indaHash

opinie o firmach | GoWork.plznak

Twój głos ma znaczenie,

podziel się swoją historią!

Chcę opowiedzieć o firmie

Opinie o indaHash

A.P

Sądząc po poprzednich opiniach, są one albo mocno przekoloryzowane, albo firma zmieniła się o 180 stopni. Muszę przyznać, że przez to co tutaj przeczytałam, wahałam się nad wyborem indaHash, jednak na dzień dzisiejszy mogę stwierdzić, że bardzo niesłusznie. Moje doświadczenia są bardzo świeże (zaczęłam pracę w IDH i tymczasowo ją skończyłam w 2022 roku), mam nadzieję, że moja opinia komuś pomoże. Zaczynając od początku, indaHash jest dobrym miejscem szczególnie dla osób dopiero zaczynających swoją przygodę ze światem pracy. Rozmowa kwalifikacyjna w moim przypadku przebiegła bardzo miło, sam proces rekrutacji był sprawny, nie było niewygodnych pytań, które można byłoby uznać za nie na miejscu. Etap wdrażania nowej osoby do teamu również oceniam bardzo pozytywnie, inni pracownicy dokładnie opisali i wytłumaczyli mi zakres obowiązków, używane w pracy aplikacje, opowiadali także o tym, co sami robią i co w pewnym momencie sama robić będę. Pomogło mi to w dużym stopniu szybko zaaklimatyzować się w nowym środowisku, wiedziałam czego mogę się spodziewać. Obowiązki były mi zwiększane stopniowo, w zależności od tego jak szybko łapałam i jak sobie radziłam. Zawsze byłam pytana o to czy nie przytłacza mnie ilość rzeczy do zrobienia, czy powierzone mi zadania nie są monotonne i oczywiście często proszono mnie o feedback odnośnie tego co robić lubię, a czego nie, aby praca sprawiała mi przyjemność, a to się bardzo ceni. Sama atmosfera jest naprawdę luźna, jednak nie ma tam sztucznej otoczki "wszystkich na równi", w moim odczuciu panuje wyraźna hierarchia, która mimo wszystko dobrze godzi przyjacielskie relacje z profesjonalnym podejściem. Ludzie, z którymi przyszło mi pracować byli bardzo pomocni, otwarci, nie mieli problemu z odpowiadaniem nawet na najbardziej drobne i dociekliwe pytania. Nie jest to więc typowe, sztywne korpo, o wiele bardziej czuć tu ducha start-upu. Pracy jest jednak dużo i z tym trzeba się liczyć. Umiejętność dobrej organizacji jest tutaj naprawdę kluczowa. Natomiast tak jak wspominałam wcześniej, zawsze można poprosić o pomoc. Jednym z niewielu minusów są "przymusowe" nadgodziny raz w miesiącu, czyli jeden dzień weekendu + 3 dodatkowe godziny w normalnym dniu pracy. Dla mnie to jedyna niedogodność, bo o ile posiedzenie 3 godziny dłużej nie było problemem, tak niejako odbieranie mi jednego dnia wypoczynku obniżało moją wydajność jako pracownika (nie mogłam w pełni wypocząć po całym tygodniu), cierpiało też na tym moje życie prywatne, co zdecydowanie wymaga podkreślenia. Firma jest natomiast bardzo otwarta na feedback, więc od czasu wystawienia mojej opinii może się to zmienić. Podsumowując, polecam IDH szczególnie na pierwsze doświadczenie, jest to fajne miejsce na zdobycie wiedzy i wczesny rozwój kariery:)

@A.P

Czy ktoś wie czy nadal trzeba pracować w weekend plus te 3 nadgodziny?

bede_tesknic_bylo_fajnie

W indaHash spędziłam ponad dwa lata, decyzję o odejściu podjęłam ze względu na chęć dalszego rozwoju, jako naturalny krok kariery. Pracę w agencji wspominam wyjątkowo dobrze. Pozwoliła mi rozwinąć się kompetencyjnie i zawodowo. Praca na dużym, międzynarodowym kliencie otworzyła mi wiele drzwi, pozwoliła nawiązać relację z czołowymi osobami w branży i twórcami. W indaHash ceniłam najbardziej: - dużą samodzielność - zaufanie do pracownika - możliwość pracy zdalnej - kampanie z czołowymi twórcami i na dużych budżetach - przyjacielskie relacje - korzystne warunki finansowe (płatne nadgodziny, system bonusowy) Zespół, w którym miałam okazję pracować (ICR) był stworzony z najlepszych ludzi, jakich do tej pory spotkałam na ścieżce zawodowej, nadal zostajemy w bliskich prywatnych relacjach. Mam nadzieję, że w przyszłości, w innych okolicznościach, będę miała okazję ponownie współpracować z IDH. Polecam!

lala

Pracuję w indaHash w dziale ICR od pół roku i z pewnością nie mogę zgodzić się z negatywnymi komentarzami na temat firmy. Od pierwszego dnia czuję się zaopiekowana, wprowadzona w życie firmy i cały czas jest to ekscytująca praca. Wiadomo, czasami trzeba posiedzieć chwilę dłużej, ale jak potrzebujesz możesz przyjść później, wyjść wcześniej czy pracować zdalnie - wszyscy są elastyczni, o ile po prostu robisz swoje. W porównaniu do innych miejsc - a pracowałam i w korpo, i w start-upie - atmosfera jest tu przyjazna i można się wiele nauczyć. Zdecydowanie polecam!

D Nowy wpis

Szukają product owner. W grę wchodzi tylko b2b ? Zastanawiam się czego można się spodziewać podczas rekrutacji na to stanowisko. Przygotować się na test sprawdzający znajomość języka angielskiego ? Mam nadzieje ze zapewniają sprzęt pracowniczy, hm?

A.P

Kandydat Nowy wpis
@A.P

Czy ktoś wie czy nadal trzeba pracować w weekend plus te 3 nadgodziny?

GG Nowy wpis

Jest rekrutacja na młodszego kontrolera finansowego. Rekrutacja jest w języku angielskim? Ogłoszenie jest w tym języku więc zastanawiam się czy prócz samej rozmowy będą też testy językowe? Mógłby ktoś napisać jak już był na spotkaniu?

Julia Nowy wpis

Czy aplikował ktoś na stanowisko księgowej? Jak wygląda wynagrodzenie w tej firmie na te stanowisko? Z ilu etapów składała się rekrutacja? Czy były jakieś zadania do wykonania? Jakie macie wrażenia?

Brałem udział w procesie rekrutacyjnym, Rozmowa z Basią oraz Własem to była jedna z przyjemniejszych rozmów jakie odbyłem. Merytoryczne, konkretne i szczere. Bardzo doceniam takie podejście. Sam proces ze strony HR również bez zarzutów, wszystko było terminowe.

CJ
@Adam

Rekrutacja składała się tylko z etapu rozmowy? Ile ta na oko trwała? Długo czekałeś, aż zaprosili Cię do siebie od momentu wysłania aplikacji?

Jak się pracuje z ludźmi z indaHash?

kandydatka

Sam przebieg rozmowy bardzo przyjazny oraz pełen uśmiechu, bez wyprowadzających z rytmu rozmowy pytań. Całość dopełniona konkretnymi odpowiedziami na pytania oraz merytorycznymi pytaniami skierowanymi do mnie. Przesłanie zadania rekrutacyjnego nastąpiło już kilka godzin po rozmowie kwalifikacyjnej. Dobry kontakt z osobą z HR zarówno telefoniczny jak i mailowy. Atmosfera rekrutacji (do etapu zadania) z pewnością pozbawiająca potencjalnego pracownika stresu. Jak na ten moment moje chęci podjęcia współpracy z tą firmą wzrosły jeszcze bardziej względem tych przed rozmową. Jestem ciekawa jak rozwinie się proces rekrutacji, na ten moment zdecydowanie duży plus! :)

Lidia

Przybliżone zarobki Influencer Marketing Specialist to....? Wynagradzanie za skille i doświadczenie to jedno, ale jakiś budżet na stanowisko na pewno jest ustalony. Ktoś go zna? :3

Tesknie-byly_pracownik_ICR ;)

W indaHash pracowałam rok czasu. Rok, który wspominam naprawdę dobrze i z uśmiechem na twarzy. Zmianę pracy podjęłam ze względu na chęć dalszego rozwoju w innych obszarach marketingu. INDAHASH dało mi możliwość zdobycia nowego, pierwszego doświadczenia zawodowego. Zespół w którym pracowałam (ICR) był najlepszym ze wszystkich! Najlepsi, najbardziej pomocni, przesympatyczny ludzie z team liderką na czele. Czułam się bardzo zaopiekowana, doceniana - i po krótkim czasie wiedziałam, że jestem w pełni częścią tego teamu. Za co lubiłam IndaHash: - można było się wykazać dużą samodzielnością - praca zdalna (czasami trzeba było przyjechać do biura, ale to był żaden problem) - realizacja świetnych kampanii - przyjacielskie i partnerskie podejście do pracownika - korzystne warunki finansowe (płatne nadgodziny, system bonusowy) Kto wie, mam nadzieję, że w przyszłości będę miała okazje ponownie pracować w LUB z IndaHash. Z całego serducha polecam to miejsce! ????

bede_tesknic_bylo_fajnie

EF

Od początku pracy w IDH (zespół ICR) czułem się doceniony i bardzo zaopiekowany. Atmosfera pracy jest mocno przyjacielska, nigdy nie brakuje pomocnej ręki lub osoby do pogadania. Wszyscy bardzo doceniali moja prace i czułem się tam po prostu chciany. Praca jest bardzo kreatywna i ciekawa, dzięki czemu nigdy się nie nudziłem. W samym biurze było wiele udogodnień dla pracowników, dzięki czemu bardzo chętnie tam przychodziłem. Wszystkim polecam prace w Indahash, poznałem tam wiele fajnych osób i nauczyłem się pracy w digital marketingu!

Firma ma bardzo dużo czerwonych flag, które można zauważyć już na samej rekrutacji np. wielokrotne przekładanie spotkań w ostatniej chwili. Ludzie pracujący tam są bardzo specyficzni - w żadnej firmie nie spotkałam się z taką niechęcią pracowników do nowej osoby. Wynagrodzenia bardzo niskie. Onboarding i szkolenia niby są, ale nic nie wnoszą i na pewno w żaden sposób nie przygotowują do późniejszej pracy. Jeżeli ktoś nie pracował wcześniej w tej branży to stanowczo odradzam. Pracowałam tam kilka lat temu, więc od tego czasu dużo mogło się zmienić. Jednak patrząc na poniższe wpisy oraz na fakt, że niektóre osoby wciąż tam pracują wnioskuję, że pewnie nie dużo się zmieniło.

@ilovia_

Jako klient aplikacji zdecydowanie odradzam jakiekolwiek współprace. Stawki obliczane są na podstawie jakiegoś algorytmu i znacznie zaniżone niż w rzeczywistości to jak ktoś wycenia swoją pracę. W dodatku wykonujesz jakieś zlecenie - kupujesz produkt, robisz zdjęcie i później możesz zostać odrzucony = kasa w błoto. Moje konto po zorganizowaniu konkursu z Martą L., z którego przybyło mi trochę obserwatorów zostało przez nich zbanowane trwale (choć nie zrobiłam niczego nielegalnie) i zostałam nawet zablokowana na instagramie przez markę (zapewne, żeby nie tworzyć negatywnego pr - bardzo profesjonalne zagranie). Nie zostałam nawet poinformowana o fakcie zakończenia jakiejkolwiek współpracy, a moje dane i dane moich kont są nadal przetrzymywane przez INDAHASH. W aplikacji nie ma możliwości usunięcia konta ani swoich danych. Zdecydowanie odradzam, brak profesjonalnego podejścia do influencerów.

Jako osoba biorąca udział w rekrutacji oceniam firmę negatywnie. Osoba z działu HR skontaktowała się ze mną z prośbą o wykonanie zadania rekrutacyjnego. Zadanie ocenione pozytywnie, więc zakwalifikowałem się do następnego etapu, którym była rozmowa z kierownikiem zespołu. Podczas rozmowy nie dostałem żadnej informacji, w jakim czasie otrzymam odpowiedź, poza tym, że osoba z HR będzie się ze mną kontaktować. Minęło kilka tygodni i dalej cisza. W moim odczuciu jest to bardzo nieprofesjonalne zachowanie. Osoba, która aplikuje na dane stanowisko, powinna być od początku informowana o dalszych krokach i ewentualnym czasie oczekiwania na odpowiedź. Przynajmniej w pozostałych firmach, w których brałem udział w rekrutacji, tak to wyglądało..

@Kandydat

Bardzo nam przykro, że masz takiego odczucia względem naszego procesu rekrutacyjnego. Dokładamy wszelkich starań, aby wszyscy kandydaci dokładnie wiedzieli jak wygląda proces rekrutacyjny, oraz otrzymali feedback w odpowiednim czasie. Przyznajemy, że w natłoku ilości zadań, czasem zdarza się, że na odpowiedź Kandydaci muszą czekać dłużej, niż byśmy tego chcieli. Za zaistniałą sytuację bardzo przepraszamy i postaramy się o jak najszybszy feedback dla Ciebie.

Kandydatx
@indaHash

Niestety odczucia mam podobne do przedstawionych w komentarzu. Próbowałem sie kontaktować z działem HR- bezskutecznie. Proces rekrutacyjny miał dalej trwać, ale po drugim spotkaniu firma zaczela milczeć. zostalem wiec bez żadnego feedbacku, mimo ze przeszedlem pozytywnie poprzednie trzy etapy.

Szczera opinia

Piszę z perspektywy ponad 2 lat w zespole deweloperskim. Indahash jest fajną firmą o ile jest się dopiero na początku swojej kariery. Atmosfera rzeczywiście jest tutaj jak w startupie, ludzie są super i często skłonni do pomocy, to dobra firma na nauczenie się wysokiego poziomu odpowiedzialności i samodzielności, ale niestety nie mogę nikomu polecić firmy na dłużej, a przynajmniej nie w zespole deweloperskim, dlaczego? Już wyjaśniam. Niestety firma zamiast się rozwijać z technologią, technikami rozwoju oprogramowania idzie wstecz - rozwiązano współpracę z bardziej doświadczonymi osobami które jakoś technologicznie ciągnęły to wszystko i chciały wprowadzać(i częściowo wprowadziły) ciekawe rzeczy(np DDD, czy testy). Niestety w pewnym momencie zmieniły się najwidoczniej priorytety i uznano że nie są oni już dalej potrzebni jak i rozwój w tym kierunku, a szkoda. Przez ten brak rozwoju niestety będąc w Indahashu dociera się do pewnej ściany w temacie technologicznym i rozwoju umiejętności. Przez pewien czas był nawet devops, były plany wprowadzenie architektury mikroserwisowej, jednak temat upadł tak szybko jak został rozpoczęty. Code review w zasadzie nie istnieje, częściej jest to kwestia sprawdzenia samego kodu, czy nie ma nigdzie żadnego debuga, albo niecenzuralnych słów niż realnego zaproponowania lepszego rozwiązania aby poprawić jakość kodu, swoją wiedzę i umiejętności, podobnie zresztą testy - od tego jest dział QA, który testuje manualnie. Co do samej ilości zadań - jest ich zdecydowanie za dużo, często są one dawane developerom bez ładu i składu, w żaden sposób większy ich złożoność nie jest wyceniana przez zespół w realny sposób i często bywało tak, że były przekładane zadania z jednego tygodnia na kolejny. Do tego w zasadzie brak czasu na testy automatyczne powodują że tester manualny zawsze coś wyłapie i programista znowu musi coś poprawiać i tak w kółko, co tworzy negatywną atmosferę wzajemnego nakręcania się - tester czeka na poprawkę programisty, programista na ponowne sprawdzenie przez testera, a osoba wyżej aż będzie można popchnąć taska dalej. W dodatku to samo właściwie na 3 środowiskach - przez brak testów automatycznych testerzy muszą w zasadzie robić trzy razy to samo, bo nie można mieć żadnego zaufania do kodu programisty. Niestety przez brak testów i porządnego code review powstaje dług technologiczny, na którym w żaden sposób się potem nie skupia, a zadań cały czas przybywa i dopchanie ich do wydania bywa często jedynym najważniejszym aspektem branym pod uwagę. Na pewno plusem są dokumentacje - że jest wszystko dobrze udokumentowane i spisane. Jednakże problemem jest to, że nie powstają one biorąc pod uwagę wcześniej zdania programistów, nie ma żadnych regularnych spotkań gdzie planowałoby się zadania albo robiło tzw "refinementy" i brało pod uwagę zdanie programisty który często zna system lepiej i często przed samym stworzeniem takiej dokumentacji jego uwaga rozwiązała by problemy zanim one by powstały. Programista właściwie przychodzi na gotowe, a niestety z racji że często jednocześnie jest ekspertem od produktu/domenowym mając największą wiedzę jak działają wszystkie procesy nie jest brany pod uwagę przy tworzeniu nowych funkcjonalności i potem już w czasie wykonywania zadania musi zgłaszać że coś nie zostało przewidziane, przez co zadania często utykają, a bywa i tak że są wstrzymywane. I niestety potem często jest to wytykane dlaczego coś się nie udaje albo czemu zadanie stoi w miejscu, bo oczywiście zgłaszając taki problem często musi to być zaakceptowane przez górę albo robi się po prostu na słowo i liczy na to, że jakoś to będzie. Podsumowując jeśli szukacie miejsca na początek lub miejsca w którym nie będziecie się nudzić lub szukacie wyzwania to firmę można polecić, jednak polecam sobie zaznaczyć w kalendarzu datę za rok, max 3 lata w której zaczniecie rozglądać się za nowym miejscem. Indahash ma produkt fantastyczny, jednakże przez przestarzały sposób jego rozwoju, brak wdrażania nowych technik, większej kooperacji działów(nigdy nie było żadnych spotkań typu event storming gdzie akurat byłoby to przydatne) perspektywy rozwoju są na niskim poziomie i przez to programiści często decydują się na zmianę miejsca i mają problemy z rekrutacją(co widać po długo wiszących ofertach).

Szczera opinia

PaleTrawe

Bardzo fajna, rozwojowa, firma z ogromnym potencjalem. Troche szkoda starego biura, w obecnym ciezko przywiazac mi psa do kaloryfera.

Consious

This is the worst company I have ever worked in. Barbara does not respect her employees. Overhours are paid less than standard hours. You are expect to work long hours, during weekends and late at night. Nonsense. The office is very dirty, fulk of dogs and poos. Gross company and mismanagenent.

JB
@Consious

Dear @Consious, I wonder why you have such bad opinion about the owner of the company. I used to work with Barbara in 3 different companies for almost 6 years (not IndaHash, but 3 before this one) and to be honest from my experience she is one of the leaders with whom I had pleasure to work with. She thought me a lot and also she shaped me in a very professional way and as a very experienced and focused manager. I can't say nothing wrong, she was very supportive also when I had privately difficult situation. If I would have an opportunity to work with her in future I would definitely said yes. Take care!

Czy dyżury międzyświąteczne w indaHash obstawiają najmłodszymi stażem?

Unknown

Tak. Na dodatek, jeśli jesteś świeżo zatrudniony, już po okresie próbnym, i chcesz wziąć urlop, to musisz zgłosić 6 miesiące przed i nie masz gwarancji, że Ci go zaakceptują. Cytuję słowa przełożonej "No ale kto będzie pracował wtedy? Wszyscy już pobrali urlopy."

Dzień dobry, dyżury międzyświąteczne odbywają się rotacyjnie i staramy się ustalać je zgodnie z dyspozycją konkretnych osób złożoną wcześniej managerowi. Staż w firmie ani poziom stanowiska nie gra tu większej roli.

Jak długo czekaliście na odzew z indaHash? Oddzwaniają zawsze?

lol

A to oddzwaniają w ogole?

Dzień dobry, publikowane przez nas ogłoszenia zawierają ściśle określone oczekiwania wobec kandydatów. Nasz dział HR skrupulatnie weryfikuje każdą aplikację, jednak bezpośredni kontakt telefoniczny czy spotkania f2f odbywają się już z wybranym gronem osób zaakceptowanych przez managera i dział HR po wstępnej weryfikacji CV, oczekiwań i odpowiedzi na pytania kwestionariusza wstępnego.

@lol

Drogi "lol", jeżeli masz jakieś pytania lub chciałbyś pogłębić wiedzę na temat procesu rekrutacji to serdecznie zapraszamy do kontaktu poprzez email careers@indahash.com Bardzo chętnie odpowiemy na wszystkie pytania czy wątpliwości.

Zostaw merytoryczną opinię o indaHash - Warszawa

• Jak się pracuje w indaHash?

Zobacz opinie na temat firmy indaHash tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 13.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w indaHash?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 8, z czego 4 to opinie pozytywne, 1 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy indaHash?

Kandydaci do pracy w indaHash napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

indaHash