Opinie o Lingua Nova w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Lingua Nova. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Lingua Nova o rekrutacji.

Branże: Nauczyciele języków obcych
Nauczyciele języków obcych Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Lingua Nova w Warszawa

Wojas

(usunięte przez administratora) firemka o korpozapedach. Nie polecam

Cesarzowa Sisi
@Wojas

Ja też nie polecam! Każą pracować za najniższą krajową na dwóch etatach. Oczywiście o tym pracownik dowiaduje się już po zatrudnieniu. Tak jak napisala Nicole, lektorka, OMIJAĆ SZEROKIM ŁUKIEM!

Cesarzowa Sisi
@Cesarzowa Sisi

Nie znoszą też sprzeciwu, mimo że ich wymagania są irracjonalne. Znęcają się nad tymi pracownikami, którzy chcą się trzymać podpisanej umowy. Radzę uciekać od tej firmy!

Ślimaczek

Potwierdzam wszytko to co napisali poprzednicy. Ta firma to jakaś farsa. Niska płaca to najmniejszy z problemów z jakimi spotykają się pracownicy, bo nawet marną pensje można przeboleć, jeśli pracuje się w normalnych warunkach. Tu o takich nie ma mowy. Zakresy obowiązków zmieniają się wraz z humorem prezesa B albo jego prawej ręki A. Na rozmowach rekrutacyjnych (na które oboje się spóźniają) nie przedstawiają faktycznego poziomu wynagrodzenia, ani zakresu obowiązków, opowiadają za to bajeczki o możliwościach rozwoju i awansu w strukturach firmy. Zdarzało się też, że po kilku dniach pracownicy rzucani byli na zupełnie inne stanowisko pracy, bez względu na to czy mieli odpowiednie kompetencje. Firma tylko cudem przetrwała tyle lat na rynku. Cudem i dzięki zaangażowaniu i poświęceniu pracowników, a nie zarządu. Bardzo duża rotacja w tej firmie nie jest wynikiem tego, że pracodawca jest wymagający, tylko tego, że jest nieuczciwy i nie szanuje nikogo. Pan B jest oderwanym od rzeczywistości człowiekiem, który nie potrafi rozmawiać ze swoimi pracownikami, boi się jakiejkolwiek konfrontacji z nimi. Byłych pracowników uważa za zdrajców, a obecnych za (usunięte przez administratora) Bardzo niechlujny wygląd i brak podstawowych zasad dobrego wychowania to pierwsze co się rzuca w oczy, potem jest tylko gorzej. Jego nierzetelność i pazerność podsycają pozostali członkowie zarządu - zgorzkniała i nieszanowana nawet przez własnego syna Pani G oraz wulgarna i apodyktyczna pani A o wątpliwych kompetencjach zawodowych. Cała trójka żyje w przeświadczeniu, że jest ponad prawem. Zwykła ludzka uczciwość jest im zupełnie obca, nie mówiąc już o etyce zawodowej. Od takich ludzi należy trzymać się jak najdalej.

Lola
@Ślimaczek

Jest dokladnie tak jak napisałaś. Pani A- wulgarna i słoma z butów jej wychodzi, na każdym kroku próbuje wszystkich przekonywać, że to ona tu rządzi, (bo nie wszyscy to widzą :)) - wszystko po to, aby wyleczyć własne kompleksy. Pani G- ze starości nie pamięta co mówiła 5 minut temu, ewentualnie tak jak już kilka osób napisało udaje, że nie pamięta; nie szanowana nawet przez własnego syna, nie wspominając już o pani A, która się śmieje za jej plecami z tego że pani G intelektualnie "nie nadąża". Gdyby pani G nie była taka złośliwa i zgorzkniała to zrobiłoby mi się jej szkoda. Pan B- jest tylko pionkiem w grze pani A. Nie zabawiłam tu długo, ale i tak żałuję, że się dałam nabrać podczas rozmowy kwalifikacyjnej ( na którą "zarząd " się porządnie spóźnił) na obietnice rozwoju i awansu.

zniesmaczony

Niestety szkoła robi złe wrażenie już na samym początku. (usunięte przez administratora)Lektorzy nie są szanowani - warunki do pracy/przygotowania się zajęć są fatalne - zła organizacja (nie wiesz czasami w jakiej sali masz zajęcia), brak przepływu informacji, brak miejsca do przygotowania się przed zajęciami, ciągłe przypominanie o koszcie xero... Tygodniami czeka się na grafiki, poźniej i tak dostajesz godziny, które niejak pasują do tego o co prosiłeś. Wiem, ze nie zawsze da się to połączyć, ale brakuje tu elementarnego szacunku do drugiego człowieka.

Wilas
@zniesmaczony

Nic się pod tym względem na lepsze nie zmienilo

Nicole
@zniesmaczony

Zdecydowanie się zgadzam. Dodatkowo nie wypłacają pensji na czas. Odradzam!!!!!!!!! Omijać szerokim łukiem.

Asuy

Lula Podobnie u mnie. Tak źle nie potraktowano mnie nigdy więcej

Temida
@Asuy

A może opowiesz, jak Cię źle potraktowano? Z rynku idą wieści, ze ludzie są zwalniani, bez powodu, ot tak, natychmiast. Zero konkretów, BO TAK. Kiepski pracodawca. Pensje niskie, uwaza, ze robi łaskę. Udaje, ze jest miły, w gruncie rzeczy fałsz... Nie polecam. Dwie osoby z mojego kregu bardxo niepozytywnie się wyrażają o tej firmie. Takie "Państwo w państwie. Jakies potwierdzenia, komentarze? Moze się mylę?

Dyrektor Operacyjny

Rekruter, który przyszedł na rozmowę, okazał się być Prezesem Firmy. Sprawiał wrażenie jakby nie wiedział co się dzieje w firmie. Na wszystkie pytania odpowiadał ogólnie i wymijająco, zero konkretów. Chciał mnie zatrudnić na stanowisko dyrektorskie. Z rozmowy wynikało, że mam wejść na miejsce osoby, która kompletnie nie potrafi zarządzać pracownikami i jest na tyle nieporadna, że pracownicy średnio co dwa tygodnie odchodzą. Firma nie sprawiła na mnie dobrego wrażenia. Raczej nie polecam.

Czy mam doświadczenie na stanowisku kierowniczym? Czy mam doświadczenie w edukacji?

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
dobra odpowiedz

Uważam, że jest dosyć spora różnica pomiędzy polskim lektorem bądź metodykiem ,który uczy języka angielskiego (może wyjechał poza granice na parę miesięcy, ale to też stoi pod znakiem zapytania), a native speaker'em co się wychowywał w anglojęzycznym kraju. Dodam, że rynek native speakerów w Polsce bardzo się rozbudował i prawie każda szanująca się szkoła wymaga przynajmniej ukończenia pierwszego stopnia studiów oraz dodatkowy kurs nauczania. Skoro się tyle wymaga od native speaker'a to uważam, że polski lektor (który, wiadomo, robi minimalne błędy) a tym bardziej pan metodyk (który popełnia mnóstwo rażących błędów) powinien mieć ten "papierek" chociażby z przygotowania pedagogicznego i jakieś certyfikaty aby mieć pewność, że nie będzie uczył z błędami ludzi, którzy płacą duże pieniądze za zajęcia.

@dobra odpowiedz

Ja też zauważyłam błędy, i to u właścicieli firmy.

Olaf

Moje pytanie: dlaczego macie prawie same dobre opinie, a tylko 2p. w ocenie? Może dlatego, że negatywne moderujecie lub usuwacie? http://www.wykop.pl/ramka/3118595/gowork-pl-jak-firma-wybila-sie-na-zerowaniu-na-opiniach-trolli-w-internecie/ To ile placicie za brak krytyki?

@Olaf

Powinni dobrze płacić lektorom, tak żeby pozostały tam osoby nie z przypadku albo takie które stać na to żeby tam pracować. Ale nie płacą. (usunięte przez administratora) Tym się kończy brak dalekowzroczności i rozstawanie się z lektorami i klientami na noże.

Asuy

Też współpracowałam z tą firmą w 2014 roku, i też mam bardzo negatywne doświadczenia. Słabe warunki pracy i płacy, byłam młoda i naiwna. Nie zapewnili mi materiałów, a jeszcze przez 3 miesiące miałam kserować materialy dla słuchaczy. Za mój czas nie zapłacili. Podobnie za dojazdy. Pani Grażyną Szyke jest przyjemna w rozmowie, ale z jej słów nic nie wynika. Mam wrażenie, że nie panuje nad resztą konglomeratu.

Czy macie świadomość, że polecana przez Was Europejska Fundacja Wspierania Przedsiębiorczości najwyraźniej (usunięte przez administratora) nowych przedsiębiorców i tylko częściowo wpłaca składki potrącenie z ich faktur na ZUS, a z resztą tych pieniędzy nie wiadomo, co się dzieje?

Wszystkie inkubatory przedsiębiorczości w tym wymieniona przez Panią/ Pana działają na podobnych zasadach.. Opłaty w tym ZUS za wystawianie w Pana/ Pani imieniu faktur są dużo niższe niż przy prowadzeniu własnej działalności. Można pomyśleć również o założeniu swojej działalności. Od 1 stycznia 2020 roku weszły przepisy Mały Zus plus, gdzie składki ubezpieczeniowe dla wielu przedsiębiorców są liczone od dochodu. Przy tego typu rozwiązaniu być może trochę droższym będzie Pan/ Pani miała pełną kontrolę nad wielkością odprowadzanych składek.

@Lingua Nova

To nie jest odpowiedz na pytanie. Wspomniany inkubator nie płaci tzw "małego ZUS-u", bo ten dotyczy tylko nowych przedsiębiorców, którzy płacą za siebie składki. Europejska Fundacja Wspierania Przedsiębiorczości potrąca 7% z każdej faktury i ma przekazywać podobno , jak twierdzi, na ZUS. Tylko że...

Czy macie świadomość, że polecana przez was Europejska Fundacja Wspierania Przedsiębiorczości najwyraźniej (usunięte przez administratora) nowych przedsiębiorców i rzekomo odlicza im z każdej faktury ZUS, przy czym do ZUS-u te pieniądze w dużej większości nie trafiają?

Na jakie wynagrodzenie można liczyć w firmie Lingua Nova? 12 września na portalu GoWork.pl pojawiło się ogłoszenie na Specjalista Call Center. Ktoś z Was aplikował?

Dzień dobry Jestem osobą, która zamieściła to ogłoszenie - jest to praca zdalna nie wymagająca przychodzenia do biura. Jeśli jest Pan/Pani zainteresowana proszę o CV z telefonem na mail: b.szyke@linguanova.com.pl - z radością oddzwonię. Pozdrawiam Bartosz

Aktualność
REKRUTACJA

Zachęcamy do sprawdzania naszych aktualnych ofert pracy!

Szczegóły znajdą Państwo w ogłoszeniach -> zakładka "Oferty pracy"

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do aplikowania!

Aktualność
Witamy na profilu Lingua Nova

Dziękujemy za wszystkie pozostawione opinie oraz zainteresowanie naszą firmą.

Specjalizująca się w kompleksowej obsłudze językowej firm i instytucji. Obecnie w związku z  rozwojem naszego przedsiębiorstwa, rozpoczęliśmy rekrutację na kilka stanowisk.

Szczegóły znajdą Państwo w ogłoszeniach -> zakładka"Oferty pracy"

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do aplikowania!
Martyna

Zastanawiające jest to, że zupełnie przestaliście korzystać z forum. Macie powód?

Robert
@Martyna

Masz rację. Od dawna nikt nie pisał żadnych informacji na temat Lingua Nova. A czy Ty mogłabyś wypowiedzieć się na temat warunków zatrudnienia lub atmosfery w firmie? Aktualnie firma szuka lektora języka angielskiego prowadzącego szkolenia w firmach i instytucjach. Piszcie proszę jeśli zdecydujecie się na aplikację. Dyskusja na ten temat wniesie wiele informacji do wątku firmy Lingua Nova.

ExEmployee

Lingua Nova tak, oni zawsze szukaja... ale to nie jest Lingua Nova.

lektorka C.S.

Pracuję w Lingua na Marszałkowskiej i tam jest ok. Ani dobrze, ani źle. To, co tu piszecie to o szkole w Piasecznie, z którą Lingua rozwiązała umowę, bo filia źle sobie radziła i robiła czarny PR.

zorientowany

Firma Lingua Nova rozwiązała umowę o współpracy, nie zgadzając się z praktykami stosowanymi w filii Piaseczno. Ta szkoła od czerwca nie należy już do sieci Lingua Nova.

lektorka

Jesli ktos chce tam pracowac, to stanowczo odradzam. No chyba, ze jest sie dopiero co po studiach, ma sie zero doswiadczenia i w ciagu kilku miesiecy chce przejsc szkole zycia. Miejsce, w ktorym od lektorow wymaga sie bardzo wiele, a w zamian oferuje bardzo niewiele. Owszem poziom nauczania jest wysoki, ale to wszystko okupione jest ciezka praca lektorow, ktorzy rzuceni na gleboka wode (usunięte przez administratora) Chociaz karma wraca, wiec te wszytskie negatywne emocje ktore generowala w tym miejscu z pewnoscia do niej wroca.

Lula

Pracowalam tam kilka lat temu. Wydaje sie, ze nic sie nie zmienilo... Tak zlego traktowania nie doswiadczylam nigdy wiecej. Zdarzylo mi sie raz zachorowac. (usunięte przez administratora) Dzis bardzo sie dziwie, zebylam tak naiwna, ze zgodzilam sie pracowac na takich warunkach. Brak doswiadczenia I mlody wiek...Nie wiem, jak jest dzis, ale warto bardzo uwaznie przeczytac umowe i zastanowic sie, co sie podpisuje. Atmosfera byla fatalna(usunięte przez administratora) Na szczescie uczniowie I lektorzy byli w tym czasie bardzo w porzadku:)

była lektorka

Płacą na czas, ale średnio, o ile się ma zajecia w szkole. Większość zajęć jest niestety wyjazdowa, a za dojazd nie jest zwracane, wówczas stawka jest słaba. Pozostałe kwestie jak u poprzedników: atmosfera słaba, od osób pracujących w tym roku wiem, ze coraz gorsza... (usunięte przez administratora)

Zostaw merytoryczną opinię o Lingua Nova - Warszawa

• Jak się pracuje w Lingua Nova?

Zobacz opinie na temat firmy Lingua Nova tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 38.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Lingua Nova?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 25, z czego 7 to opinie pozytywne, 11 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Lingua Nova?

Kandydaci do pracy w Lingua Nova napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Lingua Nova