counter
3 13 32 5 1
Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 32 dni.

Czy zdarzają się nadgodziny w Lingua House Szkoła Języków Obcych?

Paulaa

(usunięte przez administratora) Z punktu widzenia ex- pracownika stwierdzam iż : - warunki finansowe poniżej godności - komunikacja - bez komentarza- bezczelny sposób narzucania swojego zdania nie wpływa na owocną współpracę - nakaz dodatkowych szkoleń- z własnej kieszeni dojazd itp. Szkolenie oczywiście nie znalazło odzwierciedlenia w pracy - bezsensowne zakazy typu zakaz picia w salach lekcyjnych - chłodna atmosfera - wygórowane wymagania, niskie wynagrodzenie.... Nigdy więcej !!!!

Alicja Nowy wpis
@Paulaa

Wspominasz w swoim wpisie o wymaganiach pracodawcy wobec pracownika, mogłabyś rozwinąć ten wątek? Wnioskuję, że przy zatrudnieniu nie było mowy o wielu obowiązkach, które w późniejszym czasie należało wykonywać. Chętnie poznam więcej faktów na ten temat.

Paulaa Nowy wpis
@Alicja

Chętniej poznasz więcej faktów gdyż....dbasz o PR szkoły? Jeśli ktoś zdecyduje się tam pracować, sam szybko się zorientuje że praca tam to wyzysk. Myślę że rotacja wśród lektorów jest najlepszym przykładem że współpraca nie jest owocna. Jeśli chodzi o więcej szczegółów..... są we wiadomości powyżej.

Tak3Nie
Paulaa Nowy wpis
@Alicja

Mamy XXI wiek..... ludzie już wiedzą co to trolle i pseudo komentarze nie od osób postronnych a od samych zainteresowanych pozytywnymi opiniami. Nie sądzę aby ktoś czytający dał się nabrać że pozytywne komentarze są od osób pracujących w Lingua House. (usunięte przez administratora)

Grażyna0

Pracując jako sekretarka w szkole byłam zadowolona. Zakres obowiązków od początku był jasno określony, fajni lektorzy i warunki finansowe bardzo rozsądne jak na zakres tego co miałam wykonywać i ogólnie same warunki pracy, zawsze mogłam porozumieć się z właścicielem. Mogłam sama organizować swoją pracę i kierować obsługą klientów, nauczyłam się wielu nowych rzeczy. Poza tym atmosfera pracy w szkole była naprawdę dobra, wiele bardzo fajnych osób na miejscu. Bardzo pozytywnie IMHO.

@Grażyna0

To znakomicie! Tym chętniej dowiem się czegoś jeszcze o propos samych warunków pracy w Lingua House. Nie wspomniałaś chyba nic na temat proponowanej tam umowy. Czy od razu podpisałaś umowę o pracę, czy może dopiero po okresie próbnym?

Franka

Moje doświadczenia są jak na razie pozytywne. Zachęciła mnie do pracy inna lektorka którą znam od dawna i moim zdaniem OK. Szkołą od dawna jest na rynku, sporo osób przychodzi na kursy i grup jest wystarczająco dla każdego lektora, a są małe co bardzo poprawia jakość nauczania, z pożytkiem dla ucznia i lektora któremu też łatwiej się z mniejszą grupą pracuje. Polecam!

TakNie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Mikela

Praca w szkole odbywa się na jasnych warunkach i zasadach. Grup jest całkiem sporo, kursy startujące są w godzinach ustalonych z lektorem więc możliwe jest w miarę sprawne zaplanowanie sobie pracy też poza szkołą. Finansowo wychodzi przystępnie przy tej ilości godzin w szkole.

Zuzanna

Żałuję, że jedynie klienci szkoły piszą na forum dla pracowników.

Robertt

kurs był terminowo zorganizowany, żadne zajęcia nie były przekładane – dodatkowo cena/jakość BDB, lektorka angielskiego bardzo dostępna dla każdego w grupie, sama grupa tylko kilkuosobowa, cały semestr za mną i kolejny przede mną bo od dawna nie trafiłem na tak dobry kurs imho

TakNie5

Justa88

W sumie jeśli chodzi o niemiecki to jestem najbardziej zadowolona z kursu w tej szkole. Najwięcej mówienia, najmniejsza grupa w jakiej się uczyłam i lektorka poświęcająca sporo czasu. Na plus także elastyczne podejście i dobry kontakt ze szkołą.

TakNie3

Weroniqa

Ja miałam ze szkołą pozytywne doświadczenia. Kurs uważam za bardzo udany, a jeśli chodzi o obsługę to bardzo w porządku. Kontaktowałam się parę razy w czasie trwania kursu z sekretariatem i akurat obsługa bardzo mi zawsze pomagała jak musiałam dopytać o terminy, egzamin etc. Ja zależało mi na lekcji a ze względu na problem zdrowotny nie mogłam się zjawić to też szkoła okazała się pomocna i poszła mi na rękę co bardzo pozytywnie oceniam.

TakNie3

Nik

Nikomu nie polecam tej szkoły. Na początku semestru płaci się za określoną ilość osób w grupie (oczywiście jest ich znacznie mniej, niż w ciągu klejnych zajec). Podczas semestru do grupy dochodzi tyle osób, ile tylko jest zainteresowanych.(usunięte przez administratora)Brak komunikacji pomiędzy „biurem” a uczniem jest kolejnym powodem, dla którego odradzam każdemu Lingua House. Za każdym razem, kiedy chciałam uzyskać jakiekolwiek informacje i dzwoniłam do godziny 17, Pani informowała mnie, że ona nie wie i że mam zadzwonić po 17. Kiedy dzwoniłam wieczorem, kolejna (usunięte przez administratora)Pani informowała mnie, że mam zadzwonić do południa, ponieważ ona również nie zna odpowiedzi na moje pytanie. 4 razy zostawiałam swój numer telefonu, nikt nie oddzwonił i żadna z dwóch zatrudnionych (usunięte przez administratora) niepofatygowała się, żeby chociaż sprawdzić odpowiedz na tak trudne pytanie jak „czy zajęcia w danej dacie odbędą się”. Szkoła oferuje również „egzamin w połowie semestru”. Kiedy nasz nauczyciel zaproponował date 8go stycznia, uznaliśmy (jako grupa) ze wolelibysmy termin bardziej odległy. Tydzień później zaczęłam dzwonić do biura dopytać, kiedy mogę zjawić się na egzamin. Podczas długiej, skrajnie nieprzyjemniej(usunięte przez administratora) rozmowie z Panią (usunięte przez administratora) dowiedziałam się, że z tego co jest jej wiadome, nie skończyliśmy połowy książki (oczywiście skończyliśmy polowe ksiazki), a egzamin jest po zakończeniu połowy podręcznika (chociaż przed rozpoczęciem zajec zarówno panie w biurze jak i nauczyciel potwierdzali, ze będzie to w połowie semestru) i jeżeli chce otrzymać certyfikat i przystąpić do egzaminu muszę wykupić lekcje prywatne. Przez 2 tygodnie dzwoniłam dopytać o drugi semestr zajec, podczas pierwszego telefonu usłyszałam, ze zajęcia będą kosztowały 600zl, podczas drugiego telefonu (dwa dni przed zajęciami) cena wzrosła do 780zl, natomiast o godzinie 18, czyli 24 godziny przed zajęciami cena wzrosła do 1080zł. W przyszłym roku wyjeżdżam za granicę, wiec nauka języka jest aktualnie dla mnie prorytetem. Niestety, LinguaHouse postawiła mnie w sytuacji, w której w ciągu 24h miałam zapłacić prawie 600zł więcej za kolejny semestr a jeżeli chciałabym przystąpić do egzaminu, mam wykupić zajęcia indywidualne. Mam nadzieje, że dzięki tej recenzji, będzie chociaż kilka osób, które nie nabiorą sie na tego typu praktyki w stosunku do klienta. Jest dużo innych szkół, które oferują (usunięte przez administratora) współpracę. W tym przypadku jest to tylko i wyłącznie strata czasu.

maria 75
@Nik

Wpis emocjonalny nigdy nie bedzie prawdziwy, przy dużej ilosci i sprawa klientów zawsze moze się coś zdarzyc. Uczylam się w tej szkole i wiem że ceny sa uzaleznione od ilosci osob w grupie. Podaje sie je na nowo po zakonczeniu semestru jesli zmiejsza sie ilosc osob w grupie. To jest uczciwe gdy szkola podaje cene jaka ma obowiązywać inaczej grupa się rozwiązuje. Dlatego byly podawane rożne ceny bo ilość osób sie zmniejszala. Szkoła nie miala nic zlego w intencjach lecz zapewne zawiodła wymiana informacji.

K.
@maria 75

Weszłam tutaj żeby wystawić opinię, ale osoba wyżej mnie uprzedziła. Zgadzam się z całym zdaniem. Mam takie same odczucia. Szkoda czasu i pieniędzy. Na szczęście zrezygnowałam dużo wcześniej i przeniosłam się do innej szkoły.

Margius

Jako lektor języka angielskiego jestem zadowolony. Szkoła na wejściu zapewniła dodatkowe szkolenie. Poza tym jest tam sporo fajnych lektorów, włącznie z native speakerami, a to też niezły atut taka międzynarodowa atmosfera i możliwość wymiany doświadczeń. Ja podchodzę do uczelnia języka z zapałem i dodatkowe doświadczenia to też szansa na rozwój własny.

@Margius

@Margius Super, że Twoja współpraca z Lingua House Szkoła Języków Obcych układa się pomyślnie. Cieszy też fakt, iż zapewnia ona swoim pracownikom jakieś szkolenia wdrażające. A jak wygląda w takiej szkole kwestia zarobków - na jakim poziomie się one utrzymują?

An.

Zupełny brak profesjonalizmu...

Ariola83
@An.

imho szkoła jest solidnym partnerem, grupy zapełniają się szybko, zajęć jest w miarę sporo to i finansowo wychodzi ok. – ja wręcz przeciwnie, jak najbardziej polecę dla lektorów

qwerty
@Ariola83

dobry żart :D

aaaa

Z całego serca nie polecam i odradzam współprace - jest o wiele wiecej atrakcyjniejszych miejsc pracy na terenie całego Śląska jeśli chodzi o szkoły jezykowe

Marrriel
@aaaa

W mojej ocenie akurat szkoła bardzo dobra. Stawka godzinowa jest w porządku, do tego opieka metodyka, niezła organizacja pracy, godzin zajęć też trochę jest. Miałem już styczność z innymi miejscami pracy i tutaj współpracuję ze szkołą parę lat i jestem zadowolony.

Alicja

@Erkla to bardzo dobrze, że jesteś zadowolona. Piszesz o tym, że szkoła ma wiele kursów. Czy możesz rozwinąć ten temat? O jakich kursach piszesz? Kto może z nich skorzystać? Może napiszesz również więcej o plusach pracy w Lingua House Szkoła Języków Obcych?

ag

Skoro jest szansa na odpowiednie benefity do zarobków to się wcale nie ma co dziwić, że ich oferty są dość popularne. Ale czy wypłata pojawia się w terminie? Na terminowości bardzo mi zależy, bo w końcu o czasie lepiej dostawać wynagrodzenie. Jest nieźle

Erkla

Ja mogę podpowiedzieć że jeśli chodzi o kwestię pracy to jest OK, moim zdaniem oczywiście, ale warunki finansowe dla lektorów są dobre, poza tym fajny młody zespół a szkoła ma sporo kursów i nie można narzekać.

Barbara

Niewiem o co chodzi wyżej z tą masakrą, ale ja pracowałam jako korepetytor włoskiego w Lingua Katowice. Ta szkoła jako nie liczne w naszym kraju doceniają swoich pracowników gdy większy wysiłek i kreatywność wkładamy w edukacje uczniów. Zarobki adekwatne do doświadczenia i umjętności http://edukacja.net/topic/1671-korepetycje

nnm

Szkoła masakra dla lektora, nie polecam

Tak10Nie

iga
@nnm

Kto może pisać takim językiem I WTAKI SPOSOB? Odpowiedz sobie sam....nA pewno nie lektor ani nie uczen szkoly!!

Tak1Nie1

?

naprawde fajna szkoła oraz kadra lektorów

Hella

IMHO godna polecenia szkoła, w zeszłym roku korzystałam z kursu wakacyjnego z angielskiego i bardzo sobie chwaliłam, szczególnie za podejście lektora, dobrą organizacje zajec, na duży plus!

Zostaw merytoryczną opinię o Lingua House Szkoła Języków Obcych - Katowice

Chcę opublikować:

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Lingua House Szkoła Języków Obcych
3/5 Na podstawie 13 ocen.