Opinie o Henkel Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Henkel Polska Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie Henkel Polska Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Sprzedaż chemii gospodarczej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Henkel Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Pracowałem w Heńku 8 lat. Mam bardzo pozytywne doświadczenia. Zastanawiające skąd się wzięli ci wszyscy spamerzy plujący na firmę, bo pracownikami na pewno nigdy nie byli. Konkurencja, idioci, zawistnicy, elektorat (usunięte przez administratora) bo Henkel to firma niemiecka?

Robert

A czemu zdecydowałeś się odejść jeśli można wiedzieć? Coś jednak było nie tak, szukałeś lepszych warunków czy jak? A te pozytywne doświadczenia, to jakie konkretnie?

@Robert

Uważam, że pracę należy zmieniać. Inaczej grozi to popadnięciem w rutynę. I oczywiście znacznie łatwiej jest uzyskać znaczący wzrost dochodów przy zmianie pracy.

@Robert

A pozytywne doświadczenia? - ciekawa praca - bardzo fajny i zgrany zespół - bardzo duża samodzielność na zajmowanym stanowisku - Henkel jest znakomitą referencją przy zmianie pracy - satysfakcjonujące zarobki - brak jakichkolwiek ograniczeń przy używaniu samochodu służbowego do celów prywatnych - 13 pensja z tzw automatu - duża ilość bezpłatnych kosm etyków i chemii gospodarstwa domowego Minusy: - skomplikowany i wielopoziomowy system zarzadzania na poziomie korporacyjnym - w moich ostatnich 3 latach pracy liczne zmiany organizacyjne, nie wnoszące nic pozytywnego tzw zmiana dla zmiany - niektóre osoby z kadry zarządzającej w Polsce i jeden z lokalnej centrali z Niemiec nie miały żadnych kompentencji Reasumując, miałem ciepłą posadę, mogłem pracować długie lata, tyle tylko że mnie taka stabilizacja granicząca ze stagnacją nie interesuje.

Fatjoe

Mówisz o Beauty czy loundry? Bo jak drugie to nie wiem gdzie ta atmosfera..

@Fatjoe

Pracowałem w dziale klejów przemysłowych

a możesz z ciekawości te zmiany organizacyjne, które uznałeś za bez sensu wymienić? co wprowadzali?

@Marta

To już dla mnie przeszłość bez żadnego aktualnego znaczenia.

dla Ciebie może i tak... a który rok chociaż? widzę, że trzyletni staż był zrealizowany. tu co roku próbują coś wdrażać nowego?

Wujek Sam

Czy w zwiazku z restrukturyzacją firmy - macie poczucie pomocy ze strony ZZ w prowadzonym procesie zwolnień ?

Ilona
@Wujek Sam

A dużo osób będzie zwalnianych?

Jasio
@Wujek Sam

Ludzie - widzę smutne buźki po moim pytaniem. ???? To po co zaPISujecie się do ZZ, które w niczym wam nie pomagają ?

Wiesław
@Wujek Sam

Zapisaliśmy się do związku zawodowego bo liczyliśmy na to że coś wywalczą dla pracowników. Okazało się jednak że zarząd związku to pracownicy Henkla! Oszukano nas i okradziono z naszych pieniędzy. Solidarność obiecywała nam że będziemy zarabiać tak jak w Niemczech. Niestety będziemy zarabiać pensję minimalną ale polską bo w przyszłym roku minimalna stawka godzinowa ma wynieść już 23,50 zł. Nasze wynagrodzenia zatrzymały się w miejscu, a pensja minimalna idzie systematycznie do góry o wysokie kwoty. Namawiam wszystkich pracowników do wypisania się z solidarności bo to (usunięte przez administratora) i (usunięte przez administratora) tak jak powiedziała Danuta Wałęsa. Trzeba również szukać innej pracy bo za pensję minimalną czyli (usunięte przez administratora) jaką będzie płacił nam Henkel za ciężką pracę jaką wykonujemy nie opłaca się pracować.

Somat

@Persil a jak to jest by. związkowcem i pracować. 2,5 dnia z tygodnia ? - Cn Marcin ?

Pur
@Somat

@Persil - tylko prezes ZZ - moze być w rynku 2,5 dnia :) - inni związkowcy pracuja normalnie

Członek

W PKP Intercity wynagrodzenia pracowników wzrosną w 2023 roku łącznie o 1120 zł brutto. Czy w Henklu będzie podobnie? Pytam bo w tym roku Solidarność wywalczyła podwyżkę 250 zł brutto co ogłosiła jako ogromny sukces i nie wiem czy mam dalej opłacać składki.

@Członek

NIE OPŁACAJ!!!!!!!!

Agnieszka

Witam, a dlaczego płyn Perweoll czerwony, nie pieni się podczas prania,? całą zakrętkę wlalam.AgAJak bym w samej wodzie prała, niestety zawiodłam się.

@Agnieszka

A próbowała Pani płynu w innym kolorze?

@Anna

Śmiech na sali, drogie Panie to forum dla pracowników :D Reklamacje to składajcie do producenta!

@Dominika

Czy pracują jeszcze Karowie ?

@Monika

A czemu Ty mnie o to pytasz? nie mam pojęcia i nie mam nic wspólnego z tą firmą. Nie pomogę ci.

Co to jest Perweoll?

@Agnieszka

Były pracownik pozdrawia aktualnego pracownika firmy konkurencyjnej.

Jdjxj

Z jakiej?

@Jdjxj

Zapytaj się Agnieszki.

Kierownik Sprzedaży

Na spotkaniu było dwie osoby: dyrektor oraz pani z hr. Tak nie profesjonalnej rozmowy o prace jeszcze nigdy nie miałem. Od samego początku rozmowa o niczym, zero zainteresowania doświadczeniami, historią zatrudnienia itp. Lekceważące podejście do kandydata. Jeżeli mieli już kogoś na to miejsce wypadało nie ciągnąć ludzi przez pół Polski na spotkanie, a jeśli już to powinni zadać sobie odrobine trudu do przeprowadzenia profesjonalnej rozmowy. słabo, bardzo słabo, amatorzy.

Równie dobrze mogli pytać czy ładna dziś pogoda...

logo firmy Elektromonter ds. pomiarów elektroenergetycznych
Przedsiębiorstwo Portowe Sieć Sp. z o.o.
logo firmy PRACOWNIK SERWISU
logo firmy Inżynier budowy
Międzywodzie
Gryfbud Sp. z o.o.
logo firmy Elektronik / Mechatronik
Ludwigsfelde
BERGMAN Deutschland GmbH

Otrzymałam zaproszenie na rozmowę rekrutacyjną, jednak kilka dni przed musiałam zmienić jej termin, poniważ odbywała się ona stacjonarnie i nie mogłam akurat tego dnia wziąć urlopu. Niestety, przez 2 dni nie mogłam skontaktować się z panią z HR (telefon/mail). Po skontaktowaniu się z inną osobą z tego działu Pani Marta w. magicznie oddzwoniła po 2 minutach, oznajmiając, że ostatecznie może zaproponować mi inny termin w środku dnia w siedzibie firmy. W trakcie rozmowy okazało się, że firma pracuje wyłącznie stacjonarnie i powiedziałam Pani, że w takim przypadku niestety nie będę zainteresowana, gdyż możliwość pracy zdalnej to dla mnie standard. Pani skwitowała to zdaniem ,no to mamy jasność, do widzenia’ po czym się rozłączyła. Dawno nie spotkałam się z takim brakiem uprzejmości i zachowniem w tego typu korporacji. Nie polecam

przepraszam
@Gość

Ach bardzo przepraszam za tak obcesową, acz konkretną odpowiedź. Na jaki adres wysłać kosz białych kwiatów w ramach przeprosin? Już poprawiam się: Szanowna Pani bardzo nam przykro, że nie jesteśmy w stanie sprostać pani wymaganiom. Ze wszystkich sił pragniemy, aby Szanowna Pani pracowała dla nas, dlatego podpowiadamy: proszę założyć własną firmę i nawiązać z nami partnerską współpracę B2B na zasadzie kontraktu biznesowego. Dzięki temu nie musiała będzie Szanowna Pani brać urlopu, czytaj: wolnego od obecnie wykonywanych obowiązków służbowych, aby móc sobie dorobić jeszcze gdzieś "na boku". Kobieto... co wy z tymi "korporacjami"? Korporacja, korporacji, korporacjonizm, korpo................... Jakiś szaleniec wymyślił tzw. ład korporacyjny, co normalnie oznacza organizację pracy. Tyle tylko, że "organizacja pracy" to brzmi tak mało wyniośle, yntelygentnie, ...wielkomiejsko? W normalnej firmie sprzątaczka dba o porządek, zaś w korporacji jest operatorką urządzeń czyszcząco-higienicznych. Gdy ktoś uwielbia tzw. ściemę to jest jego sprawa, jednak nie wymagajmy tego od wszystkich! A, a, a, czy Pani obecny pracodawca już wie, że szuka Pani innej roboty?

@przepraszam

Komentator to doskonały przykład pracownika Henkel. Nic dodać nic ująć. Chcecie pracować w takiej atmosferze?

WRE
@Smrud

Masz rację ten komentator,czy tam realista to osoba nierównoważone psychicznie. To niedopuszczalne, żeby taki ktoś miał wpływ na zatrudnienie, czy był decydentem. Ustawa anty-mobingowa nie dotyczy tej firmy? Nie muszą przestrzegać prawa ?

@WRE

Jak nie przestrzegają prawa to na co wy czekacie? Aż stanie się jakaś tragedia na zakładzie? Przecież są odpowiednie instytucje które się tym zajmą.

Henkel
@przepraszam

Czyżby Pani Marta nie wytrzymała ??

@Gość

Kłamiesz, jak najbardziej można pracować zdalnie.

@Ciekawy

A na każdym stanowisku czy to zależny? Bo to może o to chodziło czy coś. To praca zdalna jak tu jest zorganizowana, są dni gdzie i tak trzeba przyjść?

Robert

Henkel notuje historyczny rekord sprzedaży i ma coraz większe zyski, a my jako pracownicy odnotowaliśmy w kwietniu tego roku historycznie niską podwyżkę - 1,50 zł brutto przy gigantycznej inflacji która niedługo przekroczy 20%. Wstyd i hańba.

Yoł
@Robert

Hehe ciekawe jak długo te rekordy potrfają

Dlaczego kłamiesz smyku?

Pawel.K Henkel impregnation

Praca w tej firmie to jest jeden wielki zart (usunięte przez administratora) nic nie robi w celu podniesienia stawek pracowniczych przy obecnej infalcjac cytujac Pana (usunięte przez administratora)Nie ma ludzi nie zastapionych na wasze miejsce jak wam sie nie podoba to zmiencie firme " Ludzie czekaja do grudnia na 13-nasta pensje i rozwazaja odejscie z tej firmy .Kiedys w tej firmie bylo naprawde dobzre fajni ludzie byli fajnie sie zarabialo teraz zaczeli brac na kontrakty ludzi ktrz mam wrazenie ze maja (usunięte przez administratora)papiery i wgl nie mysla naparawde ta firma to jeden wielki zart . Rozwazam odejscie z tej firmy bo to jest jeden wielki kabaret co tam sie dzieje ta firma jest naprawde fajna ale dla ludzi ktrz maja opinie inwalidzka .Ludzi z agencji traktuja (usunięte przez administratora) gdy konczy sie praca to nawet nie sa informowani ze zostana wyrzuceni z firmy. ludzie ktrz pracuja tam 16-snascie lat maja stawki podobne do osob ktr sa nowo przyjete .(usunięte przez administratora) Gdy sa wizytacje wszystko jest robione na szybko poprostu dramat .

Helena
@Pawel.K Henkel impregnation

Mam pytanie, a ile w ogóle teraz zarabiacie, że liczycie na wyższe stawki? Więcej niż minimalna? W sumie porównałabym sobie do innych firm, jak wypadają na ich tle.

Gal Anonim
@Helena

Heleno po kilku czy nawet kilkunastu latach pracy mamy stawki podobne do osob ktore sa nowo przyjete. W Nemaku stawka na start dla nowo przyjetego pracownika wynosi 28 zl brutto na godzine. My o takiej stawce mozemy sobie tylko pomarzyc. Zarabiamy 25,26 zl brutto. Nowo przyjeci maja 24zl brutto a jak sa w wieku do 26 lat to zarabiaja wiecej od pracownikow z wieloletnim stazem. Zarabiamy rowniez o ponad 10 zl brutto mniej na godzine od brygadzistow.

Gal Anonim
@Gal Anonim

Zapomnialem dodac ze w Neamku maja dodatkowo premie miesieczna 15% absencyjna 200zl wakacyjna itd. U nas w Bielsku nie ma zadnej premi mamy tylko gola stawke.

Helena
@Gal Anonim

Jeżeli to co piszesz jest prawdą, to rzeczywiście nie dziwię się, że jesteście rozgoryczeni. Jak na tak długi staż pracy to wasze zarobki są mizerne. Faktycznie, niedługo będziecie zarabiać blisko najniższej krajowej. Jestem zaskoczona tym, że nie macie jakiejkolwiek premii, co podniosłoby wasze wynagrodzenia. Z tego co piszesz wynika, że u Was tylko brygadziści mają bardzo dobre zarobki. Oczywiście, że powinni zarabiać więcej od Was, ale czy aż o ponad 10 zł więcej na godzinę? Czy też pracują tak ciężko jak Wy? Jestem pewna, że nie. Mam dla Was radę. Idźcie wszyscy w odpowiednim momencie na L4. Zostaną sami brygadziści. Może wtedy kierownictwo się opamięta? Jeżeli się nie opamięta, to proponuję Wam zmienić pracę bo w wielu firmach taką stawkę jaką macie tutaj po wielu latach pracy tam dostajecie na start. Pozdrawiam i życzę Wam powodzenia.

Paweł.K

Dlaczego pytasz ?

Kuba

Nie przesadzaj Kolego nie jest tak źle! Podobno mają zwalniać z Adecco a nie z Henkla! i o dziwo podobno dali im już znać że mają sobie szukać pracy! A ZA 3TYŚ TO MOŻNA NIEŹLE POSZALEC! TYLKO SZKODA ŻE TYDZIEŃ A NIE MIESIĄC ????????????

Ilona
@Kuba

Czyli jest tydzień wypowiedzenia czy co masz na myśli? Na jakich umowach w ogóle tu jestescie?

Małgorzata

Zastanawia mnie jedna rzecz. Odnośnie tych nadgodzin, o których tu pisano. Nadal można je odebrać tylko w teorii tak jak kiedyś o tym pisaliście?

P

Praca w tej firmie jako KAR to tragedia. Odradzam wszystkim, którzy się zastanawiają. Pieniądze wręcz śmieszne w porównaniu do nakładu pracy (podstawa niewiele wyższa od najniższej krajowej). Zero jakiegokolwiek docenienia pracownika. Jeśli nie macie nad sobą ogarniętego regionalnego, który aktywnie działa i wspiera, to nie ma prawa wyniknąć z tego nic dobrego. Moja Kae (z jednego z regionów północnych, nie powiem konkretnie którego) nie potrafiła przez prawie rok załatwić rozliczeń dla kilku klientów za prawidłowo zgłoszoną akcje promocyjną z zatwierdzonym budżetem. Miała totalnie w poważaniu palące sprawy u naszych najważniejszych klientów. Nawet gdy wybrałem się na urlop zostawiłem dokładne wytyczne co należy zrobić u top klienta. Oczywiście nic nie zostało zrobione. Na koniec w ramach wdzięczności za ciężką i sumienną pracę (opinia o mnie współpracowników i kierowników hal) wystąpiła klasyczna w korpo spychologia i nagle okazało się, że to wszystko moja wina. Nie ma żadnego znaczenia to, że góra w sposób karygodny olewała swoje obowiązki i region chcąc tylko przyjść na gotowe i spić śmietanke. Jest mi szczególnie przykro, gdyż wiem ile serca i pracy włożył w region poprzedni regionalny przez 6 lat swojej pracy. Jedyne do czego nie można się doczepić to kwestie narzędzi pracy (fabia kombi tdi i telefon) oraz wypłaty zawsze na czas. Decyzja o rzuceniu papierami była jedną z lepszych w moim życiu. Znalazłem pracę w innej firmie za większe pieniądze, mniej męczącą i absorbującą, gdzie pracuję równo 8h (chyba, że dłużej mi zejdzie w trasie to odbieram nadgodziny w postaci dnia wolnego), gdzie szanuje się człowieka, a nie traktuje jak g...o. Na koniec tylko dodam, że byliśmy regionem ze ścisłej człówki planów ekspozycyjnych i sprzedażowych bez pomocy KAE. Im dłużej ta osoba pracowała, tym bardziej wszystko się sypało. Wszystkim zastanawiającym się nad podjęciem pracy serdecznie odradzam. A wszystkich, którzy zastanawiają się nad złożeniem wypowiedzenia serdecznie zachęcam. Szkoda życia i nerwów na takiego pracodawcę.

tomasz
@P

Te rozliczenia to nie tylko u Ciebie,może od góry

Joanna
@P

Dziękuję za Twoją wypowiedź. W swojej wypowiedzi wspomniałeś, że w nowej pracy pracujesz równo 8 godzin, a każda nadliczbowa godzina jest Ci oddawana w postaci dnia wolnego. Jak to wyglądało w przypadku pracy w firmie Henkel Polska? Średnio ile godzin dziennie należało pracować? Czy firma wynagradzała dodatkowo pracownika za pracę po godzinach, czy może rozwiązywano to w jakiś inny sposób? Z chęcią dowiem się, jak to wyglądało.

@P

Brawo Arek! Sama prawda. Ja jeszcze pracuje, ale już niedługo ????

Czesław
@123

Zamierzasz odejść z firmy Henkel Polska? Jak długo pracujesz już u tego pracodawcy? Jeżeli możesz, to przedstaw proszę powody, które wpłynęły na to, iż mógłbyś zamierzać zrezygnować z dalszej pracy w tym miejscu. Uzupełniając swoją opinię, pomożesz nam zrozumieć powody swojej decyzji.

P
@Joanna

Wygladało to tak, że w nadgodziny można było odebrać tylko w teorii. W praktyce trzeba by je odebrać kosztem innych sklepów i obowiązków na nich. A jeśli cokolwiek będzie nie tak, chociażby nieistotny detal, to można się spodziewać gnębienia. To tyle w temacie odbierania nadgodzin. Sytuacja dotyczyła różnych regionów, gdyż miałem w innym województwie kolegę, który tyrał od 8 do wieczora, obowiązków całe mnóstwo i nikogo nie interesowało, że nie jest w stanie wszystkiego zrobić w 8h łącznie z dojazdami na punkty, a zamiast tego główny kapo jeździł za nim by szukać haków i zgnoić człowieka. Dopiero odżył psychicznie gdy zmienił pracę. Aha i rzecz jasna praca biurowa w postaci maili i prezentacji nie była uwzględniana w czasie pracy - wszystko trzeba było robić po pracy. Podsumowując firma nie wynagradzała pracownika za nadgodziny i nie było chęci by rozwiązać tego w żaden inny sposób. Zarobki nawet z premią nie rekompensowały ciężkiej pracy i stresu.

Inny przedstawiciel
@P

Zgodnie z prawem praca biurowa wlicza się do czasu pracy. U konkurencji dało się to wywalczyć. Dziwne, że wy nie potraficie zebrać się wszyscy i powalczyć o to.

Jan
@Inny przedstawiciel

Widzę, że wypowiedziałeś się w wątku związanym z pracą w firmie Henkel Polska. Masz może wiedzę, jak wygląda praca na stanowisku kierowniczym? Mam tu na myśli dokładnie stanowisko kierownika ds. lokalnych sieci handlowych. Obecnie poszukiwany jest pracownik na to stanowisko, dlatego liczę na to, że ktoś z Was podzieli się z nami informacją na ten temat.

anais1235
@Joanna

Joanna, Henkel Polska nie płaci za nadgodziny i nie są one do odebrania. w praktyce praca tam wygląda tak, że pracujesz po 10 godzin dziennie lub więcej za "dziękuję" albo i nie, a gdy sama potem raz chcesz wyjść 20 minut wcześniej, to musisz zostawać żeby to odrobić :) podejście tej firmy do pracownika to jakieś nieporozumienie, kultura na poziomie zero, prawo pracy łamane nagminnie. nikomu nigdy nie polecę tej firmy.

Waldi
@P

To wszystko prawda. Dorotka z Łodzi i ta druga z Wrocławia ( nie pamietam imienia) to zwkle dziewczynki z wyprostowanymi zwojami... A sorki żeby były zwoje musi być mózg. Henkel to (usunięte przez administratora) a nie firma.

Znawca
@Waldi

Iwona P. Jesli chodzi o Wroclaw i to nie jest czlowiek tylko podgatunek człowieka. Nie chce mi sie rozpisywac bo wszystko istotne na temat tej pseudo firmy macie juz ujete w zamieszczonych opiniach. Powiem tylko ze praca w tej firmie po dluzszym czasie wiaze sie z leczeniem psychiatrycznym i to dlugotrwałym!

Henkel
@Czesław

Czesław , a (usunięte przez administratora) Cie to obchodzi

Henkel+ISCM=DNO

To co było napisane to jeszcze nie wszystko. Z premiami w Henklu kombinują non-stop ile się da ale do tego jest jeszcze najgorsza, ohydna, antyludzka, dehumanizująca korporacyjna atmosfera. RKS Henkel jest kłamcą i oszustem, co innego ustala z PH a potem co innego przekazuje dyrektorowi i w mailach do dyrektora wypisuje kłamliwe bzdury na temat PH, tak żeby pognębić i zniszczyć. Jeśli nawet będziesz miał średnią wizyt powyżej ogólnej średniej, nawet jeśli zrobisz ankiety, zdjęcia półek i ponad 100% planu firma Henkel zrobi wszystko żeby Cię upodlić i poniżyć. Firma ISCM jeszcze dołoży swoje, pisząc maile z groźbami, że jeśli nie będziesz wykonywał nawet najgłupszych poleceń, które mogą popsuć kontakty ze sklepami, to Cię zwolnią. A jak już zwalniają to bez żadnego uprzedzenia. Wysyłają w trasę jakichś dwóch kolesi, zostajesz "złapany" podczas pracy, że to niby kontrola a od razu dostajesz wypowiedzenie do ręki i dokładnie w tej chwili musisz oddać samochód i resztę. Trzeba uważać, żeby zdążyć wziąć z auta swoje prywatne rzeczy, bo ponaglają. Skandal, świństwo i niebywała degrengolada. Naprawdę uważajcie - Henkel plus ISCM równa się podły i nieuczciwy pracodawca!

Makumba
@Henkel+ISCM=DNO

To sobie pofantazjowales synu.

handlowiec
@Makumba

Proszę portal gowork o usuwanie trollingu. Ten jakiś makumba nic ciekawego nie napisał, poza tym, że to zwykły (usunięte przez administratora) Natomiast w stu procentach potwierdzam jako były pracownik to co jest napisane o tym anty pracowniczym połączeniu czyli henkel oraz iscm. Absolutnie omijać szerokim łukiem. Ciekawostka: rks regionu TT01 był oskarżony o (usunięte przez administratora) Co zrobiła firma henkel? Przeniosła go na inne stanowisko, na hurt i dystrybucje zamiast wywalić go na zbity pysk. A na jego miejsce przyszedł koleś, który wcześniej zajmował się dystrybutorami. Takie są standardy w henklu. Czy ktoś ma jeszcze jakiekolwiek wątpliwości?

@Makumba

Pracowałem tam 6 lat temu. Zwolniłem się dlatego, że panie KAE z Łodzi i Wrocławia mówiąc najnormalniej krzyczały a nie nie mówiły. (usunięte przez administratora) Zarabiałem 1700 na rękę wiec decyzja nie była trudna. Naprawdę iSCM nie dbało o pracownika tylko ślepo wykonywało polecenia Henkla tak jak w czasach (usunięte przez administratora). Dziewczyny z biura były mile lecz co z tego. Nie idźcie tą drogą. Zero człowieczeństwa, maximum wykorzystywania.

Mariusz
@Smrud

Wszystkie osoby ktore spotkały sie z(usunięte przez administratora) ze strony pracownika Henkla Iwony P. zachecam do wspólnego złożenia pozwu przeciwko tej kobiecie ktora swoim wyrachowanym dzialaniem doprowadzila do wielu przykrych a nawet tragicznych sytuacji. W grupie siła !!!

@Mariusz

Jakie przykre sytuacje masz na myśli, że myślisz o pozwie? I, czy ta osoba nadal jest związana z firmą?

Ola

Jak oceniacie prace na stanowisku przedstawiciela handlowego Marek schfartskopf itp? Chodzi o jeżdżenie po salonach fryzjerskich. Jaki samochod służbowy oraz czy można użytkować również do celów prywatnych?

Prawda
@Ola

Jednym slowem, jak jestes podstarzala pania prowadzaca insta to sie odnajdziesz

Przedstawiciel Pozdrawia

Nie będę się starał oceniać firmy w której pracuje, ocenę zostawiam zainteresowanym. Kilka surowych faktów: Samochód - można jeździć w weekend, ale paliwo należy tankować w piątek po pracy i w poniedziałek za własne pieniądze jeśli zostało wyjeżdżone w weekend. Pozostały czas użytkowania w tygodniu odbywa się jak w każdej innej firmie. Telefon - model który otrzymuje się od pracodawcy jest wart na allegro około 200 zł brutto, wiec dla większości oznacza to używanie prywatnego sprzętu dla komfortu pracy. Jakieś ubezpieczenie zdrowotne w pakiecie, dość ograniczone czyli zapewne pakiet grupowy podstawowy (najtańszy). Ciekawostka chociaż dość wymowna, pracodawca może polecić ci wydrukowanie 50 ankiet, wystałe 2/4 listów w miesiącu, jest jeszcze kilka takich perełek, ale po co się rozpisywać. Cała zabawa polega na tym, że jest to polecenie służbowe, ale płacisz za to z własnej kieszeni. Wypłata składa się z najniższej krajowej i na to warto zwrócić uwagę, ponieważ jest to najczęstszy i nie rzadko jedyny składnik wypłaty przedstawiciela. Na premię składa się kilkanaście punktów, każdy z tych punktów jest osobno wypłacany, łączna kwota premii do zdobycia pozwala godnie żyć, ale nikt w całej Polsce od chyba czterech miesięcy nie zdobył pełnej premii, wcześniej również było to zjawisko nie częste, ale wykonalne. Na dzień dzisiejszy wykonalność zadań zleconych przez firmę pracownikom oscyluje na poziomie 2/5%. Może bardziej obrazowo, każda osoba ma 13 zadań w miesiącu, jest około 60 Przedstawicieli, w styczniu gołą wypłatę dostało 45 osób plus minus, pozostali przedstawiciele to premie powiedzmy w granicach od 150 zł do 1000 zł. Wszystkie wypłacone premie w całej Polsce nie przekroczyły 8 tyś zł na cały zespół. Luty jest jeszcze lepiej, około 53 osoby ma tylko najniższą krajową, a łączna kwota premii myślę nie przekroczy 5 tyś złoty. Daje to średnio 83 zł premii na pracownika :) Oczywiście według firmy cała wina leży po stronie przedstawicieli, a premii nie zarabia lwia część osób z własnej winy. Oczywiście zgadzam się z tym chociaż w 100%, bo jak my mali prości ludzie możemy chcieć więcej pieniędzy od wielkiej fantastycznie i dobrze prosperującej firmy Henkel, logiczne. Wiadomość piszę 13 lutego, ale cykl rozliczeniowy w firmie trwa od 15 do 15 kolejnego miesiąca. Dziwnie, ale da się przyzwyczaić. Dla mnie Henkel od kilku miesięcy jest jak Agent 007 0 Premii 0 Motywacji 7 Powodów żeby się zwolnić Jeśli ktoś z Henkla na rozmowie rekrutacyjnej powie wam, że premie osiągają 3,5/4 tysięcy na miesiąc, a podstawa jest tak niska bo Premia jest tak wysoka, to zapytajcie ile osób w całej firmie i jak często zarabia całą premie.

Przedstawiciel
@Przedstawiciel Pozdrawia

Potwierdzam , wszystko opisane jest zgodnie z prawdą , firmie system motywacyjny zdecydowanie zmienił się na Demotywacyjny. Wszystkim , którzy mają szacunek dla samego siebie polecam zmianę pracy, bo ta zapewnić wam może tylko najniższą pensję za najwyższy koszt pracy, nerwów i stresów.

Wesoly Roman
@Przedstawiciel Pozdrawia

Potwierdzam. Gorzej trafic nie można.

Karo
@Przedstawiciel Pozdrawia

A jak z Karami z ISCM? Pracują?

Henkel? Nie dziękuję.....

Kolega napisał w 100% prawdę

Potwierdzam ludzie pracują o gołej podstawie 2800 brutto

Prawda potwierdzam

Były kar

Ja jako kar miałem więcej niż najniższa, ale nie drastycznie dużo

@Były kar

Kar więcej niż najniższa?? Żartujesz sobie? To z czego żyć?

Prawda
@Przedstawiciel Pozdrawia

Tu sie zgadzam, henkel to dno. Na stanowiskach menagerskich malpy lepiej by sie spisaly niz dyrektorowie. Zero motywacji, poza ta do szukania pracy. W czesci beauty jest jeszcze gorzej. Kumoterstwo straszne,(usunięte przez administratora)

Mam pytanie odnośnie pracy w firmie Henkel w Bielsku. Dostałem propozycję pracy przez Adecco za 20zł brutto na godzinę. Czy są jakieś dodatki do wypłaty? I na czym polega tam praca czy jest ciężko? wiem tylko że impregnują części do samochodów?! Czy przyjmują bezpośrednio przez firmę a nie przez Agencję? Z góry dziękuję za odpowiedź. PYTAM TUTAJ BO NIE ZNALAZŁEM HENKEL BIELSKO OPINIE!

@Marek

Praca taka sobie nie zbyt lekka ale też do wytrzymania chociaż parę osób miało problemy z kręgosłupem bo taki blok silnika który tam się wkłada do kosza i idzie do impregnacji to waży ok 20kg a trzeba ich przełożyć ponad 240szt na zmianę! Dodatków nie masz żadnych, zero premii ustawowe 20% do nocki bo jest to praca na 3 zmiany. Bezpośrednio pod firmę nie ma szans się dostać. 18 miesięcy i do widzenia. Chyba że będziesz miał pecha jak ja a przede mną 3 chłopaków to PRZYJDZIESZ DO PRACY NA POCZĄTKU MIESIĄCA NA NOCKĘ I W SZATNI SIĘ DOWIESZ ŻE JUŻ TAM NIE PRACUJESZ! Poczujesz się wtedy jak (usunięte przez administratora) Umowy przez Adecco podpisywane są na miesiąc i defakto każdego 1wszego dnia miesiąca może spotkać Cię tam taka sytuacja! Ale Henkel chyba jeszcze nie poczuł tego że to działa w dwie strony? NIE POLECAM TAM PRACY! CHYBA ŻE NA CHWILĘ A PRZY OKAZJI SZUKAĆ CZEGOŚ BEZPOŚREDNIO PRZEZ FIRMĘ!

Przewoźnik

Uwaga! Nie polecam tego zakładu żadnemu przewoźnikowi do brania ładunku stamtąd. Wózkowi istna (usunięte przez administratora) , potrafią naubliżać kierowcy ,, powyzywać od najgorszych ŚLIMONI . Nie potrafią załadować towaru poprawnie na samochód. A jeden kung fu panda nawet próbuje wyzywać na pojedynek przewoźników. Nikt nie ma nad nimi kontroli istna (usunięte przez administratora) . Nie polecam. Nigdy stamtąd nic nie wezmę.

Nie polecam. Pani Menadżer Marketingu z Ceresit na rozmowie wydawała się ok, mimo pytań z kosmosu przez które dało się jakoś przebrnąć, po godzinie rozmowy przeszła do meritum, którego niestety założeniem były odmienne obowiązki niż te wspomniane w ofercie stażu...pewnie zwyczajnie w świecie chciała się odciążyć natłokiem obowiązków kosztem młodego, niedoświadczonego stażysty, który aplikował na coś, czego finalnie nie miał dostać a przejść do specjalistycznych konkretnych rzeczy, niewspomnianych w ofercie - być może istnieje rozbieżność między HR a kadrą wyższego szczebla? Nie polecam, taka niespójność już na etapie rekrutacji to dla mnie stracony czas, to też może uzasadniać poniższe negatywne komentarze...widocznie nie tylko z zewnątrz są niespójni.

realista
@Kandydat

No to proponuję osobny gabinet, spersonalizowaną asystentkę (może być koleżanka ze studiów), gorącą kawusię co 2 godziny, karnet na drugie śniadanie w ekskluzywnej restauracji, samochód służbowy co najmniej klasy C również do prywatnego użytku... naturalnie z kierowcą, no i oczywiście żadnych tam jakichś planów do zrealizowania. Drogi Kandydacie, po to zadaje się idiotyczne pytania, aby zobaczyć w jaki sposób handlowiec reaguje na ...głupie pytania klientów. Takich (usunięte przez administratora) pytań usłyszałem w karierze setki, albo i więcej? Kiedyś po dwugodzinnej rozmowie z potencjalnym klientem, gdy już opowiedział mi jak ze wspólnikiem rozwijali biznes, zapytał: a czy nie zechciałby pan pracować dla nas? Odpowiedziałem zgodnie z prawdą, że NIE. Teraz sam zgadnij, czy sprzedałem mu oferowany produkt? ...głupie pytanie!

@realista

Doskonała odpowiedź. Szczyt szczytów komunikacji. Gdzie Pan zdobył tak potężne narzędzie?

stażysta

Jak wygląda atmosfera będąc na stażu w dziale marketingu?

Bogdan

Ludzie jeżeli ktoś wybiera się tutaj do pracy to odradzam, nawet najgorszemu wrogowi nie poleciłbym pracy tutaj. Płacą 2000 zł podstawy i to tyle, premii nie zobaczysz. Wymagania kosmiczne mają, dystrybucję na poziomie 70% bazy. Dochodzi jeszcze merch półek, brak jakiegokolwiek wsparcia. Ludzie sprzedaży są gorszego sortu, zatrudnienie przez agencje żeby tylko nie dawać benefitow, 13stej pensji, wczasów pod grusza a to wszyscy zatrudnieni w henklu mają. Kierownicy zaklamanii, zastraszają ludzi. W normalnej firmie zglasz to do działu HR a tutaj komu zgłosisz? Zatrudnie przez firmę zewnętrzna na własnej działalności. Nie polecam naprawę, szkoda zdrowia, czasu i życia...

halyna
@Bogdan

Współpraca z Iscm na wielki plus, bardzo pomocne. Fakt, mało się zarabiało, ale nigdy np nie przesiedziałam w pracy pełnych 8 godzin, zrobiłeś, to,do domu

Miły
@halyna

W czym niby pomocne? Chyba w zwalnianiu ludzi. Jeżeli ktoś nie ma ambicji i chce zarabiać mniej niż Pan na ochronie, zapraszamy do henkla

były_PH
@halyna

Współpraca z ISCM na wielki plus? No to wiadomo, że to kłamstwo i zwykły trolling. Prawda jest tylko jedna - współpraca z ISCM to WIELKA TRAGEDIA.

halyna
@były_PH

Pod koniec 2020 zaczęły się zwolnienia w Iscm. Niestety było widać , źe karowie już im nie potrzebni, z roku na rok było coraz mniej pracy, mniejsze obroty itp to po co utrzymywać na siłę na kogoś? A współpraca bardzo fajna, wczasy pod gruszą owszem były, nawet jak w aplikacji nie miales pełnych 8 godzin, to nic nie mowili

2404 Teresa
@Bogdan

Ja też odradzam

2404 Teresa

Nie polecam zakładu Henkel w Raciborzu to są (usunięte przez administratora) i kłamcy .Jak idzie tak ludzi traktować jak śmieci i jak idzie robić grafik i wpisywać ludzi bez ich zgody na grafik weekendowy Bo jak ktoś nie wyjedzie z przymusu na wyjazd integracyjny to mu każecie przyjść do pracy . Z jakiej racji ludzi idzie tak szantażować jesteście gnojami i śmieciami jakich mało. Tu ludzie powinni tą firmę z daleka omijać za takie marneją (usunięte przez administratora) Więcej zarobicie na sprzątaniu i grabienie liści lub w Biedronce .

Jula

Jakie są auta służbowe ?

Obecny
@Jula

W zależności od miesiąca raz rowerem a raz mercedesem ;)

Ty tak na poważnie?
@Jula

Sprawne.

Zostaw merytoryczną opinię o Henkel Polska Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Henkel Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Henkel Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 29.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Henkel Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 19, z czego 1 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Henkel Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Henkel Polska Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Henkel Polska Sp. z o.o.