Opinie o Instytut Łączności - Państwowy Instytut Badawczy w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Instytut Łączności - Państwowy Instytut Badawczy. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w Instytut Łączności - Państwowy Instytut Badawczy o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Badania naukowe w dziedzinie nauk przyrodniczych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Instytut Łączności - Państwowy Instytut Badawczy w Warszawa

Od czego to zależy czy oferta z instytutu będzie wystawiona tylko na stronie GOVu lub też innych portalach? Pokazała mi się na takim jednym dla specjalisty ds. systemów radiowych, jest już wygasła ale zaciekawiło mnie to. Było mało chętnych wtedy?

Kandydat Nowy wpis

Czy w tej instytucji mają szansę na pracę osoby z ulicy, czy tylko znajomości, jak w większości budżetowych?

Maria Nowy wpis

Była podana sugestia co do możliwości redukcji zatrudnienia bądź zmniejszenia stawek, czy ktoś się jeszcze z tym zgodzi? Widziałam, że jakiś czas temu była publikowana oferta dla speca od systemów radiowych i potrzebowałabym się zorientować w szczegółach. Pytanie po pierwsze czy warto? Jaki występuje standard pracy i średnie zarobki? rozmowę mógłby także ktoś opisać?

Emilia

Już sama nie wiem co myśleć, jedni piszą że atmosfera spoko, a drudzy że niezbyt :( A jak w dziale kadr? Chciałabym aplikować jako specjalista ds. płac, może tam pracuje się OK? W necie obiecują pracę hybrydową, możecie określoną liczbę dni w tyg. pracować z domu czy to raczej jakiś rzadszy przywilej? Jak zarobki w tym roku, jakieś podwyżki były?

@Emilia

Emilia, atmosfera jest dobra, problem polega na tym, że w tym momencie nie wiadomo co będzie dalej z instytutem, więc musisz się dobrze zastanowić czy warto ryzykować…

@katarzyna

Jeśli można coś więcej podpytać.W jakiej ogólnie sytuacji aktualnie znajduje się Instytut,istnieje ryzyko zawieszenia jego działalności lub likwidacji?????. Poważnie zastanawiałam się nad aplikacją w sprawie pracy . Czytając powyższy komentarz mam duże wątpliwości

Anonim22 Nowy wpis
@@katarzyna

Likwidacja instytutu raczej w tym stuleciu nie nastąpi, więc tym nie warto się przejmować ???? Problem polega na dosyć istotnych zmianach w postaci przejmowania części kluczowych projektów przez inne instytucje, co drastycznie uszczupli budżet IŁ. Może to wpłynąć na redukcję zatrudnienia lub zmniejszenie wynagrodzeń

Beczka

Rekrutacja do tego instytutu to jednym słowem: porażka. Zadają bezsensowne pytania ze szczegółów danej technologii, które wygooglujecie w 30 sekund, nie sprawdzają waszego doświadczenia i faktycznej wiedzy tylko suchą teorię. Po wszystkim wychodzi fakt, że projekty to konkretne legacy. Zmarnowany czas i nic więcej.

Aplikowaliście na stanowisko Administrator Linux w Instytut Łączności - Państwowy Instytut Badawczy i zostaliście zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną? Podzielcie się swoimi wrażeniami ze spotkania z przedstawicielem firmy. Przekazane przez Was informacje mogą okazać się cenne dla innych użytkowników.

Koniec

Chyba nadchodzi koniec tej instytucji. Część telekomunikacyjna, która ma charakter szczątkowy przejdzie do NASK, a informatyczna do COI przekształconej w agencję. Wskazuje na to powołanie na nowo Ministerstwa Cyfryzacji. To jest wiadomość pozytywna, co niniejszym zaznaczyłam.

Nadzorca

formalnie instytut, nieformalnie urząd. Minister nadzorujący tę jednostkę powinien dokonać tam rewolucji w zarządzie i wymienić najlepiej całość kadry zarządzającej

Reformator?
@Nadzorca

Ale do tej pory tego nie zrobił. Dalej panuje bałagan. Zobacz na stronę którą przeniesiono na domenę gov.pl Wypisane mydło i powidło, a tak jest brak pracowników co by posiadali opisywane kompetencje. Szczątkowe jednostki organizacyjne. Na jednego kierownika przypada 2 pracowników. Co widać zresztą w zamieszczonej ofercie. Kiedy się ktoś wreszcie weźmie się za ten bałagan.

Olga
@Reformator?

Znaczy brakuje pracowników czy nie? Bo jeśli szukają rzeczywiście rąk do pracy, to ja chętnie poznam szczegóły właśnie. Łącznie z kompetencjami wymaganymi.

Maniek
@Olga

Nie polecam tej firmy. Kolesiostwo, dołowanie, brak perspektyw. Na stanowiskach kierowniczych trzymają się stołków rękami, zębami dociskają kolanem, bo wiedzą że w innych firmach na podobne nie mają co liczyć.

Patryk

Podpowie mi ktoś czy firma prowadzi rekrutacje i jak ona przebiega? Jakieś dodatkowe informacje o atmosferze??

Kluklu84
@Patryk

Pracuję w Instytucie. Atmosfera w moim dziale bardzo przyjemna, ludzie życzliwi, zawsze znajdą chwilę, by zapytać co słychać. Płaca nie powala,ale źle też nie jest. Z dodatkami i resztą powyżej średniej krajowej. Ogólnie polecam.

Zwolnienia
@Patryk

Planowane jest zwolnienie na koniec 2022 roku 30 osób.

Kazimierz
@Zwolnienia

Czyli to już? Wiadomo czemu aż tyle osób do zwolnienia? Chodzi o oszczędności? Powiesz jakie stanowiska są zagrożone?

Bogumił

Wiecie może czy firma potrzebuje aktualnie pracowników? Na jaką atmosferę można liczyć?

N/A

W jakim mieście?

Instytut Łączności - PIB
@Bogumił

Dzień dobry, wszystkie szczegóły dotyczące rekrutacji znajdzie Pan na naszej stronie internetowej: https://bip.itl.waw.pl/bip/praca/ogloszenia/ oraz na naszym profilu LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/il-pib/jobs/.

Nicio
@Bogumił

Omijaj tą firmę z daleka, bo Ciebie wciągnie. Brak perspektyw. Ta firma to statek bez sternika, ale też i steru. Wynagrodzenia niskie, a premie płacone z kapelusza. Chyba, że będziesz przysłany z nadania. Nikt nie wie ile zarobi. Jak jesteś co najmniej 4 dni na urlopie lub chorobie to premii nie dostaniesz. Jeden z młodych pracowników nie chodził na zwolnienia, bo miał kredyt do spłacenia, to już nie żyje.

Ił Gdańsk, czy administrator korzysta z ochrony przedemerytalnej spóżniając się do pracy ( dziś 10 czerwca 2022 ) przyjezdza na 9 GODZINE ( PADAŁ DESZCZ I NIE CHCIAŁ ZMOKNĄĆ ?? ), a gruz na obiekcie leży , niech się wezmnie za robotę !!!!!!!

Teresa
@Adam

Może to wypadek losowy? A administrator chyba nie zajmuje się wynoszeniem gruzu? Więc nie wiem co chciałeś tym zasugerować... Wyjaśnisz mi?

Grzegorz
@Teresa

Administrator odpowiada za nieruchomość , za porządek i ład , a gruz winien byś wywieziony, Wypadek losowy także w dniu dzisiejszym ? Naprawdę bez komentarza !!!

piotr

(usunięte przez administratora) jestem wynajmującym lokal - jak mam segregować odpady - brak tablicy , duzy bałagan

@piotr

Ale o jaką tablicę Ci chodzi? Że do którego kosza co wrzucić? To nie jest tak, że kolor jest przyporządkowany do tworzywa przypadkiem?

Marzena 2
@Marzena

A wszędzie przy śmietnikach są !!!!!!, jestem ciekawa jak administrator rozwiązał problem ze świetlówkami ? Jak je utylizuje. ? Widzę je normalnie w komunalnych !!

@Marzena 2

A takie spostrzeżenie było zgłaszane im wprost? Bo faktycznie to akurat nie są żarty jak zauważasz takie rzeczy. Masz może w razie czego jakiś dowód / zdjęcie?

Wandalizmem (usunięte przez administratora) jest to że ktoś administrator dopuszcza do odpadania tynku na murze schodów, nie działający domofon w drzwiach wejściowych zmusza użytkowników i petentów do pozostawianie drzwi wiecznie otwarte, nikt nam nie powie że wilgoć nie wchodzi budynku i nie ma to wpływu na stan zabytku z IXX wieku. A w piwnicy w czarnych workach leży zabytkowy, zniszczony ,parkiet w czarnych workach - może ktoś potrzebuje opału

@Piotr

Już pomijając wilgoć przecież to może kusić osoby niepowołane do wejścia. Jak tutaj z dbaniem o bezpieczeństwo?

Były rzemieślnik o/Gdańsk

Miało być o zasobach ludzkich, proszę bardzo. Gdy (usunięte przez administratora) szedł na urlop wypoczynkowy na zastępstwo wyznaczył osobę która : nie ma dostępu do komputera, nie ma poczty służbowej, nie ma telefonu służbowego (usunięte przez administratora) Trzeba było zmieniać listy obecności(usunięte przez administratora)

''MARZENA''
@Były rzemieślnik o/Gdańsk

Nie lubi kobiet, traktuje swoją podwładną jak zło konieczne , a jak się do Niej odzywa , sama słyszałam na korytarzu , makabra, brak szacunku do pracownika(usunięte przez administratora)

@''MARZENA''

Jak zło konieczne? Jak konkretnie się do niej odzywa? (usunięte przez administratora)

Najemna

Niech się weź mnie do roboty!!

rzemieślnik o/ Gdańsk

Kilka moich uwag o pracy (usunięte przez administratora) Mój ostatni dzień pracy to 15 grudzień 2021 r. Moja opinia nie jest więc opinią emocjonalną . (usunięte przez administratora) Odpadające tynki z budynków, puste lokale nie przygotowane do natychmiastowego wynajmu, brak jakichkolwiek ruchów w celu pozyskania nowych najemców do pustych lokali ( proszę sprawdzić jaki procent lokali jest nie wynajmowana ) Kiedy ostatnio administrator obiektu wystąpił z wnioskiem by przycięto suche gałęzie drzew stwarzających zagrożenie ? O tym że, podlegli Mu pracownicy przynoszą własne narzędzia do realizacji prac na terenie obiektu informował Kierownictwo (usunięte przez administratora) w czasie ostatniego spotkania integracyjnego (usunięte przez administratora) Ja tylko to potwierdzam na własnym przykładzie. O Jego gospodarce zasobami ludzkimi podzielę się innym razem. Janusz

NICK12

Czy orientujecie się jakie są zarobki jako specjalista w dziale administracji w Instucie?

Magdalena
@NICK12

Też się chetnie dowiem jak wygląda sprawa wynagrodzenia na tym stanowisku. Ktoś wie? A może ktoś się orientuje czy aktualnie prowadzą nabór jeszcze na inne? Dajcie znać, proszę.

Kika
@Magdalena

Obecnie do działu administracji nie ma prowadzonych rekrutacji. Zarobki są ok

Dysponujecie jakimiś nowymi informacjami dotyczącymi tego, jak wygląda praca w Instytut Łączności?

tioko

polecam. dobrze sie pracuje, wynagrodzenie tez ok. co prawda, przy nowej dyrekcji ten poziom fajnosci sie obnizyl, ale ogolnie praca pod kazdym wzgledami jest ok

abc

@N/A no w Warszawie, bo o tym oddziale jest ten wątek

Programista

Podczas rekrutacji zaznaczyłem swoje wymagania finansowe, podczas rozmowy telefonicznej pani potwierdzała, że moje oczekiwania są w zasięgu instytutu. Na rozmowie poczułem się jak na lab. na studiach, pytania zadawał młody chłopak po studiach. Pytania dotyczyły szczegółów które są nie istotne w pracy komercyjnej często załatwiane gotowymi bibliotekami. Rozmowa raczej polegała na tym aby udowodnić mi niewiedzę. Na koniec głupie pytania ile chce zarabiać, mimo podania wcześniej kwot. Generalnie nie polecam jak ktoś miał styczność, z realnym światem innym niż instytuty i uczelnie. Proszę traktować kandydatów poważnie i zmienić procedurę rekrutacji z przesłuchania na partnerską rozmowę.

Instytut Łączności - PIB
@Programista

Dziękujemy za uwagi, przeanalizujemy nasz proces rekrutacji.

Zostaw merytoryczną opinię o Instytut Łączności - Państwowy Instytut Badawczy - Warszawa

• Jak się pracuje w Instytut Łączności - Państwowy Instytut Badawczy?

Zobacz opinie na temat firmy Instytut Łączności - Państwowy Instytut Badawczy tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Instytut Łączności - Państwowy Instytut Badawczy?

Kandydaci do pracy w Instytut Łączności - Państwowy Instytut Badawczy napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Instytut Łączności - Państwowy Instytut Badawczy
1.6/5 Na podstawie 17 ocen.
  • Szachowa 1
    04-894 Warszawa