Adres: Aleje Jerozolimskie 195A, 02-222 Warszawa

NIP: 5270103391 KRS: 0000056838

3 46 29 5 1

Opinie o Microsoft Sp. z o.o.

Filtruj opinie po kryteriach:

Bartek

Firma ma opinię dobrego pracodawcy. Czy to, że tak rzadko zaglądacie na ten watek jest spowodowane dobra pracą?

zadnychZludzen
@Bartek

opinie dobrego może i ma dobra, ale za granica np. w krajach skandynawskich (dokąd wyemigrowali jeden kolo). Dość szybko i chyba słusznie pozbył się złudzeń co do oddziału polskiego.

IdźDoLekarza
@Bartek

Czy ty jesteś jednym z pracowników tej zbednej na rynku firmy, która nic nie robi dla społeczeństwa tylko wyciąga i handluje prywatnymi danymi?

Stella

Niejedna osoba dałaby dużo żeby móc dostać się tu do pracy, taka jest prawda o narzekających.

Tak1Nie1
fiscal
@Stella

Niejedna osoba zostala zwolniona z powodow optymalizacji. Czlowiek przegral z rachunkiem wynikow.

NiekrytyKrytyk

powalenia jacyys jestescie nie da sie zalogowac bo trzeaba na kontrolerze 5000000 razy haslo wpisywac i jest zle wezcie firme usuncie :]

marek

Gdzie tylko się człowiek nie połączy to boot, nic się nie dowiesz, nić nie wyjaśnisz, nie wiesz nigdy o wuj chodzi, jak szybko założyciel się wzbogaciła tak szybko niebawem zdechnie firma.

Tak2Nie2
WJurek

Firma ma w swym oprogramowaniu od lat wiele błędów które bardzo utrudniają pracę. Na korektę błędów trzeba czekać długie miesiące. Przykro, że tak jest ;( - Brak żadne reakcji od lat !!!

Tak3Nie1
Leon

Pozornie dobra pensja ale niezmienna przez lata. Co wynegocjujesz to masz na dlugo. Bardzo nieprzejzysty system ocen. Budzety podwyzkowe na zespol - jak kolega z zespołu ma dobry rok to twoja premia i podwyzka beda zalosne. Ciecie kosztow. Paskudna atmosfera pracy - ludzie zartuja gorzko, ze pracują od lipca do lipca. Coroczne redukcje, brak wplywu na cokolwiek.

Tak2Nie
Lidia

Jakich pracowników obecnie szuka firma? Nie widziałam nic na stronie. Podpowiecie? Czy samych informatyków? Może również jest zapotrzebowanie na inne stanowiska? Podpowiecie? @Knowsitall, jak przebiega sama rekrutacja?

TakNie1

Knowsitall

Chcialbym zdementować nieprawdziwe informacje qwerty, że jesteśmy jako pracownicy zmuszani do glosowania , czy oddawania tylko glosow pozytywnych w ankietach GPTW. Odpowiedzi sa monitorowane i nawet analizowane, bo po coz by je zbierac. Natomiast sa anonimowe, firma zna tylko procent danego typu odpowiedzi per dzial a nie per osoba

Lidia

@Qwerty, a jaka jest atmosfera między pracownikami w firmie? Opinie dotyczące warunków zatrudnienia w Microsoft, to bardzo cenne wskazówki dla osób rozważających pracę w firmie. Czy wiecie jak wygląda poziom wynagrodzenia w przedsiębiorstwie? Dysponujecie informacjami na temat benefitów pozapłacowych?

Qwerty

Od około 7 lat dział HR stracił kontrole nad tym kto jest zatrudniany. Wcześniej byli tu zatrudnieni specjaliści którzy wiedzieli kogo zatrudnić i ich słowo było ostateczne. Teraz dział HRu jest tylko narzędziem i dodatkiem do kadry managerskiej. Kolesiostwo pleni się na max. Ciężko na to patrzeć. System motywacyjny i bonusy zależne od działu i coraz częściej system polega na bonusie uznaniowym szefa,a więc jeśli nie masz wazeliny zamiast krwi to zapomnij o $$$. To że firma ma wysokie notowania jako pracodawca roku spowodowane jest przymuszaniem paruset pracowników biura lokalnego do oddania tylko pozytywnych głosów. Wyniki są monitorowane, zero prywatności.

Tak17Nie

Lidia

Czy Microsoft aktualnie szuka ludzi do pracy? Jeśli tak może macie informacje na jakie stanowiska? Czy tylko z branży IT? @Bartek czy wysłałeś CV do firmy? A może udało Ci się uzyskać jakieś opinie? Czy pracodawca organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

zawieszona

To będzie raczej pytanie niż opinia. Chcę wiedzieć czy testowanie mogłoby się odbywać za moja zgodą i wiedzą. W przeciwnym razie , jest to nieuczciwe , nieetyczne i naganne ze wszystkich możliwych punktów widzenia.

Tak5Nie

Nickname
@zawieszona

1. Mechanizmy telemetryczne w oprogramowaniu nie mają nic wspólnego z pracą dla Microsoft. To nie jest opinia na temat pracodawcy. 2. Każdorazowo zbieranie danych odbywają się za zgodą użytkownika. Należy czytać warunki użytkowania oprogramowania w momencie jego instalacji, uruchamiania lub aktualizacji.

formerFTE

Pracowałem czas jakiś jako FTE - idąc do MS zakładałem, że długo nie wytrzymam z racji konieczności pracy poza miejscem pracy, poniżej plusy i minusy: (-) ciągłe zmiany - w pierwszym roku miałem 3 szefów - każdy ma inne wymagania/oczekiwania (+/-) kasa - kasa całkiem dobra, ale pracy jest też bardzo dużo i porównując z innymi firmami - ta kasa nie jest aż tak niesamowita - zwłaszcza jeżeli trzeba wynająć mieszkanie w Warszawie; (-) bonusy - standardowe, np. telefony Lumia, komputer, premia jest albo jej nie ma (3 szefów), podwyżka jest albo nie (3 szefów, firma zaczyna oszczędzać), podobnie akcje; samochód na niektórych stanowiskach, ale skoro praca zajmuje 100-110% czasu to samochód jest tylko i aż narzędziem pracy; trochę kasy na jedzenie co miesiąc (nie ma delegacji), trochę na sport; jest siłownia w firmie (ale w firmie jest się gościem - zależnie od stanowiska); (-) brak integracji, zespołu - szefa można nigdy na oczy nie zobaczyć, z ludźmi z zespołu i tak nie ma kontaktu - nikt nie ma na nic czasu; oficjalnie szermujemy słowami "team", "team spirit"; nie ma żadnych spotkań grupowych, dyskusji - poza spotkaniami na Skype w godzinach, gdy trzeba wrócić do domu, czyli w wolnym teoretycznie czasie; (-) ciągły wzrost wymagań - coroczny wzrost oczekiwań w sprawie ilości czasu poświęcanego na pracę - coraz mniej czasu na dokształcanie się, czy choćby czas wolny (przez cały okres pracy nie miałem czasu pojeździć na rowerze, zrobić coś luźnego, mieć pełny weekend - częściowo to wina dojazdów, ale nawet będąc w Warszawie - lecąc w niedzielę nie ma się pełnego weekendu) - obecny poziom wymagań jest ekstremalnie wysoki porównując z tym co było 5-7 lat temu (-) brak szkoleń - oczywiście nie mówimy o zwykłych szkoleniach korporacyjnych, które niczego nie uczą poza "team spirit", "customer focused" czy zasad użycia karty korporacyjnej; przychodząc do MS zakładałem dostęp do niesamowitej ilości szkoleń, do wewnętrznych materiałów - nie ma nic, kompletnie nic - można próbować pytać się na wewnętrznych forach o niektóre sprawy, ale ludziom może się nie chcieć odpowiadać, bo też mają życie prywatne; (-) life time balance - brak - praca dobra dla osób samotnych, bez rodziny - wtedy to jest nawet zaleta, cały czas jest zagospodarowany, dla osób z rodziną, które mają już też trochę pieniędzy - rekompensaty finansowe (trochę wyższe zarobki, premie które są lub ich nie ma) nie są żadną zachętą; (+) międzynarodowe środowisko - duża zaleta - można poznać osoby z wielu kultur - popracować w różnych, często kompletnie egzotycznych środowiskach (Afryka, Azja), ale powoli niestety to się zmienia; (+/-) podróże - zależnie od stanowiska i roli/podejścia do pracy - można zwiedzić trochę Świata - co prawda na pracę trzeba poświęcić bardzo dużo czasu i zwykle pracuje się w godzinach, gdzie coś można zobaczyć bez sztucznego oświetlenia, ale czasami daje się coś obejrzeć poza klientem/hotelem/lotniskiem; każdy hotel i tak jest taki sam, lotnisko, klient; (+/-) sklepik z oprogramowaniem - jeżeli ktoś potrzebuje kupić coś taniej dla siebie/rodziny - ma dostęp, ale tylko podstawowe - system/office/trochę gier na konsolę; (-) dysonans - szkolenia wewnętrzne mówiące co mamy robić, a robimy coś innego - na dłuższą metę dla mnie było męczące potwierdzanie, że "jesteśmy zorientowani na potrzeby klienta", a z drugiej, że nie robimy tego co klient chce/potrzebuje, ale wmawiamy, że potrzebuje czegoś innego, tak jak Apple wciska USB 3.1, a klienci dalej oczekują zwykłego USB i gniazda słuchawek. Praca dobra na start - gdy nie ma się rodziny i potrzebuje się dobrego startu lub ma się już bardzo duże dzieci, gdy można być gościem w domu. Można też zobaczyć jak wygląda ta mityczna korporacja.

Tak19Nie

Lidia

@kas atmosfera w pracy jest też ważna. Niestety nie da się zmienić ludzi. Nigdy nie wiadomo na kogo się trafi w pracy. Ale dobrze, że jesteś zadowolony z warunków pracy jakie daje Microsoft Sp. z o.o. Czy jeszcze ktoś podzieliłby się swoimi doświadczeniami z pracą w firmie?

Tak2Nie

kas

Zgadzam się całkowicie z poprzednimi wypowiedziami. Są plusy i minusy. Plusy: bardzo dobre warunki finansowe + benefity dla pracowników, międzynarodowe środowisko, warunki pracy. Minusy: ludzie. Niestety przez lata doświadczeni managerowi zostali zwolnieni i pozostali w większości krwawi wyjadacze, dążący po trupach do celu a głównie do celu pozostania w firmie. Zwalnia się specjalistów, managerów prawie w ogóle. Kolesiostwo w 100%. Niestety managerowie bardzo często nie mają klasy. Niestety sztucznie zaprzyjaźniają się ze sobą i tkwią lata, nikt ich nie rusza..Swoich pracowników traktują bez szacunku, stawiają granice Pani manager i jego podwładni.. Szkoda, kiedyś kadra managerska była na bardzo wysokim poziomie, teraz promuje się wyszczekanych krwiopijców. Niestety rola HR jest żadna. Nie ma tutaj żadnej polityki dbania o wysokie standardy zatrudnianych osób. Ta opinia nie dotyczy wszystkich działów. Są takie, gdzie atmosfera jest świetna. Wszystko zawsze zależy od osoby zarządzającej..Próbujcie, im więcej odpowiednich osób tym może coś się zmieni!;) pozdrawiam

Tak12Nie

PJ.PIOTR L

jedna z naj lepszych firm i programuw obronych i edukaczyjnych pozdrawiam

hgf

taki staz fajna sprawa mozna zdobyc spore doswiadczenie :)

nick

Ogólna ocena to dostateczny, ale zbierzmy plus i minusy: PLUS: - jesli jesteś tzw FTE zatrudnionym przez MS PL to przysługują Ci wszystkie prawa pracownika w tym normalne pensje, opcje na akcje, bonusy itd - dobry social, szkolenia itp ale wszystko i tak zależy od szefa - systematyka pracy i procedury, wszystko przejrzyste - posiadanie MS w CV to i plus i minus. Plus bo to corpo w czystej postaci, a minus..... poniżej o tym - system 360. Szef ocenia pracownika, pracownicy oceniają szefa MINUSY - w ludziach którzy tam pracują na wyższych stanowiskach, wcześniej czy później pojawiają się zachowania na przetrwanie i po trupach p ocelu. Przyjaciele liczą się tam w ułamkach typu 0.5% - jest jesteś vendorem to traktowany jesteś jak obywatel kategorii F. Oznacza to tyle że vendor po np 10 latach pracy zostaje zwolniony w godzinę bez odpraw itd - firma zaczęła zwalniać doświadczonych pracowników i w to miejsce zatrudniać studentów na kontrakty dwu letnie. Jak powyżej - dziś jesteś jutro Cię nie ma, a dokładniej po 2 latach - osoby o innej orientacji seksualnej sa po rozpoznaniu przez współpracowników stłamszeni a następnie wydaleni z firmy (homofobia pod przykrywką jej braku - typowe polskie piekiełko) - duże kolesiostwo. Generalnie dzieli się tutaj ludzi a dwie grupy: a) ciężko pracujesz, niewiele z tego masz po za zadowoleniem z osiągnięć b) pniesz się na ciężkiej pracy innych nie patrząc po jakich trupach wchodzisz na szczyty, brylujesz na salonach niewiele robiąć - wielu kolejnych pracodawców myśli że pracując w MS PL zarabiało się kokosy i od razu nie chce z tobą rozmawiać ze względu na prawdopodobnie duże wymagania finansowe - ocena roczna pracowników i ciągle zmieniany system. Brak stabilności. Co roku coś nowego i niepokojącego

Tak7Nie

nieprawda

Microsoft jest OK

oszusci!

TA FIRMA TO MASAKRA! szpicle!

Tak8Nie

kliczko

czy mając zwykłego technika Informatyka można liczyć na stanowisko u nich? Bardziej nakładałbym na MS Poznań. Wie ktoś coś na ten temat?

mowiejakjest
@kliczko

bez tytułu magistra nie podchodź studia techniczne minimum 5 lat żeby magistra dostać + nadwyraz uzdolniony po techniku informatyka to możesz co najwyżej aktualizować cenniki w sklepach internetowych

Hmmm

Pracowałem w MS kilka lat. Plusy: nienajgorsza pensja, terminowo, opieka medyczna, sport, szkolenia, itp Bardzo międzynarodowa atmosfera, można poznać ludzi z całego świata i sporo polatać po świecie - to akurat zależy mocno od stanowiska. Duże możliwości rozwoju. Minusy: typowa korporacja - w pewnych obszarach bardzo skostniała, Excel managemnt - jak jakiś dział (niekoniecznie w Polsce) ma problemy, ciecie stanowisk - bez znaczenia że lokalny dział akurat dobrze performuje. W "polskim" MSie zrobiło się straszne kolesiostwo - jak jesteś spoza układu (ekipy z Cisco) to nieznacznie dnia, ani godziny. Dlatego lepiej pracować w strukturach regionalnych, jako tzw. RGE - pracownik mający biuro w Polsce, ale szefostwo poza nią. Można wtedy dla "polskiego" teamu być prawie niewidzialnym. HRy niestety często tuszują sprawy niewygodne. Podsumowując polecam, bo dla mnie była to ogromna przygoda i jeszcze większa kopalnia doświadczenia. No i fajnie wygląda potem w CV.

Tak8Nie

dupa

Microdupki

Tak1Nie1

Mistrz

Nie pracowałem u nich i nie żałuje. Steve, podobnie jak Bill zatrudniają dzieci indygo i zabierają im magiczne moce. Zrobili mi do spółki z innymi firmami (jak infovide i gazeta wybiórcza(gejzeta) blokade. Świnie Tak tak tak to ja tik tak, ten zegar to mój znak

Zostaw opinię o Microsoft Sp. z o.o. - Warszawa

Chcę opublikować: