Opinie o Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Państwowy Instytut Badawczy w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Państwowy Instytut Badawczy, a także Klientów firmy. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Państwowy Instytut Badawczy na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Państwowy Instytut Badawczy w Warszawa

Miejsce pracy które niszczy normalnych ludzi. Na szczęście zrezygnowałem i szkoda że nie wcześniej bo przepracowałem wiele lat za dużo. Wydawać by się mogło że to praca wśród ciekawych pełnych pasji ludzi, niestety często to pozory. Ludzie mili, pełni pasji i chęci zdobywania wiedzy już odeszli, pozostały w większości same najgorsze typy, osoby które mają ciężką sytuację i nie mogą zmienić pracy, lub mający blade pojęcie co się dzieje nowicjusze. Owszem jest pewna niewygodna dla obecnie rządzących garstka osób myślących, mających wiedzę która nie daje sobie wmawiać bzdur, ta spychana na margines dostaje same najtrudniejsze zadania. Dyrektor bez żadnych kompetencji merytorycznych, od początku zajmuje się głównie promocją wizerunku swojego i strony internetowej, i tak powierzchownie wygląda to super. Można przypuszczać że doktorat w temacie nowoczesny PR, zarządzanie strachem i spychologia odpowiedzialności. Porozdawał stanowiska swojej śmietance towarzyskiej z lat ubiegłych, kupił lojalność ludzi bez wykształcenia i wiedzy awansując ich na wysokie stanowiska. Taka filozofia zarządzania: "mieć ludzi od wszystkiego, co zrobią lub odpowiedzą za niego". Sprawy merytoryczne, trudne, złożone, wymagające też często umiejętności menadżerskich, lub po prostu niewygodne bo przez nieudolne rządzenie spartaczone, spychane są oby dalej od siebie. Tutaj rządzi (usunięte przez administratora) polityka, kolesiostwo i nepotyzm, fatum tego zakładu. Trudno więc o znalezienie kogoś kto dobrze ci życzy w tym całym bagnie, obgadywanie i kopanie dołków pod innymi. Oby się to kiedyś zmieniło.

Mariusz W

Własne udało mi się zakończyć współpracę z tym niekompetentnym pracodawcą. Słuchajcie tam pracują ludzie którzy nie potrafią napisać emaila są Dyrektorami np. taki Pan Łukasz czy Krzysztof (bez nazwisk bo i tak wiemy o kogo chodzi) Zero ale to zero zaangażowania i zerowy brak kompetencji. Odpowiedzialność to level master w zbywaniu na inną osobę, jak najdalej od siebie aby tylko nie podejmować decyzji - żenada Panowie żenada. Jak można podejmować decyzję 6 miesięcy o kupowaniu podstawowych rzeczy do pracy w terenie :):):) - śmiech na sali przez głośniki. Zarobki w granicach 5 tyś na rękę ale to zależy ja się ugadacie bo niby jest drabinka a ale po roku można cos wyskrobać, wielu tak zrobiło. Nie ma szkoleń ani żadnego rozwoju wiec nie liczcie na to proszę. Nie ma premii bo taki regulamin jest ale podobno na korytarzu się mówi że płacą poza protokołem jak się upomnisz o swoje. Za nadgodziny nie płacą i trzeba uważać bo lecą w kulki i godziny giną jak materia w czarnej dziurze. Młodzi ludzie spoko ale starsi to takie konserwy PRLu.

Jaka atmosfera jest między działami w Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Państwowy Instytut Badawczy?

Wędrowiec

Warunki pracy bardzo dobre, stabilna i przyzwoicie płatna praca w budżetówce. Dzięki obecnej dyrekcji wiele projektów przez lata blokowanych zostało rozpoczątych. Dzięki zaangażowaniu środków własnych wiele działań wykonywanych jest siłami Instytutu, (co niestety wielu 'starym' pracownikom przeszkadza, zostali przyzwyczajeni do firm zewnętrznych, dzięki którym z Instytutu wypływało morze pieniędzy). Dla osób ambitnych i akceptujących różnorodną pracę idealne miejsce. Można połączyć pracę teoretyczną z praktyką w terenie. Szczerze polecam!

Taksobie Nowy wpis

Po zakończonej kilkuletniej przygodzie w IMGW-PIB podzielę się moją subiektywną opinią. Rozpoczęcie pracy w Instytucie tuż po uzyskaniu dyplomu studiów wyższych było strzałem w dziesiątkę, dział w którym przyszło mi pracować składał się z bardzo doświadczonych pracowników chętnie przekazujących wiedzę. Na przestrzeni tych kilku lat udało mi się poszerzyć wiedzę z zakresu hydrologii i meteorologii w bardzo dużym stopniu, gdzie swój ogromny wkład mieli koledzy i koleżanki z działu, ale również z innych zespołów. Jeżeli ktoś myśli, aby podjąć pracę jako osoba młoda to będzie to na pewno bardzo dobra decyzja. Możliwość rozwoju osobistego, dobra atmosfera pracy i zarobki na start bardzo przyzwoite (po ostatnich regulacjach). Niestety zawsze w takich sytuacjach łatwiej jest przytaczać te negatywne sytuacje, ponieważ z pomiędzy wielu pozytywnych rzeczy które zostały wymienione powyżej jest też sporo tych gorszych. Zacznijmy od tego, że IMGW było, jest i będzie ZAWSZE upolitycznione, wszystko zależy kto jest za sterem na Wiejskiej. Ostatnia zmiana władzy również w Instytucie zebrała swoje żniwo. Nowo powołany Dyrektor pozbył się całkowicie poprzedniej ekipy w bardziej lub mniej elegancki sposób, niektórzy dostawali wypowiedzenia poprzez e-mail (takie uroki pandemii). Gdy cały proces czyszczenia został zakończony to Pan Dyrektor zaczął otaczać się ludźmi, którzy nie szczędzili mu pochwał, komplementów oraz zawsze się we wszystkim z Wielebnym zgadzali. Ludzie z obszaru tzw. „Wrocławskiego” przejęli stery, jeden z nich został zastępcą Naczelnego. Kolejny z Panów został zastępcą dyrektora jednego z Centrów, będąc wcześniej kierownikiem stacji synoptycznej z okolic Wrocławia. Ciekawe czy wpływ na to miała bezpośrednia znajomość europosła PiS Patryka J. Dodatkowo zostało sprowadzonych ogrom ludzi z poprzedniej firmy czyli UDT, którzy szybko objęli stanowiska kierownicze/dyrektorskie. Nowa dyrektor administracji została zatrudniona w grudniu na najwyższych możliwych zarobkach na tym stanowisku (kilkanaście tysięcy brutto) i od razu umowa na czas nieokreślony ???? Obecnie bardzo wiele osób na stanowiskach kierowniczych nie zawsze posiada wymagane umiejętności do zarządzania dużymi zespołami - wiadomo bierny, mierny ale wierny. Bolączką Instytutu od zawsze była i jest administracja, która trzęsie. Są zawsze najważniejsi i wiecznie zarobieni, rzadko chętni do pomocy. Masa pracy administracyjnej, która powinna być wykonywana przez tego typu pracowników jest wykonywana przez pracowników na stanowiskach merytorycznych. Rozliczanie faktur, delegacje, pisanie wszelkich wniosków zakupowych, szkoleniowych itp. Co z tego, że istnieją wydziału ds. zamówień publicznych i szkoleń, one jedynie sprawdzają czy dobrze się uzupełniło załączniki i ewentualnie akceptują. Obecne związki zawodowe zostały kupione przez dyrekcję, dwóch ważnych przedstawicieli zostało dyrektorami byle zaakceptować wprowadzane zmiany w IMGW, kilkoro innych dostało po prostu awanse stanowiskowe w momencie kiedy każde wnioski zmianę warunków finansowych były blokowane. Tyle można napisać o ich działalności. Są jeszcze drugie, ale to związki „poprzedniej” ekipy – nie są istotne. Realizowany Projekt Ochrony Przeciwpowodziowej Dorzecza Odry i Wisły będzie realizowany „po kosztach”. Nadchodząca modernizacja stacji meteorologicznych i hydrologicznych zostanie przeprowadzona przez pracowników merytorycznych, którzy odpowiadali za wykonywanie pomiarów hydrologicznych, meteorologicznych i geodezyjnych. Pracowników wykwalifikowanych z dużym doświadczeniem sprowadzi się do pracowników odpowiadających za kopanie dołów nowymi koparkami. Wcześniej realizowane były dwa takie projekty SMOK 1 oraz SMOK 2, wtedy zatrudniana była firma zewnętrzna wykonująca projekty i firmy realizujące prace budowlane. Teraz wszystko w ramach oszczędności…

Były Nowy wpis
@Taksobie

"Ludzie z obszaru tzw. „Wrocławskiego” przejęli stery, jeden z nich został zastępcą Naczelnego. Kolejny z Panów został zastępcą dyrektora jednego z Centrów, będąc wcześniej kierownikiem stacji synoptycznej z okolic Wrocławia." To bardzo ciekawe, co czytam o Obszarze Wrocławskim. Z tego co wiem, kolejny z takich panów (z Zielonej Góry więc chyba się zalicza) też dostał nie wiadmo za jakie zasługi wysokie stanowisko kierownicze, po czym praktycznie rozwalił zakład.

shinobi Nowy wpis
@Taksobie

Bardzo ciekawy wpis. Czego jeszcze można się spodziewać po takiej firmie i o takim zarządzaniu??

goty Nowy wpis
@Były pracownik

Ten komentarz to kwintesencja tego czym jest praca w IMGW. Dziękuje ze to tak zgrabnie ująłeś To miejsce niszczy... to prawda. Atmosfera w pracy — bez komentarza, obmowy, wyśmiewanie, nagabywanie, straszenie itd Nie polecam nikomu a te pseudoelity, pseudokierowników i typów spod ciemnej gwiazdy udających specjalistów powinno się wyrzucić na zbity pysk i to z opiniami takimi, aby nie przechodzili później do innych firm i nie zanosili tego bagna gdzie indziej

@Pytanie

Atmosfera słaba, obgadywanie i naśmiewanie się za plecami i z nieobecnych.

@Były pracownik

Bez przesady. Wszystko zależy od ludzi, my w naszym dziale nie nasmiewamy się z żadnych innych działów.

x

Często nerwowa lub słaba

Ryszard
@x

Ale atmosfera czy praca? Napisz więcej konkretów, bo tak to nie wiadomo o co chodzi. Czyli relacje na duży minus, z szefostwem, z pracownikami?

Jakie wartości są cenione w Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Państwowy Instytut Badawczy?

Rozmowa kwalifikacyjna
Czy w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Państwowy Instytut Badawczy padły pytania dotyczące Twojego poprzedniego zatrudnienia? Jeśli tak, to jakie? Podziel się swoimi wrażeniami z rekrutacji na stanowisko Programista do Zespołu Modelowania Hydrodynamicznego - Centrum Hydrologicznej Osłony Kraju - Pracownia Doskonalenia Produktów Hydrologicznych.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Obecna pracownica jeszcze :)

Ha, trafiłam tu bo mam dość. Pracuje 10 lat I tak źle nie było od wielu lat. Zakłamanie przełożonych i 30 dyrektorów - już straciłam rachubę i wiedzę do kogo się udać aby coś załatwić nie ma takiej możliwości jest taki galimatias że nie wiadomo kto co Za co odpowiada. Najgorsze jest to że dyrektor naściągał pracowników bez kompetencji ze swojej byłej pracy a tego nie da się nauczyć w trzy miesiące. Cały czas jesteśmy zastraszani straszeni konsekwencjami to jest taka ich paranoja. Jeśli chodzi o zarobki to podnieśli ale ucięli wszystkie inne wydatki które się należą pracownikowi nawet nie będzie teraz premii na koniec roku Bo w ogóle ich nie ma ale od koleżanki wiem że zasłużonym pracownikom i przychylnym premie są przyznawane-słabe. Dodatkowo ludzie z wiedzą są obsylani na emeryturę a mogą i chcieliby dalej pracować ale nie trzeba zrobić miejsce dla kolegów i koleżanek z innych miejsc. Panowie apeluję do was to są ludzie ogromną wiedzę nabyta przez lata która trzeba przekazać nam młodym. Jedyny plus to że można się ciekawych rzeczy nauczyć i poznać kraj od strony środowiskowej.

Halina
@Obecna pracownica jeszcze :)

Mogłabym poznać więcej szczegółów odnośnie zarobków w IMGW? O ile zostały one podniesione a jakie rzeczy zostały ucięte? Ile obecnie wynosi wynagrodzenie?

Ten co się nigdy nie odzywa :)

Jesteś chyba jedyny albo jednym z 30 dyrektorow których obecnie mamy, szacun za wpis sponsorowany panie WIZERUNEK. Nic ale to kompletnie nic się nie dzieje tylko jakaś fikcja i wydawanie publicznych pieniędzy. Od 2 lat nie mogą kupić samochodów bo dyrektor D.e.r.e.Kacz nie umie podjąć najprostszy decyzji i co przyszło jak już podjął decyzję ? SMOCHODYU w wynajmie długoterminowych - majstersztyk. Zero możliwości wożenia paliwa, kosiarek i drobnych materiałów budowlanych - Rozumiemy panie D.e.rk.a.c.z.u że mamy wozić w teren prywatnymi ????? albo Pana wypasionym PASATEM 3,6 L 4x4 :) Samochody terenowe bez napędu - hahhaha no chyba ze wspomnianym Pasatem bedziemy wodować łódki podczas powodzi. Ale zaraz zaraz my nie możemy pływać bo nie mamy uprawnień - zakazaliście nam bo nie umiecie czytać ustawy i BHP-powiec który nic nie robi nagle pisze do nas i mówi nie wolno :). Wracając do sprawy spychologia i zero decyzji np. tydzień temu spotkanie zespołu centrum hydrologii i żaden ale to żaden z kierowników nie podjął decyzji tylko prosił swoich pracowników o zabranie głosu,hahahaha piękne na prawdę i żałosne. Budowa systemów swoimi siłami, ludźmi którzy zatrudniają się jako specjaliści a muszą wykonywać czynności nie związane z zakresem obowiązków. Kuriozum jest kupiona solidarność i stare dziadki na stołkach dyrektorskich żeby nie paplać jęzorem jak reszta dyrekcji robi wały i to nie przeciwpowodziowe :) a na sam koniec ekstremalne zastraszanie ludzi, (usunięte przez administratora) i afery tuszowane te które nie wygodne dla zarządzających. Administracja leży i podpiera się nami że służby, pracownikami merytorycznymi, ja te 12 lat temu jak tu przyszedłem to było coś, szacunek dla osób z wykształceniem i wiedzą a teraz..... No nic popatrzę jeszcze chwilę i spadam stąd by dziecku powiedzieć i innym co tu za (usunięte przez administratora) zrobili, a było tak normalnie, fajnie i merytorycznie. No nic może wróci jak dyrektor naczelny jak jego poprzednik za kratkami wyląduje bo wystarczy poczytać w gazetach co to za typ nami rządzi z UDT.

Wędrowiec

Ten co się nigdy nie odzywa :)
@Wędrowiec

Opowiecie jak wygląda każdy z etapów rekrutacji w Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Państwowy Instytut Badawczy?

@Pytanie

Z mojej perspektywy wyglądało to tak: 1. wysyłasz CV i LM oraz inne wymagane dokumenty które mogą Tobie pomóc pokonać innych 2. czekasz do końca terminu i przysyłają odpowiedź 3. w e-mailu jest napisane czy chcą się z tobą spotkać i pogadać czy nie - może to trwać do ok. 30 minut 4. mi mówili że odpiszą poprzez e-mail werdykt o tym jaką podjęli decyzję i jeśli zdecydują się na konkretnie Ciebie to - zadzwonią.

Honorata
@shinobi

Widzę, że wiesz mniej więcej, jak wygląda proces rekrutacji w Instytucie Meteorologii. A powiedz, czego dokładnie można się spodziewać na rozmowie i w jaki sposób jest prowadzona? Mam na myśli to, czy zdalnie czy trzeba jechać do siedziby firmy. Pozdrawiam i dzięki za informację.

shinobi

Jak wygląda przygotowanie oraz sam egzamin do egzaminu państwowego na tytuł : Młodszy Synoptyk??

@shinobi

Przynajmniej rok praktyki w Biurze Prognoz, wyjazdy na praktyki do innych biur i komórek Instytutu. Dużo samokształcenia z teorii meteorologii i fizyki atmosfery. Podczas dyżurów pisanie codziennie bieżących prognoz i innych produktów synoptycznych, rysowanie codzienne mapy synoptycznej dla Europy. Egzamin ma 3 części, test, rysowanie map barycznych, prognoza do map, część ustna (2dni). Spokojnie można określić rok przygotowania jak studia magisterskie, a egzamin jak naprawdę trudną sesję na studiach.

@Wędrowiec

Rozumiem. Jeśli to prawda to bardzo dziękuję za odpowiedź.

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Państwowy Instytut Badawczy? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

@Pytanie

Tylko odbiór ale uważać trzeba bo giną te nadgodziny w kardach. Po prostu (usunięte przez administratora) na Twoją nie korzyść.

Mariusz W

Jestem pracownikiem IMGW-PIB w Krakowie od 4 lat. Nie wszystko jest idealnie, ale od ok. 2 lat obserwuje się zmiany na plus. Wady, jeśli jakieś są, to drobne (wkurzający kolega/koleżanka w zespole, brak premiowania, średnie raczej pensje na niektórych stanowiskach, uporczywe korzystanie z poczty chmurowej MS, która nie jest ani szybka, ani wygodna, ani tania, ani intuicyjna :) Są jednak liczne zalety. Pracownik traktowany jest z godnością, jego zdanie jest brane pod uwagę. Jest możliwość awansu/zmiany stanowiska w ramach pracy w Instytucie. Poprawiła się komunikacja zewnętrzna. Urządzono ładną nową jadalnię dla pracowników. Zezwolono na pracę zdalną tam gdzie to możliwe. Mogę z czystym sumieniem polecić tego pracodawcę.

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w firmie Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Państwowy Instytut Badawczy?

@Pytanie

Jak byłem na rekrutacji we Wrocławiu ze 3 lata temu to mówili, że na czas nieokreślony.

Montgomery

DNO i 2 metry mułu

ski_jump
@Montgomery

Nie zgadzam się jeśli dałaś taki komentarz odnośnie wszystkich oddziałów IMGW, bo tak nie jest. Natomiast, zgadzam się jeśli mowa tu o oddziale w Krakowie jest tam jeden dział, takich znających się na wszystkim pseudospecjalistów udających, że coś wiedzą i że umieją coś zrobić . .

Pracownik IMGW-PIB
 Rekomendacja

Bywało gorzej, bywało lepiej, ale od dwóch lat jest bardzo dobrze w Instytucie. Zmieniło się wiele: podejście do pracownika, systemowe podejście do wynagradzania i awansów, jasne ścieżka kariery i czytelne instrukcje oraz procedury. Dużo zmian spowodowanych dobrym zarządzaniem - wreszcie! I mentalność pracowników się zmieniła! Ja polecam tego pracodawcę!

@Pracownik IMGW-PIB

Miło słyszeć takie informacje, od osoby która podpisała się jako pracownik firmy. Teraz jako cywile poprosimy o dowody w różnej postaci: jak było kiedyś a jak jest dziś. Pozdrawiam,

Piggy
@shinobi

Potwierdzam powyższą opinię - w Instytucie dzieje się teraz naprawdę dobrze. Po szeregu zmian w strukturach organizacyjnych, w końcu spotykamy się z jasnymi warunkami wynagrodzeń (dawniej osoby na tym samym stanowisku zarabiały skrajnie różne kwoty - w zależności od tego ile sobie wywalczyły u szefa. Teraz na określonym stanowisku, zarabia się konkretną kwotę, mieszczącą się oczywiście w pewnym zakresie "od/do"). Niemniej jednak, jako pracownik, jestem zadowolony i nareszcie czuję się doceniony przez mojego pracodawcę.

@Pracownik IMGW-PIB

Jakoś nie wierzę w te zmiany, o których piszesz. Jeszcze rok temu mentalny beton był na tak wysokim poziomie, że aby coś uległo zmianie, trzeba by zmienić przynajmniej połowę osób na stanowiskach kierowniczych. Instrukcje i procedury były tak wiekowe jak sprzęt, na którym pracuje instytut.

Jak wygląda podstawa w Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Państwowy Instytut Badawczy?

@Pytanie

Wszystko zależy od stanowiska, doświadczenia kandydata itp.

meteorolog

Słuchajcie , przepracowałęm w IMGW 20 lat , i zawsze była to firma , która nie miała szczęścia do ludzi zarządzających , tam czas i mentalność zatrzymała się w latach komuny , ciągłe zwolnienia od lat , bo jak brakuję pieniędzy to sie zwalnia anie nie ma mądrego który to naprawi , zawsze od lat zero pieniędzy na stanowiska pracy , na dobre pensję i bezsensowna papierkologia . Prawdziwi specjaliści albo zostali zwolnieni bo byli dobrzy i chcieli naprawiać imgw albo odeszli sami jak jak ja . Praca jak praca ae nigdy nie wiesz kiedy cie zwolnią , imgw to taki okręt przeciekający nikt nie wie kiedy on zatonie . Chcesz prace na rok , dwa ok , chcesz sie rozwijać , wiązać przyszłość szkoda nerwów .

@meteorolog

Dzień dobry, pytania: 1. do ilu około sięgała pana pensja na ostatnim stanowisku które pan zajmował? 2. czy firma prowadzi jakieś raporty z pracy pracowników?? 3. czy łatwo było znaleźć pracę za granicą, jeśli tak to ja jaką pensję?

@meteorolog

Wiem że opinia ma już chwilę ale obecnie sytuacja jest odmienna. Zarobki w ostatnim czasie znacząco podskoczyły a podejście pracodawców bardzo okey. Polecam w chwili obecnej IMGW jako pracodawcę!

Clinton

Czy ktoś może podzielić się informacją na temat zarobków w IMGW na stanowisku specjalisty w ekipach terenowych?

@Clinton

Rewelacji nie ma. UoP 3,3k - 4k brutto, do tego jakieś tam dodatki za wyjazdy terenowe. Premii brak.

Sen

Od 1.03 najniższy poziom w widełkach 5400 brutto, +wysługa i dodatek terenowy

@Clinton

Na stanowisku specjalisty w ekipie terenowej jest to około średniej krajowej.

Iza

Hmm a można chociaż dostać umowę o prace przy takich warunkach zatrudnienia?

Ryan
@Iza

Tak. Najpierw okres próbny a następnie umowa o pracę. Żadnych śmieciowek. Teraz ma wejść nowy zuzp - a co za tym idzie podwyżki itp

Jarosław
@Ryan

Jak duże mają być podwyżki o których mówisz? Możesz też podać ile obecnie zarabia się w Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej Państwowy Instytut Badawczy? Ciekawi mnie to, mam nadzieję że niedługo mi odpowiesz.

Ona

PRL (usunięte przez administratora) nie polecam nikomu pracować tutaj, no chyba że ktoś tak własnie lubi

Zostaw merytoryczną opinię o Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Państwowy Instytut Badawczy - Warszawa

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Państwowy Instytut Badawczy
2/5 Na podstawie 18 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • Podleśna 61