Opinie o Balex Metal Sp. z o. o. w Bolszewo

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Balex Metal Sp. z o. o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Balex Metal Sp. z o. o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Wyroby metalurgiczne - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Balex Metal Sp. z o. o. w Bolszewo

Luc

Jestem mechanikiem, zastanawiam się nad balexem.czy są nadgodziny i jak płatne?

Endrju
@Luc

Szkoda czasu naprawdę lepiej poszukać czegoś innego i nie tracić czasu

Kuka
@Luc

Nadgodziny płatne zgodnie z przepisami.

theEndIsNigh

Zero dyskusji o nowym "dajrektorze" i jego zmianach w poprawie efektywności pracy? Aż dziwne

Endrju
@theEndIsNigh

A co tu pisać nastepny poganiacz dla którego słupki ponad wszystko przecież on nie przyszyedł po to by sie nad wami litować tylko wyciagnac ile sie da

xyz

Szukam świeżych opinii na temat pracy w biurze. Warto aplikować do Balex'u?

Kula
@xyz

Warto.

kobieta

Niestety nie szanują pracownika, znajomości liczą się tu ponad wszystko. Są niegotowi na faktyczny biznes i pozostają z fazie aspiracji. Zarządzanie jest na bardzo miernym poziomie. To nadal firemka z pierdziszewa a nie żadne Korpo..

Kula
@kobieta

Dlavzego?

@Kula

Bo kula jest okrągła

Pan rekruter sympatyczny, natomiast kierowniczka pionu produkcyjnego starała się być miła, jednak czuć było oschłość i apodyktyczność podczas spotkania. Sama rozmowa przebiegła raczej profesjonalnie jak na standardy: Opis struktury firmy, stanowiska, pytania techniczne(z zakresu poliuretanów) a także krótka rozmowa w języku angielskim. Na minus można poświadczyć brak odpowiedzi po ponad 3 tygodniach(co było zapewnione).

Pytania branżowe(podczas telekonferencji z kierownikiem z Tomaszowa), krótka rozmowa w j. ang.

Ciekawski

Co tam w Balexie? Od miesiąca żadnych nowości?

@Ciekawski

Cisza przed burzą!

Haha

Bo Ty w Balexie masz w "euro" płacone on w złotówkach, dlatego (usunięte przez administratora) dalej za te śmieszne pieniądze, takich tam potrzebują roboli za pół darmo, takich jak ty hahaha.

Rajan

A jak tam praca na obrubkach polecacie5

Jo
@Rajan

Polecam lepszej fuchy nie znajdziesz ani się nie narobisz ani nie zarobisz

endrju

A żebyś wiedział :) Pamietajcie koledzy mechanicy z internetów można wszystko naprawić nawet kosiarke wszytko tam jest nie trzeba się znać : DDDDDD

Ur
@endrju

Masz rację zrezygnować z działu technicznego niech operatorzy sami sobie maszyny naprawiają, przecież (usunięte przez administratora) mają wyćwiczony siedzą po 8 godzin i gapią się w telefony zamiast pilnować produkcji... ja chyba też poszukam pracy na produkcji bo Ur w balexie to nieopłacalna fucha, mniej zarobione niż świeży operator... szkoda pisać

Bbe
@Ur

Jestem mechanikiem na balexie jak szedłem ostatnio nad stawem to mi kaczki chleb rzucały bo się dowiedziały jak tu płacą....;-(

Rajan

Czemu reżim to co tam takiego się dzieje

STOP

Koniec z tym

Alex

Zgryz że sciany sam 1 poleciał podpisać A tak się zazekal drugi kamilek brawo dla nich to oni wchodzą w (usunięte przez administratora) bez mydła w nich oparcie bo (usunięte przez administratora) godziny potrafią bo 60% mają I co w domu powiedzą heh barany pozdro dla.nich

Janek 74

Co powiecie na pracę na węglowym w Wejherowie tzw okres próbny bez umowy, po 8 H pracy na tzw akordzie [workiwanie węgla i inne prace], w podziękowaniu właściciel [pracodawca], rzucił 50 zł na ziemię a świadkiem był pracownik. Bardzo przykre doświadczenie. Nigdy w życiu takich przeżyć. PS to balex metal to jest mód

@Janek 74

Gdzie ty szukasz pracy,jak by mi tak zrobił to bym mu w (usunięte przez administratora) wsadził te kasę i wysypał wszystkie worki które nasypałem... Balex to miód ale w uszach

Graczyk
@Janek 74

A ty to z rodziny jesteś tych zarządzających ta firma obrońca się znalazł !!!!

Alojzy

Linie stoją nie zarabiają w powodu działu technicznego , brak mechaników dostali powyzej 1900 zł za ciężką pracę w kwietniu gdzie zapierdziel był wkurzyli się i są na L4 wielkie brawa za solidarność z kolegami z działu . Jest to tylko i wyłącznie zasługa nie ugiętej Wielkiej dr marzenki która powinna ponieść konsekwencje strat które firma ponosi Brawo ty

Były...
@Alojzy

Podpisali, że będą robić za minus 40%? Niestety podpisali...tyle to mój dziadek w 1984 jako mechanik zarabiał. A firma z tego co wiem to produkuje pełną parą, ładnie was w "konia"zrobili. Dziwne, że szybciej nie poszli na chorobowe, pracy do okoła dużo, i na pewno więcej niż za 1900zł haha. Lepiej odejść niż za tyle pracować. Beka hahaha.

Ziom
@Były...

Niestety choroba nie wybiera mechanik,elektryk... też człowiek rozchorować się może kasowirus panuje.

Karmak
@Alojzy

Jak to linie stoją podobno ten mały karakana bez szkoły,kłamczuch i zło...jej twierdzi że jest w stanie uruchomić i obsłużyć każdą maszynę na linii - panie Kazik bież się pan do roboty bo ludzią metry uciekają...

endrju
@Alojzy

U nas premie obiecuja za zrobienie profilarek

Ziom
@endrju

U nas też obiecywali a jak przyszło co do czego to zapomnieli i trzeba było się wykłócić o swoje ciężko zarobione pieniądze.... więc uważaj bo w tym zakładzie słowo nie jest warte funta kłaków z d...py

Szkoda gadac
@Alojzy

Jaki problem ? Masz (usunięte przez administratora) tam jest wszytko mozna nawet kosiake naprawic w tm szkolenia robia haha

Asus

Nie polecam firmy. Firma dużo obiecuję na rozmowach i nie spełnia swoich obietnic. Po obcięciu wynagrodzenia na 60% spedycja, bok, kierowcy zarabiają ledwie 2000zl za cały m-c. (usunięte przez administratora)

To ki
@Asus

To nie firma obiecuję tylko ludzie którzy w niej pracują są to ludzie którzy zjedli by z pod siebie żeby zostać na stanowisku ale po tej akcji z obniżkami pensji stracili resztę mojego zaufania i szacunku, karma wraca i przy najbliższej okazji na pewno się odwdzięczę za potrącenie z pensji

Pozdrawiam wszystkich wydymanych na 40% to dzięki wam firma stanie się silniejsza i będziemy mogli przejść przez kryzys bez strat i jeszcze na tym zarobimy

@Marek

Przecież firma póki co pracuje ,więc nie ma żadnych cięć ,dzieki tym którzy nie podpisali cyrografów !

Obecny pracownik

Zawsze jest jakieś wyjście, bo niby co się stało z tymi którzy nie podpisali ???

Pracownik3
@Obecny pracownik

Ci co nie podpisali i tak się nie przyznają tylko będą twierdzić że wyszli na tym lepiej.

@Pracownik3

100% zawsze będzie lepsze niż 60%,wiec co mieliby ukrywać !?

@Obecny pracownik

W regulaminie pracy jaki podaje Balex jest wyraźnie napisane że nie można dyskryminować pracowników więc się pytam dlaczego jednym zabrali kasę a innym nie czy są lepsi i gorsi na tej firmie...

@Prawo

Podpisałeś aneks ,to do kogo te pretensje !

Misiek

Wyjście zawsze jest. Wszędzie do okola do roboty szukają, jakbyśmy się wszyscy postawili i złożyli dokumenty to musieliby zmienić decyzje

@Misiek

Była możliwość ,żeby wykazać się solidarnoscią i pokazać siłę załogi.Jak się wyłamałeś i zgodziłeś na gorsze warunki to teraz pracuj albo sam się zwalniaj a nie szukaj głupszych od siebie !

@Obecny pracownik

Mi nie chodzi o kasę tylko o przestrzeganie regulaminu...

@Prawo

No właśnie wszystko jest zgodne z regulaminem.Każdy dostanie to co ma na umowie, podpisanej zgodnie przez dwie strony.Wcześniej też mieliśmy różne umowy i stawki .

@Obecny pracownik

Jeśli zmniejsza się pracownikowi pensje to powinno się też zmniejszyć liczbę obowiązków lub godzin pracy,nie mów że podpisanie było dobrowolne bo to nie prawda-było strasznie zwolnieniami...

@Prawo

Oczywiście ,że podpisanie aneksów było dobrowolne.Jeżeli czułeś się zastraszany to trzeba było to zgłosić zgodnie z prawem do Pip-u.

Bardzo dobra decyzja !

@Obecny pracownik

O czym tu wgl pisac, nawet jesli teraz przycwaniakowales bo chciales byc najmadrzejszy i wielki pracownik to zobaczysz co bedzie z Toba wkrotce, tak wiec juz Ci dziekujemy .

Obecny pracownik

O mnie się martwić nie musisz.A tak a'propos wysłałeś maila do głownej siedziby Kingspana jak we wczesniejszym poście agitowałeś !?

Ciesze sie ze tak zrobiles i mysle ze szybko bedzie to zweryfikowane Ale brawo aTy .

Kasjer
@Obecny pracownik

Cięcia są tylko jeszcze cię nie obejmą ale co się odwlecze to nieuciecze poczekajmy do 10 maja .... wtedy zobaczymy

@Kasjer

Wasza troska o mnie jest naprawde godna podziwu, wzruszyłem się !

Obecny pracownik

Żadnych,nie mierz innych swoją miarą!

Jojo
@Obecny pracownik

Noestety ale ci co nie podpisali nawet jak pracuja sa inaczej rozliczani

Kasjer
@Obecny pracownik

Stylistycznie słabo żeś to napisał mądrusiu..

@pracownik
@Obecny pracownik

Ci co nie podpisali dostali wypowiedzenie umowy pracy

Zły
@@pracownik

Ktoś potwierdzi czy to blef...

Robol

Myślałem że z tym aneksem - 40% to był żart ale to co na konto wpłynęło za ciężką pracę w kwietniu to chyba kpina...władza się ucieszyła że zapier... kasę oczywiście za "porozumieniem" Boże widzisz i nie grzmisz ...

@Robol

A czego się spodziewałeś ?! Zgodziłeś się na obniżkę o 40 %, to masz dokładnie tyle na ile się zgodziłeś ! Nie ,żebym się z tego cieszył ,ale takie są konsekwencje braku jedności i solidarności wśród załogi ! To smutne ,ale takie jest życie !

@Obecny pracownik

Dodam tylko ,że zarząd widząc ,że w ciągu miesiąca nie było żadnego spadku obrotów powinien się honorowo wycować z tych umów ,ale do tego to trzeba by mieć przysłowiowe jaja. Znając Marchocką i tego malowanego prezesa nie mam złudzeń ,że to nie nastąpi ! Pozdrawiam !

Okradziony

Wreszcie jest i już wiem że nareszcie uda mi się ją przepić w całości- wypłata za kwiecień po dobrowolnej obniżce

Czy całe wynagrodzenie wpływa na konto, czy jest to w jakiś sposób rozdzielane w Balex Metal Sp. z o. o.?

Całe wpływa

@Odpowiedz

Całe wynagrodzenie zgodnie z aneksem do umowy niektórzy zgodzili się dobrowolne zrezygnować z 40% procent wynagrodzenia na rzecz innych którym grozi utrata pracy i bezrobocie za granicą by nie musieli klepać bidy za 1000 euro miesięcznie....

@Odpowiedz

A nie mógłbyś tak bardziej po polsku napisać ,bo z tego potoku twoich myśli to nie wiadomo o co Tobie chodzi !!!

Nie

Jadwiga

Czy ktoś może mi powiedzieć coś na temat jakości blach Balex Metal Pozdrawiam

@Jadwiga

Jakość jak wszędzie bo blachy z tych samych hut idą...

Rozgoryczona

Czy tak ciężko przełożonym zrozumieć ,że jeśli pracownicy nie podpisali aneksów zmniejszających ich wynagrodzenie to jest to jednoznaczna odpowiedź ,że chcą wykonywać swoje obowiązki tak ja dotychczas.Z strony przełożonych Balexu nie dociera ,że pracownicy nie czekają na żadne inne propozycje a długotrwałe nękanie i zastraszanie pracowników jest podstawą prawną kodeksu pracy.Pracodawca powinien takim działaniom przeciwdziałać.Dajcie pracownikom wykonywać swoją pracę w spokoju bez stresu i nieprzyjemnej atmosfery skoro tyle zleceń przybywa wam i nie macie w planach postoju.

Graczyk2
@Rozgoryczona

Dobrze mówisz a jak przyjdą takie czasy że firma stanie to zapłacicie nam postojowe tak jak mówi kodeks pracy , trzeba się wywiązywać z umów które macie zawarte z nami niestety firma musi to dźwignąć sama i wszyscy pracownicy wiemy że na to was stać AMEN

Marko
@Rozgoryczona

Jestem byłym już pracownikem firmy BALEX w Bolszewie, swego czasu z niezrozumiałych powodów zwolniony przez firmę - nawet całkiem szybko. Przedmiotowe traktowanie ludzi to tam norma. Na początku odbierałem to jako niemalże porażkę życiową, coś w tym rodzaju. Jednak czas pokazał że tamto rozstanie z firmą było jednym z najlepszych wydarzeń w moim życiu. Mam solidne podstawy do takiej wypowiedzi, wystarczy porównać atmosferę, warunki pracy i perspektywy w miejscu gdzie obecnie pracuję. A czytając Wasze komentarze widzę że NIC w tej firmie nie zmieniło się. A może zmieniło, ale zdecydowanie na gorsze. To mi się dziwnie kojarzy z typowo kaszubską (w tym najgorszym wydaniu) mentalnością - to takie osobiste spostrzeżenie. Dlatego zachęcam wszystkich wahających się, nie tkwijcie w niezdrowych układach, motywowanych głównie obawą o utratę miejsca pracy. Ta firma i tak rozstanie się z Wami, traktując Was przedmiotowo, to tylko kwestia czasu. A bo to pierwszy raz? Zachęcam do wytrwałości poszukiwań nowego miejsca pracy. najlepiej teraz, dopóki jeszcze ma się jakąś - serdecznie pozdrawiam.

operator
@Rozgoryczona

Ludzie w Strzebielinie w foliach jest robota. Normalnie płacą.

@operator

Co to znaczy normalnie płacą ?

operator
@Obecny pracownik

Bez aneksów na minus. Wisi pismo z góry że nie planują cięć.

@operator

Folie w Strzebielinie to najczesciej ogłaszająca sie firma szukająca pracowników w ostatnich latach ,tak więc chyba szału to tam nie ma jeżeli chodzi o warunki pracy !

Kazik
@Obecny pracownik

Niby ciągle szukają, ale spróbuj się tam dostać. Wiem, ze dobrze płacą, ale doświadczonym pracownikom.

Mob
@Kazik

Do Balexu też ciągle szukali i będą szukać nie każdemu praca w danej firmie odpowiada na rozmowę mydlą oczy a pracownicy chwalą się zarobkami jednak jak nie popracujesz to się nie dowiesz jak na dziś wiem jedno pracodawcy będą traktować nas ja 15 lat temu nie podoba się to spadaj ... i będą nas doić jak krowy z kasy... (usunięte przez administratora)

Zostaw merytoryczną opinię o Balex Metal Sp. z o. o. - Bolszewo

• Jak się pracuje w Balex Metal Sp. z o. o.?

Zobacz opinie na temat firmy Balex Metal Sp. z o. o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 99.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Balex Metal Sp. z o. o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 71, z czego 12 to opinie pozytywne, 18 to opinie negatywne, a 41 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Balex Metal Sp. z o. o.?

Kandydaci do pracy w Balex Metal Sp. z o. o. napisali 9 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Balex Metal Sp. z o. o.