Opinie o H. Cegielski w Poznań

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy H. Cegielski. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w H. Cegielski o rekrutacji.

Branże: Produkcja konstrukcji metalowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o H. Cegielski w Poznań

były z HCP

Liczy się nie co do minuty tylko do 6 minut. Dlatego do 6 ponieważ godzina - 60 minut dzielone przez 10 daje 6 czyli niepełne godziny rozlicza się po przecinku co 0,1.....0,1 to 6 minut. Jeżeli do pracy spóźniłeś się - przyszedłeś o 6.27 to masz przepracowane 7,4 godziny, nalicza się zawsze w dół do pełnych 6-stek czyli w tym przypadku 27 minut/6 = 4 i stąd 7,4 godziny. Gdybyś rozpoczął od 6.48 to masz 7,8 itd. Swoją drogą to całe odbijanie kart zegarowych to dno i przeżytek z poprzedniej epoki. Widać po dziś dzień nikt w Cegielskim nie dojrzał do wymiany na system czytników cyfrowych, jakie funkcjonują w każdym normalnym zakładzie. O ile pamiętam to karty zegarowe wszystkich pracowników w danym dziale rozliczała wyznaczona osoba a później i tak zajmował się nimi kolejny sztab ludzi. Po prostu niereformowalny i kompletnie niewydajny system.

a

po 8h pracy odbijasz oficjalną kartę godzinową i odbijasz zaraz po niej "nie oficjalną Nadgodzinową" itd

rosp75

(usunięte przez administratora)Nieterminowe wypłaty pensji, brak premii na święta (karpia czyli pieniędzy z socjalu -wydane na zakup towaru!!!!!), brak pieniędzy na towar ogólnie brak wszystkiego ale kadra zarządzająca z prezesem na czele snują opowieści ile zamówień będzie w roku 2014. (usunięte przez administratora)

były z HCP
@rosp75

Czyżby stare W2? Teraz dowiedziałeś się w jakim zakładzie pracujesz?

Tokarz

adam bez obrazy ale ile ty masz lat? Poszukaj w google to nie tajemnica. Nie masz ani 1% szans na dostanie sie do tej firmy lub jasniej szybciej zostaniesz milionerem niz dostaniesz sie do pracy tu. A na marginesie co was tu ciagnie? malo kto sie nadaje do pracy w ciegielskim To nie bajka zwlaszcza jak ktos ma mniej niz 30 lat,zreszta takich ludzi szybko eliminowalismy z pracy.Tu nie ma miejsca na ludzi z pokolenia wyscigu szczurow.

Konstruktor

Rozmowa odbyła się z dwoma osobami ze strony HCP - panią z kadr oraz z kierownikiem biura konstrukcyjnego. Nie mam zastrzeżeń co do jej przebiegu. W trakcie spotkania zaprezentowałem moje portfolio, opowiedziałem o obowiązkach w poprzednich miejscach pracy, jak również uzyskałem konkretne informacje o profilu działalności przedsiębiorstwa, oczekiwanych projektach dla przemysłu zbrojeniowego oraz o planach powiększenia załogi inżynierskiej. Na odpowiedź w sprawie wyników rekrutacji miałem czekać do 2 tygodni, jednak odpowiedź otrzymałem ostatecznie po 4 tygodniach - po mailowym przypomnieniu. W odpowiedzi dowiedziałem się, że "na obecnym etapie rekrutacji", HCP nie może mi dać zatrudnienia.

Brak pytań sprawdzających wiedzę. Zadano dwa pytania organizacyjne: (1) o oczekiwane wynagrodzenie, (2) o termin gotowości rozpoczęcia pracy

logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Technik obiektu - Konserwator budynków
Instalator-Service Sp. z o.o.
logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
alojz

Jest coraz lepiej FSA zwalnia wiec arab sie nie popisal ale co zarobil to zarobil. HCP juz nikt nie chce kupic wiec tez pojda zwolnienia.GRATULACJE ....UP na czarnieckiego wita........

FPS zatrzymał się w latach 90-tych. jedynym ratunkiem jest prywatyzacja i prawdziwa restrukturyzacja. tam jest podobna sytuacja jak ze stocznią w Gdańsku. worek bez dna. gdyby Solaris wszedł szerzej w pojazdy szynowe to FPS będzie pozamiatany. z PESĄ nie mają szans. ostatni tramwaj co zrobili tzw puma to wstyd. nie znam innej firmy, która by produkowała wagony na "magazyn". FPS wyprodukował jakieś dwa lata temu 20 wagonów pasażerskich(w tym "warsy"), które nigdy nie woziły pasażerów i stoją niszczejąc do dzisiaj na zakładowej bocznicy. Hipolit przewraca się w grobie.

?

napewno FPS HCP jest wystawiony na sprzedaż i jest to jedyna szansa na ich prztrwanie. będzie sie to wiązało z dużą rewolucją w zakładzie bo to w jaki sposób jest realizowana produkcja i wszystko wokół niej to można nazwać delikatnie (usunięte przez administratora). zakład zatrzymał się w latach 90-tych XXw i jeśli ktoś ich nie zrestrukturyzuje to sami się poskładają. podobna sytuacja jak ze stocznią w Gdańsku.

arek

Nie szukaja nikogo a w kadrach odsylano ostatnio ponad 90 CV wyslanych przez desperatow. TDJ chce kupic HCP a jak kupi to ok 30-40% zwolni na podstawie pakietu z odprawami.

Tokarz

anonim - 2013-09-11 13:17:09 Tokarz, bardzo miło, że tępisz konkurencje, ale na stronie HCP Cegielski, jest oferta: H.Cegielski - Poznań S.A. poszukuje pracowników na stanowisko SPAWACZA. Także chyba nie wygląda to tak jak piszesz. No i niby na jakie firmy cegielski się podzielił?No szukaja spawaczy bo w 2009 ich pozwalniali a ci spawacze mieli i doswiadczenie i umiejetnosci wiec prace szybko znalezli.Lepsza i sporo lepiej platna i naturalne ze ci co zostali W HCP tez juz wiedza ze poza HCP jest dla nich praca lepsza i dobrze platna wiec zaczeli sie zwalniac. Kto ma teraz zasuwac na spawalni? (usunięte przez administratora) logiczne ze szukaja spawaczy ale kazdy jak zobaczy ten syf i 1 wyplate to ucieka.. Z calosci HCP pozbyl sie FSA i FPS zostaly sprzedane a reszta zostala zlikwidowana i polaczona wiec logiczne ze FSA/FPS/HCP to osobni pracodawcy. Obecna sytuacja nie jest za ciekawa wiec przyjecia do pracy sa raczej watpliwe a po prywatyzacji o ile bedzie TDJ jeszcze odchudzi zaloge i to sporo.

Tokarz

Martin - 2013-08-27 18:49:59 To ile wynosi ta umowa lojalnościowa? 3 lata? Ktoś ostatnio się zwerbował do hcp cegielski? Jesteście zadowoleni?Martin jestes debilem czy co? Przeczytaj poprzednie wypowiedzi to sie dowiesz. NIE MA JUZ zadnych lojalek bo nikogo nie przyjmuja i nie szkola.Nie ma cegielskiego bo go podzielili,a w zadnych bylych fabrykach nikogo nie przyjmuja no chyba ze jestes super spawaczem ale takowi uciekaja po miesiacu-dwoch widzac syf i male zarobki bo gdzie indziej zarobia 2 razy tyle no i maja swiadomosc ze moga w kazdej chwili poleciec. INFORMACJA Dla kazdego idioty ktory spyta sie czy przyjmuja w HCP- jezeli beda kogos kiedykolwiek przyjmowac to w 1 kolejnosci przyjma swoich bylych pracownikow tych co beda chcieli wrocic a dopiero na koncu jakis desperatow ktorzy nie maja pojecia jak wyglada praca w HCP i jakie panuja tam uklady. Obecnie w cegielskim zarobki ksztaltuja sie na poziomie 3-4tys ale dla fachowcow ktorzy tam robia po 15-30 lat,naleza do zwiazkow i dobrze zyja z majstrem. MYSLE ZE teraz idiotyczne pytania znikna bo inteligentny facet skojarzy ze ma 1% szansy na prace w HCP-w2 a to samo sie tyczy Fabryki silnikow agregatowych. W fabryce pojazdow szynowych potrzebowali monterow czyli debili ktorzy rozbieraja i skladaja wagony a takiej roboty nie zycze najgorszemu wrogowi i nie wspomne ze jak cos to oni poleca 1....

Były

1) Nie ma nic i nigdzie za darmo. Jeżeli jakakolwiek firma wyśle was na jakiekolwiek szkolenie to zawsze dostaniecie umowę lojalnościową. 2) Wątpię żeby zatrudnili kogoś zielonego i zrobili z niego spawacza fundując uprawnienia. Sporo już lat temu ,kiedy W2 miało masę pracy i potrzebowało od groma ludzi - także i spawaczy to z tego co kojarzę przyjmowali młodych na szkółkę spawalniczą a w późniejszej perspektywie na produkcję. Ale to były inne , lepsze czasy. Dzisiaj takie W2 jak pisałem wyżej raczej będzie zwalniać resztę pozostałej załogi i zamykać budę niż zatrudniać nowych. Jeżeli faktycznie jesteście zainteresowani praca w którejś z fabryk to musicie udać się/zadzwonić do kadr i zapytać o to stanowisko pracy.

Były

To już coś wiemy ale nie napisałeś nic o sobie a opcji może być kilka: 1) Nie jesteś spawaczem i dopiero chciałbyś nim być, nie posiadasz żadnych uprawnień. 2) Posiadasz jakieś uprawnienia ale nie masz wiele doświadczenia i nie spawałeś poważniejszych konstrukcji. 3) Jesteś spawaczem z doświadczeniem, uprawnieniami i spawałeś poważne konstrukcje. Zaczynając od końca - jeśli podchodzisz pod punkt 3 to odpuść ten zakład. Płacą pewnie śmieszne stawki i na pewno lepiej docenią Cię gdziekolwiek indziej. Jeśli podchodzisz podchodzisz pod punkt 1 to można polecić. Powinieneś mieć szansę nauczyć się zawodu i przede wszystkim ocenić czy jest to zajęcie dla Ciebie. Jeśli jednak nie masz uprawnień to może być problem nawet z dostaniem się tam. Inna sprawa, że HCP ma własną szkółkę spawalniczą (nie wiem czy jeszcze działa) a to zawsze opcja aby uprawnienia zrobić u nich. Jeśli podchodzisz pod punkt 2 to też można polecić ponieważ spotkasz się z poważnymi konstrukcjami i również zdobędziesz praktykę. Jeżeli miałbym mocno uogólnić to HCP polecam jedynie ludziom, którzy chcą zdobyć praktykę i z tego tytułu nie przerażają ich warunki płacowe. Ewentualnie polecam osobom, które mają blisko , nie mają chwilowo lepszego pracodawcy - ogólnie na przeczekanie. Zapewne zapytasz ile płacą i na to pytanie Ci nie odpowiem ale jednego możesz być pewny - płacą kiepsko a nawet śmiesznie mało biorąc pod uwagę że jest to Poznań. Po raz kolejny napomnę, że jest to zakład niepewny. Dzisiaj jest praca , zatrudniają kupę ludzi a za pół roku wszystko się kończy i wypad za bramę. Co do umowy - za czasów dobrej prospeirty zakładu dostawało się 2 pierwsze umowy na czas określony a później 3 na nieokreślony. Dzisiaj nie wiem ale podejrzewam, że robią wszystko aby nie dawać umowy na stałe - w końcu po co to im jeżeli zaraz ludzi mogą wywalać. Co do rozwoju - jako spawaczowi być może wyrobią Ci z czasem lepsze i wyższe uprawnienia ale podkreślam - być może. O podwyżkach zapomnij bo tego tam nie uświadczysz. Gdzieś tam pytałeś jeszcze o możliwość awansu, na spawalni raczej kiepskie perspektywy na to. Po pierwsze stanowiska typu brygadzista czy mistrz są dawno obsadzone przez "starych" a po drugie nawet jeśli coś się zwolni to i tak nie masz szans ponieważ nie posiadasz pleców, nie należysz do struktur związkowych itd. Po drugie na mistrza trzeba mieć wykształcenie , najlepiej wyższe - tak było kilka lat temu.

Były

Kolego....przede wszystkim napisz o jakie stanowisko Ci chodzi - np czy fizyczne czy inżynierskie i najlepiej na jakim konkretnie dziale lub w jakim biurze. Bez takiej wiedzy trudno cokolwiek podpowiedzieć.

Były

Owszem, zostałem wówczas zwolniony. Miałem umowę na czas niekreślony oraz kilka lat przepracowane. Ponieważ były to zwolnienia grupowe wiec otrzymałem należną odprawę w wysokości bodajże 3 miesięcznych pensji.

Były

anonim - 2013-08-17 10:18:01 To HCP Cegielski ma jakieś problemy obecnie? Kiedy ostatnio zatrudnili kogoś nowego? Częste rotacje? PozdrawiamNie pomogę Ci jeśli chodzi o podanie aktualnej kondycji zakładu ponieważ od kilku lat już tam nie pracuję. Wiem jednak, że w HCP dobrze nie było i nigdy nie będzie. Przede wszystkim nie wiadomo o którą konkretnie fabrykę chodzi: - - fabryka silników okrętowych kiedyś znana pod nazwą W2 - tam właśnie 4 lata temu były zwolnienia grupowe i od tego czasu nic się nie poprawiło o ile dobrze się orientuję. Silników już nie robią tylko jakieś roboty zlecone. Raczej pod wozem niż na. Zgodnie z najnowszym newsem mają zwolnić kogo się da. - fabryka silników agregatowych - jakiś czas temu ktoś ich wykupił ale z tego co słyszałem (co prawda jakiś czas temu) od jednego z pracowników to nędza, bieda i smród pozostał w sensie - nic się nie zmieniło na lepsze. - FPS czyli fabryka pojazdów szynowych, bodajże w najlepszej kondycji z wszystkich pozostałych. Jakiś czas temu zatrudniali kupę ludzi a to dlatego że wygrali jakiś kontrakt na modernizację wagonów. Nie łódź się jednak, robota się skończy i wszyscy polecą...jak zawsze. Posłuchaj dobrej rady i odpuść HCP.

Były

anonim - 2013-08-15 12:49:11 To znaczy, że Ci starsi mają 14 brutto i premia, a nowym ile w takim razie dają? Ile trzeba popracować by być tym starszym w HCP Cegielski?Bardzo długo trzeba popracować aby być "starszym" ale to już nie te czasy ponieważ na takim byłym W2 takich "młodych" pewnie zbyt wielu nie ma. Kilka lat temu , przy pamiętnych zwolnieniach grupowych, z każdego działu pierwsi lecieli ci młodzi. Odpuść sobie ten zakład bo kariery tam nie zrobisz a przy poważniejszych problemach (zwolnieniach) wylecisz pierwszy.

alojz

Anonim - 2013-07-02 07:15:05 Dają jakieś dodatki/premie w HCP Cegielski Poznań?Tak ale nie dla nowych pracownikow .Ci dostaja stawke ok 14brutto+premia a jak brak pracy to brama.

aggag2

FABRYKA SILNIKOW AGREGATOWYCH ------------------------------------------------------------------------------- Akord ,czasy/normy obciete ,uklad zbiorowy zlikwidowany wiec o dodatkach zapomnij.Premie mozesz dostac ale nie koniecznie a wysokosc powala 50-100zl. Nadgodzin brak,praca jest to zatrudniaja a jak nie ma to zwalniaja.Obecnie pracy jest na miesiac-dwa. Park maszynowy archaiczny maszyny maja 20-40lat,brak narzedzi,plytek.Stawki dla nowych 12-14 brutto.I to co wynegocjujesz przy rozmowie to i tak nie dostaniesz mimo obiecanek ze po okresie probnym bedzie wiecej........ZAPOMNIJ......... OGOLNIE-nawet zdesperowanym odradzam za takie stawki to w tesco bez stresu przy ukladaniu towaru wiecej zarobisz [jak ktos nie wie w akordzie masz placone od tego co wyrobisz a nie stawki] czyli przy 12zlbrutto jak nie wyrobisz 100% a 80% to masz 12brutto -20%

energo

m - 2012-08-03 09:33:32 Pracowałem w Cegielskim 6 lat. Bardzo dużo się tu nauczyłem. Dało mi to podwaliny do mojej kariery zawodowej w kolejnej firmie produkcyjnej. Niestety Ceglorz nigdy nie będzie bardziej konkurencyjny jeżeli nie zlikwiduje kilku kosztów. np: 1 - zarząd w każdej spółce córce, 2 - koszty transportu siników okrętowych na nadbrzeże 3 - drugi montaż silników na nadbrzeżu. Chociaż nie wiem czy jeszcze produkuję te silniki. Reasumując, jak ktoś chciał to sporo się tutaj nauczył i nie bacząc na wynagrodzenie i inne przeciwności wyciągnął coś dla siebie - WIEDZĘ.Nie eee totalne zero - nie pisz nic więcej proszę.

Energo

szanowny pan wykształcony - 2012-10-29 20:02:12 Co za mały, prosty i nieobyty człowieczek, którego wiedza nawet do pięt studentom nie dorasta. Jak tak ci żal, że studenci się cenią i mają wymagania, to proponuję zapisać się na politechnikę i ją skończyć. Można tam nie tylko zdobyć wiedzę, ale też nauczyć się nieco kultury i ogłady bo zalatuje tu c (usunięte przez administratora) stwem co nie miara - wstyd starszy człowieku, żeby młody człowiek musiał zwracać ci uwagę na twoje maniery. Oczywiście rozumiem że dobrze ci płacą w cegielskim, a brak kultury to wyniesiony z domu, a nie w wyniku nerwicy na skutek niskich zarobków, poniewierania w pracy i bezwzględnej konieczności utrzymania z tego rodziny, domu it (usunięte przez administratora)(usunięte przez administratora)za granice po studiach = totalne zero

Zostaw merytoryczną opinię o H. Cegielski - Poznań

• Jak się pracuje w H. Cegielski?

Zobacz opinie na temat firmy H. Cegielski tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 49.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w H. Cegielski?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 29, z czego 1 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 19 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy H. Cegielski?

Kandydaci do pracy w H. Cegielski napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

H. Cegielski