Opinie o Estelligence Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Estelligence Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w Estelligence Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Biura rachunkowe
Biura rachunkowe Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Estelligence Sp. z o.o. w Warszawa

Czytam tu wiele niepochlebnych opinii i jako pracownika estelligence czuje pewną niesprawiedliwość. Większość z tych opinii dotyczy oddziału w Sosnowcu, który był nowym pomysłem i który nie wypalił. Odział został zamknięty. Nie wyszło, trudno. Nie myli się ten kto nic nie robi. Natomiast jeśli chodzi o pozostałe oddziały to praca tam jest całkiem FAJNA. Ludzie, którzy piszą o nadmiarze pracy powinni wiedzieć jak wygląda praca w biurze rachunkowym, jest dużo pracy owszem (w pewnych okresach, nie cały czas), ale też jest to praca satysfakcjonująca, która pozwala na rozwój, zgłębianie różnych tematów oraz poszerzanie swojej wiedzy i kompetencji. Ja to lubię. Dzięki temu czuje się świetnym specjalistą w swojej dziedzinie. Pracują tu bardzo sympatyczni ludzie, pomocni, nikt nie zostawia nikogo na lodzie (przynajmniej w moim przypadku). Obecnie zmienił się zarząd spółki, który ma jakiś pomysł, stara się nadać pracy jakiś jednolity rytm i uważam, że to też nam było potrzebne. Jest to zarząd, który słucha swoich ludzi dlatego z optymizmem patrzę w przyszłość. Nowym kandydatom do pracy życzę odwagi, żeby spróbować pracy w tej firmie i nie sugerowali się opiniami, które w dużej części dotyczą zamkniętego już oddziału.

Ciekawe co piszesz. Ludzie mają duże nadgodziny przy spotkaniu z nowym prezesina ten obiecuję zapłacenie za nie. Po kilku dniach przychodzą e-maile i trzeba się spowiadac a skąd i dlaczego. I że 8h dziennie zupełnie wystarczy by nie było nadgodzin. Śmieszne bo niektórzy w gorący okresie pracują po 13 godz i taki oto kierat tworzy nowy zarząd z pomysłami. Ludzie których tak chwalisz

nowy prezesina

Przede wszystkim, jeżeli coś komuś obiecałem i nie dotrzymałem słowa to proszę o taką informację bezpośrednio ponieważ w anonimowym komentarzu można napisać wszystko i w żaden sposób nie można się do tego realnie odnieść. Już nie wspomnę o tym, że nigdy nikogo nie obraziłem podobnymi epitetami. Za to zawsze każdego wysłuchałem z szacunkiem i staram się zrozumieć argumenty drugiej strony nawet jeżeli nie zgadzam się z nimi. Przyznaję, że miniony rok był okresem dynamicznego wzrostu pracy (nowe projekty oraz rozrastający się klienci) i niestety rekrutacja była wtedy zaniedbana. W efekcie w niektórych przypadkach istotnie występował (występuje?) problem pracy po godzinach w dłuższym okresie. Nie jest to stan, który może trwać w nieskończoność. Dlatego jest to naturalne, że chcemy wiedzieć dlaczego dana osoba jest zmuszona pracować dłużej i co możemy z tym zrobić, zwłaszcza że problem nie dotyczy wszystkich. Obecnie zatrudniliśmy więcej osób, zabraliśmy część projektów osobom szczególnie obciążonym albo dajemy im wsparcie młodszych księgowych. Moim celem jest abyśmy nie musieli pracować permanentnie w nadgodzinach i w zdecydowanej większości przypadków to się już udaje. Księgowość jest bardzo sezonowym zajęciem zarówno w ciągu miesiąca jak i w skali roku. Normalne jest to, że są dni kiedy trzeba zostać dłużej natomiast bardzo gorąco zachęcam ludzi (i również ich przełożonych) aby odbierali ten czas w okresie luźniejszym. Niepokojące jest natomiast kiedy jakaś osoba wraca nagle z informacją, że przez ostatnie miesiące zrobiła bardzo dużo nadgodzin. Po pierwsze o takich problemach chciałbym wiedzieć wcześniej niż później abyśmy mieli szansę odpowiednio na to zareagować – po takim okresie trudno nawet odnieść się do tego czy te nadgodziny były uzasadnione (i czy faktycznie zostały przepracowane) i nie wynika to z braku dobrej woli. Po drugie zdarzały się przypadki, że w tym samym czasie osoba, która siedzi obok nie ma nadgodzin wcale i pytanie jak to jest możliwe i gdzie np. był ich przełożony aby zadbać o to aby taka sytuacja nie miała miejsca? Estelligence to duża organizacja. Z poziomu Zarządu nie da się rozwiązać wszystkich problemów każdej osoby – zwłaszcza gdy o tych problemach ta osoba nie mówi odpowiednio wcześnie. Dlatego wszyscy musimy czuć się odpowiedzialni za to jak nam się pracuje - inaczej to nie zadziała. Nie czekajmy na to aż ktoś z tzw. „góry” rozwiąże mój problem, zwłaszcza, że w Estelligence pracują naprawdę mądrzy ludzie, którzy znają rozwiązania na bardzo wiele problemów, również swoich. Z wyrazami szacunku, Jacek

Basia

Zgadza się. Brak szacunku do ludzi i nadgodziny. Nie polecam.

@Basia

a jakieś konkrety czy to tylko taki anonimowy hejt?

Basia
@@Basia

Gdyby wszystko było jak należy nikt by nie pisał i nie wymyślał obrzucając Was błotem. Tyle w temacie.

@Basia

Nikt nie twierdzi, że wszystko jest idealnie. Na pewno popełniamy błedy - dlaczego nie pozwalasz nam ich poprawić? Czym innym jest przecież konstruktywna krytyka i odniesienie się do konkretnych zdarzeń a czy innym jest anonimowe "obrzucanie błotem".

Weronika

@Były pracownik uważasz, że w firmie pracownik nie jest należycie traktowany. W jaki sposób się to objawia? Dlaczego tak uważasz? Spotkała Cię jakaś nieprzyjemna sytuacja ze strony Estelligence Sp. z o.o.?

@Weronika

O takich nieprzyjemnych rzeczach jakie spotyka pracownik w tej firmie nie można napisać publicznie.

@abca

Można, nawet trzeba. Ważne aby było to konstruktywne i pozwoliło nam się poprawiać. No i aby przy tym nikogo nie obrażać.

@Estelligence Sp. z o.o.

Za doradztwo co moglibyście poprawić, to się dostaje wynagrodzenie. Nic za darmo nie ma. Sami to wiecie najlepiej.

@abca

Jeżeli popełniamy błędy (a na pewno popełniamy) to chcemy na nich się uczyć. Do tego potrzebny jest konstruktywny feedback, za który będziemy bardzo wdzięczni. Jeżeli poza tym, drogi forumowiczu uważasz, że jesteś w stanie nam w czymś doradzić to chętnie porozmawiamy o wynagrodzeniu ale na pewno nie anonimowo...

@Estelligence Sp. z o.o.

Niestety nie, nie chcę mieć z wami nic do czynienia.

@Estelligence Sp. z o.o.

Niestety nie! Wybieram ludzi, którzy szanują innych i płacą za pracę.

@abca

To poważne zarzuty... łatwo je stawiać bez żadnej odpowiedzialności, nie podając żadnych konkretów i pozostając całkowicie anonimowym. Jeżeli faktycznie ktoś w Estelligence nie dostał wynagrodzenia za swoją pracę lub został potraktowany bez szacunku to proszę o kontakt: jacek.ostrowski@estelligence.com

A to wasz adwokat?

Mrgrt

Tutaj trzeba dużo pracować, ale muszę przyznać, że w poprzedniej pracy miałam jeszcze więcej obowiązków na niższe pieniądze. Chyba musze się pogodzić z tym, że to jest księgowość i tu nie zarabia się wielkich pieniędzy. A może się mylę?

Znajoma

Słyszałam, że to biuro ma dobrą renomę, albo miało ? Czy tam zaszły jakieś niepokojące zmiany ? Znajoma opowiadała mi, że brakuje im ciągle kompetentnych osób ?

@Znajoma

Rośniemy bardzo intensywnie dlatego na pewno nieustannie potrzebujemy nowych, kompetentnych osób. Tym bardziej, że w ostatnim roku dynamicznie rosnąca liczba klientów niestety przełożyła się na nadmierne obciążenie naszych ludzi. Musimy to zmienić bo w dłuższej perspektywie nikomu to nie służy. A zmiany? Tak, każda firma wraz z rozwojem musi się zmieniać. Już nie jesteśmy małym, domowym biurem. Takie zmiany nie są nigdy łatwe ale naszym celem jest budowanie firmy, dla której jakość usług jest priorytetem na równi z szacunkiem do naszych ludzi.

@Estelligence Sp. z o.o.

Szacunek do ludzi ?? Dobre.... , a co się stało z oddziałem w Sosnowcu ? Może tym się zarząd pochwali...

Przede wszystkim oddział w Sosnowcu jest odrębną spółką, w której Estelligence jest tylko jednym z udziałowców. Tamten biznes funkcjonował w zupełnie innym modelu niż reszta firmy i świadczył usługi tylko dla jednego, dużego klienta. Fakt, sposób zarządzania ludźmi w tamtej firmie był fatalny i dlatego osób, które do tego doprowadziły już nie ma. Podjęta też została decyzja o zakończeniu współpracy z tym klientem mimo to ludzie nie zostali na lodzie. Na mocy porozumienia, wszyscy dostali od niego ofertę pracy i wszyscy ją przyjęli. Czasu nie cofniemy, nie jest to szczęśliwa historia ale akurat o ludzi zadbaliśmy.

@Estelligence Sp. z o.o.

Tak jak w polityce mamy "dobrą zmianę" - wszyscy byli źli.....

@Anna

Anno, nie rozumiem tego komentarza. Wiele rzeczy w Sosnowcu nie było w porządku. Czy wg Ciebie nie powinniśmy tego zmieniać?

Me
@Znajoma

Dalej ma dobrą renomę, zaszły zmiany, a jaki będzie efekt to się okaże. Może na lepsze? Pracuje tam sztab kompetentnych i miłych osób, które dbają o klientów i rzetelnie wykonują swoją pracę. Nie ma się do czego przyczepić.

Iza
@Estelligence Sp. z o.o.

Nie ma czego zmieniac odział w SOSNOWCU juz zlikwidowany....

Pracownik Sosnowiec
@Iza

Iza, przecież już to zostało napisane. Spółka w Sosnowcu faktycznie zakończyła działalność. Wszyscy pracownicy zostali zatrudnieni przez ich klienta i wszystko odbyło się z pełną kulturą.

Główny Księgowy

Pierwszy etap - rozmowa telefoniczna - sama zrezygnowałam z dalszego uczestniczenia w procesie

Pytania zaczerpnięte ze starego podręcznika rekrutera z lat 90: jak opisaliby Panią współpracownicy, jakie ma Pani wady. Czekałam tylko na pytanie jakim chciałabym być zwierzęciem ???? sprawdzenie znajomością angielskiego też bez polotu: powiedz coś o sobie. Litości!!!!

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Giranaaa

Tu się nie da pracować!! Bosheee ile pracy i jaki chaos :(

nowa

Trafiłam tam niedawno. Czytałam te opinie wcześniej i miałam trochę obaw ale teraz nie rozumiem skąd bierze się ta cała krytyka. Firma jest całkiem spoko, ludzie bardzo życzliwi, praca normalna, nie ma jakiejś napinki. Atmosfera raczej domowa, zresztą jeśli biuro jest w takim budynku to trudno aby było inaczej.

Helmena

A co z oddziałem w Warszawie? Jakieś opinie?

Kamila
@Helmena

Porażka !!!

@Kamila
@Kamila

a jakieś konkrety czy to tylko taki hejt?

Odpowiedzialny
@Helmena

Jak chcesz być przepracowana, zestresowana i nie mieć ochoty na nic za marne grosze to aplikuj, przekonasz się sama. Ja nie polecam.

Bartek

(usunięte przez administratora) Nie aplikujcie tam. (usunięte przez administratora)Byłem, pracowałem, przekonałem się.

Mówisz o oddziale w warszawie?

Papa

Bez urazy dla kolegów i koleżanek, ale cieszę się że już mnie tam nie ma :)

S-c

Jednym słowem - ODRADZAM !

Weronika

@Agnieszka co rozumiesz pisząc, że pracownicy mają pracować dużo? Czy chodzi tu o tempo pracy, czy też może zdarzają się również nadgodziny? Mogłabyś również napisać jak przejawia się brak poszanowania, o którym wspominasz? Co sprawiło, że tak właśnie oceniasz sposób traktowania pracowników w tej firmie?

Weronika

@A czyli niedawno miała miejsce impreza integracyjna? Czy często pracodawca takie akcje organizuje, czy też są one zarezerwowane tylko na szczególne okazje?

Zofia

Jednym słowem - FIRMA PORAŻKA.

Sosnowiec

Najgorsza firma jaką znam !

Paulina G.

Zgadzam się z opinią w 100%. Brawo, że ktoś odważny pisze prawdę.

Weronika

@Edyta Z.czy dalej jesteś pracownikiem firmy, czy też może pracowałaś w niej w przeszłości? Pracy w jakim dziale dotyczy Twój komentarz? Pytam, bo wspominasz o zatrudnieniu najlepiej na umowę zlecenie, a jednak w sieci pojawiły się oferty pracy jako Specjalista ds. kadr i płac oraz Główna/y księgowa/y i w obu jest oferowana umowa o pracę. Jak często zdarzają się tak intensywne okresy pracy, że konieczna jest praca w nadgodzinach oraz w soboty?

Weronika

@Madam, a co podobało Ci się w pracy w tym miejscu?

Madam

Cześć. Estelligence to firma która jest zbyt przyjazna dla nowych pracowników. Czułam się bardzo obco, brak integracji, pomocy i zrozumienia. Liczy się tylko ciężka praca, szybko i na byle jak :(

Pewna Pani

Troche dziwna firma. Byłam na okresie probnym, obiecywano mi umowe o prace i w ostatniej chwili bach... powiedzieli ze nie jestem potrzebna. Troche nieprofesjonalne podejscie. Wszystko robilam co moglam.

Zostaw merytoryczną opinię o Estelligence Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Estelligence Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Estelligence Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 17.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Estelligence Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 10, z czego 4 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Estelligence Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Estelligence Sp. z o.o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Estelligence Sp. z o.o.