Opinie o H. Cegielski w Poznań

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy H. Cegielski. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w H. Cegielski o rekrutacji.

Branże: Produkcja konstrukcji metalowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o H. Cegielski w Poznań

Dsp

@Pracodawca Niestety sprawa wygląda tak, że dział kierowniczy traktuje pracowników jak (usunięte przez administratora) ciągły (usunięte przez administratora)stosowany na nich przekłada się na atmosferę w firmie. Ludzi z ambicjami i olejem w głowie zniechęca się do rozwoju, a ci co przychodzą odbębnić 8 godzin mają spokój. A teraz najciekawsze - Dyrektor chaos bo tak go nazywają wraz ze swoimi kompanami nie potrafi rozmawiać z ludźmi, za miast ich wspierać, pomagać bo od tego jest robi wręcz odwrotnie poniża ludzi , stosuje wobec nich (usunięte przez administratora) uznając wszystkich za głupków, do niczego nadających się pracowników. Niestety kierownik spawalni robi to samo choć w trochę mniejszym stopniu. Może w końcu prezes , właściciel firmy czy ktokolwiek się tym zainteresuje

@Karol

Związków już dawno nie ma w tym zakładzie wszyscy poukładani i są trzy możliwości albo sie dopasujesz i będziesz traktowany jak (usunięte przez administratora) albo odejdziesz z pracy ostatnia to walka z wiatrakami

anna

Na stronie HCP SA pojawiło się ogłoszenie o pracy dla asystentki dyrektora d/s produkcji . Jestem zainteresowana . Może ktoś mi powie jak tam sie pracuje , czy atmosfera jest fajna i czy ludzie są kompetentni.

@pracownik

Dofinansowanie do pakietu medycznego jest od zakładu. Owszem reszta jest z funduszu socjalnego ale są jakieś dodatki, a tak na prawdę mogłyby być tylko dofinansowane głupie wycieczki związkowe i nic więcej.

Cegielszczak

No i szczury ( prezeska ) uciekają z tonącego okrętu . Tak się kończy , gdy za rządzenie firmą biorą się nieudolni fachowcy , z politycznego nadania popierani przez solidarne związki zawodowe . No bo swoją władzę trzeba popierać. A teraz wyprowadzają ludzi na ulicę krzycząc , że firma jest źle zarządzana . Może J.J Wam pomoże?

cegielszczak
@wzburzony

Dokładnie tak. Prezeska przyszła z pisowskiego nadania , tylko po to by , co jej potrzebne przyłączyć do wzmotów . w tym celu kupiła sobie związki zawodowe . A jak się sprawa rypła to uciekła . A szef związków jeszcze ją teraz chwali na całą Polskę , jaki to był z niej swietny menedżer . Sorki , ale może ktoś potrafi powiedzieć , czy to głupota , czy sabotaż . Bo na pewno nie jest to dbanie o interes pracowników , z którymi związki już dawni się nie liczą .

Bardzo polecam, dobra atmosfera i zarobki

spawacz pracownik

pisza szczera prawdę - ilu kierowników, prezesów, sie wyminiło w ostatnich l3 latach - wszyscy...o specjalistach nie wspomnę bo ogarnięci odeszli zanim zostali wciągnięci prze to (usunięte przez administratora) spółka krzak na panstwowej kroplówce.

obserwator
@Cegielszczak

Ostatnie kilka miesięcy zarządzania to wypisz wymaluj działania z jakimi kiedyś musiał się zmierzyć Bumar Łabędy, jeszcze miesiąc, dwa i obchody 28 Czerwca mogłyby być st**ą po HCP, ale jeszcze może nic straconego, bo ZZ dalej prężnie działają by do tego doprowadzić a nowy PO raczej na drodze im nie stanie.

X Nowy wpis
@Cegielszczak

Kiedy przyjdzie czas rozliczania związków? Utopiły tą firmę ale drą się że to nie one.

... Nowy wpis
@X

Pierwszym problemem tej firmy są związki zawodowe. Nie bronią pracownika tylko patrzą żeby mieć ochrony związkowe i wszystko zagarniają do siebie. Zamiast pracować to spotykają się, jeżdżą i kombinują. Powinni zostać wyrzuceni z roli przewodniczących, a ta (usunięte przez administratora) są siebie warci. (usunięte przez administratora)

wzburzony Nowy wpis
@Cegielszczak

Ostatnie półrocze to wyprowadzenie HCP z trudnej sytuacji i wprowadzenie do sytuacji krytycznej. Tak jak już ktoś zauważył, główną winę za to ponoszą ZZ, bo podczas, gdy nowy zarząd rozpoczął swoje rządy od szczucia ludzi przeciw sobie, zastraszania i poniżania na szerokim forum, to ZZ, mając pełną wiedze jak sytuacja wygląda nie zrobiły nic, ale widać setki godzin spędzone na rozmowach z zarządem, wyprały ich umysły skutecznie i zaczęły przemawiać językiem zarządu. Można tylko liczyć, że następne wybory do ZZ odpowiednio to zweryfikują i rozliczą. Ostatnio można przeczytać artykułu w lokalnej prasie obwiniające wszystkich za taką sytuację tylko nie zarząd i podnoszone jest, że nie ma zamówień ze zbrojeniówki, a co by dały takie zamówienia skoro ich pozytywny wynik finansowy byłby widoczny dopiero za kilka lat, natomiast możliwość realizowani dotychczasowej działalności w HCP została zablokowane przez Panią [usunięte przez administratora] i to z pełną premedytacją, aby doprowadzić HCP do katastrofy przejąć pod W..ot, to co wartościowe, dlatego tak boli czytanie tych artykułów gdzie jest podkreślane jak bardzo ważne dla Pani [usunięte przez administratora] jest HCP – hipokryzja i sprawa nadająca się do zbadanie przez prokuraturę. Dziwić może jednak fakt, że znalazły się w HCP osoby, które uczestniczyły w szopce ZZ zorganizowanej przed zakładem, żal mi tych ludzi, bo swoją obecnością firmowały całą to krzywdę, która w ostatnim czasie została wyrządzona firmie i ludziom. Należy jednak wierzyć że kiedyś sprawiedliwość zatriumfuje i osoby odpowiedzialne za ten bałagan poniosą konsekwencje.

cegielszczak Nowy wpis
@wzburzony

Lolka

Operator prasy krawędziowej może być kobieta czy nie zatrudniają? Chciałabym spróbować takiej pracy, bo do tej pory pracowałam w typowo kobiecych branżach, a jak na magazynie to właśnie przy ubraniach, i nie byłam zadowolona z zarobków. Tu ile płacą bo w ogłoszeniu brak informacji?

Basia

W internecie znalazłam ofertę pracy na stanowisko pracownika utrzymania czystości. Firma wymaga od pracownika dyspozycyjności. Na czym miałaby ona polegać? W które dni i w jakich godzinach należy być w pracy? Można prosić o widełki wynagrodzenia? Myślę nad złożeniem aplikacji. :)

Emeryt
@Basia

Pomyliłaś firmy. Pracownika utrzymania czystości poszukuje Fabryka Pojazdów Szynowych H. Cegielski., w skrócie FPS. To nie ma nic wspólnego obecnie z tym Cegielski. Oczywiście poza wspólną przeszłością.

Wiecie może, czy w H. Cegielski szukają chętnych na staż?

Konstruktor

Rozmowa odbyła się z dwoma osobami ze strony HCP - panią z kadr oraz z kierownikiem biura konstrukcyjnego. Nie mam zastrzeżeń co do jej przebiegu. W trakcie spotkania zaprezentowałem moje portfolio, opowiedziałem o obowiązkach w poprzednich miejscach pracy, jak również uzyskałem konkretne informacje o profilu działalności przedsiębiorstwa, oczekiwanych projektach dla przemysłu zbrojeniowego oraz o planach powiększenia załogi inżynierskiej. Na odpowiedź w sprawie wyników rekrutacji miałem czekać do 2 tygodni, jednak odpowiedź otrzymałem ostatecznie po 4 tygodniach - po mailowym przypomnieniu. W odpowiedzi dowiedziałem się, że "na obecnym etapie rekrutacji", HCP nie może mi dać zatrudnienia.

Brak pytań sprawdzających wiedzę. Zadano dwa pytania organizacyjne: (1) o oczekiwane wynagrodzenie, (2) o termin gotowości rozpoczęcia pracy

logo firmy PRACOWNIK SERWISU
logo firmy Asystent Projektanta Konstrukcji
Siemianowice Śląskie
MERAENG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.
anna

@anna

Pracuję się dobrze, ludzie też są ok widomo zawsze się trafi na kogoś nie kompetentnego ale ogólnie warto spróbować, jest okres próbny po którym zawsze można zrezygnować jeśli nie będzie się podobała praca.

@...

Ta oferta będzie jeszcze w ogóle aktualna? Nawiązując do tej kwestii nie przedłużania umowy to czy często się to zdarza? A jeśli już to od strony pracownika czy pracodawcy? tak samo jak kwestie rotacji się przedstawiają? Po jakim średnio czasie pracownicy odchodzą?

@...

Po okresie próbnym jaką dają umowę? Już na czas nieokreślony? W ogóle w firmie obowiązują jakieś benefity? Pracownicy w tym roku coś dostali na święta?

...

Są benefity typu dofinansowanie do pakietów medycznych w Lux Med oraz do karty sportowej, są wczasy pod gruszą na wakacje oraz pieniądze na święta Bożego Narodzenia i bony na dziecko.

...

Skoro pic to nie bierz tych pieniędzy. Ludzie korzystają z dofinansować do opieki medycznej czy karty sportowej. Wczasy pod gruszą czy pieniądze na święta są dawane razem z wypłatą więc może ich nie widzisz. A jeżeli nie wiesz jak jest to się nie wypowiadaj bo właśnie od takich głupio mądrych ludzi są takie opinie.

@...

To nie sa pieniądze od Zakładu , tylko z Funduszu Socjalnego tworzonego obligatoryjnie z funduszu płac . Więc to się należy pracownikom jak (usunięte przez administratora) przysłowiowa zupa. A zakład nie daje od siebie nic . Więc po co to mydlenie oczu .

@...

Dofinansowanie do opieki medycznej jest tylko dla parcowników czy można podpiąć pod pakiet rodzinę? Jak tak to ile trzeba dopłacać?

...

Można podpiąć rodzinę. Wszystko zależy jaki się wybierze pakiet najmniejszy rodzinny to 140 zł

@pracownik

Była tu notatka , ze Cegielski sprzedał pospiesznie po wyborach teren z Multikinem przy Królowej Jadwigi za 57 mln złotych . I było pytanie czy ktoś wie , gdzie trafiły te pieniądze ? I notatka zginęła , więc kogoś to mocna boli , że używa swoich wpływów w tym portalu dla usuwania słów prawdy o rozkradaniu Cegielskiego .

Pracuś

Widzę Szanowny Ktosiu, że jesteś dobrze poinformowany. Zdradź więc pracownikom Ceglorza WJAKI SPOSÓB I ZA ILE Polski Fundusz Rozwoju wszedł w posiadanie własności Cegielskiego. Na przetargu cena wywoławcza była 37 milionów, uzyskania 57 milionów. Więc Cegielski został (usunięte przez administratora)na minimum 20 milionów, a faktycznie na ile? To dowiemy się jeśli Ktoś nam zdradzi te tajemnice.

Kto się dogadał odnosnie działki będącej własnościa Cegielskiego ? Pisowski Zarząd Cegielskiego z pisowskim zarządem Polskiego Funduszu Rozwoju odnośnie tego jak (usunięte przez administratora) Cegielskiego? A przy okazji wpuścić jakieś prowizje do własnej kieszeni ? Tacy ludzie właśnie doprowadzają polski przemysł do upadku . Byle samemu się napchać póki jest się przy korytku . Szkoda słów .

Ktos

Przeciez wtedy hcp bylo na musiku bo kasy nie bylo na wyplaty. Najpierw niech sie ogarnie firma od srodka. Nie da sie rozbujac biznesu jak zarzadzaja tam ludzie z tokiem rozumiwania z lat 90. Ta firma potrzbuje sobie powiedziec w czym moga cos robic bez straty. Na dzis firma do zamkniecia bez realnych perspektych. Takie sa fakty - przykro mi. Jeszcze teraz wajcha wladzy sie zmienila. Presezowa i jej pomysly maja szanse ta firme wygasic do polowy 2024r.

Celina

Hej, brał ktoś z was udział w tej ostatniej rekrutacji na asystentkę dyrektora produkcji? Jak poszło, jakie macie przemyślenia? Ja wtedy dostałam inną ofertę pracy, ale to był błąd, że ją przyjęłam :P Więc myślę, żeby w kolejnej rekrutacji już wziąć udział. Jakie warunki wam zaproponowano?

Na zakładzie wszyscy się boją mówić. Więc Chciałbym zapytać innych pracowników czy to dobrze, że prezes WZMotow jest jednocześnie prezeska HCP. A Cegielski będzie filia WZMotow?

A co ma największy wpływ na spadek zatrudnienia? Ludzie też muszą z jakichś powodów odchodzić. Sami rezygnują z pracy czy są zwalniani? Dużo osób odeszlo?

Where praca?

Cześć, czy ktokolwiek z aplikujących na stanowisko konstruktora mechanika, doczekał się jakiejkolwiek odpowiedzi ze strony kadr?

Kuba

Jaka stawka wynagrodzenia dla spawacza?

@Kuba

Kwestia indywidualna i wszystko zależy od umiejętności oraz uprawnień jaki posiadasz.

Kobieta
@Karolina

No dobra, a jak ktoś ma spore doświadczenie to od jakiej kwoty się zaczyna ? Skoro wszystko zależy od wielu czynników to czy osoby bez doświadczenia też są zatrudniane, chociażby na przyuczenie?

Spawacz
@Kobieta

Żaden normalny spawacz nie będzie tam pracował słysząc stawkę. Co najwyżej jacyś młodzi po kursie. Lekko ponad najniższa krajowa za spawanie. Masakra

@Spawacz

"Lekko ponad"? To ile stówek trzeba do tej najniższej doliczyć? Pracodawca jakichś premii albo innych dodatków nie obiecuje do tego?

@Dsp

Smutne, jak się dowiadujemy, jak nisko upadła organizacja produkcji w tej, jeszcze niedawno mogącej służyć za przykład firmie. Ale tak jest jak się pozbyto fachowców, a teraz jeden nieudacznik jest zastępowany kolejnym.

Karol
@Dsp

Macie swoich przedstawicieli w Radzie Nadzorczej. Są prężne związki zawodowe. I nie znają tego tematu by się nim zająć? No ale teraz okres wycieczek związkowych, więc może nie mają czasu na takie duperele jak sytuacja we firmie.

Piotrek
@Dsp

A ten co ma pod sobą działa techniczny, czyli teoretycznie najbardziej światłych ludzi w firmie, jakiś sensowny jest?

Marek lub Mirek wieczny cep
@Dsp

przeżyłem to o czym piszesz - sprawa się nadaje do prasy - chłop jest wklejony w tą spółkę przez stary układ i jakimś cudem o nim obecna władza zapomniała - przdałby sie porządny audyt kompetencji - tyle, że to pasuje jak widac wszsytkim związkom i innym klakierom - szkoda dawnej historii tego miejsca gdzi enie było łatwo ale było po ludzku i ten kto miał wiedzę i chciał osiągnąć więcej nie był traktowany jak wróg układu - wspominam tamte dni jakbym oglądał film z lat 70 tych...

@Karol

Bardzo polecam, dobra atmosfera i zarobki

Olga

Na jakim stanowisku są w tej firmie dobre zarobki? :) Pochwal się może widełkami, okej? :) I gdzie to tak dopisuje dobra atmosfera? Bo ostatnio widzę tu różne opinie i raczej są negatywne, więc mnie to zastanawia... A dopytuję, bo rozmyślałam nad aplikowaniem tutaj ;P

spawacz pracownik

Krystyna

Może ktoś podzielić się ze mną jak pracuje się w dziale hr? :) Jak atmosfera, wynagrodzenie, czy mozna pracowac hybrydowo? Szukają właśnie specjalisty ds. kadr i płac. Firma naprawdę stawia na rozwój? Pisza o szkoleniach, udziału w konferencjach itp. No i czy faktycznie bierze pod uwagę zdanie pracownika? Niby tak deklarują, że ma się wpływ na realizowanie zadań firmy. Ktoś poda widełki płacowe?

@Krystyna

Kadry to najgorszy dział w HCP, nic tam nie działa tak jak powinno. Dobrze, że jeszcze zostały 2 emerytki bo bez nich reszta nic by nie zrobiła. Te młode nic nie wiedzą, zero kompetencji tylko by siedziały i gadały a najlepiej, żeby pracownik sam za nich wszystko zrobił.

Magdalena
@Karolina

Nie zgodzę się z opinią p. "Karoliny" (nie wiedziałam, że w naszej firmie pracuje Karolina) ponieważ uważam że wszystkie dziewczyny są pomocne i miłe. uważam że dziewczyny nie są lubiane ponieważ chcą wprowadzić 21 wiek do wiemy z czym starsza załoga się nie zgadza.

Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać członkiem zespołu H. Cegielski?

Nailepiej wejdź na stronę www.hcp.eu . Tam w zakładce kariera jest wykaz stanowisk , na które Spółka aktualnie szuka chętnych . No i najważniejsze . Skorzystaj z mozliwości udziału w konkursie na Prezesa Zarządu . Warunki w zakładce aktualności . Np ale to tylko wtedy jak masz jakieś poparcie obecnej władzy .

Damian

Cóż ja pamiętam jak pracowałem tam 15 lat temu ..były zwolnienia jako młody wyleciałem. Jak poszedłem do prywaciarza to był taki przeskok technologiczny że doszedłem do wniosku że robiłem wczesniej w muzeum :) cóż wiele blokują tam tetrycy w wyższych technologiach. Będąc na targach CNC usłyszałem od chłopaków co chcieli wprowadzać nowe narzędzia czy sondy pomiarowe do detali że oni czasu nie mają że nie ma terminów itd a o ile by przyspieszylo produkcję to głowa mała . Nie wiem ...dla mnie straszny beton tam plus mega rozbudowana biurokracja była ...śmialiśmy się że jak pracowaliśmy że na jednego operatora przypadało tam 3 umysłowych... Tak wspominam pracę na W2

Cześć. Widzę, że szukają osoby na stanowisko oczyszczacza mechanicznego. Ktoś może robił przy tym i może powiedzieć, czy ciężko? Trochę niepokoi mnie to co o pensjach tu pisaliście. Teraz lepsze zarobki, czy też nie tak kolorowo? W ogłoszeniu podali, że do pensji dorzucają jeszcze świadczenia dodatkowe i innego rodzaju benefity. Realnie to każdy to dostaje, czy wybrani?

...

dofinansowanie do pakietu medycznego LUXMED, dofinansowanie do pakietu sportowego, dofinansowanie do wczasów oraz do kolonii dla dzieci, paczka dla dzieci na święta oraz dodatek pieniężny na wigilie

@...

O to nawet fajny pakiet wymieniłeś. Do dofinansowanie do wczasów to dużo wynosi? A no i jak jesteśmy przy wczasach to mam pytanie. Może nieco głupie ale dla mnie naprawdę ważne i istotne. Czy w sezonie wakacyjnym możemy dostać urlop w dogodnym dla nas terminie, czy trzeba dostosowywać się do reszty zespołu? Miło mi będzie, jak napiszesz, jak jest to tutaj zrobione.

...

Nie ma w Cegielskim tak jak czasem to jest w innych firmach, że są 2/3 tygodniowe przestaje. Urlop bierzesz wtedy kiedy Ci pasuję.

Olcia
@...

No to spoko, że jest taka samowolka co do urlopu, bo dzięki temu można na jakieś wakacje last minute się wybrać :D Ale w ogóle w firmie nie ma przestojów nawet kilku dniowych?

Dawny kolega

Widzę ogłoszenie na kierownika produkcji czyżby Zbyszek b. został zwolniony?

Cegielszczak

Ciekawie się dzieje.. Zarząd zajął w końcu się tym układem dyrektorsko kierowniczym. Może jest szansa na uzdrowienie resztek Ceglorza.slyszalem ze kapitał zakładowy to znów 60mln a nie jak za Kredki z 56mln na 5,6mln. Oby było lepiej dla pracowników bo kolorowo nie było.

@Dawny kolega

A co się stało z spawalnikiem bo też jest oferta pracy?

@Dawny kolega

Nie zwolniony tylko odszedł sam.

Ewelina

Hej, a jest tu ktoś kto pracuje w biurze tej firmy? Widzę, że poszukują specjalisty ds. finansów i myślę czy nie aplikować. Zaintrygowało mnie to, że oferują dofinansowanie do urlopu pracownika i dzieci, możecie powiedzieć w jakiej kwocie jest te dofinansowanie? Jaka panuje atmosfera w działach handlowych, księgowości, dziale prawnym? Spoko są tam ludzie? Bo w ogłoszeniu napisali, że czekałaby mnie ścisła współpraca z nimi.

Pszemek
@Ewelina

Biurowiec żyje trochę innym życiem, oderwanym od produkcji. Ważne to się nie przejmować i robić swoje dzień w dzień. Jak oferta nie jest zła to można przyjść i zobaczyć. Dofinansowania: "Wczasy pod gruszą" przy dochodzie netto na osobę w rodzinie (dochód - dofinansowanie): -do 1800 - 1450 zł -między 1800 do 2500 - 1300 zł -między 2500 do 3300 - 1100 zł -między 3300 do 4300 - 900 zł -powyżej 4300 - 700 zł Wypoczynek dzieci i młodzieży zorganizowany przez pracowników we własnym zakresie (dochód - dofinansowanie):. -do 1800 - 50% -między 1800 do 2500 - 45% -między 2500 do 3300 - 35% -między 3300 do 4300 - 25% -powyżej 4300 - 15% Pracownik korzystający z dofinansowania do kolonii lub (usunięte przez administratora) zobowiązany jest do dostarczenia do Spółki zaświadczenia od organizatora wypoczynku potwierdzającego, że wypoczynek został zgłoszony do Kuratorium Oświaty. W przypadku braku ww. dokumentu od dofinansowania zostanie potrącony podatek dochodowy od osób fizycznych. Dodatkowo jest dofinansowanie do Medicover Sport i do pakietu LUXMED.

Rozumny
@Ewelina

Pamiętam dzień w którym kierowniczka księgowości i kilka sob z tego działu przed końcem roku odeszły z firmy.. Przed inwenturą.. I wcale się nie im nie dziwiliśmy. Atmosfera zależy od działu w jakim będziesz, w biurach produkcji jest trudno o atmosferę. Zapamiętałem pracę w biurach jako dobra lekcję jak wybierać zakład pracy aby nie trafić do podobnego.

były klient
@Rozumny

Naprawdę w produkcji takie teraz dno? Współpracowałem z Cegielskim kilka lat temu i w pionie produkcji byli bardzo pozytywni ludzie . Znali sie na tym co robili i było widać , że mają dobry kontakt z pracownikami . Co się stało , ze teraz jest tak źle? Wielka szkoda w każdym razie. Może jeszcze jest szansa na poprawę .

Katarzyna
@Rozumny

No tak, tylko niestety nie można sobie wybrać samemu działu gdzie się chce i gdzie jest dobra atmosfera. Idziesz tam, gdzie przydzielą. Jeszcze jedno czy często w biurach siedzi się po godzinach? Czy płacą za nadgodziny? Czy raczej przeważnie jest "szesnasta czas do miasta"? ;)

Pszemek

Witam, @Artia Za co premie? Żeby były premie to muszą być wyniki a ta firma przynosi chyba tylko straty a nie zyski. Dodatki? Jest karpiowe (~500) i wczasy pod gruszą (~700). Nie są takie jak w VW do którego każdy się porównuję ale jakieś tam są. W większości prywatnych firm jak dostaniesz 200 zł na święta to jest cud a o kasie na urlop zapomnij. Za co stażowe? Dla kogo? Dla starych zgredów którzy są kotwicą zacofania dla tego zakładu? Większość z nich nigdzie indziej w życiu nie pracowała, nie wie jak się zmieniła branża na przestrzeni lat. Hamują wszelki rozwój bo "tutaj zawsze tak było", czy to w biurach czy na warsztacie, te same podejście. Nie odnaleźliby się teraz na rynku pracy ze swoim podejściem do pracy. Ludzie młodzi zderzają się tutaj ze ścianą i tutaj umiera ich ambicja. Ten zakład nigdy się nie odbuduje jeżeli nie wyrzuci się nieudaczników którzy tutaj siedzą po 10-30 lat, nie zmieni się parku maszynowego na nowszy i nie przestanie się przydzielać stanowisk Mistrzów, Kierowników i Dyrektorów ludziom którzy nie są godni tych stanowisk. Kadra zarządzająca tutaj wpada na takie chore pomysły, że człowiek już nie wie czy pracuje w przedsiębiorstwie z wieloletnią tradycją związaną z obróbką metalu czy w cyrku z klaunami i małpami. Prezesi z ramienia władzy panującej w danym czasie zmieniają się co chwilę ale co on ma zrobić z takim syfem? A (usunięte przez administratora) w HCP panuje niesamowity i to w każdej dziedzinie o której można sobie pomyśleć, od (usunięte przez administratora) w sprawach związanych z produkcją aż po (usunięte przez administratora) w budynkach produkcyjnych czy toaletach tam lepiej nie wspominać. To trzeba zburzyć, zaorać a teren sprzedać człowiekowi który będzie wiedział jak stworzyć i zarządzać firmą która będzie dawała pracę ludziom z Poznania i okolic na godnych warunkach. A jak taki się nie znajdzie chętny to niech deweloper wybuduje tutaj kolejne osiedle i postawi tabliczkę na pamiątkę czasów kiedy HCP było przedsiębiorstwem które mogło być przykładem dla innych.

Były cegielszczok
@Pszemek

Prawda. Skansen na zewnątrz i wewnątrz. Niby wszystko jeszcze stoi i firma istnieje ale przyszłości tu się nie zbuduje. Zmarnowany kawał historii i choć z łezką w oku wspominam te wielkie centra obróbcze i klimat hal montażu czy obu spawalni tak na widok niektórych zarządzających mogę napisać, że warto było pewnego pięknego dnia pożegnać ten relikt i rozwijać się dalej. I prawdą a jest ze nikt u władzy czy związków nie ma ani chęci ani chęci aby stworzyć choćby namiastkę sprawnie pracującej spółki. Taki sam los spotka to miejsce jak złoty wieżowiec WSK. Pozostaną odlane pomniki cylindrów i lokomobili na osiedlu Hipolita...

Ależ ty jesteś dosadny. Z tego co piszesz wywnioskowałem że można odejść z firmy a potem znowu się przyjąć. To prawda? Zatrudniają po kilka razy tą samą osobę jeśli wyrazi chęć do pracy?

karol
@Marcin

Ponieważ wpisy są stąd usuwane , napiszę ,że jesli ktos jest doskonałym fachowcem , zna się na organizacji produkcji , jest świetnym spawalnikiem , to powinien zostać przyjęty ponownie z otwartymi ramionami. Tracic takich fachowców to byłoby grzechem

Zostaw merytoryczną opinię o H. Cegielski - Poznań

• Jak się pracuje w H. Cegielski?

Zobacz opinie na temat firmy H. Cegielski tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 48.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w H. Cegielski?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 28, z czego 1 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 18 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy H. Cegielski?

Kandydaci do pracy w H. Cegielski napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

H. Cegielski