Opinie o Balex Metal Sp. z o. o. w Bolszewo

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Balex Metal Sp. z o. o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Balex Metal Sp. z o. o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Wyroby metalurgiczne - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Balex Metal Sp. z o. o. w Bolszewo

Obecny pracownik

Spokojnie ,wszystkich nie zwolnią!

borubar10

Słyszałem, że po zastraszeniu, większość z magazynu w TM podpisała. Słabo panowie. Jednak nie macie jaj.

Dyro
@borubar10

Bolszewickie metody zawsze działają,straszyć,karać,poniżać i gnębić... pracowniku jesteś nikim i nic nie możesz zrobić jak złamiemy jednego to reszta też zmięknie a tych co się nie da to się przy lepszej okazji zwolni - komuna wraca tylko w innym opakowaniu

Tm

Co to za propaganda ze w Tomaszów podpisal caly, 1 osoba tylko z produkcji

Czegoś tu nie rozumiem jak to jest mamy przyjsc z popołudnia w piątek pracujac do, 1 na rano w sobotę? Gdzie tu jest ta kwarantanna między zmianami zeby sie nie spotykały skoro sciana jedzie na pierwsza miane i gdzie ten kryzys bo sobie nie przypominam żebyśmy robili nadgodziny i soboty w marcu w poprzednich latach

Sobota jest dniem wolnym od wirusa tu kwarantanna nie obowiązuje zarazić się nie można jest bezpiecznie- firme trzeba wspierać najlepiej w sobotę robić w wolontariacie i nie marudź prezes chce zmienić auto i kupić większy dom

ZDJ

Najpierw dają do podpisania aneks na -40% a potem szukają ludzi na nadgodziny i żeby przyszli też w sobotę!! Czy to jest w porządku?? Wszystkim jest ciężko, ale nikt nie będzie pracował za darmo. (usunięte przez administratora) szukają teraz zarobku, bo zwęszyli kasę od państwa. Chcą zabrać pracownikom a sami sobie będą złocić mercedesy!! Inne zakłady w TM dodają pracownikom a to 200zł a to 300zł żeby tylko ludzie przychodzili do pacy i nie uciekali na L4 a Balex zabiera 40%. Pozdro dla prezesa i udziałowców z kingspana, dobry pomysł na biznes nie ma co!! Nażryjcie się tą kasą i wyp@#$da%lać z Polski!!

Byłam w Balex na 2 rozmowach przeciągu 3 lat. Zawsze czekałam ponad 20 minut mimo omówionej godziny. Sama rozmowa typowa powtarzające się pytania jakich wiele w internecie, generalnie pytania te w zaden sposob nie odzwierciedlaly mojego doswiadczenia i wiedzy i nie wiem na jakiej podstawie mozna w tym przypadku podjac decyzje o zatrudnieniu, bo Panie nie mają o specyfice stanowiska zielonego pojecia. Pani Dyrektor starała się być miła, jednak czuć było oschłość i apodyktyczność podczas spotkania, odnioslam wrazenie, że ta Pani ma problem i na pewno moze byc problem z mobbingiem, bo odnioslam wrazenie, że ona jest osoba nie znoszącą sprzeciwu. Nie otrzymalam zadnej informacji zwrotnej po rozmowie mimo deklaracji w obu przypadkach.

W jakim zakresie się dobrze czuje, jakie doświadczenie jest dla mnie najcenniejsze i dla czego. Pytania po angielsku jakie mam plany na weekend...

logo firmy Szwaczka / Szwacz do przyuczenia
Dobre Miasto
Dfm Sp. z o.o.
Leszno
Obecny pracownik

Może najwyższy czas założyć w tej firmie związki zawodowe,co o tym sądzicie ?

Auuuuauauau

3 dziewczyny z biura tylko podpisaly. Pozdro

Franek

Widać nic się nie zmieniło jak zapierniczali premię tak dalej robią.

On
@Franek

Komu zabrali premię i za co?

Cm
@On

Za jajco - "Psów" nie oglądałeś?

Witold
@Cm

Mimo wszystko, proszę, abyście udzielili informację, za co zabierane są premie w firmie Balex Metal? Dla osób, które rozważają zatrudnienie w tej firmie to ważna informacja.

@Witold

Zabierane za wszystko tzn. za całokształt trochę za jedno trochę za drugie trochę za nic,ogólnie jak dużo zarobisz to dyrektor ci wyrówna premia

Witold
@Kasjer

Jeżeli rzeczywiście tak to wygląda to mógłbyś dodać ile mniej więcej można zarobić będąc nowo zatrudnioną osobą w firmie Balex Metal? Chciałbym oszacować jakiego rzędu są to wynagrodzenia.

@Witold

Zarobki tajne za to też mogą zabrać premie,a nawet naganę i wyrzucić z roboty,ale napiszę jedno jedni chwalą drudzy marudzą,trzeci mają wje...ne i tak tu długo nie popracują do pierwszego L4

Honorata
@Kasjer

To jaką oferują umowę dla nowych osób chyba możecie napisać na forum? Ciekawi mnie również, czy jest jakieś szkolenie wdrażające w Balex Metal. Dziękuję za odpowiedź!

@Honorata

Na rozmowie kwalifikacyjnej wszystkiego się dowiesz i powiedzą ci jaki rodzaj umowy dostaniesz. Wdroroża powoli byś za dużo od razu się nie dowiedziała,firma ma dużo tajemnic handlowych i technologicznych

@Witold

niżej masz wpis ile się zarabia, nic się nie zmieniło a nie przepraszam... po tylu latach dali 1 zł brutto podwyżki na godzinę haha, zarobki 2300-3000 zł zależy ile siedzisz ale żeby tą 3 z przodu zobaczyć musisz tam "zamieszkać' mowa o produkcji. Mechanicy nie wiele więcej, u nich różnie od doświadczenia. Osoby które pracują tam kilkanaście lat mają tą trójkę wzwyż ale jako nowa osoba nie licz na to że przy normalnych godzinach ci tyle zapłacą. Pozdrawiam i stanowczo odradzam tą firmę.

Damian
@Anonim

Odradzasz pracę w Balex głównie ze względu na zarobki czy są może jeszcze inne powody, o których nie wspominasz?

@Witold

Premie są różne. Premia uznaniowa zabierana jest np. za zwolnienie lekarskie (zawsze cała), jakieś uchybienia w pracy itp (częściowo). Premie tzw. metrowe (uzależnione od ilości wyprodukowanych płyt) obcina się głównie za reklamacje, ale zdarza się również, że w formie kary za jakieś mniej lub bardziej realne przewinienia. Kiedyś potrącenia były nagminne, nawet jeżeli reklamacje czy awarie nie były winą pracowników. Od dłuższego czasu nie spotkałem się z potrąceniami innymi niż za L4.

@zirytowany

Czy ktoś z zarządu mógłby się Tu pojawić i uczestniczyć w tej rozmowie... czy jest wam wszystko jedno !!!!

Obecny pracownik

Ma ktoś informację ilu podpisało aneksy ?

Hehes
@Obecny pracownik

Z produkcji jakieś 95% NIE PODPISAŁO.

@Hehes

No i gitara !

Nowy użytkownik
@Hehes

A jakie konsekwencje wynikają z niepodpisania?

smerfetka
@Nowy użytkownik

Ten aneks jest prawnie porozumieniem stron, dobrowolną zgodą pracownika na obniżenie wypłaty. Bez podpisania przez pracownika nie obowiązuje. Firma może też przedstawić "wypowiedzenie zmieniające" dotyczące uzasadnionego obniżenia pensji, np z powodu mniejszej ilości obowiązków służbowych. Wtedy czas na odpowiedź to połowa okresu wypowiedzenia, a w samym okresie wypowiedzenia obowiązują warunki dotychczasowe.

mała Megi

Treść umowy to zabranie pracownikowi 40% wynagrodzenia przez 2 miesiące i nic w zamian. Firma pracuje na całość, nie ma żadnych przestojów i zarabia normalnie, ale nie chce płacić zatrudnionym. W wielu innych firmach są teraz dodatkowe premie dla tych co pracują.

Koko Africa.

Macie pracować, produkować, i możliwe, że robić jeszcze nadgodziny w nagrodę dostaniecie - minus 40% płacone, masakra, kto tam pracuje? , jak można tak poniżyć swoich wieloletnich pracowników, wstyd, kto wpadł na ten pomysł ? Gdyby fabryka stała albo nie miała zleceń to można było by zrozumieć, ale każą wam normalnie pracować, na dzień dzisiejszy nie macie takiej potrzeby by obcinali wam wypłaty, niech przyjdą do was jak faktycznie będziecie w kryzysie, jak będą mieli was zwolnić i tak zwolnią. Dlaczego w zagranicznych zakładach tej firmy nie walczą o wyższe zarobki dla was, a tu macie się z nimi teraz "solidaryzować" taka solidarność... , i pracować na kilka fabryk, skoro tak, to niech wam dadzą średnią zarobków z np: Francji lub Włoch. Niestety jedni pracodawcy kradną i próbują wykorzystać sytuację na rynku i swoich pracowników, a drudzy faktycznie potrzebują pieniędzy i pomocy. To jest przykre, że chcą was tak wykorzystać. (usunięte przez administratora)

Coala

Na pomysł obniżenia płac o 40% mógł wpaść tylko człowiek głęboko upośledzony umysłowo. Ale srał ich pies bo pracownicy mało że się nie zgodzą na takie zgnojenie ale domagają się dodatkowych nagród dla tych którzy nie uciekli na L4 i w zagrożeniu i z poświęceniem ratują firmę wykonując swoją pracę !!!

Rafał

Ludzie wystarczy isc na. L4 nic nie musicie podpisywać 80 % za bezpieczne siedzenie w domu na starych warunkach zgodnie z prawem kazdy radca prawny wam to powie a nie beda was straszyc

Ludzie !! Zbojkotujcie tą firmę i zlozcie wypowiedzenia albo L4!!! Kim będą pracowali jak epidemia minie? Załóżcie związki zawodowe i olejcie balex, co oni będą produkować bez was? Nie umiecie się jednoczyć ?

Obecny pracownik

A ja mam takie wrażenie że o to im własnie chodzi i to już od poczatku roku ,żeby ludzie się sami stad zwalniali .Przy krążacych po firmie plotkach o chęci ograniczenia działalności w Bolszewie zwalniajacy się sami pracownicy są im na rękę. Nie będą konieczne zwolnienia grupowe które są kosztowniejsze dla firmy.

Pracownik za 60%

Za 1500 zł nie jest przecież realna możliwość przeżycia w obecnych czasach z kredytem na plecach. Gratulacje pomysłu. Wbijają nam nóż w plecy za wszystkie lata pracy.

Borubar

Poniżany byłem przez ostatnie 2 lata mimo dobrze wykonywanej roboty. Nadszedł czas, żeby zwolnić miejsce i dać pełne pole do popisu "Wizjonerom".

Pracownik 112

W Tomaszowie jest wiele osób którzy podpiszą takie aneksy.nikt was nie (usunięte przez administratora) tylko straszy aneksami. Nie dajcie się zwariować. Jest tyle innej pracy

Pola

Tragedia! Balex Metal chce zabrać 40% wynagrodzenia. Ludzie codziennie mają być na swoim stanowisku pracy i za uczciwą pracę mają być ,,ukarani,, niższą pensją. To jest niezgodne z prawem. Że niby solidarność z innymi zakładami na świecie, które są zamknięte to pracownicy z Polski mają się podzielić swoją wypłatą. A czy tamci pracownicy dzielili się swoimi zarobkami z nami gdzie oni zarabiali po 2500 euro, a my zarabiamy po 2500 zł. I z czego my się teraz mamy z nimi dzielić, z tej jałmużny którą zarabiamy?

OO

Teraz zobaczymy kto jest lizusem i podpisze aneks do umowy :P

Kontroler
@OO

Najlepiej nie podpisywać dostać wypowiedzenie i iść na kuroniówkę bo na kuroniu dostaniesz 1000zł a tu zarobisz 1300 odpadną ci dojazdy i nerwy stracone w pracy to i tak jesteś do przodu mam gdzieś firmę która ciągle okłamuje swoich pracowników ...

Dzik
@Kontroler

Od poniedziałku każdy pracownik jest zobowiązany przynieść rolkę blachy i wiadro prądu bo w przeciwnym razie zamkniemy tą firmę w zamian dostaniecie pensje obniżone o 40% nie macie wyjścia wasi koledzy już zarabiają mniej bo tylko 2000 funtów =9800zł i klepią bidę od wielu miesięcy wam wystarczy 1300 zł bo tu nie Irlandia....

Balex obniża pensje o 40% każdemu, aby uratować miejsca pracy, z powodu sytuacji jaka zaistniała.

Pracownik2

Produkcja idzie pełną parą, dostawy surowców do produkcji niczym nie zakłócone, liczba załadunków większa niż zwykle. Dodatkowo prawdopodobnie dostaną dopłatę do pensji od państwa a oni ucinają jeszcze pensje pracownikom? Coś tu jest nie tak. Chyba jakaś telewizja powinna się zainteresować tematem.

Tomasz

Niech se utną ptaka o 40% zobaczymy ile pożyją,teraz kasę zabiorą a jak to nie pomoże to i tak ludzi pozwalniają

MM
@Pracownik2

Dokładnie ,pytanie jedno co nasuwa się dlaczego akurat chcą oszczędności szukać w wynagrodzeniach pracowników gdy firma wciąż ma zlecenia pracując w pelnym wymiarze godzin .Pracownicy narażają swoje zdrowie pracując w czasie zagrozenia epidemiologicznego i jeszcze firma chce im zabrac część wynagrodzenia.ABSURD

Firma pracuje normalnie i kryzysu żadnego nie ma. To ściema, żeby ratować spółki za granicą, gdzie wszystko stanęło i kasy nie mają.

Tomasz
@MM

Ta chemia przy której pracujemy jest o wiele bardziej szkodliwa od covid-19 a oni chcą nam jeszcze obniżyć pensje kto cię wspomoże jak za parę lat załapiesz astmę lub jakieś raczysko nawet przy normalnej pensji nie ma z czego odłożyć a co dopiero za 1600zł przeżyć jakoś katastrofa się szykuje

Pracownik3

20 procent to bym jeszcze zrozumiał ale 40 to przegięcie. Tym bardziej że rząd deklaruje dopłaty.

@Pracownik3

Przyszło tłumaczenie e-maila na polski w którym wyczytałem że kadra zarządzająca ma mieć obniżone pensje o 50%a reszta pracowników o 40% ale wszystko zależy od regionu w którym pracujemy i czy rząd RP da dopłatę wydaje mi się że u nas w Polsce tak źle nie będzie.... trzeba poczekać i na spokojnie przekalkulować na razie zamówienia są i robota też więc nie widzę sensu tak drastycznych cięć pensji przynajmniej w Polsce!!!

Władek

Firma dobra dla pracowników to i opinie ma dobrą . Fajna atmosfera do pracy.

Szwagier
@Władek

Władek potwierdzam. Pracowałem tam i miło wspominam tą firmę. Niestety plany życiowe spowodowały, że musiałem ją z bólem serca zmienić. Pozdro dla Bartasa i Stefana:)

Y
@Władek

Masz tą swoją dobrą firmę... to rób za 60procent stawki ja wysiadam i idę na L4 tam poleżę a firma niech buli 80 procent za pierwsze 30 dni a potem państwo,niech se wsadź tą swoją dobroć, najlepiej niech zburzą tą firmę i zasadzą ziemniaki przynajmniej będzie pożytek stonka będzie miała co jeść....

Zostaw merytoryczną opinię o Balex Metal Sp. z o. o. - Bolszewo

• Jak się pracuje w Balex Metal Sp. z o. o.?

Zobacz opinie na temat firmy Balex Metal Sp. z o. o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 101.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Balex Metal Sp. z o. o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 71, z czego 12 to opinie pozytywne, 18 to opinie negatywne, a 41 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Balex Metal Sp. z o. o.?

Kandydaci do pracy w Balex Metal Sp. z o. o. napisali 10 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Balex Metal Sp. z o. o.