Opinie o microsoft.pl - Microsoft Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Microsoft Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Microsoft Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Usługi IT - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Microsoft Sp. z o.o. w Warszawa

ebuebaba

Jakiej wypłaty można się spodziewać na najbardziej typowym stanowisku w MS, czyli Support Escalation Engineer?

kubaaa11

Jak wygląda praca w Microsoft i jakie benefity dostaje nowo zatrudniony pracownik?

Marketingu nie polecam

Pracy w ich marketingu nie polecam: małe budżety, słabe kampanie, do tego bardzo dużo pracy. Słaba kasa, bo wszystkich vendorów ( czyli chyba 90% osób zatrudnionych w polskim biurze ) przerzucają do bardzo słabej agencji, która budżety ma bidne. Ludzie z dnia na dzień dowiadują się, że nie są już pracownikami Microsoftu ( mimo, że dalej dla niego pracują ), że nie wolno im wejść do budynku i na Linkedin napisać, że pracują w Microsoft. Ogólnie mega (usunięte przez administratora) i brak szacunku wobec ludzi.

John

czy znacie średnie wynagrodzenie dla inżyniera wsparcia IAAS?

Czy brałeś udział w spotkaniu rekrutacyjnym w firmie Microsoft Sp. z o.o.? Czy rekruter weryfikował w jakiś sposób Twoje umiejętności? Jak oceniasz stosunek wymogów podanych w ogłoszeniu do rzeczywistych? Czy była to dla Ciebie łatwa, a może trudna rozmowa?
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
tuta

czesc, jak wyglada remote work? Czy firma zadbala o jakies dofinansowanie do intrnetu albo funduje / dofinansowuje sprzet dla Pracownikow (krzeslo, biurko, lampka?)

nexte

Hejka, byc moze rozpoczne niedlugo wspolprace, kto mi powie na szybko jak wyglada sprawa z telefonami sluzbowymi? Slyszalem ze jest jakis allowance czy cos? W jakiej kwocie? doliczaja do dochodu?

@nexte

Dostajesz na starcie 1500 zł więcej do pensji, żeby sobie kupić telefon, ale że pewnie masz telefon, to sobie bierzesz te 1,5k do kieszeni. Potem dostajesz 120 zł więcej do pensji na opłacanie rachunków za telefon i to jest tak zwany mobile allowance. Nie musisz się z tego w żaden sposób rozliczać.

Diva

Właśnie zatrudniliście do działu kadr panią Marzenę. Przychodzi ona z hotelu gdzie zostawia po sobie zdemobilizowaną skłóconą rozbitą załogę. Proszę o nie dać się zmylić uprzejmości tej osoby. Wyciąga ona informacje od pracowników po czym nimi manipuluje. Wyrazy współczucia

Macie w firmie akcje ?

iwangrozny

(usunięte przez administratora)danych o urzytkowniku wspolpraca kgb cia fbi to czego wam muj numer telefonu

grzesiek

@PaulMotul czyli teraz to takie typowe korpo?

Qwerty

Od około 7 lat dział HR stracił kontrole nad tym kto jest zatrudniany. Wcześniej byli tu zatrudnieni specjaliści którzy wiedzieli kogo zatrudnić i ich słowo było ostateczne. Teraz dział HRu jest tylko narzędziem i dodatkiem do kadry managerskiej. Kolesiostwo pleni się na max. Ciężko na to patrzeć. System motywacyjny i bonusy zależne od działu i coraz częściej system polega na bonusie uznaniowym szefa,a więc jeśli nie masz wazeliny zamiast krwi to zapomnij o $$$. To że firma ma wysokie notowania jako pracodawca roku spowodowane jest przymuszaniem paruset pracowników biura lokalnego do oddania tylko pozytywnych głosów. Wyniki są monitorowane, zero prywatności.

PaulMotul
@Qwerty

NIe znam autora ale napisał prawdę i zna Microsoft Polska A.D. 2020 od środka To była wielka firma dająca niesamowitą energię do pracy i wyzwań dziś jest to skostniały cisciowo ibmowy twór, w którym ręka rękę myje pełen spółdzielni i koterii, Wielki wyścig szczurów i każdy każdego utopiłby w łyżece oliwy - bo bardzie to bolesne niż w wodzie.

Czy Microsoft Sp. z o.o. zapewnia kartę multisportu?

Nie, ale czy naprawde karta Multisport decyduje o tym czy chcesz gdzies pracowac?

Derek

Tak, to jeden z benefitów - jak ktos mi zaplaci 1200 zł ekstra, to oczywiscie moge sobie ja sam kupic

@Derek

Płaci 1200 rocznie na kartę edenred, każdy decyduje czy chce to wykorzystać na kino, teatr, basen czy siłownię

pko

przez wasze centrum nic niemozna aktywowac ani zrobic aktywacji i normalnie licencji systemu ten wasz windows 10 professional i enterprise jest do smietnika w microsofcie wstyd .tyle wam powiem

karta

Karta lunchowa jest ważna tylko w Wawie?

Czy wiadomo do kiedy będziemy pracować zdalnie?

Czy Microsoft Sp. z o.o. ma ściśle ustalone godziny pracy?

Odpowiedź

Nikt nie sprawdza twoich godzin pracy. Pracujesz tyle ile potrzebujesz/uważasz, skąd chcesz. Na końcu jesteś rozliczany z cyferek, nie spędzonego czasu pracy.

Nie widzę na razie ofert pracy a myślicie że coś się pojawi w niedalekiej przyszłości? Jestem informatykiem z 6 letnim doświadczeniem w programowaniu?

@Marek

Też bym chciał, żeby w Polsce mieli sekcję programistów :) Wydaję mi się jednak, że oddział w Polsce nie przetrzymuje działu dev. Ostatnio była informacja o tym, że inwestycja idzie w chmurę. Zresztą cytuję: "The program will include e-learning programs, workshops and hackathons around topics such as: cloud computing, artificial intelligence, machine learning and big data". A nawet jeśli byłaby taka oferta to prawdopodobnie wiązałaby się z koniecznością przeprowadzki.

formerFTE

Pracowałem czas jakiś jako FTE - idąc do MS zakładałem, że długo nie wytrzymam z racji konieczności pracy poza miejscem pracy, poniżej plusy i minusy: (-) ciągłe zmiany - w pierwszym roku miałem 3 szefów - każdy ma inne wymagania/oczekiwania (+/-) kasa - kasa całkiem dobra, ale pracy jest też bardzo dużo i porównując z innymi firmami - ta kasa nie jest aż tak niesamowita - zwłaszcza jeżeli trzeba wynająć mieszkanie w Warszawie; (-) bonusy - standardowe, np. telefony Lumia, komputer, premia jest albo jej nie ma (3 szefów), podwyżka jest albo nie (3 szefów, firma zaczyna oszczędzać), podobnie akcje; samochód na niektórych stanowiskach, ale skoro praca zajmuje 100-110% czasu to samochód jest tylko i aż narzędziem pracy; trochę kasy na jedzenie co miesiąc (nie ma delegacji), trochę na sport; jest siłownia w firmie (ale w firmie jest się gościem - zależnie od stanowiska); (-) brak integracji, zespołu - szefa można nigdy na oczy nie zobaczyć, z ludźmi z zespołu i tak nie ma kontaktu - nikt nie ma na nic czasu; oficjalnie szermujemy słowami "team", "team spirit"; nie ma żadnych spotkań grupowych, dyskusji - poza spotkaniami na Skype w godzinach, gdy trzeba wrócić do domu, czyli w wolnym teoretycznie czasie; (-) ciągły wzrost wymagań - coroczny wzrost oczekiwań w sprawie ilości czasu poświęcanego na pracę - coraz mniej czasu na dokształcanie się, czy choćby czas wolny (przez cały okres pracy nie miałem czasu pojeździć na rowerze, zrobić coś luźnego, mieć pełny weekend - częściowo to wina dojazdów, ale nawet będąc w Warszawie - lecąc w niedzielę nie ma się pełnego weekendu) - obecny poziom wymagań jest ekstremalnie wysoki porównując z tym co było 5-7 lat temu (-) brak szkoleń - oczywiście nie mówimy o zwykłych szkoleniach korporacyjnych, które niczego nie uczą poza "team spirit", "customer focused" czy zasad użycia karty korporacyjnej; przychodząc do MS zakładałem dostęp do niesamowitej ilości szkoleń, do wewnętrznych materiałów - nie ma nic, kompletnie nic - można próbować pytać się na wewnętrznych forach o niektóre sprawy, ale ludziom może się nie chcieć odpowiadać, bo też mają życie prywatne; (-) life time balance - brak - praca dobra dla osób samotnych, bez rodziny - wtedy to jest nawet zaleta, cały czas jest zagospodarowany, dla osób z rodziną, które mają już też trochę pieniędzy - rekompensaty finansowe (trochę wyższe zarobki, premie które są lub ich nie ma) nie są żadną zachętą; (+) międzynarodowe środowisko - duża zaleta - można poznać osoby z wielu kultur - popracować w różnych, często kompletnie egzotycznych środowiskach (Afryka, Azja), ale powoli niestety to się zmienia; (+/-) podróże - zależnie od stanowiska i roli/podejścia do pracy - można zwiedzić trochę Świata - co prawda na pracę trzeba poświęcić bardzo dużo czasu i zwykle pracuje się w godzinach, gdzie coś można zobaczyć bez sztucznego oświetlenia, ale czasami daje się coś obejrzeć poza klientem/hotelem/lotniskiem; każdy hotel i tak jest taki sam, lotnisko, klient; (+/-) sklepik z oprogramowaniem - jeżeli ktoś potrzebuje kupić coś taniej dla siebie/rodziny - ma dostęp, ale tylko podstawowe - system/office/trochę gier na konsolę; (-) dysonans - szkolenia wewnętrzne mówiące co mamy robić, a robimy coś innego - na dłuższą metę dla mnie było męczące potwierdzanie, że "jesteśmy zorientowani na potrzeby klienta", a z drugiej, że nie robimy tego co klient chce/potrzebuje, ale wmawiamy, że potrzebuje czegoś innego, tak jak Apple wciska USB 3.1, a klienci dalej oczekują zwykłego USB i gniazda słuchawek. Praca dobra na start - gdy nie ma się rodziny i potrzebuje się dobrego startu lub ma się już bardzo duże dzieci, gdy można być gościem w domu. Można też zobaczyć jak wygląda ta mityczna korporacja.

Tom
@formerFTE

dobrze się czyta tak merytoryczne opinie. Brawo

Kupiłem Edycję Premium Gta V I co fabuła działa ale gdy chcę wejść do gta online musze mieć xbox live Okazuje się że kupiłem samo gta V bez Premium. (usunięte przez administratora)

Fundacja BW

Dzieki za opinie na temat pracy w MS :D

Basia

@pracownik a na czym polega ta umowa ,o której mówisz ?

Zostaw merytoryczną opinię o Microsoft Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Microsoft Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Microsoft Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 15.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Microsoft Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 7, z czego 2 to opinie pozytywne, 1 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Microsoft Sp. z o.o.
2.8/5 Na podstawie 54 ocen.

Microsoft Sp. z o.o.