ES-SYSTEM sp. z o.o.

Opinie o ES-SYSTEM sp. z o.o.

Aktualność
Witajcie!

Cieszymy się, że wykorzystujecie nową platformę komunikacji. Jesteśmy otwarci na Wasze opinie. Czytamy treści pojawiające się na naszym profilu i staramy się wyciągać wnioski z konstruktywnej krytyki.

Fundamentem naszej organizacji jest system wartości, oparty m.in. na: uczciwości, szacunku oraz konstruktywnym dialogu. Dlatego też w naszej firmie nie ma przyzwolenia na dialog z pominięciem tak ważnych dla nas wartości.

Prosimy, pamiętajcie, że swoboda wypowiedzi nie oznacza wolności do obrażania kogokolwiek, czy naruszania czyjejś godności, pisania nieprawdy. Prawo zakazuje m.in. wypowiedzi mogących obrazić uczucia religijne, zawierających pomówienia i oszczerstwa, znieważających inne osoby lub grupy ludzi, zawierających treści obraźliwe, kłamliwe, szkalujące czyjeś imię. Ochronie prawnej podlega też ujawnienie informacji stanowiących tajemnice przedsiębiorstwa.

Prawo polskie gwarantuje ochronę dobrego imienia, dlatego pragniemy poinformować, iż komentarze zawierające treści niezgodne z nim oraz naruszające regulamin serwisu będą archiwizowane przez Administratora.

Serdecznie zachęcamy Was do dzielenia się opiniami o pracy w ES-SYSTEM A Glamox Company!

Dlatego nowe opinie i komentarze powinny być umieszczone pod profilem firmy GLAMOX: https://www.gowork.pl/opinie_czytaj,24679302

Kurkubus

Ja pracuję w jednym z oddziałów. Jest to najlepsza firma w jakiej dotąd pracowałem, zdrowe zasady, rodzinna atmosfera, fajny ludzki dyrektor, super ludzie i przede wszystkim godne zarobki. Do wszystkich, którzy zainteresowani są pracą na stanowiskach koordynator, projektant. Na początku musicie pracować dużo, żeby jak najszybciej osiągnąć stałe obroty, potem jest łatwiej. Najważniejsze jest być cierpliwym i nie zrażać się tym, że koledzy robią obroty po kilkaset tysięcy, a wy ledwo wyciągacie 40 tys. W firmie pierwszy rok jest rozruchowy więc bez stresu. Pozdrawiam

Kris Nowy wpis

Witam, w ofercie pracy na stanowisko konstruktor jest możliwość pracy hybrydowej ile razy w tygodniu trzeba się zgłosić do pracy w Krakowie? Pozdrawiam

Czy ES-SYSTEM sp. z o.o. oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę, czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

Rozmowa o pracę Nowy wpis

Gdy zostałem zaproszony na rozmowę o pracę wszystko fajnie bo firma ma swoje wysokie wymagania więc pomyślałem że osoba z moim doświadczeniem jak i umiejętnościami nadam się tam w sam raz. Wszystko fajnie poszukują odpowiedzialnej osoby z 2 letnim stażem do samodzielnej pracy przy serwisowaniu lamp. Ale puźniej przedstawiło mi swoje wymagania praca od 8 godziny po 8 godzin więc nie masz życia prywatnego. Myślałem że chociaż tak wymagająca firma daje godne wynagrodzenie. No i tu się pomyliłem bo oferują 6500 zł jeśli by to jeszcze było na umowę o pracę to ok. Ale ja miałem sam sobie opłacić ZUS 1500 zł i podatek dochodowy czyli nie całe 1000 zł.

Nie nie nie Nowy wpis

Jesli chodzi o prace nie jest zła,8h i dziękuję do widzenia nic cie nie interesuje,zarobki bym rzekł srednie ale nie najgorsze, umowa o prace co jest duzym plusem w dzisiejszych czasach,pracownicy spoko bardzo pomocni choc zdarzaja się jak wszędzie lubiacy całować rączki szefa i donosić na drugiego,reszta do przeżycia

Jesteś już po rozmowie rekrutacyjnej w firmie ES-SYSTEM sp. z o.o.? Zostaw swoją opinię dotyczącą jej przebiegu. Czy spełniła Twoje oczekiwania? Jaki był jej rezultat?
coffee paprika

Swojego czasu ES-SYSTEM był świetną firma dla zaczynających przygodę w jakimkolwiek obszarze pracy. Przyjmowali osoby zielone, wykształcali, uczyli pracy, systematyczności, organizacji, przekazywali doświadczenie. W momencie kiedy taka poczwarka stawała się już motylem, i przychodziła po podwyżkę czy inne benefity to zaczynało brakować…oczywiście, dla jednych brakowało a dla innych zawsze się coś znalazło. W każdym razie, co gość robił, szukał lepszej roboty w jakiejś korpo… Cóż to za marnotrawstwo potencjału i środków! W skrócie, ES był wylęgarnią talentów. Teraz się to trochę pozmieniało, ludzie odchodzą. Najgorsze jest to, że odchodzą wartościowe osoby, z długim strażem, znające firmę, systemy. Co robi firma?…nic, a norweski właściciel tylko to pogłębia. Zaraz nic już po tej firmie nie zostanie, ale za to budżet się będzie zgadzał bo etaty wypadną. Czy się zatrudniać?, nie wiem, może, ale jeśli tak, to na krótko, bo perspektyw raczej słabe, choć może to kwestia czasu, aż się ustabilizuje wszystko na jakimś znośnym poziomie, aktualnie to mamy tutaj „niezły bur… siostry”. Chyba najlepszym podsumowaniem jest to że jak ktoś w ES złoży wypowiedzenie to od pracowników usłyszy gratulacje.

@coffee paprika

W praktyce ES-SYSTEM już nie istnieje. Obecnie został tylko brand. Jakiekolwiek komentarze powinny być umieszczone pod profilem firmy GLAMOX https://www.gowork.pl/opinie_czytaj,24679302

True but..

Nie do końca się z Tobą zgodzę, gdyż spółka „dołączyła” do grupy spółek giganta GLAMOXA. Czy brand zostanie? Dobre pytanie, być może będzie jak z Osramem wykupionym przez Ledvance.

Baran
@True but..

Glamox. Czym jest glamox. Jakie ma zasady.jakie ułatwienia daje pracownikom. Do tej pory nie wiemmm.....

Jakie są warunki zatrudnienia w ES-SYSTEM sp. z o.o.?

Hans Solo

Zależy na jakie stanowisko się ubiegasz.

kandydat

Czy można dowiedzieć się czegoś o pracy w księgowości? Aplikowałem na stanowisko częściowo zdalne, jaki jest system wynagradzania i szkolenia pracowników?

@kandydat

Dzień dobry, praca w zespole księgowości może być wykonywana częściową zdalnie - wymagamy obecności w firmie wymiarze min. 2 dni w tygodniu. Wynagrodzenie jest miesięczne - całkowite nie są stosowane premie okresowe. Pracownicy zespołu księgowości aktualizują swoją wiedzę o zmieniających sie przepisach co najmniej 2 razy w roku, a na bieżąco mają dostęp do platformy szkoleniowej oraz dostęp do płatnych serwisów zawierających aktualne regulacje oraz interpretacje przepisów. Z poważaniem Zespół HR ES-SYSTEM

Aktualność
Witajcie!

awero90

Obecnie w Wilkasach od stycznia trwają negocjacje z zarządem w sprawie podwyżek- mamy lipiec i bez efektów. Całkowicie zgadzam się z poprzednią opinią. Brak szacunku dla pracownika- zdecydowanie nie polecam(chyba że ktoś nie ma wyjścia)

@awero90

zdaje sie że podwyzki były juz w tym roku, tylko chyba pracownicy chcą wiecej. to chyba nie ma z szacunkiem nic wspolnego. negocjacie to negocjacje, ktos musi ustąpic

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w ES-SYSTEM? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

Np. w przypadku nowego Centrum Dystrybucyjnego w Swarzędzu pod Poznaniem wygląda to tak: 1. Ogłoszenie o pracę wstawione na strony internetowe przez agencję pracy. 2. Pierwsze sito selekcyjne i pierwszy kontakt ze strony agencji (rozmowa telefoniczna), agencja przesyła aplikację kandydata, jeżeli na tym etapie wszystko się zgadza, już do firmy. 3. W razie pozytywnego przejścia przez pierwsze sito jest już kontakt telefoniczny z krakowskiej centrali i umówienie konkretnego terminu rozmowy kwalifikacyjnej w formie video online. 4. Rozmowa video z osobą z działu personalnego oraz z przełożonym. 5. Kontakt z krakowskiego działu personalnego z informacją o decyzji w sprawie konkretnego kandydata. Zatrudnienie od razu bezpośrednio przez firmę. Powyższy schemat w przypadku zatrudnienia na stanowisko magazyniera, a więc pracownika fizycznego. W przypadku stanowisk specjalistycznych wygląda to może inaczej, tego nie wiem.

PS Dopowiem, że w moim przypadku decyzja przyszła drogą mailową 11 dni po rozmowie video.

Czy ES-SYSTEM oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę, czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

Klaas

Student - umowa zlecenie, najkorzystniej dla studenta i pracodawcy. Reszta o ile mi wiadomo to ma UoP, chociaz zależy to od działu.

Luki

Witam, chciałbym się dowiedzieć jak w dziale programisty (programowanie mikrokontrolerów), jest ok, ludzie pomogą czy raczej każdy patrzy na swój czubek nosa?

Jak wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska w ES-SYSTEM?

Jak to tylko dla rodziny? Awanse innych osób w firmie się nie zdarzają? Zastanawiam się więc w jaki sposób w takim razie jest doceniany pracownik, który naprawdę się stara i angażuje w pracę. Można liczyć wtedy na jakąś podwyżkę lub premię?

Dawid

@swierk widziałeś gdzieś taka ofertę ?

Swierk

Jaka stawka dla grafika 3D? Proszę odpowiedź

Wiele osób bardzo negatywnie pisze tu o tym pracodawcy, co już mnie trochę niepokoi. No ale tak czy inaczej - jednak chciałabym wiedzieć trochę więcej o ogólnych warunkach pracy, jakie oferują w ES-SYSTEM. Co z dostępem do prywatnej opieki medycznej? Pracodawca go zapewnia?

Paulina

jak ktoś dobrze pracuje na okresie 3 miesięcznej umowy to zawsze ma przedłużaną czy się zdarza też, że ktoś mimo bycia dobrym pracownikiem nie dostał?

Aleksander

W swojej wypowiedzi zawarłeś poważny zarzut względem firmy ES-SYSTEM. Czy rzeczywiście jesteś pewien, że w firmie dochodzi do zjawiska mobbingu? Mógłbyś podać konkretne przykłady, które potwierdzą, że rzeczywiście tak jest? Tego typu zarzuty powinny być odpowiednio uargumentowane, dlatego zachęcam Cię, abyś to zrobił.

Julia

Nie wiem, do kogo kierujesz swój komentarz. Tak czy inaczej - zachęcam Cię do wyrażenia merytorycznej opinii na temat pracodawcy, jakim jest ES-SYSTEM. Czytałam, iż to wiodąca polska firma w branży oświetleniowej. W związku z tym na pewno warto byłoby rozpocząć tam swoją karierę zawodową. A czy dbają tam Wasz rozwój zawodowy? Chodzi mi o to, czy macie organizowane jakieś szkolenia. Proszę, napisz co wiesz na ten temat.

Damian

Jak oceniłbyś pracodawcę pod względem możliwości rozwoju zawodowego? Interesuje mnie to, czy firma organizuje kursy i szkolenia, które podnoszą kwalifikacje zatrudnionych osób, czy raczej pracodawca nie dba o ten aspekt i pracownik na własną rękę musi poszerzać swoją wiedzę? Mam nadzieję, że zechcesz odpowiedzieć.

Luk

Jak wygląda sprawa z umową? Można dostać na stałe?

krystyna
@Luk

Pierwsza jest na ogół na 3 miesiące.

Aleksander
@krystyna

Ciekawi mnie, czy zdarzały się przypadki, że pracodawca po przepracowanych 3 miesiącach przez nowego pracownika nie przedłużył z nim umowy? Znasz może sytuacje, aby tak było, czy może z reguły jest tak, że każdy ma tę umowę przedłużaną na dłuższy okres? Nie mam doświadczeń związanych z firmą ES-SYSTEM, dlatego mam nadzieję, że Ty napiszesz coś na ten temat.

Jak jest w Es System Wilkasy? Ktoś coś? Produkcja ile dają? jakieś premie???//

Moni
@anonymous

Na godzinę każdy ma inną stawkę mimo,że wykonujesz tą samą pracę.Stawki są różne zazwyczaj od 11 do 12 zł ,a premią wyrównują do najniższej krajowej.Ta premia to ściema,powinna być najniższa krajowa plus premia,a tak nie jest.

Zostaw merytoryczną opinię o ES-SYSTEM sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w ES-SYSTEM sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy ES-SYSTEM sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ES-SYSTEM sp. z o.o.?

ES-SYSTEM sp. z o.o.