Opinie o Lingua Nova w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Lingua Nova. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Lingua Nova o rekrutacji.

Branże: Nauczyciele języków obcych
Nauczyciele języków obcych Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Lingua Nova w Warszawa

Maksym Sanin

Amazing experience with a teacher - Klaudia Czachor, individual approach, highly recommended.

@Maksym Sanin

Thank you very much for your positive feedback on the course. Good Day and Good Luck Lingua Nova Team

Lektor

Robią łaskę, że płacą na czas. Nie polecam. Jestem lektorem tej szkoły. Drugi tydzień czekam na swoje pieniądze. Ma koncie już nic nie ma, pożyczam od znajomych, by móc jeść. Już kolejny raz. To uspokajające.

@Lektor

Zapisy dotyczące płatności regulowane są w umowie, którą Pan/Pani podpisała. Wynagrodzenia płatne są po zakończeniu miesiąca rozliczeniowego w terminie do 21 dni od złożenia przez Panią/Pana prawidłowo wypełnionego sprawozdania!. W tym miesiącu termin jeszcze nie minął - dziś mamy 11.07.2019!. Naszym wykonawcom płacimy bardzo szybko i sumiennie. Na dzień dzisiejszy wszyscy wykonawcy wystawiający rachunki otrzymali już należne wynagrodzenie. Jutro będą wypłacane wynagrodzenia dla wykonawców pracujących na umowy zlecenia. Miesiąc w miesiąc od wielu lat wynagrodzenia wypłacane są dużo szybciej niż wynika to z zapisów w umowie. Zawsze również można poprosić o wcześniejszy przelew jeśli sytuacja Pani/Pana jest tak dramatyczna jak opisywana. Nigdy nikomu nie odmówiłem wcześniejszej wypłaty - wystarczy po prostu poprosić. Z poważaniem Bartosz Szyke Prezes Zarządu

@Lektor

Witam Serdecznie, Pracuje w kilku miejscach jako lektor min. w Lingua Nova i tylko w Lingua Nova otrzymuje wypłatę na czas. Absolutnie nie miałem nigdy z tym problemu. To jest to co wyróżnia tego pracodawcę, dlatego staję w obronie. (usunięte przez administratora)

@Lektor

@Lektor 11.07.2019: ile ci zaplacili za tę wypowiedź? To jest strona opinii, a nie reklamy.

@Lektor

Bardzo dziękujemy za opinię i również pozdrawiamy

@Lingua Nova

Prosić o własna wypłate? Czy to ma być żart?

Serio??
@Lektor

Serio? Dostałeś 5 złotych za ten komentarz? Błąd w nazwisku Pani G jest celowy, czy po prostu nie masz pojęcia z kim masz do czynienia? Firma łaskę robi, że płaci na czas? To jest obowiązek każdego pracodawcy zapisany w kodeksie pracy, a nie wielkopańska forma wyróżnienia chłopa na pańszczyźnianej roli. Żadna to zasługa i atut firmy. Jak już ktoś napisał, to po prostu zwykła podstawa. Żenada.

Serio
@Nicole

Tu się o wszystko trzeba prosić i niestety to nie jest żart. Nie polecam, bo można się przejechać i jeszcze wyleją na Ciebie kubeł pomyj. Jakie "prezesostwo", taka firemka. Są siebie warci - jedno niedomyte i w łachmanach, drugie ze starczą demencją, a trzeciemu nie dość, że słoma z butów wystaje, to jeszcze w jednych i tych samych legginsach i panterce z odzysku. U siebie nie widzą nic, a u innych samo zło. Mierzą ludzi swoją żałosną miarą. Tragedia.

Cesarzowa Sisi
@Lektor

Panią Grażynę SZYNKĘ? Nie ma tu takiej i nigdy nie było. Albo Ci zapłacili za ten komentarz i nie jesteś wcale pracownikiem ani lektorem, albo masz tak odlegly kontakt z firmą, że nawet nie wiesz dla kogo pracujesz. W takiej sytuacji ta wypowiedź nie ma sensu, bo jest niewiarygodna. Ja panią G, której nazwisko pomyliłeś, widywałam w firmie codziennie i miałam okazję zaobserwować jak traktuje pracowników. Z pozoru dyplomatyczna, w rzeczywistości zgorzkniała i złośliwa, umawia się na jedno, a robi drugie starając się wyzyskać pracownika do zasuwania na dwóch etatach za najniższą krajową. Nie toleruje sprzeciwu, szuka jeleni co będą tyrać za kilka osób na najniższej krajowej.

Lektor

Nic mi nie zapłacili. Piszę z czystego serca. Pracuję tam wiele lat i nigdy nie miałem problemu ani konfliktu. Bardzo porządna firma i pomimo zmian kadrowych wszystko bardzo dobrze tam pracuje. Piszecie absolutną nieprawdę hejtując dorobek tej firmy i ludzi w niej pracujących. Polecam z czystym sumieniem Lingua Nova jako pracodawcę każdemu lektorowi, tłumaczowi i przyszłemu pracownikowi. Nie słuchajcie oszołomów, nygusów i hejterów - bo niestety coraz ich więcej wokoło - sieją nienawiść i zniszczenie, a pracować nie ma komu

Karol

Dziwne te Wasze podziękowania

zatroskany obywatel RP

Nikt nie ma pretensji do pracodawcy o wszystkie niedogodności, tylko o takie za które pracodawca odpowiada. Jeśli niewiele umieją, to na jakiej podstawie Pan tych pracowników zatrudnił? Nikt tu nie zrzuca winy na żonę, męża, państwo czy partię - co te osoby mają do pracy w Lingua Nova? I co wspólnego z Lingua Novą ma pandemia? Nikt tu nie napisał nic o pandemii lub swojej rodzinie. Natomiast ponawiam pytanie kilku osób, które brzmi- na podstawie jakich dokumentów wypłaca Pan prowizje? Skoro są one wypłacane to chyba nie będzie miał Pan nic przeciwko odpowiedzeniu na pytanie?

były (na szczęście) pracownik

Zabawne, że Pan mówi o wylewaniu pomyj na innych skoro sam daje taki przykład. W rozmowach ze swoimi pracownikami często pozwalał Pan sobie na mało przychylne słowa o osobach, które odeszły z pracy. Niezależnie od tego jaki był powód odejścia Pańska opinia o danym człowieku nigdy nie była pozytywna (delikatnie mówiąc). Nawet o tych, które swego czasu (zanim odeszły) nazywał Pan niezastąpionymi. Dostawało się każdemu, bez względu na to ile pracował, jakie miał stanowisko i jakim był faktycznie pracownikiem. Jak ktoś odszedł to traktowany był jak zdrajca albo zarzucano mu rażący brak wiedzy i umiejętności, zdarzało się też, że nazywany był nienormalnym. Gdyby był Pan takim profesjonalistą za jakiego się uważa, takie słowa nigdy by nie padły z Pańskich ust. Miał Pan wielu dobrych pracowników i nie potrafił tego docenić, więc proszę nie oczekiwać, że ktokolwiek będzie miło wspominał współpracę z Panem.

DobraForma
@zatroskany obywatel RP

A ja przeczytałam, że są premie. No to premie czy prowizje? Z tą prowizją to jakaś stara wiadomość, czy jest premia i prowizja?

@były (na szczęście) pracownik

Firma Lingua Nova została stworzona w 1991 roku. Tworzyło ją i tworzy wielu wspaniałych ludzi - lektorów, tłumaczy, pracowników , właścicieli firmy oraz klientów. Dokładnie pamiętam wszystkie osoby, które przyczyniły się do sukcesu tej firmy. Mało tego - przez wiele lat ich zdjęcia wisiały w naszej siedzibie. Ustawa o ochronie danych spowodowała , że musieliśmy je zdjąć. Wiele z nich zatrudniłem, i wyszkoliłem. Wiele z tych osób zdobyło doświadczenie i kompetencje w Lingua Nova, które z powodzeniem wykorzystują do dnia dzisiejszego w innych firmach, kilku nadal pracuje w Lingua Nova.. Z niektórymi tymi osobami utrzymuję kontakt do dnia dzisiejszego, a z niektórymi nie - bo takie jest życie. Nigdy też nie oczekiwałem wdzięczności, czy tego aby ktoś mnie miło wspominał aby uniknąć rozczarowań. Proszę nie kłamać i nie zabierać głosu w sprawach o których nie ma się zielonego pojęcia. Jeśli chodzi o moje oczekiwania o których Pani/Pan pisze- to więcej klasy i honoru - zawsze i wszędzie!

Alla F

Od naszej 3-osobowej grupy chcielibyśmy uprzejmie podziękować P. Beacie Dołowej za profesjonalne podejście w załatwieniu wszystkich organizacyjnych formalności oraz wspaniałej i doświadczonej lektorce P. Annie Piwko za pomoc w przygotowywaniu do egzaminu Państwowego. Najlepsze rekomendacje!

Dyrektor Operacyjny

Rekruter, który przyszedł na rozmowę, okazał się być Prezesem Firmy. Sprawiał wrażenie jakby nie wiedział co się dzieje w firmie. Na wszystkie pytania odpowiadał ogólnie i wymijająco, zero konkretów. Chciał mnie zatrudnić na stanowisko dyrektorskie. Z rozmowy wynikało, że mam wejść na miejsce osoby, która kompletnie nie potrafi zarządzać pracownikami i jest na tyle nieporadna, że pracownicy średnio co dwa tygodnie odchodzą. Firma nie sprawiła na mnie dobrego wrażenia. Raczej nie polecam.

Czy mam doświadczenie na stanowisku kierowniczym? Czy mam doświadczenie w edukacji?

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem

Wystawili ogłoszenie do internetu na pracownika obsługi klienta i utrzymania relacji z lektorami. Opłaca sie składać kandydaturę?

ZU

Niepoważny proces rekrutacyjny na stanowisko marketera.

rysiek
@ZU

A co to znaczy niepoważny?

ABC
@rysiek

Na przykład to, że umawiają się z osobą na konkretną godzinę i o niej zapominają. Na przykład to, że każą osobie zaproszonej czekać ponad godzinę-ja rozumiem, że można mieć poślizg, ale wypadałoby wyjść do takiej osoby i chociażby przeprosić i zapytać, czy może poczekać, a nie olewać. No ale cóż, firma ma za nic zarówno obecnych jak i przyszłych pracowników. Nie wspomnę o byłych pracownikach, którzy określani są mianem nienormalnych lub nie nadających się do niczego. „Prezes” idzie na spotkanie w brudnych, postrzępionych ubraniach, z jedzeniem na twarzy i za przeproszeniem tyłkiem na wierzchu i rozpiętym rozporkiem, to raczej nie jest poważna rozmowa...

@ABC

Tak, to jest zdecydowanie hit, że Kandydaci do pracy przychodzą na umówioną godzinę i siedzą przy windach przed sekretariatem aż do godziny! Nikt do nich nie wychodzi, niektórzy Kandydaci rezygnują i wracają do domu tracąc swój czas. Ci bardziej wytrwali słyszą podczas rozmowy rekrutacyjnej pytania o dzieci, itd. - niezgodne z kodeksem pracy i mające na celu sprawdzić, czy pracownik będzie siedział po godzinach. Szok!

@ABC

Rekrutacja w Lingua Nova jest zawsze przeprowadzana punktualnie. Jeśli zdarzyło się komuś czekać to najprawdopodobniej nie wszedł do sekretariatu i nie poinformował o tym że czeka. Szanujemy wszystkich potencjalnych kandydatów i pracowników

Klient
@pracodawca

Z całym szacunkiem, ale ciężko do tego sekretariatu nie wejść, skoro z windy prawie się do niego wpada... Przy mojej pierwszej wizycie w tej firmie Panie z sekretariatu bardzo miło się mną zaopiekowały, zaproponowały kawę, bo na zewnątrz mroźno było. Co ciekawe, nie byłem klientem szkoły. Nie zmieniło to jednak nastawienia Pań. Oprócz tego Panie wychodziły zza biurka kiedy widziały nową twarz i pytały czy mogą w czymś pomóc. Dlatego trudno mi uwierzyć, że ktoś mógł do sekretariatu nie trafić.

Misiek
@zgadnij kto to

Szkoła nie szanuje dobrych pracowników -korzysta z tego , że jest pandemia , ludzie szukają pracy , rynek pracy jest teraz rynkiem pracodawcy , a więc hulaj dusza piekła nie ma , odejdą jedni będą następni , Ale tak nie będzie wiecznie.

Grizli
@Misiek

banialuki - na razie nie ma wcale rynku pracodawcy, raczej rynek dalej pracownika. W Lingua Nova pensje poszły akurat w czasie pandemii w górę, choć pracodawcy na pewno jest trudniej, bo większość pracodawców w sektorze usług i nie tylko odnotowuje spadki na sprzedaży . Zanim wszystko wróci do normy minie na pewno parę lat - o ile pandemia nie wróci - a tego niestety nie wiemy

Śnieżka
@Klient

Dokładnie tak - wychodzi się na sekretariat, więc raczej to wątpliwe jeśli ktoś pisze o długim czekaniu

Kotulanka
@rysiek

A może niepoważny kandydat, który z windy do sekretariatu trafić nie może?

Uczennica

Super współpraca, szybkie załatwienie spraw organizacyjnych i podpisanie umowy - przeszłam do tej szkoły z Berlitz, gdzie przez kilka miesięcy nie zajęto się nawet moim zgłoszeniem na kurs. Tutaj zaczęłam zajęcia po czterech dniach, wykładowca jest świetny i po miesiącu odświeżam język, zaczynam mówić po niemiecku!!! :). Pozdrowienia dla przemiłych Pań, które przygotowały dla mnie indywidualny harmonogram, program i wypełniły dokumenty z dofinansowania!

@Uczennica

Bardzo dziękujemy za pozytywną opinię i pozdrawiamy

Agnieszka

Naturalnie dopłacamy też do zajęć językowych :). Jako Firma o charakterze szkoleniowym/edukacyjnym kładziemy duży nacisk na ten aspekt. Wysokość dopłaty rośnie wraz z awansem w strukturach Firmy

Dokładnie. Jest tu tak cudownie, że dwa dni temu kolejna osoba złożyła wypowiedzenie, a pozostali szukają innej pracy. Serdeczne gratulacje dla pana B. Pobił rekord w rotacji pracowników.

Były pracownik cz. I

Droga Agnieszko… Wiedz, że zawsze znajdzie się wolny czas na to, żeby opisać to, co dzieje się w tej firmie. Pozwolę sobie sprostować to, co z takim mozołem tworzyłaś przez kilka dni – pracownicy nie zostali zwolnieni, sami złożyli wypowiedzenie. Nie założyli kółka dyskusyjnego, a jedynie wypowiadają się na portalu, który co do zasady jest zbiorem opinii o różnych pracodawcach. Nie mają problemu z agresją – są jedynie rozgoryczeni tym, jak zostali potraktowani. I nie boją się o tym mówić. Owszem zakumplowali się ze sobą jak to określasz, polubili i okazywali sobie wzajemny szacunek, a także pomagali sobie wzajemnie – co cię boli, ponieważ chciałaś tego samego, ale wymuszonego strachem. Jest wiele osób które mają powód aby tak pisać – o czym świadczą wszystkie komentarze. Informuję cię również, że poszczególne informacje, które w połączeniu ze sobą mogą prowadzić do zidentyfikowania tożsamości danej osoby stanowią dane osobowe i tak stało się w przypadku podania przez ciebie imienia osoby pracującej w Lingua Nova wraz z określeniem czasu ustania pracy. Wyczerpując definicję danej osobowej - ustalenie tożsamości tej osoby nie będzie wymagało dużego nakładu czasu oraz kosztów. Na miejscu Pani Izy i Pani Metodyk o której piszesz w innych swoich komentarzach, zainteresowałabym się wiedzą pracowników i sposobem przetwarzania danych osobowych w firmie Lingua Nova, a już na pewno nie pozostawiłabym tego bez konsekwencji. Nie mogę odnieść się do zarobków w wysokości 1400 zł miesięcznie, bo zwyczajnie nie mam na ten temat wiedzy, mogę się jednak odnieść do pensji – w roku 2020 wynosiła ona 1920,62 złote plus prowizja – co do której wypłaty wielokrotnie padało pytanie o formę. W dalszym ciągu czekamy na odpowiedź. Być może od roku 2021 nastąpiła zmiana. Co do premii – przyszli pracownicy może będą zainteresowani, w jaki sposób jest ona udokumentowana i wypłacana – tak samo jak w roku ubiegłym? Ponadto, co takiego musi zrobić pracownik żeby na nią zasłużyć? Natomiast opieka medyczna funkcjonowała w firmie od wielu lat. Dopłata do kursów językowych – jeśli udało ci się to przeforsować – gratuluję, być może to jedyna rzecz, którą zrobiłaś na plus dla pracowników.

Były pracownik cz. II

System rotacyjny w tej firmie działał jeszcze przed twoimi rządami – przypominam, że pandemia zaczęła się w marcu 2020 roku. Prezes nie miał wyjścia – musiał zastosować się do restrykcji nałożonych przez rząd. Pracowaliśmy jakiś czas na pracy zdalnej i robiliśmy to, co do nas należało – choć prezes w swojej teorii spiskowej uważa, że było inaczej. Mało tego, rozumieliśmy również fakt obniżenia pracownikom pensji w związku z zaistniałą sytuacją w kraju, a nie jej podwyższeniem, jak napisałaś w swoim komentarzu. Zapominasz również o tym, że aby pójść na pracę zdalną za twojej kadencji – trzeba sobie na to zasłużyć, wręcz wybłagać, ponieważ chcesz pokazać swoją władzę. Wisienką na torcie w tym akapicie jest twoja jakże zaciekła obrona prezesa – prezes wie ile dzieci mają pracownicy ponieważ z nimi o tym rozmawia? Ubiera z pracownikami choinkę? Prezes zapomina jakie imiona noszą jego wieloletni pracownicy, a już ubieranie choinki to jakiś ponury żart. Wiele zim tam spędziłam i zawsze robiły to Panie z Sekretariatu. Owszem, czyścił klamki i żeby oddać mu pewną przewrotną sprawiedliwość – lubi prace manualne i fizyczne. Nikt mu tego nie odmawia i nikt tego nie uważa za złe. Nie jest to jednak powód, żeby nie doprowadzić się do porządku przed ważnym spotkaniem, zgodnie z powiedzeniem „jak cię widzą tak cię piszą”, po za tym zwykła kultura osobista tego wymaga. To szkoła językowa, a nie plac budowy. A na koniec – bronisz pani G. Pani G. swoją postawą, zachowaniem i traktowaniem pracowników, tak samo jak i ty – w pełni zasłużyła sobie na te komentarze. W życiu sprawdza się bardzo prosta zasada – traktuj ludzi tak, jakbyś sama chciała być traktowana - to aż tyle i tylko tyle. Co ciekawe – nie wspominasz o tym, jak bardzo pomstowałaś na forum pracowniczym o pani G. Jak zarzucałaś jej upierdliwość i zaniki pamięci. Jak głośno mówiłaś o tym, że powinna odejść na emeryturę i dać ci spokój, jak przewracałaś oczami i zniesmaczona odbierałaś od niej telefon, żeby do słuchawki być nad wyraz uprzejmą. Oprócz tego zabraniałaś pracownikom mówić jej o tym co się dzieje w firmie. Pani G. powinna w końcu przejrzeć na oczy – nie lubisz jej i nie szanujesz. Za jej plecami głośno komentujesz jej zachowanie, a brak ci cywilnej odwagi żeby powiedzieć jej to wprost. Zarzucając nam anonimowość w sieci, sama występujesz pod różnymi nickami – 945, MiniMidi, Dobra forma. Co do innych szkół językowych - pisząc o lewych interesach w innych szkołach masz na myśli swoją poprzednią pracę? Tam właśnie pracowałaś – w tych szkołach co je zakładali ludzie bez doświadczenia i wykształcenia? Zastanawia mnie jak twój poprzedni pracodawca zareaguje na ten komentarz. Bo to, że nie piszesz jaka to szkoła, nie ma znaczenia – łatwo można to zweryfikować – przecież się podpisałaś. W mediach społecznościowych można przeczytać w jakiej firmie pracowałaś i jakie zajmowałaś stanowisko. Na to są właśnie paragrafy którymi tak szafujesz. Podsumowując droga Agnieszko – jestem ogromnie rozczarowana tą firmą, tobą, tym jak traktują tam pracowników, brakiem etyki zawodowej, naruszaniem dóbr osobistych. Owszem, wpisy są emocjonalne, ale jak mają takie nie być? Każdy wpis byłego pracownika jest wyrażeniem jego emocji jakich doświadczył niesprawiedliwym potraktowaniem. Twój wpis był bardzo wyważony, zdystansowany (ten, pod którym się podpisałaś) – mój i innych byłych pracowników takie zapewne nie będą. Musisz liczyć się z tym, że byli pracownicy będą pisali i prostowali twoje wpisy bez względu na nicki jakimi się posłużysz. Pozwoliłam sobie na małą złośliwość i użycie małych liter jest jak najbardziej zamierzone.

Lola

Pobił rekord rotacji pracowników, bo powierzył swoją firmę pani A., która swoje kompleksy leczy usiłując pokazać władzę nad pracownikami, zamiast zachowywac się jak dyrektor (sama siebie określa mianem Dyrektora Operacyjnego, chociaż szef nigdy nikomu nie powiedział, że nim jest.) Na Dyrektora to jeszcze trzeba mieć klasę i wykształcenie, a nie być zakompleksioną dziewuszką z prowincji, która myśli, że jej sìę trafiło super stanowisko jak ślepej kurze ziarno.

Zniechęcony
@Lola

Czyli Dyrektor Operacyjny samozwaniec?? :))))) Uśmiałam się czytając to wszystko! :D Lol, you made my day!

Kapitan

Tak jest, Panie Prezesie, mamy zbędny towar na pokładzie, a raczej balast w postaci pani A. Jeśli się go nie pozbędziemy to Titanic zatonie...

Salomon

Gdyby w mojej firmie ktoś o mnie jako Prezesie napisał i to jeszcze na forum publicznym , że prezes "ciapa bo taki misiowaty i tak dalej", to zostałby natychmiast z hukiem wylany z pracy .A tu proszę , autorka tej wypowiedzi - pani A., funkcjonuje dalej w najlepsze .Gratulacje Panie Prezesie

Jack
@Zniechęcony

Też się uśmiałem czytając to wszystko ,jak pani A -Dyrektor Samozwaniec; Dyrektor Destrukcyjna , robi z siebie i firmy temat do kpin. A nie pisałem ,że tak będzie?.Rozwój wypadków był łatwy do przewidzenia.

Rysiek

To dlatego, że właściciele firmy mają podobne wartości co pani A: nienawiść, pycha, (usunięte przez administratora) upodlenie, wyzysk innych, pogarda. Dlatego też pani A nieźle się tam czuje. Jak ryba w wodzie. Nigdy więcej takiego toksycznego miejsca.

Misiek
@Rysiek

Tak ,tak ,cała Sw.Trójca czuje się świetnie w tym toksycznym miejscu. Od takich miejsc należy trzymać się z daleka ,wiać gdzie pieprz rośnie.

Pamiętliwy
@Rysiek

Były pracownik nie zapomina jak go tu potraktowano - nigdy więcej takiego toksycznego miejsca ,trzeba się cenić i szanować.

Zniecierpliwiny
@Salomon

Szczera prawda

Wkurzona
@Agnieszka

Takie dopłaty i awans jaka firma

@Kapitan

Na szczęście nie Pani jest Kapitanem okrętu i nie Pani rolą jest decydowanie kto w Lingua Nova ma pracować, a kto nie. W ciągu bardzo krótkiego czasu jaki przepracowała Pani w Lingua Nova miała Pani okazję wykazać się porządną pracą na swoim miejscu pracy. Niestety nie zrobiła Pani tego. Proszę więc wrócić na swój kapitański mostek i posterować swoim przyszłym życiem. Z wyrazami szacunku Były pracodawca

Kadry
@Były pracownik cz. I

O dopłacie do kursów też niewiele Pani niestety wie. Lingua Nova przez szereg lat finansowała szkolenia językowe niektórym pracownikom, którzy chcieli podnosić swoje kompetencje językowe. Należy również podkreślić, że szkolenia językowe odbywały się i odbywają w godzinach pracy - bez konieczności odrabiania tych godzin. W tej chwili szkolenia w Lingua Nova przeprowadzane są w godzinach pracy z częściowym dofinansowaniem. Lingua Nova zawsze starała się i stara podnosić kwalifikacje swoich pracowników. Z wyrazami szacunku Kadry Lingua Nova

Kotulanka

Chyba zdziwiona Karolino??. Coś mi się ino widzi, że w tym pisaniu bzdur tak się zagoniłaś, że twoją orginalną płeć po drodze gdzieś zgubiłaś! "Szczynść Boże!"

I chwała jej za to - wreszcie mamy bardzo dobry zespół, który zamiast zajmować się bzdurami robi naprawdę wielkie rzeczy

Agnieszka
@Były pracownik cz. I

O tak - z pewnością miałaś dużo czasu na wygenerowanie setek hejterskich wpisów. My niestety nie mieliśmy go zbyt wiele walcząc o zdrowie pracowników w Covidzie i o zachowanie miejsc pracy. Było ciężko przyznaje - ale udało się pomimo Covidu, obostrzeń i rzucania nam kłód pod nogi .Szkoda, że jak zrobiło się więcej pracy i ciężej to szybko się zmyłaś. Ale pamiętaj! - karma wraca jak piszą hejterzy na tym forum i akurat w pełni się z tą opinią zgadzam.

Współpracuję że szkołą od lat, jestem nauczycielką i polecam z czystym sumieniem. W porównaniu do innych szkół niebo a ziemia. Jest odprawa lektorska, książki zawsze do wypożyczenia, wypłata na czas, pełna informacja o uczniach przed podjęciem kursu... Jest tu kilka osób, które ewidentnie chcą zrobić szkole czarny PR, ale to tylko parę osób i tylko PR. Szkoła działa dobrze, w zeszłym tygodniu objęłam kolejne dwa kursy, więc jest rozwój i pójście do przodu po pandemii. A, jeszcze jedno - ta wstrętna Pani A, która tutaj się tak obsmarowuje, zaprosiła mnie na kawę, kiedy przyszłam wziąć książki. Babka z energią i pomysłem, wymagająca - widać, ale... Jest to jedyna osoba, ktora jest w szkole po zamknięciu sekretariatu. Nie ma się co czepiać, szkoła zyskała przy niej, a nie straciła. Pozdrawiam i trzymam kciuki, oby tak dalej!

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w Lingua Nova?

ZZZ

Imprezy? Wyjazdy? Spotkania? W życiu. Tak zwanemu prezesowi, żal wydać dodatkowego grosika na tego rodzaju rzeczy. Jeszcze by dostał burę od matki, że na fanaberie niewolnikom pozwala. Pracownik, o przepraszam, niewolnik, ma pracować 24/7 za najniższą krajową.

Żarty. Ciesz się, że pensję dostałeś (zgaduję, że najniższą krajową), bo nie wszyscy mieli to szczęście. Niektórzy dowiadywali się po tygodniu pracy, że wbrew temu co było mówione na rozmowie rekrutacyjnej, przez najbliższe dwa miesiące mają być na stażu, więc nawet ta najniższa krajowa im nie przysługuje. To jest skandal. Ktoś to powinien zgłosić.

@ZZZ

Jakie imprezy wyjazdy i spotkania Panie chcą organizować w czasie pandemii ? Stek bzdur i pomówień.

ZZZ
@pracodawca

A kto tu mówi o wyjazdach w czasie pandemii? Proszę czytać ze zrozumieniem, to znacznie ułatwi sprawę. I jakie Panie?

kadrowa

Ponowna kompletna bzdura aż ręce opadają - w Lingua Nova nigdy nie mieliśmy dwu miesięcznych staży - część osób miała tygodniowe staże - były one zawsze płatne

Kadrowa

Oczywiście że są 2021 - wyjście do escape Room Przed Pandemią Rok 2018 - escape Room Rok 2017 - escape Room Rok 2016 - wycieczka z przewodnikiem " Śladami Zamachów" Rok 2015 - escape Room , 3 wyjścia Rok 2014 - Wspólne wyjście na dyskotekę Rok 2013 - Pływanie po Zegrzu

@ZZZ

ZZZ.Oczywiście, że są - ostatnio byliśmy na Marszałkowskiej 140 w pokoju zagadek. Niech zgadnę -może ciebie nie warto było zabierać - dlatego nie byłeś. A może wcale nie jesteś byłym pracownikiem tylko hejterem najętym przez konkurencję?

@ZZZ

Absolutne kłamstwo i obłuda. Przez ponad dwadzieścia lat kierowania Lingua Nova wielokrotnie organizowałem wyjścia integracyjne dla naszych pracowników. Wielokrotnie wychodziliśmy do escape room, wychodziliśmy na dyskoteki, razem żeglowaliśmy, byliśmy w kinie, w Muzeum Powstania Warszawskiego i na zwiedzaniu Warszawy. Obrażanie Pani Grażyny jest bardzo -bardzo słabe, ale pewnie jest łatwiej burzyć dorobek ludzi, niż zrobić coś konstruktywnego ze swoim życiem.

Rafal Wieckowski

Jestem bardzo zadowolona z szybkości wykonania usługi przetłumaczenia wyniku testu covid na jęz. Angielski. Kontakt bezproblemowy i bardzo przyjemny. Polecam serdecznie :)

@Rafal Wieckowski

Bardzo dziękujemy za pozytywną opinię. Zespół Lingua Nova

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie Lingua Nova? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

mała

nie sądzę, żeby firma chciała komukolwiek dodatkowo płacić. Wszyscy mają płace bliskie najniższej krajowej, pracownicy obsługi klienta mają również w swoich zakresach obowiązków dodatkowe etaty, typu HR czy finanse. Niewolnictwo pełną gębą. Żal patrzeć.

@mała

W punkt! Za najniższą krajową obowiązki kilku etatów, o czym pracownik dowiaduje się już w czasie trwania pracy...

pracodawca

Firma Lingua Nova daje możliwość odbioru nadgodzin.Poza nielicznymi przypadkami nadgodziny nie są często wykorzystywane przez pracowników.

Kadrowa

Nadgodziny są odbierane. Jest to regulowane regulaminem pracy. Jeżeli Pani/ Pan rzeczywiście pracował w Lingua Nova to jestem zaskoczona że Pan/ i tego nie wie

@zgadnij kto to

Nikt w Lingua Nova nie ma najniższej krajowej i nikt nie ma obowiązków kilku etatów. Bardzo rzadko ktoś zostaje po godzinach swojej pracy - tak było i tak jest - piszecie absolutną nieprawdę

@zgadnij kto to

jaka praca taka płaca w twoim przypadku

Jaki jest styl zarządzania kadrą w Lingua Nova?

Asuy

Poprzez manipulację. Jeśli chodzi o lektorów, i tu wyraźnie powiem na podstawie własnego doświadczenia, wystarczy jeden słuchacz (nie do końca zdrowy psychicznie), który w ankiecie nakłamie na twój temat. Zwolnią Cię z dnia na dzień - mają takie prawo skoro klient Cię nie lubi - tylko, że zwolnią bez słowa wyjaśnienia, możliwości obrony. Tak cenią sobie współpracę z lektorem.

Metodyk
@Asuy

Kompletnie mija się Pan/Pani z prawdą - nie zwalniamy lektorów bez słowa wyjaśnienia. Zdarza się oczywiście, że słuchacz może być niezadowolony z lektora. Najczęściej jest to spowodowane niedopasowaniem charakterologicznym, czasami zmęczeniem słuchacza i chęcią nauki z nowym lektorem. Wtedy staramy się przesunąć lektora do nowych zajęć. Bardzo cenimy sobie pracę naszych lektorów. Pana/i wpis jest niczym innym jak propagowaniem hejtu i nieprawdy.

@Asuy

A my myśleliśmy jak wynika z Pani/a wpisów, że zakończyła Pani współpracę w 2014. Zastanawiam się, dlaczego wobec tego zabiera Pani głos w sprawach z 2020 roku, o których nie powinna Pani/ Pan nic wiedzieć?. Bardzo dziwne?

Śnieżka
@Asuy

Chyba to ty manipulujesz i to ostro wpisami na tym forum generując fałszywe wpisy - raz kończysz pracę w 2014, a potem pojawiasz się w 2020 i wypowiadasz się na tematy o których nie masz pojęcia, raz jesteś Asuy, raz Lola. To się nazywa prawdziwa manipulacja

Carolina

Czytam te wszystkie opinie na Go Work, mniej lub bardziej merytoryczne, aczkolwiek wszystkie bardzo, a nawet niesamowicie trafne. Najbardziej w sedno jest opinia o starczej i postępującej demencji pani G, która ze starości już nic nie kojarzy. W efekcie wydzwania po pracownikach wydając im irracjonalne polecenia. Ja również do tej pory nie wiem na ile jest ta demencja z premedytacją udawana, a na ile prawdziwa. Myślę, że to coś po środku. Ktoś napisał, że pani A siedząc w środkowej kanciapie śmieje się, że pani G nie nadąża intelektualnie. ŚWIĘTA PRAWDA. Tak właśnie zachowuje się pani A., dyrektor tej PRLowskiej, rozpadającej się ze starości szkoły, i ja ją akurat w tym wypadku rozumiem. Kilka osób tu pisało, że pani A. mobbinguje pracowników- prawda, ale ja polecam jednym uchem wpuszczać, a drugim wypuszczać to co mówi pani A. Pan B. jest akurat najmniej szkodliwy, tyle że dla świętego spokoju robi co mu każą pani A i pani G. Jednym słowem Sudumia i Gumuria :) . Święta Trójca, jak ktoś to dyplomatycznie ujął,to nikt inny jak Trzy Pierdoły, które nie potrafią zatrzymać pracowników na dłużej niż miesiąc. Dlaczego? Bo wymagają od nich zasuwania na dwóch lub trzech etatach (ktoś o tym już napisał we wcześniejszych postach) za najniższą krajową obiecując premie, które mało kto zobaczy. Strata czasu. Ktoś by może dodał, że to też strata nerwów, ale nerwy to można mieć gdy w grę wchodzi praca marzeń i awanse, a nie przeczekanie pandemii w PRLowskiej mikro-kanciapce. Co do mojej osoby, próbowano tu wykorzystać moje dodatkowe umiejętności nie mające nic wspólnego z moim stanowiskiem ani z zapisami w umowie. Pogoniłam.W moim wypadku przekonali się, że jaka płaca taka praca :D. Pozdrawiam Zarząd!

Już poza LN
@Carolina

Brawo za ten wpis i odwagę. Z perspektywy czasu wiem, że wszędzie jest lepiej niż w tej firmie, więc życzę Ci powodzenia i głowa do góry! A jeśli ktoś zastanawiałby się czy zacząć tam pracę, to gorąco odradzam.

Pandora
@Już poza LN

Nie potrzeba tu odwagi, wystarczy prawdomówność, Carolina napisała po prostu jak jest. Podsumowując, praca w Lingua Nova to "dead-end job". Po "reformach" pani A. awansować tu możesz z młodszego specjalisty na starszego, albo ze stażysty na młodszego specjalistę, lub ze starszego specjalisty na kierownika. To znaczy, że (UWAGA!) możesz zarobić od 1400 zł do mniej więcej 3500 :D . Za mało, żeby żyć, a za dużo żeby umrzeć. Karykatura korporacji. A to i tak jeśli dostaniesz premię, bo zasady jej przyznawania nie są jasne, wszystko zależy od tego czy wykażesz wystarczającą "służalczość" w stosunku do pani A. O, taka kariera! "Służalczość" polega na dawaniu się eksploatować ile wlezie, zostawaniu po godzinach, wykonywania zadań wykraczających poza podpisaną umowę, generalnie pracowania na dwóch etatach za jałmużnę. Bardziej się opłaca pójść na kasę do Biedronki, bo Jeronimo Martins jest bardziej hojny dla Kasjerki, niż Lingua Nova dla tzw. Kierownika. Tyle w temacie.

@Carolina

Pani Karolino Proszę napisać o jakich dodatkowych umiejętnościach Pani mówi - bo nie bardzo rozumiem. Czy jest to może umiejętność dodawania wpisów na stronach internetowych - które Panią nauczyłem?

@Pandora

Uprawia Pan/ Pani absolutne bajkopisarstwo i czarny PR mijając się całkowicie z prawdą. Pensje w Lingua Nova zaczynają się netto od 2700 a nie od 1400 ( nie wiem skąd ta kwota). System jest przejrzysty i jasny - wpisany w nowe zakresy obowiązków i przedstawiany był na wielu zebraniach. System premii rozliczany jest co miesiąc i dokładnie komunikujemy naszym pracownikom za co jest wypłacana taka premia a nie inna. Wychodząc do domu w okolicach 18 z nie widzę za bardzo aby ktoś zostawiał zbytnio po godzinach. A nawet jeśli to od zawsze w Lingua Nova odbierane są nadgodziny.

Zatroskany obywatel RP
@pracodawca

Uprzejmie przypominam dzisiejszy wpis osoby o nicku Prowizja. Brzmi on: "Szanowny panie prezesie, skoro powołuje się pan na przepisy prawa pracy, których przestrzegacie, proszę o wskazanie przepisu, na podstawie którego wypłaca pan prowizje?" Bardzo mnie ciekawi jakie są na te prowizje, dokumenty. Ja oczywiście mówię o prowizjach wypłacanych do końca roku 2021, nie o premiach.

Zatroskany obywatel RP
@Zatroskany obywatel RP

Sprostowanie- prowizje wypłacane do końca roku 2020.

@pracodawca

Panie Prezesie, osoba, która dwa dni temu odeszła, bo złożyla wypowiedzenie, nie zarabiała 1400? Nie miała pracować na cały etat za 2700? Kiedy się dowiedziała, że ma nie byc na cały etat i zarabiac 1400, a nie 2700? I moje pytanie brzmi- na podstawie jakiego dokumentu wyplacane były prowizje, bądź są teraz wypłacane premie? To tylko pytania, ale byłoby wielu osobom miło, gdyby Szanowny Pan Prezes na nie odpowiedział. Po prostu rozważam za i przeciw, czy odpowiadać na ogłoszenia o pracę w Lingua Nova.

Pandora
@pracodawca

Panie Prezesie, naprawdę nie wie Pan skąd ta kwota? Albo Pan udaje, albo Pan kompletnie nie wie co się w Pana firmie dzieje. Jeśli Pan rzeczywiście nie wie to proszę zapytać pani A, która to wie bardzo dobrze.

Komunikator
@pracodawca

To może przybliży nam szanowny pracodawca ten przejrzysty system prowizji? Bo póki co, pytania ludzi o te prowizje pozostają bez odpowiedzi. Co do dokładnej komunikacji, to bym się kłócił...

Salomon
@Komunikator

Tu wszystkie zasadne pytania co do funkcjonowania firmy pozostają bez odpowiedzi a w szczególniści przejrzysty system wynogrodzeń jest tematem TABU

@Carolina

Akurat ciebie chyba pogonili - Karolina i chwała im za to. Piszesz nieprawdę ty nigdy nie miałaś premii - bo miałaś dużą podstawę. A premie zawsze są wypłacane. Akurat jak się Pan Bartek na coś umówi z finansami - to tak jest. Zwyczajnie mijasz się jak zwykle z prawdą.

Mentor

Widzę tu zmasowany atak opcji zarządowej, akurat Karolina pisze prawdę. A podważacie w brzydki sposób wszystko, co przedstawiła. Ale wiecie- prawda wypłynie na wierz, pomimo waszych starań. Jesteście bandą złych i zakłamanych ludzi, z zerową wiedzą o zarządzaniu.

Pomocnik Śnieżki
@Carolina

Chyba to ciebie droga Karolino pogonili, bo niewiele robiłaś o ile mi wiadomo!. Co do Pani G, którą obrażasz na każdym kroku - to akurat ona odwalała za ciebie cięższą pracę ratując twój (usunięte przez administratora) wiele razy . Wiedz - iż wymieniając Świętą Trójcę - obrażasz wiarę w której dorastała większość naszego społeczeństwa. Co do PRL to nie używaj go tak często w swoich wpisach proszę, bo ze względu na swój wiek nie masz pojęcia czym był !i co się wtedy działo!. Co do trzech(usunięte przez administratora) o których piszesz to polecam ich szczery pogląd na twoje hejty w sieci.

Bardzo dziękujemy za dodanie pozytywnej opinii. Przekazaliśmy już Pani Barbarze Pana rekomendacje. Pozdrawiamy Lingua Nova

Екатерина Якаба

Jestem bardzo zadowolona z kursu języka polskiego, dzięki tym zajęciom i profesjonalnym podejściu Pani Basi, czułam ciebie na ekzamine bardziej pewnie . Polecam

@Екатерина Якаба

Bardzo dziękujemy za pozytywny komentarz. Trzymamy kciuki na egzaminie

Paulina Maksymowicz

Solidność, niezawodność, uprzejmość na co dzień i od święta - to cechy, które sprawiają, że współpraca z Agencją Tłumaczeń Lingua Nova sp. z o.o. jest dla mnie przyjemnością od około 20 lat. Bardzo serdecznie polecam!

@Paulina Maksymowicz

Dzień dobry Pani Paulino - bardzo dziękujemy za pozytywny komentarz . Praca z Panią to dla nas także ogromna przyjemność . Pozdrawiamy serdecznie - Bartosz Szyke

Dzień dobry Bardzo dziękujemy za komentarz doceniający naszą trudną pracę. Przez prawie 30 lat istnienia firmy wypłata wynagrodzeń naszym współpracownikom była i jest jednym z naszych priorytetów w działaniu. Pozdrawiamy serdecznie.

Asuy
@Lingua Nova

Płacenie to taka podstawa, że aż nie rozumiem dlaczego Państwo tak to podkreślają. Nie jest to oczywiste, że trzeba lektorowi zapłacić? To nie powinien być jeden z priorytetów, tylko standard. Priorytetem dla firmy Lingua Nova powinno być nauczenie się jak być człowiekiem.

Rysiek
@Lingua Nova

Ależ przecież wypłata wynagrodzeń to Wasz obowiązek. Nie rozumiem, dlaczego tę cechę stawiacie na pierwszym miejscu, pisząc o firmie. Innych zalet chya nie posiadacie.

@Asuy

Mam podobne odczucia! Święta prawda!

@Rysiek

Nie zgadzam się. Różnie jest z wypłatą wynagrodzeń. Ja już się kilka razy naszarpałam z innymi pracodawcami. Dlatego nie jest to taka oczywista oczywistość jak by się mogło zdawać Rysiu

Lektor

A czy można zobaczyć tą umowę?

Metodyk
@Lektor

Umowa między lektorem lub tłumaczem a naszą firmą jest przedstawiana po zakończeniu procesu rekrutacyjnego. Aby zostać lektorem naszej szkoły należy umówić się na rozmowę online z metodykiem, - można wysłać swoje cv na kursy@linguanova.com.pl i umówić się na rozmowę pod numerem 225841010. Jeśli chce Pan/i zostać tłumaczem należy wysłać swoje CV na adres: tłumaczenia@linguanova.com.pl i skontaktować się z obsługą biura tłumaczeń na numer 22 5841035

Lektor

Czy w Lingua Nova Sp. z o.o. możliwa jest praca na podstawie B2B?

@Lektor

Jak najbardziej. Wielu naszych lektorów i tłumaczy pracuje na umowach B2B. Jest to wygodne i elastyczne rozwiązanie dla obydwu stron. Warunki współpracy i wystawiania faktur każdorazowo regulowane są pomiędzy stronami w podpisywanej między stronami umowie.

Zostaw merytoryczną opinię o Lingua Nova - Warszawa

• Jak się pracuje w Lingua Nova?

Zobacz opinie na temat firmy Lingua Nova tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 38.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Lingua Nova?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 25, z czego 7 to opinie pozytywne, 11 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Lingua Nova?

Kandydaci do pracy w Lingua Nova napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Lingua Nova