Opinie o Ernst & Young w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Ernst & Young. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Ernst & Young o rekrutacji.

Branże: Biura rachunkowe
Biura rachunkowe Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Ernst & Young w Warszawa

baner wywiady
wielka czfurka
Kandydat

to bylo dobre miejsce pracy w 2008 kiedy przy średniej krajowej 3.2 brutto w takim ey dostawalo sie 5.3 brutto na wejscie po samych studiach. Wynagrodzenia się nie zmienily tylko koszty zycia niestety tak. Wtedy oplacalo sie zasuwac po 12h. Teraz juz nie ale partnerzy sa nadal oderwani od rzeczywistosci i wydaje im sie ze praca w ey jest jeszcze zaszczytem

Katowice
@wielka czfurka

Zgadzam się w 100 procentach, że mają takie podejście. Myślą, że ludzie zgodzą się na wszystko, bo to EY.

partner

dzien dobry wszystkim. zauwazylem ze wypowiada sie tutaj duzo osob z nizszych stanowisk dlatego postanowilem zabrac glos. jestem partnerem od kilku lat z ponad 15 letnim doswiadczeniem w naszej organizacji. wiadomo kazdy ma w zyciu wzloty i upadki. ja tez niezawsze bylem zadowolony z pracy ale wtedy zaciskalem zeby bo wiedzialem jaki mam cel czyli zostac partnerem a nie wyzalalem sie anonimowo na forach jaki to EY jest zly. dlatego nie moge zgodzic sie z wiekszoscia opini ktore tutaj czytam. zapewniam was ze nasze wynagrodzenia sa bardzo konkurencyjne i widelki stale rosna. jesli ktos nie jest zadowolony ze swojego wynagrodzenia to wylacznie dlatego ze brak mu cierpliwosci i ma rozszczeniowe podejscie co jest negatywnie odbierane nie tylko przezemnie ale tez przez moich wspolpracownikow. wszyscy wyznajemy zasade ze najpierw trzeba sie wykazac a nagroda przyjdzie w czasie. w moim odczuciu m.in z tego wynika rotacja miedzy firmami big4. pracownicy zmieniaja firme za kilkaset zlotych wiecej zamiast skupic sie na rozwoju siebie i naszej organizacji. nie da sie ukryc ze zawsze tak bylo i zawsze tak bedzie ale jesli mam dac jakas rade mlodszemu pokoleniu to zeby wlasnie skupili sie na byciu dobrym pracownikiem a nie kombinowaniu jak zarobic 400 zlotych wiecej bo to jest niepowazne. nasza organizacja oferuje bardzo dobre perspektywy rozwoju oraz bardzo dobre benefity oczym mowa jest w naszych ofertach. oferujemy wiele kursow m.in na udemy a to czy ktos je zrobi zalezy wylacznie od tego czy pracownikowi sie chce czy nie. opieka medyczna itd. zapewniam was, ze opinie o pracowaniu po 16 godzin dziennie bez nagrody za poswiecenie i ciezka prace sa nie prawdziwe. zarowno z kadra zarzadzajaca i innymi partnerami rozmawiamy z managerami i wiemy co dzieje sie na projektach i widzimy zaangazowanie pracownikow. ci sa odpowiednio dodatkowo wynagradzani za swoj performance oraz za wyrobiony PI. praca w audycie charakteryzuje sie wlasnie swoja sezonowoscia o tym każdy wie. pracownicy wyrazaja zgode na prace przez 9 godzin w busy seasonie ale nie napisza juz ze w low seasonie koncza prace o 15. zachecam do aplikowania do naszej organizacji i sprawdzenia samemu zasadnosci tych opini. na koniec dodam tylko ze nasza organizacja jest wieloletnim laureatem great working palce. pozdrawiam tax partner

Phil
@partner

(usunięte przez administratora) Dziś mamy inne pokolenia, bardziej świadome i ludzie nie kupują koncepcji przewalania kasy z jednego kąta do drugiego kąta na podstawie prezentacji w PowerPoint. Każdy mam wolny wybór może zmieniać prace kiedy chce. Partnerzy - najgorszy twór. Realizują swoje cele kosztem zwykłych pracowników, marnują życia w pracy, kontakty międzyludzkie, wszędzie tylko piękna fasada i aktorstwo oraz spychologia. EY to bardzo złe miejsce pracy dla zdrowia psychicznego.

Ta spółka to wielkie XD

Korpo w najczystszej postaci, anonimowe feedbacki wcale nie są anonimowe. Nadgodziny mają być, ale najlepiej żeby ich nie wpisywać. Na oficjalnych spotkaniach informacja o tym, że zapisujcie każda poświęcona godzinę, ale na projekcie już zobaczycie grymas menagera. Ludzie fałszywi, dopóki jesteś „z nimi” wszystko jest w porządku, ale przy pożegnaniu z firmą stajesz się najgorszą osobą na świecie. Nie wiem czy to z zazdrości, boli tylnej części ciała. Tak po prostu jest.

@Pracownik

ale informowałem już w piatek, następnie przypomniałem w poniedziałek z rana ... Jeśli podchodzisz tak do swoich asystentów to chwała CI za to! Ale ja znam doświadczenia swoje oraz asystentów, których znam. W moim oddziale po prostu czasu prywatnego się nie szanowało.

Krzysztof Spychała

Miejsce dla ludzi którzy jeśli chcą coś osiągnąć, niestety masę ludzi nie docenia tego miejsca , sam pracując tutaj od 16 lat widzę jak spada poziom pracowników co skutkuje moimi raportami do ścisłego kierownictwa.

Djs
@Krzysztof Spychała

Ale jaki chcesz poziom pracowników za prawie minimalną krajową? Cudem jest to, że wśród tych pracowników czasami trafiają naprawdę fajne specjaliści.

Mariz Nowy wpis

2 razy dziennie

Marta Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 4 dni.
Kandydat

Jakieś opinie na temat teamow Strategii i Transakcji?

Everest

Śmieszna firma, chwaliła się programem Everest i klapaaa.. śmieszności dodaje fakt, że EY świadczy usługi doradcze :)

Piar Nowy wpis
@Everest

Czemu się nie udało, w tym roku sporo zarobili, podwyżk, awanse weszly, premie spore. Nadal zatrudniają , nowi, duzi klienci.PR to piar. Nie było layoffow. Aż czasem żałuję odejścia.

K
Kandydat

Cześć, czy ktoś może wypowiedzieć się na temat stanowiska Asystent w dziale audytu? Jest teraz rekrutacja na Katowice/Kraków. Jakie zarobki przede wszystkim i czy warto się w to pchać?

Srasin Nowy wpis
@K

Kraków - głównie SSC, godziny mocno okrojone przez asystentów z poprzednich lat (wpisywali mniej godzin by wyjść na osoby efektywne), co skutkuje parciem by zrobić to w podobnym czasie lub nadgodzinami, jeżeli nie skończyłeś studiów to nie warto się pchać (nie dasz rady, bo projekt ważniejszy :) ) dobry wybór jak nie masz znajomych, bo spedzisz dużo czasu na projektach, również w sobotę. Kraków akurat ma dość duży rynek pracy, warto poszukać czegoś poza audytem, wynagrodzenia są zbliżone do audytu. Jeśli chodzi o Katowice to raczej to taki typowy oddział regionalny(w regionalnych częściej trafisz na cięższe procedury niż w Warszawie). Byłem tam tylko na 2 projektach, ludzi miło z tego miasta wspominam, ale projekty kojarzą się z dużym bałaganem, co pewnie wynika z braków kadrowych jeśli się nie mylę. Wiem, że był moment, że musieli "podbierać" ludzi z innych miast, co raczej oznacza, że za mało ludzi przy dużej ilości pracy. Z podbierania głównie słynie Kraków i Warszawa, więc jeśli regionalne musi podbierać to zły omen.

logo firmy Ambasador Marki Tytoniowej JTI
Modus Agencja Wsparcia Sprzedaży
(167 opinii)
logo firmy Specjalista ds.handlu międzynarodowego
Krosno
Feniks Sp. z o.o.
(12 opinii)
Wyślij CV
logo firmy Sprzedawca w sklepiku szkolnym/pomoc kuchenna.
Bydgoszcz
Invest Piotr Piotr Nowowiejski
logo firmy Asystent/ka działu Sprzedaży i Obsługi Klienta
Poznań
Opengift.Pl Szymon Frieske Paweł Frieske sp.j.
(31 opinii)
Aplikuj na wiele ofert
partner

wersow
@partner

Przepracowałam w audycie 2 busy seasony, nigdy nie kończyłam po 9ciu godzinach, tylko minimum 12-stu, a maksimum 20-stu. Tu już nie pomaga kawa, tu chyba trzeba brać amfetaminę. Jeśli chodzi o Tax, to tam faktycznie się wychodzi o ludzkiej porze. Wielokrotnie schodziłam pracować na 15. pietro do Tax, bo u nas na 16. u Assurance wszystko zajęte. Po godzinie 18 nie widziałam już nikogo z działu Tax na ich własnym pietrze, za to w sąsiedniej salce pracował mój znajomy z audytu do 22, tak jak ja. Szkoda, że nap room nie zawiera prawdziwych łóżek z kołdrą, tylko jakąś jedną pufę, bo naprawdę, po co wracać do domu :)

Gisc
@partner

Polecam stosować zasady interpunkcji i ortografii. Łatwiej jest wtedy przekonać do swoich racji.

Matylda
@partner

Pracowałam minimum 12h dziennie, często po 14-16h (nawet kilka tygodni pod rząd po 16h dziennie w gorących okresach). Do tego prawie w każdy weekend: 8h w sobotę i minimum 4h w niedzielę. Zarabiałam miesięcznie trochę więcej niż na moim stanowisku w innych firmach, ale biorąc pod uwagę stawkę godzinową to była bardzo mała kwota. Cały mój dział tak pracował, pracownicy byli dostępni od 7 rano do 21, a nawet do północy. Ci co na komunikatorze nie byli dostępni po 21 i tak odpisywali na maile po 21ej. Mój manager radził bym zapisywała maile jako drafty i wysyłała je z rana - bo to będzie lepiej wyglądać i świadczyć o zespole, że niby my się wyrabiamy z pracą w 12h hahaha

Matylda
@partner

wypowiedz nie jest zgodna z prawdą

Żenujące
@partner

Ale dlaczego ktoś miałby iść do pracy za (usunięte przez administratora) pieniądze, żeby może kiedyś dostać podwyżkę jak jasnie pan partner, wielki znawca biznesu zdecyduje, że pracownik już wystarczająco się natyrał, żeby dostać te 400 zł podwyżki? To jest bardziej, niż oczywiście, że widząc takie podejście pracownik woli zmienić pracodawcę i dostać więcej na start. No ale to jest właśnie świadomość polskich byznesmenów, toksyczny etos pracy, wymagania jakby tam co najmniej każdy dostawał miesięcznie 100k na rękę , a na wszelką krytykę rzucanie idiotycznych i wyświechtanych frazesów o roszczeniowości. Na pewno zjednacie tym sobie pracowników.

były pracownik
@partner

ciekawe co rozumiesz przez niższe stanowisko (c1? c4? czy m2 to też niskie?). Jeżeli nie boisz się napisać tego co napisałeś, czemu nie podpiszesz się swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem? Dlatego, że to kłamstwa albo nie masz pojęcia o tym jak wygląda praca w Twojej firmie? Po moim kilkuletnim doświadczeniu mogę napisać, że standardem w dziale EY Advisory jest: Praca w nadgodzinach, często po 12 godzin dziennie - bezpłatna (w umowach są ciekawe zapisy o ryczałcie :)) Mobbing, mieszanie pracowników z błotem Nadmierny stres Awanse za znajomości bądź dzięki temu, że lubi Cię partner - zwłaszcza jeżeli zachowujesz się jak on, czyli mobbingujesz ludzi (wyzywanie, deprecjonowanie wartości, ubliżanie itp) Wielu ludzi radzi sobie ze stresem przez wpadanie w nałogi - jest tu wielu alkoholików (narkomanów pewnie też, ale tego ja nie zauważyłem) Ogólnie - jak się trafi na dobry zespół, może być to ciekawe doświadczenie. Ale po co, jak inne firmy oferują lepsze wynagrodzenie i ciekawsze projekty? Większość zespołów jednak jest fatalnie zarządzana i biorąc pod uwagę wypowiedź kolegi powyżej - chyba należy wymienić kadrę kierowniczą, żeby to się zmieniło i żeby zauważyli, że jednak tak - pracownicy mogą mieć wymagania i należałoby się z nimi dzielić zyskami swojej firmy.

Molly
@były pracownik

Partnerzy się denerwują, ze nikt nie chce pracować jak oni za darmo po 16h na dobę. Tylko wtedy było inaczej - wystarczy rzucić okiem na wykształcenie niektórych partnerów. 20 lat temu wystarczyło znać trochę angielski i droga do partnera otwarta. Przez to mamy na takich stanowiskach ludzi bardzo skrzywdzonych, którzy czują ze są oszustami (syndrom oszusta), wiec musza się wyżywać na podwładnych. Nikt nie może podważyć ich opinii, bo wydałoby się jak niewiele wiedzą. Dlatego pracownika trzeba gnoić, pokazać mu, ze jest nic nie wart. Może tez w tym jest problem, ze nie potrafią wdrożyć lepszych metod zarządzania, bo nie wiedza co robią? W każdym razie - dlaczego przy raportach partner co chwile zmienia podejście? Nie może się skupić czy nie wie o co chodzi? Przez to pracownicy wlasnie potem pracują w nadgodzinach - dobrzy liderzy oznaczają mniej marnotrawstwa, czyli więcej efektywnej pracy, a mniej nadgodzin (darmowych!!!)

Dno firma
@partner

Skąd wiem że nic nie wiesz? Stąd że te wszystkie nagrody o których piszesz się kupuje za hajs. Ha ha ha jesteś frajerem z HR który mydli oczy jakimiś bzdurami dla naiwnych. Tak cuchnie ten komentarz, że firma chyba jest zdesperowani w poszukiwaniach kandydatów. Sorry ale nie macie już dobrej opinii w Warszawie. Każdy kto ma jakieś doświadczenie omija was szerokim łukiem!

XD
@partner

Chłopie albo to jest trolling albo cię odkleilo totalnie. Jeżeli dla ciebie celem życia jest praca bez życia prywatnego żeby łaskawie powoli awansować i pracować jeszcze więcej to gratuluje. W innych firmach bez problemu dostałem podobne a nawet lepsze pieniądze a praca w normalnych warunkach godzinowych. Nie ma problemu czasem zrobić jakaś nadgodzinę ale ludzi trzeba traktować z szacunkiem a nie stawianie nadgodzin często bezpłatnych jaki standard. Firma żart. Kieruje się na big4 a to tylko propaganda

AZ
@XD

Założę się, że to nie jest trolling, oni mają tam sprane mózgi właśnie w ten sposób.... xD Świetna reklama EY jako potencjalnego pracodawcy :)

Ujawnij się.
@partner

Ktoś jeszcze wierzy w te bajki '' nieanonimowych'' analfabetów co języka polskiego się nie nauczyli przez 15 lat w zawodzie z nagrodą w swoim świetnym miejscu pracy ? Jesteś twarzą firmy jako BP i można Cię zobaczyć na stronie EY ? Czy dorabiasz sobie '' poważnie kombinując'' extra 400 zł dodatku na boku do minimalnej krajowej w kadrach ?

yolo
@partner

Cześć partnerze. Cała twoja tyrada jest oparta na założeniu, że ludki nie chcą zaciskać zębów, tylko odchodzą po krótkim czasie za kilka stów więcej. Otóż ja odszedłem po roku za 8k więcej. Bez sentymentów. Jakieś pytania?

Joanna
@yolo

Jestem w szoku, wyobrażenie z zewnątrz jest takie, że B4 przebija wszystkich także finansowo. Można wiedzieć z jakiej pensji zrezygnowałeś?

KT
@Joanna

Ale oni celowo "tworzą" takie wyobrażenie, mamią tym studentów i osoby zaraz po studiach, które puki nie zorientują się, że rynek firmom BIG4 już dawno odjechał odwalają 70% roboty.

lol
@partner

Taaaaak jasne... Jak tam zaczynałeś dekady temu, to może było inaczej. Partner w moim zespole siedział koło mnie i cały czas w swoim telefonie, więc nic dziwnego, że zachwalasz. Ten Wasz tzw. timesheet pokazywał jak wyzyskujecie ludzi - nie było roboty klienckiej, a miało być minimum 80% pracy na rzecz klienta, żeby chociaż zbliżyć się do tych wymagań trzeba było siedzieć po godzinach za darmo. (usunięte przez administratora), "konkursy piękności" do projektów, zmuszanie ludzi do "ściągania" godzin z klientów, żeby ładnie liczby wyglądały dla tych na górze to tylko niektóre chore praktyki w tej firmie. Kasowanie klientów ogromnych pieniędzy za to, że jakiś studencik bez doświadczenia odwala całą robotę, senior na to spojrzy, a manager podpisze swoim imieniem i nazwiskiem to dla mnie graniczy z nieuczciwością - tak jest we wszystkich firmach wIeLkiEj cZwÓrKi, więc nie oczekujcie "credit when credit is due" dopóki nie będziecie mieli lat doświadczenia.

Phil

Aplikujący

Czy są biura/oddziały, które warto unikać?

Kcin
@Aplikujący

Ja odradzam warszawski audycik- w plikach często (usunięte przez administratora) więc nie można wspomóc się wiedzą z poprzedniego roku, kilkukrotnie nie była wykonywe podstawowe procedury w PY, co skutkowało dodatkowymi godzinami więcej niż zarejestrowanych rok temu (niektórym menadżerom się to nie uśmiecha), kompetencje niektórych osób są poniżej poziomu bądź nadmuchane sztucznym profesjonalizmem. Presja zależna od projektu i seniora. Ale nie zawsze tak jest, parę projektów było luźniejszych, gdy budżet zawierał o wiele więcej godzin niż było to konieczne.

Krakau
@Aplikujący

w Krakowie praktycznie same SSC, klepanie tych samych procesów X razy w zależności od tego ile klient ma spółek I dość sztywno było, mimo starań seniorów jacy to nie są luźni... hehe nie są...

Krzysztof Spychała

ZosiaR
@Krzysztof Spychała

Give me a break Właśnie przez to że kierownictwo nie słucha młodych ludzie nie wytrzymują nawet 1-2 lat, już nie mówię o kosmicznych 16. Sama bym chciała pochwalić się że pracuję w EY Polska 16!!!!! Lat. Ale niestety tak nie jest i nie będzie. Nie wiem w jakim Pan dziale pracuje, może się Pan podzielić to wyślę CV.

Mirosław
@ZosiaR

Znasz, jakieś konkretne przykłady, gdzie kierownictwo nie wysłuchało pracownika? Wszystko jedno, czy młodszego czy starszego stażem? Jakich to sytuacji dotyczy?

Djs

hRy w eyu

Dla osób rekrutujących się, wysyłajcie dokumenty pocztą, żeby mieć potwierdzenie odbioru. Wysyłanie pocztą wewnętrzna kończy się tym, że co roku jest kilku szczęśliwców, którym zgubią dokumenty, które maja takie dane, które pozwalałyby na wzięcie chwilówki :)

HR
@hRy w eyu

Czyli HRy się nie zmieniły. Dziwię się ludziom, że pozwalają się tak motać z HRami czasami parę miesięcy by dostać tu pracę. To brak szacunku wobec siebie xD

pracaweyutoniewolnictwo

Praca jak w audycie, polega na robieniu tego samego jak rok temu. Im mniej myślisz tym lepiej i jesteś lepszym pracownikiem. Najważniejsze to klepać kwity, byle były. Wraz z myśleniem, sprawiasz kłopoty seniorom, którzy potrafią klepać szybciej, bo więcej klepali. Efektem takiego działania jest tegoroczna spółka Transpolonia. Warto poczytać sobie komunikację spółki przy raporcie rocznym. Wiadomo, prawdopodobnie spółka mogła mieć coś za uszami, ale słusznie wskazała, że zespół audytowy nie mial z czymś problemu przez lata xDD Fajny ten audyt, taki nie za bardzo robiony po co.

Alana
@pracaweyutoniewolnictwo

Jak to czytam to nie żałuję odejścia z audytu. Czytając to mam flashbacki, etyka pracy się nie zmieniła od mojego odejścia.

Todeman
@Alana

Też nie żałują odejścia z audytu, ta praca tylko zmusiła mnie do korzystania z psychiatry. Obecnie zarabiam porównywalne pieniądze przy mniejszym obciążeniu. Nie warto poświęcać się dla tej pracy

Ola
Kandydat

Czy aktualnie jest jakiś freeze? Minęły ponad 2 miesiace od rozmowy z partnerem i ciagle żadnej informacji od HR. Ktoś coś wie?

kek
@Ola

Musisz mieć korektę, że EY ma bardzo słabe HRy na tle pozostałych korpo. Obecny partner Kamil miał coś z tym zrobić ale w sumie są to działania pozorowane xD Paradoksalnie są szanse na zatrudnienie, znam koleżanki co rekrutowały się w okresie wiosennym a ofertę otrzymały we wrześniu. Jednakże te koleżanki miały o wiele ciężej, bo pominęły cały proces onboardingu. Jeśli audyt to odradzam akceptować ofertę, będziesz błądzić we mgle bez ładu i składu bez szkoleń. Dużo też zależy na jakiego seniora trafisz. No i omijasz w ten sposób najlepszy miesiąc w audycie, gdy uczą cię przez miesiąc i zarabiasz na tym, później jest tylko sama (usunięte przez administratora) :) Na twoim miejscu szukałabym pracy w kontrolingu niż w audycie, bo nie warto. Szanuj się też, jeśli firma cię zlewa przez 2 miesiące, to zdradzę Ci sekret - później nie jest lepiej

kcin
@kek

a to już legendy o eyowskich HRach krążą w big4 zrobić szkolenie w miejscowości poza twoim biurem ale nie zaprosić pracowników? tak, ta firma to potrafi xd podzielam opinię poprzednika, douczyć się power query i sql i startować na jakieś analityczne stanowisko, audyt taki nie jest xd

audyt-to-bulshit-job
@kcin

>douczyć się power query i sql zgadzam się, generalnie jakikolwiek twardy skill w cv / specjalistyczna wiedza są więcej warte, niż znane logo w cv. to i tak jest nadmuchana bańka i nie da się dłużej tego pompować. jest kryzys, idzie większy, co to kogo, że pracowałeś w IŁAJU. to coś jak dyplom studiów na kierunku Zarządzanie.

Gigi
@kek

A ten sam proces onboaridngu to jak wygląda? Ile czasu zajmuje takie przygotowanie nowego pracownika? Jakie są szkolenia oferowane wtedy przez firmę? One realnie czegoś uczą, czy są tylko na papierze, aby był zaliczone?

Djd
@Gigi

Tylko szkolenia związane z IT (sprzęt, programy wewnętrzne) mają sens. Wszystko inne jest imitacją.

audyt-to-bulshit-job

cały ten (usunięte przez administratora), stres, nadgodziny, brak życia... a w zamian nic. lekarze na rezydenturze też tak mają, ale potem mają takie żniwa $$$ prawnicy w kancelariach też zapiernicz, ale potem usamodzielnienie się i też hajsik. początkujący programista ma przerąbane z rekrutacjami 200 osób na miejsce, ale potem są ładne stawki. z audytem tak nie jest. to jest krwawica w zamian za nic. dyrektorem finansowym lepiej zostać po doświadczeniu w kontrolingu. do tego trzeba mieć np. ACCA, którego w audycie nie zrobisz przy tej ilości godzin, a w kontrolingu tak. duża część dyrektorów finansowych to ex-główni księgowi, a nie ma opcji na wejście w księgowość po audycie, trzeba zaczynać od zera, zmarnowany czas. innych opcji kariery audyt nie daje. te, które daje lepiej jest osiągnąć inną drogą. to po prostu nie ma już sensu. najgorsze możliwe ratio zysk / poświęcenie.

XXX

Jaka jest mniej więcej wysokość bonusu rocznego i nagrody rocznej (premii)?

Premia

Asystenci nie otrzymali* W audycie od seniora w górę premie były i to nie małe

Audyt
@XXX

W audycie niestety w tym roku dokładnie 0. Mimo tego, że podobno wyniki firmy na duży plus.

Audyt
Inne

Mówię to na podstawie tego co jest przedstawiane, nie tego co jest w rzeczywistości

Lol
Kandydat

Dlaczego EY cały czas poszukuje pracowników na wyższe stanowiska? Czy w tak dużej firmie nie mogą przygotować swoich pracowników na te stanowiska? Dlaczego osoby, którzy od lat pracują na stanowisku asystenta, nie mogą zostać seniorami, a seniorzy menedżerami?

Fabian
@Lol

Ludzie nie chcą, stanowisko managerskie to kara. Warunki okropne. Ludzie wybierają siebie, bo i tak są już grupki ludzi, kliki nie da się wytrzymać.

pies
@Lol

Asystenci się szanują i chcą realnego work life balance a nie zrobienia szkolenia godzinnego o stresie :) nie żartuję - serio dla nich tak rozwiązuje się nadmiar pracy, przynajmniej w audycie. No i w kontrolingu można złapać pracę lub w korpo księgowości, gdzie w przypadku pierwszej opcji realnie się czegoś ludzie uczą a nie spisują dane z dokumentów i weryfikują czy są zgodne z tabeleczką :) dla drugiej opcji - zerowy stres w porównaniu z audytem, na entry lvl zarobki podobne. Nawet jeśli zarobki niższe - zyskuje się czasem wolnym. Jeśli ma się drugą połówkę lub znajomych - lepiej unikać tego miejsca jeśli nie chce się zepsuć tych relacji.

Ewka
Kandydat

Hej, jakie widełki płacowe brutto powinien podać kandydat na stanowisko analityka aml? Co w ogóle sądzicie o tej pracy w ey?

@Ewka

Sama odpowiadam na swoje pytanie, niejako ku przestrodze. Miałam rozmowę telefoniczną z panią z hr. Wszystko super, pani powiedziała, że ze względu na moje doświadczenie zawodowe jestem idealną kandydatką. Podałam swoją stawkę - 6,000 netto. Pani powiedziała, że powiadomi mnie, czy przeszłam do etapu rozmów online, aczkolwiek podana przeze mnie kwota przekracza górne widełki. Właśnie otrzymałam maila, że sorki, ale nie. Serio? Big 4 nie jest w stanie zapłacić 6 tysięcy? W dzisiejszych czasach? Śmiech na sali...

ewangeliusz
@Ewa

Pani z HR już ci powiedziała na początku, że oczekiwania powyżej widełek na stanowisko. Ty serio się spodziewałaś, że specjalnie dla ciebie będą je zwiększać? XD Jedyne czego się dowiedziałaś to, że nie jesteś nawet warta czasu na negocjacje.

Nenecisko
@ewangeliusz

6 netto to może z jakimś językiem do AML'a. Sam Polski bez szans na 6k netto. 5k netto już bardziej

@Nenecisko

Z angielskim i francuskim, odpowiednio C1 i B2. Równolegle aplikowałam do innej firmy na tożsame stanowisko. Niby nie big4, a zgodzili się na 6,5 netto. Zaczynam w grudniu.

@ewangeliusz

Nie, nie spodziewałam się, że specjalnie dla mnie podwyższą. Oczekiwałam, że odgórnie mają ustalone wyższe, jako firma o takiej renomie, co wynika z mojej wypowiedzi. Czytaj ze zrozumieniem. Po co te złośliwości? Chcesz się dowartościować?

ewangeliusz
@Ewa

Czyli założyłaś, że Pani z HR jest niepełnosprytna albo cie okłamuje? Też ciekawa teoria XD Ja bym jednak bardziej stawiał na to, że to ty się pogubiłaś. Z resztą już po samym operowaniu na kwocie netto, która jest niezależna od pracodawcy, widać jakie masz pojęcie o rekrutacji.

@ewangeliusz

YYYY.... niezależnie od "niepełnosprytności" pani z hr, jej (usunięte przez administratora), moich teorii spiskowych, braku zrozumienia dla procesu rekrutacyjnego i co tam jeszcze wymyślisz, EY płaci śmiesznie niskie kwoty, zarówno brutto jak i netto i to jest sedno sprawy :)

Maślak
@Ewa

@Ewa A pochwalisz się gdzie złapałaś 6,5k netto? Z tego co się orientuję to 5-6k brutto to niestety standard na stanowiskach AML.

Kamila
Kandydat

Hejka, ktoś może podzielić się opinią o pracy w zespole immigration?

Anastasia
@Kamila

Dużo pracy, duże wymagania wobec asystentów, małe zarobki jak na tyle obowiązków. Wytworzone są kółka wzajemnej adoracji, awanse dostają praktycznie te same osoby.

Kama
@Anastasia

Fajnie, dziękuję za informację! Poza tym polecasz pracę? Wyzwania są wszędzie, ważne żeby było coś co by przekonywało zostać na lata. Da się zdobyć doświadczenie? Słyszałem o wyjazdach zagranicznych i polskich, też fajna sprawa.

Amelia
@Anastasia

Jak płaca nieadekwatna do tego co się robi, to nie ma u was możliwości na indywidualną podwyżkę itp? Jeśli ktoś uważa, ze zasługuje na więcej, to co na to pracodawca? Dadzą czasem jakieś dodatki do pensji?

Skf
@Amelia

kiedy dostajesz prawie minimalną krajową, a na rynku zarobki są dwa razy wyższe, to na jaką podwyżke można oczekiwać? Ludzie tu siedzą dla stażu, żeby potem odejść. praca w EY może być postrzegana jako płatny staż pracy, a nie praca stała.

Jola
Inne

Czy zdażyło Wam się odczuć mobbing od ze strony osob wyższych szczeblem w biurze w Warszawie ?

Fks
@Jola

Zelży od tego, jaka jest definicja (usunięte przez administratora) są każdej pracy l, w każdym biurze, na każdym stanowisku. Ale żeby to przekraczało granicy prawa, to raczej nie.

Fks
@Jola

Bo na przykład, dla niektórych, polecenie pracy przez przyłożonych, już jest mobbingiem.

abcd
@Jola

Praca projektowa niestety utrudnia udowodnieniu (usunięte przez administratora), ponieważ musi mieć to charakter w pewnym sensie stały i systematyczny, a przy np. 2 tygodniach może być to uciążliwe, mimo, że menadżer/menadżerka postępują wbrew przyjętym normom etycznym.. Wystąpienie paru takich menadżerów i można się zajechać, a przez taką rotację, firmą świadomie bądź nieświadomie się broni. Jedynie, co mogę doradzić to robić zrzuty ekranu każdego nieetycznego zachowania - czy to narzekający kolega/koleżanka na czacie; czy krzywdy na naszej osobie, skoro na Teams wszystko się usuwa po 2 tygodniach :) Zanim ktoś wyskoczy, że takie zachowanie jest słabe, to wiedzcie że spółka zbiera wszystkie haki na was na wszelki wypadek :)

bladerunner
@Jola

w Warszawie nie, ale w innym mieście tak :) tak dla szerszego oglądu dla aplikujących :)

Ta spółka to wielkie XD

Aneczka
@Ta spółka to wielkie XD

A dużo tych nadgodzin jest w miesiącu? Większość ich sobie nie wpisuje czy jednak da się jakoś otrzymać za nie zapłatę? Jeśli chodzi o feedback to skąd ta pewność, że nie jest anonimowy? Jakaś konkretna sytuacja?

Nadgodziny
@Aneczka

U mnie prawie wgl nie było nadgodzin. Wszystkie co miałem przez cały rok, łącznie chyba z 15-20 normalnie zaakceptowane i wypłacone bez żadnego problemu.

ta spółka to wielkie XD
@Aneczka

Z nadgodzinami to zależnie od miasta, seniora i menagera, więc doświadczenia mogą być różne. Cześć jest normalna i nie robi problemów, jednak znam przypadki, gdy nie chcieli wypłacić nadgodzin bądź robili duże problemy. System, który był przeznaczony dla asystentów do rozliczenia był tez bardzo toporny i czasem walka z samym system zajmowała więcej czasu niż powinna. Ludzie też nie wpisywali nadgodzin, żeby wyjść na tych co sobie świetnie radzą. Jest to tragiczne w skutkach, jeśli dostaniesz po takich ludziach projekt, bo skoro rok temu poświecono np. 40h w systemie (a realnie mogło to być 50h)- będą od ciebie wymagać zrobienia tego w 40h. Ponadprogramowe 10h, które wpiszesz może być potencjalnym powodem do narzekania przez seniora/menagera i wpływać na twoja ocenę.

Lucj
@Nadgodziny

150% wg prawa pacy czy stawka standardowa?

Xyz
@Lucj

Stawka podwyższona, tj. 150%. Jednak nie wszystko chętnie dają w formie płatnej, np. nadgodziny za inwenteryzacje są trochę przymusowo wypłacane w formie wolnego

@Ta spółka to wielkie XD

Te 150% płatne. bo prawo tego wymaga. Nie jest to wielkoduszność i wspaniałomyślność EY'a. Trzeba pamiętać, że często godzina lunchowa jest częściowo wykorzystywana do pracy przez pracowników, bo tak wypada i tworzona jest delikatna presja wokół tego. Raz dostałem komentarz, że mam dość długie godziny lunchowe XXDDD mimo, że robiłem nadgodziny przez cały projekt XXXDDDD spółka jedynie co robi w kwestii work life balance to szkolenie godzinne z tej tematyki na które nie masz czasu a poziom prezentacji ze szkolenia to odwalony na ostatnią chwilę przez studenta prezka z dodatkowe przedmiotu na zaliczenie XD

@xoxo

Przecież nie trzeba z niej korzystać.... przez ponad 2 lata pracy, ani nie robiłem wile nadgodzin ani nie korzystałem z tej przerwy. Wszystko jest kwestią rozmowy.

Wystarczy ustalić to na początku projektu. Trzeba ustalać swoje zasady, a nie nic nie mówić i narzekać. Nie spotkałem się nigdy z odmową, a przez 2 lata tych projektów trochę już było i to z wieloma seniorami z różnych miast...

@Pracownik

Wszystko zależy na jakiego seniora trafisz. Ja na przykład poinformowałem na początku tygodnia, że muszę pracować w godzinach 8-16. Wszystko bardzo fajnie, ale potem i tak umawiał mi calle o 17 z klientem xDD a to tylko przykład z wielu sytuacji

Blanka
@xoxo

Na kogo Twoim zdaniem najlepiej trafić? Są sytuacje kiedy jednak idą na rękę pracownikom czy nie ma na to szans?

@xoxo

Przecież calla się samemu umawia z klientem. No ale jeśli miałeś taką sytuację, to polecam przypomnieć o tej informacji seniorowi, bo mógł zapomnieć, a całka zawsze można przesunąć na inne godziny. Jeśli natomiast jest to jedyna godzina kiedy klient może mieć calla, to wpisuj nadgodziny jeśli pracujesz dłużej niż musisz.

@pracownik
@Pracownik

jeśli nie korzystałeś z przerwy, to pewnie rok z tego byłeś internem (im więcej wolno, bo ojoj szkoła + nie są niewolnikami na UoP i pracują ile chcą), a dalej musiałeś mieć zarąbiste układy z seniorem. to jest 1% przypadków. reszta ma obowiązkowe 9 godzin pracy i do tego codziennie nierejestrowane 2 - to w średnim sezonie.

@Pracownik

Myślisz, że nie mówiłem? XD To była sytuacja pod ścianą, senior powiedział, że on nie może być, bo ma innego calla. Gdybym nie pojawił się na tej rozmowie to oczywiście byłbym pociągnięty do odpowiedzialności :)

@@pracownik

Nie byłem nigdy internem. Od A1 do seniora w EY :) Także, już doświadczenie mam i z wieloma osobami z różnych miast pracowałem. W takich sytuacjach ciężko o układy

@xoxo

Rozumiem, taka sytuacja może mieć miejsce i wtedy faktycznie trzeba być odpowiedzialnym. Natomiast to wyjątkowa sytuacja i normalnie raczej nie występująca na projektach, jako senior miałem już przypadki, że ktoś od 7 do 15 pracował i też starałem się to uszanować. Natomiast tak jak wspomniałem przed projektem trzeba oznajmić. Najlepiej nawet przed poniedziałkiem, albo od razu z rana w poniedziałek. Jako senior mogę przyznać, że tutaj na tym stanowisku już nie zawsze da się nie robić tej przerwy.

Chętny
Kandydat

Czy można w EY pracować w godzinach 8-16? Nie lubię robić nadgodzin.

Robert
@Chętny

coś za coś, w audycie szczerze mówiąc zawsze były nadgodziny. Natomiast możesz się nauczyć wiele rzeczy, np. matchować faktury z zapisami w systemie, wybierać próbki - przyda się w następnej pracy, nieważne czy w księgowości czy w kontrolingu warto spróbować

doroberta
@Robert

ty tak poważnie? ad.1 - zmatchowanie faktury z zapisem księgowym to nie jest jakaś wielka tajemna wiedza; to jest coś co w normalnej firmie pokazują ci na na max 2-3 przykładach; naprawdę warto poświęcić całe życie przez pół roku w dziale audytu by nabyć tę umiejętność?XD ad. 2 - do czego ma przydać się próbkowanie? poza tym i tak używasz narzędzi i metodologii EY'a do próbkowania do których nie będziesz miał potem dostępu xd Ludzie w audycie chyba oderwali się od rzeczywistości XD Kiedyś umiejętność obsługi komputera to była umiejętność, która była tak rzadka i była gamechangerem w karierze, potem kolejnym etapem był Excel, teraz SQL etc. Pracownicy audytu niech zdadzą sobie sprawę, że okres kiedy byli pożądani na rynku już minął :) Większość czynności, które wykonuje się w audycie to uzgodnienie analityki/zestawienia do księgi głównej i wybrania największych faktur XD WIELCY ANALITYCY XD

@pracownik
@doroberta

tak, to jest stan świadomości z 2012 roku. teraz pierwszy z brzegu analityk biznesowy śmiga z sql-em i pythonem / R, a ten mówi, że warto robić dupogodziny, bo nauczy cię to, że jak jest zaksięgowany koszt zakupu środka trwałego, to pewnie będzie do tego faktura.

doroberta
@@pracownik

Dodam tylko, że warto zwrócić uwagę na to kto najczęściej popełnia te brednie - wyższa kadra, która już dawno odklejona jest od rynku i zasiedziała się w jednej firmie :)

omnitrix
@doroberta

Oj tak, najśmieszniejszy jest mechanizm wyparcia, że wiele można osiągnąć dzięki tej firmie. Faktycznie, jest to prawda, ale pod warunkiem, że jest to nerwica i pogorszenie swojej samooceny kosztem czego? XD

Użytkownicy czekają na odpowiedź 50 dni.
Kandydat

Jakieś opinie na temat zespołu wycen, modelowania i ekonomi (doradztwo transakcyjne)? Jak atmosfera? Jak zarobki?

aletenaudytśmiesznyXDDD

Z perspektywy asystenta - Meh, aż jestem w szoku jak dałem się podejść na studiach, że warto dołączyć do tej firmy. PR mają świetny, ale rzeczywistość jest inna. Po pierwsze, zaczynając tu pracę będziesz miał doczynienia z ludźmi, którzy nie skończyli kierunków ekonomicznych. Nie jest to niczym złym, oczywiście jeśli samodzielnie się w tym kierunku dokształcasz. Jednak poziom pytań zadawanych klientowi przez tych asysentów sprawia czasem, że jest nawet mi głupio przed klientem za zadane pytanie. Natomiast jeśli ty masz wykształcenie kierunkowe i wiesz trochę więcej, seniorzy będą to wykorzystywać. Gdzie piekielność? Zarabiacie tyle samo :) Po drugie, HRy zatrudniają asysentów na zasadzie - im mniej doświadczenia zawodowego, tym najwidoczniej lepiej.. Brak porównania do innych prac, otwiera wiele furtek do wykorzystywania, gdzie asystent np. nie jest w stanie powiedzieć "stop" w trakcie projektu. Po trzecie, poziom innych asystentów. Ludzie potrafią siedzieć po godzinach, żeby wyjść na tych bardziej wydajnych i ogarniętych. Możesz mieć na to wylane do momentu, gdy trafisz z taką osobą na projekt i ktoś pomyśli by was przyrównać. Audyt już nie daje takich możliwości jak kiedyś, polecałbym od razu kierować się do kontrolingu. Na poziomie asystenckim bardzo rzadko zdarzy się coś, co się rozwinie. Jeśli ktoś uważa, że praca w audycie bardzo go rozwinęła na poziomie asystenckim to albo ma duże braki w swoim wykształceniu lub doświadzeniu.

audyt a klienci
@aletenaudytśmiesznyXDDD

Klienci to widzą i dlatego są niemili dla zespołu audytowego. Na połowę pytań asystentów wystarczy zapoznanie się z polityką rachunkowości lub podstawy przedmiotu rachunkowości.....

Banan
@audyt a klienci

O to to to! Klienci już zdali sobie sprawę jak poważny jest audyt BIG4. Kiedyś klienci byli przygotowani i zestresowani audytem, teraz klienci widząc poziom audytorów nie stresują się i czekają na ewentualną korektę i zapraszają zespół audytowy za drzwi po skończonym badaniu. Klienci nie widzą żadnego partnerstwa w ramach audytu jak to próbują przekonywać menagerzy :)

Zostaw merytoryczną opinię o Ernst & Young - Warszawa

Możesz oznaczyć pracodawcę w treści opinii wpisując znak @ np: @Pracodawca

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w Ernst & Young?

Zobacz opinie na temat firmy Ernst & Young tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 264.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Ernst & Young?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 83, z czego 14 to opinie pozytywne, 45 to opinie negatywne, a 24 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Ernst & Young?

Kandydaci do pracy w Ernst & Young napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w lipcu 2023r.

1. GoWork.pl 3 684 366
  2. pracuj.pl 3 489 318