Instreamly P.S.A.

2.6 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Instreamly P.S.A.

Cześć,

Jesteśmy inStreamly. Witamy wszystkich użytkowników portalu GoWork.pl i osoby, które szukają informacji na nasz temat.

Dziękujemy za wszystkie opinie, komentarze i pytania. Czytamy je, wyciągamy wnioski i ulepszamy procesy, nie tylko te rekrutacyjne. Chcemy, żeby inStreamly było przyjaznym miejscem dla wszystkich pracowników/pracowniczek i kandydatów/kandydatek. Motywujecie nas, żeby jeszcze ciężej pracować, aby osiągnąć ten cel.

Zajrzyjcie do „Aktualności”, dowiecie się z niej, nie tylko jak pracujemy, lecz także, jakie mamy wartości i kulturę pracy. Z „Careers” i “Recruitment” dowiecie się, kogo obecnie szukamy i czego możecie się spodziewać, biorąc udział w rekrutacji.

Jeżeli macie pytania, piszcie na: careers@instreamly.com
Paulina
Kandydat

Brałam udział w rekrutacji i miło wspominam cały proces. Wysoka responsywność osób z działu HR- zarówno jeśli chodzi o odpowiedzi na wysłane zapytania, jak i informację zwrotną odnośnie wyniku rekrutacji. Wszyscy mili i komunikatywni na każdym etapie procesu. Sama firma wygląda ciekawie, fajne benefity dla pracowników (nielimitowany urlop, z którymi ja się do tej pory nigdzie nie spotkałam w PL). Widać, że starają się dbać o zespół i są otwarci na nowe trendy.

@Niki

Proces rekrutacyjny jest bardzo przyjemny chodź wymagający, ale to dobrze. Dzięki temu możesz dobrze poznać firmę i masz poczucie że dobrze sprawdzają czy pasujesz do stanowiska i firmy. Najpierw jest rozmowa z rekruterką (pozdrawiam!) później z managerem. W międzyczasie pojawiają się zadania rekrutacyjne ale nie wiem skąd pomysł z poprzednich komentarzy, że trwają cały dzień. Ja miałem kilka pytań odpowiedź zajęła mi 1h.

Aktualność
Śniadania offline - jeden z benefitów, które wymieniamy w naszych ofertach pracy. Mimo iż na co dzień pracujemy online, to lubimy się spotykać również na żywo :)

Pod koniec września spotkaliśmy się w Warszawie, a w listopadzie przyszedł czas na Kraków.

Takie wyjścia są dla nas niezwykle ważne. Jest to nasz sposób na pielęgnowanie relacji i integracje członków zespołu. Firmowe śniadania to również przestrzeń na generowanie nowych pomysłów i kreatywnych koncepcji.

Zachęcamy do śledzenia inStreamly na social mediach, aby być na bieżąco z naszymi nowymi ofertami pracy.

Kto wie - może spotkamy się na żywo w kolejnym pięknym polskim mieście?:)
Nick
Kandydat

Miałem okazję niedawno uczestniczyć w rozmowie kwalifikacyjnej i niestety mam złe wspomnienia... Pani Julio, o byłych pracownikach mówi się albo dobrze albo wcale. Jak pomyślałem, że kiedyś dołączę do grona osób, które będzie pani krytykować to skutecznie mnie to zniechęciło i dziękuję za pracę w takim środowisku.

@Nick

Cześć! Przykro nam, że takie wydarzenie miało miejsce. Opisana sytuacja jest zgoła odmienna od wartości, które pielęgnujemy na co dzień. Osoba, która prowadziła wyżej wspomnianą rekrutację już z nami nie współpracuje i ciężko nam wypowiadać się w jej imieniu. Jako inStreamly chcemy aby procesy rekrutacyjne, które prowadzimy odbywały się na jak najwyższym poziomie. Przez cały czas trwania rekrutacji jesteśmy otwarci na informacje zwrotne, z którymi możecie zwrócić się do rekrutera, bądź Hiring Managera.

Qwerty

Z zewnątrz startup wydawał się bardzo atrakcyjny jako miejsce pracy. Niestety jedynie z zewnątrz. Jeszcze długa droga przed nimi, muszą popracować nad wieloma procesami wewnętrznymi, by dorównać dobrze prosperującym startupom.

@Qwerty

Cześć! Dzięki za zabranie głosu. Czy mógłbyś wskazać nieco dokładniej na procesy/działania, które wymagają z Twojej perspektywy ulepszenia? Ciężko nam wprowadzać zmiany, jeśli nie wiemy gdzie dokładnie leży problem :) Praca w startupie wiąże się z dużą dynamiką. Działamy zgodnie ze zmieniającymi się warunkami, optymalizujemy procesy. Nie bez przyczyny więc pytanie o feedback jest u nas codziennością. Pracownicy mają możliwość wypowiadania się na tematy firmowe zarówno bezpośrednio, jak i anonimowo. Tradycją są kwartalne anonimowe kwestionariusze satysfakcji, otwartość na feedback to u nas jedna z najważniejszych zasad.

Bartek
Kandydat

Wszystkie pozytywne wpisy napisane tego samego dnia, niedziwne? Dla mnie to wielka red flaga, a szkoda bo chciałem się zgłosić na wasz program.

@Bartek

Cieszymy się, że na stronie pojawiły się głosy zarówno osób niezadowolonych (skłaniających do refleksji), jak i tych, którzy dobrze wspominają kontakt, czy pracę z firmą. Pracodawca posiada swoje konto i nie potrzebuje podszywać się pod inne osoby :) Chcemy budować dobry wizerunek firmy oparty na transparentności, stąd też nasza obecność tutaj i zaangażowanie w rozmowy pod szyldem “inStreamly”.

Rozmowa kwalifikacyjna
Jak oceniasz przebieg rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Instreamly Sp. z o.o.? Które pytanie uznajesz za najciekawsze, a które za najtrudniejsze? Które z zaproponowanych warunków na stanowisku Head of Finance / Financial Director wydawały Ci się najkorzystniejsze?
Rozczarowana
Kandydat

Niestety widełki w ogłoszeniu są zawyżone. Całe szczęście rekruterka o tym wie i już na początku rozmowy pyta o wynagrodzenie. Dzięki temu rozmowa rekrutacyjna trwała tylko 6 minut. Podana górna stawka brutto przy umowie B2B, była aż o 1k netto niższa niż ta, którą przedstawiła rekruterka. Dodatkowo firma oferuje albo kontrakt B2B, albo umowę... zlecenie. Duże rozczarowanie.

@Rozczarowana

Cześć! Wszystkie widełki jakie podajemy w ogłoszeniach są jak najbardziej adekwatne. Ewentualne nieporozumienie może wynikać z faktu, iż kwota "netto + VAT" na fakturze zostanie uznana za kwotę “na rękę” - nie są one tożsame. Zaznaczamy tę kwestię na każdej rozmowie rekrutacyjnej, w razie pytań wyjaśniamy rozbieżności. Nigdy nie pytamy o wynagrodzenie na początku rozmowy, zawsze dajemy naszym kandydatom kontekst dotyczący firmy oraz roli. Pytanie o oczekiwania finansowe może pojawić się po przedstawieniu oferty. Jesteśmy transparentni wobec kandydatów i tego samego oczekujemy od nich. Warto dodać, że nie pozostajemy obojętni wobec potrzeb kandydatów, staramy się znaleźć korzystne rozwiązania, jesteśmy otwarci na rozmowę.

Felix

Nie bez powodu jest spora rotacja pracowników. Pracowałem trzy miesiące i w tym czasie zdążyły się zwolnić dwie osoby.

ok
@Felix

felix, a kto sie zwolnil? Bo firma fakt rozstaje sie z pracownikami gdy ktos nie dowozi, ale za bardzo nie pamietam sytuacji zeby ktos sie zwalnial. jestem ciekawy o kim mowisz (stanowiska)? PS: pracuje juz troche w tej firmie i jedyny felix ktory pracowal byl ze skandynawii ale nie mowil po polsku

@Felix

Cześć! Podtrzymujemy to co wybrzmiało w komentarzu powyżej - pracownicy z którymi kończymy współpracę, to głównie osoby, które nie wywiązują się z obowiązków. Warto tutaj podkreślić, że przed takim zwolnieniem odbywają się rozmowy ewaluacyjne i sesje feedbackowe - pracownik wie czego się od niego oczekuje i w jakim obszarze jego działanie wymaga poprawy. Osób, które same zdecydowały się na odejście jest niewiele.

Dudu
Kandydat

Nie polecam. Jeden z etapów rekrutacji to zadania, na które trzeba poświęcić parę dobrych godzin... Normalnym firmom wystarczy CV i portfolio, a tego typu januszostwo przed przyjęciem chce, by robić za darmo. ????????????

Kazimierz
@Dudu

I co zdecydowałeś się wykonać zadania czy dałeś sobie z nimi spokój?

Marta
@Dudu

januszostwem nazywasz fakt że firma chciała dokładnie sprawdzić Twoje umiejętności? lekko przesadzasz.

Aga
@Marta

A ja się zgadzam, bo co innego jeśli dają zadanie na 1-2godz, a co innego jak na parę godzin. Poświęcasz swój czas i nie masz gwarancji czy się dostaniesz, a nie zapłacą Ci za ten który przeznaczyłxś na wykonanie zadań. Nie bez powodu firmy odchodzą od tej praktyki, ludzie stają się coraz bardziej świadomi i jest coś takiego jak PORTFOLIO. Dziwię się, że Instreamly dalej to praktykuje.

Małgorzata
@Aga

Pełna racja, już nie raz widziałam artykuły o tym, żeby nie przyjmować takich długich zadań, bo pracodawca robi źle i jeszcze istnieje zagrożenie, że potem skorzysta z tej darmowej pracy. Ciekawe czy zmienili coś teraz?

@Marta

@Dudu

Hej, ja też dostałem zadanie, ale jest jest za nie wynagrodzenie :)

@Dudu

Hej! Nie wszystkie umiejętności, które są dla nas istotne na danym stanowisku jesteśmy w stanie sprawdzić bazując na portfolio, czy rozmowie rekrutacyjnej. W takim wypadku tworzone jest zadanie rekrutacyjne. Feedback, który otrzymaliśmy od Was na temat zadań był dla nas ważną wskazówką i motywacją do wprowadzenia zmian. Aktualnie za każdym razem szacujemy potencjalny czas wykonania zadania. Zadania długie i nieco bardziej wymagające są zadaniami płatnymi. Jeśli zadanie rekrutacyjne zamierza być wykorzystane do celów innych, niż te rekrutacyjne to kandydat jest o tym informowany, otrzymuje odpowiednią umową i wynagrodzenie.

Tom

Wszedłem tu z ciekawości bo szukałem numeru NIP. W firmie jestem od lipca 2021. Nie dziwię się że parę osób zawiedzionych, pewnie nie dostali się do firmy bo dostać się trudno. Firma zatrudnia najlepszych ludzi, z tego co wiem jest wielu kandydatów. W środku ok, konkret, nielimitowane urlopy, w pełni zdalnie i elastycznie. Praca dla dorosłych ludzi, którzy robią swoje.

Bądźmy poważni
@Tom

Najlepszych ludzi za takie stawki? Chyba nie mówisz poważnie. Więcej na start dostanie junior w jakimkolwiek korpo, niż tutaj specjalista. Pozytywne komentarze pisane na jedno kopyto, widać czym się u was ci biedni juniorzy zajmują.

Tom
@Bądźmy poważni

niezla frustracje czuje u kolegi :) Prosze o konkret. Byles w srodku i widziales ze sie wypowiadasz czy moze twoj kontakt z firma to zgloszenie w rekrutacji (jesli nawet) i finalnie odmowa ze strony firmy? bo widac, ze duzo wiesz, ciekawe skad :)

@Bądźmy poważni

Cześć! Zawsze staramy się dostosować nasze stawki do warunków rynkowych. Podczas procesu rekrutacyjnego jesteśmy otwarci na feedback i negocjacje w zakresie wynagrodzenia. Zdarza się, że podana stawka dotyczy stanowiska na część etatu. Warto tutaj również zaznaczyć, że pozycje juniorskie w naszej firmie, to często role entry level, gdzie uczymy pracownika od podstaw. Wraz z nabytymi umiejętnościami rośnie wynagrodzenie. Każdy z pracowników po określonym czasie odbywa ewaluacje i ma możliwość na awans.

Cześć,

Jeżeli macie pytania, piszcie na: careers@instreamly.com
PN

Pracuję w instreamly prawie od począku i muszę przyznać, że jest to naprawdę niezłe miejsce do pracy. Atmosfera jest przyjazna i nie ma tu żadnych problemów z komunikacją czy współpracą z innymi. Co więcej, firma ciągle się rozwija i oferuje szkolenia oraz możliwości rozwoju zawodowego, co jest dla mnie bardzo ważne. Ogólnie jestem bardzo zadowolona i zdziwiona tymi komentarzami.

Darek
Kandydat

Profesjonalnie przeprowadzony proces rekrutacji, koniec końców się nie udało, ale rozmowa na bardzo dużym luzie, dużo informacji o firmie (nie chodzi tu o młody dynamiczny zespół...) - plus za pracę zdalną w firmie i brak maili - wszystko opiera się asynchronicznie na jakimś wewnętrznym a'la CRMie. + bardzo rzadkie, a super ważne: obszerny feedback dlaczego ostatecznie kandydatura nie została przyjęta pod koniec procesu rekrutacji.

dev

na pewno nie dla kazdego firma. typowy polak co chce aby mu pokazano palcem co zrobic i do domu sie tu nie odnajdzie. ja przyszedlem tu z software hourse i jestem bardzo zadowolony. nielimitowane urlopy, 4 dniowy dzien pracy, i elastycznosc i zaufanie. ale to nie dla typowego polaka co potrzebuje szefa

Maria
@dev

No to super, a jak zarobki? Też spoko? Fajnie, że jest duża elastyczność? Czyli rozliczacie się od zadania tak?

Justyna
@dev

4 dni pracy ale jaki wymiar godzinowy? taki typowy 8 godzinny?

Katarzyna
Klient

poprosze numer do firmy badz inny kontakt

tomasz

polecam, nie wiem skąd te komentarze

@tomasz

No ja też nie wiem ale to chyba nie da rady zrobić tak, żeby każdy był zadowolony? A ogólnie skoro polecasz to czy masz może jakieś porady co do aplikowania tutaj?

pozytywnie

na początku miałem kilka zastrzeżeń, jednak po kilku zmianach kadrowych z czystym sercem mogę polecić firmie zależy na dobrych ludziach i potrafi dać znać że ich docenia większych (usunięte przez administratora) nie stwierdzono, żadnego "my tu jesteśmy jak rodzina" praca zdalna od zawsze na zawsze to duży plus

@pozytywnie

A te zastrzeżenia to odnośnie czego konkretnie były czy tylko względem samej kadry? A to jak konkretnie na zdalnym to wszystko w Twoim przypadku wygląda jeśli chodzi o pracę tutaj?

zagadka
@pozytywnie

ciekawe ile osób z potencjałem im odpadło zanim podjęli decyzję o zmianach w kadrze

@zagadka

A ile obstawiasz?

zagadka
@Wiktoria

mam nadzieję że to nie jest odpowiedź od Wiktorii z InStreamly bo trochę by mnie zawiodła...;) liczysz na liczbę? nawet jeśli to była jedna czy dwie osoby to o tą jedną czy dwie za dużo. chociaż celuję że było ich więcej

@zagadka

Oj to chyba zbieżność imion jednak. ;) Zdarza się. ;p Dwie to niby nie tak dużo, ale faktycznie lepiej by było gdyby wyniosło to zero. A tak właściwie to ile mniej więcej osób jest tu zatrudnionych?

Wojt
Kandydat

Proces rekrutacyjny długi, ale w miłej atmosferze. Miałem poczucie, ze wiedzą kogo szukają, dobry poziom rozmowy. Finalnie nie podjęliśmy współpracy (zmiany kierunku kariery po mojej stronie), ale nie mogę wiele zarzucić co do sposobu rekrtuacji.

@Wojt

A to jak dokładnie przebiegała Twoja rekrutacja i ile tak właściwie trwała skoro piszesz, że dość długo? Czemu zmieniłeś zdanie?

Ze swojej strony - polecam! :) Firma oferuje praktyczne benefity (nielimitowany urlop, opieka medyczna, wsparcie psychologa, budżet na szkolenia), duży nacisk stawia się na feedback (działa to w dwie strony, feedbackuje się także managerów i zarząd). Dużym plusem jest dobra atmosfera, wzajemne wsparcie i elastyczność. Chcesz w trakcie dnia wyjść na zakupy, zrobić sobie spacer? OK, nie ma sprawy. Firma daje dużą swobodę w działaniu, procesy opiera się na wzajemnym zaufaniu i dążeniu do wspólnego celu.

Paulina

Niki
Kandydat

Ktoś może się podzielić wiedzą jak wygląda proces rekrutacyjny i czego się na rozmowach spodziewać? Rozmowy po polsku czy angielsku?

@Niki

Zostaw merytoryczną opinię o Instreamly P.S.A. - Warszawa

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w Instreamly P.S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Instreamly P.S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 16.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Instreamly P.S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 8, z czego 5 to opinie pozytywne, 1 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Instreamly P.S.A.
Przejdź do nowych opinii