ja - 2012-02-24 09:59:20
Po co sie pytacie ile sie tam zarabia i co robilem. W tej firmie trzeba sie pytac ile maja pracy, bo mozna przyjechac, posiedziec 2 tygodnie bez pracy i wywala Ciebie. Mozesz tez popracowac 3 dni i dalej posiedziec 2 tygodnie bez roboty. Czyli tez zjazd do domu. I jeszcze sie bedziesz martwil czy obciaza Ciebie za mieszkanie. Narzedzia to tez kosmiczny problem w tej fimie.Dziwne oszczednosci.Za mieszkanie z pierwszej wyplaty zabieraja kase za 2 miesiace + prad.Firma nie pomaga w zalatwieniu meldunku, policji i banku. Kasy nie wyplaca jak nie bedziesz(usunięte przez administratora)
Nie mam nic do ukrycia wiec nie bede pisal na priv. maile.
PozdrawiamCos kolego mieszasz, piszesz, ze mieszkasz 3 lata w Norwegii a firma ci nie pomogla zalatwic pozwolenia z policji i skattekort? To jak ty pracowales przez te trzy lata? Na czarno u jakiegos polaka za 30 Nok za godzine? Norweskie prawo nie przewiduje pomocy polakom przy zalatwianiu pozwolenia albo skattekort, jesli jestes operatywny to jak napisal Stefan szukasz informacji na internecie ( wiekszosc informacji na stronach Bergen kommune czy Politi jest rowniez dostepna w jezyku angielskim, strona urzedu pracy rowniez jest dostepna w jezyku angielskim tudziez polskim, i oczywiscie forum polakow w Norwegii). Sam kiedys pracowalem w podobnej firmie 6 lat temu i pamieta jak dzis, ze pierwsza wyplate otrzymalem dopiero w momencie otrzymania skattekort, czyli musialem poczekac ponad miesiac. Ra (usunięte przez administratora) nek byl prosty- w pierwszym miesiacu rowniez firma wynajmowala mi mieszkanie ale nie zaplacilem za ten pierwszy miesiac bo jeszcze nie mialem jak, w nastepnym miesiacu otrzymalem pierwsza wyplate i oczywiste bylo dla mnie, ze firma pobrala za dwa miesiace, przeciesz tam miesKalem, ale pozniej to pobierane pieniadze byly tylko za kazdy kolejny miesiac. Najlepiej to samemu wynajac mieszkanie i nie narzekac jak wiekszosc tutaj piszacych;) sam wynajmuje kawalerke i place 6300 nok na miesiac plus prad oczywiscie i internet. Pracowalem pozniej np. dla agencji Jobzone i musze przekazac wam drodzy forumowicze napisac, ze tam bez numeru personalnego to nie beda z toba wogole rozmawiac!! Oczywiscie informacje uzyskasz ale konkretnie to bierzesz swoje cztery litery i kierujesz je do najblizszej jednostki policji (np w Bergen kolo banku Nordea) i skladasz wniosek. To nie boli, nie bija tam! Pozniej idziesz sobie kolego do urzedu ktory sie znajduje kolo stacji pkp w bergen i skladasz wniosek o numer personalny, tam tez nie bija! I tyle, czekasz sobie spokojnie na dokumenty a w tym czasie pracujemy, pracujemy;) Zamiast narzekac to bierzcie sie koledzy do pracy, popracujcie pare miesiecyi szukajcie pracy w innych firmach jak sie wam nie podoba w obecnej. Ktos tam wczesniej napisal ze w norweskiej firmie placa 230 nok za godzine, kolego zastanow sie co piszesz. Ktos kto to czyta to pomysli, ze lepiej pracowac bezposrednio za te 230 nok, wiec ja zycze sukcesow w znalezieniu pracy za 230 nok za godz ;) smiech na sali ogolnie! Zeby miec wieksza stawke niz np 180 nok musisz miec tzw fagbrev, koniecznie zrobiony w Norwegii. Oczywiscie licza sie tez lata praktyki ale nie mozna sobie przyjechac do norwegii i zaczac prace od 230 nok na budowie !!!
Tyle, pozdrawiam wszystkich.