadczenia. Jeśli chodzi o języki to minimum jest znajomość języka angielskiego – komunikatywna. Mile widziana jest znajomość języka norweskiego. Mamy obecnie ofertę na pomocników w Stavanger. Również wymagamy doświadczenia. CV proszę wysyłać na adres syb@cwork.no lub agb@cwork.no Pozdrawiamy Zespół Clockwork

Grabarz
@Clockwork Bemanning AS 14.01.2016 12:27

Właśnie wracam z biura w stavanger . Nie ma żadnych ofert (usunięte przez administratora)

Clockwork Bemanning AS

@szum szum Ogłoszenia mamy cały czas, gdyż cały czas występuje zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników. W zasadzie praca jest dostępna "od ręki" dla osób, które spełniają kryteria na określone stanowisko i przejdą proces rekrutacji. Mile widziane są nowe kandydatury. Z tego powodu organizujemy dni otwarte, żeby można było dowiedzieć się więcej o pracy na norweskich budowach. Zapraszamy do kontaktu Zespół Clockwork www.cwork.pl

Clockwork Bemanning AS

@Piotrek - drogi Panie, wypisywanie tego typu opinii, które rozmijają się z rzeczywistością, jest de facto pomawianiem i pisaniem nieprawdy nt. naszej firmy. Z punktu widzenia prawnego, Pana wypowiedzi noszą znamiona czynu nieuczciwej konkurencji* Doradzamy umiar i rozsądek w wypowiedziach. Pozostałych uczestników forum chcemy poinformować, że w chwili obecnej mamy tyle zleceń i stanowisk pracy na budowach, że w zasadzie każdy kandydat może otrzymać pracę od razu i to na dłuższy okres czasu. Jedynie osoby niespełniające wymagań i rozmijające się z prawdą w trakcie CV - faktycznie mogą pracować krótko, gdyż poszukujemy fachowców i profesjonalistów, a nie "fachowców", których norwescy pracodawcy nie tolerują, a tym samym i my nie możemy, ani nie chcemy zatrudniać. Faktem jest, że pracownicy pracują na bazie cotygodniowych zleceń - jednak nie zawsze oznacza to przerwy w pracy. Specyfika norweskiego rynku pracy jest zdecydowanie inna od polskiego, a przenoszenie typowo polskich oczekiwań na norweski grunt faktycznie może wywołać rozczarowanie. Ponieważ najpewniejsze są opinie wyrobione samodzielnie - zachęcamy do kontaktu z naszym biurem w Krakowie, które udzieli wyczerpujących informacji i rozwieje wątpliwości. Nasz zespół chętnie odpowie na nurtujące Państwa pytania. Pozdrawiamy Zespół Clockwork * Wyjaśnienie Ustawa z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji Art. 14. 1. Czynem nieuczciwej konkurencji jest rozpowszechnianie nieprawdziwych lub wprowadzających w błąd wiadomości o swoim lub innym przedsiębiorcy albo przedsiębiorstwie, w celu przysporzenia korzyści lub wyrządzenia szkody. 2. Wiadomościami, o których mowa w ust. 1, są nieprawdziwe lub wprowadzające w błąd informacje, w szczególności o: 1) osobach kierujących przedsiębiorstwem; 2) wytwarzanych towarach lub świadczonych usługach; 3) stosowanych cenach; 4) sytuacji gospodarczej lub prawnej.

Clockwork Bemanning AS

Szanowny Panie, ciekawi nas niezmiernie skąd Pan czerpie takie dane? Nasi pracownicy pracują z nami długotrwale. Oczywiście zdarzają się bardzo sporadycznie osoby, które po pierwszym tygodniu pracy okazują się nie posiadać deklarowanych przez siebie w procesie rekrutacji umiejętnościami i kompetencjami. Z tymi faktycznie zmuszeni jesteśmy się rozstać. Natomiast pracownicy, którzy się sprawdzają - otrzymują od nas stale zlecenia i pracują, o ile tylko chcą. Pozdrawiamy i zapraszamy do bliższego zapoznania się z rzeczywistością

OSLO

Witam! Bemanningi tego pokroju to są tylko dobre do wyjazdu za pierwszym razem bo bynajmniej pomogą ogarnąć pozwolenia etc. ale w Norwegii jest masę agencji pracy, że jak przynajmniej komunikatywnie mówisz po angielsku i nie przyjechałeś na "papierach kolegi" to pracę sobie znajdziesz już na miejscu... Pozdrawiam,

Clockwork Bemanning AS

Obserwujemy, że co jakiś czas pojawia się dużo pytań i też wątpliwości nt. pracy w Norwegii. Dlatego zorganizowaliśmy Dni Otwarte dla osób, które są zainteresowane pracą w budowlance w Norwegii. Zapraszamy na dni otwarte w Warszawie, Gdańsku, Bergen i Oslo. Można się umówić na spotkanie i w toku rozmowy dowiedzieć się więcej i przy okazji otrzymać specjalnie wydany przewodnik dla kandydatów, w którym zawarliśmy wszystkie najważniejsze informacje związane z pracą w Norwegii. Informacje o konkretnych terminach znajdziecie Państwo tutaj: http://cwork.pl/aktualnosci/

opi

Nawet się facet nie łudż że dostaniesz bezpośrednio robotę u Norasa. Nie po to biorą łebków z agentury żeby ich brać na stałe. Sytuacja w Norge systematycznie się pogarsza. Stąd wysyp chłamopracy z agentury. Nie tylko kasy się z tego nie robi ale nawet rodziny nie utrzymasz w POlsce.

cookie_monster

To może mały ranking, moja propozycja to Agile bemanning.

pracodawca

Szanowni Panowie, widzimy, że kwestia pracy w branży budowlanej w Norwegii wzbudza wiele emocji i pojawia się sporo nieporozumień. Dla osób, które nie mają doświadczenia w pracy w Norwegii chcemy kilka spraw wyjaśnić: 1) Praca na budowie w Norwegii odbywa się zwyczajowo poprzez agencje - tym charakteryzuje się tamtejszy rynek pracy i znacznie różni się od rynku polskiego. Oczekiwanie umowy o pracę bez cotygodniowych zleceń jest nierealne 2) to co dla jednych jest zaletą (np. cotygodniowe zlecenia) dla innych jest minusem - nie jesteśmy w stanie dogodzić każdemu. Natomiast warto byście Panowie zweryfikowali swoje oczekiwania w stosunku do możliwości jakie panują na rynku norweskim. System pracy w Polsce i Norwegii się różni. Jeśli ktoś nie jest w stanie tego zaakceptować, zalecamy pozostanie przy pracy w Polsce. Jeśli pojawiają się wątpliwości i pytania - zapraszamy do kontaktu z naszym biurem. Chętnie wszystko wyjaśnimy i opowiemy o tym co czeka polskich pracowników w Norwegii.

Dociekacz prawdy
@Clockwork Bemanning AS 28.07.2015 11:20

Czemu klamiecie? Kazdy kto zna rynek pracy w Norwegii wie, ze marne nieucziwe agencje praktykuja 1-2 tygodniowe oppdragi i minimalne stawki. Na szczescie jest co raz wiecej rzetelnych firm doceniajacych pracownikow gdzie kontrakty zaczynaja sie od dwoch trzech miesiecy a stawka ponizej 200 NOK to przeszlosc.

zidan
@Dociekacz prawdy 14.11.2016 22:18

jakie?

debile

czesc debile. Przeciez jak robioty nie ma to zglaszasz to do zwiazkow? Po Ch.. w necie? gosciu podstawiony a wy to łykacie jak reksio szynke.

Zostaw opinię o Clockwork Bemanning AS - kraków

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Clockwork Bemanning AS