Opinie o Szkoła Języka Angielskiego "Speak up" w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Szkoła Języka Angielskiego "Speak up". Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do pracy w Szkoła Języka Angielskiego "Speak up" o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Szkoła Języka Angielskiego "Speak up" w Warszawa

Zawiedziona

Nie jestem pracownikiem tej firmy tylko rodzina byłego pracownika. Wiem jak potraktowali pracowników jak zaczęła się pandemia. Z dnia na dzień szkoła się zamknęła. Lektorzy pracujący na umowę zlecenie zostali bez pracy. Zajęcia online były tylko dla tych którzy pracowali na etacie. Może to zrozumiałe. Ci co zostali bez pracy skorzystali z tarczy pomocowej z tzw. postojowego. Ci co składali wnioski otrzymali takie świadczenia. Niestety po roku odezwał się do nich ZUS żądając zwrotu przydzielonego świadczenia razem z odsetkami argumentując to tym że Szkoła Speak up stwierdziła że oni się nie zamknęli z powodu pandemii i w związku z tym świadczenie im się nie należało. Żenada. Jeśli tak się traktuje pracownika to nie jest to przyjazne miejsce pracy.

Lektor

Hej, Postanowiłam napisać trochę o pracy dla szkoły speak up. Początkowo stawkę miałem śmieszną, jednak na ten moment stawkę mam wyższą o 10 zł więc źle nie jest. Trzeba było na to popracować. Na ilość zajęć w tygodniu też nie mogę narzekać. Gdybym pracował tylko tutaj dałbym radę się sam utrzymać na niezłym poziomie. Szkoła zapewnia materiały własne, podręczniki z wydawnictw ale są też zajęcia, ktore musisz opracować sam. W speakowych materiałach roi się od błędów ale da się na nich pracowac o ile się na te błedy zwraca uwagę. Co do kadry lektorskiej: nie wiem jak inni, ja daję z siebie 100%, uczniowie bardzo mnie lubią i chwalą ale to tez zalezy od lektora. Ogromnym minusem jest (usunięte przez administratora) w zarzadzie. Bardzo długo czekałem na odesłanie umowy pocztą spowrotem do mnie, z wypłatą jest śmiesznie bo czasem ją dostaniesz na czas, czasem 10 dni szybciej a czasem 3 dni później a i tak powiedzą, ze wszystko wysłane w terminie. Jeżeli chcesz tu pracować - proponuję traktowac jako zajęcie dorywcze jezeli trudno ci zapracowac na swoje stanowisko. Jeżeli chcesz się uczyć - jak nie podoba Ci się sposób prowadzenia zajęć przez lektora, zgłaszaj managerowi placówki. Naprawdę się nauczysz angielskiego ale trzeba się przykładać.

Lidia

Sam kurs bardzo mi odpowiadał natomiast z powodu pandemii i poważnych problemów zdrowotnych (udokumentowanych! ) wykorzystałam : dwa z wykupionych trzech semestrów. Prośba o przedłużenie kursu o miesiąc ! spotkała się z odmową. To bardzo brzydkie i nieempatyczne podejście zwłaszcza w sytuacji w jakiej się znalazłam i kosztów jakie poniosłam

demanding student

rok temu było super, mnóstwo zajęć online i konwersacji telefonicznych, zawsze można było coś dopasować. Teraz ograniczyli dostępność zajęć do kilku lekcji dziennie - dramat, nie można zrealizować programu, nie polecam, na 100% nie przedłużę umowy, niestety nie da się już w połowie zrezygnować gdyż koszt rezygnacji jest tak wielki że się nie opłaca :( Zalety było sporo zalet póki nie ograniczyli dostępności lekcji do minimum Wady wszystko, brak dostęnych zajęć w godzinach najbardziej popularnych (rano i po pracy), likwidacja konwersacji telefonicznych (dopóki były było całkiem OK),

Jak szybko otrzymałeś odpowiedź zwrotną po rozmowie w Szkoła Języka Angielskiego "Speak up"? Czy rekruter skontaktował się z Tobą, w szczególności w przypadku odpowiedzi odmownej?
logo firmy Kucharz do nowoczesnego hotelu w Centrum - praca stała
Leonardo Hotels Warsaw Sp. z o.o.
logo firmy Magazynier
Diabetyk24 Sp. z o.o.
Omijaj szerokim łukiem

Brak organizacji, Brak premii - obiecanki, a potem zasłaniają się covidem Nie finansują internetu - chcesz pracować - musisz mieć swój dobry pakiet

XXX
@Omijaj szerokim łukiem

odezwij się myślę o pozwie zbiorowym

Jak wygląda podstawa wynagrodzenia w Szkoła Języka Angielskiego "Speak up"?

nie polecam

Nie polecam. Podstawa to najniższa krajowa. Obiecane premie sa uznanone i nie są wypłacane - zasłaniają się covidem

xx

3200 brutto

XXX
@nie polecam

odezwij się w komentarzu myślę o założeniu pozwu zbiorowego

Dorota

A orientuje się ktoś jakie stawki i umowa dla lektorów?

@Dorota

Bardzo bardzo niskie i nie ma obecnie gwarancji godzin. Odradzam współpracę z ta szkołą, zwłaszcza w pandemii.

xx

30 zł za godzinę zlecenie

Englishteacher
@Dorota

Stawki tragiczne 37 zl/ 60 min, grupy online do 8 osób, jak uczniowie nie pojawia się na zajęciach, nie masz płacone, chociaż byłeś w pracy, w umowie zlecenie nie masz napisane ile godzin będziesz pracować, mogą Ci wpisać 10 h w tyg, a w kolejnym jedna hahaha bo pandemia, bo brak zainteresowania , itp.

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w Szkoła Języka Angielskiego "Speak up"? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

xxx

1 etap, odpowiedz w ciągu tygodnia

Omijać firmę szerokim łukiem, jako pracownicy, oraz słuchacze. Zarząd który nie ma o niczym pojęcia, a przede wszystkim o pracy konsultantów ( wieczne uzupełnianie tabelek i dzwonieni po bazach sprzed 10 lat) premie nie możliwe do zrobienia w pandemii, cały czas zmieniane cele sprzedażowe, żeby przypadkiem nie zrobić celu. Wieczne humorki prezes, które sprawiły ze managerowie bali się o cokolwiek wnioskować. Te same materiały dla lektorów od lat, ucinanie godzin, zapisywanie na full osób na zajęcia, stremowanie lektorów.

Xxx

Nikomu nie polecam pracy w tej firmie, fatalne wynagrodzenie nie adekwatne do stanowiska sprzedaży, nie wypłacane zaległe premię oraz brak odpowiedzi na pytania dotyczące kiedy zostaną wypłacone ( i czy w ogóle będą) firma również potrafi spóźnić się z wypłacaniem wynagrodzeń. Osoby zarządzające firma robią wszystko żeby jak najwiecej zaoszczędzić na pracownikach. Brak żadnych benefitów pozapłacowych, takie rzeczy jak opiekę medyczną trzeba opłacać samemu.

Alex

Najgorsza szkoła, niekompetentna oblusga, Kórniku na puławskiej poraża, pani manager jest niesłowna mówi co innego a podczas kursu okazuje się co innego. Nie polecam nikomu tej szkoły. Wyrzucenie pieniędzy

Odpowidz
@Alex

Widać, że komentarz napisany przez konkurencje. Na Puławskiej nie ma "Pani Manager" :)

@Alex

Banda (usunięte przez administratora) i (usunięte przez administratora) . Obiecują złote góry a przez 2 mc żadnej lekcji nie miałem. Ludzie czytajcie fora i opinię to firma kogucik . Żenada nawet mi materiałów żadnych nie dali . Nie zapisujcie się tam na naukę bo stracicie czas i pieniądze .

@Alex

Masz rację we Wrocławiu jest jeszcze gorzej niż u was. Banda (usunięte przez administratora)i (usunięte przez administratora) . Za nic konkretnego masz płacić nawet materiałów nie dostałem . Zobaczcie po forach jakie nędzne opinie mata firma .Nie polecam zdecydowanie

odp
@Sebo

lekcje są dostępne codziennie, to że nie rezerwowałeś zajęć to tylko wina Twojego lenistwa i myślenia że jak się zapisałeś na kurs, to język wejdzie sam do głowy. Materiały są do ściągnięcia na stronie SAMODZIELNIE przez każdego ucznia. Widzę, że Twoja ksywa " Sebo" mocno Cię zobowiązuję, do nie używania mózgu

Agnieszka była uczennica
@Sebo

popieram negatywne wypowiedzi, to nie szkoła, tam nic nie uczą, a pozytywne komentarze pochodzą od właścicieli lub mało ambitnych osób

Terka
@Agnieszka była uczennica

Nieprawda. Bardzo dobrze oceniam szkołę. Nie uważam, żebym była mało ambitna. Wprost przeciwnie - dużo się uczę i dzięki tej szkole podniosła się moja samoocena.

Stasiek71
@Alex

Witam.Nie zgadzam się z wypowiedzią dotyczącą Pani manager.Osoba z którą ja miałem przyjemność rozmawiać i koordynować działania dotyczące nauki angielskiego to w pełni perfekcyjnie,profesjonalny doradca.Pozdrawiam.

Magda

@Marta niskie, czyli? Najniższa ?

Ss

Wiem, ze to nie jest miejsce na wyrażanie tego typu opinii, ale gdzieś chce ja umieścić żeby przestrzec innych. Ja mimo ze zapłaciłam już za 2 miesiace, z kursu mogłam korzystac tylko przez polowe miesiąca. W tym miesiacu mam płatnośc pobrana i informacje, ze kurs jest zakończony. Czyli szkola chętnie pobiera płatności, ale niechętnie daje możliwość korzystania lekcji. Przy pierwszych problemach sprawę zgłosiłam, pani stwierdziła ze jest ok (później faktycznie mogłam się logowac, ale krótko). Teraz nogę jedynie płacić i pocałować ich w nos.

Nie polecam , problem z logowaniem - wystepowal przed epidemia koronawirusa , teraz oczywiscie jest duzo gorzej . Dlaczego mam placic za cos takiego ? Zapisujac sie do szkoly chcialam uczestniczyc w zajeciach z lektorem, a nie uczyc sie online . Powinni oddac pieniadze za ten czas ;/

fghfgh
@Monika

Nie każdy ma możliwość pracować online. Moim zdaniem powinien być rabat za te 2 miesiące albo przedłużenie kursu chociażby o miesiąc

@Monika

Też nie polecam . A wręcz odradzam jakikolwiek kontakt z nimi w żadnym z miast nie dzieje dobrze jak widać. We Wrocławiu to już chyba cała szajka (usunięte przez administratora) panuje . Nie podpisujecie nic zdalnie a tym bardziej nie ma po co tam iść. Wydoją was z kasy a nauczką będzie nerwica. Bo pieniędzy nie odzyskacie.

Magda

Również oszukałam się bardzo na tej firmie. Okłamali mnie z umową i każą płacić za coś za co nie będę już uczęszczać. Czy jest jakaś możliwa droga ratunku?

Anka
@Magda

Zastanawiam się, jak to Cię oszukali...podpisałaś umowę a potem wykorektorowali zapisy??? Szukaj ratunku w sądzie. Sąd Cię nauczy, że trzeba czytać zapisy, pod którymi sie podpisałaś. To tak samo jakbyś poszła do sądu bo: -podpisałaś umowę na siłownię a nie chodziłaś (przecież siłownia była otwarta, sprzęt działał, woda w kranie była, trenerzy również) -podpisalas umowę na telefon a nie dzwonilas bo nie miałaś potrzeby a abonament ci policzyli -podpisałaś umowę na TV z Canal+, Netią itp , wyjechałaś na pół roku i masz pretensje że musisz płacić na tv za miesiąc Jestem przeciwna wszelkim przejawom oszustwa, ale bezmyślności nie trawię...

MaGa
@Anka

Każdy ma prawo wypowiedzieć umowę a Speak Up przy przedstawianiu warunków powinien jasno i wyraźnie informować, że w takim przypadku nalicza wysokie kary - tak jak to robią telefonie cyfrowe. Jednak ta szkoła przemyca te informacje pod zawiłymi i mało czytelnymi paragrafami. Pracownik też nie informuje wprost o konsekwencjach tylko ubiera je w mało zrozumiałe i nie oczywiste słownictwo. To już jest zwykła manipulacja i (usunięte przez administratora) Dlatego ja również przestrzegam przed tą Szkołą. To manipulanci. Wypowiadam umowę w czasach koronawirusa. Szkoła nie świadczy swoich podstawowych usług a mimo to nie obniżają opłat a kary każą płacić - to jest chore.

kwiatek
@Anka

zależy co dana osoba ma na myśli, jeśli podpisywała umowę stajonarnie to moze nie chciec miec zajec online, bo np. ma słabe połączenie i nie będzie uczeszczac.

nvbnvn
@kwiatek

Ja spróbuje wypowiedzieć umowę ze Speak Up. Podpisywałem umowę na zajęcia stacjonarne, a nie online. Zgodnie z ich regulaminem złamane jest kilka punktów

@MaGa

(usunięte przez administratora). Niczego nie zrealizowali z umowy i kasę moja trzymają . Ludzie czytajcie opinię na ich temat ilu ludzi skrzywdzili . Nie polecam tego nikomu

Sophie

Witam, mam pytanie do szkoły SpeakUp jak realnie wyglada grafik tygodniowy na przykład na poziomie B2 ale może być na jakimkolwiek wiecie? Ile jest lekcji w ciągu tygodnia i na ile realnie da radę się zapisać? Ile z lekcji w ciągu tygodnia jest z nativespeakerem?

Marceli
@Sophie

Samemu wybierasz zajęcia na swoim poziomie zaawansowania, masz możliwość wyboru zajęć, godziny, lektora. Dziś, po pandemii , jest więcej zajęć online, bo ludzie wolą online w wi3kszosci. Na moim poziomie zaawansowania B1 w obrębie jednej godziny mam do wyboru ok 20 zajęć. Tzn jak chcę zapisać się na zajęcia na godz. 16tą to mam do wyboru ok. 20 zajęć, jak chce koło 18ej miałem koło 25 zajęć do wyboru. Więc do wyboru do koloru

Sophie
@Marceli

Super, a czy mógłbyś mi jeszcze powiedzieć ile mniej więcej z tych zajęć to zajęcia stacjonarne? I czy przeważają zajęcia z native speaker’em czy z non-native speaker’em?

Marceli
@Sophie

@Sophie nie ma z góry określonych ilości. To ty wybierasz. Native'ów jest dużo. Teraz zajęć online jest zdecydowanie więcej niż kiedyś bo zapotrzebowanie słuchaczy. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Jak długo czekaliście na odzew z Szkoła Języka Angielskiego "Speak up"? Oddzwaniają zawsze?

Tom

Ja dzwonie na sekretariat Szkoły w Poznaniu, jeśli coś potrzebuję. Obsługa i informacja bez zarzutu,

Gienek

Wszystko w jak najlepszym porządku. To mój kolejny kurs w tej szkole i kolejny raz jestem bardzo zadowolony :-).

Uczeń
@Gienek

Skoro to już kolejny kurs (a one w tej szkole są przynajmniej 1,5 roczne) to chyba coś poszło nie tak ????

gość
@Uczeń

a dlaczego miałoby pójść nie tak, jeśli zaczyna się od niższych poziomów nie ma możliwości żeby np w 1,5 roku być na c1+

Mario
@Uczeń

Masz słabą wiedzę, właśnie kupiłem kurs 3-miesięczny. Są jeszcze 6,9,12,15,18 I 24 miesięczne

Liza

Kupiłam kurs online pod koniec marca, bo stwierdziłam że chce wykorzystać czas wolny w epidemii na naukę. Do teraz żałuję i płaczę za każda złotówką którą odłożyłam przez parę miesięcy ciężkiej pracy na ten kurs. Po pierwsze, mam dużo pytań do książki, lekcji multimedialnych i z lektorem. Mówię biegle w 3 językach i wiem jak ma wyglądać nauka obcego języka. Ta książka była tak słaba, że kosmos. Po drugie, lekcje multimedialne nic nie uczą, a ludzie na nagraniach mówią tak dziwnym angielskim, że kiedy siedziałam w pokoju z moim chłopakiem, który 2 lata studiuje w Anglii, to cały czas tylko się śmiał i przewracał oczami. Ten angielski brzmi tak nienaturalnie i w prawdziwym życiu nikt tak nie mówi. Moje pytanie: to po co się uczyć takiego angielskiego? Po trzecie, lekcje z lektorem wyglądały tak że musiałam wcześniej sama się uczyć do nich i szukać wszystkie niezbędne materiały, bo po połączeniu z grupą, lektor od razu wyskakiwał z ćwiczeniami, bez żadnego tłumaczenia tematu. I nie mówię o jednym konkretnym lektorze, bo miałam ich kilka. Po czwarte, oczywiście że nie można rezygnować z kursu, tylko trzeba wszystkie raty płacić, nawet jak się nie uczestniczy w zajęciach. Podsumowanie jest takie, że jest to kompletna porażka i jest mi tak mega smutno, że straciłam swój czas i pieniądze na tą szkołę językową.

Speak up negativ opinion

1. Można zrezygnować do 14 dni roboczych,a wprowadzają w błąd przy podpisaniu umowy. Jeżeli człowiek decyduje się kupić kurs to fajnie by było gdyby konsultanci nie wciskali ludziom kitu o wypowiedzeniu umowy w każdym momencie. 2. Niby elastyczne godziny zajęć. Może na początku się takie trafiły, ale im poziom wyższy tym było ciężej. Nie miałam możliwości dopasować godzin. Zajęcia na których byłam powtarzały się po mojej pracy, a w porannych godzinach nie mogłam uczestniczyć i wtedy były zajęcia o tematyce mi nieznanej.. 3. Multimedia- na początku można było wrócić do poziomu niższego, potem zaktualizowali stronę i nie było takiej możliwości.. a to błąd 4. Niektórzy lektorzy nie potrafią tłumaczyć, niestety powodowali ze jeszcze bardziej człowiek sie zamotał.. 5. COVID 19 - szkoła zamknięta, dostępne zajęcia online, na samym początku wszystkie z lista rezerwujacych, dałam sobie spokój. Z czasem zadzwoniono do mnie i poinformowano ze mogę skorzystać, zajęcia były dostępne i nawet bez listy. Zapisałam się na zajęcia i w nich nie uczestniczyłam ale na szczęście mogłam sobie pobrać lekcje i zobaczyć jak przebiegała.. Niestety nie odnalazłabym się w nauce online, wolałam zajęcia w szkole, ale chyba przełożonym to ciężko zrozumieć i zamiast zaproponować człowiekowi zajęcia dodatkowe, darmowe chociaż przez dwa miesiące już po zdjęciu obostrzeń to nie, wciska następny pakiet w super cenie udając ze zależy im na Twojej przyszłości ale oczywiście z naciskiem na: przedłuż kurs w mega kuszącej i jedynej takiej ofercie specjalnie dla ciebie (śmiać mi się chciało prawie jak oferta w mango )9musiałam Kobietę dać na czarna listę bo dzwoniła prawie codziennie dwa tygodnie póki nie skończyła mi się umowa. :) 6. Kontakt ze szkoła utrudniony w czasie wirusa, pisanie do swojego opiekuna bez sensu, myślałam ze pracują zdalnie ale okazuje się ze chyba nie wszyscy..odzew po 2,5 miesiąca jak już kurs minsie zakończył. 7. Pomoc od Pani, która zaoferowała mi kolejne miesiące w super ekstra cenie, podała dane lektorowi który miał mi pomoc, otóż napisałam czego potrzebuje- odzew lektora po trzech tygodniach.. odechciało mi się na Prawdę Żałuje na prawdę żałuje ze wywaliłam tyle pieniędzy na te szkole.. porażka lvl hard

@Speak up negativ opinion

ma Pani 14 dni zgodnie z prawem na odstąpienie umowy, po tym czasie zgodnie z umowa która Pani podpisała 2 miesięczny okres wypowiedzenia - więc tak można zrezygnować w każdym momencie co do grafiku zajęć, co 2 tygodnie jest grafik zmieniany i wystarczy przyjść do lektora ze swoimi prośbami grafitowymi, a będzie to uwzględnione, ponadto nie ma możliwości żeby nowe tematy było tylko rano, a popołudniu powtórkowe, ponieważ większość osób przychodzi wieczorami do szkoły więc nie miało by to prawa bytu Jeśli chodzi o czas dodatkowy może Pani napisać podanie do działu opieki nad klientem, a oni rozważą dodanie czasu, jesli zaś chodzi o pracowników to od 16 marca aż do czerwca inny do lipca nie pracowali, więc kontakt był jedynie przez infolinie jednak numer jest na stronie, więc nie było problemu żeby porozmawiać o kursie, a co do telefonów to niestety praca konsultantów i wystarczy zaznaczyć że nie jest Pani zainteresowana ponowna nauką, a kolejnych telefonów by nie było :)

Lukasz
@Speak up negativ opinion

Zapisałem się na kurs online WNIOSKI - SŁABA OPIEKA - BRAK - REKLAMACJA - NIE ODPOWIADAJĄ SPRAWNIE - TERMIN WYKORZYSTUJĄ NA MAXA - NIE POLECAM Zalety tylko dzwonią gdy trzeba namówić na kurs Wady - słaba opieka dydaktyczna, - obsługa klienta - przeciągają na maksymalny dostępny termin

Zostaw merytoryczną opinię o Szkoła Języka Angielskiego "Speak up" - Warszawa

• Jak się pracuje w Szkoła Języka Angielskiego "Speak up"?

Zobacz opinie na temat firmy Szkoła Języka Angielskiego "Speak up" tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 13.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Szkoła Języka Angielskiego "Speak up"?

Szkoła Języka Angielskiego "Speak up"