Opinie o kross.pl - KROSS S.A. w Przasnysz

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Kross S.A.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w Kross S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Pojazdy i środki transportu - produkcja rowerów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Kross S.A. w Przasnysz

Kross to porażka

Niech nikt nawet nigdy nie próbuje się tu zatrudnić, firma krzak dziś jest jutro może jej nie być. W dzień wypłaty postanowili uciąć bez słowa premie zadaniowe które się należą. Człowiek planuje wakacje a tu nagle dowiaduje się że zostaje bez premii. Konsekwencje będą z tego wyciągane cały zarząd i polityka firmy to dno i kilo mułu. Uciekajcie jak najprędzej jak nie dostanę swojej premii też stąd uciekam i ani myślę wrócić...

Premia
@Kross to porażka

Wypowiedź zasadna. Wtedy premie były zatrzymane. Słabo z decyzji Głównego Zwalniacza. Później niby oddali.Obecnie poobcinali co mogli i wszystko zrzucają na sprzedaż. Tam poszły zwolnienia. Podobno szykują się znów zmiany w dziale handlowym bo niby (usunięte przez administratora) pracowników. Zresztą kto w Kross idzie do(usunięte przez administratora) obecnie więc nie co się dziwić. Po sezonie ma być zmiana działu handlowego i zakupów. Starzy pracownicy są zdegustowani warunkami i wg Z łatwo ich zdobyć przez inne firmy. W takich warunkach bez perspektyw to Romet czy inne to lepsza perspektywa.

Prawie Kandydat

Dział HR trochę nieprofesjonalny :-) Mimo zapewnień o powiadomieniu wyników rekrutacji w ciągu jak to określił pan z działu HR "w ciągu tygodnia, max dwóch my zawsze odpowiadamy" po upływie trzech miesięcy cisz :-) Generalnie nie ma co żałować, bo propozycja pracy wyszła od Krossa, który opinie ma raczej słabe jako pracodawca, ale to tylko potwierdza że firma z profesjonalizmem nie ma za dużo wspólnego. Tyczy się to jak widać produktów i podejścia do ludzi. Dlatego Kross tutaj następna dwója, do poprawy!

@EndofKross

Już trochę czasu minęło i może sytuacja się zmieniła, ale skąd te masowe zwolnienia? Widzę, że się orientujesz w sytuacji. Coś złego się dzieje w Krossie?

Klaudka

w internecie znalazłam ofertę pracy na stanowisko doradcy klienta. w ogłoszeniu napisano, że jest to praca dodatkowa/tymczasowa. w takim razie, na jak długo można się tutaj przyjąć? i ile godzin w tygodniu się pracuje? :> szukam właśnie dodatkowej pracy, aby dorobić sobie, bo na co dzień jestem studentką...

Elita

PKP / PROTEKTOR/ BRW a teraz kontrolowana przez KULCZYK INVESTMENTS: MANSA INVESTMENS i POLENERGIA (łącznie jakiś MILIARD PLN kapitału. To nobilitujące dla KROSS, że taki człowiek nim zarządzał. Nie odnalazł się, w rubrykach było za mało zer, a drobnymi się nie przejmował.Teraz będzie budował elektrownie wiatrowe na Bałtyku. Człowiek sukcesu jednak.

Bartek

Proces reklamacyjny w KROSS Przasnysz był przeprowadzony na najwyższym poziomie - szybka reakcja i wsparcie Pani Sylwii umożliwiły pozbycie się usterki w 2 dni. Pełen profesjonalizm, polecam!

@Bartek

To jak w klasyku: Warunki na zgrupowaniach miałyśmy dobre! Wszystko to zasługa naszego prezesa i nie jest prawdą, że nad łóżkami dach przeciekał! Szczególnie, że prawie nie padało!

Mietek Nowy wpis

czy Serwisant rowerowy jest zatrudniany na umowe o prace czy umowe o zlecenie?

MK

NIE polecam pracy w tej firmie. W dzień wypłaty zabrane premie miesięczne, bez uprzedniej konsultacji z przedstawicielem pracowników. Blokada podwyżek, których nie było od 2 lat na kolejny sezon. Najchętniej zatrudniane są osoby na B2B i umowy są bez okresu wypowiedzenia. Stawki znacznie poniżej rynkowych. Jesteś traktowany jak numer, nie jak człowiek. Brak wewnętrznej komunikacji. Plany i zadania zmieniane z dnia na dzień. Atmosfera pełna napięcia, jedni na drugich donoszą. Jedynym plusem jest to że łatwo przejść proces rekrutacji; pewnie dlatego że nie ma wielu chętnych.

Zdziwienie Nowy wpis
@MK

A kogoś to dziwi..od dawna wiadomo że nie będzie. Na Boże Narodzenie sypną coś może o ile jeszcze będzie komu tam sypnąć.

Ambicje Nowy wpis

Kolego .kwestia ambicji. Znam kilka osób co wyrwało się z obozu i chwalą sobie a też widzę jak prosperują. Kwestia zobaczenia co jest poza bramami firmy. Ludzie pracują tam albo wracają bo są zbyt leniwi żeby znaleźć coś lepszego. Może Przasnysz nie jest Centrum Polski ale nie znaczy że nie ma tam możliwości. Najgorzej jak człowiek się zasiedzi i myśli że siedzeniem coś zmieni.

Bartek

@Bartek

Byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Kross S.A.? Podziel się relacją i opisz swoje wrażenia z rekrutacji na stanowisko Radca Prawny / Adwokat (in house).
logo firmy Monter pokrowców termoizolacyjnych
SUM Poland Sp. z o.o.
logo firmy Pracownik Produkcji,
Środa Śląska
VIBRACOUSTIC POLSKA Sp. z o.o.
logo firmy Tokarz CNC
Kluczbork
Polmecanic Group Sp. z o.o.
Dora

Co mówicie odnośnie rotacji w firmie? Zwalniają ludzi, ludzie sami odchodzą czy może zatrudniają ze względu na rozwój? Jest oferta na kierownika ds.kluczowych klientów i myślę czy przesyłać CV...

Katka
@Dora

Spróbować zawsze możesz. Nie we wszystkich działach są cięcia. Niestety sytuacja firmy na chwilę obecną nie za ciekawa ale warto spróbować się zaczepić. Ryzyko zawsze jest...

Nie

Nie ma na to szans. Raczej coś sprzedadzą. Jakąś część. Zrestrukturyzują.

Katka

Upadłość na pewno nie. Na pewno dadzą sobie radę. Jak wszędzie, teraz są chwilowe trudności.

GPS
@Dora

Lepiej poszukaj czegoś stabilniejszego. rotacja jest cały czas. Tu dodatkowo obarcza Cię winą za swoje wygórowane plany i na zimę znów będziesz bezrobotna.

Domi

Czy jako kandydatka na serwisanta rowerowego mogłabym liczyć na UoP na start czy po okresie próbnym? I dają umowy na czas nieokreślony? Będę wdzięczna za odpowiedzi!

\/?

Myślicie, że sytuacja płacowa w firmie się poprawi? Wynagrodzenia głodowe, bez premii najniższa krajowa. Jak żyć???? paliwo drogie, w sklepach też drożyzna.

Phi
@\/?

W biurach nie ma co narzekać. Jest spoko i chyba nawet bedzie lepiej. No ale gdzieś trzeba oszczędzać.

K
@Phi

Nie wiem, w jakich biurach, chyba wyłącznie marketingu. Cała reszta mimo wysokich stanowisk, nawet managerskich przy kolejnej podwyżce plac minimalnych zrówna się z najniższą krajową.

Klapa

To nie jest kaplica, tylko ORATORIUM! Wolno się modlić 15 minut dziennie, ale bez lamentu i żalu. Dobrowolne datki będą przekazane na szczytny cel. Żaden z pracowników nie wyraził sprzeciwu, wszyscy są zadowoleni, bo to ostatnia rzecz której brakowało w tej firmie. Wspaniały benefit, na równi z kartą MultiSport. Lepszy nawet.

Tak
@Klapa

Moim zdaniem benefit porównywalny z PPE - taka inwestycja w przyszłość. Tyle, że nie emerytalną, a tą co będzie po emeryturze. A datki pewnie pójdą na zbożny cel: sfinansowanie wyjazdu dyrektora A.D. do Medjugorie

Marketing

Jak wygląda praca i atmosfera w marketingu? Czytałam trochę opinii tutaj i się zastanawiam czy coś się zmieniło?

tak
@Marketing

Warunki na zgrupowaniach miałyśmy dobre! Wszystko to zasługa naszego prezesa i nie jest prawdą, że nad łóżkami dach przeciekał! Szczególnie, że prawie nie padało! Prezes dba o nas jak ojciec najlepszy!

My

Dostaliśmy. Chyba chodzi o to kto ma większy wpływ na wykonanie planu.

Diana
@My

To „chyba” zastanowiło. Nie ma jasno przedstawianych reguł odnośnie tego na podstawie czego dostaniesz taka premie a na podstawie czego nie? zastanawiam się czy ludzie wprost nie mogą dopytać żeby wiedzieć jak później sobie ja wyrobić

Diano
@Diana

Zasady wielkości premii i jej uzyskania są bardzo jasne i w każdej chwili można sobie je samemu wyliczyć, to samo sprawdzić regulamin. Niestety "wypłacenie" tych premii jest zależne od wykonania celu jako cała firma. Jeżeli cała firma w danym okresie nie wykona założonego celu na dany odcinek czasowy premie nie zostaną wypłacone, mimo, że Ty jako pracownik wykonałeś wszystkie swoje zadania i powinieneś otrzymać np 28% za każdy miesiąc w danym okresie. Tak więc system premiowy jest typowo zadaniowy (% premii jest zależny od wykonanych przez Ciebie zadań ustalonych z góry), natomiast fakt ich wypłacenia jest typowo okolicznościowy (jeżeli firma przekroczy próg celu przychodu jaki sobie wyznaczyła). Jak można się domyśleć cele jakie są założone, aby te premie zostały wypłacone są kosmiczne i nie osiągalne na tą chwilę. Można, więc założyć, że systemu premiowego nie ma. Od momentu wprowadzenia tego systemu, w żadnym okresie rozliczenia warunek wypłaty premii nie został spełniony.

Cykada
@Diano

Czy to oznacza, że nie trzeba wykonywac zadań premiowych? Jeśli premii i tak nie będzie to po co się męczyć dodatkowymi zadaniami? Ku chwale ojczyzny? Premia to coś dodatkowego, więc jesli pracodawca wyznaczając nierealne cele świadomie zakłada jej niewypłacenie, to pracownik może podjąć decyzję o niewykonywaniu zadań. Firma nie upadnie, bo zadania i premia to przecież tylko dodatek a nie podstawa. Podstawowa działalność będzie wykonywana i bdzie można zarządzić zarówno swoim jak i firmowym budżetem w sposób bardziej przewidywalny. Ile niewypłaconych premii trzeba by zorientować się że ten system faworyzuje tylko jedną stronę?

Zima
@Cykada

Słuchajcie skoro ok 4 miesiecy temu zmienili regulamin zasad premiowania pracowników administracji mało kto w firmie zuważył ze zwiekszyli pułap wypłacanie premii dla wszytskich. Kazdy widział a mało kto zwrocił uwagę. Premie Ci co musza to mają. jest kilka włazid... plus nadal pracuja osoby co ich nie widac a pobieraja pieniądze. W firmie już lepiej nie bedzie przez nastepne x lat. Zresztą co teraz nalezy do firmy jak wiekszosc nalezy do banków, novdomu. Od tego szorowania po dnie już się wyżłobiła ogromna dziura która juz muł zalewa. No i ciekawy co od wrzesnia- bo słychac echo pustych hal na kilka miesiecy. Premia matką głupich. dalej się zwodzcie...

Cześć. Czy ktoś wie co z umowami do końca sierpnia? Jest szansa, że przedłużą czy po sezonie nara?

Taak

Oficjalnie to pewnie nikt nie wie, ale domyślają się chyba wszyscy.. A sami zainteresowani pewnie jak zawsze będą zwodzeni do końca, aby ostatniego dnia umowy usłyszeć, że sory, ale sytuacja firmy nie pozwala..Ale będziemy pamiętali jak sytuacja się poprawi..

jak zawsze

Jak zawsze zwiądą Cię ile moga. Lepiej sobie wcześniej coś ogarnąć. Zresztą i widać i słychać, że na jesieni nie tylko nie beda przdłużone umowy ale również jak w słynnym serialu WINTER is comig . Długa zima czeka i pasmo zwolnien

Czy ktoś wie czy będą premie kwartalne?

Bieda

Czy ktoś liczy jeszcze na premię? Wydawało mi się że to już oficjalnie było ogłoszone, że „pinindzy ni ma i ni będzie..”. Przecież sprzedaż to już nawet nie szoruje po dnie - ona się do niego przykleiła..

@Sul0
@Bieda

U nas na serwisie premia zawsze na czas na kontach. Pewnie zależy od obszaru w jakim się pracuje.

@@Sul0

Co??? To nie jest w całej firmie tak, że jak sprzedaż nie wyrobi i nie ma osiągniętych celów to wszyscy nie dostają???? Czuje się (usunięte przez administratora) !!!!

Ada

Wy tak serio z tymi nadgodzinami, że jakieś odbiory są tylko w terminach gdzie firma sobie powie, że jej pasuje? Zastanawiam się co jeśli ktoś nie odbierze i tak. normalnie zapłacą?

Czyli jak
@Ada

Jak to nie odbierze ktoś godzin? Gdy jest przestój to cała produkcja i działy poboczne nie przychodzą do pracy u w pierwszej kolejności odbierają nadgodziny, czyli pracowanie po 10 i więcej godzin w sezonie.

Wiecie może z jakiego powodu jest otwarta rekrutacja na stanowisko Kierownika Salonu, czyżby chodziło o tę rotację i zwolnienia, która tu się przewija? Rozważam aplikację, ale zależy mi na stabilności. Oferują niby umowę o pracę, to chyba nie tak łatwo kogoś zwolnić

chochlik

a jaka lokalizacja? bo się otwierają też nowe punkty i tam kierownik będzie tworzył placówkę

Julita
@chochlik

W Warszawie, bez sprecyzowania lokalizacji, więc cóż... Może to być zarówno zmiana kierownika salonu, jak i nowy punkt do otwarcia. Jeśli wiesz, to daj proszę znać. Jeśli jednak to zmiana kierownika, to ja bym chętnie przeczytała opinię tego byłego :3

Chochlik
@Julita

W wawie ma być nowy salon. Opinii kierowników niestety nie znam, pracuję w innym pionie ;)

Eryk
@Chochlik

W Warszawie już jest dość salonów Kross Szkoda ze nie potrafią zatrzymać wartościowych ludzi z doświadczeniem.... kierownik to minimalnie większą kasa od sprzedawcy a odpowiedzialność i użeranie się z nieprofesjonalizmem kierownictwa że hohoho Co lepsi uciekają

Tadek

Chcą przyjąć osobę dyspozycyjną w weekendy oraz z praktyką w serwisowaniu rowerów. To w związku z ogłoszeniem na serwisanta. Ile w takim razie weekendów w miesiącu wypada w pracy? I czy płacą za nie ekstra? Bo o pieniądzach nic nie padło.

Radek
@Tadek

(usunięte przez administratora) Że za pracę w nadgodzinach raczej dostaje się odbiór poza sezonem zamiast pieniędzy, czy to że co by nie mówili wynagrodzenia są z tych niższych?

Grześ

Hej Mam chęć zaaplikować na stanowisko kontroler jakości Jakieś opinie,wrażenia od byłych czy tam obecnych kontrolerów? Jak atmosfera,jakie godziny pracy?

Koleś

Jako były pracownik niestety nie mogę polecić pracy w tej firmie. Cykliczne zwolnienia, pogoń za nieosiągalnymi wynikami, atmosfera i targety jak w najgorszym korpo, a i o premiach możecie zapomnieć bo mimo że pójdzie wszystko dobrze to i tak kilka dni przed wypłatą okaże się że firmie zabrakło 0,01 % do wyrobienia założonego targetu więc premii nie ma ????

Siemka wszystkim, chyba będę aplikował na stanowisko doradcy, pisaliście ze firma chyli się ku upadkowi ale przecież normalnie rekrutują teraz ludzi, o umowie i o premiach nawet piszą. Sam nie kumam o co chodzi. No nic, dajcie znać od czego ta premia jest uzależniona i ile idzie zarobić.

Colombijos

Tak oczywiście. Bo raz nie ma. Czego kogo zatrudnić z rynku obecnego. Ci co chcieli bądź na kuroniu z Przacha wrócili. Oczywiście obiecali im przedłużenie. Jak wspomniał Szlachetny że dotrzymali słowa i zatrudnili. Nikt nie mówi że na. 3 miesiące. Po tym q3 będzie wiadomo co i jak. Mimo wszystko Kross kolejne 2 sezony jeśli nic nie wyjdzie innego będzie szorował po dnie. Nikt nie mówi o zawyżaniu belki premiowej Q3 oraz to to że małej zmiany w pracownikacj formacji handlowych.. firmą obecnie chcę na produkować rowerów a później mały zastoj i znów kuroniówka

Fin

Panie kochany jak wreszcie spływaja pieniądze na finansowanie kolejnego sezonu to zawsze będzie bum. A za 3 miesiące zapytasz się czy znów słabo? To skoro czemu aż egzotyczny? Czyżby ludzie na Przasnyszu przejrzeli na oczy? I mają dość Kross

Aha

Tak, już na kontach. Wszyscy dostali po 200% aby uciąć spekulacje o złej kondycji firmy.

miły
@Aha

Dokładnie zawsze Pan Zet miał chęci przed świętami dobrze jak ktoś w Kościele mówi mu dzień dobry mimo że on go zwolnił 3 razy. Ma chłop godność naprawę z tyłu pod pasem.Wie co jest..firma źle stói. Jego jacht przejął novdom..auta Kross te co pozostały przejął novdom. Novdom wykupił dzierżawę e-commerce. Same (usunięte przez administratora). Wiadomo jest źle ale.to.ukrywaja.. zwalniaja ludzi. Dając innym P.O. i kilka zł podwyżki. Serio ta firma nigdy nie będzie wyglądać dobrze. Wychodzi na to że miała swoje 5 minut w ciągu kilkunastu lat ale to tyle . zarządzanie (usunięte przez administratora). Bóg honor ojczyzna - to nie Kross..tam daleko od Boga od honoru a ojczyzna jak trzeba załatwic coś w starostwie bądź straży żeby Kross nie zamknęli.. wszytstko do czasu aż kardiolog stwierdzi dość. Postępuj Panie Z jak religia nakazuje..bo modlitwa.nie wystarcza

Zostaw merytoryczną opinię o Kross S.A. - Przasnysz

• Jak się pracuje w Kross S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Kross S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 113.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Kross S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 78, z czego 3 to opinie pozytywne, 52 to opinie negatywne, a 23 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

1.7/5 Na podstawie 171 ocen.