Ernst & Young

Opinie o Ernst & Young

Mat

Jak myślicie, mając 37 lat i znając dobrze 3 języki oraz posiadając 10-letnie+ doświadczenie, w tym za granicą, dostanie się 12k brutto na poziomie specjalisty czy lepiej odpuścić sobie aplikowanie do firmy EY?

nick

Jak wygląda praca w dziale usług księgowych ? Czas pracy , nadgodziny, specyfika ?

on321
@nick 07.11.2017 00:38

a gdzie aplikujesz? jakie miasto?

Nick
@on321 13.11.2017 21:41
a gdzie aplikujesz? jakie miasto?

Basia

Rekrutuje się do działu FAAS to taki dzial audytu oparty na standardach rachunkowości. Bez problemu przeszłam testy online, pisałam w niedziele, w poniedziałek o 11 dostałam odpowiedz ze testy przeszłam pozytywnie, a i 13 zadzwoniła babka z HR. Ponieważ aplikowalam takze na inne stanowisko w tej firmie, zadzwoniła potwierdzić mój ostateczny wybór i jak usłyszała to w słuchawce rozleglo się 'uff bo partner chce bardzo panią poznac". Dowiedzialam się też ze rozmowa kwalifikacyjna będzie od razu z całą 3. W sensie pani z HR, partner i menedżer. Mam tylko pytanie czy cala rozmowa odbywa się w języku angielskim? Czy tylko w między czasie robi się krótkie przejście? Wiem że zadawane są pytania z ustawy o rachunkowości czy międzynarodowych standardów rachunkowosci a to wymaga specjalistycznego języka wieC musze znać odpowiedz na to pytanie? :)

sei

Na czym polega praca Ernst & Young? To jest coś na wzór europejskiego biura (usunięte przez administratora)? Czy osoby po studiach bez doświadczenia mają tam czego szukać?

Sroka
@Młodzik 17.10.2017 22:44
Interesuje mnie praca specjalisty ds. sprzedaży i obsługi szkoleń. Możecie mi podpowiedzieć kilka informacji?...

Sami młodzi tutaj, a dla doświadczonych pracowników w sile wieku macie jakąś propozycję, bo wydaje się, że u Was 60 - letni partnerzy poganiają dwudziestolatkami?

Sroka
@Młodzik 17.10.2017 22:44

jakieś opinie nt. działu transaction tax?

hmmmm
@-- 14.10.2017 20:29
jakieś opinie nt. działu transaction tax?

A dlaczego akurat na temat tego konkretnego działu?

Młody

Może ktoś napisać kilka informacji o tym konkursie EYe on Tax – konkurs dla studentów? Zainteresowało mnie to ale chciałbym dowiedzieć sie coś więcej bezpośrednio od pracowników. Czy warto startować do tego konkursu? Ernst & Young to w sumie fajna firma.

Młodzik

Napiszecie coś o praktykach w Zespole Strategicznego Wywiadu Rynkowego?

Edyta

@Obserwator skoro poszło Ci bardzo dobrze to wiesz co może być powodem, dlaczego nie zostałeś przyjęty. Dostałeś może odpowiedź zwrotna? A opowiesz jak wyglądała rekrutacja? Jakie pytania/zadania były? Na pewno obniży to stres u osób, które są przed rozmową w Ernst & Young.

Minerwa

Jeśli ktoś ma zamiar poobijać się w firmie i przy okazji zarobić niezłe pieniądze to jest w błędzie. Firma Ernst & Young zatrudnia inteligentnych ludzi i wymaga od nich pracy na odpowiednim poziomie, kto do tego nie stosuje się ten wypada. Ale dla mnie to logiczne!

Rozbawiony
@Minerwa 03.10.2017 19:03

Moim skromnym zdaniem to tylko fabryka konformistow.

Edyta

Firma EY poszukuje bardzo dużo pracowników do Warszawy: http://www.gowork.pl/praca/ernst-young;pr Czy może macie doświadczenie z tymi stanowiskami i chcielibyście się na ten temat wypowiedzieć? Byłoby to pomocne dla osób starających się o posadę.

zatopek

Brawo Wroclaw, brawo Wy! Kto da wiecej, kto juz w czwartek wychodzi z roboty o 15 a w piatek nie tyra w ogole? A moze jest ktos komu EY placi nawet za nie przychodzenie do roboty? Licytujcie!

Hetman

Pracuje od ponad roku - jako associate director, jest to najlepsza firma w Polsce obecnie. Jesli masz "skille" przydatne tylko do kopiuj wklej to nie dziw sie, bedziesz narzekal, podnies kompetencje, a nie narzekaj. Za kopiuj wklej dobre pieniadze i tak dostawales/as. Narzekaja Ci na firmy ktorzy maja najnizsze kompetencje, zawsze tak bylo. Co do mojej oceny firmy, zgodze sie z jednym - luxmed pakiet jest kiepski... Pozostale: sam jestem szefem i z szefami pracuje, wszyscy wspieramy pracownikow w kazdym aspekcie, codziennie. Nikt nikogo nie zostawia na lodzie i nie wrzuca na mine. Odkad pracuje nigdy jeszcze nie mialem nadgodzin ani nikt z mojego zespolu, wrecz piatki konczymy solidarnie o 15 prace. Do tego mnostwo imprez integracyjnych, na zarobki nikt nie narzeka. Tak jest w EY Wroclaw, nie wiem jak Warszawa i inne lokalizacje.

Edyta

@Obserwator niestety aktualnie na rynku jest deficyt pracowników i firmy muszą się starać by ich przyciągnąć. @Kandydat i jak byłeś już na rozmowie rekrutacyjnej? Jeżeli tak to jak Ci poszło? Możesz podzielić się wrażeniami jakie zrobiła na Tobie firma Ernst & Young po rekrutacji?

Obserwator
@Edyta 14.09.2017 13:54

Poszło mi bardzo dobrze, ale mnie nie przyjęli.

Alicja
@Edyta 14.09.2017 13:54

Po rozmowie odniosłam bardzo dobre wrażenie. Juz na pierwszej (jest ich 3) dziewczyna z HR przeszła ze mną na Ty, co pozwoliło się rozluźnić. na tym etapie pytania były czysto HRowe - oczekiwane wynagrodzenie, dlaczego EY, czy brałam udział w konkursach organizowanych przez EY, czy słyszałam o nich. Druga rozmowa z managerem - krótka rozmowa po angielsku i kilka pytań merytorycznych np. zaksięgowanie faktury sprzedaży. Padło tez pytanie, jak wyobrażam sobie prace w firmie. Jeżeli dwie wcześniejsze rozmowy poszły dobrze, to trzecia jest juz raczej formalnością. Jest to rozmowa z dyrektorem/partnerem bez pytan merytorycznych. Raczej taki bardziej wymagający small talk. Oczywiście trzeba się przygotowac i być pewnym swoich odpowiedzi. Polecam!

Obserwator

Wydaje mi się, że ogólny brak ludzi do pracy dotyka również Ernst & Young. Słyszałem już jak inne firmy zaczynają dodawać jakieś pakiety socjalne pracownikom, pewnie w obawie przez zwolnieniami z firmy.

Amator

Czy może ktoś wytłumaczyć jaki jest powód, że EY potrzebuje tak dużo osób do pracy? Trochę to dziwne.

turnover
@Amator 05.09.2017 19:57

Odpowiedz sobie sam:)

Kandydat

Z pewnością wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że Ernst & Young to dobra firma. Tu jest praca dla ambitnych oraz zdolnych ludzi. Właśnie czekam na rozmowę???

absolwent
@Kandydat 02.09.2017 19:37

Po każdej takiej opinii czy badaniu studentów AIESEC wśród pracowników EY krąży taki dowcip, że oceniają nas najlepiej ludzie, którzy nigdy w życiu nie przepracowali u nas ani minuty:)

Edyta

@Młodziak a mógłbyś powiedzieć dlaczego jesteś zadowolony z pracy w Ernst & Young? Uzasadnienie będzie ważne dla osób zainteresowane pracą, bo właśnie pracodawca wystawił dużą listę ofert pracy: http://www.gowork.pl/praca/ernst-young;pr. A Ty jesteś praktykantem czy to normalna praca na etat? Mógłbyś doradzić wszystkim jak przygotować się do rekrutacji?

Mlodziak
@Edyta 25.08.2017 09:48

Jestem pracownikiem ochrony.

Młodziak

Ernst & Young to moja pierwsza praca i bardzo fajna praca.

Nowa

Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić dlaczego firma ma tak długą listę ofert pracy? Czyżby jakiś nowy projekt mieli ? Jak się wam pracuje? Dopytuję ponieważ złożyłam cv i czekam czy wezwą mnie na rozmowę. Czego firma może oczekiwać po kandydacie na analityka?

senior
@Nowa 13.07.2017 12:12

Zdarza się, że ludzie nawet toalet na Rondzie po sobie nie umieją posprzątać.

studentkaa

Brałam udział w rekrutacji na praktyki w dziale audytu w Krakowie, ostatnia wiadomość jaką dostałam to, że testy rozwiazalam pozytywnie i następnie skontaktują się telefonicznie, ile trzeba czekać na ich telefon, bo minely prawie dwa tygodnie i cisza.

lp
@studentkaa 11.07.2017 11:54

nawet do pół roku :) tak było w moim przypadku, audyt Warszawa entry level

ex-EY-Rondo1

Pracowałem na Rondzie w Warszawie, na wysokim piętrze. Niestety - wbrew temu co wcześniej myślałem - powyższe opinie nie dotyczą jedynie "drugorzędnych" biznesów EY - jakiś BPO i centrów obsługi księgowej - ale można je w pełni odnieść do głównych linii biznesowych (doradztwo, audyt). Co do dyrów i managerów raczej nie można mieć zastrzeżeń (przynajmniej ja nie mam) - widać, że ludzie przesiani przez sito, na poziomie albo mocno przeszkoleni z zarządzania zespołem (oczywiście są wyjątki). Wszystko poniżej jednak (seniorzy, asystenci), to pół na pół fajnych ludzi z totalnym, najgorszym ludzkim gównem. Ci fajni wiedzą po co są w tej firmie, znają swoją wartość, wiedzą że praca to nie wszystko i ogólnie są dość spoko. Jednak jest druga połowa - najczęściej po mniej prestiżowych uczelniach/kierunkach (często licencjaty z przypadku), ewentualnie po innych pracodawcach, którzy dołączyli jako "ekspert z biznesu" od razu jako S. Tutaj zaczyna się podnieta, że wielki pracodawca, mega korporacja, praca w centrum stolicy, perspektywa wielkiej kasy - a wraz z tym: wtrącanie nosa w nie swoje sprawy, błaganie o robotę byle mieć jak najwyższą utylizację i przepraszanie, jak się jej nie ma (lol), lizodupstwo do potęgi i niszczenie wszystkich wkoło, którzy są zagrożeniem przed awansem. Najlepsze jest zrzucanie najgorszej roboty pod pozorem "pomocy". Wszystko w białych rękawiczkach, co jest jeszcze bardziej frustrujące, bo nie ma tego jak i komu zgłosić. Atmosfera więc niefajna i w długim okresie niszcząca - większość normalnych próbuje się dostosować do trybu zapierniczania tych głupków od wyścigu szczurów i potem kończy się na kwiatkach, które znamy z artykułów na WP. Co do samej pracy, to do poziomu seniora (czyli A i niżej) to jest jedno wielkie klepactwo, mało wnoszące do ogółu projektów, nudne, nużące, bezcelowe. Często zrzucane do tej grupy pracowników jest najgorszy ściek, który trzeba mielić jak hindusi, bo ci wyżej zrobili coś z błędami lub na odwal się, a potem trzeba siedzieć i mnóstwo drobnostek poprawiać. Na porządku dziennym są również rzeczy, które powinny lecieć do firm zewnętrznych, ale po co, skoro można to zrzucić do szeregownych gówniaków - w tym wielostronicowe, wielogodzinne tłumaczenia (również specjalistyczne), ogromne prezentacje i raporty, które powinny robić osoby z doświadczeniem lub graficy (tzn. z takimi wymaganiami od zlecającego job). Pracy konkretnej, fajnej, ciekawej i takiej, z której można coś wynieść, nauczyć się, to może jest 10%. Organizacja pracy również jest żałosna - nie wiem, kto to ustalił, ale mało znam firm w których pracuje się 9 godzin (no, w sumie to po 10-11) za pensję ośmiogodzinną. A konkretnie chodzi o obowiązkową, niepłatną, godzinną przerwę na lunch, przez co trzeba być w robocie 9 godzin minimum. Obiad to ja mogę zjeść w 10 minut, nie potrzebuję godziny. Mało doczepić się można H... tzn. talent teamu. Ogólnie jak to w HRach - mało wiedzą, co się dzieje w firmie, uważają że wszystko jest najlepsze i działa w najlepszy sposób. Że wszyscy są szczęśliwi, a robota najciekawsza. Siedzą sobie parę pięter niżej, piją kawkę i organizują zniżki do kina. Nie powiedzą Ci pełnej prawdy o robocie, bo po prostu szczerze nie mają o niej pojęcia. Ogólnie zdecydowanie nie polecam. Chyba, że chcesz być tą drugą grupą pracowników - tzn. jesteś po kiepskich studiach, masz kiepskie perspektywy, cudem się dostaniesz i EY jest Twoją jedyną szansą na godny awans, zarobki i prestiż na wsi - wtedy dawaj, pracuj po 12 godzin, niszcz wszystkich w koło (ale do managera się uśmiechaj), na pewno dostaniesz super feedback i awansujesz. :)

Z doświadczenia wiem, że początki w każdej firmie są trudne i czasami ma się ochotę odejść. Czas pokazuje , że nie można tak rezygnować tym bardziej jak firma jest fajna.

Seba

Rozpoczynam pracę we wrześniu w EY? Będzie dużo roboty, ale czy to jest praca dla WKLEPYWACZA?

kasjer
@Seba 30.06.2017 20:23

tak to bedzie robota wklepywacza

Anka
@Seba 30.06.2017 20:23

I jak?

Monia

Może nie wszyscy są zadowoleni z firmy ale sądzę, że to jest w pewnym stopniu normalne. Różne są gusta ludzkie i jednym odpowiada a drugim nie. Zawsze powtarzam, że bardzo ważne jest aby starać się pracować przy tym co się lubi robić to jest pół sukcesu.

leon zawodowiec
@Monia 21.06.2017 22:30

oczywiscie, pol sukcesu to zapomniec o zyciu prywatnym i przyzwyczaic sie jedynie do zawodowego

Praktyk

Praktykant w Dziale Doradztwa Podatkowego we Wrocławiu, taka ofertę znalazłem i mam pytanie do osób z forum z nadzieją , że podziela się informacją. Czy to są płatne praktyki, jeśli tak to ile można zarobić? Czy po zakończeniu praktyk jest szansa na zatrudnienie?

@Praktyk 18.06.2017 17:24

Praktyki są płatne

Mundek

Każdy rodzaj pracy będzie dla jednego super a dla drugiej osoby stratą czasu i męczarnią. Przy wyborze pracy nie można patrzeć jedynie na wysokość zarobków. Wiem co piszę bo mam takie osoby u siebie w pracy.

zeitgeist
@Mundek 04.06.2017 13:29

ale jakie masz osoby w pracy?

zeitgeist
@Mundek 04.06.2017 13:29

ale jakie masz osoby w pracy?

Melania

Ernst & Young zasługuje na dobre opinie i dlatego to robię.

marek
@Melania 10.05.2017 10:45
Ernst & Young zasługuje na dobre opinie i dlatego to robię.

ale co robisz?

Marek

A czy to prawda że każdy na ich Fundacje musi robić odpisy z pensji?

Jacek
@Kuba 04.09.2017 08:21
Tak to prawda. Odpisy są przymusowe. A fundacji forsa dzielona na jakieś dziwne rzeczy.

tu bym się nie zgodził - akurat finanse fundacji są przejrzyste - ostatnio pomagała dzieciom których rodzice mieli problemy alkoholowe

Michalkna
@Marek 08.05.2017 07:56
A czy to prawda że każdy na ich Fundacje musi robić odpisy z pensji?

W żadnym wypadku!! Możesz dobrowolnie podpisać oświadczenie o potrącaniu z Twojego wynagrodzenia jakiejś małej kwoty np. 10 zł, które będzie przekazywane na konto fundacji.

Maniek

Zastanawiam się jak to jest , że o jednej firmie są tak bardzo skrajne komentarze? Mam zamiar składać cv gdyż słyszałem dobre zdanie o firmie, sam sprawdzę.

Miła

Widzę, że firma Ernst & Young na sporą ofert pracy . Czy to znaczy że firma na nowe projekty i potrzebuje coraz więcej pracowników? Pracowałam w firmie i było mi bardzo dobrze dlatego czasami dopytuję.

pytacz

krzysiek
@pytacz 23.04.2017 23:56
Na czym polega stanowisko Specialist - Statutory Reporting? Sam opis w ogłoszeniach niewiele mówi. Wie ktoś?...

to praca w ich center of excellence, takie zakompleksione biuro rachunkowe. Generalnie praca w Excelu, kopiowanie danych z jednego Excela do drugiego, później trzeba to wgrać do systemu i stworzyć draft sprawozdania finansowego. Praca mechaniczna, bez wartości. Robisz to jesteś tańszy, a twoim celem jest zaoszczędzenie czasu prawdziwym, dobrze opłacanym fachowcom. Toksyczna atmosfera, mobbing i nadgodziny gratis. Żebyś docenił chlebodawcę dostaniesz rozpadającego się laptopa, i zużytego iphone + ipod.

Iza

Ernst & Young to świetna firma, ale nie dla wszystkich.

malgosia

hcialem powiedziec, rze firma ey jest jak rodzina, prezes kendzior dba o fszystkich jak ojciec najlepszy i fcale nie dyskryminuje gejow poza tem mizna sie wiele naluczyc

Ricky

Pracowałem w EY i podziękuję. Podpisuję się pod WSZYSTKIE negatywne komentarze nt. EY. Wyzysk, nadgodziny (niepłatne! - zaznaczę), zebrania gdzie usłyszysz: "Jesteśmy jedną wielką rodziną". Do tego słabo przygotowani merytorycznie zarządzający. Praca w większości oparta na: 'kopiuj, wklej'. Wmawiają Ci, że liczy się Twoja kreatywność, open-mind. Smutne co napiszę, ale czasem w sklepie można się nauczyć więcej niż tam. Dla mnie to totalnie zmarnowany czas. Dobrze, że w porę się obudziłem. Albo inaczej: Jeśli interesuje Cię pozycja pionka, nadgodziny, pranie mózgu ( nie do porównania z innymi korporacjami, czyt. SZOK ) to jest to miejsce IDEALNE dla Ciebie. Osobiście bardzo żałuję, że nie pokierowałem się opiniami na forach i na wstępie nie podziękowałem za współpracę. Na koniec... Już do pracowników - Jeśli Ci się tam podoba, to prowadzisz bardzo smutne życie, ale o tym chyba sam/a wiesz.

ciekawy
@Ricky 03.04.2017 16:44

Na jakim stanowisku pracowales?

Kinga

Ernst & Young świetna , nowoczesna i rozwijająca się firma.

Karloo

EY to miejsce w którym standardem jest stres, nadgodziny, brak merytoryki, zerowa pomoc ze strony managerów. Liczne benefity z którym nikt nie korzysta z powodu braku czasu! Sam nie wierzyłem czytając komentarze, ale udało się! Przeżyłem na własnej skórze :) Nie polecam

Edyta

Michael, jakie inne benefity satysfakcjonowałyby Cię jako pracownika?

Marta

Gdyby patrzeć na firmy przez pryzmat kilku osób to żadna firma nie byłaby dobra. EY jest firmą stabilną i dobrą, tu pracownik może się jeszcze wielu rzeczy nauczyć.

Robert

Jestem pracownikiem EY od dawna i mogę stwierdzić, że firma jest dobra i pracuje mi się bardzo dobrze. Zarobki mamy dobre a co bardzo ważne to atmosfera w firmie jest naprawdę super , ludzie dobrani i życzliwi. Wpisy stawiające EY w złym świetle robią złośliwi ludzie.

łubu-dubu
@Robert 24.01.2017 10:37

Tak, dodaj jeszcze, że manager dba o was jak ojciec najlepszy i wywód będzie pełen

łubu-dubu
@Robert 24.01.2017 10:37

Michael

Benefity to jakaś porażka. Luxmed - najgorszy w Warszawie, multisport i inne karty sportowe do wyboru. Do tego raz na miesiąc 10 minut masażu. Nic poza tym niestety - nie wyróżniają się w tym temacie.

robert

Zmarnowałem 2 popołudnia na rozmowy. Mam aktualnie pracę, więc zawsze musiałem coś wymyślić, żeby wyjść na te rozmowy. Nigdy nie otrzymałem odpowiedzi, nawet zwykłego "dziękuję, ale nie, dziękuję". Pomijając, że rozmowy były naprawdę źle zorganizowane. Porażka na całej linii.

Nanana

Proszę o informację jak wygląda praca przy VAT oraz na jakie zarobki można liczyć.

Młodzik

W takiej firmie to się jeszcze można dokształcić.Mam pytanie czy ktoś wie o pracy dla asystenta ds VAT-u? Jeszcze jedno a jak przedstawiają się zarobki? Słyszałam o dodatkach socjalnych co się w tym mieści?

szycha

W końcu załapując się na praktyki przy wsparciu audytu w zespole centralnego wsparcia audytu. W końcu jak dorzucają odpowiednie benefity socjalne to jeszcze lepiej o nich świadczy, bo premia normalnie jest dorzucana.

ilaj
@szycha 15.10.2016 23:03

W koncu jak sie skonczyl proces ktory wytoczyl wam wasz byly pracownik za doprowadzenie jego zdrowia do rujny nadgodzinami przymusowymi?

Urzędnik
@ilaj 02.11.2016 14:26

Nie musisz się o to martwić, firma z pewności sobie poradzi. Zastanawiam się po co piszesz ten wpis jeśli nie interesuje Cię praca w takiej super firmie. Tu możesz tylko zyskać i rozwijać swoje kompetencje, ponadto zarobki są dobre i premie również.

Antymadrydzista

Czesc, czy wiadomo cos o warunkach finansowych i benefitach?

Milena K

Witam, Czy wiecie jakie sa widelki na poszczegolnych corporate levels w E&Y? Bylam wdzieczna za odpowiedzi. Dzieki

et

HAHAHAHAHAHAHAHHAA..... :D

sunshine

Szczycą się wysokimi miejscami w rankingach związanych z Candidate Experience, natomiast dla mnie to marketingowa bujda. Wzięłam udział w kilku etapach rekrutacji - został zaangażowany mój czas, a po trzech tygodniach od spotkania - po moim ponagleniu i prośbie o informację - dostałam automatycznego, bezosobowego maila z informacją o tym, że nic już się nie zadzieje z moją kandydaturą. Myślę, że rekruterzy i firmy, które poważnie traktują swoich kandydatów powinny dotrzymywać słowa w kwestii ustalonego terminu odpowiedzi zwrotnej oraz poświęcić tę 1 minutę, żeby powiedzieć o wyniku telefonicznie - ze zwykłego szacunku do kandydata.

Agg

A czy ktoś może orientuje się jak wygląda praca Asystentki w dziale audytu ? Dostałam zaproszenie na rozmowę do Gdańska. Zastanawiam się czy warto i jakie finanse mogą mi zaoferować

Zostaw opinię o Ernst & Young - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Ernst & Young