Opinie o H. Cegielski w Poznań

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy H. Cegielski. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w H. Cegielski o rekrutacji.

Branże: Produkcja konstrukcji metalowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o H. Cegielski w Poznań

toolmaker

Na pracuj jest ogłoszenie na operatora cnc maszyn do obróbki skrawaniem. Czy posiadacie również elektrodrążarki?

pytajnik
@toolmaker

podpinam się pod pytanie o elektrodrążarki

@toolmaker

Z tego co się orientuję (chpciaż jestem z obróbki ) to drążarek nie ma.

Wiktor

Cześć. Niedługo kończę szkołę i zastanawiam się czy warto przyjść tu do pracy. Mój znajomi twierdzą, że lepiej już iść do volkswagena bo Cegielski to bankrut i niczego się nie nauczę gdyż niema od kogo, ze względu na bardzo niską jakość kadry. Jak to wygląda ?

Pikuś
@Wiktor

Warto praca jest spoko. Mistrzem obróbki mechanicznej został kierowca widlaka tych którzy się na czymś znają zwalnia się.

Pioter
@Wiktor

Odpowiedź brzmi TO ZALEŻY. Jeśli masz tu jakiegoś funfla który będzie cię pchał (bez skojarzeń) to warto bo się nie narobisz, a zarobisz. Jeśli nie masz takich znajomości, będziesz (usunięte przez administratora) Jeśli umiesz toczyć, frezować itd. to też warto bo raczej się nie narobisz, praca jest spokojna w stałych godzinach ale bardzo słabo opłacana. Odradzam natomiast spawalnie ze względu na chaos organizacyjny i styl zarządzania rodem z PRL jaki u nas panuje. Jeżeli masz studia możesz próbować sił w biurze. Niestety kultura techniczna i organizacyjna jest tam na dramatycznie niskim poziomie. Tym samym jak zdecydujesz się w późniejszym czasie na zmianę pracy, możesz trącić niewłaściwymi zrachowaniami oraz podejściem do pracy. Poza tym musisz być świadomy, że TO KOMUNA i ludzie o takim sposobie myślenia tu pracują (wielu całe życie) i mimo, że narzekają nie odchodzą bo wiedzą, że nie poradzą sobie w prywatnej firmie. Tym samym ciężko tu nawiązać jakieś sensowne, prawdziwie koleżeńskie znajomości. Jest też wielu krzykaczy. Niektórym wydaje się, że pozjadali wszystkie rozumy, pouczają oraz krytykują innych. Szczekają na lewo i prawo, że wszędzie jest lepiej jak w Cegielskim, po czym odchodzą na wysokiej klasy stanowisko liderskie ale szybciutko wracają z podkulonym ogonkiem, skamląc o ponowne zatrudnienie u pna dyrektora, bo okazuje się, że darcie pyska to główna umiejętność jaką stąd wynieśli co niekoniecznie bywa cenione gdzie indziej (nie trzeba daleko w czasie się cofać). Jednym słowem do pracy i tutejszych zwyczajów po prostu trzeba się przywyknąć. Odpowiedz sobie sam czy warto w zależności od tego co oczekujesz, co chcesz osiągnąć i czego szukasz.

Korona

Kiedy władze hcp pojda po rozum do głowy i zrobią coś w kierunku walki z koronawirusem? Gratuluję zakupu jednego termometru BRAWO!!! Nie dba o nas władza ani związki więc zadbajmy sami o siebie. Ja zaczynam od jutra Lquattro, żaden serwisant nie będzie mi kaszlał w twarz.

Dagmara

@pytajnik nadal wisi to ogłoszenie?

Konstruktor

Rozmowa odbyła się z dwoma osobami ze strony HCP - panią z kadr oraz z kierownikiem biura konstrukcyjnego. Nie mam zastrzeżeń co do jej przebiegu. W trakcie spotkania zaprezentowałem moje portfolio, opowiedziałem o obowiązkach w poprzednich miejscach pracy, jak również uzyskałem konkretne informacje o profilu działalności przedsiębiorstwa, oczekiwanych projektach dla przemysłu zbrojeniowego oraz o planach powiększenia załogi inżynierskiej. Na odpowiedź w sprawie wyników rekrutacji miałem czekać do 2 tygodni, jednak odpowiedź otrzymałem ostatecznie po 4 tygodniach - po mailowym przypomnieniu. W odpowiedzi dowiedziałem się, że "na obecnym etapie rekrutacji", HCP nie może mi dać zatrudnienia.

Brak pytań sprawdzających wiedzę. Zadano dwa pytania organizacyjne: (1) o oczekiwane wynagrodzenie, (2) o termin gotowości rozpoczęcia pracy

logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
logo firmy Inżynier budowy
Międzywodzie
Gryfbud Sp. z o.o.
logo firmy Konstruktor
Szczecin
Ammega Poland Sp. z o.o.
Spawacz

Idę niedługo na rozmowę kwalifikacyjną na stanowisko spawacza, czego mogę się spodziewać ? Ile taki spawacz MIG/MAG może liczyć na początek ? Mam w spawaniu 5 letnie doświadczenie

w22222
@Spawacz

To będziesz miał spotkanie z grubasem.

Ejber z Lubonia

Witam serdecznie, może ktoś powiedzieć jak wygląda praca na stanowisku malarz/szpachlarz? Dlczego jest wakat na to stanowisko i czy da się zarobić?

michu

Czy oferta pracy na stanowisku Konstruktor jest również fikcyjna ?

Kopu

Słyszałem wiele niedobrego na temat tej firmy. O słabych zarobkach, o tym, że źle traktują ludzi. Że spawacza zarabiają 2,5 k na miesiąc, ale ostatnio słyszałem, że się tam poprawia. Nigdy w formie nie byłem wiec nie wiem jak jest naprawdę. Czy jest tutaj ktoś kto tam obecnie pracuje i może powiedzieć kilka obiektywnych zdań?

Kopu

Na szczęście i tak zdarzyłem już je przeczytać ;)

Wojtas

Witam mam pytanko jak działa temat z pracą w ochronie na terenie zakładu? Może jakiś ochroniarz się wypowie ile pracuje ochroniarzy ba zmianie jak z zarobkami itp,pozdrawiam Wojtas

Oj oj

Frezer, tokarz, wytaczarz. Ponieważ nie wiem czy jest sens zawracać sobie tyłek, więc zapytam skromnie... Czy zarobi się na tych stanowiskach te 5k netto bez nadgodzin? Oczywiście osoba z doświadczeniem, która pisze sobie sama program.

ja mam 2,5k

@pracownik

To strasznie mało. 3 lata temu łapiąc doświadczenie na CNC miałem 3.2k netto jako guzikowy.

frezer
@Oj oj

taka osoba zarabia tutaj nie 5k a spokojnie 10k i więcej oczywiście na ręke i bez nadgodzin

@frezer

W takim razie nie rozumiem dlaczego od tak dawna oferta pracy wisi. Zakupili dużo nowych maszyn? Mają tak ciężką rozmowę kwalifikacyjną, że większość odpada? 10k na polskie realia to dobra stawka. Rozumiem jeśli rzeczywiście by oferowali 2.5k, wtedy ktoś kto ma doświadczenie tylko się uśmiechnie, podziękuje i życzy powodzenia w dalszych poszukiwaniach.

mirek

Może to jest odpowiedz. Za 10k myślę, że oferta nie wisiała by dłużej jak 2 dni

Witam jak wyglada praca inżyniera produktu i jak wyglada finansowo ?

CNC

Jak wygląda sytuacja na CNC? O zarobki nie pytam bo pewnie każdy powie co innego. Ale jak wygląda sprawa z maszynami, wyposażeniem? Sprzęt nowy? Warto czy raczej z 5 letnim doświadczeniem w obróbce i pisaniu programów szukać dalej?

Wróbel

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna na stanowisko tecgnologa w tej firmie? Jakie są zarobki, ewentualnie widełki?

Leszek
@Wróbel

Też jestem ciekawy odpowiedzi. Opowie ktoś o własnych doświadczeniach?

Wiola
@Wróbel

rozmowa to kilka prostych podstawowych pytań w mojej ocenie bardzo prostych a zarobki od 6 do 8 tyś netto bez premii i dodatków, czyli z premią i dodatkami 10 tyś lekko licząc

przyszly technolog
@Wiola

Czy każdemu nowo zatrudnionemu technologowi zapewniacie również sekretarkę ??

Wiola
@przyszly technolog

Oczywiście tak

Dżek

Witam. Na jakie zarobki może liczyć spawacz? Czy jakieś premie, dodatki? Praca stabilna czy raczej,, sezonowa "?Zastanawiałam się czy warto aplikować

@Dżek

spawacz zarabia od 4do 7 netto pracując po 8h premie oczywiście są i dodatki również a praca stabilna na umowę o pracę i na czas nieokreślony

spawacz
@Dżek

Spawacz 18zł/h + czasem nadgodziny. Policz sobie

Spawaczyk

Na spawalni od kiedy nowe kierownictwo już nie przelewki. Tempo ostre i można się spocić. Choć do idealnej organizacji jeszcze trochę pozostało. Za to kumpel pracuje na obróbce - tam czas kula się powoli i nieśpiesznie. Godziny mają bardzo dobre, jest czas na bajerke i fajeczke.

Weronika
@Spawaczyk

Wspomniałeś o przerwach w pracy. Możesz napisać jak one są regulowane? Czy są jakieś konkretne godziny, kiedy pracownik ma wolne czy można wychodzić na papierosa albo coś zjeść kiedy się chce?

Mirek
@Spawaczyk

Kto by się nie spocił od biegania to wte, to weftę.............na szczęście przenoszenie, szukanie, przestawianie już nie jest tak męczące i można chwilę odsapnąć w tym czasie. Zastanawiam się jak zatrudnia się kierownika. Znalezienie prawdziwego orła nie jest proste. Czy np poziom inteligencji kandydatów jest weryfikowany, umiejętność radzenia sobie w stresujących sytuacjach?? W końcu niema bardziej żenującego widoku od kierownika tupiący nóżkami niczym mała dziewczynka w piaskownicy.

Fronius
@Mirek

Głupoty piszesz, to jest spoko gość. Umie policzyć swoje IQ i to na palcach jednej ręki :)

Krystian
@Weronika

jest luz wychodzisz wtedy gdy chcesz i nikt nie ma przwa Tobie tego zabronić -to porządna firma

kwasniak

Pytanie. Jaka stawka dla inżyniera serwisu ? Duże kolesiostwo ? Praca stabilna czy na chwilę? Co się stało z poprzednikiem ? Informacje posłyszane o kiepskiej kondycji finansowej spółki prawdziwe ?

Z
@kwasniak

Inżynier serwisu zarabia 15000 brutto, ludzie w porządku a praca jak najbardziej stabilna, poprzedni inżynier zmienił pracę, firma jest w dobrej kondycji

Peter664

Jeśli szukacie tutaj pracy to nie radzę się trudzić. Zatrudniani są ludzie, szczególnie kierownictwo które nie ma pojęcia o robocie. Jesteś zdany na samego siebie w szczególności rozwiązania problemu. Pracowałem tam 14 lat i poznałem tam sytuacje a na koniec dostałem wypowiedzenie umowy. Szkoda zachodu.

Aleksander

Witam, Czy jesteście w stanie powiedzieć jak wygląda sytuacja w biurze - dział zaopatrzenia? Chodzi mi o atmosfere, charakter pracy oraz jak wygląda temat premii. Wiem, że są miesięczne i kwartalne. Czy są wypłacane czy kierownictwo na każdym kroku obcina premię? Będę wdzięczny za odpowiedź

Moron

Ile zarabiają operatorzy frezarek CNC? Jakiś socjal? Produkcja seryjna czy jednostkowa? Ile zmian?

marek
@Moron

Produkcja przeważnie jednostkowa albo małoseryjna. Grusza, paczki, bezproblemowe L4, festyny, jakieś kursy. Gdzieniegdzie 2-3 zmiany. Dominują osoby jakoś ustawione życiowo którym poza świętym spokojem niewiele do życia potrzeba. Jest też trochę kolegów z za wschodniej granicy. Z wypłatami różnie bywało. Młodzieży nie chce wiązać się z zakładem co za tym idzie kumata część po zapoznaniu się z zakładowymi realiami bardzo szybko uciekają zarówno z dołu i góry, a ci mniej zaradni zostają z konieczności. Mam nadzieje że trochę pomogłem bo pomimo wielu wad zakład warty jest rozważenia jeśli nie masz wygórowanych oczekiwań finansowych. W zamian rękawów nie będziesz musiał sobie wyrywać bo robota jest słabo zorganizowana. Z fajkami też niema problemu.

Cegielszczak

Nie rozumiem opinii wielu z Was. Zachęcam przyjść i sprawdzić. Stawki nie są kosmiczne (zależne od doświadczenia i kompetencji, podwyżki drobne ale natychmiast po uzyskaniu nowych umiejętności) ale firma się rozwija, kupuje nowoczesne narzędzia i maszyny. Produkcja jest większa z roku na rok, przynajmniej od dwóch - trzech lat. Jest coraz więcej pracy i szansa na rozwój firmy w najbliższych latach. Pracownicy są szkoleni, jeśli tylko maja na to chęć. Fakt, ze wielu nie ma na to ochoty. To jeszcze większa szansa dla nowych. Inżynierowie są wyposażani w najnowocześniejsze oprogramowanie a system informatyczny z najwyższej półki jest aktualnie wdrażany. Przyjdźcie, sprawdźcie i sami zobaczcie.

aaa
@Cegielszczak

To ja ciebie nie rozumiem głupoty wypisujesz

Mizolek
@Cegielszczak

Pytanie co to za szkolenia, bo może tych "wielu" nie interesują nasiadówy z cyklu "możesz wszystko" ?? Skoro są pieniądze na szkolenia, czy to prawda, że w firmie brakuje nawet długopisów ?? Bardzo mnie interesuje praca w serwisie ale na podstawie opinii znajomych boje się, że po miesiącu mogę zacząć szukać innego pracodawcy. Niema co się oszukiwać bo stratne na tym będą dwie strony. Czasy się zmieniły i każdy chce pracować w godnych warunkach w sensownie ułożonej organizacji gdzie wszelkiego rodzaju patologie jak spychologia są piętnowane a inicjatywa nagradzana. Czy to prawda, że w firmie pracują głównie ludzie koło pięćdziesiątki, a cała struktura jest niesamowicie skostniała ??

Cegielszczak
@Mizolek

Szkolenia techniczne, które podnoszą kompetencje i zwiększają atrakcyjność pracownika również pożar firmą. Np. Szkolenia z badań nieniszczacych, spawania, rysunku technicznego, obsługi maszyn numerycznych do obróbki mechanicznej, studia podyplomowe jeśli kierunek związany z działalnością w firmie itd. Jeszcze raz mówię, przyjdźcie spytajcie i zobaczcie czy np. W serwisie @Mizolek są złe warunki, czy brakuje długopisów, a może współpracownicy są niekompetentni. Ciekawe dlaczego do HCP przyszło ostatnio 150 osób a do serwisu także przyszli nowi pracownicy pomimo ze do wyboru maja takiego potentatów jak MAN czy Wartsilla.

widze wszystko
@Cegielszczak

Cegielszczak czemu oklamujesz potencjalnych kandydatow i wprowadzasz ich w blad ? To widac ze jestes pracownikiem biurowym a twoje pojecie o zakladzie i pracy na produkcji jest,ladnie ujmujac ponizej krytyki,smiem twierdzic ze nie masz zadnego pojecia. Te 150 osob to zagubione duszyczki ktore uwierzyly w mit HCP,wiekszosc bez doswiadczenia..Odpowiedz na proste pytanie : gdzie setki fachowcow ktorych zwolniono w 2009 z nadzieja ze wroca jak sie polepszy,ze zaklad nie zapomni o nich ? Z tych zwolnionych wrocilo 20 a gdzie reszta? Ja ci powiem,wiedzieli co sie obecnie dzieje w HCP i zostali tam gdzie ich docenili i daja pewna prace i place. Szkolenia to mit ,chyba ze spawalnia.Akordu juz nie ma,chaos w sterowaniu produkcja a za chwile odejda na emerytury fachowcy i zaklad sie skonczy,bo to sa ludzie ktorzy bez plakania o plytki czy narzedzia zrobia ci robote i napisza sobie program bez udzialu technologa.Kamery to osobny temat choc zalosny.O zwiazkach nie wspomne bo nikomu one jeszcze nie pomogly....Masz opinie o HCP prawdziwa z pozycji robola,i skoncz klamac.

widze wszystko
@Cegielszczak

30 lat pracy ,upowaznia mnie do opini ze sciemniasz.Wroc do biura i pracuj 2 razy solidniej..

luk
@widze wszystko

Potwierdzam twój wpis 45 lat pracy powinno wam starczyć jako wiarygodność.

Zostaw merytoryczną opinię o H. Cegielski - Poznań

• Jak się pracuje w H. Cegielski?

Zobacz opinie na temat firmy H. Cegielski tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 48.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w H. Cegielski?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 28, z czego 1 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 18 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy H. Cegielski?

Kandydaci do pracy w H. Cegielski napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

H. Cegielski