Opinie o H. Cegielski w Poznań

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy H. Cegielski. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w H. Cegielski o rekrutacji.

Branże: Produkcja konstrukcji metalowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o H. Cegielski w Poznań

Mechanik

Czy jest możliwość pracy na przyuczeniu jako operator obrabiarek konwencjonalnych? Jaka atmosfera panuję ogólnie na zakładzie? :)

Weronika
@Mechanik

Nie mam zielonego pojęcia. Też właśnie chciałabym dowiedzieć się czegoś o H. Cegielski, jak się tam ogółem pracuje. Aplikowałeś już może do tej pracy, wiesz jak wygląda rozmowa?

Spawacz

Chciałbym tutaj przyjść do pracy w zawodzie spawacz. Warto ? Jakie zarobki ? Jaka atmosfera ? Jakie normy ? Czekam na odpowiedz ?

@Spawacz

Sam bardzo chętnie dowiem się więcej na ten temat. Widziałeś gdzieś taką ofertę pracy, bo nie udało mi się znaleźć?

Zofia

Widziałam niedawno sporo ofert pracy do Cegielskiego. Szybko zniknęły więc chyba nie jest tak źle z wynagrodzeniem. Jakie macie widełki płacowe w dziale technicznym dla szeregowego inżyniera ?

Kamila
@Zofia

Rzeczywiście firma H. Cegielski zatrudnia aż 642 specjalistów w swoim fachu. Świadczy to o ogromie tej firmy i mam nadzieje, że warunki zatrudnienia w niej są korzystne. Niemniej jednak w chwili obecnej do pracy dalej poszukiwane są osoby, między innymi na takie stanowiska jak: inżynier, spawacz czy operator CNC. Czy ktoś kto pracuje na wyżej wymienionych stanowiskach może napisać o nich coś więcej? Jakie są Wasze wynagrodzenia i godziny pracy?

@Kamila

Nie pchajcie się na stanowiska operatorów cnc bo was wydymają bez mydła

aaa?
@aaa

aaa, a coś więcej o operatorach CNC? Jakie stawki, godziny pracy, nadgodziny? Jakie sterowania? Programy gotowe czy sam piszesz? Narzędzia są? Normy okej czy musisz zapieprzać non stop? W sumie nie, żebym był jakimś leserem, ale jakbym miał pracować pod kamerą to bym podziękował...

@aaa?

Czytać nie umiesz wszystko jest opisane w starszych opiniach.Kamer więcej jak pracowników zapieprz jak za komuny.

Byly pracownik

Totalna porażka pracownikow traktuję się jak śmieci brak szacunku nawet do fachowców zarobki takie że w zabce albo w biedronce wiecej płacą wszędzie wstawili kamery a na ubrania czy glupie stopery do uszu nie mają pieniedzy firma jest żałosna odradzam prace w miejscu gdzie traktuję się ludzi przedmiotowo a dyrektor zamiast myslec o wyrównaniu dlugu tej biednej firmy woli kontrolowac pacownikow czy przyadkiem nie stoją nie ma narzędzi podstawowych do pracy wiec trzeba kombinowac żeby robotę zrobić gdyby nie chłopaki z ukrainy z firm zewnetrznyh to juz dawno by firma pewnie padła rozumowanie z lat 60 żal mi mlodych ludzi ktorzy przychodza tam z nadzieja na kariere i szlif spawow miesiacami za marne grosze typowa państwowa firma brak logistyki i brak jakich kolwiek inicjatyw na leprze jutro ludzie sie przyjmuja i po paru miesiacach odchodza przykre ale prawdziwe zdecydowanie odradzam prace w tym miejscu pozdrawiam

Konstruktor

Rozmowa odbyła się z dwoma osobami ze strony HCP - panią z kadr oraz z kierownikiem biura konstrukcyjnego. Nie mam zastrzeżeń co do jej przebiegu. W trakcie spotkania zaprezentowałem moje portfolio, opowiedziałem o obowiązkach w poprzednich miejscach pracy, jak również uzyskałem konkretne informacje o profilu działalności przedsiębiorstwa, oczekiwanych projektach dla przemysłu zbrojeniowego oraz o planach powiększenia załogi inżynierskiej. Na odpowiedź w sprawie wyników rekrutacji miałem czekać do 2 tygodni, jednak odpowiedź otrzymałem ostatecznie po 4 tygodniach - po mailowym przypomnieniu. W odpowiedzi dowiedziałem się, że "na obecnym etapie rekrutacji", HCP nie może mi dać zatrudnienia.

Brak pytań sprawdzających wiedzę. Zadano dwa pytania organizacyjne: (1) o oczekiwane wynagrodzenie, (2) o termin gotowości rozpoczęcia pracy

logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
logo firmy Inżynier budowy
Międzywodzie
Gryfbud Sp. z o.o.
logo firmy Konstruktor
Szczecin
Ammega Poland Sp. z o.o.
luk

Dzisiaj dowiedziałem i upewniłem się że ta firma to kompletne dno. Ten który pisze że to firma rozwojowa to albo prezes albo jego kolega (usunięte przez administratora) karierowicz maszyny owszem dwie nowe ale gołe bez oprzyrządowania, bez urządzeń pomiarowych .O narzędzia i płytki skrawające trzeba się prośić tygodniami.

@cegielszczak
@luk

Jednym słowem : bzdura...

@@cegielszczak

A coś myślałeś ze kłamie rusz się wstań od biurka popytaj ludzi z produkcji.

Też się zastanawiam ile może otrzymać inżynier..........czy 5k netto jest realne dla szeregowego inżyniera?? Przy Poznańskich cenach, mimo szczerych chęci niema sensu wiązać się z firmą. Niestety wspomnianymi w jednym z postów szkoleniami i nowoczesnym oprogramowaniem człowiek się nie naje i nie opłaci kredytu.

aaa

Przykro patrzeć na firmę staczającą sie coraz niżej. Uważam ze rządy kredki powinny zakończyć sie kilkanaście mln długu temu lub wgl nie rozpocząć tak jak i reszty jego śląskich kolegów. Specjaliści od siedmiu boleści... Sami powinni sie ratować, a nie HCP. Zwłaszcza ulany sucharek wraz z kierownikiem co ma głos jak by mu ktoś jaja związał sznurkiem... Jedyne co potrafią to zwalić winę na kogoś, lecz niestety nie tędy droga...

@aaa

Uważasz, że firma H. Cegielski jest obecnie w słabej sytuacji finansowej? Zaniepokoiło mnie to, co napisałeś o milionowych długach, dlatego chciałbym sprecyzować, czy informacje te pochodzą z rzetelnego źródła? Zachęcam do wyjaśnienia.

Biedronka
@aaa

Generalnie z tekstem się zgadzam. Nie podoba mi się jednak styl. Widać tutaj totalne rozżalenie albo … Anonimowość nie upoważnia do wielu rzeczy

@Biedronka

Skoro zgadzasz się z tekstem, który został dodany w tym wątku, to może Ty będziesz tak uprzejma i napiszesz, czy rzeczywiście firma jest w słabej sytuacji finansowej? Chciałbym dowiedzieć się coś więcej na ten temat, dlatego mam nadzieję, że uzyskam rzetelne informacje za Twoim pośrednictwem.

Biedronka
@Jarosław

Niestety dobrze nie jest. Firma nie zarabia na siebie i daleko jej nawet do bilansu "0". Są inwestycje w stylu zakup nowych maszyn ale daleka droga do ich prawidłowego wykorzystania. Dziwne decyzje zmieniające się z dnia na dzień, sterowanie produkcją bardzo kiepskie a właściwie go nie ma. Rzeczywiście firma się stacza, niestety kolejni decydenci oprócz chaosu nic pozytywnego nie wnoszą. Atmosfera wśród załogi poniżej wszelkiej krytyki. Niestety niektórzy z kadry zarządzającej (większość) nie przykładają wagi do dobrej atmosfery, która niejednokrotnie dla pracowników jest równie ważna jak i pieniądze.

@Biedronka

To fakt atmosfera w danym miejscu pracy jest bardzo ważna. Potrafi zrekompensować nawet niewysokie zarobki i zmotywować pracowników do bardziej wydajnej pracy. Myślisz, że jest realna szansa na to, aby usprawnić organizację i zarządzanie pracą w firmie H. Cegielski?

luk

Tragedia bałagan brak dobrego zarządcy nikt nie panuje nad produkcją.Tylko dużo kamer do podglądania pracowników,czy pracują.

@luk

Jeśli chodzi o monitoring to jest on zakładany w większości firm ze względów bezpieczeństwa. Pisałeś swoją opinię jakiś czas temu. Czy obecnie został przyjęty kierownik, który poprawił organizację pracy na produkcji? Na stronie http://www.hcp.eu/pl/kariera firma H. Cegielski szuka inżyniera technologa, inżyniera do spraw serwisu, spawacza i operatora CNC. Warto tam zajrzeć i znaleźć coś dla siebie.

@Marcin

Kierownik jest,ale jakby go niebyło kiepski.

Wielkopolanin
@luk

Na oslode powiem dział retrofitu hala 3 Alstom Konstal Sa Chorzów.. Mówmy krótko - w Cegielskim to macie finezje - zatrudnijcie się w Alstomie

@luk

Skoro masz aktualne informacje związane z pracą w firmie H. Cegielski, to może będziesz tak uprzejmy i napiszesz, jak wyglądają warunki zatrudnienia na stanowisku operatora CNC? Myślę, że są tu osoby, które będą aplikowały na to stanowisko, dlatego chciałbym wiedzieć, na jakie warunki początkowe można liczyć. Mam nadzieję, że pomożesz.

@Wielkopolanin

Nie będę się z tobą licytować gdzie mam się zatrudnić ,chodzi o to ze Cegielski to firma panstwowa i była i jest w dołku.Co roku maleje kapitał firmy ciekawe dlaczego.

Lidia
@luk

Masz jakąś własną teorię na ten temat? Wszak osoby zatrudnione w danym miejscu znają przecież swojego pracodawcę od podszewki. Może pracownicy mają jakieś pomysły na to, jak można by było poprawić sytuację w firmie - jeśli tak, to może warto to zgłosić odpowiednim osobom.

Dudek

Byłem dwa lata temu na rozmowie kwalifikacyjnej na stanowisko spawacza w firmie Cegielski. W ten sam dzień przeszedłem szkolke (własne umiejętności) po czym zaproponowali umowę próbną 3 miesiące - 2300zl później 2600zl. Zrezygnowałem, nawet na przeżycie w Poznaniu by nie starczyło...

Maciej

Mam pytanie - jak długo czeka się zwykle u Was na odpowiedź po rekrutacji? Pozdrawiam

@Maciej

Całkiem sporo osób ostatnio wypowiada się na bieżącym wątku, a więc z całą pewnością któryś z obecnych pracowników H. Cegielski Ci odpowie. Aktualnie firma ta poszukuje: Inżyniera ds. serwisu, Inżyniera – technologa, Spawacza i Operatora CNC. A na jakie stanowisko Ty aplikowałeś? Więcej informacji odnośnie samej rekrutacji, jej przebiegu, znajdziesz na ich oficjalnej stronie. Dla ułatwienia podaję Ci link: http://www.hcp.eu/pl/kariera Nie zapomnij cały czas informować nas o swoim położeniu. Powodzenia!

@Edyta

No cóż, dostałem odpowiedź po półtora miesiąca i nastąpiło to po złożeniu kolejnego z zapytań. Tyle czasu zajęło stwierdzenie przez firmę, że nie mam wystarczającego doświadczenia. Firma najwyraźniej chciałaby kogoś za minimalne pieniądze, jakie ja oferowałem, ale przy tym żeby miała już nabyte wszelkie możliwe umiejętności "z kosmosu" i żeby nie daj Boże nie miała chęci uczenia się.

@Maciej

Ale liczy się to, że ostatecznie dostałeś odpowiedź na swoją aplikację. Szkoda jedynie, że Twoje doświadczenie okazało się niewystarczające, by rozpocząć pracę w firmie H. Cegielski. Może za jakiś czas spróbujesz ponownie? Nie odpowiedziałeś mi jeszcze na powyższe pytanie, a więc byłoby dobrze, jakbyś zrobił to w kolejnym wpisie. Firma ta zapewnia, iż po weryfikacji nadesłanych dokumentów oraz aplikacji znajdujących się w ich bazie, zapraszają wybranych kandydatów na rozmowy. Powiedz, jak dokładnie przebiega ta rozmowa. Jest stresująca?

Robus
@Maciej

A po co komu jakas ofiara losu co nic nie umie ? to nie amazon gdzie opanujesz wszystko w 2 dni,chcesz sie uczyc ? ale kto ma cie uczyc ? nikt ci za darmo nie sprzeda swojej wiedzy.I dlatego sa potrzebni ludzie z doswiadczeniem.Proste ? idz do amazona.

@Robus

@Robus Super, no to w takim razie znajdę sobie rozłożony przez złomiarzy wagon na jakiejś bocznicy i będę sobie trenował. Miłego:)

@Maciej

Odpowiem natomiast Pani, która mnie pytała. Sama w sobie rozmowa nie była zbyt stresująca, akurat osoba z działu techniczna prowadziła ją całkiem ciekawie. Dopiero osoba z działu HR zamieniła tą rozmowę w konkurs recytatorski. Chciałbym jeszcze raz zaznaczyć, że nie ma nic do rzeczy rezultat rekrutacji, tylko o sposób, w jaki zostajemy o nim poinformowani. Uważam, że jeśli ktoś się z kimś umawia na jakiś czas oczekiwania, ten czas się nie tylko przedłużył, ale nawet zwielokrotnił i rekruterowi nawet nie zależy na wyjaśnieniu, dlaczego tak się dzieje, to coś jest chyba nie w porządku.

FPS HCP
@Maciej

Rekrutacja w FPS czy w HCP?

Romuald G.
@FPS HCP

jeden pies, dwa kołchozy bez przyszłości

Mimi

Kołchoz. Chociaż pewnie kołchozie lepiej człowieka traktują Moje sugestie dla H. Cegielski: Lepsze traktowanie pracownika, nie dokładanie nam obowiązków bez żadnej rekompensaty finansowej i nawet zapytania nas o zdanie

@Mimi

Chyba jednak trochę przesadzasz. Firma ta ma ponad 170 lat doświadczenia na rynku, a zatem z całą pewnością stara się dbać swoich pracowników, jak tylko może. Widziałam, że w chwili obecnej w H. Cegielski prowadzona jest rekrutacja. Chcą zatrudnić inżyniera ds. serwisu, inżyniera technologa, spawacza oraz operatora CNC. Powiesz, czy od początku można tam liczyć na stałą umowę, czy dopiero po okresie próbnym?

CNC
@Edyta

Umowa o pracę pierwsza na okres próbny, kolejna to chyba w zależności od stanowiska u mnie była na czas nieokreślony. I zmiana stawki zgodnie z ustaleniami przy przyjęciu.

Nabuchodonozor

Ogółem rzecz biorąc - średnio. Praca w firmie podwykonawczej jeszcze w miarę dobra. Gdyż można na dobrą sprawę mieć od 20zl netto/h (spawacz/monter) wzwyż. Aczkolwiek praca stricte pod H. Cegielski już z tego co wiem od Kolegów to około 14-15zl na rękę (spawacz)... Także mało. Jeśli chodzi o atmosferę to tragedia... Non stop problemy. Będąc na starej spawalni pewien mlody brygadzista z włosami na żel non stop miał humory i często wyładowywał się na podwładnych niekiedy ponizajac ich przy reszcie brygady... Z kolei na nowej hali pewien wąsaty brygadzista o nazwisku pewnego parzonego napoju już nieraz był posadzany o mobbing przez swoje prostackie praktyki względem innych ludzi. Aczkolwiek nie powiem - poza tymi dwoma Panami można spotkać się z dobrymi brygadzistami z którymi można porozmawiać i są wyrozumiali. Mimo że reszta "starej gwardii" ich nie lubi bo w przeciwieństwie do reszty umieli wynegocjować swoją stawkę godzinowa i są ze wschodu Polski... "Ale jak ktoś ma lepiej ode mnie to trzeba temu komuś dowalic " Ogólnie Ocena 3/5 - chcesz mieć do czynienia z dużymi rzeczami to idź (ale wpierw spróbuj przez podwykonawcow, gdyż są lepsze pieniadze) .... Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Zmienić załogę jeśli chodzi o co niektórych brygadzistow i kierowników którzy mają ludzi za nic. Więcej wyrozumiałości i szacunku do ludzi którzy dopiero się uczą fachu.

TenŻ
@Nabuchodonozor

To musisz być ładnym obieżyświatem skoro przechodziłeś z placówki na placowke i widocznie nie nadawles się nigdzie wypisując takie rzeczy, mało tego praca to nie sanatorium czy wczasy żeby nie umieć przyjąć krytyki i tego co ktoś chce tobie przekazać. Nie każdy musi lubić ciebie nie każdego ty musisz lubić ale nie znając się na pracy trzeba słuchać doświadczonych pracowników którzy zjedli zęby w tym zakładzie. Życzę tobie sukcesów w dalszej przygodzie w Cegielskim

Ja tu przypadkiem
@TenŻ

Bo ten komentarz to bardzo pokorne przyjęcie krytyki:D

spawalczyk

Praca rozwojowa, dużo się można nauczyć od starych pracowników. Najlepsze co się może trafić to praca na spawalni nazywanej lekką. Choć majstrowie wymagający to z ludzkimi przyjaznym podejściem. Nie ma miejsca na lenistwo ale na solidną pracę - można się z powodzeniem tam duuużo nauczyć.

ivo

Widziałem w Internecie ogłoszenie o chęci zatrudnienia inżynierów mechaników i elektryków. Może któraś z osób tu piszących wypowiedziałaby się na temat warunków pracy konstruktora w FPS-ie ? Byłbym bardzo wdzięczny.

@ivo

Dla zrobienia sobie krótkiego stażu to można tam iść jak nie ma czego innego na horyzoncie. Ogólnie firma bez perspektyw, niestabilna, PRL w najgorszym wydaniu.

@ivo

Firma super o sporych perspektywach a opinie tu pisza desperaci ktorych (usunięte przez administratora) z pracy.

@alojz

"Super" dla tych co w innej normalnej firmie jednego dnia nie dali by rady przepracować. FPS to wzorcowy ZPCh.

@adi

nIE PLACZ bo moze w amazonie cie przyjma i bedzie fajnie. Zle ci w FPS to amazon to normalna firma wiec ci bedzie tam dobrze. Masz pewnie chlopczyku ok 20-22 lata wiec pewnie sie dowiesz ze normalnie to jest w kazdej firmie ale dla tych co robia w niej juz dlugo a nie dla kotow. Tak jest w kazdej firmie prywatnej czy nie. Wesolych swiat i spiesz sie zajac kolejke do PUP.

@alojz

Ja o prace martwić się nie muszę, a praca w skansenie FPS ZPCh mnie nie interesuje. Znam tą firmę i obyście nie podzielili losu ZNTK. Wesołych Świąt, sprawdź w jakich godzinach rejestrują w PUP bo może się Tobie to przydać w Nowym Roku.

@adi

Tak jasne ..kopa dostales z FPS i poplakales na forum i juz prace masz. W Amazonie czy brigestone? Hahahahahaa. O mnie sie nie martw ja sobie rade dam a los ZNTK nie grozi FPS co najwyzej zwolnia reszte nieprzydatnych i niekumatych zatrudnionych na czas okreslony. Polecam prace w FPS JEST SUPER.!!!

@alojz

Musiałbym być nieźle pogiętym aby szukać kiedykolwiek pracy w FPS. To, że znam FPS nie znaczy że tam pracowałem. Preźo Tobie daje premie za wypisywanie tych bzdur? :)))

@adi

Dobra nie tlumacz sie..placzesz na fps .opowiadasz jak tam zle a nie widziales go na oczy.. co cpales? czy mozesz piszesz z psychiatryka? Nie placa mi ale lubie sie z idiotow posmiac.

Master

Szanuj swoje kakaooo>:)

Srajtaśna
@alojz

Ty to pewnie jesteś taki typowy zakładowy komuch jak coś w stylu"Mòwi to panu coś?",cytat z pewnego serialu.

Korek

Witam. Jak sprawa wygląda ze spawaczami,którzy chcą się dobrze nauczyć spawac? Pracownik się rozwijam czy dostanę szlifierke i na tym praca się kończy?

TommyBoi

Powiem krótko, ludzie bez doświadczenia po trzech miesiącach umowy próbnej dostają najwyższą maestrie we władaniu miotłą, spawacze trafiają na wiry szlifierek a jak już się sprawdzisz to dostaniesz lepszą ofertę pracy gdzie indziej, za wynagrodzenie opłacisz czynsz a za nadgodziny starczy Ci na wyżywienie, na podwyżkę nie licz i nie liczą pracownicy pracujący po 12 lat, innymi słowy chcesz przewegetować miesiąc lub dwa to możesz śmiało się zatrudnić.

@TommyBoi

Dość gorzka w odbiorze jest Twoja wypowiedź o pracy w H. Cegielski. Dużo czasu spędziłeś w tej firmie? Wspominasz o nadgodzinach - czy często się one tam zdarzają i można w ten sposób dorobić sobie jakąś istotną kwotę do wypłaty?

leman
@Edyta

Pani Edyto kazdy kto tam pracowal i pracuje powiedzial by pewnie to samo i jeszcze wiecej mozna by bylo sie zdziwic co z tego by wyniklo pozdrawiam

@leman

Rozumiem, co chcesz przekazać swoją wypowiedzią, ale na forum staramy się, aby pracownicy chętnie zamieszczali swoje wypowiedzi o pracy w danym miejscu, poparte rzeczowymi faktami i argumentami. Skoro, jak piszesz, pracowałeś w firmie H. Cegielski, to może podzielisz się swoją merytoryczną opinią o pracy w tym miejscu?

Hub

Jakie są warunki pracy i zarobki dla spawaczy?

Mat

Fatalna organizacja, mnóstwo Ukraińców. Myśle, że nikt normalny nie będzie chciał tam pracować. Ostrzegam też przed Agencją Laxo Work.

@Mat

Dość krótka jest Twoja wypowiedź o pracy w H. Cegielski w Poznaniu. Jakie jeszcze czynniki na nią wpływają? Piszesz, że "nikt normalny nie będzie chciał tam pracować" - to dość daleko idący wniosek. Może jednak jesteś w stanie wymienić jakieś plusy pracy w tym miejscu?

Jacek

Czym jest spowodowana ta cisza na forum?

@Jacek

@Jacek, to prawda, niewiele aktualnie osób wypowiada się w wątku. Też jestem ciekawa, czym to jest spowodowane? Rozumiem, że pytałeś, bo chciałeś podjąć pracę w H. Cegielski. Czy finalnie się na to zdecydowałeś?

Edyta

Ostatnio nie widać żadnych ofert pracy w firmie H.Cegielski czyżby była pełna obsada stanowisk? Czy udzieli mi ktoś informacji jaka jest aktualnie kondycja tej firmy i czy poziom płac jest na dobrym poziomie? Nowe komentarze w tym temacie, będą bardzo pomocne dla innych.

adadadada
@Edyta

Uzyj gogle on wszystko wie...a jest jeszcze komorka mozna zadzwonic.Widze ze rosnie pokolenie idiotow.

HCP

Zostaw merytoryczną opinię o H. Cegielski - Poznań

• Jak się pracuje w H. Cegielski?

Zobacz opinie na temat firmy H. Cegielski tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 48.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w H. Cegielski?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 28, z czego 1 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 18 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy H. Cegielski?

Kandydaci do pracy w H. Cegielski napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

H. Cegielski