Opinie o kross.pl - KROSS S.A. w Przasnysz

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Kross S.A.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w Kross S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Pojazdy i środki transportu - produkcja rowerów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Kross S.A. w Przasnysz

Kross to porażka

Niech nikt nawet nigdy nie próbuje się tu zatrudnić, firma krzak dziś jest jutro może jej nie być. W dzień wypłaty postanowili uciąć bez słowa premie zadaniowe które się należą. Człowiek planuje wakacje a tu nagle dowiaduje się że zostaje bez premii. Konsekwencje będą z tego wyciągane cały zarząd i polityka firmy to dno i kilo mułu. Uciekajcie jak najprędzej jak nie dostanę swojej premii też stąd uciekam i ani myślę wrócić...

Premia
@Kross to porażka

Wypowiedź zasadna. Wtedy premie były zatrzymane. Słabo z decyzji Głównego Zwalniacza. Później niby oddali.Obecnie poobcinali co mogli i wszystko zrzucają na sprzedaż. Tam poszły zwolnienia. Podobno szykują się znów zmiany w dziale handlowym bo niby (usunięte przez administratora) pracowników. Zresztą kto w Kross idzie do(usunięte przez administratora) obecnie więc nie co się dziwić. Po sezonie ma być zmiana działu handlowego i zakupów. Starzy pracownicy są zdegustowani warunkami i wg Z łatwo ich zdobyć przez inne firmy. W takich warunkach bez perspektyw to Romet czy inne to lepsza perspektywa.

Prawie Kandydat
Kandydat

Dział HR trochę nieprofesjonalny :-) Mimo zapewnień o powiadomieniu wyników rekrutacji w ciągu jak to określił pan z działu HR "w ciągu tygodnia, max dwóch my zawsze odpowiadamy" po upływie trzech miesięcy cisz :-) Generalnie nie ma co żałować, bo propozycja pracy wyszła od Krossa, który opinie ma raczej słabe jako pracodawca, ale to tylko potwierdza że firma z profesjonalizmem nie ma za dużo wspólnego. Tyczy się to jak widać produktów i podejścia do ludzi. Dlatego Kross tutaj następna dwója, do poprawy!

@EndofKross

Już trochę czasu minęło i może sytuacja się zmieniła, ale skąd te masowe zwolnienia? Widzę, że się orientujesz w sytuacji. Coś złego się dzieje w Krossie?

Klaudka
Inne

w internecie znalazłam ofertę pracy na stanowisko doradcy klienta. w ogłoszeniu napisano, że jest to praca dodatkowa/tymczasowa. w takim razie, na jak długo można się tutaj przyjąć? i ile godzin w tygodniu się pracuje? :> szukam właśnie dodatkowej pracy, aby dorobić sobie, bo na co dzień jestem studentką...

Elita

PKP / PROTEKTOR/ BRW a teraz kontrolowana przez KULCZYK INVESTMENTS: MANSA INVESTMENS i POLENERGIA (łącznie jakiś MILIARD PLN kapitału. To nobilitujące dla KROSS, że taki człowiek nim zarządzał. Nie odnalazł się, w rubrykach było za mało zer, a drobnymi się nie przejmował.Teraz będzie budował elektrownie wiatrowe na Bałtyku. Człowiek sukcesu jednak.

Bartek
Inne

Proces reklamacyjny w KROSS Przasnysz był przeprowadzony na najwyższym poziomie - szybka reakcja i wsparcie Pani Sylwii umożliwiły pozbycie się usterki w 2 dni. Pełen profesjonalizm, polecam!

Dzik Nowy wpis
Inne

Witam pracowników czy ktoś wie gdzie mogę zdobyć kupić bagażnik kross evatrans

Haba

I po premiach.... kolejne 3 miesiące bidy.

My
@Haba

Dostaliśmy. Chyba chodzi o to kto ma większy wpływ na wykonanie planu.

Diana
@My

To „chyba” zastanowiło. Nie ma jasno przedstawianych reguł odnośnie tego na podstawie czego dostaniesz taka premie a na podstawie czego nie? zastanawiam się czy ludzie wprost nie mogą dopytać żeby wiedzieć jak później sobie ja wyrobić

Diano
@Diana

Zasady wielkości premii i jej uzyskania są bardzo jasne i w każdej chwili można sobie je samemu wyliczyć, to samo sprawdzić regulamin. Niestety "wypłacenie" tych premii jest zależne od wykonania celu jako cała firma. Jeżeli cała firma w danym okresie nie wykona założonego celu na dany odcinek czasowy premie nie zostaną wypłacone, mimo, że Ty jako pracownik wykonałeś wszystkie swoje zadania i powinieneś otrzymać np 28% za każdy miesiąc w danym okresie. Tak więc system premiowy jest typowo zadaniowy (% premii jest zależny od wykonanych przez Ciebie zadań ustalonych z góry), natomiast fakt ich wypłacenia jest typowo okolicznościowy (jeżeli firma przekroczy próg celu przychodu jaki sobie wyznaczyła). Jak można się domyśleć cele jakie są założone, aby te premie zostały wypłacone są kosmiczne i nie osiągalne na tą chwilę. Można, więc założyć, że systemu premiowego nie ma. Od momentu wprowadzenia tego systemu, w żadnym okresie rozliczenia warunek wypłaty premii nie został spełniony.

Cykada
@Diano

Czy to oznacza, że nie trzeba wykonywac zadań premiowych? Jeśli premii i tak nie będzie to po co się męczyć dodatkowymi zadaniami? Ku chwale ojczyzny? Premia to coś dodatkowego, więc jesli pracodawca wyznaczając nierealne cele świadomie zakłada jej niewypłacenie, to pracownik może podjąć decyzję o niewykonywaniu zadań. Firma nie upadnie, bo zadania i premia to przecież tylko dodatek a nie podstawa. Podstawowa działalność będzie wykonywana i bdzie można zarządzić zarówno swoim jak i firmowym budżetem w sposób bardziej przewidywalny. Ile niewypłaconych premii trzeba by zorientować się że ten system faworyzuje tylko jedną stronę?

Zima Nowy wpis
@Cykada

Słuchajcie skoro ok 4 miesiecy temu zmienili regulamin zasad premiowania pracowników administracji mało kto w firmie zuważył ze zwiekszyli pułap wypłacanie premii dla wszytskich. Kazdy widział a mało kto zwrocił uwagę. Premie Ci co musza to mają. jest kilka włazid... plus nadal pracuja osoby co ich nie widac a pobieraja pieniądze. W firmie już lepiej nie bedzie przez nastepne x lat. Zresztą co teraz nalezy do firmy jak wiekszosc nalezy do banków, novdomu. Od tego szorowania po dnie już się wyżłobiła ogromna dziura która juz muł zalewa. No i ciekawy co od wrzesnia- bo słychac echo pustych hal na kilka miesiecy. Premia matką głupich. dalej się zwodzcie...

Andrzej Nowy wpis
@Zima

Zbyszek dobrze wie gdzie może uciąć a gdzie nie

Cześć. Czy ktoś wie co z umowami do końca sierpnia? Jest szansa, że przedłużą czy po sezonie nara?

Taak
@Pracownik

Oficjalnie to pewnie nikt nie wie, ale domyślają się chyba wszyscy.. A sami zainteresowani pewnie jak zawsze będą zwodzeni do końca, aby ostatniego dnia umowy usłyszeć, że sory, ale sytuacja firmy nie pozwala..Ale będziemy pamiętali jak sytuacja się poprawi..

jak zawsze Nowy wpis
@Pracownik

Jak zawsze zwiądą Cię ile moga. Lepiej sobie wcześniej coś ogarnąć. Zresztą i widać i słychać, że na jesieni nie tylko nie beda przdłużone umowy ale również jak w słynnym serialu WINTER is comig . Długa zima czeka i pasmo zwolnien

Czy ktoś wie czy będą premie kwartalne?

Bieda
@Pytanie

Czy ktoś liczy jeszcze na premię? Wydawało mi się że to już oficjalnie było ogłoszone, że „pinindzy ni ma i ni będzie..”. Przecież sprzedaż to już nawet nie szoruje po dnie - ona się do niego przykleiła..

@Sul0
@Bieda

U nas na serwisie premia zawsze na czas na kontach. Pewnie zależy od obszaru w jakim się pracuje.

@@Sul0

Co??? To nie jest w całej firmie tak, że jak sprzedaż nie wyrobi i nie ma osiągniętych celów to wszyscy nie dostają???? Czuje się (usunięte przez administratora) !!!!

Rozmowa kwalifikacyjna
Byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Kross S.A.? Podziel się relacją i opisz swoje wrażenia z rekrutacji na stanowisko Radca Prawny / Adwokat (in house).
logo firmy Rozbieracz
Ostrołęka
Zakłady Mięsne Pekpol Ostrołęka S.A.
(31 opinii)
logo firmy Szwaczka / Szwacz do przyuczenia
Dobre Miasto
Dfm Sp. z o.o.
(450 opinii)
logo firmy Młodszy Maszynista Chłodni
Chojnice
Zakłady Miesne "Andrzej Skiba"
(231 opinii)
logo firmy Operator maszyn CNC
Rzeszów
Smithstown Polska Sp. z o.o.
(1 opinia)
Aplikuj na wiele ofert
Ada
Inne

Wy tak serio z tymi nadgodzinami, że jakieś odbiory są tylko w terminach gdzie firma sobie powie, że jej pasuje? Zastanawiam się co jeśli ktoś nie odbierze i tak. normalnie zapłacą?

Czyli jak
@Ada

Jak to nie odbierze ktoś godzin? Gdy jest przestój to cała produkcja i działy poboczne nie przychodzą do pracy u w pierwszej kolejności odbierają nadgodziny, czyli pracowanie po 10 i więcej godzin w sezonie.

Inne

Wiecie może z jakiego powodu jest otwarta rekrutacja na stanowisko Kierownika Salonu, czyżby chodziło o tę rotację i zwolnienia, która tu się przewija? Rozważam aplikację, ale zależy mi na stabilności. Oferują niby umowę o pracę, to chyba nie tak łatwo kogoś zwolnić

chochlik
@anonim

a jaka lokalizacja? bo się otwierają też nowe punkty i tam kierownik będzie tworzył placówkę

Julita
@chochlik

W Warszawie, bez sprecyzowania lokalizacji, więc cóż... Może to być zarówno zmiana kierownika salonu, jak i nowy punkt do otwarcia. Jeśli wiesz, to daj proszę znać. Jeśli jednak to zmiana kierownika, to ja bym chętnie przeczytała opinię tego byłego :3

Chochlik
@Julita

W wawie ma być nowy salon. Opinii kierowników niestety nie znam, pracuję w innym pionie ;)

Eryk
@Chochlik

W Warszawie już jest dość salonów Kross Szkoda ze nie potrafią zatrzymać wartościowych ludzi z doświadczeniem.... kierownik to minimalnie większą kasa od sprzedawcy a odpowiedzialność i użeranie się z nieprofesjonalizmem kierownictwa że hohoho Co lepsi uciekają

Tadek
Inne

Chcą przyjąć osobę dyspozycyjną w weekendy oraz z praktyką w serwisowaniu rowerów. To w związku z ogłoszeniem na serwisanta. Ile w takim razie weekendów w miesiącu wypada w pracy? I czy płacą za nie ekstra? Bo o pieniądzach nic nie padło.

Radek
@Tadek

(usunięte przez administratora) Że za pracę w nadgodzinach raczej dostaje się odbiór poza sezonem zamiast pieniędzy, czy to że co by nie mówili wynagrodzenia są z tych niższych?

Grześ
Użytkownicy czekają na odpowiedź 52 dni.
Kandydat

Hej Mam chęć zaaplikować na stanowisko kontroler jakości Jakieś opinie,wrażenia od byłych czy tam obecnych kontrolerów? Jak atmosfera,jakie godziny pracy?

Koleś

Jako były pracownik niestety nie mogę polecić pracy w tej firmie. Cykliczne zwolnienia, pogoń za nieosiągalnymi wynikami, atmosfera i targety jak w najgorszym korpo, a i o premiach możecie zapomnieć bo mimo że pójdzie wszystko dobrze to i tak kilka dni przed wypłatą okaże się że firmie zabrakło 0,01 % do wyrobienia założonego targetu więc premii nie ma ????

Bartek

Inne

Siemka wszystkim, chyba będę aplikował na stanowisko doradcy, pisaliście ze firma chyli się ku upadkowi ale przecież normalnie rekrutują teraz ludzi, o umowie i o premiach nawet piszą. Sam nie kumam o co chodzi. No nic, dajcie znać od czego ta premia jest uzależniona i ile idzie zarobić.

Colombijos

Tak oczywiście. Bo raz nie ma. Czego kogo zatrudnić z rynku obecnego. Ci co chcieli bądź na kuroniu z Przacha wrócili. Oczywiście obiecali im przedłużenie. Jak wspomniał Szlachetny że dotrzymali słowa i zatrudnili. Nikt nie mówi że na. 3 miesiące. Po tym q3 będzie wiadomo co i jak. Mimo wszystko Kross kolejne 2 sezony jeśli nic nie wyjdzie innego będzie szorował po dnie. Nikt nie mówi o zawyżaniu belki premiowej Q3 oraz to to że małej zmiany w pracownikacj formacji handlowych.. firmą obecnie chcę na produkować rowerów a później mały zastoj i znów kuroniówka

Fin

Panie kochany jak wreszcie spływaja pieniądze na finansowanie kolejnego sezonu to zawsze będzie bum. A za 3 miesiące zapytasz się czy znów słabo? To skoro czemu aż egzotyczny? Czyżby ludzie na Przasnyszu przejrzeli na oczy? I mają dość Kross

Aha

Tak, już na kontach. Wszyscy dostali po 200% aby uciąć spekulacje o złej kondycji firmy.

miły
@Aha

Dokładnie zawsze Pan Zet miał chęci przed świętami dobrze jak ktoś w Kościele mówi mu dzień dobry mimo że on go zwolnił 3 razy. Ma chłop godność naprawę z tyłu pod pasem.Wie co jest..firma źle stói. Jego jacht przejął novdom..auta Kross te co pozostały przejął novdom. Novdom wykupił dzierżawę e-commerce. Same (usunięte przez administratora). Wiadomo jest źle ale.to.ukrywaja.. zwalniaja ludzi. Dając innym P.O. i kilka zł podwyżki. Serio ta firma nigdy nie będzie wyglądać dobrze. Wychodzi na to że miała swoje 5 minut w ciągu kilkunastu lat ale to tyle . zarządzanie (usunięte przez administratora). Bóg honor ojczyzna - to nie Kross..tam daleko od Boga od honoru a ojczyzna jak trzeba załatwic coś w starostwie bądź straży żeby Kross nie zamknęli.. wszytstko do czasu aż kardiolog stwierdzi dość. Postępuj Panie Z jak religia nakazuje..bo modlitwa.nie wystarcza

Inne

Jakbym się zatrudnił jako serwisant rowerowy to w jakich godzinach będę pracować? Chciałem o to zapytać, bo w ogłoszeniu właśnie nic i godzinach nie podali, z tego co ja widzę. Tym co na portalu jest.

Zgodnie

z grafikiem, który ustala kierownik. Obecnie raczej normalne godziny czyli 8 16

Tak
@anonim

Tak 8-16 czasem dłużej.. jednak nie.licz na warunki z umowy. Kierowniczka słaba a dyrektor próbuje ogarnąć tam chaos panujący. Generalnie Kross to nie przyszłość

Inia
Inne

Hej, bo widzę że firma też oferuje staże i bym chciała się dostać, czy dla stażystów również zapewniane są szkolenia jak dla zwykłych pracowników ? Bo rozumiem że dostać się mogę przez urząd pracy ? Tak cię wyczytałam ale nie jestem pewna gdzie dokładnie tych ofert stażu szukać ?

Klaudka

@Klaudka

tak jak trwa sezon rowerowy pewnie, marzec-sierpień przy uwzględnieniu potrzeb urlopowych stałej załogi.

Renia
@drf

a nie ma szans by później takiej osobie przedłużyli umowę na stałe, jeżeli byliby zadowoleni z pracownika? i co to znaczy przy uwzględnieniu urlopowych potrzeb stałej załogi? czyli pracuje się tylko wtedy, gdy ktoś jest na urlopie?

@Klaudka

Cześć, jeżeli pracownik się sprawdzi, to jak najbardziej jest szansa dalszej współpracy i przedłużenia umowy po okresie próbny.

@Renia

wątpię, raczej na zasadzie wywalimy jednego zatrudnimy drugiego, więc gotowa wspaniała atmosfera, raczej sprzedawcom nie przedłużają umowy nawet przy dobrej opinii kierownika salonu ta firma to korporacyjne (usunięte przez administratora)

@drf

No ale to dziwne bo firmie się opłaca ciagle nowych szkolić ? W ogóle ile takie szkolenie trwa bo widziałem ogłoszenie na kierasa sklepu ale nie wiem czy porządnie tam wdrażają czy od pierwszych dni trzeba sobie samemu radzić ?

@anonim

Nie oczekuj tam jakiejkolwiek logiki, na kierasa pewnie będziesz z 2 tyg/miesiąc z drugim rotacyjnym kierownikiem siedział, choć tutaj różnie bywało, czasami mianowali jakiegoś sprzedawcę z przypadku bo kierownik zwalniał się 2 dni po otwarciu salonu.

I to jest to!

To nowoczesna firma, szybko zatrudnia, szybko zwalnia. Podobno specjalistów na rynku jest aż za dużo i walą drzwiami i oknami. Tak na serio, to chyba się troszkę pogubili w swojej strategii. Nie wystawczy organizowanie pielgrzymek, żeby przytrzymać pracownika. Potrzebne sa zmiany na najwyższym szczeblu, ale zmiany oczyszczające z kilku starych złogów, a nie tylko takie "polityczne". Zauważcie, ze w zarządzie jest spora rotacja, nikt nie zagrzewa miejsca na stanowiskach decyzyjnych. Czemu? Najwyraźniej decuzje podejmowane są w innym miejscu.

AFW

A pan A.F.W. lider dobrych zmian w kross, już zasiada na ciepłej posadce w firmie z dużą kasą z sektora energetycznego. Trzeba być na prawdę łatwowiernym, żeby zatrudniać managera, który albo musi sam uciekać po roku albo go zwalniają, bo ślepo prowadzi ku przepaści. Mr Zet, znał jego osiągnięcia, ale nie chciał ich widzieć, bo wizja sukcesu i śmiała gadka pseudo lidera go oszołomiły. Kurde szkoda pracowników, szczególnie tych lokalnych. Wyobrażam sobie ich obecną chęć do codziennego wstawania do tej pracy. Idą bo muszą, są przerażeni i na pewno zmotywowani.

Ale Ale
@AFW

Przecież Fi-Fi to był najwyższej klasy manager. Co prawda w żadnej ze swoiuch firm nie zagrzał miejsca, ale to tylko dlatego że był zbyt dobry, zbyt szybki, zbyt innowacyjny... No ale, czy którakolwiek z tych firm po jego rządach była lepsza niż przed? Taką kwerende lepiej było wykonać przed zachłyśnięciem się jego ornamentami na skórze i talentem oratorskim :-) Wszyscy, którzy mówili, że Andrzej zwany Filipem to farbowany lis szybko zakończyli swoje kariery. Chyba zbyt wiele w Krosie wiary (sic!) a za mało wiedzy. To zostało wierzyć, że jakoś to będzie.

Dota

A czy ktoś się zacznie przyglądac dotacjom, które były przyznane na podstawie tych analiz, tych speców od wszystkiego? Pewnie jakieś inwestycje były przypudrowane danymi o niebotycznym, hipotetycznym wzroście. Ciężko będzie o wykonanie. Co do fifiego, za jego wypłatę, też bym sobie podejmował ryzyko grania nieswoimi pieniędzmi :-) Co miał do stracenia? Odprawę?

Elita

Znudzona

Jeżeli jesteście jeszcze pracownikami @PracodawcaKross i wynosicie wewnętrzne sprawy firmy na zewnątrz to jest słabe. Setki osób takich jak ja chciałoby być na waszym miejscy bo stracili pracę w selekcji na korzyść pracowników dłużej zatrudnionych w firmie. Mi nie uśmiecha się obecnie szukanie pracy w Mławie czy Ciechanowie, których nie ma, a w Przasnyszu za wiele możliwości także nie mamy. Bardzo żałuję, że tak się stało z firmą jak się stało i nie wiem czy to była zamierzona strategia czy faktycznie pomyłka, która kosztowała setki osób stres i niepewna przyszłość ale mi było bardzo wygodnie pracować na miejscu i chciałabym tam wrócić.

Nie rozumiesz
@Znudzona

Nie rozumiesz, co się dzieje w firmie. W wyniku niekompetencji zarządzających ta firma upada. Pomylić to się można przy wybieraniu numeru w telefonie, a nie gdy chodzi o miliony złotych oraz jak to sama powiedziałaś, setki pracowników. Twój komentarz przesuwa odpowiedzialność za to na bliżej nieokreślony czynnik, jakaś niewiadoma siła wyższa. Coś przyszło i popsuło firmę Kross?? Pomyśl trochę.

Związkowiec
Kandydat

Czy w Krossie są jakieś związki zawodowe? W świetle przesyłanych opinii pracownicy powinni móc się zrzeszać i szukać wspólnie z Zarządem optymalnych rozwiązań.

Kross to porażka

Premia
@Kross to porażka

Rozważam
Kandydat

Na OLX pojawiło się ogłoszenie dla mechanika serwisu. W ogłoszeniu jest mowa o premiach miesięcznych, a tu widziałem opinie, że było różnie z tymi premiami. Jak to wygląda obecnie? Czy premie są wypłacane co miesiąc? Od czego zależy premia mechanika? Jaka jest atmosfera pracy w serwisie? Czy jest lepiej, czy gorzej niż ogólnie w całej firmie? Na jakie zarobki może liczyć mechanik z kilkuletnim doświadczeniem?

Rozważam
Inne

Tak nazywany jest dział serwisu? Czy możesz coś więcej napisać? Jak wyglądają zarobki, od czego zależy premia mechanika, jaka atmosfera panuje w dziale i firmie?

Zostaw merytoryczną opinię o Kross S.A. - Przasnysz

Możesz oznaczyć pracodawcę w treści opinii wpisując znak @ np: @Pracodawca

Drogi Użytkowniku,

NIE dodawaj opinii, która:

łamie prawo polskie
ikona dobre praktyki
jest niezgodna z regulaminem serwisu GoWork.pl
jest wulgarnym komentarzem
jest niemerytoryczna

przebieg on-boardingu nowego pracownika
proponowane przez Pracodawcę wartości wynagrodzenia
ikona dobre praktyki
codzienna praca, również w relacji z przełożonymi
panująca atmosfera w pracy
#TwójGłosMaZnaczenie

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w Kross S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Kross S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 109.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Kross S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 75, z czego 3 to opinie pozytywne, 51 to opinie negatywne, a 21 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Kross S.A.
1.7/5 Na podstawie 170 ocen.

1. GoWork.pl 3 634 470
  2. Pracuj.pl 3 137 130